Vooral spitsen verkassen PROGRAMMA Atlete Roggeband loopt weer record aan flarden Peter Daver stopt met dames Kwiek Zeehengelwedstrij d voor jeugdige vissers Beduidende terugval van D/E-toernooi Geen schokkende transfers op Schouwen-Duiveland Spelersmutaties op Schouwen-Duiveland Derde avondwedstrijd Zeeuwse circuit Bunga Melati vrijgesproken Biljarter De Bloeme kampioen Van Dongen tweede om strijd Zeeuwse bokaal Vicenza wint Italiaanse beker Goese coach volleybalmoe Klad in Bruse tennisevenement Voor eerst in NBA-finale Utah Jazz schrijft historie 'VRIJDAG 30 ME11997 NR 26187 11 ZIERIKZEE - Wat zal er na de zomer veel gescoord worden door de voetbalclubs op Schouwen-Duive land. Veel eilandelijke ploegen zochten de afgelo pen weken naar spitsen en vonden die ook. WIK, Brouwershaven, Zierikzee en Ouwerkerk toonden zich het slagvaardigst op de transfermarkt. De over schrijvingsdatum, om van de ene naar de andere club te verkassen, sluit morgen. De sluitingsdatum is en blijft 31 mei. Tijdens een ver gadering van het amateurbe- stuur van de KNVB, vorige week in Zeist, werd geen meerderheid gevonden om de laatste transferdag naar 30 juni te verschuiven. ,,Het overschrijvingsfomu- lier van Erik-Jan Elenbaas is nog onderweg," laat Zierik- zee-secretaris Nico Timmer man weten. De spits van ZSC werd enkele weken geleden samen met Peter de Haan van Brouwershaven gepre senteerd als het nieuwe spit- senduo van Zierikzee. Naast dit tweetal heeft Je roen Volkeri de overstap van MEVO naar Zierikzee ge maakt. Ook Volkeri is een voorhoedespeler en begon na de winterstop weer met voet ballen bij MEVO. Meteen hij zijn debuut in het eerste scoorde hij. Hij bracht niet wat er van hem verwacht werd want hij bleef op twee goals steken. Strijd Marcel Oostdijk vertrekt bij Zierikzee. De keeper van het tweede elftal gaat naar Ou werkerk waar hij de strijd om een plaats onder de lat met Pascal Dalebout aan gaat. Wilfred Nelissen en Le on Hendrikse verruilen de grootste club op sportpark Den Hogen Blok voor WIK. Nelissen was het grootste deel van het jaar gebles seerd, Hendrikse kreeg spo radisch een kans om zich in het eerste te bewijzen en zal bij zijn oude ploeg uit Kerk- werve ongetwijfeld meer speelminuten krijgen. Tim merman verwacht buiten de bovengenoemde mensen geen verschuivingen meer. „Dan is het een verrassing voor mij." WIK lijfde naast Hendrikse en Nelissen Dennis Lasar en Remy Flohil in, Lasar was in ongenade gevallen bij ME- VO-trainer Ed van Lent en Flohil had met Kees Kom mer, coach van ZSC, me ningsverschillen over de ma nier van voetballen. Overigens wist Van Lent Eric Bleiji, hier in actie tegen AZVV, speelt in tegenstelling tot eerdere berichten ook Volgend seizoen bij Bruse Boys. (Foto: Marijke Folkertsma) Marcel Oostijk: onder de lat bij Ouwerkerk. niet dat Lasar naar WIK gaat. Peter van Poortvliet, coach van WIK, kan wel wat spit sen gebruiken. ,,We waren te veel afhankelijk van Elmar Verhage en Theo Wittenberg was niet fit." Niemand ver laat WIK volgens de coach. Han en Eric van de Sande hebben aangegeven een stap je lager te willen voetballen. Contacten Pim Potappel, trainer van Brouwershaven en woonach tig in Stavenisse, tikte van wege de contacten in zijn woonplaats twee spitsen op de kop. William Smits en Leen Lemson, die het afgelo pen jaar met Stavenisse te gen de kampioen van de vier de klasse A speelden, hadden het niet meer naar hun zin bij de Thoolse club. Volgens Pot appel is Smits 'met voor sprong de beste spits van Stavenisse'. Met de komst van de Zierik- zeese A-junior Martin Kriste- lijn zijn de bedoelingen van Brouwershaven in de derde klasse duidelijk: aanvallend spelen. Potappel heeft even aan 4-4-2 gedacht, maar dat beviel de coach allerminst. „Het 4-3-3 is voor mij het ideale systeem." Arjan Vis ser (gestopt) en John Jonker (Hansweertse Boys) verlaten de promovendus. Ouwerkerk ontving voor zijn doen veel overschrij- vingsfomulieren. Naast de al vermelde Oostdijk, rolden de namen van Kenneth Wes terink en Erwin van der Maas in de brievenbus bij het Ouwerkerkse secretariaat. Voor Van der-Maas was de overstap van Bruse Boys naar Ouwerkerk niet moei lijk meer. Na grievende uit spraken in de Zierikzeesche Nieuwsbode van zijn trainer Alexander van Keulen was de terugkeer naar sportpark d'Eultje een feit. Eric Bleiji blijft in tegenstelling tot vroegere publicaties gewoon in Bruinisse spelen. „Ik ver wacht dat hij nog een jaar blijft," zei Jakkoo Brouwer, die na de zomer als trainer/speler actief is in Ou werkerk. Buiten WIK, Ouwerkerk, pioenen van de derde klasse A, evenmin als Duiveland dat pas op het allerlaatste moment zeker van behoud in de vierde klasse was. Zonnemaire en Dreischor on dergingen nauwelijks wijzi gingen. Tot dusverre meld den zich geen verse krachten. Wel vertrok Zonnemaire- doelman Erwin van der Wek ken naar MEVO en was Nico Schouwenaar vanwege een zware blessure genoodzaakt te stoppen bij Dreischor. Renesse nam afscheid van Michel Pleune, die naar zijn oude club DFS gaat. Van de ploeg uit Burgh-Haamstede legt Michael Steenbakker het omgekeerde traject af. Grote vraagtekens zet Renes- se-trainer Nico Kind bij de komst van Arno de Koning. De laatste gaat twijfelen of hij wel wil. Hij is volgens Kind bang dat hij net als bij DFS, waar hij eerder voor speelde, niet slaagt. „Ik vind dat voorbarig," oordeelt Kind. „Renesse is geen DFS. Mijn spelers vragen steeds of het nu doorgaat. Hij moet de knoop maar doorhakken. Je komt graag naar Renesse of niet." Zierikzee heeft het over schrijvingsformulier van Erik-Jan Elenbaas (nog) niet ontvangen. Brouwershaven en Zierikzee hielden de eilandelijke clubs zich zeer gedeisd. SKNWK sleutelde niet aan de kam- Bruse Boys SKNWK WIK DFS Brouwershaven ZSC MEVO Duiveland WIK-dames Zierikzee Renesse Ouwerkerk Dreischor Zonnemaire Aangetrokken Leon Hendrikse Wilfred Nelissen Dennis Lasar Remy Flohil Michel Pleune Joost Grefkens Martin Kristelijn William Smits Leen Lemson Erwin v.d. Wekken Bianca Kloet Saskia Kloet Peter de Haan Erik-Jan Elenbaas Jeroen Volkeri Vertrokken Erwin v.d.Maas Peter de Haan John Jonker Arjan Visser Erik-Jan Elenbaas Remy Flohil Dennis Lasar Jeroen Volkeri Ellen Vaane Marco van Oeveren Wilfred Nelissen Leon Hendriksé Marcel Oostdijk Sander Kloos Arno de Koning? Michel Pleune Michael Steenbakker Kenneth Westerink Marcel Oostdijk Erwin van der Maas .V Nico Schouwenaar Erwin v.d. Wekken TERNEUZEN - Hermien Roggeband uit Dreischor vestigde tijdens de derde avondwedstrijd van het Zeeuwse circuit, dinsdagavond in Terneuzen, voor de vierde maal een Zeeuws record. De veterane ver beterde haar onlangs gelopen record op de 200 meter met eentiende van een seconde. De nieuwe Zeeuwse tijd staat nu op 27.9 seconden. De atlete van Delta Sport verkeert tijdens het nog jon ge atletiekseizoen in de vorm van haar leven want op de baan van Scheldesport eve naarde ze ook het Zeeuwse record op de 100 meter, 13.5 seconden. Vanzelfsprekend werd Roggeband met deze twee prestaties eerste. Afge lopen weekeinde tekende Roggeband voor de beste Zeeuwse prestatie ooit bij het verspringen. Plaatsgenoot Simon van Kr alingen was in Terneuzen eveneens goed op dreef. De D-junior won de 80 meter sprint in elf seconden en stak bij de werpmeerkamp met kop en schouders boven de concurrentie uit. De discus deed hij na een worp van 26.58 meter in het gras belan den. Met zijn kogelstoot van 12.73 meter troefde hij ieder een af xvant buiten Van Kra lingen kwam niemand over de tien meter. Bij de C-junioren drukte broer Marijn zijn stempel op de wedstrijd. Van Kralingen zette de snelste tijd op de 100 meter neer, 12.4 seconden. Bovendien was hij net als broer Simon de beste stoter en werper in Terneuzen, 12.96 meter met de kogel en 37.60 meter met de discus. Uitslagen D-junioren Jongens 80 meter sprint: 1. S. van Kr alingen 11.0 sec., 6. C. Keste- loo 12.1, 6. M. Heeres 12.2, 9. J. Glerum 13.0. Verspringen: 7. C. Kesteloo 3.72 mtr. Werpmeerkamp (discus/ko gel): 1. S. van Kralingen 26.58 mtr/12.73 mtr, 4. M. Heeres 21.32/7.46, 6. J. Glerum 17.86/6.95. 600 meter: 4. M. Heeres 1.54.2 min. C-junioren 100 meter sprint: 1. M. van Kralingen 12.4 sec. Werpmeerkamp (kogel/dis cus): 1. M. van Kralingen 12.96 mtr/37.60 mtr. B-junioren Werpmeerkamp (kogel/dis cus): 1. J. van Donk 10.73 mtr/27.54 mtr, 2. M. van de Wekken 9.07/24.26. Vrouwen Sprintmeerkamp (100 mtr/200 mtr):H. Roggeband 13.5 sec/27.9 sec. 800 mtr: 3. G. Smit 2.45.5 min, 4. W. van Donk 3.06.0. ZEIST (ANP) - Bunga Melati mag vrijdag de tweede wed strijd van de zaalvoetbalfi nale tegen Hoornsche Veer- huys toch met publiek spelen. Naar aanleiding van ongere geldheden rond de bekerfi nale tegen Hindstore had de tuchtcommissie van de KNVB eerder bepaald dat beide clubs de komende drie thuiswedstrijden geen toe schouwers mochten ontvan gen. De commissie van beroep heeft de straf voor Bunga Melati nu teruggedraaid om dat zij het niet bewezen acht dat de Tilburgers schuldig zijn aan de vechtpartij. Deze brak na afloop van de eerste wedstrijd uit. Bunga Melati won dit duel met 6-3. Niels Gebraad los.. dol OtreJdrcXord.*. (Rpiftr... roéJp £.m ZN-TROFEE ZIERIKZEE - Voetbal vereni- ging Zierikzee is aanwezig op de finaledag van de Zie rikzeesche Nieuwsbode Tro fee op zaterdag 7 juni in Kerkwervé. Dit ondanks de schorsingen die de club ontving naar aan leiding van de gebeurtenis sen in' de wedstrijd tussen Bruse Boys en Zierikzee van vrijdag 2 mei. Verhalen dat Zierikzee niet aan de ZN-tro- fee zou meedoen als de schor singen voor de competitie mee zouden tellen, ontze nuwde wedstrijdsecretaris Nico Timmerman deze week. Hij liet weten dat Peter van Beveren en Jacco van der Schee vier en Frans Kommer drie wedstrijden moeten missen bij de start van de voetbalcompetitie. TOERKLASSIEKER KAPELLE - Toerclub Theo Middelkamp houdt zondag 1 juni de Ronde van Midden- Zeeland, een klassieker voor de liefhebber die in tegen stelling tot de deze week af geblazen prof ronde wel door gaat. Er zijn vier afstanden; 40, 70, 80 of 120 kilometer De kortere tochten zijn geschikt voor gezinnen en recreatieve fietsers. Er kan op twee plaatsen gestart worden: bij sportpark Schenge in Goes en het grote parkeerterrein van Albert Heijn in Vlissin- gen. De routes voeren zoveel mogelijk over niet te drukke wegen en langs mooie plek jes van Zeeland als de Vlis- singse boulevard, de pijler- dam en de Zeelandbrug. OEFENDUEL BRUINISSE - Op het voet balveld aan de Dijkstraat in Bruinisse wordt zaterdag 1 juni de oefenwedstrijd Bruse Boys-Brouwershaven ge speeld. De aanvang is om 14.30 uur. CANTONA MANCHESTER (AFP) - Het laatste shirt dat de Franse aanvaller Eric Cantona bij de Engelse landskampioen Manchester United droeg, heeft donderdag bij een vei ling 15.350 pond (ruim 47.000 gulden) opgebracht. Cantona maakte 18 mei onverwacht een einde aan zijn loopbaan als voetballer. ZIERIKZEE - De vier Schouws hengelsportvereni gingen (De Krabbe, 't Zijpe, Dreischor en Ooster- schelde) houden zaterdag 31 mei een zeehengelwed strijd voor de jeugd van zes tot en met zestien jaar. Dit gebeurt in het kader van de nationale hengeldag. Deze zaterdag staat in Nederland in het teken van de door de sportvisserij georganiseerde activiteiten. De Schouwse wedstrijd wordt gehouden aan de zeedijk in de buurt van Zierikzee. De definitieve visplaats is afhankelijk van de wind en stroming en wordt pas voor aanvang van de wedstrijd bekend gemaakt. De wed strijd duurt van tien tot twaalf uur. Voor de zeehen- gelwedstrijd zijn twee groe pen: van zes tot en met elf en van twaalf tot en met zestien jaar. Kinderen die zelfstan dig kunnen vissen, mogen meedoen. OUWERKERK - De finale om de Zeeuwse jeugdbo- kaal libre is gewonnen door R. de Bloeme uit We- meldinge. De nieuwe kampioen liet Armand van Dongen van biljartvereniging Onder Vrienden uit Burgh-Haamstede achter zich. Voor de laatste ronde van de provinciale titelstrijd tot en met achttien jaar, die afgelo pen weekeinde in eetcafé Steilóöre in Ouwerkerk af gehandeld werd, behoorde Van Dongen tot de drie kans hebbers kampioen te wor den. De Bloeme, lid van We- meldinge, maakte in de eindfase van het toernooi geen fout. Hij sloot de jeugd- bokaal zonder verlies af. Van Dongen verloor in het toernooi van kampioen De Bloeme en van B. van Brink uit Hulst, die derde eindigde. Aan het biljartevenement deden zes personen mee die allemaal een keer tegen el kaar speelden VICENZA (SID) - Vicenza heeft donderdag de Itali aanse beker gewonnen. De ploeg won van AS Napoli na verlenging met 3-0. Al in de eerste helft had Vi cenza de achterstand van 1-0, opgelopen in de eerste finale wedstrijd, goedgemaakt. Daarna werd er echter niet meer gescoord, zodat de ver lenging de beslissing moest brengen. Daarin trof de thuisploeg twee keer doel. Het is de eerste keer dat Vi cenza in haar 95-jarige ge schiedenis de Italiaanse be ker veroverde. Door het re sultaat komt de ploeg vol gend seizoen uit in de Euro pese beker voor bekerwinnaars. In de compe titie staat het team, dat in het begin van het seizoen heel lang verrassend hoog meedraaide, op de achtste plaats. Het was Maini die in de twintigste minuut de sco re opende. BRUINISSE/GOES - Volleybalcoach Peter Daver stopt met de training en coaching van de Kwiek-da- mes. Dit heeft hij dinsdagavond aan het bestuur en speelsters van de Bruse vereniging meegedeeld. Daver is naar eigen zeggen verzadigd en Kwiek is zo goed als zeker zijn laatste club als trainer/coach ge weest. Vanaf zijn vijftiende is hij bij de volleybalsport betrokken geweest. Het ver trek van de vijftigjarige Da ver komt niet geheel als een verrassing. Na de één na laat ste competitiewedstrijd uit te hij zijn teleurstelling over Kwiek en was een afscheid onvermijdelijk. Het volleybal ging Daver na zijn vertrek bij MEVO, drie jaar geleden, al tegenstaan. Na een half jaar rust en een half jaar Mytilus ging hij toch weer in Bruinisse aan de slag. De afgelopen twee jaar omschrijft hij als 'niet bevre digend'. „Ik heb het ver keerd ingeschat," beargu menteert de trainer. „Ik had gedacht iets extra's te kun nen brengen, maar dat is niet uit de verf gekomen. Dat kan ik ook op mijn rekening schrijven." Natuurlijk, geeft Daver toe, spelen de vele blessures en verliespartijen een rol. Die golden slechts als een deel in zijn besluitvor ming. „Dat was een duwtje in de rug. Enkelen van het damesteam hebben dat aan gevoeld. Die vonden dat ik de oude Peter niet was." Volgens Kwiek-aanvoerster Annelies van Oudheusden was de koek gewoon op bij Daver. „Hij wil nog zovee) andere dingen doen, die hij leuk vindt." Verhalen dat trainer en speelsters niet goed met elkaar communi ceerden, wil ze niet al te veel opblazen. „Het valt niet mee om het altijd goed te doen," weerlegt ze. „Iedereen wil spelen, ook de wissels." Over de trainingen van Da ver spreekt Van Oudheusen met geen kwaad woord. „Het was echt goed en nooit vervelend. Dat hebben we als positief ervaren. In die zin zullen we hem zeker mis sen." Wat dat betreft ligt er voor de opvolger van Daver een haast onmogelijke taak die trainingen te doen vergeten, denkt Van Oudheusden-. Vooralsnog is Kwiek van. plan de training van de da mes met eigen mensen te. doen. Gezocht naar een nieu we damestrainer wordt er ondertussen ook. Van Oud heusden: „Het is al laat in het seizoen en een groot deel van de trainers is al bezet." BRUINISSE - Het D/E-tennistoernooi in Bruinisse, dat van maandag- 2 tot en met zaterdag 7 juni duurt, heeft een behoorlijke veer moeten laten. De organi satie van het evenement ontving in vergelijking met 1996 dertig inschrijvingen minder. Het zijn er nu ze ventig. Wedstrijdleider Tineke Dee ring heeft geen flauw idee waarom de belangstelling voor het toernooi op het ten nispark van LTC Bru-tèn zo sterk is teruggelopen. „Dat zou ik graag willen weten. Ik laat het wel doorgaan. Om het gevoel te hebben een toernooi te houden, beginnen de wedstrijden pas om vier uur en is er een verliezersron de. Vooral de interesse in het E- schema valt zwaar tegen. Er wordt slechts een damesen kel gespeeld met zes tennis sters. Een paar E-herenkop- pels zijn in de D2-klasse inge deeld. Het evenement wordt voor de 13e maal georgani seerd. Plaatsingen HED2: 1. R. Loos, 2. M. Ver spoor, DED2: 1. L. Polak, 2. H. Hooftman, HDD2: 1. Ju- melet/Verspoor, 2. Stoutjes- dijk/De Vlaam, DDD2: 1. Polak/Maaskant, 2. Wehr- meijer/Van de Berg, GDD2. I. Drijdijk/Bij de Vaate, 2. Wehrmei j er/Wehrmei jer DEE: 1. T. de Waal. 2. E. de Zeeuw. HOUSTON (RTR) - Utah Jazz heeft donderdag ge schiedenis geschreven. Na een 103-100 overwinning tegen Houston Rockets behaalde de club voor het eerst in het bestaan de finale van de NB A-kam pioenschap. In deze eindstrijd moet de ploeg het opnemen tegen ti telverdediger Chicago Bulls, die in de Eastern Conference Miami Heat versloeg. Utah Jazz dankt de plaats in de finale aan John Stockton. De routinier stelde de vierde zege in de best-of-seven serie in de laatste seconde veilig. Hij zette een pass van Bryon Russell om in een driepun ter. In de finale van de Wes tern Conference bepaalde hij de eindstand op 4-2. Na de score liet Stockton zich van vreugde op de grond val len. Bedolven door medespe lers vierde hij de overwin ning. Vrijdag 30 mei Basketbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen, bekerwedstrij den, 18.45 uur: Coltof ME VO'80-Marathon (cadetten), 20.00 uur: Coltof MEVO'80- Marathon (dames), uitwed strijd: Souburg-Coltof ME- VO'80 (heren). Vissen Zierikzee, Kaaskenswater, HSV Oosterschelde. 19.00 uur: tweede competitiewed strijd zoet. Zaterdag 31 mei Korfbal Zierikzee, sportpark Ban- nink, 10.30 uur: All-Ready E- BKC E, 10.45 uur: All-Ready A-Zaamslag A, 11.30 uur: All-Ready B-BKC B. 16.00 uur: All-Ready 2-Emergo, uitwedstrijd: Swift C4-A11- Ready C. Vissen Zierikzee, 10.00 uur: zeehen gelwedstrijd voor jeugd. Voetbal Kerkwerve, sportpark de Vospit: toernooidag junioren en senioren. Ouwerkerk, sportpark Eul- tje, oefenwedstrijd, 16.00 uur: Ouwerkerk-SKNWK. Zondag l.juni Voetbal Zonnemaire, 11.00 uur: senio rentoernooi. Tennis Uitwedstrijden: Eegedima- LTC Zierikzee (heren vierde klasse). LTC de Zoom-LTC Zierikzee (junioren derde klasse). Maandag 2 juni Tennis Bruinisse, LTC de Bru-tèn: D/E-toernooi

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11