UVlYflttfli tARol 00® Liev rd NIJLAND van den DOEL üdvocsiteiti Zierikzee tel. 420410 Astma Fonds Gemeente Schouwen-Duiveland FIRMA HOOGERWERF 55055 Joop Kort pianist binnenhuisadvies marijke berrevoets WOENSDAG 28 MEI 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Hatfieldpark 3, Zierikzee Postbus 5555 4300 JA Zierikzee telefoon: 0111-452000 fax: 0111-452452 RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert donderdag 29 mei vanaf 19.30 uur in zalencomplex Mondragon in Zierikzee. Vorige week zijn de agendapunten gepubliceerd. Een aantal agendapunten is komen te vervallen: voorbereidingsbesluit Hogezoom, Renesse controle- en handhavingsbeleid versmarkt Haringvlietplein, Zierikzee bestemmingsplan Poortambacht 2, Zierikzee Een extra agendapunt is: bestuurssamenstelling van de stichting algemene béjaardenhuisvesting en verzorging Zierikzee COMMISSIEVERGADERINGEN Dé commissie Algemene en Interne Zaken verga dert maandag 2 juni in het voormalige stadhuis van Brouwershaven. Aanvang van de vergadering: 19.30 uur. De commissie bespreekt de volgende onderwer pen: Mededelingen uit de gemeenschappelijke regelin gen Marap (managementrapportage) sector AIZ 1997/01 2e fase kantoorautomatisering Fiscale scan en fiscale vraagservice Liquidatie jaarrekening 1996 Centrale Dienst Gemeentewerken Begrotingswijzigingen Jaarrekening 1996 voormalige gemeenten en fenkele gemeenschappelijke regelingen Meerjarenperspectief algemene uitkering Startnotitie instellen Ondernemingsraad Harmonisatie tarieven Zekatel Participatie gemeentebestuurders in instellingen en verenigingen Integraal veiligheidsbeleid (1e voortgangsrapporta ge) Informatie-uitwisseling uit de gemeenschappelijke regelingen, etcetera De commissie Externe Contacten heeft dinsdag 3 juni een vergadering op het programma staan. Deze vergadering begint om 19.30 uur in het voormalige stadhuis van 'Brouwershaven. Aan de orde komen: Mededelingen uit de gemeenschappelijke regelingen Nota preventief beleid Wet Voorzieningen Gehandicapten Marap (managementrapportage) sector Externe Contacten 1997/01 Krediet aanschaf van een proeftuin SDMS/6 De leden van de commissie Openbare Werken/ Milieu komen donderdag 5 juni in vergadering bij- eem-Ook deze vergadering wordt gehouden in het vroegere stadhuis van Brouwershaven en begint om 1Ö:èÖ uur. Op dë agenda staan ónder meer de vol gende'punten:- Mededelingen en ingekomen stukken: jaarrekening O\JkZ. en verslag bestuurlijk overleg milieusamen werkingsverband Informatie uit gemeenschappelijke regelingen Vervangen portofoons Strand Reddings Brigade Westerschouwen Aanvullend krediet reconstructie Ring en Noordstraat Haamstede Nota verwijdering asbest Uitbreiding elektra- en watervoorzieningen haven Zierikzee Kosten rioolaansluitingen buitengebied Vaststelling definitieve lijst te verkopen gemeente lijke eigendommen Marap GGZ 1997/01 Aanschaf afzet kolkenzuiger/ H.D. combinatie De stukken voor deze vergaderingen liggen ter inza ge in kamer 43 van het gemeentehuis, de bibliothe ken, en ook bij het gemeentelijke informatiepunt in het. voormalige stadhuis van Brouwershaven. Tijdens de vergadering kan het publiek per agendapunt het woord voeren. De voorzitter kan de totale spreektijd voor een toehoorder die wil meespreken vaststellen op maximaal vijf minuten. INFORMATIE-AVOND In Golfcomplex Molenberg, Hogeweg 53 in Burgh wordt woensdag 28 mei een informatie-avond gehouden voor de omwonenden van het Asielzoekerscentrum. Deze avond, georganiseerd door zowel het gemeentebestuur als het AZC, wordt belegd, omdat in augustus de zogenaamde "bestuurlijke overeenkomst" met de gemeente afloopt en er samen met het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (C.O.A.) momenteel een traject is gestart om de opvang in het A.Z.C. de komende jaren te continueren. Voorstellen daartoe worden maandag 9 juni besproken in de commissie Maatschappelijke Aangelegenheden. De gemeente raad wordt 26 juni gevraagd één en ander te bekrachtigen. SPREEKUUR Het spreekuur van wethouder D. van der Wekken komt maandag 2 juni te vervallen. Het spreekuur van de burgemeester en de wethouders Berrevoets-Ringelberg, Van de Velde- De Wilde en Veerhoek gaat 2 juni gewoon door. Voor het spreekuur op maandag behoeft u geen afspraak te maken. Voor een onderhoud met wethouder G J. W. van der Salm of voor een onderhoud met het college buiten het spreekuur kunt u telefo nisch een afspraak maken via het bestuurssecre- tarlaat, telefoon 0111- 452376. PAARDENMARKT De Zierikzeese Paardenmarkt is woensdag 4 juni. U vindt de Paardenmarkt tussen 9.00 en 16.00 uur op het Havenplein, Havenpark, Kraanplein en Oude Haven. AFVALSTOFFENHEFFING leder huishouden heeft inmiddels de aanslag voor de afvalstoffenheffing ontvangen. Dit jaar bedraagt deze heffing fl 400,-. In vergelijking met vorig jaar betekent dit een stijging van fl 76,-, oftewel 23,45%. Deze stij ging is te wijten aan de aanmerkelijk hogere kosten die het OLAZ Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Midden- en Noord-Zeeland) moet betalen voor ver branding van de afvalstoffen. Het verbranden van afvalstoffen kost het OLAZ nu gemiddeld fl 175,- per 1000 kilo afval. Dit is ruim 21,06 meer dan in 1996. De exploitatielasten van de afdeling Reiniging van de gemeente zijn gemiddeld met 2,39% gestegen. In het heffen van deze fl 400,- zijn ook de restlasten van de stortplaats aan de Hoosjesweg opgenomen. De gasonttrekking op de inmiddels gesloten stortplaats heeft tot nu toe fl 200.000,- opgebracht. Dit bedrag wordt gebruikt als reservering om te voorkomen dat de tarieven in de toekomst buitenproportioneel stij gen. OÖk de huishoudens zelf kunnen bijdragen aan beperking van de kosten. Minder afval produceren betekent minder afval voor de verbrandingsinstalla ties en dus minder kosten. Een nota met de samenstelling van het bedrag afval stoffenheffing 1997 ligt ter inzage. GEMEENTEGIDS Onlangs is de gemeentegids huis-aan-huis ver spreid. Deze gids- de eerste van de gemeente Schouwen-Duiveland- is een gezamenlijke productie van LnO Uitgeverij/ Drukkerij en de gemeente. Voor de vermelding van organisaties, verenigingen en instellingen heeft LnO verschillende keren een oproep in de Zierikzeesche Nieuwsbode geplaatst. Ook is huis-aan-huis een folder verspreid met daarin een bon voor vermelding in de gemeentegids. Hoewel de gids met veel zorg en aandacht is samen gesteld, blijkt uit telefonische en schriftelijke reacties dat het overzicht van verenigingen, organisaties en instellingen niet helemaal volledig is. Wie vermelding in de gemeentegids wil (in 1998), doet er goed aan de bon, achterin de gemeentegids, zo nauwkeurig mogelijk in te vullen en te zenden naar LnO Drukkerij/Uitgeverij, Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. Voor opmerkingen over de pagina's 1 tot 19 kunt u contact opnemen met Externe Contacten/Communicatie, telefoon 0111- 452231 of 452237. Voor het gedeelte over dorpsraden en dorpshuizen/verenigingsgebouwen gelden de vol gende contactpersonen/adressen: Dorpsraad Ellemeet: vz. B. Clerx, Moolweg 5, 4323 LK Ellemeet. Tel.: 0111 - 672277 Stichting Ouwerkerk: secr. G.W.G. den Broeder, Den Domp 6, 4305 AR Ouwerkerk, Tel.: 0111- 642032 Dorpshuis 't Durpsuus: beheerder R Zirkzee. Tel.: 0111-672924 Verenigingsgebouw Ouwerkerk: beheerder R. Pankow. Tel.: 0111-414669 WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Gedeeltelijke goedkeuring bestemmingsplan Burgemeester en Wethouders maken bekend dat met ingang van donderdag 29 mei gedurende een termijn van zes weken ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 15 april 1997, inhoudende de (gedeeltelijke) goedkeuring van het besluit van de gemeenteraad van de voormalige gemeente Middenschouwen van 12 december 1996, tot vaststelling van het bestemmingsplan "Uitbreiding Kerkwerve '96". Goedkeuring is onthou den aan een deel van de plankaart, inhoudende de bebouwing van fase 2, alsmede aan de daarbij beho rende faseringsregeling in artikel 13 van de voor schriften. Voor belanghebbenden die kunnen aanto nen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest zich tijdig met bedenkingen tot Gedeputeerde Staten te wenden, bestaat de mogelijkheid om gedurende deze termijn van zes weken tegen de gedeeltelijke goedkeuring van het bestemmingsplan beroep in te stellen en eventueel een verzoek om voorlopige voorziening in te dienen. Tevens bestaat gedurende deze termijn ook de mogelijkheid om tegen het gedeeltelijk onthouden van goedkeuring beroep in te stellen en eventueel een verzoek om voorlopige voorziening in te dienen. Een beroepschrift c.q. een verzoek om voorlopige voorziening kunt u richten aan de afdeling Bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA, Den Haag. Artikel 19 De burgemeester van Schouwen-Duiveland maakt bekend dat door de heer N. J. Deïst, Rietdijk 12 te Zonnemaire verzocht is om medewerking te verlenen aan de ontwikkeling van een landschapscamping aan de Rietdijk 12 te Zonnemaire, kadastraal bekend gemeente Schouwen-Duiveland, Brouwershaven, sectie F nr. 363. Het verzoek is in strijd met het geldende bestem mingsplan "Buitengebied", Brouwershaven, maar in overeenstemming met een gedeeltelijke in voorberei ding zijnde herziening hiervan. Burgemeester en Wethouders zijn bereid de gevraagde medewerking te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Medewerking kan echter eerst worden verleend nadat Gedeputeerde Staten van Zeeland een verkla ring van geen bezwaar heeft afgegeven; deze verkla ring kan pas worden aangevraagd nadat gedurende de termijn van ter-inzage-legging de gelegenheid is geboden van het verzoek om medewerking kennis te nemen en daartegen bedenkingen in te dienen. Het ingediende verzoek en de betreffende stukken liggen vanaf 29 mei gedurende twee weken ter inza ge. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn bedenkingen bij het college van burge meester en wethouders, Postbus 5555, 4300 JA Zierikzee, schriftelijk naar voren brengen. TERINZAGE LEGGING De bovengenoemde stukken liggen van 9.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis, Hatfieldpark 3 te Zierikzee. Op donderdagavond kunt u tot 19.30 uur terecht. Tegen betaling van de kosten kunnen hiervan kopieën worden verkregen. WET WAARDERING ONROERENDE ZAKEN De gemeente Schouwen-Duiveland verstuurt naar verwachting eind juni de beschikkingen aan eigena ren en gebruikers van woningen en bedrijfspanden, waarin de waarde staat van de onroerende zaak, ofwel van de gronden en alle daarmee verbonden bouwwerken. Deze vellending is later dan gepland. De vertraging is het gevolg van het samenvoegen van de belastingbestanden van de voormalige gemeenten en de invoering in het nieuwe geautoma tiseerde systeem. De gemeente voert met de verzen ding van de beschikkingen de Wet Waardering Onroerende Zaken (Wet.WOZ) uit. De waarde op de beschikking wordt gebruikt bij het vaststellen van de hoogte van een aantal belastingen: de inkomstenbe lasting, de vermogensbelasting, de onroerende- zaakbelastingen en de 'waterschapsomslag gebouwd' (de belasting van het waterschap). Dezelfde waarde Als eigenaar of gebruiker van een woning of bedrijfs pand weet u in de toekomst beter waar u met uw belastingen aan toe bent. De Wet WOZ zorgt ervoor dat de belangrijkste belastingen over onroerende zaken worden gebaseerd op dezelfde waarde. Tot nu toe was die waarde per belasting verschillend. In de nieuwe situatie is het de gemeente die de waarde van een onroerende zaak vaststelt (de zogenaamde WOZ-waarde). Die waarde wordt vervolgens ook gebruikt door de belastingdienst en door de water schappen. De WOZ-waarde wordt gebruikt voor het huurwaar deforfait in de inkomstenbelasting, de vermogensbe lasting (belastingdienst), de onroerende-zaakbelas- tingen (gemeente) en de 'waterschapsomslag gebouwd' (waterschap). Geen belastingaanslag De WOZ-beschikking zelf is geen belastingaanslag, maar geeft alleen de waarde van een onroerende zaak. Het is wel mogelijk dat de gemeente de aan slag voor de onroerende-zaakbelastingen met de WOZ-beschikking meestuurt. Aan de hand van de vastgestelde waarde in de WOZ-beschikking, stellen de verschillende overheden hun belastingaanslag vast. Wanneer geldt de WOZ-waarde? In 1997 geldt de WOZ-waarde voor de onroerende- zaakbelastingen en voor de 'waterschapsomslag gebouwd'. Ook voor de inkomstenbelasting van het belastingjaar 1997 (voor de vermogensbelasting is dat 1998) geldt de WOZ-waarde. Omdat u pas begin 1998 uw aangiftebiljet inkomstenbelasting 1997 (ver mogensbelasting 1998) krijgt, gaat u in het algemeen pas in dat jaar voor het eerst wat van de nieuwe waarde merken. Op het aangiftebiljet dat u in 1998 invult, moet u de WOZ-waarde invullen. Vaststelling waarde Bij de nieuwe taxaties gaan deskundige taxateurs namens de gemeente uit van het bedrag dat het huis zou opbrengen op 1 januari 1995, wanneer het leeg verkocht zou zijn en onmiddellijk in gebruik genomen zou kunnen worden. Dit is dé vrije verkoopwaarde van een pand. Met een hypotheek en andere zakelij ke rechten (zoals erfpacht) wordt geen rekening gehouden. Per wijk wordt een beperkt aantal representatieve panden uitgekozen en getaxeerd. De waarde van de overige woningen van hetzelfde type wordt daarvan afgeleid. Voor bedrijfspanden geldt de waarde in het economische verkeer of, als die hoger is, de gecorri geerde vervangingswaarde. De vervangingswaarde is het bedrag dat nodig zou zijn als het pand opnieuw gebouwd zou worden. Dit bedrag moet worden gecorrigeerd voor technische veroudering (afschrijving wegens leeftijd) en functionele veroude ring (economische afschrijving). Vier jaar geldig De waarde in de WOZ-beschikking geldt in beginsel voor vier jaar (het WOZ-tijdvak). De eerste periode is van 1997 tot en met 2000. De waarde in de beschik king staat voor deze vier jaar vast, ongeacht prijsstij gingen of -dalingen op de vastgoedmarkt. Deze schommelingen op de vastgoedmarkt zijn pas van invloed op de waarde in het nieuwe WOZ-tijd vak, peildatum is 1 januari 1999). De beschikking van het nieuwe WOZ-tijdvak ontvangt u in het jaar 2001 Voor een grondige verbouwing is een bouwvergun ning nodig, waardoor de gemeente op de hoogte is van eventuele waardevermeerdering van de onroe rende zaak. Als de waarde aanzienlijk wijzigt, krijgt u een nieuwe beschikking. Deze geldt voor het gehele WOZ-tijdvak. Bij verhuizing kan de nieuwe gebruiker of eigenaar bij de gemeente een verzoek indienen voor een nieuwe WOZ-beschikking. Bezwaar Bent u het niet eens met de inhoud van de WOZ- beschikking dan kunt u schriftelijk bezwaar aanteke nen bij het college van burgemeester en wethouders. In uw bezwaarschrift moet u aangeven waarom u het met de vastgestelde waarde niet eens bent. De gemeente kan u op verzoek een taxatieverslag van uw onroerende zaak verstrekken. Daarin staan meestal ook de verkoopwaarden van andere verge lijkbare panden. Op die manier kunt u nagaan of de waarde juist is vastgesteld en of iedereen gelijk behandeld wordt. U kunt deze gegevens gebruiken voor uw bezwaarschrift. Het bezwaarschrift moet u binnen zes weken na dagtekening van de WOZ- beschikking verzenden. Tegen de uitspraak van de gemeente op uw bezwaar kunt u beroep aantekenen bij de belastingrechter. Dit betekent dus dat u bij ont vangst van de op de WOZ-beschikkingen gebaseer de belastingaanslagen geen bezwaar meer kunt maken tegen de vastgestelde waarde van de onroe rende zaak. Bijsluiter Bij ontvangst van de WOZ-beschikking kunt u alles nog eens nalezen in de bijsluiter. Heeft u na het lezen van deze uitleg nog vragen, dan kunt u de gemeente bellen. Voor vragen over de inkomstenbelasting en de vermogensbelasting kunt u terecht bij de belas Openingstijden: dagelijks van 9.00-16.00 uur donderdag aansluitend tot 19.30 uur (afdeling Sociale Zaken alleen in de ochtend en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak) tingdienst: voor particulieren 0800-0543 en voor ondernemers 0800-0443 (beide gratis). BOUWVERGUNNINGEN Aangevraagde bouwvergunningen en meldingen bouwvoornemen (artikel 41): J.J. de Vrieze, bouw landbouwschuur Kloosterweg 9 te Scharendijke; gem. Schouwen-Duiveland, bouw buiten- berging/fietsoverkapping Dreef 4 te Bruinisse; J.H. van Nielen, aanbouw aan schuur Hogeweg 31 te Burgh-Haamstede; C.C.J. van Geesbergen, wijizigen bouwvergunning d.d. 4/11/96 Vondelingsplaat 61 te Zierikzee; C.J. de Feiter, bouw dakkapel Hogeweg 39 te Burgh-Haamstede; E. Bul, veranderen voorgevel Hanenweg 21 te Schuddebeurs; W. Capelle, vergroten woning Dijkstraat 13 te Bruinisse'; B.T. Boot, bouw tuinhuisje Constantijnweg 23 te Renesse; Autosloperij A. Stouten, vergroten bedrijfsloods Ringweg 1a te Oosterland; Atletiekver. Delta Sport, plaatsen lichtmasten Banninklaan ong. te Zierikzee; fam. Leykes, bouw blokhut Den Osse 108 te Brouwershaven; N. Moermond, plaatsen kozijn Korte Nobelstraat 9 te Zierikzee; A.B. Dorland, bouw serre aan restaurant Weg naar de Val 10 te Zierikzee; L.L. de Jager, bouw landbouwschuur Gouwe-veer- seweg 7 te Zierikzee; R.M. v.d. Ouden, verbouwen woning St. Joostmeet te Zierikzee; A. Koppert, vergroten woning Rijksweg 3 te Oosterland; S.H. Vagt, verbouwen boerderij in woning Gaanderseweg 4 te Dreischor; C.J. Glavimans, plaatsen prieel Vriendhoven 2 te Schuddebeurs; P.J. Boekee, bouw loods en bedrijfswoning De Weel 6 te Nieuwerkerk; C.R Boodt, wijzigen bouwvergunning d.d. 26/01/1996 Platteweg 24 te Scharendijke; J.G.A. Vellinga, plaatsen van een entreepoort Jonkersweegje 7 te Renesse. Tegen deze aanvragen kunnen nog geen bezwaren worden ingediend. B. Voorgenomen verleningen van bouwvergun ningen: Burgemeester en wethouders van deze gemeente zijn voornemens om met toepassing van: artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling geldend bestemmingsplan) vergun ning te verlenen aan: 1 W. Rapati Voor het plaatsen van een schuurtje op het perceel kadastraal bekend gemeente Zierikzee sectie M nr. 713, Schouwenbank 118 te Zierikzee; 2. J. v.d. Male voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Brouwershaven sectie E nrs. 359 en 477, Margrietstraat 21 te Zonnemaire; 3. J.H. van Nielen voor het aanbouwen van een ber ging op het perceel kadastraal bekend gemeente Westerschouwen sectie C nr. 638, Hogeweg 31 te Burgh-Haamstede; 4. B.Th. Boot voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Westerschouwen sectie A nr 1205, Constantijnweg 23 te Renesse. De plannen nr. 1 t/m 4 onder B liggen vanaf donder dag 29 mei 1997 voor een periode van 14 dagen ter inzage in kamer 43 in het gemeentehuis. Tijdens deze termijn kan iedereen schriftelijk zijn bedenkin gen indienen bij Burgemeesters en Wethouders tegen dit vermeld voornemen. C. Verleende bouwvergunningen C. Walhout, bouw winkelpand Grevelingenstraat 13 te Zierikzee (verz.15/05/197). Belanghebbenden kunnen tegen de vergunning genoemd onder C bezwaar indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van verzending van de vergunning/positieve reactie schriftelijk zijn ingediend. Het bezwaarschrift moet tenminste bevatten: naam en adres van de indiener, dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is ingediend en de motivering van het bezwaar. Auto- en demontagebedrijf Ruime sortering onderdelen gebruikt en nieuw In- en verkoop schade-auto's Lid STIBA Aangesloten bij Autorecycling Nederland met RDW vrijwaringsbewijs. Molenweg 2 - Bruinisse - Tel. 0111-481400 STEUNPUNT VOOR 1.6 MILJOEN NEDERLANDERS WINKELEN BEGINT IN HET EXTRA NIEUWSBLAD verzorgt met sfeervollle muziek receptie, diner, open huis, etc. Evt. uit te breiden tot zacht swingend combo, mooi kleine piano beschikbaar. S.v.p. tijdig reserveren. Tel. 0111-420040 na 20.00 uur ontwerpen en adviezen realisatie complete inrichtingen kleinschalige bouw bouwtekeningen- en aanvragen nieuwe haven 139 4301 dl zierikzee telefoon 0111-417299 06 5324 20 75 telefax 0111-414123 Met epilepsie vallen er gaten in ie leven. Bel 06 - 821 24 11(3ct/min}.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 8