Ronde van Midden-Zeeland via Schouwen-Duiveland Ramses Bekkenk loopt naar de districtstitel 3000 meter Oosterschelderace Westland marathon Hans Beukert tweede Jan Hoek snel op 3000 meter Volleybal- instuif Kwiek Onwijn en Govaerts in actie bij Delta Sport Ernani de Boer tweede op turnvierkamp NK in Rotterdam Monique Slootmaker op haar best in turn-EK DINSDAG 26 MEI 1992 NR 25160 11 GOES - Voor Zeelands grootste internationale sportevenement, de Ronde van Midden-Zeeland, zal zaterdag dertig mei op de Grote Markt te Goes weer het startschot worden gelost. Zoals te doen gebruikelijk is er weer een wedstrijd voor amateurs over 164 kilometer en voor profs over 207 kilometer. Evenals de voorgaande jaren zal het parcours voor de profs weer over Schouwen-Duiveland gaan met doorkomsten in de plaatsen Burgh-Haamstede, Renesse en Zierikzee. jaar zo'n vijftigduizend gulden minder is uitgegeven om het evenement'rond te krijgen. Dit betekent niet dat het renners- veld in zijn geheel is gedevalu eerd daar er gerekend in FICP- punten een zelfde waarde aan kan worden toegekend. Na de Amstel Gold Race is de Ronde van Midden-Zeeland nog altijd de belangrijkste één- daags wedstrijd in ons land van de in totaal vier voor het FICP- klassement in aanmerking ko mende wedstrijden. Piet Lou- werse was er ook niet bepaald gelukkig mee dat van de hon derddrieënveertig internatio nale wedstrijden op één dag, welke er worden verreden, er maar vier in ons land plaats vinden. Hij vergeleek hierbij landen als Italië met zesendertig, Frankrijk met negenentwin tig, Spanje met zesentwintig en België met eenentwintig wedstrijden. Gerrie van Gerwen, coördina tor SBB, vond dat men niet al te zwaar aan de FICP-punten moet tillen. Naarmate het sei zoen verstrijkt zit er in finan cieel opzicht gezien een dalen de lijn in de waarde van de punten. Van wel grote waarde vond hij het klassement van de Wereldbekerwedstrijden. Verder toonde Van Gerwen zich een voorstander van het zo snel mogelijk invoeren van een in ternationale databank welke volgens hem veel tijd en frustraties zal besparen. Een stap in deze richting wordt mo menteel gezet door een com missie die het realiseren hier van nader onder de loep gaat nemen. Ludwig. En verder Jean-Paul van Poppel, Wiebren Veenstra, Johan Capiot, Peter Pieters, Eric Vanderaerden, Michel Cornelissen en Michel Zanoli. De bekendste deelnemers zijn: Buckler: Frans Maassen, Jelle N ij dam, Gerrit Solleveld. Pa nasonic: Rudy Dhaenens, Mare Sergeant, Vjatceslav Ekimov, Henk Lubberding en Jacques Hanegraaf. TVM: Gert-Jan Theunisse, Ad Wijnands, Jesper Skibby en Eddy Schü- rer. PDM: John Thlen, Nico Ver hoeven, Tbm Cordes en Gert Ja- kobs. Lotto: Dirk de Mol, Sam- mie Moreels, Frank van den Abbeele en Patrick Verschue- ren. Magniflicio: Carlo Bo- mans, Benjamip van Itter- beeck, Jan Goessens en Rosa- les Arroyo. La William: Johan de Vos, Danny Neskens en Pa trick van Roosbroeck. Tulip: Adrie van der Poel, Brian Holm, Herman Frison, Sören Lilholt en Stefan van Leeuwe. Helvittia: Erich Meachler, Pe ter Stevenhaagen en Henri Manders. Motorola: Dag Otto Lauritzen en Brian Walton. VARTA: Dick Dekken en Cor- né van Rijen en Assur. Carpets: Dirk Heirweg, Didier Priem, Michel Lagrand en Edwin Baf- cop. Amateurs De organisatoren zijn er verder geslaagd om bij de wedstrijd voor amateurs een sterk ren- nersveld van drieëntwintig ploegen bijeen te brengen. Daaronder is de Olympische selectie van Litouwen, twee sterke selecties uit België, van Oost-Vlaanderen en Henegou wen, de Nederlandse militaire selectie en verder Giant, Euro polis en een zeer groot aantal gerenommeerde Nederlandse wielerclubs uit de top- en pro motiecompetitie. De start voor de amateurs is om 10.30 uur op de Grote Markt te Goes, terwijl de finish op de Bergweg rond 14.24 uur wordt verwacht. De prof starten eveneens op de Grote Markt om 11.30 uur met de finish rond 16.30 uur op de Bergweg. Route Schouwen-Duiveland Op Schouwen-Duiveland zal door de profs het volgende par cours worden gevolgd: 14.33 uur Kraayensteinweg, Roosjes- weg; 14.49 uur Burgh-Haamste de: Hogeweg, Burghse Ring, Kerkstraat, Burghseweg, West straat, Noordstraat, Klooster- weg, Vroonweg; 14.57 uur: Re- nesse: Vroonweg, Hogezoom, Korte Reke, Stoofweg, Provin- cialeweg, Kooiweg; 15.18 uur Zierikzee: Nieuwe Kooiweg, Laan van St. Hilaire, Hoofd poortstraat, Nieuwe Haven, Zuid Havenpoort, Juliana- straat, Weg van de Val. De doorkomst van de reclame- karavaan is: Burgh-Haamstede 13.11 uur; Renesse 13.22 uur en Zierikzee 13.52. uur. Ife Zierikzee zal niet het par cours van de renners worden gevolgd. De omleiding is via Nieuwe Kooiweg, Verkeers plein, Grachtweg, Schuurbe- que Boeyestraat, Calandweg, Julianastraat. Door Omroep Zeeland zal aan dacht aan de wielerronde wor den besteed met flitsen vanaf 11.00 uur. Door RTL 4 zal een uitgebreide samenvatting worden uitge zonden op zondag eenendertig mei tussen 12.50 uur en 13.10 Olaf Ludxoig van de Panasonic-ploeg, leider in de stand om de wereldbeker. In de Roompot in Kamperland gehouden persconferentie sprak comitévoorzitter Piet Louwerse er zijn teleurstelling over uit dat voor wat het FICP- klassement betreft men nog al tijd maar in de derde categorie- is ingedeeld. Dit ondanks het feit dat er vorig jaar toch sig nalen waren afgegeven dat er een promotie voor de deur stond. Nu de promotie achter wege is gebleven heeft het co mité gemeend minder aan dacht te moeten besteden aan de FICP-punten en te kiezen voor een deelnemersveld dat meer aanspreekt. Duurbetaal de vedetten zijn nu bewust bui ten de deur gelaten. „Aan renners welke een peper duur startgeld betaald moet worden die het na goed vijftig kilometer wedstrijd voor ge zien houden, hebben wij totaal niets", verklaart Piet Louwer- Belangrijkste Het gevolg hiervan is dat er dit Deelnemers Aan de wedstrijd bij de profs zal door veertien ploegen wor den deelgenomen. De vier Ne derlandse ploegen^ -Buckler,^ TVM, PDM en Panasonic. Ver der komen er vijf ploegen uit België, één ploeg uit Italië, Zwitserland, GOS, Amerika en Oostenrijk. Opvallend is het grote aantal sprinters in het deelnemers veld. Zo is er de leider in de stand om de wereldbeker Olaf Route over Schouwen-Duiveland waar zaterdag dertig mei de profs gaan fietsen. ALPHEN AAN DE RIJN - De 15-jarige Ramses Bekkenk uit Zierikzee is de eni ge Delta Sport atleet die een gouden medaille won tijdens de districtskampioen schappen in Alphen aan den Rijn. De talentvolle loper verdiende de eerste plaats op de 3000 meter in een tijd van 9.12.35 minuten. Bekkenk was tijdens de twee daagse strijd een dag eerder succesvol op de 1500 meter. On der zeer hoge temperaturen liep de kleine atleet naar een tweede plaats in 4.15.55 minu ten. Bij het kogelslingeren was Joop Lodewijk opvallend beter dan zijn zoon Werner. Lodewijk slingerde de 7 1/3 kilo kogel naar een vijfde plaats met een afstand van 34 meter en 90 cen timeter. Werner Lodewijk werd zesde met 34 meter en 44 centi meter. De overwinning bij ko gelslingeren ging naar de Ne derlands kampioen Peter van Noort met ruim 60 meter. Tweede plaats Irene Pos uit Middelburg, maar lid van atletiekclub Del ta Sport, verbeterde het veteranen-record op de 400 me ter. Pos liet de klok stilstaan op 63.83 seconden wat een ze vende plaats opleverde. Ook Serge Schot uit Zierikzee kwam tot een zevende plaats bij het hoogspringen met 1 me ter en 80 centimeter. Meerkampster Renate van de Hoek kwam uit op vier ver schillende onderdelen. Alleen het onderdeel kogelstoten kwam Van de Hoek tot een me daille. Met een afstand van 12 meter en 97 centimeter behaal de zij een tweede plaats. Op de 400 meter (62.11) werd zij vier de. Bij het speerwerpen met 32 meter en 8 centimeter en 100 meter horden in 15.50 seconden werd zij respectievelijk vijfde en zesde. MAASSLUIS - De drieëntwintigste internationale marathon van Maassluis (Westland) werd een prooi voor de GOS-atleet Pavlov in 2.19.47. De matige tijd van de winnaar was een gevolg van de extreem war me omstandigheden, de temperatuur tussen de tuin bouwkassen liep op tot 28° Celsius. Tweede werd de Pool Rydzews- ki in 2.22.02 en derde en eerste Nederlander Michel de Maat in 2.23.07, ruim één minuut voor z'n landgenoot Jan van Rijtho ven, 2.24.31. John Vermeule fungeerde ruim twintig kilo meter als haas voor de koplo per, de Algerijn Salmi, die la ter slechts als zesde finishte in 2.28.54 na de Engelse atleet Spring die 2.27.28 achter z'n naam kreeg. Eerste Zeeuw werd Jan van Laarhoven, twaalfde in totaal en derde ve teraan in 2.42.25. Hans van Vliet Eerste dame was de GOS-atlete Balyakina in 2.58.07 voor de Algerijse Hadjabdellak in 3.01.39. Slechts negenendertig atleten finishten binnen de drie uur. Fred Quaak uit Schouwen-Duiveland maar politie-agent in Rotterdam was de 39e in 2.59.07. Eerste Delta Sporter was Hans van Vliet uit Herkingen in 3.04.22, die sa men met Eef Kooman over de finish kwam. DEN BOSCH - Basketbalclub Den Bosch heeft de 25-jarige Klaas de Boer van BC Eindho ven aangetrokken. PARIJS - Een serie hevige don derslagen maakten maakten een vroegtijdig einde aan de openingsdag van de open Fran se tenniskampioenschappen. De strijd van allen tegen één: van 121 tennissers tegen titel houder Jim Courier, zoals het Franse sportblad L'Equipe het officieuze wereldkampioen schap op gravel afficheert. NOORDWIJK - „Ik ben in ba lans", zei Ruud Gullit maan dag bij de eerste bijeenkomst van het Nederlands elftal in Zeist. „Vroeger was ik alleen maar aan mijn rechter knie ge opereerd. Nu ook aan mijn lin ker. Beide benen zijn weer even goed. Ik kan weer normaal voetballen." DELFT - Tijdens atletiekwed strijden op de kunststofaccom modatie van atletiekclub AV'40 in Delft heeft Jan Hoek zijn persoonlijk record op de 3000 meter verbeterd. De 30-jarige Hoek kwam tot een tijd van 8.52.5 minuten wat een verbetering betekent met twee seconden. Winnaar werd Peter van Marwijk uit Leiden met 8.48.0. Hoek liep naar een vierde plaats. Hans Saman uit Zierikzee starte op de 800 me ter. In zijn eerste wedstrijd van het seizoen liep Saman naar een acceptabele tijd van 1.58.3 minuten. ARNEMUIDEN - Hans Beukert van tafeltennisver eniging Scaldina heeft tijdens de traditionele Hac- kenbergcup een tweede plaats behaald. Deze wed strijden werden voor de tiende keer door de tafelten nisclub Arnemuiden georganiseerd. Er waren maar liefst 64 spelers die zich hadden aangemeld voor dit kwalitatief sterke toernooi. Via allerlei aantrekke lijke wedstrijden wist Hans Beukert zich voor de fi nale te plaatsen die tussen acht spelers zou worden beslecht. De finale achtkamp was ook dit jaar weer bijzonder span nend waar door het talrijke pu bliek genoten kon Worden van tafeltennis op hoog niveau. In de eerste ronde kwam Beu kert uit tegen Anton Steijn (MZ), waartegen hij met goed geplaatste ballen zijn wil oplegde en won 21-17 en 21-15. De tweede ronde ging tegen Ronald van Roo (MZ) waar hij een hoog tempo speelde zodat De Roo moest capituleren: 21- 11 en 21-16. De derde ronde was eenvoudig voor Beukert 21-18 en 21-9 te gen Arjan Louwerse ('t Zand). Eenvoudig In de vierde ronde vergiste Beukert zich in Carl Helmich (MZ) door niet al te zorgvuldig te spelen, zodat Helmich de partij naar zich toetrok: 21-15, 15-21 en 18-21. De voorlaatste ronde was een marathonpartij tegen Ruud Geldof (MZ) waarmee Hans Beukert samen speelde en zij eikaars spel dus door en door kennen. De eerste game was vrij een voudig voor Geldof 21-14, de tweede game wist Beukert nipt te winnen 23-21. De derde game ging gelijk op en tijdens de fraaie slagenwis selingen wist Beukert het ge luk aan zijn kant te krijgen, waardoor hij bij de stand 20-19 het duel met een randbal be sliste 21-19. Door deze resultaten was de laatste partij tegen Jan Steijn beslissend. De eerste game ging naar Steijn 21-19 terwijl ook de tweede gelijk opging en dat was goed voor de wedstrijd die volgens de ingewijden een goe de wedstrijd was. Beukert pak te die tweede game 21-23. Ook de beslissende derde game was een sterke partij maar het vuur ging langzaam uit bij Hans Beukert die met 21-18 moest capituleren waardoor Jan Steijn voor de derde keer toernooiwinnaar werd en de wisselbeker behield. BRUINISSE - Op vrijdag avond twaalf juni houdt vol leybalvereniging Kwiek een instuif. Iedereen die zin heeft om een partijtje volleybal te spelen, is welkom. Het gezellig volleyballen staat voorop. Je kunt je inschrijven per team (kennissen, buren, collega's) of individueel. Je hoeft hiervoor geen lid van Kwiek te zijn. Deelname is mo gelijk vanaf zestien jaar. Alle wedstrijden duren 2 x 10 minu ten en deze worden gespeeld in sportzaal De Vanger te Brui- nisse. Aanvang 19.30 uur. Voor aanmeldingen kan men zich wenden tot Mieneke Duffener, tel. 01114-3060 of tot Rianne Wijnstekers, tel. 01114-3380. In schrijven tot 1 juni. NOORDWIJK - De familie Witschge is toch vertegenwoor digd tijdens de Europese ti telstrijd voetbal in Zweden. Enkele uren nadat Richard Witschge het trainingskamp in Noordwijk met een blessure verliet, riep bondscoach Rinus Michels diens oudere broer Rob op als vervanger. SCHIEDAM - Het eerste heren-selectie-team van handbalvereniging ZHV Delta Sport heeft tijdens de oefenwedstrijd tegen het tweede divisie spelende DWS in Schiedam een gelijkspel behaald van 27-27. De ploeg van trainer Rob de Vos speelde zonder Bert de Vos en Jacco Vleeshouwer (vakantie). Wel kwa men de twee nieuwe spelers Ronnie Onwijn en kee per Dick Govaerts in actie. DWS uit Schiedam, dat afgelo pen seizoen op een haar na de promotie miste naar de eerste divisie, bood met de nieuwe linker opbouw speler Edwin Schop, die is overgekomen uit de eredivisie (Hermes) naar DWS, behoorlijk tegenstand. „Het was vooral een wedstrijd om Onwijn en Govaerts in ons systeem in te passen. Ik moet zeggen dat de test wedstrijd volledig aan die wens is beant woord", aldus De Vos. Onder tropische temperaturen werd er drie keer vijfentwintig minuten gespeeld. Vooral in de beginfase liep Delta Sport uit naar een voorsprong van 8-3. Maar de ploeg uit Schiedam kwam in het tweede deel van de wedstrijd op gelijke stand van 17-17. Uiteindelijk eindig de de wedstrijd in 27-27. De Vos was tevreden na de wedstrijd: „Ik heb verschillende aanval- systemen gespeeld en dat werd goed begrepen door de huidige groep". Doelpunten: Peter Lefèvre 15 keer. Erwin Schaalje 4 keer. Jean Marie Tbubiana 4 keer. Ronnie Onwijn 3 keer en Bert Nuijens 1 keer. ROTTERDAM - Een zilveren medaille was er voor de 16-jarige turnster Ernani de Boer uit Zierikzee bij de Nederlandse turnkampioenschappen in de 1B-Iijn. Door een klein foutje op de balk miste De Boer, van gymnastiekvereniging Delta Sport, de Nederlandse titel en moest deze in een schitterende wedstrijd overlaten aan Morena Visjes uit Den Helder. Trainer Dick van Bochove stond met het zweet in zijn han den toen zijn pupil Ernani de Boer in de Alexanderhal in Rotterdam het kleine foutje maakte op de balk. „Het was een schitterende wedstrijd tus sen De Boer en Visjes. Beide meisjes maakten er een span nende finale van. Jammer van het foutje, maar Ernani heeft afgelopen tijd veel progressie gemaakt", aldus Van Bochove die de vereniging binnenkort de rug toekeert. Middenmoot In de 5B-klasse kwam de 11- jarige Verbriique den Broecler' uit Ouwerkerk tussen de zesen twintig deelneemsters tot een negentiende plaats. Ook de jonge turnster maakte een fout op de balk waardoor een hoge re plaats in het eindklassement uitbleef. In de 6B-klasse ein digde de 10-jarige Jacqueline Voor Beytel uit Nieuwerkerk in de middenmoot van de grote groep deelneemsters. Door de vierkamp constant te turnen reikte zij naar een vijftiende plaats. Uitslag Delta Sport turnsters: (vierkamp: sprong, balk, brug, vloer en totaal) lB-klasse: 2. Ernani de Boer, 8,80 - 8,95 - 8.85 - 9,30 - 35,60. 5B- klasse: 19. Veronique den Broe- a der,8,10b- 5^ -£&° 8A0 - 2^0^ 6B-Rlasse: 15. Jacqueline Voor- beytël, 8,40 - 6,25 - 6,45 - 7,25 - 29,35. NANTES - De 14-jarige Monique Slootmaker uit Nieuwerkerk is op het negentiende toernooi om de Europese turntitels in Nantes geëindigd op een 27e plaats van de vierenzeventig deel neemsters. Zij turnde een constante vierkamp en kwam uit op een totaal van 38,337 punten. De hoogste score die zij ooit internationaal heeft bereikt. Hiermee was Slootmaker de beste Nederlandse want de 15-jarige Elvira Becks uit Nijmegen werd 28e door dat zij een val van de even- wichtsbalk maakte en te vens een slechte landing op het zelfde onderdeel. Sloot maker dwong, ondanks haar prima prestaties op de eerste dag, geen finale plaats af op de individueel onderdelen die op de twee de dag plaats vonden. Beminnelijk Slootmaker verliet vorig jaar het internaat op Papen dal. Zij ging naar Oude- Pekela, waar de voormalige bondscoach Boris Orlov ac tief is als clubtrainer. De Zeeuwse is onder leiding van de beminnelijke Rus duidelijk opgebloeid. Thtja- na Goetsoe, 1,44 meter lang en 34 kilogram zwaar ver overde de Europese titel op de vierkamp. De 15-jarige uit Odessa won de vier kamp met 39,275 punten en een dag later eiste zij drie gouden medailles op, op de onderdelen sprong, brug en toestel. Uitslag: Vierkamp (sprong, brug ongelijk, balk, vloer, totaal): 1. Goetsoe (Oek), 9,900 - 9,950 - 9,925 - 9,950 39,725. 2. Gogean (Roe), 9,962 - 9.887 - 9,862 - 9,937 39,648. 3. Hadarean (Roe), 9,825 - 9,875 - 9,862 - 9,850 39,412. 27. Monique Sloot maker (Nederland); 9,650 - 9,587 - 9,525 - 9,575 - 38,337. 28. Elvira Becks (Neder land), 9,937 - 9.775 - 8,800 - 9,775 - 38,287. ZIERIKZEE - Vrijdag negenentwintig mei en zater dag dertig mei houdt Zeilvloot De Zeeuwse Stromen voor de achtste keer de Oosterschelderace, wedstrij den voor traditionele zeilschepen. De organisatie heeft inmiddels vierentwintig inschrijvingen, waar onder klippers, tjalken, skutjes, kotters, klippera ken, twee koordzeebotters, twee hoogaarsen en een schokker. De grootste deelnemer is de tweemastklipper Reindert, eens schip van vierendertig meter lang en de oudste deelne mer is de tjalk Buiten Ver wachting, van 1875. Als start- en finishschip zal de oude sleepboot Luctor van 1921 uit Delft fungeren. Vertrek vindt op beide dagen I plaats vanuit Zierikzee j De wedstrijdbaan ligt op vrij- i dag ten westen van de Zeeland- brug en op zaterdag ten oosten van de brug. Op zaterdag dertig mei ver trekt de rondvaartboot Stad Zierikzee om twaalf uur uit de haven van Zierikzee om de wedstrijd te volgen. Drum band Rust Roest zal aan dek de feestelijkheden opluisteren. Belangstellenden kunnen met de rondvaartboot meevaren en krijgen deskundig verslag over de wedstrijd en hun deelne-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11