3268 ~3>2bcj O o j~ UW KRAMT VAM i SCHOUWEM-UUIVELAMU Ruim tweehonderd reünisten weer terug in geboortedorp Ouwerkerk Terrasjes Havenplein/Schuithaven behoeven geen problemen te geven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Peter van Vossen niet naar de EK in Zweden TROUWPLANNEN? dé krant van schouwen-duiveland! j D 3 TONEEL 3 EXPOSITIE 7 VOETBAL Ouwerkerker hen je voor het leven Horeca-ondernemers: fatöUOTHEEy\ z^icRIKZEESCHE NIEUWSBODE EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 25 MEI 1992 148e JAARGANG NR 25159 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. Herdenking van het goede, houdt altijd blij te moede. Goethe Aanhoudend warm HET WEER Vannacht opklaringen, minimum- temp. ±13 graden. Overdag eerst vrij zonnig, in de loop van de dag stapelwolken en mogelijk een loka le onweersbui. Middagtemp. ±26 graden. Oostelijke wind, kracht 4, aan de kust vrij krachtig, 5. (TioVlaroc uuinl Kiekieres wint in een nek aan nek race van Moeders Mooiste. De eerste echte expositie van Aquamarijn op ludieke wijze geopend. 6 VOETBALBOEK Voetbalboek met de negen Zeeuwse (ex)-interna- tionals gepresenteerd. Danny Magito en Emiel Dorst blikken terug op hun pe riode bij VCV Zeeland. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een I kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de'Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee J weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden: vinden was. Een oproep in dé krant van Ouwerkerk, 't Alle- gaortje en in enkele andere kranten, waaronder het Alge meen Dagblad maar vooral de mond tot mond reclame lever den samen maar liefst hon derdzestig aanmeldingen op. Zaterdag na twaalven als Ouwerkerk langzaam vol stroomt met voormalige dorps bewoners blijken het er nog meer te zijn. In het nieuwe dorpshuis, dat de óud Ouwer- kerkers nu ook eens van dicht bij kunnen bewonderen moe ten extra stoelen worden aan geschoven voor de meer dan tweehonderd reünisten die van heinde en verre zijn gekomen. Uit alle windstreken zijn ze ge komen, nadat ze 's morgens vroeg in de auto zijn gestapt, 'n Enkeling heeft deze reünie bo vendien aangegrepen voor een weekje kamperen bij Ouewer- kerk. Een verblijf in Ouwer kerk blijft immer trekken. Ruimte Wat die aantrekkingskracht nu precies is, is niet eenvoudig on der woorden te brengen maar heeft te maken met de ruimte die men elkaar biedt. ,,Je wordt in je doen en laten vrij gelaten maar als er iets is staan ze voor je klaar" is de ervaring van één van de aanwezigen. Hoewel de reünie officieel pas om 13.00 uur begint komt me nige reünist èerder in de hoop daar voor het dorpshuis al wat oude bekenden tegen het lijf te lopen. Vaak met resultaat want daar op de Ring zien mensen elkaar na jaren weer terug. Nu eens wordt het vroegere speel kameraadje of klasgenootje in een oogopslag herkend maar soms ook wordt er eerst nog wat getwijfeld. Zou die wat oudere man of vrouw daar ginds nu werkelijk Pietje of Elsje van vroeger zijn. Juf frouw Beth, de juf trouw van de blokkensoep kent echter ie dereen die ooit in Ouwerkerk naar school ging. Over haar persoon bestaat geen twijfel. Geroezemoes Die enthousiaste begroetingen leveren een aantal decibellen verbaal geweld op. Bij het be gin van het dorp is het geroeze moes al hoorbaar. Het kost de organistoren dan ook enige vervolg pagina 2 nen. Voor het Havenpiein komt dat neer op een vermindering van achttien parkeerplaatsen op een totaal van ...parkeer plaatsen. Voor de Schuithaven zou de komst van twee terras sen het verlies van negen par keerplaatsen kunnen inhou den. Wil de gemeente een ge deelte van deze parkeerruimte willen handhaven dan is dat yoor de horeca-ondernemers wel bespreekbaar. Dat dit wegvallen van parkeer plaatsen problemen gaat ver oorzaken lijkt de horeca-on dernemers niet aannemelijk. Zij willen de terrassen immers gedurende de maanden juli en augustus zes dagen per week op het Havenplein inrichten. Zomermaanden, waarin een gedeelte van de Zierikzeese be volking ergens op een vakantie-adres verblijft en veel Zierikzeeënaren, aan gespoord door het over het al gemeen goede weer zich nogal eens per fiets richting centrum begeven. Eerste Weegje Van dagjesmensen die in die maanden Zierikzee aandoen is eve,nmin veel parkeeroverlast te verwachten. Vanaf de roton de worden die in de zomerperi ode via de Laan van Saint Hi- laire naar de parkeerterreinen aan het Eerste Weegje verwe zen. Een mogelijkheid waar van nu reeds volop gebruik wordt gemaakt. Al met al ver wachten de horeca-onderne mers niet dat het verlies van parkeerruimte het grote strui kelblok is. En ook van de zijde van de politie worden geen ver keerstechnische problemen verwacht door deze opzet. Mochten de lagere parkeerop- brengsten de gemeente ervan weerhouden om toestemming te verlenen aan deze terrasvor ming dan zou het altijd nog be zien kunnen worden of er via de precariorechten iets gedaan kan worden aan deze in komstenderving. Dat die terrasjes er deze zomer nog komen is ondenkbaar. Niet vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - De 24-jarige Zierikzeese spits Peter van Vossen gaat niet naar de Europese voetbalkampioenschappen in Zwe den. De kersverse international is gistermiddag (zondag) opge nomen in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes met trombose in de linkerschouder. Van Vossen moet tenminste vier dagen in het ziekenhuis blijven. Zie verder pagina 6 OUWERKERK - Wat is het toch dat Ouwerkerk zo bijzonder maakt. Ook al verblijf je er als import" slechts enkele jaren, het ringdorp aan de Ooster- schelde vergeet je je leven lang niet meer. Ouwerker ker ben je voor het leven en als je dan de gelegenheid krijgt om weer eens terug te keren naar het dorp dan aarzel je geen moment. Dat bleek zaterdag in het nieuwe dorpshuis van Ouwerkerk maar eens te meer. Dik tweehonderd voormalige inwoners van Ouwerkerk troffen elkaar daar tijdens een door de Culturele Vereniging georganiseerde reünie. ,,Zeg zie je die nog weieens of mes R. Kuyper-Vijverberg en T. hoor je nog wel eens iets van Stoutjesdijk-Wilbrink elkaar die of die" Die vraag die de da- tijdens een bruilofsfeest stel den luidde een jaar geleden in feite het begin in van deze reü nie in het dorpshuis. De beide dames immers wilden die uit het oog verloren dorpelingen immers zo graag nog eens een keertje terugzien. Om te zien wat er van die anderen gewor den is maar vooral ook om her inneringen over vroeger op te halen. Organisatie Met in het achterhoofd de ge dachte van een reünie klopten de dames vorig jaar juni aan bij de Culturele Vereniging Ouwerkerk met hef, verzoek of die de organisatie-van zo'n her enigingsmiddag op zich wilde nemen. Na enige bedenktijd- de organisatie van een reünie is nu eenmaal een hele onderneming- wilde de Cultu rele Vereniging dit wel op zich nemen. Dat betekende veelvuldig de koppen bij elkaar steken want hoé vind je al die vroegere in woners terug, hoe breng je ze weer bij elkaar en hoe houd je ze zo'n middag lang bezig. Alle maal vragen waarop zo bleek gemakkelijk een antwoord te Kijk eens aan, wie hebben we daar. De beide dames die zaterdag de reünie in Ouwerkerk bezochten vragen het zich blijkbaar af. (Foto: Marijke Folkertsma). stond toen de gedachte om de zes terrassen op het Haven plein over drie verspreid lig gende blokken te verspreiden. Zo zouden de Zeeuwse Her- berghe en 't Centrum samen een blok (van twee afzonderlij ke terrassen) tegenover de toe gang tot de Visstraat kunnen bezetten. Een tweede blok (voor Dean Fastfood en Markt- zicht) zou schuin tegenover de hoek Havenplein/Appelmarkt gereserveerd kunnen worden, terwijl voor de terrassen voor De Beuze en Concordia plaats aan de noordkant van het Ha venplein (bij de Mol) gecreëerd kan worden. Minimaal 40m2 Bij de indeling van deze drie blokken is uitgegaan van een oppervlakte van 80m2 per blok. Bij een afmeting van minder dan 40 m2 is een terras niet ren dabel voor een ondernemer. Hoewel verspreid over het Ha venplein willen de horeca ondernemers wel een zekere eenduidigheid in hun terras sen, door bijvoorbeeld dezelfde soort omheining te gebruiken of door voor een kleur te kie zen. Welke zitjes hij voor zijn terras verkiest is een zaak van de ondernemer zelf maar wel valt te denken om de wat meer in het oog springende parasols per blok wat op elkaar af te stemmen. Het inrichten van terrasjes be tekent voor zowel de Schuitha ven als het Havenplein dat er parkeerplaatsen gaan verdwij- Eind december '91 staken deze horeca-ondernemers de koppen bij elkaar om na te gaan hoe zij hun wens voor meer terras- ruimte in een concreet plan konden vatten. In eerste aanleg leek een terras aan de zuidzijde Als het aan de horeca-ondernemers van het Havenplein ligt komen er op het Havenplein drie ter- rasblokken van elk 80 m2. ZIERIKZEE - Na een wandelingetje door het oude stadshart even uitblazen op een terrasje of gewoon op een zonnige dag vanaf een terras ongegeneerd gluren naar de voorbijtrekkende stoet menselijke wezens. Het is een voor velen geliefd tijdverdrijf waarvoor in Zierikzee niet bepaald veel mogelijkhe den bestaan. Daarom ook hebben acht horeca ondernemers van Havenplein en Schuithaven bij de gemeente een plan voor terrasjes op het Havenplein (middengedeelte) en de Schuithaven ingediend. Deze acht horeca-ondernemers van Havenplein en Schuitha ven willen op drie verschillen de plaatsen op het Havenplein en op het huidige parkeerter- reintje van de Schuithaven (of eventueel een gedeelte daar van) terrassen inrichten. Nieuw is dit niet. Tijdens de Toeristendagen zorgen de horeca-ondernemers op het Ha venplein voor „gelegenheids- terrassen". Dit zijn echter heel andere terrassen dan die de on dernemers nu voor ogen staan. Wetende dat de aantrekkings kracht van Zierikzee op toe risten wel in belangrijke mate maar niet helemaal wordt be paald door het historisch stadsschoon willen de onderne mers nu voor de maanden juli en augustus de mogelijkheid hebben om op het middenge deelte van het Havenplein min of meer eenduidige terrasjes in te richten, die vanuit de desbe treffende horeca-gelegenheden worden bediend. De situatie van een tap buiten, zoals tij dens de zes toeristendagen het geval is wordt dus niet voor die twee maanden nagestreefd. de ideale oplossing. Practisch gezien leverde dit voor enkele bedrijven echter nogal wat be zwaren op. De ober of ser veerster zou daardoor in een aantal gevalllen een hele wan deling moeten maken met zijn of haar blad vol consumpties. Vanuit practisch oogpunt ont-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1