PROGRAMMA Korfballeed zonder einde Gebroeders Mühren mogen over tien jaar terugkomen DFS verdedigt eigen cup op Van Zuijen Vonk schakelt Vilé in Vierde uitvoering toernooi Conflict met AZ Coach Voshart kijkt met gemengde gevoelens terug op twee jaar All-Ready Twaalf renners rijden LBLuit Sydney kapittelt Samaranch Lukus meest talentvolle voetballer op voetbalclinic VRIJDAG 23 MEM 997 NR 26183 9 Politici in de olympische stad in aanbouw menen dat de hoogste baas van het In ternationaal Olympisch Co mité (IOC) zich niet met hun zaken moet bemoeien. Sama ranch had donderdag in Mon aco, waar het uitvoerend co mité van de IOC bij elkaar was, kritiek geleverd op het feit dat Sydney vanaf I sep tember dit jaar zogenaamde 'bed-tax' in de hotels wil hef fen. De opbrengst daarvan vloeit in de kas van de over heid als bijdrage in de kosten van de Olympische Spelen. Mijnheer Sama-ranch runt het IOC. Dat doet hij voor beeldig," zei premier Carr van New South Wales. „Maar wij 'bouwen' de Olympische Spelen, wij stel len de faciliteiten beschik baar. Dus hebben we ook het recht de hotels de opdracht te geven een toeslag te vragen, die ze aan ons afdragen." Van begin september wil Sydney tien procent bovenop de prijzen voor hotelkamers plakken. Dat zou jaarlijks bijna 100 miljoen gulden moeten opleveren. De Olym pische Spelen van 2000 zijn begroot op ruim vijf miljard gulden, „We zijn niet geluk kig met dat beleid," zei Sa maranch donderdag in Mona- Vrijdag 23 mei Basketbal Uitwedstrijd, damesbeker, 19.00 uur: Marathon-Coltof MEVO'80, 21.30 uur, heren beker: BV Souburg-Coltof MEVO'80. Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, kampioenschap zout, 18.45 uur: le competitiewed strijd. Voetbal Ouwerkerk, sportpark Eul- tje, oéfenwedstrijd, 19.30 uur: Ouwerkerk-ZSC. Zaterdag 24 mei Atletiek Zierikzee, sportpark Ban- nink, 11.30 uur: 2e ir Knaap- pupillencompetitie. Biljarten Ouwerkerk, bv Phoenix, eetcafé Steilóórq, 10.00 uur: finale Zeeuwse jeugdbokaal. Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, 12.30 uur: geepwedstrijd. Zierikzee, HSV Dreischor: 4e wedstrijd. Korfbal Zierikzee, sportpark Ban- nink, 10.00 uur: All-Ready C- Seolto C2. Uitwedstrijden: DSO-A11- Ready, DSO 2-All-Ready 2, Volharding A-All-Ready A, Olympia B-All-Ready B, Olympia E-AU-Ready E. Tennis Zierikzee, LTC Zierikzee: LTC Zierikzee-Tebo (junio ren eerste klasse). Voetbal Oosterland, sportpark Oos terpark, oefenwedstrijd, 14.30 uur: Duiveland-Waar- de. Nieuwerkerk, sportpark Het Springer, oefenwedstrijd, 15.00 uur: SKNWK-Engels team. Burgh-Haamstede, sport park Van Zuijen, 09.30 uur: DFS-cup. Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onder dak, bekerfinale, 18.00 uur: Sportsurf Jonker-WIK. Zondag 25 mei Biljarten Ouwerkerk, bv Phoenix, eet café Steilööre, 10.00 uur: fi nale Zeeuwse jeugdbokaal. Paardensport Bruinisse, manege Aqua Del ta, PPCSD: NBVR-dressuur- wedstrijd. Tennis Uitwedstrijden: zesde com petitiewedstrijd: Wouwse TV-LTC Zierikzee (heren vierde klasse), Veere-LTC Zierikzee (junioren derde klasse). BURGH-HAAMSTEDE - DFS verdedigt morgen de vorig jaar veroverde cup op het toernooi dat de ploeg uit Burgh-Haamstede zelf organiseert. De strijd om de DFS-cup wordt gehouden op sportpark Van Zuijen en duurt van 9.30 tot 16.55 uur. De organisatie heeft dit jaar Hansweertse Boys, Klundert, Tholense Boys en Flakkee weten te strik ken. Tweevoudig winnaar WIK is deze keer niet aan wezig. Het is de vierde uit voering van de DFS-cup. Hansweertse Boys kwam dit seizoen in de poule van Renesse uit en Klundert streedt met Brouwersha ven wekenlang om het kampioenschap in de vier de klasse. Tholense Boys en Flakkee zijn voor DFS min der bekende tegenstander. DFS opent om half tien de strijd om de cup tegen Klundert. Om elf uur ont moet de thuisploeg Flak kee. Tholense Boys is om 13.15 uur de tegenstander en om half vier besluit de thuisploeg het toernooi te gen Hansweertse Boys. Al le wedstrijden duren veer tig minuten. Programma, 9.30 uur: DFS- Klundert, 10.15 uur: Hans weertse Boys-Tholense Boys, 11.45 uur: Klundert- Tholense Boys, 12.30 uur: Hansweertse Boys-Flak- kee, 13.15 uur: Tholense Boys-DFS, 14.00 uur: Klun- dert-Hansweertse Boys, 14.45 uur: Tholense Boys- Flakkee, 15.30 uur: DFS- Hansweertse Boys, 16.15 uur: Flakkee-Klundert. ALKMAAR (ANP) - Theo Vonk heeft mr. Eric Vilé ingeschakeld. De Utrechtse advocaat gaat de tech nisch directeur van AZ juridisch bijstaan in diens conflict met het bestuur van de Alkmaarse eredivi sieclub. Volgens Vilé beschikt Vonk over een zeer gedetailleerde taakomschrijving, waarin duidelijk staat dat het be stuur zich niet op het terrein van de technisch directeur zal begeven. Vilé zegt dat voorzitter Dirk Scheringa dat de afgelopen weken heeft gedaan. De juridische bijstand moet, zo lijkt het, ertoe leiden dat het contract nietig wordt verklaard en dat Vonk met een fikse afkoopsom AZ bin nenkort verlaat. Begin deze week leverde een gesprek tussen Vonk en Scheringa niets op. Vonk voelt zich aan alle kanten gepasseerd door de voorzitter en hoofdspon sor. Onder meer door het feit dat hij niet gekend is in het aantrekken van Peter Ger- ards als scout. Gerards werd pas geleden weggestuurd als spelersbegeleider bij de WCS. Daarnaast steekt het Vonk dat Scheringa zich nadruk kelijk bemoeit met het tech nisch beleid. De voorzitter eist dat AZ in de toekomst overschakelt op een ander spelsysteem. ZIERIKZEE - Twaalf leden van toerclub Schouwen-Dui- veland hebben de wieler klassieker Luik-Bastena ken-Luik uitgereden. Ze legden de 240 kilometer lan ge tocht afgelopen zondag af. De amateuruitgave van de klassieker was dit jaar een zware beproeving. Vanaf de start, 's ochtends om zes uur, tot aan de finish in Luik re gende het. Van het totale deelnemersveld van zesdui zend renners is de helft afge stapt. Van toerclub Schou- wen-Duiveland haalden vijf mensen de eindstreep niet. Sjoerd Bergsma, Gerard van der Klooster, Gerard Koo- man, Leo Noorddijk, John Scheffers, Wim Evertse, Ray mond Tolhoek, Leon van der Wielen, vader en zoon Stins en Eggink volbrachten de tocht wel. VOLLEYBAL BRUINISSE - Volleybalver- eniging Kwiek organiseert het Rabobank-Stratentoer- nooi, een jaarlijkse instuif- toernooi voor sportclubs, vriendengroepen, Brulympic teams, families, straten en buurtverenigingen. Het eve nement heeft 12 en 13 juni plaats in sporthal de Vanger. Elk team moet uit minimaal zes spelers met maximaal twee echte volleyballers be staan. Opgeven kan voor 9 juni. bij Huub van de Zande (483035) en Kees Hoogerwerf (481444). ATLETIEK EMMELOORD - A-junior Niels Holkers heeft bij een meerkampwedstrijd in Em- meloord drie persoonlijke re cords gevestigd. In totaal werd de Zierikzeese atleet afgelopen zondag tweede. Op de 100 meter sprint is zijn nieuwe tijd 11.81 seconden, op de 400 meter 54.67 secon den en op de 1.500 meter 4.51.69 minuten. RECEPTIE BROUWERSHAVEN - Het eerste voetbalelftal van ASV Brouwershaven houdt van avond een receptie in de kan tine van het Brouwse sport park 'Onder de Molen' ter gelegenheid van het behaal de kampioenschap in de vier de klasse B. Vanaf 20.00 uur zijn alle belangstellenden van harte welkom om de kampioenen de hand te schudden. SYDNEY (RTR) - De autoriteiten van Sydney heb ben vandaag Juan Antonio Samaranch gekapitteld. BURGH-HAAMSTEDE - ,,Ook mijn motivatie is naar beneden gegaan. Nu moet ik stoppen, anders zou ik zelfs een vereniging kunnen slopen. Daar heb ik helemaal geen trek, zeker niet omdat ik zo dicht bij woon." Aan het woord is Jan Voshart (bijna 50), korfbalcoach van All-Ready, die zaterdag voor de laatste keer de Zierikzeese ploeg met raad en daad aan de zijkant bijstaat. Motivatie is het woord waar het om draait bij Voshart. Of beter gesproken, het gebrek eraan. Ongemotiveerd is één van de problemen binnen de eerste selectie van All-Ready en dé reden waarom Voshart met het coachen en trainen van de korfballers stopt. Hoewel hij best had door wil len gaan, als de motivatie er was. Voshart verkeerde in zijn tweede jaar en afgelopen jaar in een vicieuze cirkel waar het zoals immer moei lijk uitkomen was. Omdat hij demotivatie bij de spe lersgroep ontdekte, had hij 2;elf ook moeite de wil en zin op te brengen er nog wat van te brouwen. Niemand kon het cirkeltje doorbreken. Het begon allemaal zo mooi, na de zomer van 1995. Vos hart zou er als opvolger van Jan Quist kunnen rekenen op drie goede korfballers: Annemarie van Goudoever, Martin Rijn en Jacco Stout- jesdijk. Zou, want Van Goudoever had moeite met het spelletje na een half jaar blessureleed en Stoutjesdijk ontbrak de motivatie. Tegenslag Tot overmaat van ramp kre gen All-Ready en Voshart te maken met een tegenslag in oktober. Anita in 't Veld raakte geblesseerd. „Daar is de ellende begonnen," kijkt Voshart terug op twee jaar hoogte- en dieptepunten. Vanaf toen kwam er geen einde aan het korfballeed van de Zierikzeese vereni ging op sportpark Bannink. „Ik had haar (In 't Veld, red.) best kunnen gebruiken, heel goed zelfs," vertelt Voshart, die toen nog weinig had aan de junioren Jan-Willem van Nieuwenhuijze en Maurice Brul omdat deze spelers kracht en technisch vernuft misten. In het tweede jaar is het tweetal onder Voshart uitgegroeid tot waardevolle spelers voor het eerste van All-Ready. Dit heeft uiter aard veel, zoniet alles, te ma ken met de waslijst aan bles sures (Patrick den Dekker, Esther Snoek, Debby Vos hart, Wim in 't Veld) en een ongemotiveerd deel van de spelersgroep. Het heeft Voshart in twee jaar All-Ready dus aller minst meegezeten. Boven dien is het met een steëds wisselende samenstelling moeilijk korfballen, ervoer de trainer. „We hebben con stant met een ander team ge speeld," zegt Voshart die zich amper heeft kunnen voorbereiden op het laatste competitieduel, uit tegen het Klundertse DSO. Gedachten De pinksterdagen slokten door zijn werk als baas van camping Schouwenduin aan de rand van Burgh-Haamste de alle tijd op. Pas afgelopen woensdagavond op de laat ste training gingen zijn ge dachten uit naar technieken en tactieken op het korfbal- vel d. „Ik probeer iets goeds achter te laten, maar we zijn veel te laat veel te goed bezig. „Dat is ontzettend jammer," gaat hij door. „Ik was liever met twee kampioenschappen weggegaan." Tja, dat willen we allemaal wel. Dus waar ging het mis? „Het poten tieel was aanwezig, maar de trainingsopkomst was te laag. Dat is het hele euvel in de afgelopen twee jaar ge weest." Natuurlijk is het niet alle maal kommer en kwel ge weest. In de jongste zaalcom petitie greep All-Ready op een haar na naast promotie. Twee weken geleden bezorg den de korfballers Voshart alvast een aardig afscheids cadeautje door de laatste thuiswedstrijd met 15-9 van Oranje Zwart, dat kon pro moveren, te winnen. Tegenstrijdig genoeg heeft Voshart leren leven met het ontbreken van de echte am bitie bij All-Ready. Ener zijds zijn de 730 dagen bij de Zierikzeese korfbalclub hem vanwege de resultaten tegen gevallen, anderzijds kan er ook op een ontspannen ma nier worden gekorfbald. „Het hoeft allemaal niet in zo'n strak jasje te zitten," er kent de vader van wereld kampioen Dennis Voshart. Moeite om 'recreatief' te bal len, om het oneerbiedig te stellen, heeft hij zeker niet. Voshart heeft gestudeerd voor recreatieleider. Hij zal wel weten hoe het moet. Jaartje rustig Zijn ambitie is echter ster ker. De ambitie om iets leuks in (Zeeuws) korfballand te doen? „Nee, nee, nee, laat mij maar eens een jaartje rustig aan doen," wimpelt Voshart de vraag af over di recte toekomstplannen. Maar de man die eerder To go, K VR en Reflex trainde en ook als speler voor All-Rea dy actief was, heeft wel ge dachten over een eventuele volgende werkgever. Hij pleit enorm voor een duo- baan bij een korfbalvereni ging en wil wel één van die twee functies bekleden. Een soort teammanager naast een trainer waarbij de ene een training per week af werkt zodat de ander een avond vrij heeft om bijvoor beeld de komende tegenstan der te analyseren. In het top korfbal is het al de gewoon ste zaak van de wereld dat er twee of meerdere mensen deel uitmaken van de lei ding. Gewoon is ook de gedachte van Voshart, alle korfballers op Schouwen-Duiveland bij All-Ready onder te brengen. De uitvoering ervan laat lan ger op zich wachten. In een recent verleden hebben meer coaches van andere sporten voor verregaande samenwer king gepleit. William van der Maas (badminton) en Danny de Vos (damesvoetbal) vin gen bot. Voshart zal ook wel niets vangen. Jan Voshart treedt morgen voor de laatste keer op als korfbalcoach van All-Ready. Enige regelmaat zat er niet in de presta ties van de Zierikzeese formatie. „We hebben constant met een ander team gespeeld.(Foto: Joop van Houdt) Gerrie Mühren laat in Kerkwerve zien hoe je niet moet trappen, want achterover leunend gaat de bal vaak over. (Foto: Marijke Folkertsma) Niels Gebraad KERKWERVE - Dagenlang liep hij gespannen rond. Zou alles goed gaan? Komen ze wel? Blijft het droog? Ja, ja en nog eens ja. Dus dacht Kees van de Velde, jeugdsecretaris van WIK, gisteravond klaar te zijn met de organisatie van de voetbalclinic waar mee de gebroeders Mühren in den lande volle 'zalen' trekken. Totdat voorzitter Ad Theunisse op hem af kwam. De preses vroeg Van der Vel de of hij de voetbalclinic met een woordje wilde afsluiten omdat hij zelf weg moest. De jeugdsecretaris liet zich in het bijzijn van Arnold en Gerrie Mühren ontvallen dat hij moest speechen. Het zweet moet van zijn bovenste haarpuntje naar het topje van zijn kleine teen hebben gelopen, zeker toen de jong ste van de broers Mühren zei dat Van der Velde 'wel een half uur nodig had'. In een volle kantine van WIK deed Van der Velde in onver valst Zeeuws zijn bedank- woord. Voor het feit dat niet de voorzitter maar hij mocht afsluiten, bedankte Van der Velde Theunisse. Het gelach in het clubhuis was hard en onvervalst. Van der Velde toonde zich vooral opge lucht. „Ik ben een poos met de organisatie bezig geweest. Gelukkig is het droog geble ven," dankte hij de weergo den. Het was inderdaad een mooie avond, gisteren op sportpark de Vospit. De voetbalvereniging uit Kerk werve had het voor elkaar gekregen de voetbalclinic van Arnold en Gerrie Müh ren naar Schouwen-Duive land te halen. Voor de Volen- damse broers was het niet de eerste keer dat ze op dit ei land neerstreken. In het ver leden deden ze Bruinisse en Zierikzee aan. „We kennen de route wel zo'n beetje," zegt Gerrie Mühren. Omdat de voetbalclinic in Nederland mateloos popu lair is, werden anderhalf jaar geleden de eerste contac ten gelegd. Dit gebeurde in Arnemuiden via oud-WIK- trainer Jaap de Ridder. De clinic in Kerkwerve was één van de dertig demonstraties die de broers Mühren in de maand mei geven. Jaarlijks geven ze er 150! Dan lijkt het gevaar aanwe zig om het knopje op de auto matische piloot te zetten. Ar nold Mühren waakt daarvoor. „Kinderen zijn scherp. Die merken dat met een." Maar hoe je het ook wendt of keert, de Volen- damse clinic was, is en blijft een succesnummer. Veel ver enigingen proberen hem in mei als afsluiting van het sei zoen binnen te halen. „Dan moeten wij opdraven," spreekt Arnold Mühren gek scherend. Hij ziet de clinic als iets extra's dat voetbal clubs aan hun leden kunnen aanbieden in een tijd dat er zoveel meer is. „Dat is jam mer voor de voetbalclubs. Toen wij vijf, zes jaar waren voetbalden we op straat. Daar hebben we het ge leerd." Omdat straatvoetbal nauwelijks meer gewoon is, blijft de techniek volgens Mühren achter. Broer Gerrie weet ook niet anders dan voetbal op het pleintje voor de deur te heb ben geleerd. „Toen ik drie jaar was kopte ik op straat over met Dick Tol (beroemde Volendamse spits, red.). Dat vergeet je nooit meer. Dezelf de gedachtengang hebben de ze kinderen ook." Mühren doelt erop dat de jeugd van WIK gisteravond een kans kreeg om met beroemde voetballers een balletje te trappen en handtekeningen van te krijgen. De oud-Ajacieden hielden 48 jeugdleden uit Kerkwerve zo'n twee uur bezig. Het eer ste gedeelte bestond uit posi tiespelletjes, partijtjes, af werken op de goal en penalty's nemen op het hoofdveld. Bij één van de doelen vond het tweede deel plaats: genieten van de tech niek van Gerrie Mühren met drie oudere jeugdleden als gewillige slachtoffers. Müh ren, wereldberoemd om zijn balletje stilhouden tijdens Real Madrid-Ajax in de jaren zeventig, had verschillende trucjes in huis om mensen te passeren. De 51-jarige stilist zette de jeugd keer op keer voor schut en liet eveneens doelman Tonnie Hendrjkse kansloos bij een penalty ach ter zijn standbeen. Hij bleek ook met een tennisballetje goed uit de voeten te kunnen. Staand op zijn rechterbeen tikte hij het kleine ding moeiteloos met zijn linker- wreef tientallen keren om hoog; Mühren had in Perry Lukus een aardige evenknie. De bij WIK opgegroeide jeugdspe ler, maar nu spelend voor de A's van Zierikzee, won de eerste prijs met hooghouden. Liefst 153 maal hield hij de bal hoog. Hij had nog wel door kunnen gaan. „Ik moest stoppen, anders duurde het te lang," lachte Lukus (17) die ook tot meest talentvolle voetballer werd uitgeroe pen. Uiteraard was het slotwoord voor Van der Velde. Van hem mochten de gebroeders Müh ren over tien jaar wel terug komen. Dan bestaat WIK vijftig jaar en zullen Arnold en Gerrie Mühren nog steeds door het land reizen met hun clinic. Wie weet waar Lukus dan speelt?

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9