Dagen op boot tellen DE GREEP GRATIS SUCCESJE Solistenconcours re in opbouw van pensioen [de/pir£ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VAN DE MOOISTE KEUKENS DEJONGEENUIJL uitvaartverzorging Watersportvereniging vecht belastingheffing met succes aan EXPOSITIES Kostenverhoging elders terugverdienen De keuken die je niet loslaat! DE SPIRT B.V. tapijten en keukens FLEXl leisure' Voor uitvaartverzorging op geheel schouwen-duiveland Telefoon 0111-412877 l. m. van der Werf m. de bruijne dé krant van schouwen - duiveland! 6 zierikzeesche nieuwsbode Watersporters van elders met een vaste ligplaats in Aalsmeer moeten het aantal dagen dat zij op de boot verblijven doorge ven aan de gemeente. Daarna volgt een aanslag toeristenbelasting. (Foto: Marijke Folkertsma) RIJSWIJK (ANP) - Aalsmeer gaat proberen het wer kelijk verblijf op boten van watersporters met een vaste ligplaats in de gemeente in kaart te brengen. Dit als basis voor een gemeentelijke watertoerisme- belasting. Booteigenaren die hun boot in een jachthaven in Aals meer hebben liggen, moeten zelf bijhouden hoe vaak en met hoeveel personen ze dit watersportseizoen op hun schip zijn geweest. Aan het eind van het seizoen moeten ze dan 1,35 gulden per per soon per verblijf betalen aan de gemeente. De gemeente voelde zich ge roepen tot deze aanpak nadat de Hoge Raad de plaat selijke verordening water- toerismebelasting had afge keurd. In die verordening ging de gemeente uit van ge middeld 24 verblijven per boot. De gemeentelijke ver ordening was gebaseerd op een modelverordening van de Vereniging van Neder landse Gemeenten. Die ver eniging had op haar beurt ge bruik gemaakt van een onderzoek van de ANWB van vele jaren geleden. De Watersportvereniging Aalsmeer vocht de heffing aan en kreeg november vorig jaar gelijk van de Hoge Raad. De vereniging kon na melijk aantonen dat het wer kelijke verblijf aan boord meer dan 25 procent afweek van de gemeentelijke aanna me in de verordening; het zo genaamde forfait. Onder één verblijf verstaat de gemeente Aalsmeer het verblijf aan boord van een et maal of een deel ervan. Ook enkele uren klussen op de boot beschouwt ze als een verblijf. De gemeente erkent dat de eigen opgave van men sen niet te controleren en dus fraudegevoelig is. „We gaan uit van de eerlijkheid van de booteigenaren", geeft een woordvoerster toe. Eennlalig Het gaat in Aalsmeer om een eenmalige operatie. De opga ven van de booteigenaren, overigens alleen mensen die niet woonachtig zijn in Aals meer, dienen om te komen tot een nieuw forfait dat de gemeente volgend jaar in re kening gaat brengen. De VNG heeft de gemeenten naar aanleiding van de uit spraak van de Hoge Raad de suggestie aan de hand ge daan om aan de hand van een aantal steekproeven te ko men tot een nieuw forfait. „Dat is ook gebruikelijk bij de heffing van toeristenbe lasting op campings van mensen die een vaste staan plaats hebben," aldus een woordvoerder. Haken en ogen Een adequate regeling kent volgens een ANWB-woord- voerder veel haken en ogen. „In feite is het nog steeds heel moeilijk om te komen tot een praktische en bevre digende oplossing.1 Om die reden voelt de ANWB net als bij de invoering van de toeristenbelasting nog steeds niets voor die belas ting. „Ook ons bezwaar van toen, 'het geld verdwijnt in de pot algemene middelen, met het geld wordt niets ex tra's gedaan voor de toeris ten', houdt nog steeds stand." De ANWB noch de VNG weet hoe en of andere gemeenten hun watertoerismeverorde- ning hebben aangepakt. RENESSE - In het Dorpshuis in Renesse vindt zon dag 25 mei voor de 23e keer het onderlinge solisten- concours van Luctor et Emergo plaats. Het concours begint om 14.30 uur. Er staan zeventien optredens van solisten en ensembles op het programma, zij bieden een uiterst gevarieerd pro gramma aan. Zo zijn er een aantal klassieke concours nummers, zoals de zeventien de Solo de Concours van Ju- lien Porret uitgevoerd door Gijs Bitter op altsaxofoon en het Duet uit de Parelvissers van George Bizet door Hans Dronrijp op cornet en Cees Elenbaas op eufonium, te be luisteren. Nummers als Still so Gently, door Rini de Looze op cornet en Misty door saxofonisten Gemma van de Vaate en Bar bara Janse, voegen vyeer een heel ander genre aan het pro gramma toe. Ook de slagwer kers zullen met twee optre dens vertegenwoordigd zijn. De optredende muzikanten worden op piano begeleid door Elvira Vos - Simons en de jurering is in handen van M. Kramer. Renesse Tot en met vrijdag 30 mei Hindelooper schilderkunst. Blikmuseum De Blikvanger. Capelweg 13. Op dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Ook op 8,11 en 19 mei van 12.00 tot 16.00 uur. De gehele maand mei Burgh-Haamstede Poppen van Ennie van Steenderen. Ate lier-Galerie Josefine, Weststraat 25. Dins dag, woensdag en donderdag van 10.00 tót 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met zaterdag 31 mei Burgh-Haamstede Schilderijen Fransje van der Swan en beelden Hansje den Hollander. Bewaer- schole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met donderdag 5 juni Burgh-Haamstede Potloodschetsen Sima Porfekr. Kantoor Vluchtelingenwerk AZC. Maandag en woensdag van 09.00 tot 12.00 uur en don derdag van 13.30 tot 16.00 uur. Na telefoni sche afspraak via 0111-652800. Toten met donderdag 19 juni Zierikzee 'Naar Marsella'. Werk Tien Heestermans. Galerie Galerij. Tijdens schooluren RSG en op afspraak via telefoonnummer 402017. Tot en met vrijdag 27 juni Burgh-Haamstede Schilderijen Leontien Hooy en keramiek Ida Wendrich en Liesbeth Mullemeister. Galerie 't Zuuddek. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met maandag 30 juni Zierikzee Schilderijen van de cursus Tekenen en Schilderen van SKW De Lichtboei. Expo sitiegang Corneliastichting. Dagelijks van 08.00 tot 20.00 uur. Tot en met dinsdag 30 september Zierikzee Kleuretsen Anneke Visser. Kapper/gale rie Rik en Riek, Melkmarkt 11. Vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Donderdag van 08.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 08.00 tot 15.00 uur. t un cartji DEN HAAG (ANP) - De Stichting- van de Arbeid (SvA), het centrale overlegorgaan van vakbeweging en werkgevers, wil de pensioendrempel verlagen. De franchises in de pensioenregelingen, dus het on derste deel van het loon dat niet meetelt voor het pensioen, moeten omlaag. Bij veel pensioenregelingen is de franchise nog gebaseerd op de situatie van de kost winner. Dit heeft tot gevolg dat de hoogte van de pen sioenuitkeringen wordt af gestemd op een AOW-uitke- ring van 100 procent, dus de uitkering voor een echtpaar. Tweeverdieners, die een AOW krijgen van 50 procent per persoon, en alleenstaan den (70 procent AOW) komen daardoor al met al uit op een te lage ouderdomsuitkering. De SvA beseft dat de pen sioenen hierdoor een stuk duurder dreigen te worden en beveelt daarom tevens aan om elders te komen tot kostenbeheersing. Zo wil de stichting af van een automa tische koppeling in de regle menten van de pensioenfond sen van de franchise aan de AOW. Dit kan voorkomen dat een eventuele versobe ring van de AOW vanzelf leidt tot hogere pensioen-uit keringen. Beter dan een au tomatische koppeling' is daarom een „beleidsmatige oriëntatie" van de franchise op de AOW. Eindloon-stelsel Het kabinet pleit in een nota voor verlaging van de fran chise, zodat mensen met een relatief laag inkomen toch een redelijk pensioen kun nen opbouwen. Dat maakt de pensioenen duurder en daar om wil het kabinet af van het eindloon-stelsel, dat uitgaat van een ouderdomsuitkering die overeenkomt met 70 pro cent van het laatst verdiende loon. Het kabinet stuurt liever aan op een middelloon-systeem, waarbij het gemiddeld ver diende inkomen bepalend is. De aftrekbaarheid van de premies zou daarom beperkt moeten worden tot het sober der niveau van het middel loon-systeem en de hoogte van de uitkeringen in.de ver plichte collectieve pensioen regelingen zou moeten wor den afgetopt. Oproep De Stichting van de Arbeid is niet tegen middelloon-syste men, maar vindt tevens dat eindloonregelingen mogelijk moeten blijven. De SvA doet „een dringende oproep" om te bewerkstelligen om ook mensen met „flexibele ar beidsrelaties" (deeltijd werk, oproepkrachten en dergelijke) ook in pensioen regelingen op te nemen. De minimumleeftijdsgren zen om deel te nemen aan de pensioenregelingen, veelal 25 jaar, zouden moeten wor den afgeschaft. Ook is de stichting voor flexibel pen sioen, dat wil zeggen een lage uitkering voor mensen die voor hun 65e stoppen met werk en een hogere uitkering voor mensen die later stop pen. De Stichting van de Arbeid toil de pensioendrempel verlagen. t 4 (Foto: Marijke Folkertsma) De keuze van een keuken Is natuurlijk in de eerste plaats een kwestie van smaak. Dat neemt niet weg dat de technische afwerking en inbouwapparatuur optimaal comfort moeten bieden. De ideale combinatie is dan natuurlijk ook de keuken van uw dromen die optimaal functioneert. Met het verwezelijken van deze droom bent u bij ons aan het juiste adres. Gegarandeerd komt ook u bij ons in de greep van ons schitterende keukenassortiment met de beste afwerking. ZIERIKZEE - Kromme Elleboog 5 Telefoon 0111-412531/413438 OPENINGSTIJDEN: 09.00-12.00/13.30-16.00 uur. Koopavond donderdag s: 19.00-21.00 uur. En andere tijden op afspraak. MIJN SAUNA Of eigenlijk. >üw sauna. Want wie rond de tafel gaat niet Flexileisure kan wel eens aangenaam verrast worden. Aangenaam ven-ast over de betaalbaarheid, de talloze mogelijkheden, de vormen, de levertijd en dat geweldige gevoel dat uw sauna u geeft. Wanneet- u maar wilt. Bet gerust, we offteren vrijblijvend! De Roterij 4, Burgh-Haamstede 0111 652300 UlTVAARTLEIDERS: Opgenomen in Arensman Uitvaartverzorging (Maximaal 1 bon per week per opdrachtgever/telefoonnummer). Uitsluitend voor particulieren voor aanbiedingen met een maximum prijsvermelding van 500,-. Zie onderstaande voorwaarden. Een gratis succesje mag niet langer zijn dan 3 regels. Voor elke letter, leesteken en ruimte tussen de woorden gebruikt u één vakje. Bon s.v.p. In blokletters invullen f Naam: Adres: Telefoon: Postcode:. Woonplaats: Bon uitknippen en opsturen naar Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1 4300 AA Zierikzee. In de linkerbovenhoek van de envelop vermelden "Succesje". i U kunt deze bon ook afgeven op ons kantoor Jannewekken 11 te Zierikzee. foorwaarden: Uitsluitend voor aanbiedingen van particulieren (geen handelaren). Alleen voor te koop aangeboden artikelen. Per advertentie één artikel. In uw advertentie de prijs tot max. 500.- en uw telefoonnummer vermelden. Gratis succesjes kunnen alleen via bovenstaande bon worden opgegeven, geen fotokopieën I Indien plaatsing voor de eerstvolgende uitgave niet mogelijk is wordt uw succesje automatisch in de daarop volgende uitgave geplaatst Wij behouden ons te allen tijde het recht voor advertenties, zonder opgaaf van redenen, te weigeren Voor schade van welke aard dan ook ontstaan door het niet tijdig of on|ulst plaatsen van gratis succesjes zijn wij niet aansprakelijk 'Succesjes", zakelijk en particulier i Zowel voor de zakelijke als particuliere "Succesjes" blijven de mogelijkheden ongewijzigd Het tarief bedraagt; 1 t/m 4 regels 7,65 elke regel meer 1.95 (excl 17,5% BTW) Voor bneven onder letter of nummer wordt 5.- in rekening gebracht

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6