Twaalf korpsen op Muziekdag ZOEKPLAATJE Boete voorniet opgeven van adres Honderdste lid UVV Open dag naturisten 'Ik week uit voor een kat die weg overstak' Mosselsector beraadt zich op invulling quota Uitreiking Blauwe Vlag in Noord-Hollands Zijpe STREEKNIEUWS Middels telefonische vergadering Vierhonderd eilandelijke muzikanten p/esenteren zich zaterdag 31 mei Boete voor ongeldig rijbewijs en gevaarlijk rijden VRIJDAG 23 MEI 1997 NR26183 ZIERIKZEE Spreekuur CDA De CDA-fractie houdt maan- ig 26 mei spreekuur in het gemeentehuis, kamer 76, in Zierikzee. Dit spreekuur duurt van 19.30 tot 20.00 uur. direct aansluitend vindt op dezelfde locatie een openba re fractievergadering plaats. Het onderwerp van deze ver gadering is de komende ge meenteraadsvergadering. Kamer 76 is te bereiken via de achterkant van het ge meentehuis. Kreamiddag Sociaal Kultureel Werk De Lichtboei houdt woensdag 28 mei een kreamiddag. Kinde ren van zes tot tien jaar gaan knutselen met krimpie dim- pie. Dit is een soort papier dat klein en hard wordt in een oventje. Hiermee kun nen bijvoorbeeld speldjes ge maakt worden. De middag in het MFC aan de De Huybert- straat is van 13.30 tot 15.30 uur. Voor nadere inlichtin gen of aanmelding: telefoon 412075. Ouderenpostzegeis De verkoop van ouderen- postzegels en kaarten heeft in totaal 4265,35 gulden opge bracht (zegels 2741,35 en kaarten 1524 gulden). Vijf honderdtien gulden is uitge reikt in Zorgcentrum Bor- rendamme. Dit bedrag is bestemd voor de aanschaf van nieuwe boeken voor de bibliotheek. NIEUWERKERK Collecte De collecte voor het Neder lands Astma Fonds heeft in Nieuwerkerk 1301,45 gulden opgebracht. OOSTERLAND Collecte De collecte ten bate van het Astma Fonds heeft in Oos- terland 1294,95 gulden opge bracht. BRUINISSE Uitstapje De leden van bejaardensoos Ons Genoegen uit Bruinisse hebben onlangs een geslaag de bustrip gemaakt naar Texel. Voor de meeste oude ren was het de eerste keer dat zij voet aan wal zetten op een Waddeneiland, 's Mor gens om 7.00 uur vertrok het gezelschap uit het mossel dorp, waarna met volle teu gen werd genoten van de Hollandse velden in lente- tooi. Na een koffiestop in Akersloot werd de oversteek over het Marsdiep gemaakt. Bij de veerhaven 't Horntje stond een 78-jarige gids klaar om de bejaarde Bruenaren tijdens een rondrit over het eiland over het leven van vroeger en nu op Texel te ver tellen. De dag werd afgeslo ten met een diner in restau rant Storm in Bruinisse. De leiding van de dag was in handen van de dames M. Klink en J. Bout. BRUINISSE - De producentenorganisatie voor de Nederlandse mosselcultuur beraadt zich vandaag, vrijdag, middels een telefonische vergadering over de invulling van de quota voor de visserij op mossel zaad. Voor de eerstvolgende twee weken staan .70.000 ton per week geprogrammeerd. Als de Voormannen in Bruinisse en Zierikzee hun zin krijgen worden de korren royaler ge vierd en de weektonnages opgeschroefd naar 100.000 ton. Tot nu toe verloopt de voor jaarsvisserij op mosselzaad op de Waddenzee boven ver wachting. Afgelopen dins dag waren 62 mosselvaartui gen goed voor een ge zamenlijke dagvangst van 49.000 ton mosselzaad. Veer tien vaartuigen werden de eerste visdag niet uitgeme ten, 24 schepen hadden hun quotum binnen een dag en 38 vaartuigen visten de volgen de dag het resterende deel van ruim 9000 ton op Het weektonnage bedroeg voor deze week 70.000 ton. ,,Het schiet lekker op en ze groeien enorm," aldus de re acties van ladingmeters H. Kosten en F. Zoete wei j na af loop van de eerste visdag. Het totale quotum tijdens de over vijf weken uitgesmeer de voorjaarszaadviscampag- ne werd aanvankelijk vast gesteld op 410.000 ton. Zoeteweij zag dinsdagmid dag rond twee uur de YE 24 als eerste langszij het meet- schip Omega komen. De voormalige YE 156 had er op dat moment bijna 1.000 ton nen in. In de loop van de middag volgden diverse vaartuigen zoals het trio BRU 90, BRU 39 en YE 158. Tussen zes en acht uur 's avonds lag een vloot van on geveer 25 vaartuigen tegelijk op de meetlat te wachten. Vanaf het meetschip WON 3 van J. Nadema uit het Friese Wonseradeel meldde veiling meester Kosten dinsdag avond eveneens goede resul taten. Een aantal aan deelhouders had de buit in een dag binnen. Enkele ton nages: YE 170 (1.182 ton), YE 82 (1.156 ton), BRU 2 (888 ton), BRU 5 (977 ton), BRU 8 (1.125 ton), BRU 27 (1.049 ton), ZZ 4 (938 ton), ZZ 7 (981 ton) en ZZ 9 (1.003 ton). Woensdagavond werden de laadruimen van hekkenslui ter YE 3 als laatste uitgeme ten. 'Ik wilde ech nie bijdehandgaan doen' ZIERIKZEE - In geuren en kleuren deed een 24- jarige Kerkwervenaar gisteren voor de kanton rechter in Zierikzee uit de doeken waarom hij zonder helm op zijn brommer reed en de motora gent die hem daarop betrapte weigerde zijn adres te geven. Hetgeen hem uiteindelijk op een boete van 125 gulden kwam te staan. De man uit Kerkwerve was - zittend op zijn brommer - vorig jaar zomer op de Grachtweg in Zierikzee met een kennis aan de praat geraakt en had tijdens het gesprek zijn helm afgezet. ,,Op gegeven moment zeg ik gedag en wilde verder rijden. Ik had mijn helm zo lang op mijn knie gelegd. Ik wilde hem nog op doen, maar het was zulk lekker weer. En ik reed heel za- chies," aldus de Kerkwer venaar. De motoragent die hem on gemerkt was gevolgd hield de man uit Kerkwerve staande. En dat kon er net niet meer bij. ,,Ik wilde ech nie bijdehand gaan doen, maar alles zat tegen die dag," verklaarde de Kerk wervenaar. ,,En die agent deed niet eens zijn helm en zijn zonnebril af. Het leek wel een Michelinmannetje in dat witte leren pak." Toen de agent het adres van de Kerkwervenaar vroeg daagde deze de agent uit met het antwoord: ,,Ik weet het niet. Daar ergens in de polder." De motoragent kon dat ant woord niet bijster waarde ren en dreigde ook 'bijde hand' te gaan doen. „Volgens hem was er van alles mis met m'n brom mer," aldus de Kerkwerve naar. Al met al verliep het gesprek niet echt soepei tjes. „Ik weet het ook niet. Ik was gewoon een beetje tegendraads." Hoewel ge amuseerd door het verhaal achtten zowel officier van justitie A. Flikweert als kantonrechter xnr. A. Me- lens de overtreding bewe zen. Melens veroordeelde de Kerkwervenaar tot 125 gulden boete. ZIERIKZEE - De Eilandelijke Muziekdag wordt dit jaar in Zierikzee gehouden. Ongeveer 400 muzikan ten van tien muziek- en twee majorettenkorpsen van Schouwen-Duiveland presenteren zich zaterdag 31 mei in en voor de Beuze. De organisatie is in han den van de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer ujt Zierikzee. ZIERIKZEE - Voor het eerst zijn naast het strand bij Westenschouwen en Renesse ook de hay ens van Scharendijke en Brouwershaven genomineerd voor de Blauwe vlag. Deze onderscheiding wordt donder dag 5 juni uitgereikt in het Noord-Hollandse Zijpe. Om in aanmerking te komen voor de Blauwe Vlag moeten de stranden aan strenge kwa liteitseisen voldoen. Zo moet het zwemwater van uitste kende kwaliteit zijn en is een schoon strand met voldoende toiletten en afvalbakken een vereiste. Ook is het ter be scherming van het natuurlij ke milieu van zee, strand en duinen nodig om voorlich tingsactiviteiten te organise ren. De stranden bij Renesse en Westenschouwen voldoen al een aantal jaren aan de ge stelde eisen. Voor de havens geldt dat zo wel het water als de kaden schoon moeten zijn. Verder moet een haven om in aan merking te komen voor een Blauwe Vlag beschikken over goede, hygiënische, sa nitaire voorzieningen en voorzieningen voor geschei den afvalinzameling. Bij voorkeur ook voor bilgewa- ter en afvalwater. Daarnaast wordt gelet op de aanwezig heid van reddings- en blus middelen. Ook is een haven reglement met gedragscodes nodig en zijn lozingen van af valwater in de haven verbo den. Een andere eis is dat er informatie over de omgang met natuur en milieu be schikbaar is. ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duiveland van de Unie van Vrijwilligers (UVV) heeft in 1996 haar honderdste medewerker in de gelederen opgeno men. Zo blijkt uit het contactblad van de organisa tie van mei. De UW kan terugkijken op een positief jaar, maar er ko men nog steeds nieuwe vra gen op de organisatie af. ,,Het wordt steeds moeilij ker om hier aan te voldoen want het aantal vrijwilligers groeit niet in verhouding tot de vraag," aldus het verslag van de jaarvergadering. De club van vrijwilligers heeft ook een aantal vacatures open staan, zoals vriend schappelijk contact, boeken- wagen ziekenhuis, patiën tenbegeleiding, de woensdagmiddagactivitei ten, het avondproject en de hobbykorf in Borrendamme. Activiteiten Onderbezet of niet, activitei ten staan er genoeg in de agenda van het UVV. Woens dag 28 mei is er een contact ochtend in het UVV-gebouw in Zierikzee. Na de vergade ring vertellen Yvonne Hoe- vens en Vreneli Komter meer over luisterlezen. Dinsdag 5 augustus is er een verkoop- dag in het UVV-gebouw. GROEDE De naturistenverenigingen in Nederland houden zondag 25 mei open dag. Belangstellenden kunnen tussen 10.00 en 16.00 uur onder meer in Groede en Rithem een kijkje gaan nemen. de Voorvorseweg in Helle- voetsluis en Natukreek aan de Buitengronden 7 bij Briel- le. Voor meer informatie kan er contact worden opgeno men met het overkoepelend orgaan, de Nederlandse Fe deratie van Naturistenver enigingen (NFN): 030 2328810. Van dinsdag 20 mei tot en met vrijdag 23 mei tussen 9.00 en 18.30 uur, zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur en zon dag 25 mei van 10.00 tot 13.00 uur is dit nummer openge steld voor het verstrekken van informatie. Ongeveer veertig terreinen in Nederland stellen hun poorten open voor mensen die kennis willen maken met naturisme in het algemeen en verenigingsnaturisme in het bijzonder. Onder de deelnemers onder meer minicamping Het Zwarte Gat aan de G. de Moorsweg 3 in Groede (bij Breskens) en Zeelandia aan de Fort de Ruyterweg 6 in Rithem (gemeente Vlissin- gen). Daarnaast kunnen belang stellenden terecht bij de ver eniging Hellevoetsluis op Terrein Bijeengegaard aan Con Amore uit Noordgouwe is de enige afwezige van de eilandelijke muziekkorpsen. Dit korps kan niet op komen draven vanwege een te gerin ge bezetting van de partijen, volgens C. van der Linde van Kunst en Eer. Meestal wordt een muziekvereniging die een jubileum of andere festi viteit te vieren heeft, toebe deeld met de organisatie van de Eilandelijke Muziekdag. Er was echter geen enkel ver eniging die jubileerde. „Om dat wij vinden dat dit jaar lijkse evenement voortgezet moet worden, heeft Kunst en Eer de organisatie op zich ge nomen," vertelt Van der Lin de. „De kosten worden geza menlijk door alle verenigingen betaald." Het gedeelte van het Haven plein voor de Beuze wordt met dranghekken afgezet. In de Beuze worden voor het verzorgen van de concerten twee locaties gebruikt. Op de ene locatie speelt een mu ziekkorps, terwijl op de an dere plaats het volgende ge zelschap zich klaar maakt voor zijn optreden. Hierdoor ontstaan geen hiaten tussen het einde van het optreden van de ene vereniging en het begin van het andere gezel schap. De majorettenkorp sen geven een show voor de Beuze. Iedere vereniging heeft 25 minuten beschik baar voor een optreden. Vooruitlopend op de concer ten, maakt het tamboer korps van Kunst en Eer een rondgang van ongeveer der tig minuten door de stad. Het harmonieorkest van deze vereniging opent de Eilande lijke Muziekdag om 10.45 uur. Het majorettenkorps Mini Stars, eveneens uit Zierik zee, verzorgt om 11.10 uur een show. Vervolgens laat de fanfarecombinatie Oefening en Uitspanning uit Nieuwer kerk en Nu met Hope uit Bruinisse om 11.35 uur van zich horen, om 12.05 uur ge volgd door een concert van brassband Apollo uit Brou wershaven. Om 12.35 uur staat een optreden van Nieuw Leven uit Ouwerkerk gepland, waarna om 13.05 uur fanfare Luctor et Emer- go uit Renesse zich presen teert. Slagwerkgroep Ter afwisseling geeft de sa mengestelde slagwerkgroep van de Witte van Haemstede en Luctor et Emergo om 13.35 uur een uitvoering. De Koninklijke muziekver eniging Witte van Haemste de uit Burgh-Haamstede con certeert van 14.05 tot 14.30 uur. Om 14.35 uur volgt weer Organisator van de Eilandelijke Muziekdag dit jaar, Koninklijke Harmonie Kunst en Eer in afwachting van een optreden tij dens de editie van 1994. (Foto: Joop van Houdt) een majorettenshow, ver zorgd door Apollonia uit Brouwershaven, om 15.05 uur gevolgd door een optre den van de fanfare Crescen do uit Dreischor. Vervolgens brengt Nut en Uitspanning om 15.35 uur de klanken van een harmonieorkest ten ge hore. Van 16.05 tot 16.30 uur volgt een concert van Ooster- lands Fanfare. De Eilandelijke Muziekdag wordt om 17.00 uur afgeslo ten met een gezamenlijk op treden van de deelnemende korpsen. Zij spelen onder an dere de marsen Time to Go en Big City. ZIERIKZEE - Een vernield reclamebord, een kapot verkeersbord $n schade ,aan de afrastering van een tuin. Dat was het resultaat van de rit in juni van een 26-jarige inwoner van Zierikzee die daarbij ook niet in het bezit bleek van een geldig Nederlands rijbe wijs. Het leverde hem een boete van totaal 300 gul den op. De man was wel in het bezit van een Joegoslavisch rijbe wijs toen hij in oktober 1995 naar Nederland vluchtte. Een dergelijk rijbewijs is echter in Nederland niet gel dig. Binnen een jaar moet het ingewisseld zijn voor een Ne derlands. Dat wist de man niet, maar blijkbaar was de politie ook niet goed op de hoogte van de regels want binnen dat jaar werd de Zier- ikzeeënaar twee keer beboet wegens rijden zonder geldig rijbewijs. Onterecht, oor deelde kantonrechter mr. A. Melens, en over die twee boe tes werd tijdens de zitting van het kantongerecht ook niet meer gepraat. Twee andere overtredingen bleven wel overeind. In de cember 1996 was het jaar waarin hij het Nederlandse rijbewijs had moeten halen verstreken, maar reed hij toch weer in een auto. Eerder dat jaar, in juni, maakte de man brokken. „Ik moest uit wijken voor een kat die de weg overstak," legde hij uit. „Het ging allemaal heel snel." Helemaal overtuigd was officier van justitie A. Flikweert niet. hij eiste 250 gulden boete voor het rijden zonder geldig rijbewijs en 250 gulden voor het in gevaar brengen van het verkeer. Kantonrechter mr. A. Melens was mild in zijn vonnis. Hij bracht de boetes terug tot in totaal 300 gulden. Een 21-jarige Utrechtenaar werd in mei in Renesse be boet voor het rijden zonder geldig rijbewijs en het in het bezit hebben van een spuit bus met traangas. De man be weerde echter die boetes al betaald te hebben. Melens verdiepte zich in de papieren die de man overlegde en con cludeerde tenslotte: „Het lijkt erop dat het verhaal van meneer klopt." Niet ontvankelijk Tot die overtuiging kwam ook officier Flikweert. Uit eindelijk werd besloten het openbaar ministerie in deze niet ontvankelijk te verkla ren. De Utrechtenaar maak te de reis derhalve niet voor niets. De reiskosten uitge zonderd. FOTO JOOP VAN HOUDT Het Zoekplaatje in de krant van vorige week vrijdag was een lastige. Slechts vier mensen durfden het aan een oplossing in te sturen. Ze geven alle vier dezelfde oplossing: de Stoof weg bij Zonnemaire en wel ter hoogte van de bietenstortplaats. Eén van de inzenders weet te melden dat op de foto ook de elektrische afwateringsinstallatie te zien is. „Deze installa tie heeft een aantal jaren geleden het windmolentje vervan gen," aldus de inzender. Uit de 'stapel' goede inzendingen werd die van M. Holm- Schaay, Bloteweg 1, 4305 NH Ouwerkerk getrokken. Zij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toegestuurd. Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van Houdt bovenstaand Zoek plaatje heeft geschoten kan zijn of haar oplossing per brief of briefkaart opsturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4301 AA Zierikzee. Inzendingen kun nen ook rechtstreeks in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zierikzee gedeponeerd worden. Inzendingen moeten voor woensdag 28 mei 1997 binnen zijn. Op brief of briefkaart graag het woord 'Zoekplaatje' vermel den.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5