Bedrijfsbrochure? Palen in oktober van strand Zeelandia sloopt oude loods voor nieuwbouw ZIERIKZEESCHE 1 NIEUWSBODE LwO Rechter maakt geen uitzondering voor paviljoen van Kristelijn Geen opname en uitgifte Schimmel geconstateerd bij honden in het asiel Personenauto tegen poort Aanpassingen kosten bedrijf half miljoen Consultatiegroep Toerisme Hoog bezoek Neeltjejans Wegen dicht bij sanering van Fiatgarage Zierikzee Deurenshow "IK MOET NOG ZIEN DAT KRISTELIJN VOLGEND WEER DEZE PALEN SLAAT" dé krant van schouwen - duiveland! t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ 0111-453535 DONDERDAG 22 MEI 1997 152e JAARGANG NR 26182 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 MIDDELBURG - Net als alle andere strandpavil joenhouders moet ook J. Kristelijn de fundering van zijn strandtent bij Kijkduin in oktober van het strand halen. Verder mag- deze strandtent niet gro ter zijn dan driehonderd vierkante meter. Dat be paalde de president van de rechtbank in Middelburg dinsdag. De uitspraak betekent dat Kristelijn dit seizoen op het strand bij Kijkduin een strandtent kan exploiteren. Maar dit mag slechts de helft van de oppervlakte beslaan, als dat hij in gedachten had. Namelijk driehonderd in plaats van zeshonderd vier kante meter. Bovendien moet Kristelijn de betonnen palen in oktober weer van het strand halen. Verbazing Deze betonnen palen werden tot grote verbazing van ie dereen eind januari het zand ingeslagen als fundering voor het strandpaviljoen van Kristelijn. Volgens deze had hij hiervoor toestemming van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, de eigenaar van het strand. Onderzoek wees uit, dat Kristelijn ook een bouwver gunning nodig heeft van de gemeente Schouwen-Duive- land. Deze besloot twee maanden geleden, dat de be tonnen palen verwijderd moesten worden. Ze gaf Kristelijn hier drie weken de tijd voor. Tegelijkertijd leg den ze hem een bouwstop op. Kristelijn vroeg schorsing van dit besluit aan bij de rechtbank in Middelburg. De president van de recht bank stelde hem gedeeltelijk in het gelijk. De palen mogen blijven staan, maar moeten na het seizoen wel worden verwijderd. Dat de president geen belang hecht aan het di rect verwijderen van de be tonnen palen neemt wethou der C. Veerhoek (ruimtelijke ordening) voor lief. Dat de president, volgens Veer hoek, duidelijk maakt dat er geen sprake mag zijn van een permanente bebouwing op het strand, vindt de wethou der veel belangrijker. Daar in zijn wij in het gelijk ge steld," liet hij vanuit Engeland, waar hij op werk bezoek is, weten. Kristelijn heeft altijd ont kend, dat er sprake zou zijn van een permanent strandpa viljoen. De gemeente geloof de dit niet, omdat in haar ogen voor een tijdelijke strandtent geen betonnen pa len van elf meter in de grond geheid hoeven te worden. ,,Ik moet dan ook nog zien of Kristelijn volgend jaar weer van deze palen laat slaan. Daar geloof ik niets van," al dus Veerhoek. Oppervlakte In de eis, dat de oppervlakte van het strandpaviljoen maar driehonderd vierkante meter mag zijn, is gemeente helemaal in het gelijk ge steld. Kristelijn wilde een Wandelaars worden sinds eind januari op het strand bij Kijkduin geconfronteerd met een groot aantal betonnen palen. (Foto: Marieke Mandemaker) paviljoen van zeshonderd vierkante meter en heeft hiervoor ook de fundering la ten slaan. Hij zegt hier ook toestemming voor gekregen te hebben in 1995. De teke ningen op basis waarvan de ze toezegging gedaan zou zijn, zijn echter onvindbaar op het gemeentehuis. Boven dien weet niemand iets van deze tekeningen af, verklaar de Veerhoek in een eerder stadium. Hij omschreef de gang van zaken rond de teke ning als 'zeer merkwaardig'. Volgens hem is op basis van een aanvraag in 1994 vergun ning verleend voor een strandpaviljoen van drie honderd vierkante meter. ,,En blijkens de uitspraak is de gemeente hier terecht van uitgegaan. Daar ben ik blij mee. Driehonderd vierkante meter is genoeg. Er zijn gren zen aan de verstening van de duinen," aldus Veerhoek. Kristelijn weigert nu al com mentaar te geven op de uit sprak van de rechtbank. Hij wil dat pas doen als hij het vonnis op schrift heeft ge had. Hierin staan ook de ar gumenten van de president in vermeld. Het schriftelijk vonnis wordt vrijdag ver wacht. Op pag. 3: Commentaar. ZIERIKZEE - Bij enkele honden in het dieren asiel aan de Zandweg in Zierikzee is schimmel geconstateerd. De aandoening is besmettelijk. Volgens dierenarts F. Schipper is er geen reden tot paniek, maar wel voorzichtigheid geboden. Het asiel neemt tot de ziekte overwonnen is geen dieren op en geeft ze ook niet uit. Jolanda Meerman, de be heerster van het asiel: „Het is niet precies te zeggen hoeveel honden met de schimmel in aanraking zijn gekomen, omdat het moei lijk te constateren is wie besmet is". De ziekte wordt overgebracht door contact via mensen of dieren. Om besmetting met de katten te voorkomen worden de honden afgescheiden. Ver der worden zij gewassen met een anti-schimmelmid del en krijgen een medicijn door hun voeding. Volgens Schipper komt schimmel heel vaak voor bij dieren. Besmetting „Voor volwassenen is het heel uitzonderlijk dat zij besmet worden. Bij kleine kinderen kan besmetting voorkomen," vertelt de dierenarts. Hij hoopt dat de ziekte binnen twee drie weken overwonnen is. „Dat is afhankelijk van de afweer van de honden en van de weersomstandighe den. Bij warm weer is er bijvoorbeeld eerder kans op schimmel." Informatie Meerman heeft het nog niet eerder meegemaakt dat schimmel in het dierenon- derkomen voorkwam. Het asiel in Goes vangt de bees ten op die nu niet in het on derkomen aan de Zandweg opgevangen kunnen wor den. „Vorig jaar hadden zij te maken met schimmel en toen hebben wij de dieren uit het Goese asiel opgeno men," aldus Meerman. Het Zierikzeese onderkomen is gewoon op de gebruikelijke tijden geopend: maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 11.30 uur. Mensen kun nen hier eventueel voor in formatie terecht. AANRIJDING SEROOSKERKE - Op de De lingsdijk bij Serooskerke vond dinsdagmiddag rond 15.30 uur een kop-staartaan- rijding plaats. De twee be trokken automobilisten ble ven ongedeerd. Een 25-jarige inwoonster van Brouwershaven reed over de Delingsdijk, komende uit de richting Serooskerke. De tweede automobilist, een 42- jarige man uit Kwintsheul, reed rechtsaf de Delingsdijk op in de richting van Brou wershaven. De man was nog snelheid aan het maken en de automobiliste uit Brouwers haven zag geen kans haar voertuig tot stilstand te brengen. ZIERIKZEE - Op de kruising Oude Haven niet de Nieuwe Haven in Zierikzee raakte maandag een 20-jarige auto mobilist in een eenzijdig on geval betrokken. De man reed over de Oude Haven, komende uit het cen trum van de stad. Hij remde af op de met kin derkopjes geplaveide straat om de Zuidhavenpoort door te rijden. De auto raakte in een slip, de bestuurder ver loor de macht over het stuur en hij botste met zijn wagen tegen de poort aan. Bij het verwijderen van de dakplaten kwam een indrukwekkende houten constructie tevoor schijn. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Op het industrieterrein Zuid in Zie rikzee is dinsdag begonnen met de sloop van de voormalige aardappelloods van de CTV. De loods moet wijken voor nieuwbouw van de huidige eigenaar, bakkerijgrondstoffenfabriek Zeelandia. Volgens directeur P. Schotte is het de bedoeling dat de nieuwe loods er eind van het jaar staat. Deze loods (140 bij 35 meter) gaat dienen als op slagloods. De hoogte ervan, tot maximaal twaalf meter, was voor bewoners van de Nieuwe Haven aanleiding om een brief te schrijven naar de gemeente met daarin de vraag of de loods niet la ger kon. Volgens de bewoners is een hoogte van twaalf meter niet meer acceptabel voor het aangezicht vanaf de Nieuwe Haven. De loods die op dit moment gesloopt wordt is acht meter hoog. Het bestem mingsplan, dat nog dateert uit 1957, bevat echter geen beperkingen op dit gebied. Strikt genomen kan Zeelan dia dus bouwen wat het wil. Zover gaat het bedrijf echter niet. Volgens Schotte zijn er aanpassingen aangebracht in het aangezicht vanaf de Nieuwe Haven. Zo is de pre fab wand vervangen door een gemetselde muur met ge ledingen. „Je kunt de op merkingen van de welstand wel naast je neer leggen, ge zien het bestemmingsplan. Maar dan kom je in heel ver velend vaarwater. Dat wil den we ook niet. We hebben geprobeerd met zoveel moge lijk belangen rekening te houden," aldus de directeur. Die belangen betekenen voor Zeelandia een extra kosten post van ongeveer een half miljoen gulden. „Een 'ge baar' van de gemeente zou dus wel op zijn plaats zijn," laat Schotte weten. De bouwplannen, zijn na meerdere gesprekken met de welstandscommissie inmid dels zo ver gevorderd, dat ze nog slechts op details hoeven worden aangepast. De sloop van de oude loods hoefde daar niet op te wachten. Wanneer deze loods weg is wordt direct begonnen met de bouw van de nieuwe loods. Deze moet nog voor het einde van het jaar ge bruiksklaar zijn. CONTROLE ZIERIKZEE - Bij snelheids controles op de Weg naar de Val bij Zierikzee gingen dinsdag tussen 11.45 en 13.45 uur 117 automobilisten op de bon. Tijdens de twee contro le-uren kwamgn 1360 voer tuigen voorbij. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 121 kilometer per uur. MIDDELBURG - De Staten- commissie stemt in met het voorstel van gedeputeerde staten tot instelling van de Consultatiegroep Toerisme Zeeland. Onder meer A. van Holthe tot Echten - Boomsma van de Stichting Streek VW en Promotie Schouwen-Duive- land is als lid van deze groep benoemd. Andere leden zijn vertegenwoordigers van het bureau voor Toerisme Zee land, de Recron afdeling Zee land, Breed Overleg Delta wateren en Hiswa Zeeland. Bovendien zullen ook Hiswa Zeeland, de dagattracties in Zeeland, de Federatie van Kamers van Koophandel en de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten vertegenwoor digd zijn. Voorzitter van de consultatiegroep is J. van Zwieten van de provincie Zeeland en secretaris is mr. S. Louwerse. NEELTJE JANS - De ambas sadeur van Ecuador, dr. By ron Morejón-Almeida, doet tijdens zijn bezoek aan Zee land donderdag 29 mei onder meer Neeltje Jans aan. Dit bezoek zal het afsluiten de onderdeel zijn van het dagprogramma dat de am bassadeur volgt. Om 15.15 uur zal hij bij de Oosterschel- dekering aankomen, waarna hij onder meer de film Delta Finale krijgt te zien en een bezoek brengt aan de pu- bliekspijler. Eerder die dag wordt de ambassadeur ont vangen bij de Middelburgse Atelier Stichting, waar het werk van een aantal heden daagse kunstenaars wordt getoond. Advertentie Doorlopend krediet aflossen met hypotheek? van Bruggen '^adviesgroep haalt méér uit uu> hypotheek Vraat.' tic jftali* HtpmlifcliStan 0800-1800 i Bf«li% i Wanneer men tot niets meer deugt, gaat men heen en daar doet men goed aan. Vaarwel! Abbé Lattagnaint Geregeld zon HET WEER Vannacht vanuit het noorden flinke op klaringen en droog. Min.mtemp. van 4 graden in het noorden tot 8 in het zui den. Overdag perioden met zon. droog en maximumtemperatuur on geveer 13 graden. Wind uit noordelijke richtingen, zwak tot matig, rond kracht 3. 3 LEERLINGENVERVOER College b w houdt vast aan oude grens voor leerlin genvervoer. 5 GRINDPIPE Na een 'halfpipe' voor skaters en boarders komt er nu ook een 'grindpipe'. 7 WANDELDRIEDAAGSE Voor iedereen die Avondvierdaagse maatje te groot is is er de Wandeldriedaagse voor senioren. 9 ZIEZAVO De Ziezavo viert het 25-jarig bestaan met een wed strijd oud-spelers en supercup. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Tot en met 30 juni zijn het Jannewek- ken, de Driekoningenlaan en de Sint Anthoniesdam in Zierikzee - of delen daarvan - afgesloten voor ver keer. Dit in verband met de bodemsanering van het terrein van de voormalige Fiatgarage van Van der Wekken. De Fiatgarage was tot voor kort gelegen op de hoek Jan- newekken - Driekoningen- laan. In de periode van tot vrijdag 30 mei wordt de grond in de Driekoningen- laan en de grond op de hoek Sint Anthoniesdam met de Driekoningenlaan aange pakt. Er is dan geen door gaand verkeer mogelijk in de Driekoningenlaan, Janne- wekkken en Sint Anthonies dam. Woningen en bedrijven in de Driekoningenlaan zijn te be reiken via de Touwbaan en de panden aan de Sint Antho niesdam zijn bereikbaar via de Watermolen. In deze pe riode geldt een ontheffing van het inrijverbod aan de Sint Anthoniesdam. Het Jan- newekken is voor bestem mingsverkeer gewoon toe gankelijk. Binnenstad In de periodë van maandag 2 juni tot maandag 30 juni volgt sanering van het ter rein aan het Jannewekken. Doorgaand verkeer in het Jannewekken is gedurende deze periode niet mogelijk, bestemmingsverkeer echter wel. Verkeer uit de Lange Nobelstraat kan via de Sint Anthoniesdam en de Drieko ningenlaan de binnenstad verlaten. Advertentie met meer dan ISO deuren 23 en 24 Mei onze adiertentic verderop in «üi I deze hratrt Esselink bouwmaterialen B.V. Molenweg 28 Middellurnis (Wethouder Veerhoek over strand palenkwestie) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR - abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam DhrVmevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I j I bank-/gironummer vermelden: I II II LJ II II II II II SE Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1