Snelle opmars Van der Weele Ruime zege Zierikzee zorgt voor lijfsbehoud In de schijnwerper Woods wint weer Clubs oefenen veel om de tijd te doden Real moeizaam langs Valladolid WIK niet opgewassen tegen stug Bevelanders Bezuyen prolongeert Dl-titel op Gruttepikkers-veteranentoernooi Wester schouw en weer op tweede plaats Kamperlandse ploeg wint met 3-1 In aanloop naar ZN-trofee Zwarte golfer gaat stug door U T L G N DINSDAG 20 MEI 1997 NR 26181 ZIERIKZEE - Jan van der Weele heeft op Pinkster zondag de belangrijkste titel van het Gruttepik- kers-veteranentoernooi in Nieuwerkerk gewonnen. In de eindstrijd van het herenenkelspel C2 maakte de Zierikzeese speler op baan één van TV Duiveland korte metten met plaatsgenoot Martin Salomons, 6-1 6-0. De winst van Van der Weele mag op zijn zachtst opmerke lijk genoemd worden. Een korte terugblik op zijn tenni- sloopbaan leert waarom. Vo rig seizoen pakte hij in april als Dl-tennisser zijn racket na acht jaar weer op. Tal van andere bezigheden hielden hem zo lang van de tennis baan. Saillant detail: voor de stop van acht jaar tenniste Van der Weele vijftien sei zoenen waarin hij nimmer een Dl-evenement wist te winnen. Hij begon zijn tweede jeugd sterk. In een vol schema's van 64 deelnemers sloeg hij op het Dikke Toren-toernooi in zijn woonplaats onverbid delijk toe. Als 'debutant' schreef Van der Weele de Dl alle leeftijden en de Dl 35 op zijn naam. Het voor deze resultaten toegekende pun- tenaantal deed hem meteen naar de C2-lijst promoveren. Overmatig En terecht zo bleek in Nieu werkerk. In de poulewed- strijden liet. hij zijn tegen standers Smid en Kooman vrij simpel achter zich en in de halve eindstrijd hoefde de 37-jarige Zierikzeeënaar zich ook al niet overmatig in te spannen, 6-2 6-2 tegen Noor- dermeer. Dat de finale nog gemakkelijker zou verlopen, kon Van der Weele niet we ten. „Niet dat ik zo goed ben," verontschuldigde hij zich voor de matige verto ning, die tegen het einde door een kleine regenbui werd ge teisterd. „Martin (Salomons, red.) sloeg veel ballen uit en ik maakte weinig fouten. Hij heeft zijn dag niet of zo. Na de eerste set zei hij tegen me: 'nog zo'n set en hek is ge beurd'. Deze opmerking typeerde de instelling van Salomons in de finale van het achtste Gruttepikkers-toernooi. De verliezer: „Het zat er niet in. Ik heb er met de pet naar ge gooid. Normaal win ik van hem, maar ik had gewoon mijn dag niet. Hij was ge woon beter." Om er vervol gens cynisch aan toe te voe gen: „Mooie uitslag." Nee, dan was de Dl-finale bij de mannen een stuk aantrek kelijker en spannender om te aanschouwen. Echter, niet de winst van Daan Bezuijen baarde de meeste opzien, het klokje van de Middelburgse tegenstander Ferdinand Sch- letterer (53) tikte opvallend mee. Steeds als er een punt was gespeeld, drukte de MLTC-tennisser een knopje van zijn horloge in. Dat schreeuwde natuurlijk om tekst en uitleg. Schletterer had het speciale tennishorloge afgelopen yjinter op Gran Canaria ge kocht en liet zien hoe het werkt. Het ene knopje voor een punt van de tegenstan der, het andere voor hemzelf. „Voor mij is het makkelijk. Dan zit het vast en kan ik me op de wedstrijd concentre ren. Bij een game gaat hij piepen en bij een set piept-ie nog langer. Sommige tegen standers vinden dat irri tant." Last of gemak Winnaar Bezuijen had er geen last of gemak van. „Het stoorde me totaal niet." De tennisser van TV Scelvering- he uit Renesse had in het eerste bedrijf duidelijk pro blemen met het opportunisti sche spel van Schletterer. „Ik probeerde maar wat," legde de Middelburger uit, Jan van der Weele was heel snel klaar in de C2-finale van het herenenkelspel. Binnen drie kwartier rolde hij met 6-1 6-0 Mar tin Salomons op. (Foto: Marijke Folkertsma) „want het was mijn eerste fi nale in Nieuwerkerk." Bezuijen speelde zijn tweede opeenvolgende eindstrijd op TV Duiveland en nam in de tweede en derde periode alle twijfels weg wie er op zon dag de sterkste van de twee was, 1-6 6-1 6-2. „De derde set was niet zo'n probleem, maar ik heb het zeker niet ca deau gekregen. Als je ervoor moet werken, gëeft dat vol doening." Uitslagen Halve finales HEC2: M. Salomons-L. Smid 7-5 1-6 6-3, J. van der Weele-P. Noordermeer 6-2 6-3, HDC2: Geense/Van Gelder-Groene- veld/Derijcke 6-0 6-1, Vlees- houwer/Holm-Van 't Hooft/ Schletterer 7-5 6-3, DDC2: Ars/Breen-Slootweg/Wes- sels 2-6 6-3 7-6, Slootma- ker/De Looff-Slootmaker/ Van Dijke 6-2 6-2, GDC2: Ko renhof/Korenhof-Van 't Hooft/Van de Sande 7-6 6-3, Molenaar/Buys-Minnaar/ Minnaar 3-6 7-6 6-4. HED1: D. Bezuijen-T. Kra mers 6-0 6-1, F. Schletterer-P. Stout jesdijk 6-4 1-6 7-5, HPD1: Both/Tilleman-Van Dalen/Snijders 6-4 6-4, DDD1: Groeneveld/Vleugel- Schenk/Ruitenbeek 2-6 6-4 6- 2, Pieters/Wieringa-Stuut/ De Coninck 7-5 6-3, GDD1: Jongen/V oerman-Wessels/ Wessels (walk over), Post/Moerman-Schot/Kra mers 6-2 7-6. HED2: J. Meijer-W. Hulshof 6-3 4-6 6-4, M. Westerweel-G. Ahlricks 2-6 6-0 6-3, HDD2: Slootmaker/Stout j es di j k- Van Mol/Koudijs 4-6 6-4 6-4, DDD2: Van de Berg/Wehr- meijer-Louwerse/Van de Linde 6-3 6-2, Bouwman/ Morkusse-Dekker/Van de Weele 6-4 7-5, GDD2: Wehr- mei j er/Wehrmei j er-B akker/ Luchies 6-0 6-0, Van Asch/Van Asch-Lodder/Ha- velaar 7-6 7-6. Finales GDC1: Kamp/Noordermeer- Van Groningen/Smid 6-4 7-6, HEC2: J. van der Weele-M. Salomons 6-1 6-0, HDC2: Geense/Van Gelder-Vlees- houwer/Holm 6-4 6-4, DDC2: Slootmaker/De Looff-Ars/ Breen 6-1 6-4, GDC2: Mole- naar/Buys-Korenhof/Koren- hof 5-7 7-5 6-0. HED1: D. Bezuijen-F. Schlet terer 1-6 6-1 6-2, DED1: L. van Dijke-I. Korenhof 4-5 (walk over vanwege blessure Ko renhof), HDD1: Schönber- ger/Van de Vet-Both/Tille- man 6-1 7-6, DDD1: Pieters/Wieringa-Groene- veld/Vleugel 7-6 6-4, GDD1: PoSt/Moerman-Jongen/ Voerman 4-6 6-0 6-1. HED2: J. Meijer-M. Wester weel 6-1 6-3, HDD2: Wester- weel/Schipper-Slootma- ker/Stoutjesdijk 6-4 6-2, DDD2: Bouwman/Morkusse- Van de Berg/Wehrmeijer 6-4 6-4, GDD2: Van Asch/ Van Asch-Wehrmeijer/Wéhr- meijer 6-3 6-0. MADRID (RTR) - Een discutabele strafschop heeft Real Madrid zondag gered. De koploper in de Spaan se competitie won met 1-0 van Valladolid. Suker benutte de strafschop nadat zijn ploeggenoot Mij- atovic tegen Juan Pena was aangelopen. Daarvoor was een treffer van Valladolid om uiterst dubieuze redenen afgekeurd. Naaste concur rent Barcelona won maan dagavond uit met 3-1 van Celta de Vigo. Real, dat aast op de 27e nationale titel, kwam op 86 punten uit 38 du els. De Catalaanse winnaar van de Europa Cup voor be kerwinnaars volgt op vijf punten. De competitie gaat over 42 wedstrijden. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Daan Bezuijen 'In de schijnwer per'. De tennisser uit Elle- meet prolongeerde afgelopen zondag zijn enkelspelstitel in de Dl-klasse op het Grut- tepikkers-veteranentoer- nooi. Uiteraard was Bezuijen blij met de tweede opeenvol gende zege in Nieuwerkerk, maar hij wacht nog steeds op een clubkampioenschap bij TV Scelveringhe waar hij al drie keer tweede werd. Naam: Daan Bezuijen. Geboren: 22 mei 1944 in 's-Gravenpol- der. Woonplaats: Ellemeet. Sport: Tennis, schaatsen, jammer genoeg geen voetbal meer. Partner: Ja, Riet. Club(s): Altijd nog Renesse wat voetbal betreft, tennis Scelveringhe. Beroep: Opzichter gemeentewerken. Hobby's: Tennis, graag tuinieren. Favoriete sporten: Tennis en voetbal. Laatste boek: Negen Zeeuwen in Oranje. TV-programma's: Sportprogramma's. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, PZC, Algemeen Dagblad, wat hobbybladen. Muziek: Gewoon populaire muziek op zijn tijd. Eten: Ik lust eigenlijk alles. Drinken: Drink graag wel eens een biertje, maar niet te veel. Uitgaan: Doe ik sporadisch. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: Waar ik woon. Favoriete stad in Nederland: Tilburg. Vakantie: Meestal buitenland, Europa, Zuid-Amerika. Geloof: Nee, doe ik niet aan. Heeft hekel aan: Mensen die oneerlijk zijn. Slechtste eigenschap: Ben een beetje eigenwijs. Beste eigenschap: Probeer zo eerlijk mogelijk met medemens om te gaan. Mooiste sportmoment: Recentelijk was dat zondag. Vervelendste sportmoment: Als ik verlies met tennis, meestal aan jezelf te wijten. Blessures: Heb ik wel eens last van, valt mee te leven. Sportief doel: Ooit nog eens proftenniser worden. Sportvrouw/sportman van Zeeland: Jan Raas in het verleden en nu Irma Heeren. Voor haar neem ik mijn petje voor af. Beste tennisser: Pete Sampras. Slechtste tennisser: Ben ik soms zelf. Gravel: De ideale ondergrond voor mij. Clubkampioenschappen: Een keer winnen, hè. Gruttepikkers-toernooi: Dat is altijd gezellig. Lente in Zeeland: Perfect. Zaïre: Ik hoop dat het goed komt, heb er een beetje vertrouwen Waar blijf je voor thuis: Voor mijn vrouw. Grootste angst: Ziek zijn of ziektes. Degradatie van Zierikzee: Vind ik alleen maar jammer, denk dat ze terugkomen. Tennis op Schouwen-Duive- land: Er zou wat meer jeugd op de voorgrond moeten treden. ZIERIKZEE - De tennisheren van LTC Zierikzee, die op zaterdag in de eerste klasse uitkomen, heb ben op de slotdag met 6-0 van 't Halve Maantje ge wonnen. Deze ruime zege is waarschijnlijk genoeg om volgend seizoen in dezelfde afdeling uit te ko men. Wim Mulders, één van de spe lers, houdt een slag om de arm, maar volgens zijn re kensom hebben Zierikzee en Ruucstoppelen veertien pun ten na zeven competitieda- gen, heeft Slagvast er der tien en 't Halve Maantje twaalf. De laatste twee ploe gen speelden gisteren gelijk tegen elkaar en die punten- deling heeft Zierikzee in de eerste klasse gehouden. Mulders moet nog een beves tiging van de competitielei der van Slagvast krijgen. Zaterdag Hoofdklasse Heren TV Duiveland - Kruiningen 3-3 -* De Nieuwerkerkse ploeg, al gedegradeerd, had het seizoen met een zege kun nen afsluiten, maar moest twee partijen weggeven om dat Hans-Jan Goedegebure opgaf. Bevangen door de hit- te liet hij zijn single bij 5-7 en 1-1 schieten en besloot ook niet meer te dubbelen. De drie punten werden veroverd in de enkelpartijen van Piet Vreeke en Peter Weijermans. Dit duo won ook een dubbel spel. Volgend tennisseizoen speelt TV Duiveland met twee formaties in de eerste klasse omdat het tweede team kampioen in de tweede klasse werd. Nog nooit speel den er voor de Nieuwerkerk se vereniging twee ploegen in de eerste klasse Zeeland. Eerste klasse A Yerseke - Bru-tèn 6-0 - De Bruse ploeg had op zijn minst een punt verdiend te gen de tennissers uit Yerse ke. Peter Coppoolse kwam pas laat op dreef en verloor met 6-3 7-5. Hetzelfde gold ei genlijk voor Rinus Geense die met 6-3 7-6 ten onder ging. Kees Stouten en Hans Bou- ma redden het in hun singles na drie bedrijven niet. Ook het dubbel van Diddens/ Coppoolse was met 6-4 5-7 6-4 dichtbij een punt. Eerste klasse B LTC Zierikzee - 't Halve Maantje 6-0 - De heren van Zierikzee grepen zich afgelo pen zaterdag vast aan de laatste strohalm. Zes partij en, vier enkel- en twee dub belspelen, werden gewon nen. De wedstrijden werden gespeeld op de banen aan de Lange Blokweg omdat het tennispark bezet was door de Zeeuwse titelstrijd voor jeugdspelers. De Boskreek - TC Wester- schouwen 1-5 - Een prima ac commodatie en mooi weer droegen bij aan de ruime overwinning van de tennis sers uit Burgh-Haamstede. Alleen Arno de Koning liet zich eenvoudig door Bentley aan de kant zetten. In de andere drie enkelpar tijen was van tegenstand to taal geen sprake. De dub bels, het favoriete onderdeel van Westerschouwen, waren beduidend moeilijker om te winnen. Met de 1-5 zege op het team uit Breskens werd Wester schouwen voor de zoveelste keer tweede in de competi tie. Piet van Gelder haalde met zijn team op de slotdag goed uit door met 6-0 van 't Halve Maantje te winnen. (Foto: Marijke Folkertsma) KAMPERLAND - WIK probeerde afgelopen zater dag in de nacompetitie van de derde klasse A zijn sportieve plicht te vervullen, maar voorkwam niet dat Bevelanders met 3-1 won. Hierdoor dwingt de Kamper landse ploeg een promotie wedstrijd tegen SPS af voor een plaats in de tweede klas se en blijven WIK en Terneu- zense Boys in de derde klasse spelen. „Het was niet mak kelijk om de zaak op scherp te krijgen," gaf trainer Peter van Poortvliet toe na de wed strijd waarin er voor het team uit Kerkwerve niets meer te behalen viel. De zo merse temperatuur maakte het tweede karwei van de na- competitie er niet makkelij ker op. Zoals in eerdere ontmoetin gen had WIK problemen met het stugge Bevelanders. Uit de verloren persoonlijke duels vielen afgelopen week einde de doelpunten. „We hadden moeite met de hoge en lange ballen die Bevelan ders altijd hanteert," aldus de coach. De enige tegen treffer scoorde Elmar Verha- ge uit een penalty. Toen was het al 3-0 en vierde de thuis ploeg al lang en breed een promotiefeestje. Bevelanders - WIK - 22. 1-0, 34. 2-0, 55. 3-0,70. Verhage 3-1 (strafschop), gele kaart: M. de Vlieger. Opstelling WIK: Hendrikse, Van de Sande (60. Van de Vel- Me), De Broekert, E. Ganze- man, E. de Vlieger, Verwest, M. de Vlieger, M. Ganzeman, Verhage, Kort, Rotte (46. Kort). ZIERIKZEE - Veel Schouwse ploegen gebruiken de voetballoze periode tot de finaledag van de Zierik zeesche Nieuwsbode Trofee, zaterdag 7 juni in Kerk werve, om te oefenen. De komende week staan er onder andere vriendschappelijke wedstrijden voor Ouwerkerk, MEVO, Duiveland en ZSC op het pro gamma. Vijfdeklasser Renesse is de verrassendste ploeg in de fi nalepoule van de ZN-trofee. WIK, organisator, plaatste zich vorige week als laatste en vierde ploeg. De ploeg van Peter van Poortvliet deed dat in groep 4 van de ZN-tro- fee met een 4-1 zege op MEVO in Zierikzee. Bruse Boys (winnaar poule 1) en SKNWK (winnaar poule 3) gaan met WIK en Renesse uit poule 2 uitmaken wie de voetbalbokaal van Schou- wen-Duiveland dit jaar in ontvangst mag nemen. De nummers twee en drie van al le groepen worden op de fina ledag ook onderverdeeld in groepen. Zij spelen om de plaatsen vijf tot en met elf. Zonnemaire en Dreischor doen zoals bekend niet mee. Poule 1 Bruse Boys - Zierikzee 3-1 Ouwerkerk - Bruse Boys 2-3 Zierikzee - Ouwerkerk 5-2 Bruse Boys Zierikzee Ouwerkerk ZSC - Renesse 0-1 DFS-ZSC2-1 Renesse-DFS 13 mei Renesse DFS ZSC 2 6 6-3 2 3 6-5 2 0 4-9 2 6 3-1 2 3 3-3 SKNWK-Duiveland 5-1 Brouwershaven - SKNWK 0-2 Duiveland - Brouwershaven 3-0 SKNWK Duiveland Brouwershaven WIK-MEVO 4-1 MEVO - WIK 1-4 WIK MEVO 2 6 7-1 2 3 4-5 2 0 0-5 2 6 8-2 2 0 2-8 IRVING (RTR) - Tiger Woods gaat stug door met winnen. De nieuwe mega-ster van het golfcircuit eindigde zondag als eerste in het met 3,4 miljoen gul den gedoteerde toernooi in Irving (Texas) om de By ron Nelson Classic. Het was de eerste keer dat de 21- jarige in actie kwam na zijn spectaculaire overwinning in de Masters van Augusta vorige maand. Woods heeft sinds hij in au gustus vorig jaar profession al werd vijf toernooien ge wonnen in zestien starts. Hij bereikte een totaal van 263 slagen, zeventien onder par. Hij evenaarde daarmee het toernooirecord. De slotronde van achttien holes legde Woods af in 68 slagen. Dat was voldoende om zijn land genoot Lee Rinker twee sla gen achter zich te houden. Woods had het hele toernooi problemen met zijn swing. „Op de Masters speelde ik behoorlijk goed," zei hij. „Hier ging het een stuk min der. Het was te wisselvallig. Dan weer ging het goed, dan weer heel slecht. Ik moest het koppie er steeds bij hou den en op mijn korte spel vertrouwen." Woods maakte zich na de der de ronde zoveel zorgen over zijn swing dat hij zijn c.oach Butch Harmon opriep uit Houston over te komen. Na een autorit van vier uur arri veerde hij zondagochtend vroeg. Voor de slotronde werd er op de range nog ge ducht geoefend. Woods ontving een cheque van ruim 600.000 gulden voor zijn derde zege van de PGA Tour dit jaar. Dat bracht hem nu al over de grens van twee miljoen dollar in zijn loop baan. Nog nooit kreeg een golfer dat zo snel voor el kaar. Op de geldlijst van het jaar staat Woods nu ook eer ste, evenals in het klasse ment voor het Amerikaanse team in de Ryder Cup. Die wedstrijd tegen Europa wordt in september in Val- derrama gehouden. Per-Ulrik Johansson zege vierde in Ware in de English Open. De dertigjarige Zweed be reikte een totaal van 269 sla gen, negentien onder par. Het was de vierde overwin ning voor Johansson in de Europese Tour. Zijn landge noot Dennis Udlund werd tweede met 271. Na drie ron den had de Engelsman Gary Emrson. nog de leiding. Hij zakte naar de tiende plaats door vier bogeys in een serie van vijf holes. Voetbal Oefenwedstrijden Nieuwerkerk SKNWK-Hansweertse Boys - 2-4. SKNWK 2-Ouwerkerk 2-3 (2-1) - 15. Hillebrand 0-1, 30. Roks 1-1, 44. Goossens 2-1,70. Van der Maas 2-2, 80. Van Marle 2-3. Zierikzee Zierikzee-ZSC 1-3 (0-0) - 55. Van de Moezel 0-1, 63. Messe- maker 0-2, 80. Kiesenberg 0-3, 86. Jonker 1-3. Ooltgensplaat OFB-Duiveland 0-5 (0-1) - 22. De Bruine 0-1, 56. Van de Berge 0-2, 66. Van de Berge 0-3, 77. Wesdorp 0-4, 82. Snip- penberg 0-5. Oosterland Duiveland-Wolfaartsdijk 3-1 (2-0) - 15. Van de Werf 1-0, 32. Wesdorp 2-0, 70. 2-1, 79. Van de Berge 3-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9