'Een uitstekende entourage voor dit soort gelegenheden' Atoon Zeeuws kampioen Golfclub Molenberg boekt ledenwinst Gullit: onsterfelijk bij Engelse Chelsea Logisch verlies voor herenploeg MEVO'80 Snel weer titelstrijd Toubiana terug bij Delta Sport 8 ZIE RIKZEESCHE NIEUWSBODE Op en rond open dag BURGH-HAAMSTEDE - Het organiseren van een open dag, afgelopen zaterdag, heeft golfclub Molen berg in Burgh-Haamstede een aardige ledenwinst opgeleverd. De vereniging groeide in anderhalve week van 120 naar 152 leden. „Het begint er op te lijken," keek voorzitter Rob Brasser terug op de geslaagde open dag. De preses heeft als doel om boven de tweehonderd le den uit te komen. „Dan vind ik het wel leuk." Hij hoopt dit aantal volgend seizoen te hebben bereikt. Dan wil hij ook lid worden van de Neder landse Golffederatie. Verder mikt Brasser op jon gere mensen. Uit reacties van andere, landelijke golf clubs blijkt dat dat niet mak kelijk zal zijn. Misschien dat golfclub Molenberg zich op de Schouwse scholen gaat richten. Moermond-cup Op de open dag werd 's och tends gestreden om de Moer- mond-cup. Veertig leden be zochten deze wedstrijd, 's Middags maakten zo'n vijf tig bezoekers gebruik van de baan. Het spelen van wed strijden gebeurt in het zo merseizoen wekelijks. Eerste winst voor cadetten VLISSINGEN - De herenploeg van basketbalvereni ging Coltof MEVO'80 heeft de eerste bekerwedstrijd verloren. BC Vlissingen was vrijdagavond in de ge lijknamige plaats met 106-52 veel te sterk. De nederlaag is niet meer dan logisch. BC Vlissingen speelt een klasse hoger dan de Schouwse club. Daarom kreeg MEVO'80 een voor sprong van twintig punten. Dat is volgens speler Paul van der Sneppen een 'lacher tje'. „Je moet eigenlijk zestig punten krijgen wil je het nog enigszins spannend kunnen maken." Spannend werd het absoluut niet. Ook al omdat MEVO'80 Martin Pikard,'Robert Hoe- vens en Edwin de Koning te gen BC Vlissingen miste. Bo vendien werd speler Henk van Donk gevraagd om te fluiten en zo bleven er maar zes mensen over, waaronder de gestopte Bob Noomen die in geval van nood zou spelen. Die noodsituatie deed zich voor: Noomen speelde een hele partij. De cadetten van MEVO'80 beleefden een prettige beker avond tegen Marathon 2. Te gen de Vlissingse ploeg be haalde het team de eerste overwinning (49-65) sinds het met trainen en wedstrijden spelen begonnen is. „Eindelijk perfect," sprak trainer Martin Pikard opge lucht, die de cadetten in de eerste helft slecht zag star ten. Hierna stak de verdedi ging goed in elkaar en werd er gedaan wat ze moesten. „De ballen pakken en goed scoren," luidde het simpele commentaar van Pikard. Doelpuntenmakers Coltof MEVO'80 (heren): Radovano- vic 9, J. Pikard 8, Van der Sneppen 7, Noomen 3, Lou- bert 3, Scherpenzeel 2. Doelpuntenmakers Coltof MEVO'80 (cadetten): Enzin- ga 33, Meijer 12, Michel Pi kard 12, J. W. Loubert 6, Stuut2. ZIERIKZEE - LTC Zie- rikzee zal haar uiterste best doen de Zeeuwse tenniskampioenschap pen voor de jeugd zo snel mogelijk weer naar het Grevelingenpark in Zie- rikzee te halen. Dit liet Jaap Everwijn, lid van de Zierikzeese vereniging en voorzitter van het Zeeuwse tennis- district, gisteren bij de Zeeuwse titelstrijd in Zierikzee weten. In de af gelopen jaren werden de kampioenschappen in Hulst of Middelburg ge houden. De bedoeling is dat het nu gaat rouleren. „Ik hoop dat we het over drie jaar weer hebben," zei hij. „Het is promotie voor het tennis op Schou- wen-Dui veland. Op de woorden van Ever wijn valt inderdaad wei nig af te dingen. Drie da gen lang was het tjokvol op het tennispark. Het was niet in de laatste plaats te danken aan het mooie weer waardoor er nog meer kon worden ge noten van Zeeuws top- tennis. ZIERIKZEE - Jean-Marie Toubiana speelt volgend sei zoen weer bij de Zierikzeese handbalvereniging Delta Sport. De speler keert terug na een afwezigheid van twee jaar. De handballer (30) vertrok voor de zomer van 1995 om dat Delta Sport van de eerste naar de tweede divisie degra deerde. Omdat Toubiana op niveau wilde blijven spelen, zocht hij zijn heil bij eerste divisionist Saturnus uit Rid derkerk. Hij deed dit samen met Francois Verrijzer, die de club ook verlaat en voor EMM gaat spelen. Voor zijn Ridderkerkse pe riode speelde Toubiana zes jaar voor Delta Sport. Om dat het reizen (vanuit? Goes) hem tegen begon te staan en hij toch op een redelijk peil wil blijven handballen, kwam hij logischerwijs in Zierikzee terecht. Drie we ken geleden werden de eerste contacten gelegd. Vorige week is alles rondgekomen. Iedereen tevreden tijdens districtsfinales volleybal bij Kwiek BRUINISSE - Volleybalvereniging- Kwiek zette haar deuren op pinksterzaterdag wagenwijd open. Letterlijk om het hoofd koel te houden tegen de zo merse temperaturen die buiten heersten, figuurlijk - en daar draaide het vooral om - voor de bekerfinales van het volleybaldistrict 17. Daar was iedereen te vreden over. Over Bruinisse kan veel ge zegd worden, maar over het organiseren van de volley balfinales in sportzaal De Vanger kan niemand iets zeggen. Althans, in negatie ve zin dan. Zelfs met het zali ge strandweer van afgelopen zaterdag zaten de tribunes bij Kwiek regelmatig goed volgepakt. Met bussen waren suppor ters van de verschillende fi nalisten naar Bruinisse ge komen. Ze hadden ratels, trompetten en trommels meegenomen om er een mooi feestje van te maken. Alles was perfect, op een haperen de geluidsinstallatie aan het begin van de dag na, gere geld. Viel er een wanklank te noteren? „Ik kan geen minpuntje ont dekken," vertelt Teun van der Voorden, voorzitter van de commissie wedstrijden van het NeVoBo-district 17. Paul Eikelenboom, chef van het districtskantoor en com petitieleider, sluit zich bij zijn collega aan. „Ik ben er erg tevreden over. De accom modatie is erg plezierig." Speciaal daarvoor is Van der Voorden in de voorbereiding van de bekerfinales naar Bruinisse gegaan. „Het is een uitstekende entourage voor dit soort gelegenhe den." Die entourage werd mede ge creëerd door de manier waar op sportzaal De Vanger was ingedeeld. Wordt bij de com petitie de ruimte in twee helften gesplitst om twee wedstrijden te kunnen af werken; voor de eindstrijd van de districtsbekers werd de gehele zaal (in de lengte) voor een volleybalveld ge bruikt. Met een tribune en veel stoelen aan de zijkanten had de zaal iets weg van een echte en intieme arena. Indruk Het maakte in ieder geval ge noeg indruk op de bobo's van de volleybalbond, Eikelen boom en Van der Voorden. „We weten dat hier een goede ervaring zit. In noodgevallen kunnen we een beroep op Kwiek doen," ontzenuwt de laatste de geruchten dat Bruinisse volgend seizoen weer de bekerfinales zou mo gen organiseren. „De eerste heeft zich al aangemeld." De voorbereidingen van de bekerfinales namen zo'n drie maanden in beslag. Tony van Breda, Kees Arensman, Lia de Keijser, Lidewij Vleugel en Huub van de Zande trok ken de kar. „Er zijn veel meer andere mensen die mee gewerkt hebben," doet Van Breda de andere vrijwilli gers niet tekort. Kwiek is door het volleybaldistrict ge vraagd om de eindstrijd te organiseren. „Dat zien we als een eer," aldus Van Bre da. Sportieve eer viel er zater dag de zeventiende mei ge noeg te behalen. Grootgrutter Wik/Univé uit Groot-Am- mers ontpopte zich in Brui nisse tot grootgrutter in prij zen. Zowel de mini-meisjes als -jongens in de D-klasse versloegen hun respectieve lijke tegenstanders Rijn mond en Yum met 3-0. Ook de damesploeg van Wik/Univé was de eindstrijd tegen Volley Voorne met 3-0 De districtsfinales om de volleybalbeker in Bruinisse werden afgesloten met een wedstrijd tussen A Icom/Capelle en Vollido. (Foto: Marijke Folkertsma) een duidelijke maat te groot. De derde selectie van Al- com/Capelle veroverde zoals verwacht de volleybalbeker bij de heren. In de finale te gen Vollido uit Hendrik-Ido- Ambacht was de ploeg uit Capelle aan den IJssel slechts één bedrijf niet bij de les. Primeur Bij de dames- en de heren wedstrijd werd er voor de eerste keer tijdens de beker finales van het district 17 ge bruik gemaakt van twee lijn rechters. Deze primeur werd door Kwiek aangedragen. Eikelenboom toonde zich hierover uitermate content want lijnrechters leiden tot een betere arbitrage. Hij eiste het zaterdag al als een soort verplichting voor de komende jaren. „Als je geen twee lijnrechters kunt leveren, gaat de organisatie (van een finaledag, red.) niet door. Natuurlijk was wethouder van sportzaken, P. Berre- voets-Ringelberg, aanwezig om de bekers aan de zeven winnaars uit te reiken. Ze nam alvast een voorschot op een mogelijk te houden sportgala voor Schouwen- Duiveland. Uit haar woor den zou de Bruse volleybal vereniging in aanmerking kunnen komen voor de orga- nisatieprijs. „Kwiek is het volleybalmekka van Schou- wen-Duiveland," liet Berre- voets zich tegenover een Kwieker ontvallen. Uitslagen Mix: Ekspalvo-Alcom/Ca- pelle 3-1 (13-15 15-0 15-10 15-4), mini-meisjes D: Wik/Univé 3-0 (15-3 15-4 15-9), mini-jongens D: Wik/Univé-Yum 3-0 (17-15 16-14 15-9), meisjes A: Alexa ndria '66-Vovero 3-1 (3 1C iiuiia w-vUVclO o-i yo-xo 15-13 15-7 15-13), jongens A: Schovocmoca-Spivo 3-0 (15-4 15-11 15-12), dames: Wik/Univé-Volley Voorne 3-0 (15-8 15-9 15-6), heren: Al- com/Capelle 3-Vollido 3-1 (15-12 4-1515-3 15-7). GESTHUIZEN SITTARD (ANP) - Francois Gesthuizen speelt het ko mend seizoen voor Fortuna Sittard. De middenvelder (24) tekent deze week een contract bij de club uit Lim burg. Momenteel komt Gest huizen uit voor NAC, oor spronkelijk is hij afkomstig uit de jeugdopleiding van PSV. LONDEN (ANP) - Ruud Gullit heeft zaterdag als de buterend coach op Wembley voetbalhistorie ge schreven. De 34-jarige Amsterdammer leidde zijn ploeg Chelsea naar de prestigieuze FA-Cup. Het Londense team versloeg Middlesbrough in een mati ge bekerfinale met 2-0. Al na 42 seconden kwam Chelsea op voorsprong door een treffer van de Itali aanse international Di Matteo. Newton maakte in de slotfase het karwei af. Gullit was al de eerste niet- Britse trainer die met zijn ploeg de eindstrijd op Wem bley haalde. Na de verdiende triomf op het vrijwel mach teloze Middlesbrough is de oud-international nu ook de eerste buitenlandse coach die mag pronken met de FA- Cup. Als speler was Gullit al een grootheid. Zaterdag ves tigde hij op de heilige grond van Wembley zijn reputatie als topcoach. Chelsea veroverde pas voor de tweede keer de FA-Cup. De primeur was in 1970. In 1967 en 1994 was Chelsea fi nalist. Door het nieuwe suc ces speelt de ploeg van Gul lit, die als speler waarschijnlijk niet meer in actie komt, volgend seizoen in de Europa Cup voor beker winnaars. Chelsea, dat in 1971 de laatste hoofdprijs won (Europa Cup II), eindig de in de League 'slechts' op de zesde plaats. „Dit is schitterend," jubelde Gullit, die direct na het eind signaal zijn mentalcoach Ted Troost in de armen viel. „Voor mij was het een emo tionele week. Maar ik heb de spelers goed op deze wed strijd voorbereid. Ze hebben professioneel en gediscipli neerd gespeeld. Misschien niet zo aanvallend als we wilden, maar dan kon ook niet door de klamme hitte. De atmosfeer op Wembley vond ik fantastisch. Ik heb er geen woorden voor." Gullit droeg de bekervictorie op aan wijlen Matthew Har ding. De vermogende vice- voorzitter kwam in oktober vorig jaar op 42-jarige leef tijd bij een helikopter-onge luk om het leven. „Ik denk dat hij geestelijk bij ons was," zei Gullit. „Alle spe lers wilden de beker voor Hardi»g winnen, ter nage dachtenis aan hem." De Cupfinal was minder En gels dan anders. Afgezien van de vertrouwde strijd- en volksliederen, de onvermij delijke muziekkorpsen en de weer prominent aanwezige koninklijke familie deed Wembley toch een beetje on- Brits aan. De ietwat onwe zenlijke entourage kwam voornamelijk door de bonte samenstelling van beide teams. Slechts negen spelers met de Engelse nationaliteit begonnen aan de eindstrijd, vier bij Chelsea, vijf bij Mid dlesbrough. De rest was af komstig uit Brazilië, Italië, Wales, Schotland, Roemenië, Noorwegen en Frankrijk. Snelste Na amper veertig seconden speelde het gedegradeerde Middlesbrough al een verlo- ren wedstrijd. De Italiaanse international Di Matteo scoorde uit de eerste aanval met een scherp afstandschot door het midden, dat doel man Roberts compleet ver raste. Het was de snelste treffer in de historie van de Engelse bekerfinale. New castle opende in 1955 in het duel met Manchester City (3-1) de score na 54 seconden. Middlesbrough maakte na de vroege tegenslag een tame lijk hulpeloze en kansloze in druk. In de tweede helft drong het ongelouterde Middlesbrough nog wel aan. De Brazilianen Emerson en Juninho heer sten zelfs op het middenveld, maar kondea het verdedi- gingsblok van Chelsea niet breken. Aan de andere kant bleef Zola gevaarlijk. De Ita liaanse spelmaker stond met Petrescu aan de basis van de beslissende treffer van New ton, 2-0. „Blue is the color," galmde het door Wembley. Gullit hoorde het en lachte. Sinds zaterdag is hij een beetje onsterfelijk bij Chel sea. 'King of Cool' beloofde de eigen aanhang nog meer prijzen de komende jaren. „Dit is nog maar het begin, we worden steeds beter. Schouws tennis met drie ereplaatsen goed vertegenwoordigd op titelstrijd Audrey Atoon uit Brouwershaven: de nieuw,e Zeeuwse tenniskampioen tot en met tien jaar. ZIERIKZEE - Audrey Atoon is gisteren op het ten nispark van LTC Zierikzee Zeeuws kampioen tot en met tien jaar ge worden. De als eerste geplaatste ten nisster uit Brouwershaven schreef de districtstitel moeiteloos op haar naam. Ze gunde opponente Dai sy Boogaard een enkele game, 6-0, 6-1. Tennissend Schouwen-Dui- veland sprak buiten de meis jesfinale een aardig woordje mee tijdens de drie dagen du rende Zeeuwse kampioen schappen. Merlyn Atoon, de oudere zus, werd tweede bij de twaalfjarigen. Kadir Po- korni uit Schuddebeurs be haalde de derde prijs bij de jongens tot en met tien jaar. Johnny Quaak verraste vriend en vijand door in de kwartfinale de als derde ge plaatste Sander Roosse met tweemaal 6-0 van de baan te hakken. In de halve finale kwam de speler uit Burgh- Haamstede net dat beetje te kort om Andy de Bruyne, één van de favorieten voor de eindzege, te verschalken, 7-5 6-4. Inhaalrace Voor' de Zeeuwse district- stennisleider (DTL) Luc Govers, met assistent Remco Maandag drie dagen dagen aanwezig om alles te be- en aanschouwen, kwam het op treden van Quaak niet als een verrassing. „Johnny is aan een inhaalrace bezig. Tot zijn twaalfde liep hij achter, maar langzamerhand komt hij eraan. Hij traint hard. Het komt er eindelijk uit Ik heb de indruk dat die jongen op de goede weg is. Hij heeft bonds- en clubtraining en dat is mijn ideaalplaatje." De winnares bij de tienjari gen, Audrey Atoon, om schrijft Govers als „een heel goed meisje, maar fysiek wel klein". Atoon moet inder daad nog een behoorlijk stuk groeien en sterker worden. De manier waarop ze zich voornamelijk op de baseline van een tennisbaan voortbe weegt, lijkt op dat van een jong en dartel veulen dat de (Foto: Marijke Folkertsma) wereld moet ontdekken. Vrolijk en onbevangen speel de ze haar partijen. Wie kon haar wat doen tijdens de Zeeuwse kampioenschapp- pen? „Ze wordt niet getest," antwoordt Govers. „Als eer ste geplaatste maakt ze wel de druk waar en dat is ook moeilijk." Geen raad Volgens Govers heeft ze veel potentie. Maandag valt hem bij door te zeggen dat ze over twee jaar op landelijke ni veau goed uit de voeten zou moeten kunnen. Bij zus Mer lyn Atoon zetten ze allebei wat vraagtekens. Hoewel ze gedreven is, is het afwachten met haar. Govers: „Ze kan wegvallen en is mentaal niet helemaal klaar. Wat in het vat zit, verzuurt niet." Atoon, als tweede genoteerd bij de twaalfjarigen, creëer de zich tegen favoriete Syl- vana Bauer zeker kansen om de eerste set te winnen. Ze wist zich geen raad met een 5- 4 voorsprong en verloor ach tereenvolgens drie games op rij. Zoals zo vaak bij tennis, krijgt de winnaar van een zwaar bevochten eerste pe riode het in het tweede be drijf stukken makkelijker. Deze meisjesfinale was daar op geen uitzondering. Snel kwam Bauer op 5-1. Atoon stribbelde even tegen door drie wedstrijdpunten op die stand weg te werken en te verkorten naar 5-2. In de achtste game pakte Bauer bij het vijfde matchpunt alsnog de Zeeuwse titel. Van Pokorni, die met 6-3 6-4 Felius om de derde plaats bij de tienjarigen versloeg, had Goovers echt genoten. „Ge weldig," reageert de DTL en thousiast, „dat is nu al een baseliner." Of het'talentje uit Schuddebeurs, die niet uit een tennisfamilie komt, het gaat redden, kon Govers geen zinnig woord zeggen. „Dat geldt voor alle tienjari gen," verduidelijkt hij. Een talent is zeker Mattijs Hulster, die gisteren de titel bij de jongens tot en met twaalf jaar behaalde. Op merkelijk was de zege niet omdat de Zeeuw bij de beste tien van Nederland behoort. Hij is de enige Zeeuw die op dit moment zo hoog staat. Voor Maandag geen enkele reden om te twijfelen dat het slecht zou gaan met het jeugdtennis in deze eilanden provincie. „Er lopen er een heleboel rond die volgend seizoen in de top tien, vijf tien kunnen staan. En als je in de top dertig staat ben je een ongelooflijke goede ten nisser." Ontwikkelingen Van drie dagen Zeeuwse ti telstrijd op het park van LTC Zierikzee stak Maandag een hoop op. „Van de kinderen die je op les hebt, zie je wat de ontwikkelingen van de af gelopen tijd zijn geweest." Verder beseft de assistent- DTL dondersgoed dat Zee- l'and niet de makkelijkste plaats is om toptennis te be drijven. „Er zijn geen A-spe lers en er wordt niet op eredi visie-niveau gespeeld. Ik ben zelf clubtrainer bij Middel burg en daar gaan elk jaar twee mensen weg. Als ze zes tien jaar worden, gaan ze stu deren en verdwijnen ze uit Zeeland." Audrey Atoon is pas tien. Uitslagen Halve finales Tot en met tien jaar Jongens: F. Bordui-JC. Po korni 6-2 6-2, P. Felius-R. Lindenbergh 6-2 6-2, meisjes: A. Atoon-S. Pauwels 6-1 6-2, D. Boogaard-S. Ekkebus 7-5 5-7 6-3. Tot en met twaalf jaar Jongens: M. Hulster-S. Buys 6-0 6-2, A. Pipping-R. van de Wel 7-5 6-0, meisjes: S. Bauer- M. Kuijpers 6-4 6-4, M. Atoon-A. Ketting 6-0 6-3. Tot en met veertien jaar Jongens: A. de Bruyne-J. Quaak 7-5 6-4, A. Nonnekes- T. Slagboom 6-2 6-7 6-4, meis jes: S. de Witte-M. Snijder 7-6 7-5, Ava de Walle-J. Verha gen 7-5 6-4. Tot en met zestien jaar Jongens: F. Clausing-B. de Nijs 6-1 6-3, P. van Peocke-R. van Kessel 6-2 6-1, meisjes: H. Snijder-K. Dijkstra 6-3 6- 0, M. Roose-J. van den Dries 7-6 6-1. Finales Tot en met tien jaar Jongens: F. Bordui-R. Lin denbergh 6-4 6-1, derde plaats: K. Pokorni-P. Felius 6-3 6-4, meisjes: A. Atoon- Boogaard 6-0 6-1. Tot en met twaalf jaar Jongens: M. Hulster-A. Pip ping 6-1 6-1, meisjes: S. Bau- er-M. Atoon 7-5 6-2. Tot en met veertien jaar Jongens: A. de Bruyne-A. Nonnekes 6-1 0-6 6-4, meisjes: A. van de Walle-S. de Witte 6- 3 6-3. Tot en met zestien jaar Meisjes: H. Snijder-M. Roose 6-4 7-5.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 8