™Jde vlieger Travestieshow in Big S laat lang op zich wachten Audrey Atoon pakt Zeeuwse tennistitel r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Politieman zwaar gewond bij ongeluk Aanrijdingen en brandje Stukje Transferium intensief gebruikt met Pinksteren Na achtervolging gestolen auto Madameslaten veel zien, maar weinig horen Van der Weele wint in Nieuwerkerk "IK WACHT TOT IK DE PALING HOOR PRATEN" dé krant van schouwen - duiveland! S ■1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 20 MEI 1 997 152e JAARGANG NR 26181 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1 797-1889 24 uur bereikbaar BRUINISSE DUIVELAND ZIERIKZEE 0111 -64 15 62 autotel. 06 53 32 88 09 Westhoek vol toeristen RENESSE - De Westhoek van Schouwen-Duiveland zat vol met Pinksteren. Mensen die zaterdag aan het einde van de dag nog een plekje zochten, konden al leen nog terecht in Sirjansland en Bruinisse. Vrij dag bleken de verwachtingen over de toeristische toeloop, zowel bij Recron als VVV's nog gematigd. De voorspelling van R. ter Heide, directeur van het Toe ristisch Bureau Zeeland, dat Zeeland 'de beste Pinksteren sinds 1993' zou beleven, is voor wat Schouwen-Duive land betreft uitgekomen. Was er vrijdagmiddag was in Haamstede en omgeving ze ker op de campings nog wel een plaatsje te vinden; zater- .dag liep alles vol. Wat M. Dalebout, directeur van de VW Schouwse Kust, opvalt, is dat hoewel steeds meer mensen tevoren een plaatsje reserveren er toch ook aardig wat mensen zijn die of op de bonnefooi naar Zeeland komen of pas op het allerlaatste moment reserve ren. De grote stroom aan toe risten kwam in Renesse pas vrijdagavond goed op gang. „Maar er zijn wel veel Duitse jongeren donderdag al geko men," aldus Dalebout. Informatrice M. Bakker van de VW Brouwershaven schatte de bezettingsgraad van hotels, pensions ep cam pings vrijdag op zo'n 80 pro cent. „Het is heel verschil lend. De ene camping zit vol terwijl op de-andere nog vo lop plek is." B. Verschoor van de Bruse VW schat de bezetting van logiesaccom- modatie in het oude vissers dorp lager in. „Vijfenzeven tig procent? Nee, dat halen we hier denk ik niet." Informatrice C. Verschure van de VW-Zierikzee laat een ander geluid horen. „Zie- rikzee loopt aardig vol. Hier en daar kan er op de cam pings nog wel een klein ten tje bij, maar verder zitten ze vol. Parkeren Vooral in Renesse kregen de VVV-medewerkers veel vra gen over het vorige week in gevoerde betaald parkeren. „De meeste mensen kijken er niet van op, maar anderen zijn in alle staten omdat ze nu ineens voor het parkeren in de Westhoek moeten gaan betalen," aldus Dalebout in Renesse. Collega Deurloo krijgt soortgelijke reacties. „De meeste mensen zijn ge wend om elders ook voor parkeren te betalen, maar leuk is het natuurlijk nooit. En de parkeermeters staan echt overal. Zelfs aan de Ad- riaan van der Weijdeweg." Parkeerwachters hebben af gelopen weekeinde niet op getreden tegen mensen die geen of onvoldoende geld in de meters stopten. Dat kon ook niet omdat de voorwaar den nog'niet rond zijn. Zo keuren gedeputeerde staten pas vandaag, dinsdag, het parkeerverbod aan de Ramp- weg goed. De borden stonden er de afgelopen dagen echter al wel. Verder zijn - de ont heffingen nog niet verstrekt aan de belanghebbenden. Witte vlek in het parkeerre- gime is nog steeds de zeezijde van de Brouwersdam. Daar was het de afgelopen dagen dan ook abnormaal druk. Transferium Een gedeelte van het in aan- Burgemeester J. Asselbergs en zoethouder G. van der Salm tijdens hun inspectieronde door nachtelijk Renesse (Foto: Marijke Folkertsma) leg zijnde transferium aan de Roelandsweg is tijdens Pink steren intensief gebruikt. Volgens burgemeester J. As selbergs, die tijdens het pinksterweekend diverse ke ren persoonlijk poolshoogte komt nemen, zijn de twee honderd thans beschikbare plaatsen op het transferium natuurlijk niet voldoende bij deze extreme drukte. „In een mum van tijd stonden de au to's aan twee zijden van de Roelandsweg geparkeerd." Samen met wethouder G. van der Salm bracht de bur gemeester in de nacht van za terdag op zondag ook enkele uren door in Renesse. „Alles is heel positief verlopen en er heerste een gezellige sfeer. Er hebben zich absoluut geen incidenten voorgedaan," zegt Asselbergs. Dat er tijdens zo'n enorm druk weekend tientallen ke ren verbaliserend moet wor den opgetreden wegens bal dadigheid en alcoholgebruik op plekken waar dat niet is toegestaan, acht hij voor de hand liggend. Hij wil dat soort zaken niet als inciden ten omschrijven. De drukte op de zogenaamde 'Gabberhill' op de rotonde bij discotheek The Game werd volgens Asselbergs in goede banen geleid dankzij de verplaatsing van de taxi standplaatsen naar de Zee- anemoonweg. Hij zei ver-* heugd te zijn dat ook de horeca in Renesse hierop in speelt door de discobussen ook vanaf de Zeeanemoon- weg te laten vertrekken. Bij de taxibedrijf De Keijzer heersen volgens een woord voerster voorlopig nog wel wat vragen over deze ver plaatsing. Evaluatie Volgende week vindt in een gesprek met de gemeente een evaluatie plaats over de er varingen met Pinksteren. „De mensen moeten er nog erg aan wennen en de route over de Zeeanemoonweg is ook nog verre van ideaal, maar we zullen zien in hoe verre de gemeente ons in de zen tegemoet wil komen." OUDDORP - Een 34-jarige politieman uit Scha- rendijke is tweede pinksterdag op de N59 bij Ouddorp-Haven ernstig gewond geraakt bij een ongeluk. Het ongeluk gebeurde tijdens de ach tervolging van een gestolen auto. Politiemensen van Schou wen-Duiveland werden om streeks 14.30 uur getipt door een collega dat iemand op de Brouwersdam bezig was een auto te stelen. Toen de politieman in kwestie - die in zijn vrije tijd op zijn eigen motorfiets aan het toeren was - met de ter plaatse gearriveerde colle ga's stond te praten reed de gestolen auto, een VW Golf GTI Cabriolet, net voorbij. De achtervolging werd on middellijk ingezet rhet een politiemotor, een opvallen de politieauto en door de politieman in burger op zijn eigen motor. De be stuurder van de VW pro beerde aan zijn achtervol gers te ontkomen door met hoge snelheid over de Brou wersdam koers te zetten naar Ouddorp. Ter hoogte van Ouddorp- Haven kwam de bestuur der van de gestolen auto tij dens een inhaalmanoeuvre frontaal in botsing met een auto die uit de tegenoverge stelde richting naderde. De bestuurder van die auto - een 34-jarige inwoner van Kerkwerve - raakte bij de botsing licht gewond en moest zich onder dokters behandeling stellen. De auto van de Kerkwerve- naar tolde door de klap over de weg. De politieman in burger kon het voertuig niet meer ontwijken en bot ste in de flank. De man werd ernstig gewond ver voerd naar het Dijkzigtzie- kenhuis in Rotterdam waar een ingeklapte long, bot breuken en inwendige bloe dingen werden geconsta teerd. De politieman werd in het Dijkzigtziekenhuis onmiddellijk geopereerd. Het directe levensgevaar is inmiddels geweken. De VW kwam door de bot sing in de reehterberm te recht, sloeg enkele malen over de kop en kwam uit eindelijk tot stilstand in de sloot. De bestuurder, een 25-jarige inwoner van Bre da, werd aangehouden en in verzekering gesteld. Madame Gisela doet in de verte denken aan Tina Turner, maar dan ietsje minder wild. (Foto; Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Tijdens het Pinksterweekend deden zich diverse aanrijdingen voor en werd op diverse plaatsen melding gedaan van diefstal. BURGH-HAAMSTEDE - De travestieshow zater dagavond in jeugdsoos B in Burgh-Haamstede laat lang op zich wachten. De show staat om negen uur 's avonds aangekondigd, maar dan is het duo Madame Gisela en Madame Rachel Carrol nog niet eens gear riveerd. Een bestuurder van een per sonenauto raakte vrijdag middag op de N59 ter hoogte van Zierikzee onwel en be landde met zijn auto in de sloot. Er ontstond alleen ma teriële schade. Er vonden verder kop-staart aanrijdingen plaats vrijdag middag op het Jannewekken in Zierikzee en op de Kuijer- damseweg in Ellemeet. Op het volkstuinencomplex Ka- eskenswater is in de nacht van donderdag op vrijdag een tuinhuisje in vlammen opgegaan en een ander huisje werd opengebroken. De bezoekers van Big S heb ben daar overigens weinig problemen mee. De sfeer in de soos is goed: een lang pinksterweekend voor de boeg. prima muziek en enke le fanatieke danslustigen. Het soospubliek heeft de or ganisatie zelf verzocht eens een travestieshow naar Big S te halen. De travestieverkie zing op televisie bij Robert ten Brink heeft hen op dat idee gebracht. Met het optreden van Gisela en Rachel Carrol wordt een wervelende show aangekon digd door duo, trio en kwar tet. Dat blijkt uiteindelijk wat veel beloofd. Solo-optreden De twee leden van het duo geven om en om een solo-op treden. Rond half elf zijn de tot in de puntjes als vrouw verzorgde mannen zover. Gisela kondigt met warme stem het optreden aan. Ma dam Rachel Carrol ver schijnt in tomaatkleurig jac ket met daaronder een roomkleurige zijden plast ron en een glitterbroekje. Grote gouden oorringen, lan ge handschoenen en hoge hakken completeren de out fit. „I wanna stay with my baby," zingt en playbackt Madame Rachel Carrol. De muziek- en tekstband blijkt echter niet optimaal te func tioneren en hardnekkig ge ruis en vervorming zijn er oorzaak van dat veel van de tekst onverstaanbaar blijft. Het duo Iaat zich er niet door uit het veld slaan. Rachel Carrol volbrengt de act met gracieuze bewegingen tot de laatste tonen. Daarna is het de beurt aan Madame Gisela, die in de verte doet denken aan Tina Turner, maar dan ietsje min der wild. Gisela draagt een lange zwarte japon met split ten. De dynamische wijze waarop ze zich op enorm ho ge hakken met plateauzolen voortbeweegt, heeft onge twijfeld veel oefening ge kost. Na deze twee presentaties lassen de artiesten een ver- kleedpauze in. Madame Gise la excuseert zich voor de slechte geluidskwaliteit, maar neemt aan dat het pu bliek dit niet erg vindt, want zegt ze: ,,Is het playtime of niet?" Daar krijgt ze instem mend gejoel op. Bij de tweede sessie ver schijnt Madame Rachel in een wolk van zwarte voile. Tijdens het nummer 'Baby I love you' pelt zichzelf daar langzaam uit los. De muziek band is er niet beter op ge worden en om de dynamiek van het optreden vast te hou den, is het hard werken voor de artiest.De show wordt af gesloten door Gisela in een combinatie van groene avondjurk met een blauwe glitter boa. „Get my educa tion," probeert ze nog ver staanbaar te maken, maar de act moet het vooral van de bewegingen hebben, want het geluid wordt steeds slechter. Het duo houdt het na deze vier solo's voor ge zien. „We moeten weer snel naar Amsterdam, want daar wachten nog meer mensen op ons," laat Madame Gisela weten. Het publiek bij Big S lijkt niet ontevreden. „Ik vond het fantastisch," roept één van de bezoeksters des gevraagd enthousiast uit. Daarna gaat ze weer snel door met swingen, want daar is ze uiteindelijk voor geko men. Welk een zoete bezigheid, niets te doen. Gold'tni. Veel buien HET WEER Veel bewolking en perioden met buien, soms met onweer en windsto ten. Minimumtemperatuur omstreeks 11 graden. Maximumtemperatuur on geveer 16 graden. Meest matige westelijke wind, rond kracht 3, langs de Wadden tijdelijk vrij krachtig noordwest, kracht 5. 3 PALINGROKERS Maritiem sfeertje in Kerkwerve tijdens Zeeuws kam pioenschap paling roken. 5 HARLEKIJN Barometer op ruim 10.000 gulden na dansmarathon voor Harlekijn. 6 BIG WHEEL Brits theater in Breakfast with Big Wheel voor brug klassers. 8 VOLLEYBAL ledereen tevreden bij districtsfinales volleybal bij Kwiek in Bruinisse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Audrey Atoon heeft de Zeeuwse ten nistitel tot en met tien jaar veroverd. De tennisster uit Brouwershaven had gisteren geen enkele moeite om het kampioenschap te bemachtigen, 6-0 6-1 ten koste van Daisey Boogaard. De tennis jeugd van Schou wen-Duiveland deed op het park van LTC Zierikzee goed van zich spreken. Naast de ti tel van Atoon werd Merlyn Atoon, haar oudere zus,, tweede in de meisjesfinale tot en met twaalf jaar. Kadir Pokorni uit Schuddebeurs eiste de derde plaats bij de jongens tot en met tien jaar op. Johnny Quaak uit Burgh- Haamstede struikelde in de halve finale bij de zestienja rigen. - Op het Gruttepikkers-vete- ranentoernooi had Jan van der Weele totaal geen proble men de hoofdprijs in het he renenkel C2 te behalen. In de eindstrijd won Van der Wee le van clubgenoot Martin Sa- lomons, 6-1 6-0. Daan Bezuij- en prolongeerde zijn titel in de D2-klasse. In een aardige finale versloeg de tennisser uit Ellemeet Ferdinand Sch- letterer uit Middelburg, 1-6 6-1 6-2. De basketbalheren van Col- tof MEVO'80 verloren hun eerste bekerwedstrijd. Te gen Vlissingen 2, dat een klasse hoger speelt, verloor de Schouwse ploeg met grote cijfers. Opmerkelijk was de winst van de cadetten, die voor het eerst wonnen sinds er weer een team met jeugd spelers met elkaar traint en speelt. Nacompetitie WIK verloor de tweede wed strijd in de nacompetitie van de derde klasse. Het elftal uit Kerkwerve had in Kam perland weinig in te brengen tegen Bevelanders, 3-1. Door deze zege dwong de thuis ploeg een beslissingsduel met SPS af voor een plaats in de tweede klasse. Op de laatste dag van de ten- niscompetitie voor zaterdag- ploegen leed Bru-tèn een for se 6-0 nederlaag tegen Yerseke, maar speelt het Bruse team ook volgend sei zoen in de eerste klasse. Hierin krijgt het gezelschap van het eerste en tweede team van TV Duiveland. Het eerste degradeerde naar en het tweede promoveerde naar de eerste klasse. Sport op pagina 8 en 9. (Palingroker Piet Thijmes) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: OMAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 O KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 O KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnementmetautomatischeafschrijving a 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode .....Plaats: Telefoon Geb.datum Handtek. Bij automatische afschrijvin9 uw I I I I I I I I I I I I I I I I I bank-/gironummervermelden: I II <—~l I11II I11I 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1