AntUstress behandeling Schoonheidsverzorging: VERWEN JE HUID, VERWEN JE ZELF Theo Olof geeft concert in De Staver te Middelharnis Gevarieerd straattheater bij de Brielse vestingspelen SNACKHOEK discotheek vanity Seizoensbehandeling Bezoek aan schoonheidsspecialist hoort bij modern leven Kindermarkt Nationale Muziekdag A.s. zondag 24 mei Te huur: REGELMATIG ADVERTEREN IS OMZET VERGROTEN! WOENSDAG 20 MEI 1992 19 Ons lichaam heeft onderhoud nodig. Bijna zonder nadenken gunnen we onze voeten rust, wassen we onze handen tot ze schoon zijn en gaan even zitten om de rug te ontlasten; alleen ons grootste orgaan, de huid, komt er vaak wat bekaaid af. Terwijl juist die huid zoveel te lijden heeft van ons moderne leven met luchtvervuiling, stress en niet altijd gezond eten. „Je lekker voelen in je vel" heeft meer om het lijf. een schoonheidsbehandeling ideaal om het waas van vermoeidheid weg te nemen. U krijgt een gezonde, strakke re huid, die er jeugdig en elastisch uitziet. Bij een jonge, gezonde huid duurt het natuurlijke proces van de huidvernieuwing twee tot drie weken. Een oudere huid heeft de dubbele tijd nodig. Reden te meer om het proces te stimuleren en de huidconditie op peil te houden. Een prettige bijkom stigheid is dat het ondergaan van een schoonheidsbehandeling zoveel ont spanning geeft voor lichaam en geest. Verzorgd worden is prettig en geen overbodige luxe. Eerste kennismaking Goed, u ziet nu wel in dat een bezoek aan de schoonheidsspecialist veel po sitieve kanten heeft. Toch doemen er nog twee hindernissen op: u zit krap bij kas en krap in uw tijd. Beide punten hoeven geen beletsel te vor men voor een afspraak met de schoonheidssalon van uw keuze. (De Gouden Gids heeft een lijst van goede adressen, ook bij u in de buurt). Voor een eenvoudige basisbehande ling betaalt u voor een half uur slechts een paar tientjes. Natuurlijk kunt u deze behandeling verlengen en uitbrei den, maar zo'n eerste kennismaking slaat geen gat in uw budget. Voor het „gebrek aan tijd" hebben de Onze huid is^ een spiegel van de ge steldheid van lichaam en geest. Inner lijke en uiterlijke stoornissen verminde ren de conditie en laten zich met make-up niet weg werken. Ook bij een gezonde levenswijze is huidverzorging aan te bevelen. Al is het maar voor het gevoel. De schoonheidsspecialist is het aangewezen adres voor zo'n be handeling. „Duur" denkt u? Nee hoor, niks duurder dan een bezoek aan de kapper. Herboren De huid blijft op zijn mooist en functio neert het best als u regelmatig een schoonheidssalon bezoekt. Zo'n be handeling kan variëren'van één maal per week in het begin tot eens in de zes weken na verloop van tijd. Elk zichzelf respecterend mens zou zo'n bezoek gewoon eens - moeten doen. Helaas geldt vaak: „onbekend maakt onbemind". We geven geld uit aan mode, schoeisel, kapper en cos metica; een bezoek aan de schoon heidssalon is een sluitpost. En dat ter wijl onze huid na een deskundige be handeling verfrist en herboren aanvoelt. Je kunt er weer tegen en dat zie je. Ook hebben de verzorgingsprodukten die u gebruikt meer kans van slagen. Mooie gladde huid Minstens zo belangrijk: uw huid blijft jonger. Zeker voor de oudere huid is Een ontspannen masker schoonheidssalons een ideale oplos sing. U maakt gewoon een serie af spraken achter elkaar. Hierbij bouwt u stapsgewijs een complete schoon heidsbehandeling op, zonder dat het u per keer veel tijd kost. Bovendien leert de schoonheidsspecialist uw huid ken nen en voelt u zich meer en meer op uw gemak in een vertrouwde omge ving. De basis voor ontspanning en even rust. Schoonheidssalon De moderne schoonheidssalon is een gespecialiseerd instituut met deskun dige medewerkers. Naast nieuwe ont wikkelingen op cosmetisch en weten schappelijk gebied is ook de wijze van behandelen geëvolueerd. Er gaat niets boven de zorg en aan dacht, die de schoonheidsbehandeling juist die toegevoegde waarde geeft waar een mens met een druk bestaan zo'n behoefte aan heeft: „even rust" en „even tijd voor jezelf". Basisbehandeling Of het nu gaat om een jonge of oudere huid van vrouw of man, of om een donkere huid, de basisbehande ling gaat uit van standaardprincipes. Wel past de schoonheidsspecialist de keuze van crèmes en maskers aan de te behandelen huid aan. Een eerste bezoek begint met een huidanalyse, gevolgd door reiniging en verzorging. Onzuiverheden worden zichtbaar, waardoor de schoonheidsspecialist de huid grondig kan nazien. Het reinigen wordt vaak ondersteund door een geïoniseerde warme damp, die op het gelaat wordt gericht. Poriën openen zich: afvalstoffen kunnen worden ver wijderd. De eventuele aansluitende massage verstevigt de huid en bevor dert de bloeddoorstroming. Heerlijk rustgevend is het masker, dat een veelzijdige functie heeft en ont spannend werkt. Dat u dan even weg zakt in een korte slaap is niet verwon derlijk. Bij het ondergaan van een. schoonheidsbehandeling mag u geen enkele actie ondernemen. Er wordt voor u gezorgd in een omgeving, die even de buitenwereld uitsluit. Ge dempt licht, een aangename warmte, vage aromatische geuren verdrijven de onrust van het dagelijks leven. Bij het gevoel van warme compressen mag u langzaam terugkeren uit het tijdloze. De frisse lotion herinnert u eraan waar u bent. Met een herboren gevoel stapt Wie heeft er geen last van stress Dit verschijnsel 'tekent bet gezicht. Het lijkt of de elasticiteit verdwijnt en de huid er vaal en ouder uitziet dan zij is. De schoonheidsspecialist kan met gerichte behandelingen de huid haar veerkracht teruggeven. Collagene en elastine vezels bepalen de stevigheid en veerkracht van de huid. Door met deze werkstoffen te werken kan de schoonheidsspecialist de vezels van de huid ondersteunen en versterken. Immers, de stoffen zijn niet lichaamsvreemd, maar verwant aan die van onszelf. U zult verrast zijn van het resultaat. u de salon uit. U kunt de wereld weer aan. Speciale behandelingen Moderne schoonheidssalons, ook wel huidverzorgingsinstituten genoemd, richten zich steeds meer op speciale kortere behandelingen, die een speci fieke aanpak kennen, of die in kuur- verband tot het beoogde resultaat lei den. Het opbouwen van een serie behandelingen is goed voor uw huid. De hoeveelheid verzorgingsprodukten op de markt is groot. Elk merk heeft zijn eigen grondstoffen en karakteris tieken. Maar niet elke huid verdraagt die specifieke grondstoffen. De Warme dampen strelen het gelaat schoonheidsspecialist weet precies wat goed is voor uw huid en maakt gebruik van eerste klas produkten. Thuis kunt u deze produkten ook ge bruiken en als het ware de behande ling voortzetten, zodat u een optimaal resultaat bereikt en de genoemde huidproblemen tot een minimum be perkt worden. De schoonheidsspecialist is een des kundige, die naast speciale behande lingen als harsen, het weghalen van overbeharing en acné-behandeling, ook adviezen geeft voor huidproble men. Indien nodig verwijst zij of hij u door naar een dermatoloog of plas tisch chirurg. Seizoenswisselingen brengen veranderingen met zich mee. We nemen de garderobe door, maken het huis schoon en maken plannen voor vakantie of feestdagen. Het voorjaar gaat over in de zomer; dit betekent zon op je huid. De zon nodigt uit om bruin te worden, om naar buiten te gaan en meer beweging te nemen. Zonnebaden kent helaas ook nadelen voor de huid. Teveel zonlicht kan de huid vroegtijdig verouderen of erger nog, kan een begin van huidkanker veroorzaken. De huid moet dus beschermd worden en goed worden voorbereid op de zomer. De schoonheidsspecialist heeft hiervoor speciale behandelingen, die voor het hele lichaam goed zijn. Massage is een ander effectief anti- stress middel. Afvoerend, kalmerend, stimulerend en activerend, de massa ge is afhankelijk van de persoonlijke situatie en geeft een gevoel van totale ontspanning. Dit geldt zowel voor het gezicht als voor het lichaam. Een goe de massage, beginnend bij rug en nek tot aan de voeten eventueel met spe ciale aromatische oliën, zal de ge stresste mens ontstressen. Afvalstof fen en vocht worden afgevoerd en nieuwe energiestromen hebben de kans de organen in het lichaam te stimuleren. Als u moe bent, bereikt niet de helft van de goede stoffen de diverse organen in ons lichaam. Hier door verminderen de functies. Alleen verstandig ingrijpen kan deze kringloop doorbreken. Dagbehandeling Voor mensen die er echt eens uit Dieptereiniging is zo'n seizoensbehan deling. Hierbij worden de dode huid cellen verwijderd en voelt de huid weer zacht aan. Hoe gaat dit in zijn willen, is een totale dagbehandeling in een schoonheidsinstituut aan te beve len. Na een dag van vertroeteling voelt u de stress uit het lichaam glijden. Kortere behandelingen zijn natuurlijk ook mogelijk. Zo kan een gezichts massage met crèmes of oliën met verfrissend masker, totaal ongeveer 45 min, of een rug/nek massage (circa een half uur) al heel effectief zijn. Zo'n plaatselijke massage is aan te bevelen voor mensen die weinig beweging hebben. Spanningen verharden de spieren. Dat merk je het eerst in de nek en schou derspieren. Uiteindelijk straalt dit door naar de rug, waardoor rugpijn of spit kan ontstaan. Regelmatig bezoek aan de schoonheidssalon kan dit euvel voorkomen. Prettig neveneffect is, dat ontspannen nek- en schoudêrspieren onnodige hoofdpijn voorkomen, en uw hoofd helder blijft. werk Uw huid wordt met een 'pee- ling'-preparaat (een korrelig aanvoe lende substantie) ingewreven. Na en kele minuten wrijft de schoonheids specialist via massage of met rond draaiende zachte borstels de peeling over het lichaam waarna de huid wordt afgedouched. Voor het gezicht gebruikt men een fijnere peeling-sub stantie. De huidcellen zijn nu ontvan kelijk voor verzorgende oliën of crè mes en nemen de goede stoffen snel op. Het effect is een perzikhuid die zijdezacht aanvoelt.De bruining van uw huid wordt egaler en mooier. Uiter aard moet u tijdens het zonnebaden Schoonheidsverzorging: je huid ver dient het Een massage is goed voor de huid en brengt u tot rust wel een geschikte zonnecrème gebrui ken met beschermingsfactor. Zomertips Ook het ontharen van benen, oksels en de bikinilijn is bij de schoonheids specialist in vakkundige handen. Een harsbehandeling haalt de haren snel en pijnloos weg. Idem dito voor wenk brauwen en bovenlip. Snel en behen dig. verwijdert zij met wat vloeibare warme hars in één streek kleine ont sierende haartjes. Als u meteen de wimpers en wenkbrauwen laat verven, heeft u hier tijdens de (strandjvakantie geen omkijken naar. MIDDELHARNIS - De violist Theo Olof en de pia nist Gérard van Blerk geven onder auspiciën van de Kulturele Kring De Welle, een concert op vrijdag 22 mei om 20.15 uur in het Prieel van De Staver te Mid delharnis. Zij voeren werk uit van Wolfgang Ama- deus Mozart, Edvard Grieg en Gabriel Fauré. Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door AGO- - Automateriaal, Jongerius Onroerend Goed, beiden te Sommelsdijk en het Notariskantoor mrs. Ter Braak en Schuring te Middelharnis. Violist Theo Olof te gast in Middelharnis. Theo Olof werd geboren 5 mei 1924 te Bonn. Zijn moeder, een bekende vioolsoliste en peda goge gaf hem zijn eerste lessen. Hij debuteert op 5-jarige leef tijd te Bonn. Op U-jarige leef- tijd geeft hij zijn eerste concer ten in Nederland met onder meer het Koninklijk Concert gebouw Orkest onder leiding van Bruno Walter. Vanaf 1945 maakte Olof concertreizen door de gehele wereld. Hij speelt niet alleen de overbr .kende vioolconcerten, maar ook die van Benjamin Britten, Hans Henkemans, Oscar van Hemel, Bruno Maderna, Alban Berg en Jan van Vlijmen. Van 1951-1971 was Olof concert meester van het Residentie Or kest in Den Haag. Daarna tot voor enkele jaren vervulde hij deze functie in samenwerking met Herman Krebbers en Jaap van Zweden in het Koninklijk Concertgebouw Orkest te Am sterdam. Op dit moment ver zorgt Olof concerten op de gro te podia en vormt met Gérard van Blerk een veel gevraagd kamermuziek-duo. Als lid van de jury, woonde Olof vele inter nationale vioolconcoursen bij in onder meer Brussel. Parijs, Moskou, Genève, Montreal en München. Gérard van Blerk, werd gebo ren te Tilburg, waar hij zijn eerste muzikale opleiding ont ving en reeds als kind concer ten gaf. Hij studeerde aan het Amsterdamse Conservatorium bij Willem Andriessen. Hij be haalde het solisten-diploma, waarbij hem de Prix d'Excel- lence werd toegekend. Hij stu deerde daarna twee jaren in Parijs bij Yves Nat. Sedert die tijd treedt hij regelmatig op als solist bij alle Nederlandse or kesten onder leiding van Hai- tink, Jochum, Fournet, Sawal- lisch en Benzi. Recitals Hij geeft recitals in binnen- en buitenland en is een bekend kamermuziekspeler. Hij vormt een duo met Olof, Anner Bijls- ma en is een veel gevraagde be geleider van Nederlandse en buitenlandse zangers zoals Jard van Nes en Bernard Kruijssen. Van Blerk is hoofdleraar voor piano aan het koninklijk con servatorium te Den Haag. Evenals Olof maakte hij vele grammofoonplaten en discs voor de bekende merken. De toegangsprijzen bedragen 20 gulden voor volwassenen en 10 gulden voor jongeren tot en met 14 jaar. De voorverkoop vindt plaats bij VVV Middel harnis, Reisbureau Buijsse, Zandpad 54 te Middelharnis, Hans Dolieslager te Goederee de en WV Ouddorp. En voor de aanvang van het concert aan de zaal, die om half acht open gaat. EMMEN - U kunt weer swin gen tijdens de Blues en Jazz- nacht op 22 mei in Emmen. 37 Formaties en meer dan 300 mu zikanten uit 11 landen zullen acte de présence geven. HERRINGEN - Op zaterdag 23 mei vindt in het verenigings gebouw Ons Huis te Herkin- gen een kindermarkt plaats. Het evenement wordt georga niseerd door de Speel- en buurtvereniging De Krammer en duurt van 13.00 tot 16.00 uur. OUDE-TONGE - Op 23 mei werkt de muziekvereniging Vooruit mee aan een Nationale Muziekdag-viering. Om 10.00 uur gaan de deuren open van repetitielokaal Bolbaeken voor iedereen die belangstel ling heeft voor de muziek. De blokfluitgroep onder lei ding van H. Houben, het Jeugdorkest onder leiding van H. A. Verweij treden op. De be doeling hiervan is om nieuwe leden aan te trekken. Er zijn ook stands met allerlei infor matiemateriaal. Vanuit de keu ken wordt de inwendige mens versterkt. Ook kunnen liefheb bers op de aanwezige instru menten spelen, samen met pa of ma, ook vriendjes en vrien dinnetjes zijn van harte wel kom. Er wordt een kwis gehou den met leuke kleine prijsjes. Het fanfare-orkest verleent ook muzikale medewerking aan deze dag bij de voetbal wedstrijd DBGC en het Flak- kees elftal. BRIELLE - Op zondag 24 mei vormt het schilderach tige vestingstadje Brielle het decor voor een straat theaterfestival. Tussen 12.00 uur en 16.30 uur wor den op tal van (autovrije) plaatsen in totaal 28 thea tervoorstellingen in de open lucht opgevoerd. Bo vendien zijn de winkels geopend, zodat die zondag middag het Brielse centrum zal bruisen van activi teiten. Het winkelend publiek kan genieten van een gevarieerd aanbod: Kolder, mime, wagenspelen, een sprookje, kluchten en poppenspel. Alle vormen van het straattheater komen aan bod. De Brielse Vestingspelen wor den georganiseerd door het Re gionaal Centrum Amateurto neel, in samenwerking met de Brielse winkeliers. Zowel van uit Voorne Putten, als daarbui ten bestond bij de toneelver enigingen grote belangstelling om in Brielle te komen spelen. Op de Markt, de Vischmarkt en op vijf plaatsen in de Nobel- straat en Voorstraat wordt elke 50 minuten een voorstelling op gevoerd. Elke deelnemende groep kan op die manier drie keer zijn voorstelling presente ren. Via speelschema's op de etalageruiten van de winke liers kan het publiek een selec tie maken. Hét festival wordt besloten met een try-out van het Nationaal Trottoir Gezel schap uit Arnhem. De Brielse Vestingspelen zijn zowel voor het publiek als voor de spelers een bijzondere ge beurtenis. Het publiek kan ge nieten van een gevarieerd to neelaanbod, gecombineerd met gezellig winkelen. Voor de spe lers is het festival een welkome uitbreiding van hun speelmo- gelijkheden. Wat dit laatste be treft heeft Brielle bij vele ama teurtoneelverenigingen een goede naam opgebouwd. Im mers het jaarlijkse eenakter festival in het Sociaal Cultu reel Centrum de Goote is in de loop der jaren uitgegroeid tot een rijke traditie Wie weet, gaat dit met het straattheater festival eveneens gebeuren. NUTSBEDRIJVEN Hoofdkantoor, Poelendaelesingel 10, 4335 JA Middelburg Tel. 01180-92111 Twijfelt u aan de veiligheid van uw elektrische-, gas- of drinkwaterinstalla- tie(s) en/of de daarop aangesloten toestellen? Tegen een kleine vergoeding controleert de inspectiedienst van Delta Nutsbedrijven uw installatie(s). Vraag naar de Informatiefolder "Advies over en inspectie van technische installaties" op het kantoor van Delta Nutsbedrijven in uw district of op het hoofdkantoor (afd. Voorlichting) te Middelburg. Hoofdkantoor Middelburg, Poelendaelesingel 10, Middelburg, 01180-34034 Districtskantoor Noord, Groene Weegje 23, Zierikzee, tel. 01110-14451 Districtskantoor Oost, A. Fokkerstraat 8, Goes, tel. 01100-32333 Districtskantoor West, Pres. Rooseveltlaan 735, Vlissingen, tel. 01184-13956 Districtskantoor West, Edisonweg 41, Vlissingen, tel. 01184-65000 Districtskantoor Zuid, Mr. J.F. Haarmanweg 52/59, Terneuzen, tel. 01150-13151 in te Zierikzee Inlichtingen: telefoon 01115-2529 VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN OHIO-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 19