Drijvend restaurant Dolfijntje heropend Hongaars koor brengt bezoek aan de scholengemeenschap Prins Maurits Textielhuis Modern in Ouddorp geheel vernieuwd Bijna autospuiter van het jaar Jazz Trio Brevers te gast in het Diekhuus Eigenaar H. E. R. de Grave: 'Unieke Iokatie' 45 jaar getrouwd Winnaars tekenwedstrijd Grondoppervlak uitgebreid tot 140 vierkante meter Expositie Duitse keramist en Poolse schilder Koffie ochtend Ooltgensplaat Expositie Robert Hennessy WOENSDAG 20 MEI 1992 ■-'yfSr f r Dolfijntje Schouwens enige drijvende restaurant werd grondig gerenoveerd. (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - De gemeente Middenschouwen is weer een voorziening rijker. Vorige week werd het drijvend restaurant 't Dolfijntje na een grondige re novatie feestelijk heropend. Nieuwe eigenaar is H. E. R. de Grave. ,,Ik richt mij in eerste instantie op de recreant, maar ik hoop dat ook de Zeeuwen straks de weg naar 't Dolfijntje zullen weten te vinden", al dus de trotse eigenaar. Er moest naar zijn zeggen heel wat gebeuren voordat hij de deuren van het etablissement weer voor het publiek open durfde te zetten. ,,Er moest ontzettend veel aan gebeuren. Heel veel achterstallig onder houd. Het heeft heel veel werk gekost om er weer wat van te maken", aldus De Grave. Unieke Iokatie De Grave is al 26 jaar lang zelf standig ondernemer. Van huis uit is hij banketbakker, maar toen hij voor zichzelf begon be landde hij uiteindelijk in de horeca. Toen hij, eigenlijk min of meer bij toeval, stuitte op het te koop zijnde drijvende restaurant aarzelfde hij niet lang. ,,Ik ben al jarenlang verslin gerd aan Zeeland en dit was voor mij de kans om me in Zee land te vestigen", aldus De Grave. ,,Het was gewoon mijn lot dat ik hier terecht zou ko men". Voordat De Grave daad werkelijk de hand aan de ploeg kon slaan moest er aardig wat gepraat en onderhandeld wor den om de benodigde vergun ningen los te krijgen. Uiteinde lijk kon De Grave begin dit jaar beginnen met de renovatie van het restaurant. ,,We hebben er echt zeven dagen per week aan gewerkt. Alleen het afvoeren van het vuil was al een karwei op zich. Er is 50 kub afval afgevoerd", aldus De Grave. Toen dat karwei ge klaard was, kon begonnen wor den met de renovatie van het restaurant op zich. „Maar het is nu weer helemaal in oude glorie hersteld", aldus De Gra ve. ,,En voorzover ik weet is het het enige drijvende restaurant in Zeeland. Dus daar mag de gemeente Middenschouwen best trots op zijn". Petit-restaurant De Grave richt zich op een heel breed publiek. ,,Het wordt geen haute cuisine, maar ik wil wel zoveel mogelijk variatie aanbrengen in het menu". De klant kan bij De Grave kiezen uit vijf verschillende menu's. Om de veertien dagen worden die menu's veranderd. De klant moet immers niet het ge voel krijgen dat het altijd alle maal hetzelfde is bij 't Dol fijntje. Alles bij elkaar is in het drij vende restaurant plaats voor zo'n 120 mensen. De helft kan binnen in het restaurant ver toeven. De andere*helft kan vanaf het eveneens geheel gere noveerde terras genieten van het uitzicht op de Grevelingen. „Je hoeft helemaal niet naar Frankrijk voor een mooi uit zicht. Het is toch gewoon uniek, een restaurant op zo'n Iokatie", aldus De Grave. ARCEN - Tot en met 21 mei heeft u nog de mogelijkheid om de tentoonstelling van de fresia, alstroemeria en gerbera te bezichtigen in de prachtige kasteeltuinen van Arcen. Deze schitterende kasteeltuinen zijn gelegen aan de Lingsforterweg 26 in Arcen. De tuinen zijn ge opend van 10.00 tot 18.00 uur. Met speciale gast DELFT - Het Legermuseum in Delft toont van 23 mei tot en met 13 september ongeveer zestig kindertekeningen. Alle hebben als onderwerp de be- zettting van Djokjakarta door de Nederlandse troepen. De te keningen behelsen de periode van december 1948 tot eind juni 1949. MIDDELHARNIS - Vrijdag 22 mei speelt in het Diekhuus het Trio Brevis met als gast Frans Ver- meerssen op saxofoons. Het concert begint om 21.00 uur, toegang 6 gulden en 5 gulden voor pashouders CJP en 65 Organisatie: Serviceburo Middelharnis. Brevis speelt met: Niko Langenhuysen (piano), Egon Kracht (bas), Pierre Courbois (drums) en Frans Ver- ineerssen op alt, tenor en bariton-saxofoon. Brevis is een kwartet en eigen lijk ook weer niet.' En dat maakt Brevis nu precies zo bij zonder. De groep werd op ini tiatief van slagwerker Pierre Courbois in 1987 opgericht en bracht op routine van hemzelf en saxofonist Theo Loevendie samen met het jeugdig enthou siasme van pianist Koos Jans- sens en bassist Egon Kracht. Het uitgangspunt van de groep was om het concept permanent fris te houden, en zo werd be sloten om met een vaste ritme sectie en telkens wisselende blazers te werken. Aanvulling Er wordt daarom vooral ge zocht naar muzikanten die als solist, maar ook als componist iets bijzonders te melden heb ben, zodat er naast het reper toire van de drie vaste bandle den ook telkens iets nieuws en anders ter aanvulling is. Op de ze manier kan Brevis ieder sei zoen weer met een nieuw ge zicht komen, dat echter ook al tijd herkenbaar blijft. Na een seizoen met Loevendie werd er met saxofonist Paul van Kemenade en Peter Guidi gewerkt. Momenteel is Frans Vermeerssen de vierde man en hij heeft met composities voor zijn eigen groepen All Ears en Transatlantic Sextet ruim schoots bewezen een bijzonde re muzikant te zijn, die een tus senweg tussen traditie en ver nieuwing weet te bewandelen en vooral uitstekend gebruik maakt van de specifieke capa citeiten van zijn collega's. Inmiddels heeft de oorspronke lijke pianist, Koos Janssens, wegens te drukke werkzaam heden afgehaakt. De piano kruk wordt nu bezet door Niko Langenhuysen, die misschien grotere bekendheid heeft als bassist en leider van Vaalbleek Vokaal. Langenhuysen is echter ook een bijzondere pianist en zal natuurlijk zijn geheel eigen compositorische kwaliteiten bijdragen om van Brevis een nog specialer kwartet te ma ken. Brevis. Hoewel ze op de foto nog lachen, vielen er bij het afscheid echt tranen. MIDDELHARNIS - In aanwezigheid van de ambas sadeur van Hongarije in Nederland, de heer Czeytey en zijn vrouw verzorgde het Baar-Madas-koor van het Budapesti Reformatus Gimnazium een concert in de Nederlandse Hervormde kerk te Sommelsdijk. Het was het laatste van een serie van drie concerten die het koor (en orkest) van de nieuwe Christelijke middelbare school uit Boedapest tijdens hun bezoek aan Goeree-Overflakkee presenteerden. Het eerste concert was een schoolconcert voor tweehon derdvijftig leerlingen van de Christelijke Scholengemeen schap Prins Maurits in het Prieel van de Staver, gevolgd door een concert in de Grote of Nieuwe Kerk te Zierikzee. Na dat de rector van de ontvangen de zusterschool, de heer J. Boot, met enkele woorden het concert geopend had konden de vele bezoekers genieten van een uniek kerkconcert met prachtige (veelal onbekende) kerkmuziek uit Hongarije. Hoewel de Hongaarse teksten van de liederen voor Neder landse oren niet te verstaan zijn was er wel de herkenning in bekende psalmmelodieën die ook in de Nederlandse ker ken sinds eeuwen klinken. Bovendien las een Hongaarse leerling die op school het vak Nederlands" gekozen had voorafgaande aan een psalm bewerking een stukje uit de on berijmde psalm voor. Diepe indruk maakten bewer kingen van het Onze Vader (Franz Liszt), het verstilde Esti dal (avondlied) en een schitte rende bewerking van Psalm 114, eveneens van de Hongaar se componist Kodaly. Naast de koorwerken waren er instrumentale intermezzi voor cello en orgel en een virtuoze orgelsolo (De Legende van Jas- zoi) door leerling Laszlo Fas- sang. Het koor kenmerkte zich door een fraaie koorklank, in een voor Nederlandse begrip- pende ongekende situatie van een bijna gelijk aantal manne lijke en vrouwelijke stemmen. Het resultaat was des te op merkelijker vanwege het feit dat het koor en de school pas sinds korte tijd bestaan. Het was het gevolg van een maandenlange intensieve voor bereiding van het koor in een. combinatie van enthousiasme en sterke discipline onder lei ding van dirigent Janos Aranv. Hoewel de muzikale hoogte punten van bijzonder gehalte waren was 'muziek' niet de eni ge reden waarom de Prins Maurits de gastheer was van ongeveer vijfenzeventig Hon gaarse leerlingen. In het programma waren ook educatieve elementen opgeno men. Zo gaf aardrijkskundele raar F. D. van Wijck tijdens de ontvangst in het stadhuis door burgemeester mevrouw G. J. Sleurink informatie over de ge ografie van de omgeving. Later kon men tijdens bezoek aan Neeltje Jans deze les in prak tijk gebracht zien. Twens brachten de Hongaarse gasten een bezoek aan de havenstad Rotterdam met onder meer een bezoek aan de Euromast en een rondvaart door de havens. Wellicht nog belangrijker wa ren de contacten tussen de Hongaarse en Nederlandse leerlingen tijdens de ontvangst in de gastgezinnen. In een toe spraak van de Hongaarse am bassadeur aan het eind van het concert in Sommelsdijk wees hij op de veranderde situatie in Hongarije dat ook daar nu Christelijke scholen kunnen worden opgericht. Het gevolg is dat leerlingen uit verschil lende landen van elkaar kun nen leren en dat er ook de her kenning is van een gelijke en ook in Hongarije, levende, cal vinistische traditie. Deze her kenning werd hoorbaar ge maakt tijdens het slot van de concerten in Zierikzee en Som melsdijk toen beide schoolko- ren samen psalm 8 zongen, ie der in eigen taal. VENLO - Van 21 mei tot en met 30 augustus is in de MUBO, het voormalige museum Van Bommel-Van Dam, in Venlo de tentoonstelling Pop Adver tising, over hedendaagse kunst en reclame, te zien. DEN BOMMEL - De heer en mevrouw Jan en Janke Zoon zijn, vandaag, woensdag 20 mei 45 jaar getrouwd. Op zijn trouwdag in 1947 ver bleef de heer Zoon in het toen malig Nederlands-Indië. Ze trouwden zoals dat heet met de handschoen. Nu vieren ze het wel samen en in besloten kring op zaterdag 23 mei aanstaande in het Westerlicht. MIDDELHARNIS - De uitsla gen van de tekenwedstrijd en de etalagewedstrijd rond de opening van het Rien Poort vliet Museum met als onder werp Koninginnedag zijn be kend. De prijsuitreiking heeft plaatsgevonden in het mu seum. De ouders van de kinde ren en de betreffende leer krachten waren daarbij aan wezig. De winnaars van de tekenwed strijd in de verschillende cate gorieën zijn: le prijs: Arjo Ro bijn, Pr. Ireneschool; Wim v. d. Slik, Gr. van Prinstererschool; Heieen Rosmalen, Bosse- school. 2e prijs: Wilco v. d. Grond, Pr. Ireneschool: Willian Graveland, Gr. van Prinsterer school; Alinda Mastenbroek, School met de Bijbel: Sander Mulder, Bosseschool. 3e prijs: Kees Melissant, Pr. Irene school; Piet Jelier, Gr. van Prinstererschool: Mark de Krey, D'n Tuun. Extra prijs voor groepswerk: groep 7 van de J. C. van Gentschool, Marij ke, Sarah, Annemieke, Tama ra, Elsa, Bianca, Remco, Mat- thieu en Niels. De winnaars van de etalage wedstrijd zijn: le prijs: een avondje uit in de Staver, eten en bowlen voor acht personen voor Keuvelaar Optiek. 2e prijs: een dinerbon ter waarde van 100 gulden van het Van Aerssenhuis voor Bastiaan Bloemsierkunst. Een extra prijs, ook het boek van Rien Poortvliet, voor de versiering van het gebouw, kreeg de Ver enigde Spaarbank. Het interieur van Textielhuis Modern werd geheel vernieuwd (Foto: Joop van Houdt). OUDDORP - Textielhuis Modern aan de Raadhuis straat in Ouddorp is geheel vernieuwd. Na een ver bouwing in 1980 werd nu besloten het textielhuis van voor-- tot achterdeur geheel te vernieuwen. Tex tielhuis Modern doet zijn naar alle eer aan en is weer volledig up to date. De winkel is gevestigd in een ruim 200 jaar oud pand. Het enige dat binnen echter nog aan de ouderdom van het pand doet denken is het feit dat de winkel smal en diep is. Bij de verbouwing werd begonnen bij het begin. De pui werd voor zien van ruime toegangsdeu ren. Bij de ingang werd een zo genaamd luchtgordijn geïnstalleerd. Optimaal benut Om optimaal gebruik te kun nen maken van de ruimte werd zoveel mogelijk gewerkt met wandstellingen. Het vloerop pervlak werd uitgebreid tot 140 vierkante meter. Textiel huis Modem beschikt nu over vier ruime paskamers en wach tenden hoeven niet op de'rek ken te leunen. Voor hen is een apart zitje gerealiseerd. De computer heeft ook zijn in trede gedaan in Textielhuis Modern. De computer leest de streepjescode, verwerkt de transacties geheel automatisch en is voorbereid op betaling met Pincode- en creditcards. Bij het vervangen van de ver lichting is gekozen voor een uitgekiend, energiebesparend systeem. Het interieur van de winkel heeft nieuwe kleuren gekre gen. Wit speelt een hoofdrol. Koraalroze en esmeraldgroene accenten zorgen voor de speel se tint. Diverse winkelelemen ten zijn bekleed met spiegels. Het geheel maakt een moder ne, frisse indruk. Bediening Aandacht voor de klant staat bij Textielhuis Modem hoog in het vaandel. Klanten die haast hebben worden snel geholpen maar wie op het gemak rond wil kijken krijgt daar ook alle gelegenheid voor. Uiteraard staat het personeel klaar om de klant van deskundig advies te dienen. Textielhuis Modern bestaat reeds sinds 1946. In dat jaar vestigde de vader van de huidi ge eigenaar, broer en zus W. en G. Koek, zich in Ouddorp. In de loop der jaren werd zowel as sortiment als interieur vele ke ren gewijzigd. Gebleven is de gezelligheid van de dorpswin kel en wat ook gebleven is is de goede bediening en de redelij ke prijzen. MIDDELHARNIS - Tot en met woensdag 27 mei is in het In ternational Art Centre te Mid delharnis een expositie te zien van werk van de Duitse kera mist Wilfried Meinharth en de Poolse schilderes Agnieszka Oledzka. De Duitser Meinharth woont en werkt in Dessau, een stad in de voormalige DDR. Zijn kera miek strekt zich uit van ge draaid tafelkeramiek tot me ters hoge reliëfs en objecten. Hij bewerkt het met oxydes, majolica en op- en onderglazu- ren. De Poolse schilderes Oledzka komt uit Gdansk. Zij maakt abstracte schilderijen op formaten die variëren van miniaturen tot doeken van een vierkante meter. De werken hebben een vrolijke en zonnige uitstraling. De expositie is te zien tijdens de gebruikelijke openingstijden van het Art Centre. MADRID/DEN HAAG - De Spaanse politie heeft een Ne derlandse drugsbende opge rold. In de provincie Galicië zijn drie Nederlanders aange houden en werd voor bijna 3,5 ton aan hasj in beslag geno men. OOLTGENSPLAAT - Op dins dag 26 mei wordt in Ooltgens plaat een koffie-ochtend voor ouderen gehouden waarbij de Woningbouw Vereniging Oost- flakkee informatie geeft. Het evenement vindt plaats in het Centrum aan de Van Weel straat 10 te Ooltensplaat en be gint om 10.00 uur. Voorzitter P. Kagchelland en hoofd financië le administratie G. Duim ge ven informatie over de woning bouwvereniging. Daarbij wordt aandacht besteed aan de centraal gestookte bejaarden woningen aan de Marijkestraat en Irenestraat in verband met een verhoging van de stook kosten. Ook kunnen vragen worden gesteld. NIEUW-BEIJERLAND - Van zaterdag 23 mei tot en met vrij dag 5 juni is in de galerie AZ- Kunstprojecten aan de Zuid- zijdsedijk 60 te Nieuw- Beijerland een expositie van werkstukken van Robert Hen nessy. Robert Hennessy werd gebo ren in Engeland en woont nu in het Brabantse Puttershoek. Hij maakt olieverfschilderijen op linnen, Verstilde, macabere beelden die toch onmiskenbaar met humor doordrenkt zijn. Soms citeert hij op zijn eigen wijze bepaalde beelden uit klassieke werken. De expositie wordt op vrijdag 22 mei offi- ciel geopend door de burge meester van Binnenmaas. C. Oversier en de directeur van het Dynamic Communication te Gouda, H. S. Storm. Vanaf 23 mei is de expositie dagelijks van 12.00 tot 16.00 uur voor pu bliek geopend. Op maandag en dinsdag is de galerie gesloten en op Hemelvaartsdag kan men de expositie bekijken tus sen 10.00 en 16.00 uur. ZIERIKZEE - De heer J. t\ Kristalijn uit Zierikzee heeft de tweede prijs gewonnen in de wedstri jd autospuiter van het jaar. De heer Kristalijn kwam uit in de categorie senioren. Hij won een klev rentelevisie. In totaal namen 144 autospuiters uit heel Nederland deel aan de wedstrijd die werd georganiseerd op initiatief van de VOC (Stichting Vakopleiding Carrosseriebedrijfen het vakbla<l Auto en Motortechniek. De 28 finalisten die hier uit te voorschijn kwamen kregen opdracht om tij dens het open huis van de zes opleidingscentra van de VOC hun eindwerkstuk te spuiten. Dat deed de heer Kristalijn kennelijk zo goed dat hij in aanmerking kwam voor de tweede prijs Die irr rd hem overhandigd in de Jaarbeurs te Utrecht. Op de foto is te zien hoe de winnaar wordt gefelici teerd doorzijn werkgever, directeur P. van Lint van het gelijknamige'bedrijf Autoschade in Zierik

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 17