Zaalvoetbal zit in de problemen Handbalvereniging Delta Sport haalt Sjoerd Jongepier binnen Weerstation en een clubgebouw voor watersportvereniging Bru Spanning in zomeravondvoetbal PV Duiveland Renesse met lege handen SKNWK in bekerstrijd Konijnen burg snel op 800 meter Trainer Rob de Vos in zijn nopjes met nieuwe aanwinst Zilveren jubileumviering met festiviteiten 4 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEE - In de tweede klasse van de zaalvoet balcompetitie Schouwen-Duiveland is er nog steeds geen beslissing gevallen wie er kampioen is gewor den. Ook moet in de top van het klassement nog worden beslist welke twee ploegen naar de le klasse mogen promoveren. Drie weken na het verstrijken van de laatste speeldag in de zaalvoetbalcompetitie in sporthal Onderdak in Zierik- zee is het bestuur van de com missie zaalvoetbal Schouwen- Duiveland in de problemen ge raakt. Doordat het team van Rijschool Delta een aantal ke ren niet aan haar verplichtin gen voldeed om de geplande wedstrijden te spelen is er een competitie vervalsing ont staan. Reglementen Competitieleider Cor Ver- kaart: „Zonder geldige reden had Rijschool Delta afgelopen seizoen drie keer haar wed strijden afgezegd. Wij hebben dat niet geaccepteerd en er melding van gemaakt bij de KNVB in Middelburg. De ploeg heeft hierna een boete gekregen maar geen winstpun ten in mindering. De reglemen ten van KNVB voorschrijven dat de wedstrijden als nog moeten worden gespeeld in dien het van belang is in het klassement. Nou ja, daar gaat het nu juist bij ons om. Rij school Delta kan zelfs nog kampioen worden als zij de twee resterende wedstrijden winnen. Wij vinden als bestuur dat deze situatie niet eerlijk is tegen over de andere teams die wel trouw aan hun verplichtingen voldoen. Ik denk dat er uit de ze situatie competitieverval sing is ontstaan. Bovendien moeten wij de sporthal extra NIEUWERKERK - Uitslag wedvlucht vanuit Creil. Gelost 7.10. Aantal duiven 330. Aan komst eerste prijsduif 10.45. Snelheid 1354 meter per mi nuut. Aankomst laatste prijs duif 1201. Snelheid 991 meter per minuut. A. IJzelenberg 1, 4, 9, 16, 21, 51, 82; W. M. Luiting 2. 44. 58, 61, 63, 80; J. A. Gebraad 3. 23, 32, 50. 83; H. v. d. Maas 5, 10, 12; A. J. Knop 6. 42. 48; L. Knop 7. 25. 28. 36, 47, 52, 72; L. J. v. d. Wie len 8, 22. 37; C. J. Krijger 11, 49, 55. 65; L. J. de Bruine 13, 18, 30. 34. 53, 66, 68, 73; A. de Jonge 14, 45, 71; C. Bal 15, 17, 43, 46; J. J. Douwes 19, 31, 60, 79; A. Bouw man 20, 27, 62; H. P. van Noor den 24, 75, 81; A. de Ronde 26, 35, 38. 57, 70, 76; comb, van Dij- ke 29, 33, 39. 40, 41, 54, 59, 74; A. Heijboer 56. 64. 77, 78; P. W. A. v. d. Meulen 67, 69. huren wat financieel weer ver haald moet worden op het be treffende team", liet Verkaart weten. Programma Vanavond (maandag 18 mei) worden er twee wedstrijden in sporthal Onderdak in Zierik- zee gespeeld in het belang van de 2e klasse. Om 19.00 uur komt Garage Slager uit tegen De Keien en om 19.40 uur vindt de wedstrijd Stella Boys 1 te gen Rijschool Delta plaats. De wedstrijd Rijschool Delta te gen De Keien staat voor woens dag (20 mei) om 19.00 uur op het programma. Competitiestand 2e klasse: Rijsch. Delta-Steil. PJZ 3-3 FC Kerkwerve-Garage Slager 4-2 Delta Catering-Pinky Boys 5-4 Steil. PJZ De Keien Rijsch. Delta De Steeg FC Kerkwerve Stella Boys 1 Delta Catering Garage Slager Stella Boys 2 Pinky Boys 17 11 2 4 24 89 -40 15 10 1 4 21 67 - 53 15 9 3 3 21 55 - 42 17 10 1 6 21 76 - 60 17 9 0 8 18 64 - 59 16 7 2 7 16 43 - 46 17 6 3 8 15 65 - 65 16 6 1 9 13 59 - 88 17 4 2 11 10 53 - 84 3 12 7 62 - 96 UITSLAGEN EN STANDEN Afdeling Zeeland Zondagcompetitie 1c klas (pcr.kamp) Zeeland Sport-Ria 1-3 Prom. naar 2« klasse A Tbrholc-Cortgenc 1-0 4e klasse D Drcischor 2-Robur 2 (wordt maandag 18 mei gespeeld) Zaterdagbeker Middelburg-Krabbendijkc 2-3 (ncutr. terrein) SKNWK-Hcinkcnszand 2 dinsdag 19-5 (ncutr. terrein) Zondagheker Graauw-Rcncssc 5-1 Oostburg-Robur 2-0 Axel 2-Schoondijke 3-3 ROTTERDAM - Met rode ogen en een vet applaus begroette Harry Brokking de zege van „zijn" team tijdens het Olym pisch Kwalificatie Tbernooi volleybal. ÏPilf GRAAUW - In een harde wedstrijd is het eerste voet balteam van Renesse gistermiddag, zondag, door de Zeeuws-Vlaamse ploeg Graauw uit de zondagbeker gewipt. Met een enigszins geflatteerde einduitslag van 5-1 en een aantal geblesseerde spelers moest trainer Ed van Lent en zijn ploeg met lege handen huiswaarts keren. Door het harde spel van beide teams liep de ploeg van Ed van Lent al in de 5e minuut tegen een boeking op. Keeper Mauri ce Simmerok moest aan de noodrem trekken en maakte een vrij harde overtreding op de rand van het zestien-meter- gebied. Maar tien minuten la ter was Simmerok alsnog kans loos op een hard en een strak, schot van een Zeeuws-Vlaamse spits: 1-0. Terugspeelbal Maar dit was niet de enige te genvaller die Renesse ten deel viel. Tbt overmaat van ramp viel Mischa van de Hoek met een geblesseerde knie uit en werd Leon Bakker in het boek je van de scheidsrechter opge schreven. Drie minuten later gaf Remco Canters een te rugspeelbal aan Simmerok waar toevallig een Graauw- speler tussen zat en die kans niet onbenut liet: 2-0. Renesse leek even wakker geschud te worden toen Arjan van der Stolke vlak voor rust uit een corner de enige tegentreffer scoorde. In het begin van de tweede helft liet Renesse het betere spel zien en kreeg zelfs over wicht op de ploeg uit Graauw. Maar het geluk zat niet aan de zijde van Renesse toen keeper Maurice Simmerok gebles seerd moest uitvallen. Ad Hen driks, die al ingevallen was voor Van de Hoek mocht nu ook het keepersshirt aantrek ken en kreeg al snel, via een aanval over de counter, een der de tegentreffer om zijn oren: 3- 1. Strafschop Renesse gaf zich al vroeg ge wonnen doordat halverwege de tweede helft het vierde doel punt voor Graauw werd geno teerd. Then ook nog Peter Mes senmaker in het strafschopge bied van Graauw onderuit werd gehaald en de scheids rechter dit niet honoreerde in de vorm van een strafschop gaf de ploeg van trainer Ed van Lent zich vrijwillig over. Het laatste doelpunt, twee minuten voor het einde, was dan ook al leen maar van waarde voor de statistieken. NIEUWERKERK - Dinsdag avond (19 mei) speelt het eerste herenteam van voetbalvereni ging SKNWK de halve finale om de Zeeuwse zaterdagbeker tegen Heinkenszand 2. De wed strijd vindt plaats in Colijns- plaat om half acht. De winnaar van deze avond treft dan in de finale Krabbendijke. In Goes wordt om 19.00 uur de junio renbekerfinale gespeeld tussen de A-junioren van Vlissingen en Zierikzee. SITTARD - De atleet Jan Ko nijnenburg, ex-Zierikzeeënaar, heeft tijdens atletiekwedstrij den in Sittard een uitstekende tijd op de 800 meter gelopen. Konijnenburg, die lid is van at- letiekclub Unitas, liet de elek tronische klok stil staan op 1.53.30 minuten. SANTPOORT - Bondscoach Jan-Dick Leurs heeft veertien honkballers uitgenodigd voor de eerste centrale training, die woensdag in Haarlem wordt gehouden. Het is de bedoeling dat de groep binnen twee we ken tot twintig wordt aange vuld. In een eerder stadium heeft Leurs dertig spelers ge polst. Daartoe behoorden ook ex-internationals en een speler als Tbnny Cohen, die als gevolg van een profverleden momen teel nog niet speel gerechtigd heid is. deze grote sponsor is Delta Sport ook uit de financiële zor gen want door de promotie naar de eredivisie kwam er een behoorlijk kostenplaatje op ta fel. De handbalselectie moet van de tweeëntwintig competi tie wedstrijden, elf keer de te genstander gaan opzoeken in alle windhoeken van Neder land. BRUINISSE - Watersportvereniging Bru heeft vrijdagavond tijdens de viering van het vijfentwintigjarig jubileum een splinternieuw clubgebouw in gebruik genomen. Op het jachthaven-plateau van Bruinisse opende burgemeester A. Vo gelaar symbolisch, met een reuzensleutel van twee meter, het schitterende ge bouw. Tevens kreeg de watersportvereniging een weerstation cadeau van de le den en het gemeentebestuur van Bruinisse. Voorzitter Pim Verhei jen uit Breda vindt watersportvereni ging Bru een bijzondere vereni ging tussen alle andere wa tersportverenigingen. „Onze vereniging is opgericht door het gemeentebestuur van Brui nisse. Er zijn maar weinig ver enigingen die dat kunnen zeg gen. Toen alle zeegaten werden afgesloten en de grootste bron van inkomsten bij de visserij kwam te vervallen zocht de ge meente alternatieven. Hierbij zou de recreatie een belang rijke rol gaan spelen", vertelde Verheijen tijdens zijn toe spraak op de druk bezochte re ceptie in een feesttent bij de jachthaven. Gerealiseerd „Twee jaar na oprichting van watersportvereniging Bru na men de watersporters, die een plaatsje hadden gevonden in de jachthaven, de bestuurlijke za ken over. Met vallen en opstaan is in de afgelopen jaren heel wat gerealiseerd. Nieuwe stei gers, hellingen en een nieuw havenmeester-kantoor is een pluim op de inzet van de leden. Maar waar wij trots op zijn is hoe de leden omgaan met het milieu. We zijn een voorbeeld voor vele jachthavens", memo reerde de voorzitter die sinds twee jaar de voorzittershamer hanteert. De zilveren jubilerende vereni ging kreeg zeven jaar geleden de steigers en opstallen in ei gendom. Hier werd vrijdag avond een modern clubgebouw aan toegevoegd. Een gebouw met een bijeenkomst-ruimte maar waar ook tevens de leden en passanten zich kunnen op frissen in de mooie wasloka len. „Met fusie en durf, slag vaardigheid en inzet heeft de watersportvereniging Bru zich tot een waardevolle club ge maakt", feliciteerde burge meester Vogelaar van Bruinis se de honderd vijfenveertig le den. „Zilver maar nog niet grijs, een vereniging waar sfeer is en waar ik zelf ook nog al eens aan mag proeven omdat mijn dochter Adriënne één van jul lie leden is. Ik weet dat jullie verknocht zijn aan Bruinisse en daarom namens het gemeen tebestuur van Bruinisse geven wij een kleine bijdrage aan het weerstation wat de veiligheid zal verhogen voor de water sport", waren de lovende woor den van burgemeester A. Voge laar. Naast het officiële gedeelte van'vrij dagavond kregen de le den zaterdag de gelegenheid om deel te nemen aan allerlei festiviteiten. Op het Grevelin- genmeer werd een puzzeltocht gehouden en op het haventer rein was een braderie met ver schillende spelen voor de feest vierende watersporters. Het ju bileum werd besloten met een feest tot in de late uurtjes. Watersportvereniging Bru viert met veel vlagvertoon haar zilve ren jubileum. (Foto: Joop van Houdt). een punt bij Mevo door een ge lijkspel van 2-2, Tbch wisten de Bruenaren zich later in de week weer te herstellen door met 2-0 te winnen van Drei- schor Duiveland en Dreischor gingen beide in de zesde wedstrijd ronde in de fout. Duiveland was niet opgewassen tegen het beter spelende team van Ege lantier maar won het zelfver trouwen weer terug door met 4- 1 van Velocitas te winnen. Ook Dreischor herstelde zich uitste kend, na het verlies tegen Bru- se Boys, door met 3-1 te winnen van SKNWK. Uitslagen en standen Bruse Boys-Mevo 2-2 Egelantier-Duiveland 2-0 Mol-Velocitas 3-4 Dreischor-SKNWK 3-1 Egelantier-Mol 5-3 Duiveland-Velocitas 4-1 Mevo-SKNWK 0-4 Bruse Boys-Dreischor 2-0 Bruse Boys Egelantier Duiveland Dreischor SKNWK Mevo Velocitas Mol Programma Het dubbele zomeravondvoet- balprogramma voor deze week is: Aanvang alle wedstrijden om 19.15 uur: 18/5 Duiveland- Bruse Boys (Oosterland). 19/5 Egelantier-Dreischor (Zierik zee). MolMevo (Kerkwerve). Velocitas-SKNWK (Seroosker- ke). 21/5 MevoEgelantier (Zie rikzee). 22/5 SKNWK-Mol (Nieuwerkerk). Dreischor- Duiveland (Dreischor). Bruse Boys-Velocitas (Bruinisse). Bert Nuijens Naast de officiële receptie en het kampioensfeest van de handbalvereniging Delta Sport, voor het behalen van het kampioenschap in de eerste di visie, kwam de heren-selectie ook nog in actie in sporthal On derdak. Met een zaal voetbal wedstrijd tegen Tbren Boys, die overigens in 4-4 eindigde, werd door het team van Tbren Boys afscheid genomen van Bert Nuijens. De 29-jarige Nui jens die al veertien jaar het zaalvoetbal combineerde met de handbalsport heeft onlangs besloten om zich alleen toe te leggen op het handballen. „Ik speel al dertien jaar zaal voetbal bij Tbren Boys. Ik wist dit altijd goed te combineren met het handballen. Maar de laatste jaren zijn we met het handbalteam in zo'n stroom versnelling gekomen qua suc ces dat de combinatie zaalvoet bal en handbal steeds moeilij ker werd. Nu we in de eredivi sie gaan spelen is er besloten om drie keer per week te gaan trainen en gezien de enorme tijdsinvestering ben ik tot be sluit gekomen om achter mijn zaalvoetbalactiviteiten een punt te zetten", aldus de be scheiden Bert Nuijens uit Zie rikzee. Duiveland speler Kees Zwager (rechts) in duel met Johan Holm van Egelantier. Door de overwin ning van 2-0 op Duiveland, vindt Egelantier weer aansluiting in de kop van het klassement. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De 21-jarige Sjoerd Jongepier uit Middelburg heeft zaterdag definitief ja gezegd om het eerste heren selectie-teain van handbalvereniging Delta Sport te komen te versterken. De speler heeft na een aan tal maanden wikken en wegen toch besloten om het shirt van de handbalvereniging EMM uit Middelburg om te ruilen voor het blauwe shirt van Delta Sport dat het komende seizoen uitkomt in de eredivisie. ZIERIKZEE - Bruse Boys en Egelantier hebben samen de leiding genomen in de zomeravondvoetbalcompetitie van Schouwen-Duiveland. Beide ploegen hebben uit zeven wedstrijden tien punten verzameld. Maar door een beter doelsaldo heeft Bruse Boys voorlopig nog de leiding in het klassement. De vijfendertigste editie heeft inmiddels een spannend verloop gekregen nadat ook Duiveland en Dreischor zich nadrukkelijk bij de kop heeft gemeld. Egelantier, de kampioen van vorig jaar, deed goede zaken te gen Duiveland door met 2-0 te winnen. Ook Mol werd met le ge handen naar huis gestuurd nadat in een spannende wed strijd de eindstand van 5-3 in het voordeel van Egelantier viel. Bruse Boys verspeelde Bert Nuijens (midden) draagt voor de laatste keer het voetbal shirt van Toren Boys. De 29-jarige Zierikzeeënaar gaat zich volle dig toeleggen op handballen. (Foto: Joop van Houdt). „Ik heb een aantal zaken goed moeten overwegen want je laat toch een vereniging achter waar je al jaren speelt", liet Jongepier zaterdagavond tij dens het kampioensfeest van Delta Sport weten. „Maar de uiteindelijke overweging waarmee ik op het hoogste ni veau kan handballen heeft de doorslag gegeven voor mijn be sluit. Voorlopig wil ik het eerst een jaar gaan proberen bij Del ta Sport, daarna zie ik wel of ik er nog een jaar aan wil plak ken", verklaarde Jongepier die zich de komende week nog niet zal melden op de training we gens een handblessure. Eenheid vormen Trainer Rob de Vos was zater dagavond in zijn nopjes. De wens voor het binnenhalen van de drie nieuwe spelers Dick Govaerts (keeper uit Etten- Leur), Ronnie Onwijn en Sjoerd Jongepier (beiden uit Middelburg) waren bewaar heid geworden. „Ik had ook graag nog Edwin Davidse wil len hebben maar dat is niet ge lukt. Alhoewel ik met deze drie nieuwe knapen natuurlijk blij ben. Onze eerste taak is nu om met de huidige selectie en de nieuwe jongens zo snel moge lijk een eenheid te vormen". Opvallend is dat Delta Sport zich vooral in de verdediging heeft versterkt. De Vos: „Wij moeten in de eredivisie er van uit gaan dat vooral in de eerste wedstrijden het verdedigings werk zeer belangrijk is. Er zit ten twaalf ploegen in de eredi visie waarvan er acht ploegen toch zeker even sterk zijn als ons. De huidige groep speelt nu al weer drie jaar samen en daarom hebben wij tijd nodig om de jongens in te passen. Als in oktober de competitie start is het zeer belangrijk om in de beginfase punten te pakken. Want we moeten er vanuit gaan om in ieder geval geen degra datie-handbal te gaan spelen", aldus De Vos uit Middelburg. Eredivisie Handbalvereniging Delta Sport moest zaterdagavond ook een naamsverandering toe passen op haar verenigings- naam. Doordat de ziekte kostenverzekeraar ZHV bereid is gevonden om het eerste he ren-selectieteam voor drie jaar financieel te ondersteunen. Voortaan gaat de vereniging als ZHV Delta Sport door het leven. Met het binnenhalen van 4 I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6