Geraniummarkt trekt ook op de Mosselboomgaard veel publiek DE IMMETJES-HOEVE Met goochelaar, orgelmuziek, bijen en heel veel bloemen Reünië Roefke uitgesteld Informatie avond Sosa- Middelburg 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vele tientallen belangstellenden namen een kijkje op de geraniummarkt van Groei en Bloei. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Wij organiseren deze markt niet uit commerciële overwegingen,' maar om de mensen uit de regio een gezellige bloemenmarkt te bieden. Daarom zijn alle hoveniers van Schouwen-Duiveland én daarbuiten, tot een maximum van vijf, welkom om hun planten hier aan te bieden", aldus het bestuurslid van de afdeling Schouwen-Duiveland van Groei en Bloei, mevrouw M. de Groot. In de voorgaande jaren werkten nog vier hoveniers uit de regio mee aan het evene ment. Maar uit onvrede dat Groei en Bloei als vijfde deelnemer aan de bloemen markt ook een hovenier van buiten Schouwen-Duiveland toeliet, is dat aantal inmiddels teruggelopen tot een. Het deed niets af aan de kleuri ge bloemenzee die het publiek zaterdag werd voorgeschoteld door hovenier Van de Bos uit Bruinisse, bloemen- "en "plan- tenmarktkoopman Van de Dij- kuilen uit Wijk en Aalberg en hovenier Auperlee uit Oude- Tbnge. En ook niet aan de pu blieke belangstelling voor het evenement dat dit jaar voor het eerst niet op de Balie bij de Dikke Tbren, maar op de Mos selboomgaard nabij de katho lieke kerk plaatsvond. „Vorig jaar was het heel slecht weer op de zaterdag van de bloemenmarkt. Toen zijn we bijna weggewaaid. Daarom - zijn we gaan uitkijken naar een meer beschutte plaats. En sinds op de Balie ook betaald parkeren is ingevoerd, is de ge meente Zierikzee er niet meer zo happig op om dat plein be schikbaar te stellen voor eve nementen". Om te voorkomen dat mensen "naar de bloemenmarkt moes ten zoeken hadden leden van Groei en Bloei op diverse plaatsen in de stad borden neergezet. En mede door het mooie, zonnige weer trok het evenement tot drie uur 's mid dags de nodige belangstellen den. De meesten van hen na men wel wat mee van de kleu rige planten die in de voor jaarszon voor een bijzonder sfeertje zorgden. Vlijtige lies- jes, lobelia's, allyssum, chry- santjes, begonia's, ijskruid, leeuwebekken, afrikaantjes en natuurlijk geraniums. In zalm roze, wit, rood en paars. In de kraam van Groei en Bloei werden van verse bloemen •bloemstukjes gemaakt en ver kocht als dekking voor de orga nisatiekosten van de markt. De vereniging heeft op Schouwen- Duiveland ruim 300 leden. Die informeert men via lezingen en excursies over de mogelijkhe den met de eigen tuin. De vereniging Groei en Bloei organiseert ook activiteiten om een groter publiek meer te betrekken bij de natuur. Onder meer via het organiseren van de jaarlijkse bloemenmarkt en het floralia-project waarbij in het voorjaar stekjes worden uitgedeeld aan de oudste leer lingen van 26 basisscholen op Schouwen-Duiveland. „We ver tellen de kinderen hoe ze zo'n stek moeten verzorgen en eind juli gaan we kijken wat ze er van terecht hebben gebracht. Zo proberen we ze plantvrien- delijk te maken". Behalve planten waren op de bloemenmarkt ook bijen te zien. Honderden krioelende in secten die opgesloten tussen twee glazen platen veilig te be kijken waren door het publiek. „Daar zit de koningin en die hele troep bijen er omheen is de hofstad. Die zijn bezig met haar te voeden, want daar heeft ze zelf geen tijd voor. Ze moet eieren leggen, in het voor jaar wel zo'n duizend per 24 uur", aldus imker J. Fluyt uit Zierikzee. Hij stond de hele morgen naast de friemelende massa en vertelde aan het pu bliek allerlei wetenswaardig heden. De afdeling Schouwen-Duive land van de Fuchsia-vereni ging was ook met een kraam vertegenwoordigd. Nieuw was een stand waar men allerlei siervoorwerpen gemaakt van bloemen kon zien en kopen. Broches, raamhangers en pil lendoosjes gedecoreerd met he le fijne bloemcomposities. Nieuw op de bloemenmarkt was ook Mario de Goochelaar die vooral de kinderen ver maakte met zijn optreden. De typisch Hollandse sfeer van de bloemenmarkt werd nog ver sterkt door de orgelmuziek van het draaiorgel Alanti. DEN HAAG - In de Domkerk in Utrecht wordt op 28 mei (He melvaartsdag) een orgelcon cert gegeven door Albert van der Hoeven. Het concert, dat bestaat uit werken van onder meer Bach, Widor, Guilmant en Franck, begint om 20.15 uur. Tbegang f. 7,50. Op 8 juni (Tweede Pinksterdag) concer teert Van der Hoeven in de Gro te of St. Joriskerk in Amers foort, aanvang 15.30 uur. HAARLEM - „De groote Dick Bosch Almanak", een strip boek van René Windig en Eddy de Jong is bekroond met de NZH stripprijs. AMSTERDAM - De adverten tie voor het middel „Komkom merslank" is volgens de Recla me Code Commisie mislei dend, omdat de tekst van de advertentie strijdig is met de bijsluiter van het produkt. ZANDVOORT - Vijf redding boten, een schip van de rijks politie te water en een Lynx helikopter van de Koninklijke Marine hebben zaterdag zes uur lang voor de kust van Zandvoort gezocht naar een vermiste catamaran-zeiler. De zoekactie is zaterdagavond rond 22.30 uur zonder resultaat beëindigd, zo heeft het Kust wachtcentrum in IJmuiden me degedeeld. UTRECHT - De actrice Ann Hasekamp sluit zaterdagavond in de Stadsschouwburg in Utrecht officieel haar 'toneel carrière af. Ze gaat met pen sioen. AMSTERDAM - Een veiling van honderd tekeningen van kinderen uit Rusland en Wit Rusland, zondag in het Am sterdamse hotel Krasnapolsky, heeft 53.000 gulden opgeleverd. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 21 Jelle rijdt de zoveelste wagen naar de schuren. Zoéven heeft hij erover ge klaagd dat de zon in zijn ogen prikt. Als hij met de lege wagen terugkomt, zal hij een paar zonnebrillen meebren gen, ook één voor ouwe Arie. Jasper kijkt Jelle na en schudt zijn hoofd. Tractorrijden moet hij nog Ie ren. Hij neemt de bocht veel te krap en dat met een zware tarwevracht. Hij zal het hem straks aan zijn verstand bren gen, die aap moet geen brokken ma ken. Brokken zijn er al genoeg op de Immetjes-Hoeve, denkt hij grimmig. 'Nou, vooruit Arie, daar gaan we weer'. Even kijkt hij medelijdend naar de ou de man. Die komt moeilijk overeind en moet zijn rug rekken voor hij verder kan gaan met het werk. 'Kalm aan Arie', raadt Jasper, 'het is druk, maar de wereld is niet razend. Het is toch maar goed dat we er een werkman bij krijgen. Laat jij die jonge kerels maar een schepje derop doen, die tarwe komt wel van het land, hoor'. Arie knikt. Het zit hem dwars dat de baas zoiets tegen hem zegt, maar hij waardeert de goede bedoeling. De baas moet echter niet denken dat Arie èf is, dat moet hij vooral niet denken Jelle heeft de vracht tarwe in de schuur gereden. Het losse volk bezorgt het daar verder; hij kan even een adempau ze nemen. Achter de heg ziet hij Door- tje in haar ligstoel. Hij zucht eens. Wat toch een ramp dat zo'n kind niet kan lo pen en nooit zal lopen. Ze heeft zo'n lief gezichtje. Bepaald knap kan je het niet noemen, maar het doet je wat, dat snuitje. Die grote donkere ogen en die krullen En altijd opgeruimd en vrolijk, je begrijpt het niet 'Hoi, Doortje!' Hij haalt de zonnebrillen. Als hij door de keuken loopt, staat Trees daar met een kop koffie en een glas melk op het presenteerblaadje. 'Machtig, Trees', gnuift, Jelle. 'Ik heb reuzedorst 'Zal niet gaan. Als je dorst hebt, is daar de kraan. Dit is voor Doortje'. 'Je meent het?' Hij knijpt Trees in haar wang. Trees laat zich door Jelle graag in haar wang knijpen, en niet alleen door Jel le Ze doet stoer tegen hem, maar als hij haar zou vragen een avondje mee te gaan naar de stad, naar de bio scoop, zou ze het vast niet weigeren. 'Nou, vooruit, een glas melk kun je krijgen. Hier. Koffie heb ik echt niet meer, dit is voor Doortje'. Haastig klokt Jelle de melk naar bin nen. 'Zal ik het even brengen, dan kun jij aan je werk blijven'. Trees aarzelt. Liever zou ze het zelf gauw doen en dan nog even met Jelle praten. Maar ze vindt het gek om te weigeren, Jelle zou wat denken 'Asjeblieft', knort ze, 'ik heb nog ge noeg te doen'. 'Lafenis', zegt Jelle even later. 'Lief van je om onder je werk nog aan me te denken, Jelle 'Onder mijn werk? Altijd denkt de ne derige slaaf aan de schone jonkvrouw', roept hij pathetisch. Jelle leest iets in haar ogen dat hem doet zeggen: 'Zo moet je niet doen, Do- ra'. Onthutst kijkt ze hem aan. 'Wat niet doen, ik begrijp je niet'. 'Kijk me es aan, Doortje'. Ze gehoorzaamt, blozend. 'Niet zo kijken en niet je voorhoofd fronsen als nu. Dat past niet bij je'. 'Ik kijk tegen de zon in', stamelt ze. 'Maak je mij niet wijs, en je hebt bo vendien een zonnebril op'. 'Wat bedoel je dan?' Hij pakt haar hand. 'Kijk es, Doortje, ik ben een Fries, een rasechte, en wij zeggen altijd waar het op staat. Ik eh heb ik het mis dat jij mij wel aardig vindt?' Ze duwt zijn hand weg, die even haar kin omsloot. 'Ik eh ik vind je lief, dat zei ik toch?' 'Daar ben ik blij om, Doortje', fluistert hij. (wordt vervolgd) RENESSE - De reunië voor mensen die in de zestiger jaren uitgingen in Renesse is uitge teld tot in het najaar. Het evenement dat afgelopen zaterdag zou plaatsvinden in café 't Roefke in Renesse, ging niet door omdat te weinig men sen hun formulier voor deelna men aan de reunië tijdig terug stuurden aan de organisatie en omdat de daaraan verbonden bedragen voor dekking van de kosten niet werden overge maakt. „Op die manier dreigde het een financiële debacle te worden en dat wilden we voor komen", aldus de heer R. Buy- se uit Renesse. Hij vertelde dat men een nieuwe poging gaat doen de reünie te organiseren in september of oktober van dit jaar. „Want tijdens het toe ristenseizoen moet je zoiets niet doen". MIDDELBURG - Donderdag 21 mei verzorgt Sosa Middel burg om 19.00 uur een infor matie-avond. Sosa is de afkor ting voor Sector Opleidingen Sociale Arbeid van de Hoge school Haarlem. Sosa verzorgt al tientallen jaren deeltijd-on derwijs voor volwassenen in twintig verschillende plaatsen in Nederland. In Middelburg worden vier verschillende opleidingen ver zorgd. De middelbare beroeps opleiding activiteitenbegelei ding (MBO-A) die opleidt voor het beroep van activiteitenbe geleider, ook wel arbeidsthera- peut of bezigheidstherapeut genoemd, werkzaam bij gezondheidszorg- en welzijns zorginstellingen. De middelba re beroepsopleiding inrich tingswerk (MBO-IW) die opleidt voor het beroep van in richtingswerker, ook wel ge noemd: groepsleider, agogisch werker of residentiewerker. De middelbare beroepsopleiding sociale dienstverlening (MBO- SD) die opleidt voor het beroep van sociale dienstverlener. Tfenslotte is er de hogere be roepsopleiding Sociaal Peda gogische Hulpverlening (voor heen inrichtingswerk). Deze leidt op voor vooral- leidingge vende functies bij het begelei den van groepen kinderen, vol wassenen of ouderen binnen een inrichting, internaat of te huis. Het kenmerkende van alle vier de opleidingen is een samen hangend geheel van theorie en praktijkervaring. Per week volgen de studenten gemiddeld acht les-uren. In de werksitua tie, 'die zowel betaald als onbe taald kan zijn, vindt begelei ding plaats vanuit de organisa tie of instelling waar werk zaamheden verricht worden. Daarnaast is er een gestructu reerde begeleiding vanuit de opleiding om optimale uitwis seling van theorie en praktijk te waarborgen. De informatie-avond vindt plaats in het lesgebouw aan de Dwarskaai te Middelburg. Advertentie Lattenbodem, spiraal, boxspring of een natuurlijk waterbed. Met die keus legt u de basis voor komfort en gezondheid. Bedspecialist Deurloo geeft u graag persoonlijk advies. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee, Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond Dinsdag 19 mei NEDERLAND 1 10.00 uur Vrouw zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.10 uur Vier seizoenen met Marjolein Bastin, portret van deze natuurtekenares. Herh. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.09 uur Het kleine huis op de prairie, Amerikaanse serie. 17.00 uur Ik ben Benjamin Ben, kinderserie. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur 50 kamers, jongeren magazine. 18.35 uur Blackout, spelpro- gramma. 19.04 uur Op weg naar Avon- lea, serie. 19.50 uur Mijmeringen, over denking van prof. dr. W. J. Ou- weneel. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Vogeltrek in Israël, natuurdocumentaire. 21.19 uur Tijdsein 2, actualitei tenmagazine. 21.55 uur Hou van mij alsje blieft, portret van Beverley Wells die als 3-jarige in de steek werd gelaten. 22.25 uur Koorzang, koorzang vanuit Maasland met het Christelijk Residentie Manne koor o.l.v. Aad van der Hoeven en Sander van Marion, orgel. 22.45 uur Antenne: De Oosteu- ropese kerncentrales: Een nu- claire tijdbom, documentaire. 23.35 uur Mijmeringen. 23.40 uur Journaal VtEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.05 uur Verhalen van Moeder de Gans, poppenserie. 17.14 uur De geschiedenis van Ooit, 6-delige jeugdserie. Afl. 2. 17.30 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Dubbeldekkers, se rie. 18.41 uur Daar komen de schut ters, comedyserie. 19.18 uur Vijf tegen vijf spe cial, spelprogramma. 20.03 uur Police rescue, Austra- lich/Engelse serie. 20.58 uur Oppassen!! Neder landse comedyserie. 21.27 uur De verleiding, 16- delige serie over de wereld ach ter de reclame. 22.07 uur Achter het nieuws, actualiteitenmagazine. 22.42 uur Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. 23.10 uur Met Witteman, praat programma. 23.46 uur Museumschatten. 23.58 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Warreltaai, afl. 24. 10.30 uur West-Europa en Noord-Amerika vergeleken, afl. 8. 11.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 27. 14.00 uur Skoalle-tv. 16.45 uur Steden des tijds, voorlichtingsprogramma. 16.55 uur Ca va, Frans voor be ginners, afl. 13. 17.25 uur Pronto, afl. 15. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Het klokhuis 19.00 uur Honeymooners, serie. 19.25 uur Antilliaans verhaal: Sprekende getuigen, documen taire over het Antilliaanse ver leden, verteld door bewoners. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Huize Franciene, En gelse film. 20.53 uur Let's Dance: Every body dance now, reportage over de videodans. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio Sport Jour naal 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. 23.15 uur Parlement en poli tiek, afl. 4. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 07.25 uur RTL 4 Nieuws 07.30 uur Cartoon 08.00 uur RTL 4 Nieuws 08.05 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh. 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Mash, Amerikaanse serie. 09.05 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin, spel programma. Herh. 09.40 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. Herh. 10.05 uur As the world turns, Amerikaanse serie. 10.50 uur Floramagazine, her haling van zaterdag 25 april. 11.15 uur RLT 4 text, selectie uit de pagina's van RTL 4-text met het geluid van RTL 4 Ra dio. 13.00 uur The disappearance of flight 412, Amerikaanse film. 14.10 uur The Oprah Winfrey show, Amerikaanse talkshow. 15.00 uur De draagmoeder, Brazilaanse serie. 15.35 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 15.55 uur Telekids, kinderpro gramma. 16.50 uur Liefde op het eerste gezicht, spelprogramma. 17.25 uur Wie is wie, spelpro gramma. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur Prijzenslag, spelpro gramma. 18.50 uur RTL 4 minispel: ta boe, telefoonspelletje. 19.00 uur Rad van fortuin, spel programma. 19.30 uur RTL 4 avondjiieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Hitbingo, showpro gramma waarin met kandida ten en de mensen thuis het we reldberoemde spel bingo wordt gespeeld. 21.40 uur Postema op pad, eer ste aflevering van een reeks programma's waarin presenta tor Koos Postema de wereld af reist en Nederlanders opzoekt in het in het buitenland leven en werken. 22.40 uur Double Trouble, Amerikaanse speelfilm. 00.10 uur RTL 4 laatste nieuws 00.25 uur Cops, Aflevering van een Amerikaanse serie waarin Amerikaanse politie-agenten 24 uur per dag door de camera worden gevolgd. 00.50 uur Mash, Amerikaanse serie. Herh. 01.15 uur The Oprah Winfey show, Amerikaanse talkshow. Herh. 02.00 uur De draagmoeder, her haling van 15.05 uur. 03.25 uur RTL 4 text, een selec tie van pagina's uit RTL 4-Tfext met het geluid van RTL 4 Ra dio. RTL 4 06.55 uur RTL 4 Nieuws 07.00 uur Cartoon BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Plons, serie. 17.35 uur Liegebeest, 22-delige kinderserie. Afl. 21. 17.50 uur Duupje, vandaag: Misverstand. 17.55 uur Tik tak, afl. 139. 18.00 uur Journaal 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Top Score, spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Zeker weten? recht streeks praatprogramma. 22.00 uur NV De Wereld, repor tagemagazine met verhalen van mensen uit Vlaanderen en andere verre landen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur Boulevard naar het verleden, Monarchie en macht, 6-delige historische serie. Afl. 5. 23.25 uur Coda, Een droom van Verhoeven en Simons, uitge voerd door Ria Bollen (zang), en Jozef de Beenhouwer (pia no). BRT 2 18.50 uur Journaal 19.00 uur Europese verhalen, 6- delige animatieserie met sprookjes uit 6 Europese lan den. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Koningin Elisabeth- wedstrijd 1992 voor zang, rechtstreekse reportage vanuit het Paleis voor Schone Kun sten. HENGELO - Een discotheek in Hengelo wordt verdacht van belastingontduiking en vals heid in geschrifte. Het Open baar Ministerie in het arron dissement Almelo heeft dit maandag bekendgemaakt. DEN HAAG - De politie van Den Haag heeft een onderzoek afgesloten waarbij sinds begin april negentien verdachten zijn aangehouden die deel zouden uitmaken van een netwerk van helers. De hoofdverdachten zijn een 43-jarige Hagenaar en zijn vriendin. DEN HAAG - De Commissie van Onderzoek Afvalverwijde ring Zuid-Holland zal ambte naren en bestuurders achter ge sloten deuren horen, zodat de mondelinge informatie strikt vertrouwelijk kan worden ge houden. UTRECHT - Er zijn grote pro blemen ontstaan tussen de vakbonden en de werkgevers in de grafische industrie. Aan leiding is de weigering van de vereniging van kleine grafi sche ondernemingen VKGO om de cao te ondertekenen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 4