Schilderijen van verstandelijk gehandicapten in De Eenhoorn Voetstappen door binnenstad leiden naar CJV-rommelmarkt Inbraak in 3 woningen Motorrijder rijdt op personenauto Diefstal buitenboord motor Kop/staart- aanrijding op rijksweg Inbraak voetbal kantine Brand in stapel met uienschillen Evenement brengt 10.000 gulden netto op ken! S; Met deze expositie hopen we het contact tussen publiek en verstandelijk gehandicapten te vergroten' MAANDAG 18 MEI 1992 NR 25155 3 ZILRIKZttSCHEi& NIEUWSBODE BI Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd, Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertljden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) 1 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht oost 4 Donderdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht oost 4 Vrijdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 20% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht oost 4 ZON. EN MAANSTANDEN 19 mei Zon op 05.39, onder 21.33 Maan op onder 07.27 Laatste Kwartier: 24 mei (17.53) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het hogedrukgebied bo ven de Noordzee weet voorlopig nog niet van wijken. Het breidt zich wel wat naar het oosten uit. Hier door neemt de luchtaanvoer over het nog koude zeewater geleidelijk af. De lucht, die nu naar ons toe komt, heeft zich meer over land be wogen. Daarom kan door de invloed van de zon, die morgen weer volop aanwezig is de temperatuur wat ver der oplopen. Op de Waddeneilan den wordt het dan ongeveer 17 gra den en in het zuiden rond de 22 graden. Komende nacht blijft het helder en daalt het kwik naar om streeks 8 graden. De wind waait morgen uit het oosten en is matig, kracht 3 4. Ook de komende da gen blijft het hogedrukgebied ons weerbeeld beheersen, maar later in de week komt een storing wat dich ter in onze omgeving. Hierdoor be staat er dan een kleine kans op on weer. BURGH-HAAMSTEDE/ZIE- RIKZEE - Vrijdag en zaterdag werd ingebroken in drie wo ningen. De inbrekers waren ac tief in Burgh-Haamstede en Zierikzee. Door middel van een valse sleutel drongen zij vrijdag bin nen in de woning van de heer T. aan de Weeldeweg te Burgh- Haamstede. Daarbij werd een hoeveelheid sieraden ter waar de van ongeveer 5000 gulden meegenomen. Eveneens vrij dag, tussen 14.15 en 15.15 uur drongen dieven door middel "van braak binnen in de woning yande heer M. in de Kok meeuwstraat in Zierikzee. Daarbij werd ongeveer 350 gul den aan contant geld gestolen en een video-recorder. Ook me vrouw V. uit Burgh-Haamstede werd slachtoffer van inbrekers die op klaarlichte dag actief waren. Zaterdag tussen 11.45 en 12.15 uur drongen onbeken den haar woning aan de Duin- oordweg te Burgh-Haamstede binnen met behulp van valse sleutel. Er werd ongeveer 450 gulden aan contant geld gesto len. omtrek van hun schoenen uit te knippen in een stuk karton. Door het karton op straat te leggen en de uitgeknipte gaten wit te kalken ontstonden de ve le tientallen afdrukken op straat. ,,We zijn er een hele poos mee bezig geweest. Maar het is geen echte vervuiling hoor. Met een buitje regen is het zo weer weg. Maar als dat niet valt voor maandagmorgen zullen we zelf aan de slag moe ten". OUVVERKERK - De bestuur der van een motorfiets Van O. uit Steenbergen werd per am bulance overgebracht naar het Zweedse Rode kruis Zieken huis in Zierikzee vanwege ver wondingen die hij opliep bij een aanrijding met een auto zaterdagmiddag. Het ongeluk gebeurde om on geveer 14.00 uur op de kruising van de Rijksweg N-59 met de Vissersweg waarover men naar Ouwerkerk kan rijden. De mo torrijder reed in over de Rijks weg N-59 in de richting Zierik zee toen vanuit de Vissersweg de heer de R. uit Schiedam met zijn personenauto de Rijksweg N-59 opreed. Hij had de motor rijder niet gezien. Deze reed met hoge snelheid in de flank van de auto. Beide voertuigen werden daarbij zwaar bescha digd. De motorfiets moest wor den weggetakeld. De motorrij der bleek alleen kneuzingen en schaafwonden te hebben. Hij hoefde niet in het ziekenhuis te blijven. BROUWERSHAVEN - Tussen donderdag 14 en zaterdag 16 mei werd op een camping aan de Spuiweg te Brouwershaven een Johnson buitenboordmo tor gestolen. De motor was door middel van een hangslot achterop een boot bevestigd. De dieven verbra ken het slot en namen het ap paraat mee. De waarde ervan is niet bekend. De motor is eigen dom yan, de.heer S. yit Antwer pen-VliV ZIERIKZEE - Op de Rijksweg N-59 voor de rotonde in Zierik zee vond zondagmorgen een kop/staart-aanrijding plaats waarbij drie auto's waren be trokken. Het ongeluk gebeurde om on geveer 10.30 uur toen een lange rij auto's over de rijksweg in de richting Zierikzee reed. Bij een onverwachte remmanoeuvre kon de heer I. uit Vucht nog net zijn voertuig tot stilstand bren gen. De heer G. uit Bergen op Zoom, die achter hem reed, botste achterop zijn auto en werd zelf aan de achterzijde aangereden door de heer A. uit Roosendaal. BRUINISSE - Zondag tussen 03.00 uur en 10.30 uur werd in gebroken in een voetbalkanti ne te Bruinisse. Voor zover bekend werd daar bij niets ontvreemd. Deson danks was er de nodige schade door braak. De benadeelde is de heer W. uit Bruinisse. BURGHSLUIS - Zondagmor gen om ongeveer zes uur moes ten beide korpsen van de Wes- terschouwse brandweer in ac tie komen vanwege een bran dende stapel uienschillen in Burghsluis. De brand onstond door broei in de stapel die was opgeslagen tegen de buitenmuur van een schuur van het uiensorteerbe- drijf van M. P. van 't H. aan de Meeldijk. De brandweerlieden, die net terug waren van een be zoek aan collega-brandweerlie den in Polen, blusten het vuur door het inzetten van drie lage- drukstralen. Tben dat niet di rect het gewenst effect had trok de eigenaar van het bedrijf met een vorkheftruck de branden de massa uit elkaar, waama het vuur definitief kon worden geblust. Men was daarmee tot ongeveer 10.00 uur bezig. theater en bloemschikken. zien". Een halve dag per week wordt door de groep van Inge Gast en Jaap Eekhout aan dacht besteed aan schilderen en tekenen. Daarbij wordt gebruik ge maakt van allerlei technieken en uiteraard zijn de mensen van Brugzicht vrij in de wijze waarop ze hun creativiteit uit ten. Dat resulteerde in schilde rijen waarin gebruik werd ge maakt van een combinatie van waterverf en suiker, schilderij en waarbij de verf met een riet je op het doek werd geblazen, ecoline-schilderijen en collages opgebouwd uit stukjes papier en gekleurd hout. De collectie omvat in totaal zo'n dertig schilderijen. Behal ve de groep van Inge en Jaap werkten ook mensen uit de vier andere groepen in Brug zicht aan werkstukken voor de expositie. Onder andere de jongste groep, vier- tot 12- jarige zowel geestelijk- als li chamelijk gehandicapte kinde ren. ,,Ook zij maakten werk stukken die de moeite waard zijn om te zien". Behalve schilderijen omvat de expositie zelf gemaakt houten speelgoed en zelfgedompelde kaarsen. Al die artikelen wor den ook verkocht. Niet alleen via de expositie maar ook in het winkeltje in het dagver blijf Brugzicht aan de Schel- destraat. De expositie in De Eenhoorn is te bezichtigen van af maandag (vandaag) tot en met vrijdagmorgen 22 mei. El ke dag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 15.00 uur. ROTTERDAM - Een autokra ker heeft in de nacht van vrij dag op zaterdag in de Jan Lig- thartstraat in Rotterdam in de kofferbak van een auto een lijk aangetroffen. De Rotterdamse politie heeft het lichaam van de dode man overgebracht voor sectie. Zijn identiteit is nog on bekend. Via het rad van avontuur wer den allerlei prijzen verloot en er was een schminkkamertje waar vooral jeugdige bezoe kers een gedaanteverwisseling ondergingen. Dat het de leden niet ontbreekt aan fantasie en creativiteit bleek tijdens de rommel- markt/bazar. Behalve een gi gantische hoeveelheid keurig uitgesorteerde 'rommel' om vatte het evenement grappige spelletjes. Zoals grabbelen in een van de vele zakken van de hoepelrok die door een van de CJV-leden werd gedragen. Of toppen, het ouderwetse tolspel dat nog steeds attractief blijkt te zijn. Men kon touwtje trek ken, grabbelen en een keuze maken van een peertjesboom. De belangstelling van de mees te bezoekers ging toch vooral uit naar de tweede handsspul len; de koopjes en de opmerke lijke artikelen. Zoals een kope ren beddepan, bloemetjes por selein uit Tsjecho-Slowakije, zilveren bestek, een ouderwet se wasstamper (,,ik dacht dat het een stofzuiger was", aldus een van de belangstellenden) en een oude schoolatlas waarin vaderlandsche geschiedenis nog met sch is geschreven. De wijze waarop het evene ment via de afdrukken van tientallen voetstappen op straat werd aangekondigd, bleek voor de CJV-leden nog een staartje te hebben. „Het college van b en w schijnt er vrijdagmorgen crisisberaad over gevoerd te hebben. Naar aanleiding daarvan kwam ie mand van de gemeente ons ver tellen dat het voor maandag morgen allemaal schoonge maakt moet zijn. Anders moe ten we een boel geld betalen voor een schoonmaakactie van de gemeente zelf". De politie reageerde volgens de CJV-leden sportiever. „Tben we 's nachts bezig waren kwamen agenten langs. Die vonden het een leuk en ludiek idee en zei den dat zij niets hadden gezien, terwijl we onder de witkalk za ten". De CJV-leden maakten de voet afdrukken op straat door de Van dat geld wordt tien pro cent, duizend gulden gereser veerd voor de bouw van een tweede vakantiewoning voor gezinnen met een kankerpa tiëntje op het terrein van het CJV-kamp in Renesse. De rest is voor het bekostigen van C JV- activiteiten. Het Christelijk Jongeren Verbond Samen Ver der telt ruim 80 leden en 50 jeugdleden. Het is onderdeel van het YMCA; een wereldwij de beweging van jongeren die zich inzet voor oecumenisch jeugdwerk. Dat gebeurt in Zierikzee al meer dan honderd jaar. Via jeugdclubs voor verschillende leeftijdsgroepen waar weke lijks handenarbeid, sportacti viteiten of spelen worden ge daan. Een mini-instuif voor kinderen van vier tot zeven jaar, die eens per maand plaatsvindt, en het organiseren van kampweken in hét speciaal daarvoor gebouwde .CJV-. kamphuis aan de Rampweg te Renesse. Daar vindt ook jaarlijks de be jaardendag plaats; een gezelli ge bijeenkomst die de CJV- leden organiseren voor de be jaarden uit Zierikzee en omge ving. Op de grond bij het CJV- kamp werd door de vereniging een vakantiehuis gerealiseerd waar gezinnen met een kanker patiëntje gratis een vakantie week kunnen doorbrengen. De belangstelling daarvoor is zo groot dat men er naar streeft een tweede vakantiewoning te realiseren. De rommelmarkt/bazar die •het afgelopen weekend plaats vond hoort tot de 'acties' die door het CJV Samen Vérder af en; toe op touw worden gezet. Het was tien jaar geleden dat men een dergelijk evenement organiseerde. „We doen het om dat we het CJV graag wat be kender willen maken. Veel mensen in Zierikzee blijken nog nooit van ons gehoord te hebben ofmiet te weten wat we doen. Terwijl het CJV Samen Verder een geweldige vereni ging is waar heel veel leven in zit", aldus vice-voorzitter Jan Heikamp uit Zierikzee. Verjaardagspartijtjes Meer bekendheid is onder meer gewenst in verband met Overal in de straten van de Zierikzeese binnenstad stonden voetstappen die naar de CJV-rommelmarkt/bazar leidden. (Fo to: Joop van Houdt). Het is voor de eerste keer dat de verstandelijk gehandicap ten op die manier op Schou wen-Duiveland naar buiten treden met hun werkstukken. „We hebben wel al eerder mee gedaan aan het festival Crea tief, een tentoonstelling van werk van allerlei soorten ge handicapten in het Turfschip in Breda", vertelde groepbege- leidster Inge Gast. De exposi tie in De Eenhoorn is bedoeld om het contact tussen het pu bliek op Schouwen-Duiveland en de gehandicapten van Brug zicht te vergroten. Schilderen en tekenen wordt al vele jaren gedaan in Brugzicht. Vooral door de groep verstan delijk gehandicapten die wordt begeleid door Inge Gast en Jaap Eekhout, een van de groepen wiens activiteiten in Brugzicht zowel gericht zijn op produktie als een breed scala van andere creatieve activitei ten. Zo heeft de groep de ge woonte om wekelijks een expo sitie of museum op Schouwen- Duiveland of elders in Zeeland te bezoeken. Tben men vorig jaar in De Een hoorn de kunstexpositie van de leerlingen van de Beatrix- school bezocht, ontstond het idee om zelf ook een dergelijke tentoonstelling te organiseren. „We dachten dat het de moeite waard zou zijn om ook de werkstukken die door de ver standelijk gehandicapten van Brugzicht worden gemaakt aan een groter publiek te laten ZIERIKZEE - Zelfportretten, abstracte vormen en afbeeldingen van het dage lijkse leven in het Zierikzeese dagverblijf voor gehandicapten Brugzicht. Het is deze week allemaal te zien tijdens een expositie in De Eenhoorn aan het Haven park te Zierikzee. Ongeveer twintig verstandelijk gehandicapten werkten de af gelopen maanden in dagverblijf Brugzicht vol enthousiasme aan de schilderijen en andere werkstukken die men graag wil laten zien aan het grote publiek. Adrie, Ruud en Jannie tonen de schilderijen die ze maakten. (Foto: Joop van Houdt). Ook voor de Driehoek werd druk onderhandeld bij de verkoop van tweedehands meubelen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De leden van het Christelijk Jongeren Verbond (CJV) Samen Ver der uit Zierikzee lieten niets aan het toeval over bij de promotie van hun rom melmarkt/bazar afgelopen zaterdag in De Driehoek. In hun enthousiasme kalk ten ze in de nacht van donderdag op vrijdag zelfs een spoor van witte voetstap pen vanuit alle belangrijke straten in de binnenstad van Zierikzee naar De Drie hoek. Hoeveel nieuwsgierigen dit spoor volgden en zo bij het evenement terecht kwamen is niet bekend. Wel was duidelijk dat vele honderden mensen vrijdag en zaterdag een kijkje namen in en voor de Driehoek. Het evenement bracht 10.000 gulden netto op. nieuwe activiteiten die op sta pel staan. Zoals het organise ren van verjaardagspartijtjes voor kinderen van zes tot en met 12 jaar. Handig voor ou ders die daar zelf niet zo goed in zijn of er geen tijd voor heb ben. Ook gaat het CJV het ko mende seizoen vier cursussen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3