'Van MEVO moet je winnen, dat ben je gewoon verplicht' PROGRAMMA Pieters en Wieringa naar halve finale Dl Zaaltop voor damesduo Gaanderse en Klompe Kwiek organisator bekerfinales district Basketballers geschorst Van Tiggelhoven en Van Lent willen beter contact tussen MEVO en Zierikzee Competitie Zierikzeese bridgeclub WIK na 1-4 zege in finalepoule ZN-trófee Wik/Univé komt met drie ploegen Gruttepikkers-veteranentoernooi NBA straft vechtersbazen hard VRIJDAG 16 ME11997 NR 26180 9 Met de bal naar bed Ed van Lent: genoten van Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - De voetbaltrainers Ed van Lent en Toon van Tiggelhoven 'wonen' allebei in hetzelfde huis. Bij elkaar over de drempel waren ze niet ge ureest. Een kwartier, zo lang hadden ze elkaar ge sproken in het afgelopen seizoen dat voor MEVO en Zierikzee met degradatie eindigde. Rampzalig dus. Wat valt er dan te zeggen? Genoeg, als je ze vraagt om te praten over een een zwart Zierikzees voetbal jaar. Nee, er viel niet veel te jui chen dit seizoen op sportpark Den Hogen Blok, want over dét huis gaat het. Op zater dag incasseerde MEVO liefst vijftien nederlagen en won het slechts vier keer. Het zondagse Zierikzee deed het niet vijf winst- en zestien verliespartijen nauwelijks beter. En dat terwijl er met zóveel goede hoop gestart was. Van Lent: ,,MEVO was voor niij een nieuwe club en dat is natuurlijk even de kat uit de boom kijken. In het begin dacht ik: 'nou, we gaan het redelijk doen'. Eerste wed strijd verloren, tweede ge wonnen, derde gewonnen. Dit had ik nooit verwacht," maakt hij snel de sprong naar het einde. „Het is nooit bij me opgekomen dat we zouden degraderen. Tot de laatste wedstrijd niet." Van Tiggelhoven begon zoals ieder jaar als trainer van het tweede elftal, maar nam na de winterstop het roer over van Jan Englebert die als coach van het eerste ontsla gen werd. Bij het begin van het seizoen waren er al de no dige problemen omdat Zie rikzee met een aantal schor singen kampte. „Die nam je weer mee en dat heeft eigen lijk het hele seizoen doorge sudderd. Dan zie je het zo maar onder Jan (Englebert, red.) z'n handen vandaan glijden." Op trainingen merkte Van Tiggelhoven dat. Je ziet de groep niet als groep werken. Je ziet ze te veel naar elkaar kijken. Het fanatisme dat Jan er in wilde brengen, werd door verschil lende spelers opgepakt en door anderen weer niet." Bom Eind november, begin de cember kreeg Van Tiggelho ven een voorgevoel. „De bom barst vandaag of morgen. De een na de ander haakte af. Ze hadden er geen plezier meer in." De rechtlijnigheid van Englebert speelde, volgens Van Tiggelhoven, zeker een rol. „Het was Jan zijn weg en die bleef hij volgen, ook als een speler of aanvoerder met andere ideeën naar hem toekwam" zegt de interim- trainer. „Als je dat conse quent doet, heb ik daar res pect voor." Van de 'commotie' op Zierik- zeese trainingen kon Van Lent weinig merken. Er werd wel, over Zierikzee, ge praat. „Het verbaast me nog steeds dat MEVO en Zierik zee twee heel aparte vereni gingen zijn. Je speelt op één complex. Ik had het liever dichterbij elkaar gezien. Het klikt niet, er zit teveel ruim te tussen. Ik weet niet hoe dat komt. Ik vind dat spijtig. Er is een percentage mensen dat vindt het gewoon fijn dat het met Zierikzee zo slecht gaat." Hierover met Van Tiggelho ven communiceren kwam er niet van. Van Lent: „We groetten elkaar." Van Tig gelhoven: „Je hebt allebei je besognes. MEVO heb ik een kwartier zien voetballen. Na afloop zit Ed met zijn jon gens in de kantine. Dan ga ik daar niet tussen zitten." De afstand tussen de twee verenigingen is vroeger nog veel groter geweest, weet Van Tiggelhoven die MEVO nog drie jaar heeft getraind. „Vroeger hoefde je geen vriendschappelijke wed strijd tegen elkaar te plan nen. Dat was haaj; en nijd. Hoe dat ontstaan is, mag Joost weten. Nu wordt de sa menwerking steeds beter. Ik zie dat nog wel een keer sa mengaan." Het fuseren van de jeugd moet binnen vijf jaar gebeuren. „Het senio- rengebeuren laten we nog even rusten." Kronkel Van Lent blijft pleiten voor een beter contact, want met Van Tiggelhovens voorgan ger, Englebert, heeft hij geen woord gewisseld. Er werd slechts gegroet. „Er zit een bepaalde kronkel in en die moet er gewoon uit." Van Tiggelhoven: „Die heb je zo wel bij Zierikzee als MEVO. Daar moet je tegenaan vech ten. Van oudsher is Zierikzee de stad van Schouwen-Dui- veland, de rest is dorpen. Die moeten van de stad winnen." En over dit jaar: „Wij hebben als Zierikzee het hele eiland Schouwen-Duiveland blij kunnen maken. Van Lent: „Je hoort van an dere clubs dat Zierikzee echt niet populair is. Dat heb ik nooit begrepen." Tekenend voor de magere verstandhou ding is het weinige contact dat Van Lent met Zierikzee- mensen heeft. „Als je op één complex zit, moet je met trai ners, spelers, bestuursleden eraan gaan werken dat het klikt. Je zit zo dicht op el kaar. Je heb elkaar veel te hard nodig." Van Lent zegt van Zierikzee 'genoten' te hebben als hij zondags besloot niet naar Re- nesse maar naar Den Hogen Blok te gaan. „Ik zit nu niet te slijmen omdat hij (kijkt naar de tegenover hem zit tende Van Tiggelhoven, red.) erbij zit. Ik vond ze toch aan trekkelijk voetbal spelen. Helaas is er geen ommekeer gekomen. Ik vind niet dat zo'n ploeg hoort te degrade ren." Het gebeurde wel en het overkwam MEVO even eens. „Aan de ene kant leg je jezelf erbij neer dat je gede gradeerd bent, aan de andere kant zit het je enorm dwars." Niet alleen na de wedstrijd, ook voor het slapen gaan. Van Tiggelhoven had hetzelf de probleem, vooral op de zondagavonden. „Je legt jezelf een druk op met de gedachte: 'ik stap er in, we kunnen het nog red den'. Als je dat steeds jezelf voorhoudt en je gaat week in week uit de teil in, dan speel je de wedstrijd zondagavond op bed nog een keer of drie. Van Lent vult hem aan. „Je zoekt het bij jezelf. Heb ik de opstelling goed gedaan? Staat die wel op die goede positie? Vooral na een wed strijd is het zo makkelijk, hè. Had ik dit maar gedaan, had ik dat maar gedaan. En dat gaat allemaal in je kop zit ten. Ook zondag slaap ik niet. Ik lig heel die wedstrijd twee, drie keer over te spe len." Afgelopen maandagavond kroop Van Lent na een vriendschappelijk potje zijn bed in en kon weer niet sla pen. Tot ergernis van zijn vrouw die hem vroeg alsje blieft ergens anders te gaan liggen. „Ik heb gelukkig een pension, dus ik heb kamers zat. Ik kan overal terecht." Er wordt gelachen, waarna Van Lent weer doorgaat. „Met Pinksteren wordt het moeilijk want dan is alles vol. Als ik ergens bewonde ring voor moet hebben is het mijn vrouw. Die heeft wat te verduren. Elke trainer moet een gouden vrouw hebben." Bij de familie van Tiggelho ven is het al niet anders. Sport beheerst een groot deel van hun leven. „We vinden het allebei leuk. Het heeft zijn goede en slechte kanten. Godzijdank, overheersen de goede kanten." Toon van Tiggelhoven: MEVO een kwartier gezien. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Het dameskoppel Gaanderse/Klompe zorgde afgelopen dinsdag voor de laatste uitsmijter van het seizoen van de Zierikzeese bridgeclub. Op de laatste avond van de parencompetitie haalde het duo de hoogste zaalscore met 65 punten. Het puntentotaal was goed voor 67.71 procent. De ge middelde score in de groepen A en B was 96 punten, in groep C 72 punten en in groep D 48 punten. Uitslag Groep A: 1. ep Van de Berg 124.20punten/64.69 procent, 2. mevr. Van Wingerden/hr Blonk 114.00/59.38, 3. ep Stokla 107.60/56.04, 4. ds Delst/Stapel 101.60/52.92, 5. hrn Van Ast/Kegels 101.40/ 52.81, 6. ds Van de Berg (C)/Flohil 98.00/51.04, 7. me vr. Van Geesbergen/hr Boot 90.00/46.88, 8. ds Van de Duijn/Henderson 86.00/ 44.79, 9. hrn Schot/De Zeeuw 84.00/43.75, 10. ep Stouten 82.20/42.81, 11. mevr. Tuin- man/hr Van Assendelft 67.00/34.90. Groep B: 1. hrn Van de Maas/De Vries 120.00/62.50, 2. mevr. Van Reisen/hr de Jongh 107.00/55.73 2. ep Oost- woud/Wijdenes 107.00/55.73, 4. ds Van Assendelft/Lieven- se 102.00/53.13, 5. hrn Does/ Eekman 98.00/51.04, 6. ds Schot/Verkaart 97.00/50.52, 7. hrn Du Buf/Van Mulligen 93.00/48.44, 8. ep Pomper 92.00/47.92, 9. ds Stoutjes- dijk/Van Tiggelhoven 79.00/ 41.15, 10. ds Van Oeveren/ Steutel 65.00/33.85. Groep C: 1. ep Holm 87.00/ 60.42, 2. mevr. Quik/hr Van Tiggelhoven 78.00/54.17, 3. ds Hogerheyde/Van de Wek ken 76.00/52.78, 4. ds Does/ Eekman 75.00/52.08, 5. me vr.Holty/hr Holty (C) 71.00/ 49.31, 6. ep Kuipers 70.00/ 48.61, 7. ep Schell 62.00/43.06, 8. hrn Arends/ Van Oost 57.00/39.58. Groep D: 1. ds Gaanderse (R)/Klompe 65.00/67.71, 2. ds Van de Mark/Van Willegen 61.40/63.96, 3. hrn Hogerhey de/Van de Wekken 46.40/ 48.33, 4. ep 't Hart 44.80/ 46.67, 5. ds De Jonge/Schiffer 41.20/42.92, 6. ds Broos- hooft/Brouwer 39.00/40.63, 7. ds Gaanderse (J)/Gaander- se(W) 38.20/39.79. BADMINTON NIEUWEGEIN (ANP) - Joris van Soerland ziet af van de WK badminton volgende week in Glasgow. De Am sterdammer van Brabantse komaf had zich eerder al af gemeld voor de landenwed- strijd. De 24-jarige sportman kampt met een terugslag, na zijn rentree in maart. Van Soerland belandde in decem ber in het ziekenhuis met een geperforeerde blindendarm. De badmintonner moest twee operaties ondergaan. Na een voorspoedig herstel, maakt hij nu een mindere pe riode door. Van Soerland acht zijn vorm onvoldoende om goed te kunnen presteren bij de mondiale titelstrijd. Hij meent dat hij niet naar Schotland moet gaan om al leen deel te nemen. Een duel om de bal tussen Kees Verwest van WIK en MEVO-speler Eric Wijsman. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - De laatste poulewedstrijd in de strijd om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee was er een tje om snel te vergeten. MEVO en WIK bestreden el kaar gisteravond op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee in een potje om niets, want de thuisploeg moest met vier goals verschil winnen om in de fina lepoule terecht te komen. Dat lukte dus niet, 1-4 vooi; WIK. „Zomeravondvoetbal," vond Peter van Poortvliet. Het eerste duel in poule 4 tussen deze twee teams eindigde met dezelfde cijfers. Niels Gebraad -IflHtakfc.. Ht Thtodoor UftPirowi Iflftt je. Kootjrten los De WIK-trainer had zijn ploeg met geen enkele op dracht het veld ingestuurd, maar verlangde na een 1-1 ruststand iets meer inspira tie van de ploeg uit Kerkwer- ve en organisator van de fi naledag om de ZN-trofee op 7 juni. „Van MEVO moet je winnen, dat ben je ver plicht." Verplicht leidt tot plichtma tigheid want voor WIK hoef de het allemaal niet meer zo, ook al staat zaterdag het tweede duel in de nacompeti- tie tegen Bevelanders op het programma. Iedereen roept, zegt en hoopt wel dat WIK zijn sportieve plicht moet doen. Wie de ploeg gisteren zag voetballen, gaat daaraan toch zwaar twijfelen. Laat die scepsis maar over aan Leon Hendrikse, die Zie rikzee aan het einde van dit seizoen definitief verlaat. Waar de aanvaller heen gaat, is onzeker. WIK, zijn oude club, is een goede gegadigde. „Ik heb een goed gesprek met hem gehad," gaf Van Poortvliet iets van de inte resse in elkaar prijs. Voor WIK was het tegen ME VO in de zesde minuut al prijs. Richard Stouten werd de diepte ingestuurd, MEVO- doelman Sjoerd Hamstra kwam veel te laat uit zijn doel en werd omspeeld door de WIK-aanvaller die keurig binnen schoof, 0-1. Toen hoefde het voor WIK al hele maal niet meer. Immers, de voorsprong en plaatsing voor de finalepoule was nu definitief. Het elftal van trainer Ed van Lent wilde wel profiteren van die gelatenheid bij WIK, maar was zoals het hele sei zoen al niet in staat de ballen in het mandje te leggen. De 33-jarige Jan Heikamp, die ook volgend jaar in het eer ste van MEVO staat, kreeg de beste kans. De routinier kon echter niet kiezen: hard uithalen voor WIK-doelman Tonnie Hendrikse of afleg gen op de meegelopen Lars van Zwieten. Ploeggenoot Eric Wijsman gaf in de 39e minuut het voorbeeld uit een veel moeilijkere positie. Met een bekeken schot tekende de topscorer van MEVO voor de gelijkmaker, 1-1. Na de pauze had MEVO iets zorgvuldiger met de kansen moeten omspringen om het WIK lastig te maken. Kan sen, goede kansen, te over. „Natuurlijk is WIK sterker," sprak Van Lent, „maar wat een kansen hebben we ge had." Met name Wijsman liet vaak van zich zien. Hij en zijn ploeg hadden tot de ze ventigste minuut hoop op een aardige uitslag. Ook in een partij zomeravondvoet bal schijnt het MEVO te moe ten tegenzitten. Anton Ho- exum raakte een voorzet van Marco Ganzeman op een on gevaarlijke plek aan. Wist hij veel dat de bal van buiten het strafschopgebied zo over doelman Jan van der Linde, ingevallen voor Hamstra, zou zeilen. Hij was wel mooi, 1-2. Hoewel MEVO bleef volhar den er iets van te maken, drukte WIK het gaspedaal lichtjes in. Het stukje 'racen' leidde tot twee fraaie treffers van Joost Rotte en Elmar Verhage. Nee, MEVO- WIK was niet bepaald een wedstrijd om met vette let ters in de annalen van de ZN- trofee bij te schrijven. Maar mag je dat verwachten van een team dat naar de vijfde klasse is gedegradeerd en een ploeg die geen kansen meer maakt op promotie naar de tweede klasse? MEVO - WIK 1-4 (1-1) - 6. Stouten 0-1, 39. Wijsman 1-1, 70. Hoexum 1-2 (eigen doel), 83. Rotte 1-3, 84. Verhage 1-4, scheidsrechter: J. van IJssel- dijk (Zierikzee). Opstelling MEVO: Hamstra (46. Van der Linde), Van der Wekken, Groenleer, Wijs man, Hoexum, Van Zwieten (46. Kordic), Volkeri, Ver wijs, Fioole (60, Tromper), Heikamp. Van Gent (46. Os- mani). Opstelling WIK: Hendrikse, Verwest, Van den Hoek (46. Van de Sande), Rotte, E. Ganzeman, Stouten, De Broekert, Kort, De Vlieger (46. Berrevoets). M. Ganze man, Verhage. BRUINISSE - De Bruse sportzaal de Vanger staat morgen van negen tot ongeveer acht uur in het teken van de bekerfinales van het volleybal district 17. Kwiek organiseert mede de dag waar op zeven finales worden gespeeld. De volleybalvereniging aarzelde niet een steentje bij te dragen aan de organi satie van de eindstrijd. De mei-maand staat bij de Bru se club al jaren in het teken van allerlei activiteiten en evenementen. De voorzit ter van het districtsbe- stuur, Arie Mol, is bij voor baat al vol lof over de vereniging. „Kwiek is uit gegroeid tot een gezonde, gezellige vereniging die zonder lang na te denken de organisatie van deze fina les op zich nam," schrijft de preses in het voorwoord van het wedstrijdboekje. Wik/Univé is met drie teams het beste vertegen woordigd op de finaledag. De club uit Groot Ammers staat bij de mini-meisjes, mini-jongens en dames in de finale. De dameseind strijd wordt gespeeld tegen Volley Voorne. De herenfi nale gaat tussen Alcom/Ca- pelle 3 en Vollido. In deze twee finales kan volleybal van behoorlijk goed niveau worden verwacht. Programma 9.00 uur, mix: Ekspalvo-Al- com/Capelle, 10.30 uur, mi ni-meisjes: Wik/Univé- Rijnmond, 10.30 uur, mini-jongens: Wik/Univé- Yum, 12.00 uur, meisjes A: Alexandria'66-Vovero, 14.00 uur, jongens A: Spivo- Schovocomca, 16.00 uur, dames: Volley Voorne- Wik/Univé, 18.00 uur, he ren: Alcom/Capelle 3-Vol- lido. NIEUWERKERK - Het dameskoppel Pieters/Wie- ringa heeft zich gisteren met een 13-6 zege op Van de Houten/Coppoolse geplaatst voor de halve finale in de Dl-klasse van het Gruttepikkers-veteranentoer- nooi op het tennispark van TV Duiveland in Nieu- werkerk. Het winnende duo treft in de halve eindstrijd Stuut/De Coninck uit Zierikzee, die net als Pieters/Wieringa twee poulwedstrijden won nen. De tweede halve finale gaat tussen Groeneveld/ Vleugel en Schenk/Ruiten beek. Dit koppel mag als bes te nummer twee van drie poules in het damesdubbel Dl door. Lodder en Havelaar hebben zich in het gemengd dubbel D2 voor de laatste vier ge kwalificeerd. Het duo schreef de twee partijen in de poule op haar naam en komt in de halve finale uit tegen Van Asch/Van Asch. Van de Linde/Folmer en Wehrme- ijer/Wehrmeijer strijden om de tweede stek in de eind strijd van zondag. Uitslagen GDC1: Kamp/Noordermeer- Slootmaker/Van de Pol 10-5. HEC2: L. Smid-A. Kooman 11-5. DDC2: Ars/Breen-Van Urk/ 't Mannetje 14-3, Slootma- ker/De Looff-Bomer/Van der Horst 8-6. GDC2: Slootmaker/Schenk- 't Mannetje/Van Urk 11-7, Korenhof/Korenhof-Sloot weg/Slootweg 10-6, Min- naar/Minnaar-Korenhof/Ko- renhof 10-8. HE Dl: D. Bezuyen-A. Koo man 10-0, K. Stoutjesdijk-J. Moerland 14-3. DDD1: Pieters/Wieringa- Van de Houten/Coppoolse 13-6, Stuut/De Coninck-Van Asch/Cator 8-6 (walk over). GDD1: Wessels/Wessels- Schot/Kramers 10-7, Ruiten beek/De Vlaam-Vleeshou- wers/Both 12-4. HED2: J. Meyer-C. van der Meer 9-7. DDD2: Van de Berg/Wehr- meijer-Collignon/Mossel- man 12-6. NEW YORK (RTR) - De National Basketball League (NBA) heeft vijf spelers van de New York Knicks en één van Miami Heat gestraft na hun vechtpartij van afgelopen woensdag. De wedstrijd in de halve fi nales van de Eastern Confe rence liep uit de hand nadat Brown van de Heat zijn te genstander Ward van de Knicks optilde, omdraaide en weggooide richting pu bliek. Daarop ontstond een massale vechtpartij in Mia mi. De NBA legde de New Yorkers Ewing, Ward, Hous ton, Johnson en Starks een schorsing van een wedstrijd op. Ward kreeg bovendien een boete van tienduizend gulden, het viertal moet ie der 4.500 gulden betalen. Het kwartet kreeg de straf, om dat het de spelersbank ver liet om mee te vechten. De 'dader' Brown moet twee du els toekijken en kreeg een geldboete van 17.000 gulden. Opmerkelijk is dat de spe lers van de Knicks niet tege lijk hun straf kunnen uitzit ten, want dan zou het team niet verder kunnen spelen. Vrijdag 16 mei Basketbal Bekerwedstrijden, Vlissingen 2-Coltof ME- VO'80 (heren), Marathon- ColtofMEVO'80 (cadetten). Hengelsport Zierikzee, HSV Oosterschel- de, 19.30: avondwedstrijd zout. Voetbal Zierikzee, sportpark Den Hogen Blok, oefenwedstrijd, 19.*15 uur: Zierikzee-ZSC. Zaterdag 17 mei Tennis Nieuwerkerk, TV Duive land. zevende competitie wedstrijd, 10.00 uur: Duive- land-Kruiningen (hoofdklasse), LTC Zierikzee-'t Halve Maantje 2 (le klasse B), uitwedstrijden: Yerseke- Bru-tèn (le klasse A), De Boskreek-Westerschou- wen(le klasse B). Voetbal Nieuwerkerk, sportpark Het Springer, oefenwedstrijd, 16.00 uur: SKNWK 2-Ouwer- kerk. Ooltgensplaat, oefenwed strijd: OFB-MEVO. Volleybal Bruinisse, sportzaal de Van ger, 9.00 uur: finales dis trictsbeker NeVoBo. Zondag 18 mei Tennis Nieuwerkerk, TV Duive land: finales Gruttepikkers- veteranentoernooi Maandag 19 mei Tennis Zierikzee, LTC Zierikzee, 9.30 uur: finales Zeeuwse jeugdkampioenschappen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9