Él 't 'Viettyen oetje NIJLAND van den DOEL advocaten Zierikzee tel. 420410 BP-TREKKERKEURINGSSTATION Gemeente A f Schouwen-Duiveland J binnenhuisadvies rijke berrevoets Mechanisatie Schouwen Duiveland B.V. 17 mei 1997 opening HEEFT SAMEN MET MARIA VAN SCHARRENBURG EEN AARDIGE AKTIE. 't l/ietty&t'rietje Profiteer nu van onze voorjaarskortingen. AANBIEDINGEN het extra nieuwsblad houdt u op de hoogte WOENSDAG 14 MEI 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Hatfieldpark 3, Zierikzee Postbus 5555 4300 JA Zierikzee telefoon: 0111- 452000 fax: 0111- 452452 VERKEERSBESLUIT De rotonde nabij "the Game" in Renesse is sinds enige jaren een taxi-opstapplaats. De massale aan wezigheid van jongeren op de rotonde heeft geleid tot klachten. Ook brengt het laten in- en uitstappeh van passagiers het verkeer op deze plaats in gevaar. Gelet op bovenstaande heeft het college van burge meester en wethouders besloten om de taxi-stand plaats met Pinksteren (15 mei tot en met de nacht van 20 op 21 mei) - bij wijze van proef- te verplaatsen naar de Zeeanemoonweg ter hoogte van het VVV- kantoor. Dit na overleg met de taxi-ondernemers en conform het advies van het bureau Schouwen- Duiveland van de politie Zeeland. Op grond van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 en het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer is besloten om de taxistandplaats aan te geven door het plaatsen van een bord met de vermel ding dat dit geldt voor de periode tussen 20.00 en 07.00 uur. Gedurende deze tijd is het op de aangege ven plaats verboden te parkeren. Dit besluit wordt vol gens artikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer bekend gemaakt. SLUITING GEMEENTEHUIS In verband met Pinksteren is het gemeentehuis maandag 19 mei gesloten. Dit betekent dat ook het spreekuur van het college van burgemeester en wethouders komt te vervallen. KERNBEZOEK Burgemeester en Wethouders blijven bij hun kernbe- zoek van dinsdag 20 mei dicht bij huis. Op het pro gramma staat een bezoek aan de Zierikzeese wijk Poortambacht. Het college brengt onder meer een bezoek aan de Petteflet en villa Kakelbont. Na een gesprek met het bestuur van de wijkgroep Poortambacht, kunnen inwoners van de wijk vanaf 19.30 uur kennismaken met de bestuurders in het gebouw van de regionale scholengemeenschap prof. Zeeman (Hatfieldpark 2) TERINZAGE LEGGING Alle genoemde stukken liggen van 9.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis (kamer 43) Hatfieldpark 3 in Zierikzee. Donderdagavond kunt u tot 19.30 uur terecht. Tegen betaling van de kosten kunnen van de stukken kopieën worden gemaakt. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING (ART. 19) De burgemeester maakt bekend dat mevrouw A.M. Smid-Leenhouts, Zuiddijk 14 in Dreischor de gemeente heeft verzocht medewerking te verlenen aan de aanleg van een tuin aan de Zuiddijk, kada straal bekend gemeente Brouwershaven, sectie L nummers 132, 133 en 134. Het verzoek is in strijd met het geldende bestemmingsplan "Buitengebied", 5H Brouwershaven, maar is wel in overeenstemming met een gedeeltelijke in voorbereiding zijnde herzie ning hiervan. Burgemeester en Wethouders zijn bereid de gevraagde medewerking te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Medewerking kan pas worden verleend nadat gedeputeerde staten van Zeeland een verklaring van geen bezwaar hebben afgegeven. Deze verklaring kan pas worden aangevraagd nadat iedereen gedurende de termijn van ter-inzage-leg ging in de gelegenheid is geweest kennis te nemen van dit verzoek om medewerking en hiertegen bedenkingen in te dienen. In verband hiermee ligt het ingediende verzoek met de daarop betrekking heb bende stukken met ingang van donderdag 15 mei gedurende twee weken ter inzage. Gedurende genoemde termijn kan iedereen zijn bedenkingen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5555, 4300 JA Zierikzee, schriftelijk naar voren brengen. BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER De stukken met betrekking tot onderstaande (ont- werp-)vergunningen liggen vanaf donderdag 15 mei ter inzage op werkdagen tijdens werkuren, alsook op donderdagavond na telefonische afspraak (tel. 0111- 452244). Vergunningen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij: 1.een oprichtingsvergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben verleend aan mevrouw R.I.T.A. Geneuglijk voor het oprichten en in werking hebben van een reeds bestaande stoeterij aan Schelpweg 38, Ellemeet; 2. een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, ver anderingsvergunning ingevolge de Wet milieube heer hebben verleend aan Van Tuyl Beheer B.V. voor een inrichting voor het drogen, schonen en zeven van granen, zaden en peulvruchten en het opslaan van granen, zaden, peulvruchten, poot- aardappelen en kunstmest, genaamd Graanhandel D. van Tuyl Bruinisse B.V., aan Industrieweg 14, Bruinisse. De verandering van de inrichting bestaat uit een uit breiding met een opslagloods. Deze vergunningen zijn verleend onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu. De vergunningen en andere van belang zijnde stukken liggen tot en met 25 juni ter inzage.Tot en met 26 juni 1997 kan beroep ingesteld worden bij de afdeling Bestuursrechtspraak door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; - de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp- vergunning; - degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigin gen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan .worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning. Tegelijk met het indienen van een beroepschrift kan een verzoek om voorlopige voorziening, waaronder schorsing van de verleende vergunning, worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening aan de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage). De vergunning genoemd onder 1 wordt pas na afloop van de beroepstermijn van kracht, dus op 27 juni 1997, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de ver gunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De vergunning genoemd onder 2. wordt pas van kracht nadat de benodigde bouwvergunning ingevol ge de Woningwet is vèrleend, maar niet eerder dan 27 juni 1997. Melding van verandering BEMA Kunststoffen B.V. heeft een melding van ver andering ingediend voor het kunststofverwerkend bedrijf aan Deltastraat 14, Zierikzee. De melding betreft het uitbreiden van de inrichting met een maga zijnruimte voor de opslag van grondstof, gereed pro- dukt en matrijzen. De melding betreft een zodanige verandering van de inrichting, dat hiervan redelijkerwijs moet worden aangenomen dat zij geen gevolgen heeft vpor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevol gen voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu, die de inrichting veroorzaakt. Het mel dingsformulier en andere van belang zijnde stukken liggen tot en met 25 juni ter inzage. Meldingen Wet milieubeheer- AMvB's Bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland, dan wel bij de colleges van burgemeester en wethouders van de voormalige gemeenten op Schouwen-Duiveland, zijn meldingsformulieren ingevolge de hierna volgende Wet milieubeheer-AMvB's ingediend: AMvB akkerbouwbedrijven J.C. van As, Kloosterweg 6, Noordgouwe; G.E. Houtekamer, Hoogaarsstraat 12, Bruinisse, voor de inrichting aan Hageweg (ong.), Bruinisse. BOUWVERGUNNINGEN A. Aangevraagde bouwvergunningen en meldin gen bouwvoornemen (artikel 41) P. Heijboer, bouw 2 dakkapellen Kapiteinsweg 5 te Dreischor; •W.A. v.d. Riet, bouw blokhut Baken 107 te Scharendijke; A. Verwijs, bouw berging Elzenstraat 29 te Nieuwerkerk; J.A. Gebraad, bouw yolière Molenweg 51 te Oosterland; L. Thijsse, bouw garage Kloosterweg 79 te Burgh- Haamstede; D.J. Fierens, bouw tuinhuisje en bloemenkas Appelmeet 22 te Burgh-Haamstede; A. de Heer, aanbrengen reclameborden Laöne 9 te Renesse; W. Rapati, bouw schuurtje Schouwenbank 118 te Zierikzee; M.A. Matthijsse, bouw hobbyruimte/duivenhok 's Gravenmeet 43 te Burgh-Haamstede; H.J. de Feiter, bouw tuinhuisje Mauritsweg 51 te Renesse; •H. Schoon, bouw berging Wilgenmeet 1 te Renesse; M.A. Kristelijn, vergroten opslagloods Kuijerdamseweg 7 te Ellemeet; camping Eureka, bouw multifunctioneel gebouw Hoogenboomlaan 38 te Renesse; fa. Gebr. Verton, vergroten winkelpand Kerkstraat 1 te Burgh-Haamstede; H. Smits, plaatsen tuinhuisje Vondelingsplaat 63 te Zierikzee; H. v.d. Hoek, bouw blokhut Zuiddijk 3 te Dreischor; H.J. Deïst, bouw landbouwschuur Korteweg 2 te Zonnemaire; J.H.C. Berrevoets, bouw schuurtje Oesterstraat 75 te Zierikzee. Tegen deze aanvragen kunnen nog geen bezwaren worden ingediend. B. Voorgenomen verleningen van bouwvergun ningen: Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van: •artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling van de voorschriften van het geldend bestemmingsplan) een binnenplanse vrijstellings procedure a. ex artikel 4, lid d van het vigerende bestemmings plan "Kom Oosterland" vergunning te verlenen aan: 1Duivelands Meubelhuis voor het verbouwen van de voorgevel en het vergroten van de showroom op het perceel kadastraal bekend gemeente DuiveJand, sectie B nr. 835, Wilgenstraat 1 te Oosterland; b. ex artikel 8, lid 3 sub d van het geldende bestem mingsplan "Loensweg" vergunning te verlenen aan: 2. W. Harteveld voor het bouwen van een garage/ber ging op het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland, sectie A nr. 1222, Meeuwenlaan 10 te Nieuwerkerk; c. ex artikel 3, lid 2c van het geldende bestemmings plan "Poortambacht 1-5-6" vergunning te verlenen aan: 3. L.W. v.d. Wielen voor het plaatsen van een tuin huisje op het perceel kadastraal bekend gemeente Zierikzee sectie M nr. 297, Volkerakstraat 61 te Zierikzee; artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling geldend bestemmings-plan) vergunning te verlenen aan: 4. H.F. Vrouwdeunt voor het bouwen van een carport op het perceel kadastraal bekend gemeente Westerschouwen sectie C nr. 443 Burghseweg 31 te Burgh-Haamstede; 5/J; Ravia voor het bouwen van een garage kada straal bekend gemeente Zierikzee sectie G nr. 512 Kaersemakerstraat 25 te Zierikzee; artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. artikel 50 lid 5 van. de Woningwet (vrijstelling gel dend bestemmingsplan en vooruitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning te verlenen aan: 6. G.E. Houtekamer voor het bouwen van een Openingstijden: dagelijks van 9.00- 16.00 uur donderdag aansluitend tot 19.30 uur (afdeling Sociale Zaken alleen in de ochtend en voor Wvg-zaken 's middags op afspraak) bedrijfsloods op het perceel kadastraal bekend gemeente Bruinisse, sectie H nr. 930, Hageweg te Bruinisse. De plannen nr. 1 tlm 6 onder B liggen vanaf donder dag 15 mei 1997 voor een periode van 14 dagen ter inzage. Tijdens deze termijn kan iedereen schriftelijk zijn bedenkingen indienen bij burgemeesters en wet houders tegen dit vermeld voornemen. C. Verleende bouwvergunningen •J. Kluit, vergroten woning Zuidwelleweg 1 te Noordwelle (verz. 15/05/97); J.C. Perridon, bouw woning Grevelingenhout 83 te Bruinisse (verz. 15/05/97); J. Plandsoen, bouw dakkapel Oude Moolweg 2 te Renesse (verz. 15/05/97); K. Verspoor, verbouwen woning Meekrapstraat 14 te Bruinisse (verz. 15/05/97); J.L. Dolk, vergroten woning Torenweg 59 te Burgh- Haamstede (verz. 15/05/97); H. v.d. Have, bouw garage/autobedrijf Molenweg te Oosterland (verz. 15/05/97); •Touringcarbedrijf Van Oeveren, vergroten bedrijfs hal Industrieweg 10 te Zierikzee (verz. 15/05/97); •Bouwbedrijf Capelle, bouw woning tuin 19 te Oosterland (verz.15/05/97); •M.P. Verkaart/verbouwen woning Lange St. Janstraat 1 te Zierikzee (verz.15/05/97); C.J. Verton, vergroten winkelpand Dam 21 te Zierikzee (verz. 15/05/97); J. van Dommele, bouw stal Molenweg 11 te Bruinisse (verz.15/05/97); M.C. Scherpenisse, bouw berging bijkeuken Ooststraat 11 te Nieuwerkerk (verz. 15/05/97); L.J. Kik, bouw berging Poststraat 8 te Nieuwerkerk (verz.15/05/97); D. Positieve reacties op meldingen bouwvoorne men: C.J.Timmerman, verbouwen schuur Welleweg 18 te Dreischor (verz. 12/05/97); •W. Verwijs, bouw serre Oude Noordstraat 17 te Nieuwerkerk (verz. 12/05/97); •T. Visser, bouw berging Renkumstraat 26 te Dreischor (verz. 15/05/97); •T.D. Berrevoets, bouw berging Zaagmolen 10 te Zierikzee (verz. 15/05/97); A. v. Kranenburg, bouw tuinhuisje Zeeasterweg 6 te Renesse (verz. 15/05/97); Positieve reactie met toepassing van artikel 18a WRO: •J. Grinwis, bouw hondenhok Vlasstraat 14 te Bruinisse (verz. 12/05/97); Belanghebbenden kunnen tegen de vergunningen en positieve reacties genoemd onder C en D bezwaar indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van verzending van de vergunning/positieve reactie schriftelijk zijn ingediend. Het bezwaarschrift moet tenminste bevatten: naam en adres van de indiener, dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is ingediend en de motivering van het bezwaar. ontwerpen en adviezen realisatie complete inrichtingen kleinschalige bouw bouwtekeningen- en aanvragen nieuwe haven 139 4301 dl zierikzee telefoon 0111-417299 06 5324 20 75 telefax 0111-414123 //m U bent van harte welkom van 9.30-17.00 uur De keuringen zullen uitgevoerd worden 'door Jaap Tazelaar die al enige tijd bij ons werkzaam is Verseputseweg 3,4321 TC Kerkwerve, telefoon 0111 -412455 BIJ AANKOOP VAN 5,- AAN BORDUUR MATERIAAL KRIJGT U EEN LOT, MET DIT LOT KUNT U EEN ORIGINEEL WERK VAN MARIA VAN SCHARRENBURG WINNEN. De aktie loopt van 15 mei tot 31 mei, de verloting is op zaterdag 31 mei om 14.00 uur a.s. Kom snel langs in 't Vienger'oetje en informeer hiernaar! Al is het alleen al om de nieuwste borduur- pakketten van Maria te zien voor de kinderkamer zoals het voorbeeld hiernaast. Graag tot ziens bij Zuidstraat 15, 4328 AC Burgh-Haamstede Tel. 0111-652639 open 10.00 t/m 12.30 - 13.30-17.00 uur Dinsdags gesloten aria vat) 'cl)arrei)burg 'Dierentuin ST'BC voorlees, (uister en doe plezier! DE VOORDEEL-AANBIEDINGEN STAAN IN HET EXTRA NIEUWSBLAD 2e Pinksterdag 19 mei zijn wij geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. Kom vrijblijvend langs en laat u informeren over de verschillende zonweringen die wij u aan kunnen bieden. Wij leveren o.a.: rolluiken knikarm-schermen sereens reuze parasols decoratieve binnenwering markiezen (grenen en aluminium) Markiezen worden in het Nederlandse straatbeeld steeds populairder. Ze geven uw huis of bedrijf stijl en alure en zijn daarnaast zeer praktisch, immers: Ramen en deuren kunnen prima open en dicht. Minimale windgevoeligheid Maximale bescherming legen de zon, ook voor invallend zonlicht, door de gesloten zijkanten Naast de authentieke grenen houten markiezen kunnen Fabrian markiezen ook gemaakt worden van hoogwaardige aluminium profielen De houten markieslap is in verschillende vormen en kleuren te leveren Ook een aluminium kap behoort tot de mogeli|kheden Het doek van de Fabrian markiezen is van een zware kwaliteit weefsel en is daarom duurzaam, vochtbestendig, rot en schimmelvri|. luchtdoorlatend. vel en vuilafstotend en UV bestendig Het doek is verkrijgbaar in een grote variëteit aan kleuren en dessins Net als bi| de Fabnan zonneschermen is ook bi| de markiezen de bediening zeer gebruiksvriendelijk Ook hier kennen we de handmatige variant en Vm, de elektronische bediening met al^iptie een tijdklok of een zon- en windemetei

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5