Degradatie voor Duiveland Promotie amazones Boog en Van Oosten In de schijnwerper Australische voltooit zwemtocht All-Ready spelbreker in laatste thuisduel Bekkenk Nederlands kampioen studenten Koudijs superieur in poulewedstrij den Chris van der Wielen nieuwe damkampioen 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ook zaterdag-herenteam Zierikzee duikelt een trapje omlaag ZIERIKZEE - Het eerste herenteam van tennisver eniging Duiveland heeft na vier seizoenen afscheid moeten nemen van de hoofdklasse. Na het 4-2 ver lies tegen Sluiskil werd degradatie naar de eerste klasse afgelopen zaterdag onafwendbaar. In die af deling viel het doek voor de heren van LTC Zierik zee. Zij spelen in de volgende competitie in de twee de klasse. Bru-tèn handhaaft zich wel in de eerste klasse. De zondagheren van LTC Zierikzee boekten hun vier de zege in vijf competitiedu els. Het Bergse Smash werd met 5-1 verslagen. Het eerste jeugdteam van de Schouwse club verloor zon dag een wedstrijd tegen Ani mo. Het jeugdteam op zater dag versloeg Animo met 5-1. De drie teams hebben alle een goede kans op het kam pioenschap. Zondag Heren Vierde klasse LTC Zierikzee - SBOZ 5-1 - Zierikzee blijft op koers om als kampioen naar de derde klasse te promoveren. John ny Otte, Camiel Folmer en René Schimmelpennink wonnen in twee sets hun en kelpartijen. Marcel Verwei moest tegen Bruys een veer laten, 2-6 6-2 6-4. De dubbelspelen werden eenvoudige prooien voor de thuisploeg. Ook hier geen set verlies. Jeugd Derde klasse LTC Zierikzee - Animo 7-1 - De jeugdploeg herstelde zich na het gelijkspel van vorige week keurig met een ruime winst op Animo. Sharon Schot verslikte zich als enige in het tienjarige talent Stefa- nie Maenhout. Na winst in de eerste set viel Schot terug, 6- 4 4-6 0-6. De andere zeven partijen le verden bepaald geen proble men op. Liefst zeven keer wonnen de jeugdtennissers van Zierikzee een set met 6-0. Op de laatste twee dagen vol gen de lastigste tegenstan ders, Veere en De Zoom. De kampioenskansen heeft de ploeg in eigen hand. Zaterdag Heren Hoofdklasse Sluiskil - TV Duiveland 4-2 - Slechts Hans-Jan Goedege- bure kan dit jaar het niveau in de hoofdklasse aan. Hij wint bijna wekelijks zijn single. Ook tegen Sluiskil pakte de tennisser als enige Nieuwerkerker een punt uit zijn enkelpartij, 7-6 1-6 0-6 te gen Mario Simonse. Met Peter Weijermans vero verde Goedegebure het twee de winstpunt voor Duive land, 2-6 4-6 tegen het koppel Zegers/Blijenberg. Door het verlies degradeert het team na een verblijf van vier jaar in de hoofdklasse naar de eerste klasse. Eerste klasse A MLTC 2 - Bru-tèn 4-2 - Het verlies heeft geen gevolgen voor de tennissers. Bru-tèn speelt ook volgend seizoen in de eerste klasse en kan hierin het gedegradeerde Duive land tegenkomen. ,,We denken wel in deze klas se te blijven. Dat redden we wel," sprak Jack van de Camiel Folmer maakt zich op om'te serveren. Werf, één van de spelers die tegen de Middelburgse ploeg niet tot winst kwam. Dat de den wel Alex Diddens en Kees Stouten in hun enkel spelen. Veel geluk had het (Foto: Marieke Mandemaker) Bruse team niet want in drie tie-breaks was MLTC net iets de betere. Eerste klasse B Westerschouwen - LTC Ka- pelle 3-3 - Voor de tennissers uit Burgh-Haamstede rest slechts het uitspelen van de competitie omdat vorige week tegen Smash de kam pioenskansen waren ver speeld. Arno de Koning en Wim Dettingmeijer hadden niets in te brengen in hun en kelspelen. Hun verlies werd gecompen seerd door winst in de singles van Chris Schoneman en Jac- co Geleijnse. De Koning en Dettingmeijer zetten de tel ler op drie winstpunten na hun dubbel. Geleijnse en Schoneman vergaten het in het tweede dubbel af te ma- ken en gingen tenslotte in de tie-break van de derde set on deruit. LTC Zierikzee - Ruucstoppe- len 2-4 - ,,We kunnen het niet meer redden," reageert spe ler Wim Mulders op de degra datie naar de tweede klasse. Zijn team speelde twee sei zoenen in de eerste klasse. De thuisploeg kwam pas laat op dreef tegen de opponent uit St. Philipsland. Nadat de dubbelspelen en de eerste twee singles verloren waren gegaan, deden Mulders en Ronald Haze in hun enkel spelen wat terug. Mulders zette Den Engelsman in twee sets opzij, Haze deed dat met Van Dijke in drie bedrijven. Jeugd Eerste klasse Eegedima - LTC Zierikzee 1-5 - Na een gedwongen rustpau ze pakte het zaterdagse jeugdteam de boel goed op. Aniek Stevense ging als eni ge de boot in tegen de leef tijdgenoten uit Tholen, 3-6 6- 1 6-4 tegen Boonman. In een driesetter viel Johan van Urk gunstig uit tegen Goede gebure. Over twee weken speelt Zierikzee tegen Tebo. De winnaar wordt kam pioen. Eerste mens van Cuba naar Florida KEY WEST (RTR) - De Australische Susie Maroney is als eerste mens in de geschiedenis van Cuba naar Florida gezwommen. Na iets meer dan een etmaal in het water gelegen te heb ben om het traject van 174 ki lometer te overbruggen, stapte ze maandag om 12.17 uur lokale tijd uitgeput, maar opgelucht lachend aan wal bij Fort Zachary Taylor Beach in Key West. De mara thonzwemster was zondag om 11.46 uur in Havana in zee gedoken. Ruim vier uur na haar triomf moest Maroney (22) toch haar inspanningen bekopen. Tij dens een televisie-interview begaven haar krachten het ineens. Ze werd met spoed overgebracht naar een zie kenhuis, waar bleek dat haar toestand niet zorgwekkend was. De zwemster was over haar hele lichaam ernstig verbrand door de felle zonne stralen en had diverse beten van kwallen opgelopen. Maroney deed de oversteek al zwemmend in een speciale kooi om de haaien op afstand te houden. Pas op ongeveer honderd meter voor de kust van Florida waagde Maro ney het de kooi te verlaten om met haar in zee gespron gen arts Michael Stein in open water het laatste stukje af te leggen. Wankelend stap te ze op het zand. Een groepje toeschouwers applaudiseerde luid voor de Australische, die verklaarde onderweg aan 'prettige din gen' gedacht te hebben bij wijze van afleiding. Het las tigste voor Maroney was de lange, eenzame nacht. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Sporters die op een opvallen de manier in het nieuws ko men, worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Lies- beth van Oosten 'In de schijnwerper'. De amazone van RV Renesse promoveer de afgelopen zondag met haar paard Voac's Kerel van de M- naar de Z-klasse. Met een ander paard, Jesper, won Van Oosten op manege Grol de dressuurproef in de Z- klasse. Naam: Liesbeth van Oosten. Geboren: 4 juli 1962 in Vlaardingen. Woonplaats: Zierikzee. Sport: Dressuur. Partner: Ja. Leo. Club(s): RV Renesse. Beroep: Instructrice paardrijden. Hobby's: Paarden. Favoriete sporten: Schaatsen en turnen. Laatste boek: The Rainmaker. TV-programma's: Friends en een goed sport programma. Kranten/tijdschriften: Zierikzeesche Nieuwsbode, paardenvakbladen, Telegraaf. Muziek: U2. Eten: Zuurkool. Drinken: Rode martini. Uitgaan: Ja leuk, gezellig. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De kreken bij Ouwerkerk. Favoriete stad in Nederland: Maastricht. Vakantie: Kenia. Geloof: Ja. Heeft hekel aan: Arrogantie. Slechtste eigenschap: Veel. Beste eigenschap: Ook veel. Mooiste sportmoment: NK Haaksbergen. Met Ampère inl993 de selectie gehaald voor NK. Vervelendste sportmoment: Eeuwige blessures van Ampère. Afscheid van wedstrijden met dat paard. Blessures: Paarden altijd. Sportief doel: Eruit halen wat er in zit. Sportvrouw/sportman van Zeeland: Wat Dolf Roks op dit mo ment doet. vind ik heel knap. Lente in Zeeland: Kriebels. Dressuurproeven: Moeilijk. Vóac's Kerel: Ja, heel leuk. Waar blijf je voor thuis: Voor het schaatsen op tv Grootste angst: Enge ziektes. Dressuursport op Schouwe n- Duiveland: Behoorlijk niveau. Slechte prestaties op dressuurwedstrijden in Renesse Amanda Smeding in actie op de nieuwe buitenbak van manege Grol in Renesse. De amazone scoorde in de dressuurproef voor M-pony's 157 punten. (Foto: Marieke Mandemaker) RENESSE - Katya Boog en Liesbeth van Oosten hebben als één van de weinig amazones goed gere den op de eerste outdoor-dressuurwedstrijd in Re nesse. Beiden promoveerden zondag op manege Grol, waar in alle categorieën slecht werd gepres teerd, naar een hogere klasse. Voor Van Oosten kwam de promotie van de M- naar de Z-klasse sneller dan ver wacht. Met haar paard, Vo ac's Kerel, reed ze in februari de eerste dressuurwedstij- den in de M-categorie. Hoe veel de Zierikzeese er daarna gereden heeft om genoeg winstpunten voor de Z-klas se bijeen te rijden, wist ze niet. Feit is wel dat ze met Voac's Kerel sneller dan nor maal in de hoogste klasse te recht is gekomen. De meeste paarden doen er twee jaar over. Van Oosten deed het in anderhalf jaar. Boog leverde een gelijke prestatie als Van Oosten in de B-klasse voor paarden. Door twee winstpunten aan haar totaal te voegen promo veerde de amazone van RV Renesse met haar paard Dino naar de L-klasse. Thomas Hart deed het op Hillary bij de B-pony's heel goed. De ruiter, lid van RV Renesse, won twee proeven met res pectievelijk 165 en 160 pun ten. De NBVR-dressuurwed- strijd stond in het teken van een nieuwe buitenbak van de manege. Deze is gemaakt omdat de oude bak moest plaats maken voor een in aanbouw zijnde tweede bin- nenbak. De buitenbak heeft als ondergrond tapijtsnip pers. ,,Ik vind het een hele goede bodem," oordeelde Van Oosten. „En dat is heel belangrijk." De meeste paarden en pony's vonden het maar niets om weer buiten te rijden. Dit blijkt uit de resultaten. In al le categorieën was het aantal winstpunten op een hand'te tellen. In vergelijking met een binnenbak zijn de dieren buiten sneller afgeleid. ,,Ook de wind maakt ze extra ac tief," aldus Van Oosten, die met een ander paard, Jesper. ook de dressuurproeven in de Z-klasse zwaar won. Uitslagen Paarden Bil: K. Boog met Dino (RVR) 158 punten, R. van Achteren met Casper (RVR) 153, J. Jeysman met Annika (RVR) 148, N. Rijsdijk met Julika (RVR) 139. B12: K. Boog 161, J. Jeys man, N. Rijsdijk 150, R. van Achteren 147. L17: M. Flock met Mistral (RVR) 138. L18: M. Flock 153. M23: J. van Ast met Jetida (PPCSD) 143. M29: L. van Oosten met Vo ac's Kerel (RVR) 158. M24: J. van Ast 147. M30: L. van Oosten 157. Z45: L. van Oosten met Jes per 185, M. de Bruin met De- nise (RVR) 168. Z46: L. van Oosten 190, M. de Bruin 176. Pony's Bil: T. Hart met Hillary (RVR) 165, I. de Vrieze met Hanny (RVR) 164. B12: T. Hart 160,1. de Vrieze 159. M23: D. van de Zande met Boudewijn (Schouwse Rui ters) 162, A. Smeding met Champion (RVR) 157, T. Hart met Darwin 137. M24: D. van de Zande 156, A. Smeding 143, T. Hart 134. Z52: N. Smeding met Iwan (RVR) 197. Z53: N. Smeding 170. Ploeg verstoort promotiefeest ZIERIKZEE - De korfballers van All-Ready boek ten in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen een onverwacht mooi succes. Het verstoorde met een 15- 9 zege het feest van Oranje Zwart, dat afgelopen za terdag op sportpark Bannink kon promoveren. De Zierikzeese formatie, vei lig van klassebehoud, stak dus een stokje voor de pro motie van Oranje Zwart. Coach Jan Voshart: „Als je alle wedstrijden zo speelt, ben jij de kampioen. Maar zo gaat het natuurlijk niet." Toch keek de trainer terug op een perfecte wedstrijd. Het verdedigende concept paste precies in elkaar en aanval lend gingen de schoten er za terdag wel in. Vooral Ronald Snoek, met vijf doelpunten topscorer, droeg volgens Voshart zijn vak. Ook Jan- Willem van Nieuwenhuijze dichtte de trainer het predi kaat 'uitstekend' toe. Wim in 't Veld speelde tegen Oranje Zwart zijn laatste thuiswed strijd in het eerste van All- Ready. De 35-jarige korfbal ler doet een stapje terug. All-Ready sluit volgende week de competite af met een uitwedstrijd tegen het Klun- dertse DSO, dat in tegenstel ling tot Oranje Zwart wel promoveerde. Doelpuntenmakers: Snoek 5, In 't Veld 3, Van Nieuwen huijze 3, Voshart 1, Van Tig- gelhoven 1, Evertse 1, Brul 1. Op 3.000 meter steeple chase HENGELO/LEIDEN - Ramses Bekkenk is Ne derlands studentenkampioen 1997 op de 3.000 meter steeple chase geworden. De Zierikzeese at leet veroverde de titel afgelopen zaterdag in Hengelo. Bekkenk liep in een door regen en wind geplaagde wedstrijd in het Fanny Blankers Koen-stadion naar een nieuw persoonlijk record, 9.10.32 minuten. Het is het tweede Neder landse kampioenschap dat de twintigjarige ALO-stu- dent dit jaar haalde. Eerder pakte hij met zijn vereni ging Leiden Atletiek de na tionale titel veldlopen. Dat Bekkenk in vorm is, liet hij zondag opnieuw zien bij competitiewedstrij den in Leiden. Zonder te genstand en met harde wind verbeterde hij weer zijn pr op de steeple chase, 9.07.02 minuten. Door zijn prestaties is de atleet klaar voor de Benelux-kampioen- schappen over veertien da gen in het Belgische Sint Niklaas. Gruttepikkers-veteranentoernooi NIEUWERKERK - Hans Koudijs heeft zich gisteren met overmacht geplaatst voor de kwartfinale van het HED2-schema op het Gruttepikkers-veteranen- toernooi van TV Duiveland in Nieuwerkerk. De tennisser uit Renesse gun de Piet Stoutjesdijk slechts een game na een uur spelen, 11-1. In de eerste poulewed strijd was Koudijs al niet lief voor Loos, 13-1. In de D2- klasse zijn Piet Slootmaker en G. Ahlricks ook al zeker van een plaats bij de laatste acht. Het gemengd dubbel in de C2-categorie tussen Van Dij- ke/Van Dijke uit Nieuwer kerk en Kandel/De Coninck ontspon ,zich gisteravond tot een spannende wedstrijd. Tot 6-6 ging het gelijk op, hierna was Van Dijke/Van Dijke de betere met 9-7. Uitslagen DDC2: Slootmaker/Van Dij- ke-Terwisscha/Krabbendam 10-8, Slootweg/Wessels- Kok/Hooftman 15-5. GDC2: Van Dijke/Van Dijke- Kandel/De Coninck 9-7. HDD1: Van Urk/Stoutjes- dijk-Slootweg/Deering 13-5, Both/Tilleman-Walpot/Kot 14-5, De Vette/Collignon- Hulshof/Kandel 11-4, Dek ker/Van de Stighel-Both/ Portenge 9-6. DDD1: Post/Moerman-Van de Houten/Coppoolse 13-8. GDD1: Post/Moerman-Deur- loo/Van Dijke 10-7, Post/ Moerman-Cator/Cator 14-4. HED2: W. Hulshof-F. Roodenburg 13-4, H. Koud- ijs-P. Stoutjesdijk 11-1. HDD2: Van Mol/Koudijs-St- ruyk/De Vlaam 12-5, Sloot- maker/Stoutjesdijk-De Vos/Schiettekatte 8-5. DDD2: Louwerse/Van de Linde-Dekker/Van de Weele 9-7. GDD2: Van Asch/Van Asch-Van 't Westende/ Scheele 9-6. TENNIS BURGH-HAAMSTEDE Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen houdt za terdag 31 mei op de gravelba- nen een tennistoernooi voor de jeugd van dertien tot en met vijftien jaar. Er is plaats voor twaalf deelnemers, die niet in een bepaalde klasse hoeven te spelen of lid van een club moeten zijn. Ieder een speelt minimaal zes wed strijden van een half uur. Het toernooi begint om tien uur. Opgeven is mogelijk bij het sportcentrum. De Wild tweede in onderlinge competitie ZIERIKZEE/HUISSEN - Chris van der Wielen is de nieuwe kampioen van de onderlinge competitie van damvereniging Zierikzee. Jos de Wild werd goede tweede achter de Nieuwerkerker. Van der Wielen moest het in de slotronde opnemen tegen voorzitter John Honig. Het ging lang gelijk op. Door een fraaie manoeuvre bereikte Van der Wielen zoveel tem povoordeel dat het resteren de eindspel een gewonnen zaak was. De Wild, die zelf van Cor Boot won, bleef zo doende op de tweede stek staan. Eindstand: 1. C. van der Wie len, 2. J. de Wild. 3. M. van der Wielen, 4. C. Boot, 5. J. Honig, 6. A. Flikweert, 7. K. Bakker, 8. Abr. Flikweert, 9. D. de Waard, 10. P. Kramer. Het bekeravontuur van dam- combinatie Goes-Zierikzee is voorbij. In de achtste finale van de nationale bekerstrijd verloor de ploeg met 7-1 van Huissen, één van de sterkste teams uit Nederland. GZC bood goed tegenspel, maar kwam in het midden- en eindspel aan routine te kort. Het enige punt kwam op naam van Cees Rijk die remi seerde. Karakteristieken Huissen - GZC 7-1 -A. Walra- ven-G. Janssen 0-2. C. Rijk- G. van Aalten 1-1, M. van der Wielen-F. Kemperman 0-2, C. de Jonge-M. Janssen 0-2. t,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6