Ozon-vriendelijke Amerikaanse auto Nieuwe Mercedes Cabriolet Nieuwe zomaar Toyota Carina E: niet nieuwe middenklasser Hoge onderscheiding voor VW Transporter Nieuwe CD-autoradio Goede start Copcon Nissan Dealer Team Gebr. Van Dijk B.V. Sommelsdijk Q hago Speciaal voor Europa ontwikkeld SARIS AANHANGERS Meer informatie Vraag bij de vakman Tel. 01870-82887 Kodak of Fuji camera voor 1 9,95 JPr r Wijnhandel v. d. Velde Vakantiehulpen MAAK WERK VAN JE VAKANTIE Hago Nederland B.V. WOENSDAG 13 MEI 1992 15 ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De introduktie van een nieuw middenklasse-model is voor elke au tofabrikant een evenement van belang. Zoals z'n komst in de showroom ook voor de consument be langrijk is. De nieuwe Toyota Carina E die de Japan se autofabrikant nu presenteert is niet zomaar een nieuwe middenklasser. De wagen is speciaal ont wikkeld voor Europa en wordt vanaf december 1992 gebouwd in de nieuwe Toyota-fabriek in het Britse Burnaston. De nieuwe Carina E is daarmee de eerste puur Europeaanse Tbyota. De auto erfde de kwali teiten van zijn voorganger maar kreeg daarnaast een aan tal extra's mee. Uiterlijk en in terieur werden meer dan ooit afgestemd op de Europese smaak. Verder kreeg de wagen dynamische rij-eigenschappen mee die volgens de fabriek voor veel rijplezier zorgt op de meest uitdagende Europese wegen. Europa De nieuwe Toyota heeft niet voor niets een E in de type-aan duiding. die E staat voor Euro pa en voor Excellence. Bij het ontwerpen van elke nieuwe Tbyota wordt nadrukkelijk re kening gehouden met het mi lieu. Tbyota vervangt bijvoor beeld het schadelijke CFK, een koelmiddel voor air conditioners, door het milieu vriendelijke fluorwaterstof- carbonaat. Ook met mogelijk heden voor recycling is reke ning gehouden. Het silhouet van de nieuwe Ca rina E wordt bepaald door een sterke wigvorm. Een lage, vloeiende voorzijde en een markante, hoge, achterkant. Deze wigvorm en de voor Toyo ta zo typerende afgeronde vor men resulteren in een uiterst gunstige CW-waarde van 0,30. Een waarde die zowel voor de Sedan als voor de liftback op gaat. De opvallende vormgeving geeft ook veel ruimte, vooral ook voor de inzittenden van de auto. Dat was dan ook een be langrijk criterium bij het ont werp van het nieuwe interieur. Het ronde instrumentenpaneel is ontworpen met het oog op een optimale afleesbaarheid van de meters. Vermoeidheid, zo claimt Tbyota, bij de be stuurder slaat dan minder snel toe. Functioneel De bagageruimte van de nieu we Toyota, het werd al even aangestipt, mag er zijn. De lift back biedt 470 liter ruimte ter wijl men in de sedan 545 liter tot zijn beschikking heeft. De achterbank van de Carina kan in twee ongelijke delen neerge klapt worden. Daarmee kan de toch al forse laadruimte nog eens flink vergroot worden. De nieuwe Carina is te krijgen met verschillende motoren in het vooronder. Zo heeft men de keuze uit twee 1.6 liter benzine motoren, twee 2.0 liter benzine motoren en een 2.0 dieselmotor. De benzinemotoren zijn alle maal ontwiklkeld volgens To yota's meerkleps-filosofie. Ze hebben dubbele bovenliggende mokkenassen en vier kleppen per cilinder. De 'gewone' motor is geschikt gemaakt voor arme mengsels, door die 'lean burn' kan een gunstig brandstofverbruik ge combineerd worden met lage uitstoot van schadelijke gassen terwijl de prestaties er toch mogen zijn. De 'gewone' motor leveret 85 kw terwijl de 'lean- burn-variant, daar niet ver achterblijft met 79 kw. Voor wie wat meer vergt van de auto erï sportieve prestaties ver langt is er de 1900 cc benzine motor met twee bovenliggende nokkenassen en elektronisa-^ che brandstof injectie. Toyota/ claimt een top van dik 215 kilo meter per uur voor deze snelste versie. International Van of the Year ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Een internationa le jury, bestaande uit bedrijfswagen-vakjournalis ten uit dertien Europese landen, heeft de Volkswa gen Transporter gekozen tot International Van of the Year 1992. Deze hoge internationale onderschei ding, die dit jaar voor de eerste keer wordt toege kend, onderstreept eens te meer het grote succes dat Volkswagen met de nieuwe Transporter in alle be langrijke Europese markten heeft. De juryleden, die ook de zeer bekende en gerenommeerde prijs International Truck of the Year toekennen, willen met de introductie van deze interna tionale Van-prijs de betekenis van de lichte bedrijfsvoertui gen in de categorie tot 3,5 ton toelaatbaar totaalgewicht voor het goederenvervoer onderstre pen. Deze onderscheiding ontvangt de Volkswagen Transporter voor zijn grote veelzijdigheid, het brede modelprogramma, zijn uitstekende kwaliteit en het geslaagde ontwerp, de goe de vormgeving van de bestuur derscabine en de richtingbepa- lende elementen op het gebied van de actieve en de passieve veiligheid. De beoordeling met 58 punten was in ruime mate in het voordeel van de Volkswa gen Transporter. Op de tweede plaats koos de vakjury met 33 punten de Ford Transit. De Re nault Express behaalde met 20 punten de derde plaats. Deze belangrijke onderschei ding maakt eens te meer het grote succes duidelijk dat de Volkswagen Transporter van de vierde generatie sinds de marktintroduktie heeft. Ook 'in andere landen van Europa is de Transporter positief ontvan gen en vereerd met diverse on derscheidingen. Zo ontving dit model in Ierland in 1991 de ti tel Van of the Year, in Zwitser land in hetzelfde jaar de titel Transporter des Jahres en in Frankrijk de titel Camping Car de l'année. Onlangs koos men in Groot- Brittannië de Volkswagen Transporter tot 1992 Panel Van of the Year. Tenslotte wordt tijdens dezelf de IAA voor bedrijfswagens in Hannover een nieuwe Duitse onderscheiding onder de naam Deutsche Nutzfahrzeugpreis - Mittelstand Handwerk uitge reikt. Dit is een bedrijfswagen- onderscheiding die wordt ver leend door de Hans Holmann Uitgeverij, die het 'handwerk magazin' en de Deutsche Hand- werks Zeitung uitgeeft. Eerste prijswinnaar werd de Volks wagen Transporter. Deze verkiezing wordt onder steund door de VDA (Verband der Automobilindustrie) en als beschermvrouwe treedt me vrouw Krause, de Duitse mi nister van verkeer, op. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Philips heeft onlangs als eerste fabrikant een combinatie van CD-speler en autoradio op de markt gebracht die is uitgerust met de zogenaamde RDS- programmering en Bitstream. Het grote alfanumerieke display geeft de frequentie van het gekozen radio-station aan. Bij ver keersinformatie wordt tijdens het uitzenden van ve'rkeersbe- richten automatisch overgeschakeld van CD-speler naar radio ontvangst. Bovendien wordt als buiten een bepaald omroepnet wordt gereden automatisch het volgende verkeersnet opgezocht. Regionale zenders kunnen worden vastgehouden door een spe ciale toets in te drukken. De nieuwe Philips-autoradio heeft een ergonisch ontworpen frontpaneel en soft-night design. Uiteraard is de nieuwe Philips standaard beveiligd met Security Code en antidiefstal-slede. y veertiendrao edities de NIEUWSBODE EXTRA schouwen-duiveiand goereeoverflakkee Tijdens openingsraces op Zandvoort De Sunny GTI in volle actie op het circuit van Zandvoort. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Met een tweede en een vijfde plaats heeft het Copcon Nissan Dealer Team tijdens de openingsraces op het circuit van Zandvoort boven verwachting gepresteerd. Fred Krab heeft gedurende de hele race in de Koni Pro- duktiewagenklasse tot 2 liter voor de overwinning gestreden, maar kwam aan de meet een halve wa genlengte tekort. Frank Caron vocht op enige af stand verbeten om de vierde en vijfde plek. Na af loop van de race heerste er dan ook tevredenheid in het Nissan kamp. De grote potentie vap de Nissan Sunny is aangetoond en de ontwikkeling van de wa gen is eigenlijk pas begonnen. In ieder gavel heeft het Copcon Nissan Dealer Team duidelijk gemaakt dat er dit seizoen niet met heri te spotten valt. Het re sultaat is des te opmerkelijker als men bedenkt, dat de Sun- ny's pas afgelopen donderdag hun eerste rondjes op het dui nencircuit reden. Tben bleek direct dat Hans van der Beek uitstekend werk geleverd had. Vanaf het allereerste rondje zétten zowel Caronals Krab snelle rondetijden neer. Dat mondde uit in een vierde (Krab) en zesde (Caron) trai ningstij d met slechts een frac tie achterstand op Allard Kalff, die heel verrassend met zijn Alfa 33 als snelste had ge traind. Strijd Het uur van de enige echte waarheid brak zondagmiddag even voor drieën aan. Fred Krab ging er na het op groen springen van het licht als een haas vandoor en dook als eer ste de Tarzanbocht in. Frank Caron deed nauwelijks voor hem onder door van de zesde naar de derde plek te steken. Vervolgens ontspon zich ronde na ronde een ongemeen span nende wedstrijd. Er werd ge streden voor elke meter en re gelmatig werd er van kopposi tie gewisseld. Dan lag Krab op kop en dan weer Raymond Co- ronel met zijn BMW. Pas in de tweede helft van de race ging de uiteindelijke winnaar, Al lard Kalff, zich met de strijd om de eerste plaats bemoeien. Als aan een kort elastiek voch ten de drie koplopers hun strijd uit. Het publiek zat op de punt van de stoel bij de ,,race van de dag".' Vaak kon er niet meer dan een haar tussen de wagens, maar raken deden ze elkaar nooit. Op de meet kwam Fred Krab 94 duizendste van een seconde tekort om voor een daverende verrassing te zorgen, maar de tweede plaats stemde hem tot grote tevreden heid. ,,Je moet je realiseren dat we een - heel korte voorberei dingsperiode hebben gehad en dat de wagen zo niéuw uit de doos is gekomen. Als je dan meteen voorin kunt meestrij den dan moet je heel content zijn. Ik wist niet eens hoe won derbaarlijk goed, maar er is al leen een probleem. Ik weet niet meer precies hoe ik het gedaan heb", aldus de goedlachse Krab. Over de Sunny is hij zeer te spreken. ,,De wagen is erg handelbaar. Ik heb een zeer ontspannen race kunnen rijden en geen druppel zweet gelaten. En ik zweer je, als de race een ronde langer was geweest, had ik hem gewonnen ook". Frank Caron liep ook te glun deren in het rennerskwartier. Hij was dik tevreden met zijn vijfde plek. ,,Het ging echt uit stekend. Ik heb voortdurend met Tbm Coronel in de clinch gelegen om de vierde plaats. Het ging deurkruk aan deur kruk en ik was blij dat ik mijn buitenspiegel al voor de race had ingeklapt anders was ik ze wel kwijt geweest". Door de hevige strijd verloor Caron wel de aansluiting met de kop, maar hij is er stellig van over tuigd dat hij er met Pasen ze ker bij zal zijn. „Hier en daar is er nog wel een tiende van een seconde te winnen en we kun nen ook nog wel wat aan de wegligging sleutelen, dus ik heb er alle vertrouwen in", kijkt Caron alvast vooruit naar de Paasraces. Met CFK-vrije airconditioning ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Onlangs is in de Ford fabriek in Atlanta de eerste in Amerika gepro duceerde auto met een CFKvrij airconditioning van de land gelopen. Om te beginnen zal Ford zo', 500 CFK-vrije Taurus-modellen per maand bouwen. De ze auto's zullen aanvankelijk via geselcxteerde dea lers in het oosten van Texas aan het publiek worden verkocht. Ford verwqacht dat van de 1994-modellen al circa 60 proe cent met het nieuwe airconditi oning zal zijn uitgerust. Ttegen het einde van 1994 moeten over de hele wereld alle airconditio ning-installaties die in nieuwe personenauto's en lichte be drijfswagens van Ford worden toegepoast CFK-vrij zijn. CFK's (chloorfluorkoolwa terstoffen) worden op grote schaal inb de airconditioning systemen van automobielen toegepast, maar hebben als na deel dat ze de ozonlaag in de at mosfeer aantasten. Het betreft daarvbij afbraak van het zoge naamde 'goede ozon' dat de schadelijke ultraviolette stra len tegenhoudt. De overgang van het schadelij ke koelmiddel CFK-12 naar het CFK-vrije alternatief HFC-13a vergt een totale constructieve herziening van de airconditio ning-systemen. Volgens technisch directeur dr. John Mdlhgue van de Ford Mo tor Company zullen de CFK- vrije systemen echter dezelfde uitstekende prestaties leveren als de voorgaande installaties. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Mercedes heeft weer een nieuwtje, en wel een bijzonder fraai nieuwtje.; de 300 CE-24 Cabriolet. De cabrio-Mercedes geeft volgens dé fabriek een geheel nieuwe dimensie op het gebied van veiligheid en rijcomfort. De laatste tests hebben bevestigd dat met de op basis van de middenklasse coup f ontwikkelde cabriolet met ruim 1000 nieuwe onderdelen ten aanzien van de torsiestijfheid en de trillingsdemping in deze categorie unieke resultaten zijn ver kregen. Als, ruwweg gezegd, het ddtf van een auto wordt afgehaald verdwijnt ook meestal de stijf heid van de carrosserie. Daarom heéjt Mercedes de nieuwe Cabrio voorzien van een compleet nieu we bodemplaat met vier diagonale verstevigingsbalken. Een rolbeugel ontbreekt op het eerste ge zicht maar niets is minder waar; de rolbeugel is weggewerkt in de achterhoofdsteunen die slechts tevoorschijn komen als de situatie dat vereist. Kraayensteinsedijk 4 (achter de haven) P.S. INRUIL IS MOGELIJK fotonieuw, ols waardebonnen ti Von 13 l/m 23 mei vieren wij feest! En kunl u tijdens deze Holionale Fotofeeslweek 1992 profileren van orarhliae oonbiedinaen Bovendien krijgt u een magnifiek magazine cadeau, vol tips en Daal 25 gulden in onze folospecioolzaak besteed!. Mei daonn jrdelig noar fotogenieke otlrocties kunl. En een grole fotowedstrijd, vheg/lieintetien en «mteto's kunl winnen, kom dus lussen 13 en 23 mei ilzook, don noor onze folospedaolzaok, dan verhogen wij uw feestvreugde! Tijdens de fotofeestweek een voor éénmalig gebruik, van 16,95 VOOR BEELD EN GELUID FOTO-VIDEO-STUDIO-REPORTAGE-FOTOGRAFIE VIDEO EN AUDIO camhifOTQ Ouddorp - Weststraat 35 - Tel. 01878-1612 - Fax 01878-3734 - Molenweg 4 - Tel. 01878-2120 Renesse - Printshop Hogezoom 172 - Tel. 01116-2400 Sommelsdijk - Westkringstraat 8 - Tel. 01870-86841 WIJN en BIERMAKERS- L BENODIGDHEDEN r— gratis vakkundig advies vy\i Zandpad 30 - Middelharnis, tel. 01870-82014 zoek je een leuke vakantiebaan in een ziekenhuis, kantoor of fabriek met flexibele werktijden met een beloning ver boven het mini mum-jeugdloon voor jongens en voor meisjes professioneel schoonmaken in een leuk team Als bovenstaande ook jou aanspreekt, vul dan de antwoordcoupon in en stuur die naar: T.a.v. Diana Voorheijen Antwoordnummer 1022 4700 WB Roosendaal Ja. ik heb interesse, Mijn naam is Mijn adres is Plaats Mijn leeftijd is jaar Tel.nr. Ik ben beschikbaar van tot

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 15