Ervaring rijker, illusie armer Ouwerkerkse beleving doet Bruse Boys hevig bibberen Zierikzee twee spitsen rijker Duiveland verslaat zwak Brouwershaven Bruse Boys plaatst zich voor finalepoule Kansen in nacompetitie voor WIK verkeken Drie pr's Holkers Trainer Goud geniet in de laatste dagen van zijn loopbaan De Haan en Elenbaas 'Zeer bedenkelijk niveau' Strijd om ZN-trofee Spits Bremen blijft nuchter MAANDAG 12 ME11997 NR 26177 7 KERKWERVE - Terneuzense Boys liet WIK een kwartier wachten. De aftrap van de wedstrijd ver huisde, omdat de bezoekers wegens openstaande bruggen te laat in Kerkwerve arriveerden, van half drie naar kwart vóór. WIK op zijn beurt laat vervol gens Terneuzense Boys een week lang in spanning wachten. Het 0-1 verlies tegen Terneuzense Boys kwam hard aan bij WIK. De ploeg is uitgeschakeld in de strijd om de promotie. De Terneuzenaren nog niet en deden direct na afloop een beroep op WIK's sportieve plicht. Met vier punten uit twee wedstrijden en een doelpun- tensaldo van 2-1 leidt de ploeg van trainer Jaap Goos- sen in de nacompetitie van de derde klasse A. Terneuzense Boys gaat in de wachtkamer, zeven nerveuze dagen. Zater dag staat de resterende par tij, Bevelanders-WIK, op het programma. Een zege met twee goals in Bevelands voordeel betekent dat Ter neuzense Boys alsnog met le ge handen staat. Vraag is alleen of WIK Beve landers nog een voet dwars wil zetten. Bij Terneuzense Boys zijn ze daar niet gerust op. Feit is alleen wel dat de vice-kampioen zichzelf een veel gunstigere uitgangspo sitie had kunnen creëren, za terdagmiddag in Kerkwer ve. Er werden nogal wat kansën om zeep geholpen. Goossen: Normaal gespro ken moet je vandaag met 4-0 of 5-0 winnen. Als je ziet wat voor kansen wij gemist heb ben. Landa krijgt hem er van vijf meter nog niet in." Peter van Poortvliet, WIK- trainer, had een andere kijk op de wedstrijd. ,,Ik denk dat een gelijkspelletje ver diend was geweest. Wij heb ben toch ook een aantal grote kansen gehad. Dat zij er meer krijgen is ook een ge volg van ons spelletje. We moesten risico's gaan ne men." Missers In het voetbal bepalen de doelpunten nu eenmaal wie er wint en met hoeveel. Mis sers tellen niet. WIK kreeg over de gehele wedstrijd drie enorme kansen, Terneuzense Boys veel meer en daarom was de winst van Zeeuws- Vlamingen terecht. De ploeg oogde completer. Invaller Joost Rotte gaf dat ook toe. ..Terneuzen is een hele goeie ploeg met veel loopvermo gen. En ze hebben het hele seizoen constant gespeeld." Constant, maar ook constant in de achtervolging op SKNWK. Goossen vreesde voor aanvang al dat mede daardoor bij een aantal van zijn spelers de accu op zou zijn. „Wat vandaag mijn grootste angst is? Het gemis van scorend vermogen," rep te Goossen als een ware para gnost. De 0-1 viel na ruim twintig minuten. Leon Goossens voorzet vanaf links werd door doelman Tonnie Hen- drikse verkeerd beoordeeld. Spits Peter Landa, volgend seizoen wegens een stagepro ject in Frankrijk afwezig als voetballer, had het cadeautje als het ware nog slechts uit te pakken. Simpel en dankbaar schoof hij binnen. Voor die goal was Terneuzense Boys al tweemaal dichtbij een treffer geweest. Eerst schoot Landa naast, vervolgens red de Hendrikse op Schiemans kopbal. Direct na de 0-1 leek WIK door de knieën te gaan. Ralph Zegers' poging bleek geen dodelijke. WIK speelde niet slecht maar viel vooral aanvallend door de mand. Voorin werd stoot kracht gemist. Theo Witten berg speelde goed, contro leerde iedere bal, maar moest keer op keer veel te lang op ondersteuning wach ten. Van collega-aanvaller Erik-Jan Kort hoefde WIK's beste man njets te verwach ten. Die gaf vaak niet thuis. Zeker niet toen een inzet van Edwin Ganzeman terug sprong van de paal. In plaats van 'ogen dicht en knallen' verknoeide Kort de enorme kans. Naast Kort waren er echter meer bij WIK die niet in goe de doen waren. Van Poort vliet: Marco (Ganzeman, red) en Elmar (Verhage, red.) speelden ook niet geweldig. En natuurlijk is die goal een keepersfout. Die had er nooit in gemogen." Een kwartier in de tweede helft kreeg Terneuzense Boys een kans die er wél in had gemogen. Vanaf rechts kreeg Zegers de bal aange speeld maar zag zijn inzet via het lichaam van Hendrikse middels een miraculeuze cur ve over het doel verdwijnen. Kansen voor Landa, schot gestopt, en laatste man Jac- ky Scheele, alleen voor Hen drikse te onzelfzuchtig, wer den daarna niet benut. Onsterfelijk De ingevallen Rotte had zich onsterfelijk kunnen maken. Tussen twee verdedigers in behield hij balbezit. Slechts de afwerking, oog in oog met keeper Ronald Gort, was on voldoende. De inzet kort daarna, van Richard Stou ten, was dat niet. Keeper Gort was geklopt maar op de doellijn bracht aanvoerder Scheele redding. WIK's laat ste grote kans kwam op naam van Verhage. Weer red de Gort. Terneuzense Boys daarente gen ging laconiek met d£ kansen om. Drie keer Landa en een handsbal in het straf schopgebied van WIK brach ten Terneuzense Boys niet de zo fel begeerde treffers. De voor WIK felbegeerde gelijk maker bleef dus ook uit. Rot te: „Als je ziet hoeveel kan sen je eigenlijk nog krijgt. Maar volgende week moeten we gewoon onze sportieve plicht vervullen. Wat we ze ker ook zullen doen. Beve landers heeft onze periode (de eerste, red.)afgepakt." Niet iedereen bij WIK was daar zo van overtuigd. Ver hage: „Het zal moeilijk wor den om je eigen daar nog voor op te laden. Er staan ook een paar spelers op twee keer geel." Trainer Van Poortvliet baal de en kreeg het bijna niet uit zijn strot. „Als er toch één moet promoveren, dan liever Terneuzense Boys." Het was zo mooi geweest, WIK, SKNWK en Bruse Boys in één klasse. Eén eilandbe woner lacht misschien wel stiekem in zijn vuistje. Cees van Dijk uit Sirjansland, ko mend seizoen trainer van Be velanders. Volgt er een onverwacht weerzien met zijn oude werkgever Bruse Boys? WIK'57 - Terneuzense Boys 0-1 (0-1) - 21. Landa 0-1, gele kaarten: Landa (Terneuzense Boys), Kort (WIK), scheids rechter: H. Rutgers (Hendrik Ido Ambacht). Opstelling WIK'57: Hendrik se, Van de Hoek, De Broe- kert, Ganzeman, E. de Vlie ger, Verhage, Verwest, Stouten, M. Ganzeman, Kort (77. M. de Vlieger), Witten berg (65. Rotte) Elmar Verhage laat een voorzet van zijn voet vertrekken. De WIK-speler viel net als de toekijkende Richard Stouten tegen. (Foto: Marieke Mandemaker) GOUDA - De Zierikzeese meerkamper René Hol kers heeft bij een Hemel- vaartswedstrijd in Gouda drie persoonlijke records gevestigd. Holkers stootte de vijf kilo kogel 51 centimeter verder weg dan hij ooit had gedaan, 13.61 meter. De speer belandde pas na 51.16 meter in het gras en bij het polsstokhoog springen bedwong Hol kers een hoogte van 3.10 meter, een verbetering met veertig centimeter. Met zijn prestaties werd hij bij het kogelstoten tweede en won hij de an dere twee onderdelen. Ex-SKNWK 2 wint onderling toernooi NIEUWERKERK - Ex- SKNWK 2 heeft het jaarlijk se onderlinge toernooi van de Nieuwerkerkse voetbal vereniging gewonnen. Tijdens de achttiende uitvoe ring van dit evenement speelde het team tweemaal gelijk en won het drie keer. De eindstand: 1. ex-SKNWK 2, 2. SKNWK 1, 3. SKNWK 2, 4. SKNWK 3, 5. SKNWK Al, 6. ex-SKNWK 1. KWIEK BRUINISSE - Het tweede he renteam van de Bruse volley balvereniging Kwiek is van de derde naar de tweede klasse gepromoveerd. Het afgelopen weekeinde won Kwiek twee promotie/degra datiewedstrijden. Zowel Ho ly 2 als Kangoeroes werd met 2-0 verslagen. ATLETIEK PAPENDRECHT - Rachid Ben Meziane heeft een vijfde plaats behaald bij een wed strijd over vijftien kilometer in Papendrecht. De atleet van Delta Sport liep de af stand in 48.17 minuten, een krappe twee minuten later achter winnaar John Ver- meule. Alexander van Keulen debuteerde in Bruse Boys tegen Ouwerkerk. Het bekoorde de trainer amper. (Foto: Marieke Mandemaker) OUWERKERK - Hoe kon hij zo'n kans missen? Zit tend op zijn knieën sloeg hij met zijn hand tegen de grond. Over de gevolgen van zijn doelpunt had voet ballend Schouwen-Duiveland een jaar lang nage praat. Dat is zeker. Maar de doelman, Jacob Muller van Bruse Boys, bleef in de directe confrontatie koe ler dan de voetballer, Ouwerkerker en ex-Bruse Boys Jakkoo Brouwer. De consequenties: 2-3 voor Bruse Boys en een plaats in de finalepoule van de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. Het contrast tussen de twee coaches, vrijdagavavond op sportpark d'Eule, was na af loop levensgroot. De winnen de coach Alexander van Keu len, die zelf een hele wedstrijd als laatste man meespeelde, bekritiseerde de instelling van enkele Bruse voetballers. Jaap Goud glunderde van oor tot oor, ondanks het nip te verlies tegen de grote favo riet. De trainer had op de laatste competitiedag al een prachtige afscheidswed- strijd (tegen Kwadendam- me) en een dito feest gekre gen en van de beleving tegen Bruse Boys had hij ander maal genoten. Ouwerkerk vocht als een leeuw tegen het makke schaap uit Bruinisse. Tegenstrijdig genoeg eindig de de strijd in het voordeel van laatstgenoemde. En ook nog eens onverdiend. De winst was het enige waar mee Van Keulen blij mee was. Al het andere was hem vreselijk tegengevallen. Juist door mee te voetballen kwam een aantal dingen in een schrijnend daglicht te staan. „Ik heb me kapot geërgerd aan tekortkomin gen van bepaalde jongens," doelde de coach op techni sche mankementen. Bovenal laakte hij de menta liteit, die er bij Ouwerkerk dus wel was, van Bruse Boys. „Ik zal geen namen noemen, maar mijn broek zakte er van af," baalde Van Keulen die zelf een speler was die voorop in de strijd ging. „Dit was een wijze les. Misschien ben ik wel te fana tiek en te veeleisend," leek hij zich te verontschuldigen. Tirade „Het was leuk voor een keer tje," keek Van Keulen terug op zijn 'debuut' in Bruse Boys. In zijn tirade noemde de trainer toch een naam: Er- win van der Maas. „Zoals ik die vandaag heb zien voet ballen, kan hij nog niet mee bij Ouwerkerk." Van der Maas kwam ter spra ke toen de naam van Jouri Pankow viel, vrijdag de ma ker van twee prachtige doel punten. Met deze goals be wees de Ouwerkerkse spits dat zijn 22 doelpunten in dit seizoen geen toevalstreffers waren. Niks voor Bru? Van Keulen refereert aan de 43 doelpunten van Van der Maas, twee seizoenen gele den. Heeft Bruse Boys daar nu zoveel plezier aan be leefd, keek hij enerzijds vra gend.Anderzijds zijn de rela ties tussen Ouwerkerk en Bruse Boys vrij hecht. Jak koo Brouwer, Erwin van der Maas en Erik Bleiji kwamen in hun loopbaan voor beide elftallen uit. Van de laatste wordt gefluisterd dat hij vol gend jaar in Ouwerkerk speelt. Zijn werk op zaterdag zou daar de reden voor zijn. Dus waarom zou Pankow dan niet naar Bruse Boys kunnen? De spits bewees tegen een tweedeklasser als Bruse Boys in elk geval zijn waar de. Mee verdedigen doet de nummer negen van Ouwer kerk niet, van hem worden daden voorin verwacht. Die kunnen nogal eens groots uitpakken. Zijn eerste treffer was wonderschoon. Met een welgemikte lob over 25 meter liet hij Bert Lagen dijk, die na rust zoals afge sproken werd vervangen door Jacob Muller, totaal kansloos. „Kijken en schie ten," luidde het droge com mentaar van Pankow. Van Keulen was er minder over te spreken. „Ik verwijt hem niets, maar in mijn ogen is het een blunder." Pankows tweede was een halve stift over Muller. Boeiend Beide kunststukjes brachten de spanning terug in de wed strijd. De lob betekende de altijd belangrijke gelijkma ker net voor rust. Het stiffie, dat tot 2-3 leidde, luidde een zeer aantrekkelijk en boeien de laatste kwartier van het duel in. Bij de spannende tus senstand van 2-3 besefte Bru se Boys maar al te goed dat het de wedstrijd al urenlang had moeten beslissen. Ech ter, de Bruse gemakzucht in de eerste periode hield Ou werkerk levend. „Pak aan, pak aan," schreeuwde Goud vanaf de kant, „Bruse Boys is ook niet helemaal helder meer." De vermoeidheid be lette Brouwer voor de sensa tie van het jaar te zorgen. „Ik had overal kramp," excu seerde de nummer tien van Ouwerkerk zich. „Ik voelde zeker kansen voor een punt." Brouwer werkte zich tegen zijn oude teammaten te bar sten. Meer dan anders. „Dat moet ook anders red je het helemaal niet." Zijn voetbal- tijd bij Bruse Boys had Brou wer wel geleerd hoe Muller keept en in welke hoek hij schiet. Dat kwam heel han dig uit tijdens de strafschop- penserie, direct na de wed strijd. Staande achter Muller wees hij Pascal Dalebout, zijn keeper, de hoek waarin Muller zou schieten. De lin kerhoek. En warempel, Brouwer had het bij het rech te eind. Dalebout pakte de bal en nam de laatste pingel voor Ouwerkerk zelf. Muller kansloos. Had Ouwerkerk toch nog een beetje van Bru se Boys gewonnen. Ouwerkerk - Bruse Boys 2-3 (1-1) - 5. Weber 0-1, 43. Pan kow 1-1, 60. Willemse 1-2, 65. Van der Maas 1-3, 72. Pan kow 2-3, gele kaart: Kenters (Ouwerkerk), scheidsrech ter: W. Remeeus (Ouwer kerk), strafschoppenserie: 5-4 Ouwerkerk. Opstelling Ouwerkerk: P. Dalebout, Verwest, Kunst, Van Vlies, Begemann, Ken ters, Brouwer. M. Dalebout (65. Van Dongen), Hille- brand, Pankow, Van Marle. Opstelling Bruse Boys: La gendijk (46. Muller), Th. van den Berge, Van Keulen, Van den Ouden, Hanzen, Ruiten beek. Willemse, T. van den Berge, Van der Maas, Bleiji, Weber. ZIERIKZEE - Peter de Haan en Erik-Jan Elen baas spelen volgend seizoen bij voetbalvereni ging Zierikzee. De twee spitsen kwamen afgelo pen zaterdag tot overeenstemming met de zondagse vierdeklasser. De Haan scoorde dit sei zoen 22 keer voor Brou wershaven en Elenbaas schopte er bij ZSC achttien in. Brouwershaven was al lerminst blij met de mede deling van de topscorer om dat hij halverwege het seizoen had toegezegd te zullen blijven. „Ze vonden het niet leuk en hebben me succes gewenst," kreeg De Haan te horen. „Ik heb liever dat De Haan vertelt dat hij weggaat dan mijn vrouw," spreekt Brouwershaven-trainer Pim Potappel klare taal. „Dat is een mooie binnen komer, hè," voegt hij eraan toe. „Ik lig er in ieder geval niet wakker van. Iedereen gunt hem het beste bij Zie rikzee. Ik hoop dat hij slaagt." Bij aanvallend voetbal is De Haan een goe de spits, oordeelt Potappel. Mentaal is hij volgens hem soms wat minder.. „Het blijft mijn cluppie in mijn hart," zegt de twintig jarige De Haan over zijn nieuwe vereniging waar voor hij in de C's, B's en A's uitkwam. „Ik hoop dat we veel doelpunten voor Zie rikzee maken." Dat kan de club van Bert Pentury, die zaterdagochtend bij de on derhandeling aanwezig was, wel gebruiken. De ploeg maakte er in dit sei zoen maar twintig. Dat is de helft van het aantal dat De Haan en Elenbaas sa men scoorden. Voor de ZSC-spits heeft de overgang naar Zierikzee meer praktische redenen omdat hij op zaterdag van wege zijn werk volgend jaar amper meer kan voet ballen. Met hulp van Kees Kommer, ook lid van de technische commissie bij Zierikzee, is het balletje gaan rollen. „Ik vind het heel erg dat ik wegga. Op den duur moet je kiezen en niet voor het voetbal. Ze kunnen ook zonder mij," steekt de 29-jarige Elen baas ZSC een hart onder riem. „Een aderlating. Voor ons is het rot," spreekt Kom mer met een ZSC-pet op. „Als Zierikzee zijn we hart stikke blij," zegt hij met zijn andere pet. Bij het aan trekken van het spitsenduo blijft het volgens Kommer niet. Zierikzee hoopt ko mende week met een kee per naast Jacco van der Schee te komen. OOSTERLAND - „Je moet er niet te veel waarde aan hechten," sprak Duiveland-trainer Rini Ver west zaterdag over de 3-0 zege op Brouwershaven in poule 3 van de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee. „We laten zien dat we kunnen voetballen." Zijn collega van Brouwers haven, Pim Potappel, was beduidend minder te spre ken over het duel. „Het was van een zeer bedenkelijk ni veau, vooral van onze kant." De trainer probeerde met het oog op het vertrek van Peter de Haan naar Zierikzee een ander systeem uit: 4-4-2 in plaats van 4-3-3. Dat pakte niet goed uit. Verwest ging uit van twee scenario's: het eigen spel spe len en met dikke cijfers ver liezen of fanatiek van start gaan en maar zien wat de uit slag wordt. Het laatste bleek het beste, mede doordat Brouwershaven niet met de andere speelwijze kon om gaan. Het eerste Oosterland- se doelpunt was te danken aan de snelheid van René van der Werf, André van de Ber ge heette de maker van de tweede en derde treffer. Duiveland - Brouwershaven 3-0 (1-0) -15. Van der Werf 1-0, 68. Van de Berge 2-0, 75. Van de Berge 3-0, scheidsrechter: M. Bruynes (Bruinisse). Opstelling Duiveland: Swart, De Jonge (75. C. de Haan), B. Verhoek, Brekel- mans, Dooge, De Bruine, Wesdorp, H. Verhoek (50. H. Verhoek), Dusic, Van der Werf. Opstelling Brouwershaven: Hof (46. Van Mourik), Krista- lijn, Lievense, Hartog, Quist (46. Dekker), Kraaijenbrink, Duinhouwer, Van der Meer (55. De Haan), Dalebout, Vis ser, D. van Splunder. ZIERIKZEE - Bruse Boys heeft zich vrijdagavond voor de finalepoule van de Zierikzeesche Nieuwsbo de Trofee geplaatst. De ploeg deed dit na de nipte 2-3 zege op Ouwerkerk. Bruse Boys is de tweede ploeg die zich kwalificeert voor de poule waarin de bes te vier eilandelijke ploegen van dit moment elkaar op 7 juni in Kerkwerve treffen. SKNWK was al eerder zeker van een stekje. DFS en Re- nesse strijden morgenavond om de derde plek. MEVO moet met vier doelpunten verschil winnen om het orga niserende WIK uit de fina lepoule te houden. Uitslagen en standen Poule 4 WIK-MEVO4-1 MEVO - WIK WIK MEVO Bnisc Boys - Zierikzee 3-1 Ouivcrkerk - Bruse Boys 2-3 Zierik/cc - Ouwerkerk 13 mei Bnisc Boy* Ouwerkerk Zicrikzcc 2 0 2-3 1 0 1-3 Poule 2 ZSC - Rcncssc 0-1 DFS - ZSC 2-1 Rcnessc-DFS 13 mei DFS Rcncssc ZSC Poule 3 SKNWK - Duiveland 3-1 Brouwershaven - SKNWK 0-2 Duiveland - Brouwershaven 3-0 SKNWK Duiveland Brouwershaven 2 3 4-5 2 O 0-5 BREMEN (DPA) - Voor Arie van Lent was het na zijn sen sationele optreden voor YVer- der Bremen tegen Köln niet moeilijk bescheiden te blij ven. „Het waren de mooiste momenten uit mijn sportieve loopbaan. Voor hetzelfde geld was het de zwartste dag geweest." De 26-jarige amateur uit Ne derland begon met een eigen doelpunt, scoorde vervol gens drie keer in het goede doel. Bremen won (3-2) en hield uitzicht op kwalificatie voor een Europees toernooi. „Na die misser heb ik alles van me afgezet, voelde ik geen druk. Daardoor kon ik zo goed terugkomen in de wedstrijd." Precies honderd seconden voor het einde maakte Van Lent het win nende doelpunt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7