'Het lijkt me wel leuk, maar bang dat ik val' Snel rondje Grevelingen Ouwerkerk op transfermarkt Geen problemen in eerste weekeinde Avondcircuit begint op baan Delta Sport Chicago Bulls op schema Computer wint tweestrij d 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZSC-trainer Kommer overweegt ploeg terug te trekken voor finale Onrust rond ZN-trofee BURGH-HAAMSTEDE - Als het aau ZSC-trainer Kees Kommer ligt trekt hij zijn ploeg terug voor de finaledag van de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee wanneer de opgelopen kaarten in de wedstrijden om deze voetbalcup voor de reguliere competitie gevol gen hebben. Dit liet hij zaterdagmiddag weten na het met 2-1 verloren duel van DFS in poule 2 van die zelfde ZN-trofee. ,,Dit was misschien wel de laatste wedstrijd van ZSC om de ZN-trofee." Kommer doet zijn beklag omdat scheidsrechter Go mez, die de wedstrijd tussen Bruse Boys en Zierikzee van anderhalve week geleden floot, de rode kaarten, vier in getal, aan de tuchtcommissie van de KNVB heeft doorge geven. Dat zou volgens Kom mer tegen de afspraken zijn. Enerzijds geeft Dig Vleugel, voorzitter van de regiocom missie Schouwen-Duiveland dat de ZN-trofee organiseert, de coach van ZSC gelijk. Vol gens hem zijn in het verleden afspraken gemaakt met de tuchtcommissie van de afde ling Zeeland dat twee in het toernooi opgelopen gele kaarten tot bijvoorbeeld een wedstrijd schorsing in de ZN-trofee zouden leiden. Of dat uitgedeelde kaarten na de wedstrijd in onderling overleg met de mantel der liefde werden kwijtgeschol den. Grappen Anderzijds overheersen voor Vleugel de vergrijpen waar aan het viertal (Leo Burgers, Frans Kommer, Jacco van der Schee en Peter van Beve- ren) zich schuldig maakte. Die komen naar de mening van Vleugel niet in aanmer king voor strafoplegging binnen het eigen toernooi. ,,In het verleden hebben we wel meer 'grappen' gehad. Hier moet ik even om lachen. Wie zijn billen brandt, moet op de blaren zitten." Vleugel doelt met zijn uitspraak op schorsingen in het verleden van spelers van Bruse Boys en DFS. Om de vier voetballers 'tege moet te komen' heeft de re giocommissie afgelopen week de tuchtcommissie van de KNVB een brief geschre ven waarin staat, dat het kwartet dit seizoen is uitge sloten aan verdere deelname voor de ZN-trofee. De com missie deed dit in de hoop dat de KNVB aan strafver mindering denkt. Hetzelfde schrijven is naar de desbe treffende spelers, clubs en scheidsrechter gegaan en er kwam geen enkele reactie op. De regiocommissie heeft dus een uitstekende zet ge daan. Het lijkt er dus op dat Kom mer pas op de plaats moet doen. De trainer is dat voor alsnog niet van plan. Al zou pas op 6 juni, de dag voor de finale, blijken dat het viertal voor de reguliere competitie een schorsing aan de broek krijgt, verschijnt ZSC niet. Piet van der Horst, voorzit ter van de Scharendijkse voetbalclub, was zaterdag niet in de gelegenheid Kom mer te spreken en zei: „Wij kunnen ons goed het stand punt van de trainer indenken en als de spelers er zo over denken, kunnen we niets an ders. „Maar de trainer is geen ZSC." Zondagochtend, na ruggespraak met Kom mer, benadrukte de preses dat de uitspraken van zijn trainer voor persoonlijke re kening zijn. Geen oplossing Voor Zierikzee, dat met drie rode prenten het zwaarst ge troffen werd, is niet verschij nen op de finaledag in Kerk- werve geen oplossing. „Als het aan mij ligt, gaat Zierik zee wel," antwoordt wed strijdsecretaris Nico Tim merman op de vraag of Zierikzee het voorbeeld van ZSC zal volgen. „Ik kan er weinig over zeggen want we zitten met zijn negenen in het ZSC'er Arnold van der Have zit op de huid van DFS'er René prussé. bestuur." Hij verwacht de schorsingen van de drie spe lers, die er tegen Bruse Boys zijn uitgestuurd, woensdag of donderdag te ontvangen. Het partijtje tussen DFS en ZSC, afgelopen zaterdag op sportpark Van Zuijen, bleef - en dat had je misschien kun nen verwachten - kaartloos. Terwijl scheidsrechter Sp- lunter uit Serooskerke in een aantal gevallen zeker een geel papiertje omhoog had mogen en kunnen houden. Zouden Kommer en Kees Joosse, de DFS-trainer, voor de wedstrijd met de man heb ben gebabbeld? Hadden ze maar meer tijd in de wedstrijdbespreking ge stoken. ZSC gaf achterin ruimte weg alsof de aardbol er een zevende werelddeel had bijgekiegexi en DFS wisl zich niet te gedragen op het plotseling vrijgekomen stuk aarde en boorde kans op kans de grond in. Alleen de eerste niet. Die werd keurig door Johnny de Meij inge schoten nadat Huib Nortier de achterlijn haalde en een voorzet op maat afleverde, 1-0. Na de openingstreffer waren er twee telramen nodig om de kansen van degradant DFS te kunnen tellen. Een kleine greep: kopbal Remco Rotte, schot Anko van der Linde, Nortier voorlangs, grote kans De Meij, schot Van der Linde, goede kans De Meij. Joosse: „We hadden de wedstrijd met 6-2 moeten winnen en gelijk na rust had het 2-0 kunnen wezen." Omdat de thuisploeg zowel voor als na rust naliet de sco re te verviervoudigen, bleef vierdeklasser ZSC in de wed strijd. Eén tegentreffer kon niet uitblijven. Die kwam halverwege de tweede perio de toen Peter Messemaker en Erik-Jan Elenbaas, die vol gend seizoen bij Zierikzee speelt, richting DFS-doel- man Peter Brussé stormden. Messemaker haalde tenslot te uit, 1-1. De terechte winnende treffer kenmerkte het gebrek aan scherpte van de samenstel ling uit Burgh-Haamstede. Ferry Jansen en Bas Hogen- stein omzeilden de buiten- spelval en scoorden in eerste instantie niet omdat de pass van Hogenstein op zijn ploeggenoot te hard was. Jansen haalde de bal terug en legde voor op Hogenstein, die bij de tweede paal wacht te, 2-1. Door de overwinning strijdt DFS morgenavond met Re- (Foto: Marieke Mandemaker) nesse om een plaats in de fi nalepoule van de ZN-trofee. En ZSC? ZSC is op 7 juni slechts figurant. Als het die rol tenminste wil spelen. DFS - ZSC 2-1 (1-0) - 11. De Meij 1-0, 67. Messemaker 1-1,. 80. Hogenstein 2-1, scheids rechter: P. Splunter (Seroos kerke). Opstelling DFS: P. Brussé, Van de Zande, Goudswaard, Braam, R. Brussé, Verhage (60. Hanse), De Meij, Jansen, Nortier (80. Rouw), Van der Linde, Rotte (46. Hogen stein). Opstelling ZSC: Smits, Dor reman, Klaassen, Van der Have (77. De Voogd), De Jon ge, Van Oeveren, Meeganck, Heijboer, Messemaker, Elen baas, Kiezenberg. Weer drukt stempel op zeilwedstrijden Deelnemers maken zich klaar voor een rondje Grevelingen. (Foto: Marieke Mandemaker) BRUINISSE - De weersomstandigheden hebben de zeilwedstrijden tijdens de zevende Bruniversails positief en negatief beïnvloed. Vrijdag werd alles afgelast, zaterdag werd het snelste rondje Grevelin gen ooit in een catamaran gevaren. John Moret leg de de route Bruinisse-Brouwershaven en terug in één uur en zeventien minuten af. De supertijd van de zeiler uit Krimpen aan den IJssel le verde jammer genoeg voor hem niet de eindoverwin ning op. Omdat er verschil lende types catamarans be staan, wordt de tijd met een rating-factor vermenigvul digd zodat de Duitser Uwe Feldmann de hoofdprijs bin nensleepte. Achteraf gezien hadden de catamarans een iets te gemakkelijke baan omdat ze veel halve en ruime windse rakken konden zei len. Ondanks de stevige wind werden er toch vier manches voor de Splash (een jeugd- klasse tot en met achttien jaar) gevaren. De races gol den vooral als een voorberei ding op de Nederlandse kam pioenschappen die dit jaar in Veere worden gehouden. De catamarans en de Splash probeerden het vrijdag ook al. De windkracht zes gaf voor het startsein zoveel pro blemen dat tot uitstel van de start werd besloten. Het uit stel werd afstel omdat de wind aan bleef houden. De reddingsbrigade yan Zierik zee was samen met die van Oostburg lange tijd bezig de naar lager wal afgedreven catamarans terug naar de ha ven te brengen. De race voor de Optimist is binnen de ha ven gehouden. Hannah Hoogerheide uit Veere werd eerste, Zierikzeeënaar Joost Bolle klasseerde zich als bes te zeiler van Schouwen-Dui veland op een achtste plaats. Uitslagen Catamaran: 1. U. Feldman (Rommerskirchen), 2. J. Mo ret (KrirApen aan den IJssel, 3. M. Udink (Hendrik-Ido- Ambacht), 4. E. van Ewijk (Rotterdam), 5. S. Stahl (Bi blis). Optimist: 1. H. Hoogerheide (Veere), 2. E. Veldman (Mid delburg), 3. J. Terwigt (Dor drecht), 8. J. Bolle (Zierik zee). Splash: 1. K. 't Hoen (Nieuw koop), 2. X. Koenen (Veghel), 3. J. Nijpels (Kapellen). NEW YORK (RTR) - Michael Jordan was zondag tegen de Atlanta Hawks in normale doen. De basketballer scoor de 27 punten voor de Chicago Bulls en sleepte zijn ploeg in Atlanta door de zware slot minuten, 80-89. Het betekende de derde over winning in vier wedstrijden voor titelverdediger Bulls. De ploeg kan de best-of- seven dinsdag in Chicago beëindigen. Voor de Bulls scoorde Pippen 26 punten. Rodman kwam slechts twaalf minuten in actie. In die periode pakte hij vijf re bounds en liep hij vijf per soonlijke fouten op. De New York Knicks en Miami Heat vochten in Madison Square Garden een privé-oorlogje uit. De Knicks wonnen door toedoen van Patrick Ewing. Matige belangstelling promotiedag inline skaten (Door Peter Godrie) RENESSE - De belangstelling promotiedag voor in line skaten, georganiseerd door Sportsurf Jonker in Renesse, is enigszins tegengevallen. Slechts een kleine dertig mensen bonden de schaatsen op vier wieltjes zaterdag onder aan de Zeeanemoonweg. Terwijl het een hele leuke bezigheid is, bleek uit ei gen ervaring. De promotiedag werd in twee bedrijven afgewerkt. Tijdens de middagsessie be sloot ik zelf mee te doen, op aandringen van Marco Jon ker, de eigenaar van de sportzaak in Renesse. Ach waarom niet, dacht ik. Mis schien is het wel wat. De eer lijkheid gebied te zeggen dat het ook wat werd. Terwijl andere belangstel lenden zich aanmelden, trok ik mijn inline skates onder. Van een hulpje kreeg ik knie- en polsbeschermers aange reikt, want die heb je echt nodig, speelde hij me toe. Voor beginnelingen zoals ik kun je de eerste schreden op inline skates vergelijken met de eerste keer op schaatsen. Alleen op inline skates sta je stabieler omdat het raak vlak met de ondergrond een stukje breder is. Bovendien heeft ijs het kenmerk glad te zijn, de straat is stroever en dus val je veel minder snel. Niet kunnen wachten op de anderen besloot ik alvast wat rondjes op de Zeeane moonweg in Renesse te draaien. Dat ging veel mak kelijker dan verwacht. Slechts remmen met die wieltjes onder je voeten was niet één van de meest simpe le dingen. Blikken Toen iedereen klaar was met het onderbinden van de ska tes reden we netjes achter Hans Wol, een skate-instruc- teur, aan. Om ons heen veel blikken van voorbijgangers die zich afvroegen of dat in line skaten nu echt zo simpel was. Ja, want als je een beet je kunt schaaten is inline skaten erg eenvoudig. Wol beval ons enkele even wichtsoefeningen te doen. Ie dereen volgde netjes zijn voorbeeld. Op één been ska ten, het andere van de grond. Niet moeilijk, wel grappig. Op een pleintje draaiden We steeds rondjes en moesten we verschillende manier skaten. Afzetten, bochten maken en meer van dat soort dingen. Ik, niet de meeste luie van het stel, draaide sneller dan andere skaters mijn rondjes. Overstappen in een bocht zo als schaatser dat doen, was helemaal niet moeilijk. Het remmen was minder prettig. Een keer smakte ik lelijk te gen het wegdek op plekken waar ik geen beschermers droeg. Het bleef slechts bij een paar blauwe plekken. Dat had ik er wel voor over want inline skaten is gewoon een hele leuke sport. Voor mij is de drempel, als die er al was, weggenomen. Ik ga zeker vaker die rolschaatsjes onderbinden. Want de stap om het te doen, is groot, blijkt uit de woorden van Jonker die mensen vaak hoort zeggen: „Het lijkt mé wel leuk, maar ik ben bang dat ik val." Skate-instructeur Hans Wol (in het midden met pet) doet een evenwichtsoefening voor op de promotiedag voor inline skaten in Renesse. (Foto: Marieke Mandemaker) Westerink eerste aankoop OUWERKERK - Jakkoo Brouwer laat er als nieuwe trainer van Ouwerkerk geen gras over groeien. Hij is maar liefst met vijf spelers in ge sprek om volgend seizoen op sportpark d'Eule te komen voetballen. Namen wil de coach in spé uiteraard niet noemen, maar volgens hem zijn het 'echt spelers van niveau'. „Het ziet er wel goed uit," is het enige wat Brouwer kwijt wil. De huidige man aan het Ouwerkerkse roer, Jaap Goud, weet meer en presenteerde vrijdagavond na Ouwerkerk-Bruse Boys (2-3) de eerste aanwinst. Het is Sander Westerink die enkele seizoenen gele den onder Nico Kind, tegen woordig oefenmeester van Renesse, een half jaar bij DFS speelde. Kind vond de keuze van Westerink maar niets, liet de coach tegen over de speler weten. Vol gens Kind had hij voor DFS of Renesse moeten kiezen. Westerink speelt het liefst stopper, maar de boomlan ge 27-jarige inwoner van Burgh-Haamstede is op meerdere plaatsen inzet baar. Gruttepikkers-toernooi Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Het eerste weekeinde van het Gruttepikkers-veteranentoernooi op het tennispark van Nieuwerkerk is probleemloos verlopen. Het voorspelde slechte weer bleef uit waardoor alle ge plande poulewedstrijden van een uur door konden gaan. Piet Slootmaker uit Nieu werkerk had een goede start op het eerste tennistoernooi op Schouwen-Duiveland. De D2-speler zette in zijn poule eerst W. Weggeman opzij met 11-7. Met J. van Asch was dat iets lastiger, 8-7. De twee winstpartijen bezorgden hem een plaats in de kruisfi nales. F. Schletterer volgde het voorbeeld van Slootmaker in de Dl-klasse. Hij won achter eenvolgens van J. Buys (10-6) en A. Moerman (13-7) waar door de tennisser al verze kerd is van een plaats in de halve eindstrijd van aan staande zaterdag. Uitslagen HEC2: J. van de Weele-A. Kooman 15-0, HDC2: Van de Hooft/Schletterer-Van Dij- ke/De Coninck 10-4, Vlees- houwer/Holm- Salomons/Van de Weele 9-8, DDC2: Slootmaker/Van Dij- ke-Kot/Huysman 9-5, Bo mer/Van der Horst-Slootma- ker/De Lo'off 12-4. HED1: F. Schletterer-J. Buys 10-6, F. Schletterer-A. Moer man 13-7, J. Buys-A. Moer man 8-8, HDD1: Both/Van de Ouden-Slootweg/Deering 11- 7, Moerman/Slootmaker- Dekker/Van de Stighel 9-6, DDD1: Goud/Westerweel- Van Asch/Cator 9-6, GDD1: Post/Moerman-Deurloo/Van Dijke 14-4, Jongen/Voerman- Peters/Peters 15-7. HED2: J. Meyer-R. Wester weel 8-6, P. Slootmaker-W. Weggeman 11-7, P. Slootma- ker-J. van Asch 8-7, W. Weg- geman-J. van Asch 8-6, G. Ahlricks-B. Kotvis 10-4, J. Bij de Vaate-B. Kotvis 7-6, G. Ahlricks-J. Bij de Vaate 8-6, R. Loos-P. Stoutjesdijk 8-6, H. Houdijs-R. Loos 13-1, A. Koster-F. Roodenburg 11-6, C. de Vos-R. Vleeshouwers 9-5, HDD2: Westerweel/ Schipper-Van Helden/Loos 14-4, Van Helden/Loos-Van de Linde/Van de Vreugde 12-5, Slootmaker/Stoutjes- dijk-Mater/Francke 20-2, St- ruyk/De Vlaam-Kotvis/ Roodenburg 11-6, Wester- weel/Schipper-Van de Lin de/Van de Vreugde 13-4, GDD2: Bakker/Luchies-Fol- mer/Van de Meer 10-5, Lod- der/Havelaar-Van de Linde/ Folmer 11-8, Van Asch/Van Asch-Van der Cingel/Over- beeke 12-7, Wehermeyer/ Wehrmey er-Moerman/Van Gemeren 7-7, Wehermeyer/ Wehrmey er-Van de Snep- pen/Weggeman 9-3 (walk over), Moerman/Van Geme- ren-Van de Sneppen/Wegge- man 9-9, Bakker/Luchies- Hop/Hop 8-7. Slechts vijftig voor-inschrijvingen ZIERIKZEE - Atletiekvereniging Delta Sport dins dag om zeven uur opent het avondcircuit van Ver eniging Zeeland Atletiek, het overkoepelende or gaan van de provincie. De wedstrijdenreeks telt vijf avonden. Scheldesport, AV'56 en de fusieclub Dyna mica (tweemaal) nemen de andere vier avonden voor hun rekening. Het Zeeuwse circuit heeft in het verleden al vaker ge draaid. Nu wordt geprobeerd het nieuw leven in te blazen. Dat lijkt vooralsnog met vijftig voor-inschrijvingen niet te lukken. Riet Jansen, verantwoordelijk voor de in schrijvingen, geeft toe dat het heel minnetjes is, maar rekent op nog wat inschrij vingen voorafgaand aan de wedstrijd op sportpark Ban- nink. „Het is heel jammer dat de baanatletiek blijft staan, terwijl de wegatletiek een enorme vlucht neemt." Het avondcircuit staat open voor iedereen: van senioren tot D-junioren. Na de wed strijd in Zierikzee strijkt het circuit neer bij andere Zeeuwse clubs. De data zijn 20 en 27 mei, 17 juni en 8 juli. Met de wedstrijden zijn geld prijzen te verdienen. Voor elk Zeeuws record in welke categorie dan ook, looft de organisatie 25 gulden uit. NEW YORK (RTR/ANP) - De supercomputer Deep Blue heeft de schaaktweekamp tegen wereldkam pioen Gari Kasparov gewonnen en daarmee ge schiedenis geschreven. De electronica en het pro gramma van IBM toonden zich zondag in de zesde en be slissende partij beter dan de hersencellen van de Rus. De eindstand tussen mens en machine kwam daarmee op 2.5-3.5. Deep Blue verdiende 1.3 miljoen gulden voor z'n bazen. Tot voor heel kort werd het voor onmogelijk ge houden dat een computer, toch 'slechts' toegerust met een gigantisch rekenvermo- gen en geheugen, het zou winnen van het overzicht en de intuïtie van de absolute topschaker. Eigenlijk was zo'n apparaat niet meer dan een ordinaire 'bak kiezel' die 'zat' tegenover een in de we reld superieur menselijk schaakbrein. Zondag zat het hoofd van Kasparov, die de zwarte stukken had. echter vol grind. De 34-jarige Rus gaf snel op.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 6