Vliegshow spectaculair slot matig bezocht Bruniversails GOED KOOP Joël van Houdt winnaar in Zeeuwse Kunstbende Van rotonde naar Zeeanemoonweg Andere standplaats taxi's met Pinksteren in Renesse Winststijging van 13,7 procent Waterschapsbank boert goed Organisatie gezien weersomstandigheden redelijk tevreden A - X. Diefstal mislukt SAUCIJZEN f-ü -M AGENDA Meneer de Koekepeer Kinderdagverblijf geeft kinderen voorleesontbijt Culturele activiteiten in Sint Nicolaaskerk Brouw In categorie Video en Fotografie RENESSE - De taxi-standplaats in Renesse wordt met Pinksteren verplaatst naar de Zeeanemoonweg. Het gaat om een proef. Doel is de overlast voor om wonenden bij de rotonde te verminderen en de ver keersveiligheid te vergroten. ZIERIKZEE - De Nederlandse Waterschapsbank (NWB) behaalde over 1996 een nettowinst van 147,9 miljoen, wat ten opzichte van 1995 een stijging van 13,7 procent betekent. Zo meldt de bank in haar jaarverslag 1996. Gezien de resultaten van het eerste kwartaal van dit jaar wordt ook over 1997 een winststijging verwacht. "TTSag •S'V Overvest is zeer spectacu lair. Maar dat is hij ook aan zijn stand verplicht. Over vest is een echte wedstrijd vlieger en heeft vele kam pioenschappen achter zijn naam staan. Zo werd hij Ne derlands kampioen in 1988, 1989,1994 en 1996. In dit laat ste jaar schreef hij ook het Benelux kampioenschap op zijn naam. De drie piloten - en de toe schouwers - hebben geluk. Juist op het moment dat zij hun capriolen in de lucht uit voeren schijnt er een stra lend zonnetje boven Bruinis- se. Maar volgens teamleider Jaap van Leeuwen, die vanaf de grond tekst en uitleg geeft tijdens de show, hebben ze wel last van turbulentie. Ze ker wanneer de vliegtuigjes verticaal in de lucht hangen. ,,Dan worden ze door de tur bulentie als het ware opzij gedreven," aldus Van Leeu wen. *3 •i- if-. t A\ r, -■ VrT-V Kinderen kijken naar het vliegtuig dat boven de vissershaven zijn capriolen uitvoert. BRUINISSE - Zo vroeg- in het seizoen is het voor een organisatie van een evenement altijd afwachten wat de weergoden in petto hebben. Voor Bruniver sails was dat vrijdag en zaterdag niet veel. Al bleef het zaterdag wel droog. De toeristen die vorige week nog wel naar de kust waren getrokken, waren toen echter al naar huis. Alleen de vliegshow zater dagmiddag trok nog veel bezoekers naar de vissers haven. De huidige taxistandplaats bij de rotonde op de Hoge- zoom is een bron van over last voor omwonenden. Dit in verband met de aanwezig heid van veel mensen, die na sluitingstijd van de horeca weer terug willen naar de campings. Daarnaast hebben de taxichauffeurs moeite om hun klanten veilig op te pik ken op deze plaats. In overleg met de chauffeurs heeft het college van burge meester en wethouders met Over 1996 steeg de porte feuille langlopende kredie ten naar 28,6 miljard. Het ba lanstotaal bedroeg 31,3 miljard. Het eigen vermogen steeg met 14,6 procent van 965 miljoen tot 1.106 miljoen. In het jaarverslag wordt de verwachting uitgesproken dat het resultaat in 1997 ten minste gelijk zal zijn aan dat «over 1996. Nu al geeft de di rectie aan dat de resultaten, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, wederom zullen stijgen. In het eerste kwartaal van dit jaar werd aan nieuwe langlopende kre dieten een bedrag van 855 miljoen verstrekt, wat een stijging inhoudt van onge veer 40 procent ten opzichte van dezelfde periode in het voorgaande jaar. Versterking De NWB is zonder meer in staat de versterking van. dc zeeweringen te financieren, Hun expositie heeft als titel Contrast meegekregen, door de tegenstelling in de ge bruikte materialen steen en stof. De uitbundig beschil derde gebatikte doeken van Van Baarle contrasteren met de natuurlijke kleuren en vormen van de beelden van Van Pelt. De kerk vormt een indrukwekkende achter grond voor het tentoonge stelde werk. Ook de rest van het seizoen zijn er regelmatig exposities in de kerk te zien. Het Creatief Centrum Per- spect toont olieverfschilde rijen tussen 2 en 12 juni. Kunstvoorwerpen van de Zeeuwse Kunstkring lossen deze expositie vanaf half tot eind juni af. Tussen 5 en 19 Pinksteren bij wijze van proef een andere standplaats gekozen voor de taxi's. Van 15 tot en met de nacht van 20 op 21 mei wordt de stand plaats verplaatst naar de Zeeanemoonweg, ter hoogte van het VVV-kantoor.Voor de standplaats bij de Roton de geldt op deze dagen vanaf 20.00 uur een parkeerverbod. Dit wordt met borden aange geven. Na Pinksteren wordt bekeken of de wijziging van de taxi-standplaats gehan teerd blijft. evenals dat met de verster king van de rivierdijken het geval is. Wel zal nog moeten worden vastgelegd welk deel daarvan ten laste van het Rijk en welk deel ten laste van de waterschappen komt, aldus het bij het jaarverslag gevoegde persbericht. De aandelen zijn voor 81 procent in handen van de water schappen, 17 procent is in handen van de staat en 2 pro cent is eigendom van provin cies. De NWB houdt in het nieuwe jaar vast aan het be leid van voorgaande jaren. Als zakenbank voor de over heid is de bank betrokken op een ander terrein dan de al gemene banken. Ook zal worden gewerkt aan een ver dere versterking van de ver mogenspositie, opdat aan geldgevers een zo mogelijk nog grotere zekerheid wordt geboden. Het jaarverslag 1996 wordt gepresenteerd op de Algemene Vergadering van Aandeelhouders op don derdag 29 mei. juli zijn er quiltkleden van de quiltgroep Schouwen- Duiveland in de kerk te zien. Schilderijen van Kappert en De Lange hangen op tussen 16 en 30 augustus. De schil dersclub Vernimmen toont haar kunnen van 6 tot 20 sep tember.De kerk is geopend maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Muzikaal bruist de Sint Ni- colaaskerk eveneens van de activiteiten. Zo is er maan dag 26 mei een uitvoering van de Stichting Zeeuws Or kest. Ook zal er elke zater dag in juli en augustus, met uitzondering van 12 en 25 ju li, een orgelbespeling zijn tussen 14.30 en 15.30 uur. Standhouder F. de Jager uit Almere had de bui al zien hangen. Hij stond zelf vorige week op een camping in Vrouwenpolder en zag daar steeds meer gasten vertrek ken. „Vrijdag was iedereen al zo'n beetje weg. Het ligt dus niet aan de markt, dat er weinig mensen komen, maar aan het weer. Daar doe je niets aan." De stroopwafel- bakker naast hem beaamt het. Hij heeft om 16.00 uur nog heel wat koopwaar in zijn wagen staan. En ook de Op zaterdag 14 juni komt Joël uit in de landelijke fina le in Utrecht. Thema van de Kunstbende dit jaar is 'kracht'. Hij beeldde dit uit door middel van een zwart/wit foto met een af beelding van twee handen. Joël voelt niks voor een diep gravende analyse over wat hij met deze opname precies wil zeggen. „De kracht moet uit de foto zelf spreken," is zijn mening. Joël zit in de vierde klas van de Havo op het St. Willi- brordcollege in Goes. Door het werk van zijn vader, vak versgebakken grote wafels vinden weinig aftrek meer. Warm zijn ze overigens niet meer. De wind maakt dat ze binnen korte tijd afgekoeld zijn. De mensen die er wel zijn be vinden zich aan het eind van de zaterdagmiddag voor het grootste gedeelte in de feest tent op de vissershaven. Daar wordt een playback- show gehouden voor de jeugd. Weer of geen weer. De kinderen malen daar niet fotograaf Joop van Houdt, kreeg hij ook belangstelling voor de fotografie. Voorlopig als hobby, maar na de mid delbare school hoopt hij wel de opleiding fotografie aan de Kunstacademie, het liefst in Den Haag, te gaan volgen. Krijgt hij hulp bij zijn hob by? „Absoluut niet," bena drukt zijn vader. „Ik heb hem één keer uitgelegd hoe je een zwart/wit-filmpje moet ontwikkelen en afdrukken en daarna is hij zelf aan de slag gegaan. De jury van de Kunstbende in de categorie Video en Fo tografie toonde zich vol lof om. Zij strijden om het hardst voor de eerste plaats. Adriaan van den Berg, Ro nald Roth en Lenny van Klinken lukt dat het best. Met hun vertolking van 'Hoese mere' van Zeelands eigen Surrendér, winnen ze de eerste prijs. Het drietal wordt gevolgd door Whitney, Darshini, Amber, Caroline en Mabelie, die het nummer 'Wanna be' van Spice Girls playbacken. Derde wordt Sietske Neele met het num mer 'La solitudine' van Lau ra Pausini. Mondriaan De mensen buiten de tent kunnen zich vermaken op een kleine kermis of een kijkje nemen op de originele tweemaster Mondriaan, die ligt afgemeerd aan de Vis sershaven. Dit 46 nieter lan ge en 6,6 meter brede schip over de foto met de twee han den, die volgens haar op sub tiele en technisch perfecte wijze uiting geeft aan het thema. De winnaar werd naast de af vaardiging naar de landelij ke finale geëerd met een oor konde, een penning en een bedrag van driehonderd gul den. Muurschildering In de categorie Alles Mag werd een tweede prijs toege kend aan Arie Roon uit Brou wershaven voor zijn muur schildering in jongerencentrum De Pit in het MFC in Zierikzee. Daarmee hielden de pluimen voor de Schouwse inzendin gen in de Kunstbende al op. In de categorie Muziek viel de gelegenheidsformatie (Foto: Marieke Mandemaker) maakt deel uit van Zeilvloot de Zeeuwse Stromen. Maar hoe origineel het er aan de buitenkant ook uitziet. In de stuurhut blijkt, dat ook in de zeilwereld, noodzakelijker wijs, de technische verwor venheden een plaats hebben gekregen. Ook op de Mondri aan wordt immers gebruik gemaakt van computers. Dat is niet het geval aan boord van de North Amarcan Yale uit 1940 van Rob van Dijk uit Leeuwarden. Dit in 1940 gebouwde vliegtuig, ge lijkwaardig aan de Harvard, is één van de drie vliegtuigen van het Aircastle Aerobatic- team, die zaterdag aan het eind van de middag een vliegshow geven. Behalve Rob van Dijk waren dat Ro nald de Raaf uit Teuge met zijn Stampe Vertongen 4b en Hendrik Jan van Overvest uit Lelystad met een Mudry Cap 21. Vooral het optreden van Van 'Shaded Minds' uit Zierikzee buiten de prijzen. Dat gold ook voor het duo Jefta van Donk en Kevin de Vries. Zij probeerden het thema kracht tot uiting te brengen door middel van computer-ge stuurde muziek. De techniek liet de jongens echter danig in de steek, waardoor de computer tot weinig muzika le output kwam. Aan het slot van de middag kregen ze een herkansing, hetgeen hen ech ter geen plaats bij de eerste drie opleverde. Danig teleurgesteld waren ook de leden van de band van Niek de Jonge uit Zierikzee. Toen het doek voor hen op ging, gaf de versterker een storend signaal te horen. Het duurde geruime tijd voordat dat euvel was verholpen en vervolgens bleek een tweede versterker het grotendeels te laten afweten. De teleurstel ling binnen de groep was groot en veel zin in een bab bel met presentator Thomas Siahaya hadden de leden dan ook niet meer. In de categorie Ontwerpen stuurden Linda Koelemij en Sanne Bentvelzen uit Zierik zee hun werkstuk 'Stille Kracht' in. Ook zij vielen buiten de prijzen. Prijswinnaars De eerste prijswinnaars, die allen op 14 juni de provincie Zeeland vertegenwoordigen zijn, naast Joël van Houdt: de groep Alices' Restaurant Middelburg (muziek); De broers van de Vijver, Axel met het kunstwerk Power Mobiel (alles mag); Emma Burns, Middelburg (taal); Geertje van de Berg en Ellen Opdorp, Terneuzen (theater); Judith de Loof, Vlissingen (ontwerpen) en de groep J ik ke van Loo, Middelburg (dans). Bijprogramma De vliegshpw trekt aan het eind van de dag toch nog veel toeschouwers naar de vis sershaven. Maar zoals eigen lijk de hele dag en ook vrij dag het geval was, is 'het overwegend 'eigen' bevol king. Dat moest ook Jaap Braber van de Stichting Bruniversails constateren. Braber is verantwoordelijk voor de walactiviteiten van Bruniversails. Deze fungeer den oorspronkelijk (vanaf 1990) als bijprogramma van de zeilwedstrijden die op het Grevelingenmeer gehouden worden. Maar in de loop der jaren zijn ze eigenlijk be langrijker geworden dan het zeilen. Braber is, gezien de weer somstandigheden, redelijk tevreden over het evene ment. „Ik heb goede berich ten gekregen van de braderie en hobbybeurs. Het is me niet tegengevallen." Daar zag het vrijdagmorgen overi gens wel naar uit. Koude; wind en regen gooiden al bij de opening roet in het eten van de organisatie. „Maar toen hebben we al tegen el kaar gezegd, dat we de moed er gewoon moesten inhou den. En vandaag blijkt dat toch terecht te zijn geweest," aldus Braber. BRUINISSE - Een po ging om in de nacht van vrijdag op zaterdag een Mercedes te stelen vanaf Aquadelta in Bruinisse liep uit op een misluk king. De alarminstallatie van de auto, een Mercedes 250 D van een Belg, bleek van dusdanige goede kwaliteit, dat de onbe kende dieven niet verder kwamen dan veertig me ter. Wel heeft de auto door de poging tot diefstal flinke schade opgelopen. Advertentie 500 gram van JÖ4& van 6?» EXPORT PILS ■«•OO tray 24 blikjes I+W 4 0,33 liter van.l&5V A AVIKO AARDAPPEIKROKETTEN AARDAPPELSCHUVEN 0QQ zak 450 gram NU van m» 12 CiTiiw Mn» 199? AiPSPwnBV tri 035-5483333 ELKE DAC GOED NIEUWS 8 Maandag 12 mei Brouwershaven Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 13 mei Zierikzee Vergadering raadscommis sie openbare werken en mi lieu in Theater Mondragon. 19.00 uur. Vergadering adviescommis sie grondgebiedzaken, ruim telijke ordening en economi sche zaken. Theater Mondragon. 19.30 uur. Zonnemaire HarmonieverenigingNut en Uitspanning haalt oud pa pier op. 18.30 uur. Woensdag 14 mei Zierikzee Flippo-ruilbeurs. De Lichtboei, MFC. 13.30 tot 15.30 uur. Studiedag van de Confessio nele Vereniging in de Neder landse Hervormde Kerk in het kerkcentrum van de Gas- thuiskerk. 14.30. Informatie-avond over drugs in het MFC. 19.30. Haamstede Fietstocht langs zuidkust van Schouwen vanaf Slot Haamstede. 13.00 uur. Woensdag 14 mei Zonnemaire Vergadering dorpsraad in het dorpshuis. 20.00 uur. Donderdag 15 mei Nieuwerkerk Openbare hoorzitting ver keerssituatie Loensweg en aansluiting op de Rijksweg N59 in het dorpshuis. 19.30 uur. Vrijdag 16 mei Zierikzee Open dag Museumhaven van 10.00 tot 15.00 uur. Solo-optreden Stef Bos,# Theater Mondragon. 20.00 uur. Zaterdag 17 mei Zierikzee Snuffelmarkt. Havenplein. 10.00 tot 15.00 uur. Kerkwerve Zeeuws Palingrookkam- pioenschap op de Ring. 9.00 uur. Rommelmarkt/verkoopdag. Bij kerkgebouw Beatrix- straat. 9.00-16.00 uur. Serooskerke Jaarlijkse Schelphoek- wandeltocht (5, 8,15 en 40 kilometer) vanuit het dorpshuis in Serooskerke. Vanaf 9.00 uur. Haamstede Rommelmarkt. Rondom Ge reformeerde kerk. 9.00 uur. Renesse Oecumenische viering van Schrift en Tafel. Jacobus- kerk. 19.00 uur. Noordwelle Emely's Fair. Lockershof. 10.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Rommelmarkt Gereformeer de Kerk. Bostonplein. 9.00 uur. Bruinisse Rommelmarkt Hervormde Gemeente. Industrieweg 7 en Dreef 10. 9.00-12.00 uur. Zondag 18 mei Ellemeet Open dag. Stoeterij Rzadkiewa Arabians, Ridderweg 8A. 12.00 tot 17.00 uur. Maandag 19 mei Ellemeet Open dag. Stoeterij Rzadkiewa Arabians, Ridderweg 8A. 12.00 tot 17.00 uur. Dinsdag 20 mei Nieuwerkerk Oprichtingsvergadering Dorpsraad Nieuwerkerk. Dorpshuis. 20.00 uur. Vrijdag 23 mei Burgh-Haamstede Uitvoering Interkerkelijk Kerkkoor Haamstede in de N-H kerk van Haamstede. 19.45 uur. Zaterdag 24 mei Renesse CJV-kamp, receptie 25 jarig bestaan, kampgebouw. 14.30-17.00 uur. Sirjansland Rommelmarkt Zondags school Het Visnet, CZAV- loods. 9.30-14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Kinderdagverblijf Meneer de Koekepeer in Burgh-Haamstede doet mee aan het Nationaal Voorleesontbijt, woens dag 14 mei. Kinderen, die die dag in het verblijf opgevangen worden kunnen tussen 8.00 en 9.00 uur aanschuiven voor het ontbijt, waarbij door groepsleidster Astrid van Hout voorgelezen wordt. Voor het voorlezen worden verschillende boeken ge bruikt. Het thema van de verhalen is eten. Het ont bijt vormt de afsluiting van diverse activiteiten. Zo zijn de kinderen naar de biblio theek geweest om boekjes te halen. Morgen, dinsdag, gaan ze naar de kinderboer derij, waar ze met eigen ogen kunnen zien hoe de dieren eten. Dit jaar staat de Nationale Voorleesdag in het teken van de leesbevordering aan kinderen in de voorschool se opvang. De initiatiefne mers hopen dat na deze dag voorlezen een structurele plaats gaat innemen in het pedagogische beleidsplan. Volgens hen leren kinderen aan wie op zeer jonge leef tijd veel is voorgelezen, la ter gemakkelijker lezen en hebben zij er ook vaak meer plezier in. Positief effect Daarnaast heeft voorlezen een positief effect op de so ciale en emotionele ontwik keling van kinderen. Het Voorleesontbijt is een ini tiatief van Stichting Lezen en het NBLC Centrum voor Bibliotheken. BROUWERSHAVEN - De rij van culturele activitei ten in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven wordt geopend door een expositie van Els van Baar le en Iet van Pelt. Zij tonen hun werk' van zaterdag 17 tot en met zaterdag 31 mei. De winnende foto bij de Kunstbende van Joël van Houdt. NOORDGOUWE - De vijftienjarige Joël van Houdt uit Noordgouwe is zondag in de Stadsschouwburg in Middelburg winnaar geworden in de categorie Vi deo en Fotografie in de Zeeuwse voorronde van de Kunstbende.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3