Bedrijfsbrochure? Zandplaat is nieuwe zorg Auto rijdt van dijk af Gemeente gegadigde voor grond onafgebouwd motel WIK vlot klaar in nacompetitie LwO Auto in puin tegen honk duivenmelkers Illegaal kampeerders in Westhoek op de bon Diefstal uit drie auto's r ZIERIKZEESCHE 1 i NIEUWSBODEi Grote partij kleding weg Dronken bromfietser r "LIEVER DE HAAN WEG, DAN MIJN VROUW." dé krant van schouwen - duiveland! 'W/ODEL1ö^^ ZIERIKZEESCHE NI EU WSBODE DRUKKERIJ UITGEVERIJ ,0111-453535 MAANDAG 1 2 MEI 1997 152e JAARGANG NR 26177 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Strandreddingsbrigade vanaf komend weekeinde weer actief langs de kust BURGH-HAAMSTEDE - Met de zandplaten die groeien voor de duinovergang Watergat heeft de strandreddingsbrigade er een nieuwe zorg bij. Van af komend pinksterweekeinde is de brigade actief onder een nieuwe baas: de gemeente Schouwen-Dui- veland. Voor wethouder G. van de Velde mag alles blijven zoals het onder de gemeente Wes- terschouwen was. Een meer professionele opzet wordt niet overwogen. „Nee, die mensen hebben alle benodig de papieren. Als er echt wat aan de hand is, hebben we ze nodig. Petje af voor die club," aldus Van de Velde. De strandreddingsbrigade krijgt dit jaar gebiedsuit breiding. Werd vorig jaar al een stuk strand van de voor malige gemeente Midden- schouwen bestreken; nu komt daar een stuk strand tot aan de sluis in de Brou- wersdambij. Een ander stuk gebiedsuit breiding baart de brigade zorgen. De laatste jaren is voor het Watergat een zand plaat gegroeid op enkele honderden meters uit de kust. „Er staat een flinke stroming. Mensen zwemmen erheen en kunnen dan niet meer terug. We moeten er re gelmatig heen. Het is levens gevaarlijk daar," zegt ex- voorzitter J. Augenbroe van de brigade. Augenbroe is inmiddels ver trokken bij de brigade. Zijn voorzitterstaak wordt over genomen - door- Rotterdam mer F. deKraaij. De verdwaalpalen die vorig jaar voor het eerst op het strand stonden, hebben hun nut nog niet bewezen. De red dingsbrigade signaleert geen opvallende daling van het aantal vermissingen, maar tekent daarbij aan dat het ge brek aan zomerse dagen een vergelijking met voorgaande jaren moeilijk maakt. De strandreddingsbrigade is vanaf komend weekeinde weer actief in de drie posten Jan van Renesseweg, Wilhel- minahoeve en Westenschou- wen. In het weekeinde van 5 en 6 juli wordt de volledige sterkte bereikt. Vorig jaar maakten de 64 vrijwilligers 1512 mandagen op het strand. Bij elke post werden gemiddeld vijftig zestig hulpverleningen uitgevoerd. Aanzienlijk minder dan in de mooie zomers van 1995 en 1994. Overlast Met name in Renesse en Haamstede signaleert de red dingsbrigade toenemende nachtelijke overlast door dronken jongeren op het strand. Strandtenthouders klaagden erover. Een bunker in de duinen was gedurende enkele weken het bivak van een groep gabbers. De leden van de strandreddingsbrigade hebben er in de zandplaat voor het Watergat een nieuw werkterrein bij gekregen. (Foto: Marijke Folkertsma) Volgens Augenbroe heeft de politie toegezegd 's nachts vaker op het strand te pa trouilleren. -Van de Velde- zegt dat de kwestie de aan dacht heeft in het overleg tussen Rijkswaterstaat, poli tie en burgemeester. „Door de bijdrage uit Den Haag ko men er extra politiemensen. De capaciteit op het strand is onderwerp van overleg." Het materiaal van de red dingsbrigade staat klaar voor een nieuw seizoen. 1 Twee boten werden gerepa reerd, de post Jan van Renes seweg kreeg een nieuwe bui tenboordmotor en er zijn enkele nieuwe mobilofoons aangeschaft. De strandred- dingbriagde kost de gemeen te tussen de 20.000 en 25.000 gulden per jaar. Voor het to tale strandbeheer wordt jaarlijks ongeveer een mil joen uitgetrokken. Op weg naar wasserette NIEUWERKERK - Een zestienjarige jongen uit Nieuwerkerk reed zaterdagmiddag de auto van zijn vader in puin tegen de gevel van de plaatse lijke postduivenvereniging. De jongen ging de auto wassen. Tijdens de rit naar de auto wasserette gaf de jongen in de Rehobothstraat gas in plaats van te remmen. Hierdoor belandde hij met een flinke vaart tegen het gebouw van Postduiven vereniging Duiveland. De gevel, een deur en een kozijn van het gebouw raakten hierdoor ontzet. De auto werd total loss ver klaard. Niemand raakte gewond. In overleg met de officier van justitie in Middelburg is tegen de jongen proces verbaal opgemaakt. Overtreders vooral Duitsers ZIERIKZEE - De politie heeft bij een gerichte actie in de nacht van vrijdag op zaterdag tien personen in de Westhoek van Schouwen-Duiveland bekeurd we gens illegaal kamperen. Behalve op Schouwen-Dui veland werd er ook op Wal cheren gecontroleerd. Hier ontdekte de politie vijf men sen, die ergens overnachtten waar dat niet mag. Het be trof overwegend Duitsers. Twee van de tien aangehou den personen op Schouwen- Duiveland betaalden direct een schikking van 170 gul den. De actie van zaterdagnacht was de tweede gerichte actie van de Politie Zeeland op il legaal kamperen, dergelijke acties zullen dit seizoen nog meerdere keren worden ge houden. Onder meer tijdens het aan staande pinksterweekeinde. Dan wordt uitgebreid gecon troleerd op illegaal kampe ren. Dat gebeurt zowel tij dens de surveillances als speciaal toezicht. ZIERIKZEE - Op drie plaatsen op Schouwen-Duive land wisten autokrakers zondag hun slag te slaan. In Zierikzee, Zonnemaire en Burgh werden auto's opengebroken en spullen ontvreemd. Uit de auto van een 57-jarige man uit Düsseldorf werden op de Gouweveersedijk in Zierikzee een fotocamera, verrekijker, leren jack en handtas weggenomen. De waarde bedraagt ruim drie duizend gulden. In Burgh trof een 28-jarige man uit Waalwijk op de Haaijmans- weg zijn voertuig opengebro ken aan. Gestolen zijn luid sprekers en een kinderzitje. Aan de Zeedijk in Zonnemai re overkwam een 39-jarige man uit Kapellen hetzelfde. Gestolen werden twee porte feuilles met paspoorten, rij bewijzen, pinpassen, che ques en geld. NIEUWERKERK - De gemeente Schouwen-Duive land is bereid het terrein aan de Stoofweg in Nieu werkerk te kopen waar eind jaren zestig is begon nen met de bouw van een motel. Volgens wethouder G. van de Velde-de Wilde staat de pro jectontwikkelaar, Pro Team uit Zundert, niet onwelwil lend tegenover verkoop van de grond. Door de projectont wikkelaar zijn onlangs drie plannen bij de gemeente in gediend, voor het terrein waar al ruim 25 jaar een niet afgebouwd motel staat. Ver der dan de fundering is de bouw nooit gekomen. Dat be treft plannen voor de bouw van een supermarkt, een be drijfsverzamelgebouw of een housetempel. Omdat de be stemming van de grond hore ca is, zou een housetempel eventueel kunnen. Maar vol gens Van de Velde moet er in dit geval onder horeca iets verstaan worden als een ho tel of motel en geen disco theek „Dat gaat ons net iets te ver," verklaart ze. Omdat geen van de drie plannen* door het college worden ge steund, is tijdens de onder handelingen ook een keer ge vraagd of de eigenaar niet van de grond af wil. De woordvoerder van Pro Team, C. Hereijgers, reageer de hierop positief. De grond is jarenlang eigen dom geweest van de stich ting Westland Industries uit Naaldwijk. Deze deed de grond anderhalf jaar geleden over aan J. van den Berge uit Naaldwijk. Van den Berge bevestigd de onderhandelin gen tussen de gemeente en de projectontwikkelaar uit Zundert. Volgens hem is de gemeente nu aan zet. „Als zij de plannen die zijn ingediend niet accepteren, is het wel zo logisch dat ze zelf met iets komen. Dat willen we eerst wel eens weten voordat we overgaan tot verkoop." Volgens Van de Velde zijn er geen plannen. „Het is voor de bewoners al jaren een doorn in het oog, zoals het er bij ligt. Bovehdien is het ge vaarlijk voor kinderen, die het terrein als speelterrein gebruiken. Als we in staat zijn het terrein te kopen, zul len we het eerst opruimen." Een nog onbekende automobilist is vrijdag morgen van de Rotarijdijk afgereden. Kort voor een scherpe bocht naar links tussen Schuddebeurs en Dreischor schoot de auto rechts de berm in. Daarbij werd een hek ver nield. De bestuurder had het geluk net tussen twet\bomen door te rijden. Na het ongeval heeft hij de benen genomen. Het voertuig staat geregistreerd op naam van een inwoner van Amsterdam. Of hij ook vrijdagmorgen de auto bestuurde is nog niet bekend. De auto was in ieder geval niet verzekerd. Een takel wagen sleepte de auto weer op de weg. (Foto: Marieke Mandemaker) RENESSE - Bij Verseput Mo des aan de Lange Reke is za terdagmorgen een grote par tij kleding gestolen. De diefstal werd omstreeks 12.15 uur ontdekt door het winkelpersoneel. De kleding is kort daarvoor weggeno men uit de winkel, zonder dat iemand iets heeft ge merkt. Volgens eigenaar A. Verseput, gaat het om merk kleding met een verkoop waarde van tussen de tien- en dertienduizend gulden. Hij omschrijft de diefstal als een grote strop voor het bedrijf. „Dat verdien je niet zomaar even terug." SCHARENDIJKE - In Scha- rendijke is vrijdagavond een 56-jarige bromfietser tegen een in de Dorpsstraat gepar keerde auto gebotst. Een blaastest wees uit dat de man, afkomstig uit het Duit se Waltrop, te veel had ge dronken. De auto, eigendom van een 60-jarige inwoner van Hel mond, stond vanaf 19.30 uur geparkeerd aan de linkerzij de van de Dorpsstraat. Na de aanrijding onstond er one nigheid waarbij een bril van één van de omstanders ver nield werd. Toen de automo bilist om 20.30 uur terug bij zijn auto kwam vond hij deze beschadigd terug. Tegen de voorzijde van het voertuig lag de bromfiets van de Duit ser. De linkerspiegel van de bromfiets had een kras ver oorzaakt op het linkervoor- scherm. Daarnaast bleek de grille van de auto te zijn be schadigd. De bromfietser bleek niet gewond. De hoog te van de schade is niet be kend. BROMFIETS BROUWRSHAVEN - Een vijftienjarige jongen uit Brouwershaven, over wie de politie klachten had ontvan gen vanwege zijn rijgedrag, heeft vrijdag proces-verbaal gekregen omdat hij op een opgevoerde bromfiets reed, die niet verzekerd was. Te vens werd de bromfietser be keurd vanwege zijn leeftijd. Zijn bromfiets werd voor technisch onderzoek uit het verkeer werd genomen. r zijn zwervers door de eeuwigheid, wier levensbark steeds maar voortdrijft en nooit voor anker zal komen. (Byron) Fraai lenteweer HET WEER Perioden met zon en droog. Min. temp. rond 6 graden, middagtemperatuur van 16 graden in het noordwesten tot 21 graden in het zuidoosten van het land. Wind in hoofdzaak uit zuidelijke richtingen, in het binnenland zwak, kracht 2, aan de kust matig, kracht 4. 2 WISKUNDE Staatssecretaris Netelenbos ziet af van plan vak wis kunde verplicht te stellen voor alle VWO-leerlingen. 3 VLIEGSHOW Een vliegshow vormde het spectaculaire slot van een matig bezocht Brunivetsails. 5 FIETSDAG De route van de Nationale Fietsdag leidde langs aard beien, paling en kaas. 6 SKATEN Inline skaten: een bijzondere ervaring, maar belang stelling valt tegen. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De Haan en Elenbaas naar Zierikzee ZIERIKZEE - WIK kan zijn tas na één wedstrijd in de nacompetitie van de derde klasse A inpakken. Afgelopen zaterdag was Terneuzense Boys met 0-1 to „^terk op sportpark de Vospit in Kerkwerve, Slechts de sportieve plicht tegen Bevelanders rest WIK. Ouwerkerk en Bruse Boys speelden een hele aantrekke lijk wedstrijd in poule 1 van de Zierikzeesche Nieuwsbo de Trofee. De Bruse elf kwa men met een 2-3 winst goed weg omdat de thuisploeg goede mogelijkheden kreeg op de gelijkmaker. Jouri Pankow vertolkte met twee magnifieke goals een hoofd rol. DFS won in poule 2 terecht van ZSC. De ploeg uit Burgh- Haamstede zette 2-1 op score bord door treffers van Ho- genstein en De Meij. Het team uit Scharendijke redde de eer dankzij Messemaker. Duiveland versloeg in poule 3 Brouwershaven met 3-0. Zowel bij ZSC als Brouwers haven speelden respectieve lijk Erik-Jan Elenbaas én Pe ter de Haan één van hun laatste wedstrijden voor de vereniging. Het spitsenduo werd zaterdagochtend door vierdeklasser Zierikzee vast gelegd. De club hoopt ko mende week ook een doel man te kunnen presenteren. Ook Ouwerkerk begeeft zich op de transfermarkt. Jakkoo Brouwer, de nieuwe trainer, legde Sander Westerink uit Burgh-Haamstede vast. Vol gens de coach komen er nog vier spelers de zesdeklasser op zondag versterken. Stempel De weersomstandigheden drukten nogal een stempel op de zeilwedstrijden tijdens de zevende Bruniversails. Vrijdag moest de organisatie alles afblazen. Op zaterdag voeren de catamarans, Splash en Optimist hun races. John Moret uit Krim pen aan de IJssel zette de snelste tijd op de klokken. Hij legde het rondje Greve- lingen, Bruinisse-Brouwers- haven en terug, af in 117 uur. De korfballers van All-Rea dy draaiden zaterdag Oranje Zwart op sportpark Bannink een loer. Door de 15-9 zege verstoorde de Zierikzeese ploeg het promotiefeest van de tegenstander. Sport op pagina 6 en 7. (Pim Potappel, trainer wsv Brouwershaven) I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, I met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, ik wil een: OMAAND abonnement met automatische afschrijving èf 19,00 j I O KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 O KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 53,50 I O HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 O HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 j O JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 O JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194,00 j Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam DhrJmevr I Adres I Postcode PlaatsJ Telefoon Geb.datum:i Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I I bank-/gironummer vermelden: I£-> II l—l SC Zend de bon In open envelop zonder postzegel naar I Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. frt Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1