All-Ready overklast door Good-Luck Jubilerend All-Ready trotseert de regenval Delta Sport atleten succesvol tijdens de Zeeuwse titelstrijd Korfbalspel lijdt onder slechte weersomstandigheden Hockeyteam B-junioren kampioen MAANDAG 11 MEI 1992 NR 25147 1 7 ZIERIKZEE - Het clubhuis van de jubilerende korfbalvereniging AU- Ready was zaterdagmiddag veel te klein. Vele leden, oud-leden en geno digden hadden de weg gevonden naar sportpark Bannink in Zierikzee. Felicitaties, cadeaus en gelukwensen met het behalen van het vijfen twintigjarig bestaan vielen het korfbalbestuur dan ook ten deel. Voorzitter Wim in 't Veld memoreerde tijdens zijn toespraak dat zeven jaar ge leden de vereniging aan een zijden draadje hing. „Wij hebben wel eens gedacht, zouden wij het wel halen. Maar dankzij het doorzet tingsvermogen van een aan tal leden zijn we weer een gezonde vereniging. De jeugd heeft de weg naar ons weer gevonden en we hopen dat deze trend ook blijft voortduren. Inmiddels zijn we de grens van honderd le den gepasseerd en dat bete kent dat het nieuwe club huis al weer te klein is. Maar ik weet dat er al plan nen circuleren om het club huis uit te breiden". Oud papier „Sinds de oprichting van All-Ready is er daadwerke lijk niet veel veranderd", vertelde In 't Veld staand op een tafel om zich verstaan baar te maken. „We moeten nog steeds met oud papier sjouwen en met bloemen langs de deur. Alleen het korfbalspel zelf is veran derd: van drie vakken i£ men teruggegaan naar twee vakken. Dit is een positieve zet geweest. Hierdoor is het korfbalspel aantrekkelij ker geworden", aldus de 30- jarige voorzitter. Verrassing In 't Veld had aan het einde van de receptie nog een klei ne verrassing. Drie leden van het eerste uur: Ada van Tiggelhoven, Tonny Hage en Henk Vermeule werden ge huldigd wegens hun vijfent wintigjarige lidmaatschap van de vereniging. De jubi lerende vereniging had za terdag de weergoden niet mee. Tijdens de vele festivi teiten viel de regen met bakken uit de lucht. Maar ondanks een nat pak werd het gevarieerde programma in zijn geheel afgewerkt. Vooral de kinderen genoten volop. Ze genoten van het springkussen en konden zich laten schminken. Twee clowns zorgden voor een aangename sfeer rond de feesttent. Er was zelfs een waar zegster die de korfbaltoe komst voorspelde en alle wedstrijdteams van All- Ready speelden hun compe titiewedstrijd op het thuis- veld. Even kwam er een domper op de feeststem ming toen het eerste senio renteam de belangrijke ont moeting tegen Good-Luck uit Middelharnis met 5-2 verloren zag gaan. Maar de mineur-stemming was al snel weer verdwenen toen de barbecue-lucht over de korfbalvelden zweefde. Ook kwamen de oud-leden nog in actie door onderlinge wedstrijden te spelen. De jubilerende vereniging sloot de feestdag af met een gezellig feest dat tot in de late uurtjes duurde. Anita in 't Veld scoorde de openingstreffer tegen Good Luck dat All-Ready klopte met 5-2. (Foto: Joop van Houdt) HAMBURG - Op het gravel van Hamburg heeft Michael Stich zondag Boris Becker nog eens met zijn neus op de feiten gedrukt. De Wimbledonkampi- oen vernederde de man. die op het gemalen baksteen maar geen toernooi kan winnen, in de halve finales met twee keer 6-1. Daarmee plaatste Stich, in de kwartfinales te sterk voor Richard Krajicek, zich voor de finale, die vanwege de over vloedige regenval maandag wordt gehouden. Renate van de Hoek won twee keer goud, één keer zilver en twee bronzen medailles tijdens de Zeeuwse atletiekkampioenschappen. (Foto: Marijke Folkertsma). GOES - Tijdens de open Zeeuwse atletiekkampioenschappen op de kunststofaccommodatie in Goes ver overde de Delta Sport equipe twaalf medailles. Hiervan waren er vijf goud, vier zilver en drie brons voor de succesvolle atleten. De 17-jarige Renate van de Hoek verdiende het grootst aantal medailles, door er in totaal vijf mee naar huis te nemen. De open Zeeuwse atletiekkam pioenschappen zijn de laatste jaren in Zeeland niet zo sterk bezet geweest als zaterdag en zondag in Goes. Nationale top pers als Frans Maas op de sprint en verspringen, Jeroen van de Meer op speerwerpen en Gregory Lede op de sprint- en springnummers zorgden mede voor een prima entourage op de Goese atletiekbaan. Recordtijd De 30-jarige Jan Hoek zorgde voor een uitstekende prestatie op de tien kilometer. In een persoonlijk recordtijd van 31 minuten en 57 seconden haalde Hoek de Zeeuwse titel binnen. „Dit is voor de eerste keer dat ik Zeeuws kampioen word op een loopnummer", liet Hoek na de finish weten. „Vorig jaar was ik op deze afstand nog der de in 32.16. Ik vond de tegen stand wat tegenvallen waar door ik de hele race alleen moest lopen, dan ben ik dik te vreden met zo'n tijd". Hoek liep inderdaad een per fecte gouden race. Hij liep zo sterk dat hij de nummer twee, Kees van Koeveringen uit Krabbendijke, zelfs een rondje dubbelde. Voor de B-juniore Renate van de Hoek waren de Zeeuwse kampioenschappen een ware medaille-oogst. De 17-jarige meerkamp-atlete uit Oud-Beijerland, maar lid van atletiekclub Delta Sport, won twee keer goud op de onderde len discuswerpen (33.40) en ko gelstoten met een afstand van 13 meter en 8 centimeter. Een zilveren medaille noteerde zij op de 300 meter horden in 46.7 en twee keer een derde plaats was er op speerwerpen (33.56) en de 100 meter horden in 15.0. Vooral de 100 meter horden was een* prima' prèsta- tie van de le-jaars CIOS- student Vorig jaar werd zij tij dens de Nederlandse kam pioenschappen nog tweede in een persoonlijk record van 14.98. Maar een half jaar gele den brak Van de Hoek haar lin ker enkel bij het verspringen. Met nog twee ijzeren platen in haar enkel en een grote trai ningsachterstand lijkt ze weer terug op de goede weg. Vertrouwen „Ik wil graag meedoen met de Nederlandse kampioenschap pen eind juni. Daarom forceer ik nu niet veel, maar ja, als je dan als vandaag toch weer per soonlijke records neerzet op kogelstoten en discuswerpen, dan heb ik er weer vertrouwen in", aldus Van de Hoek. Ook was er een gouden medaille voor de 18-jarige Liesbeth Oud uit Middelharnis. De dove atle te liep op de 400 meter naar de winnende tijd van 61.9. „Ik mag nu volgend jaar naar de Para-Olympische spelen in Bulgarije", liet de gelukkige Oud weten. „Als ik de rest van het jaar vormbehoud toon is dat voldoende voor deelname". Op de 800 meter kwam Lies beth Oud niet verder dan een tweede plaats wat toch nog goed was voor zilver. „Nee, ik liep niet lekker, mijn tijd is ook slecht", „vertaalde Oud haar'race, waarbij' de klok: 'op 2^25 stil bleef staan. De talent volle B-junior Ramses Bek- kenk toonde zaterdagmiddag zijn klasse op de 1500 meter. De 15-jarige atleet uit Zierikzee won afgetekend het middenaf- standsnummer in een nieuw clubrecord van 4.14.2. Opvallend was dat Bekkenk de Nederlandse juniorenkampi oen op de tweeduizend meter steeple, Jeroen van Oudheus- den uit Spijkenisse ruim vijf seconden achter zich liet. Op de 3000 meter kwam Bekkenk bij de A-junioren uit en werd ver dienstelijk tweede in opnieuw een clubrecord zowel bij de A- als B-junioren van 9.04.3. Door te weinig deelname van B- junioren werd de klassering niet meegeteld als Zeeuws kampioenschapstitel. Catrineke Stoutjesdijk won bij de B-meisjes de zilveren plak op het verspringen met een sprong van 4 meter en 90 centi meter. Ook was er een prima tweede plaats voor A-junior Arjan Kal wij op de 400 meter in 57.6. De 45-jarige Jannie Schot, die vorige week nog een Nederlands record kogelstoten vestigde bij de veteranen, plukte een bronzen medaille op het kogelstoten in Goes weg tussen de grote groep jonge deelneemsters. Schot kwam met de vier kilo kogel tot een afstand van 10 meten en 38 cen timeter. Uitslagen Uitslagen van Deltasporters Zeeuwse kampioenschappen: Heren: Peter Willemse, 6. kogel 9.85. 7. discus 23.00. Leen van Kralingen, 7. kogel 9:59. 9. dis cus 18.98. Jan Hoek, 1. 10.000 meter 31.57. Serge Schot, 7. ver springen 5.35. 4. hoog 1.60. Mi chel Pleune, 6. 800 m. 2.06.0. Jongens A: Arjan Kal wij, 2. 400 m. 57.6. Jongens B: Ramses Bekkenk, 1. 1500 m. 4.14.2. 2. 3000 m. 9.04.3. Dames: Jannie Schot, 3. kogel 10.38. 5. discus 29.78. Irene Pos, 6. 800 m. 2.30.1. Meisjes A: Liesbeth Oud, 1. 400 m. 61.9. 2. 800 m. 2.25. Meisjes B: Margreet Baakman, serie 100 m. 13.6. 4. serie 200 m. 29.1. Renate v.d. Hoek, 3. speer 33.56. 1. kogel 13.08. 4. 100 m. 12.9. serie 12.8). 2. 300 mh. 46.7. 3. 100 mh. 15.0. 1. discus 33.40. Catrineke Stoutjesdijk, 2. verspringen 4.90 5. 100 m. 13.1. 5. 300 mh. 49.6. ZIERIKZEE - Het jongens B-juniorenteam van Hockeyclub Schouwen- Duiveland is tijdens de laatste competitiewedstrijd op sportpark Bannink in Zierikzee kampioen geworden van de 3e klasse district. In een lastig duel ver sloegen zij uiteindelijk met 2-1 Tempo uit Bergen op Zoom. Ondanks dat er veel kansen gemist werden door de Zierikzeese hockeyers scoorde David Timmer mans in de 17e minuut uit een strafbal: 1-0. Op slag van rust mocht Tempo-speler Steven Ruijters een strafbal nemen. Keeper Edwin de Koning werd kansloos ge passeerd waardoor de bezoekende ploeg met een gelijke stand kon rusten. Na het fluitsignaal in de tweede helft kreeg de HSD-plpeg een overvloed aan kan sen maar alle schoten gingen naast het doel of werden door de Tempo-keeper ge keerd. Uiteindelijk wist Jaap Naere- bout in de twintigste minuut het winnende doelpunt te sco ren wat uiteindelijk de kampi oenstitel opleverde in de 3e klasse matig van West-Bra bant/Zeeland. Trainer/coach Gerard Oele kon tevreden te rugkijken op een succesvol sei zoen. „De jongens hebben maar één wedstrijd verloren en dat was nog tegen de nummer twee, Mistrial uit Rucphen. Het was vandaag ook een moei lijke wedstrijd maar het door zettingsvermogen van de jon gens geeft dan uiteindelijk de winst in handen". Nu de hockeycompetitie op zijn eind loopt blijft de hockeyclub vrijwel met lege handen staan. Alleen het B-jongensteam be haalde een kampioenstitel ter wijl de C-jongens, A-jongens en Heren 3 genoegen moesten ne men met een tweede plaats. De spelers van het kampioensteam: Walter van de Bergh, Hans Doeleman, Paul Heijman (captain), Edwin de Koning (keeper). Jaap Naerebout, Wessel Oele, Jort Paauwe, Bart van den Putten, Da- vind Timmermans, Sebastiaan van Toor, Maurits van der Vorn en trainer/coach Gerard Oele. (Foto: Joop van Houdt) KIELCE - De Koninklijke Ne derlandse Motorrijders Vereni ging (KNMV) heeft protest aan getekend tegen de gang van za ken bij de wereldbeker-wed strijden enduro die afgelopen weekeinde in het Poolse Kielce werden gehouden. De interna tionale jury ter plaatse besloot zondag de wedstrijden af te breken na een staking van Fin se en Zweedse rijders. De Scan- dinaviërs voelden zich be dreigd door de toeschouwers die de motorcoureurs met boomtakken te lijf gingen. De uitslagen van zaterdag, waar bij de Nederlanders goed had den gepresteerd, werden ongel dig verklaard. ZIERIKZEE - Het eerste seniorenteam van All-Ready heeft haar promotiekan sen naar de derde klasse district zaterdagmiddag een eind verspeeld. Met een 5-2 nederlaag tpgen Good-Luck uit Middelharnis werden de roodhemden op sport park Bannink in Zierikzee volledig overklast. Er dient gewonnen te worden over veertien dagen in de uitwedstrijd tegen Atlas in Ritthem. Bij een gelijkspel volgt er een beslissingswedstrijd tegen Atlas. All-Ready .kwam als een ko meet uit dé startblokken. Bij de eerste aanval scoorde Anita in 't Veld via een afstandsschot de openingstreffer. Vijf minu ten later was het opnieuw raak nadat Martin Rijn een handig balletje aangespeeld kreeg van Hetty Melissant. Het zouden de twee enige doelpunten zijn die All-Ready scoorde tijdens de twee keer dertig minuten speeltijd. Teleurstelling Aanvoerster Annemarie Goud oever van All-Ready was na af loop van de wedstrijd enigs zins teleurgesteld. „Op dat mo ment mag je zo'n voorsprong niet uit handen geven. Maar door de regen werd het veld glad en de bal gleed steeds door je handen heen. Ja, ik weet dat de Good-Luck spelers daar ook last van hadden maar die kregen toch meer vat op het spel dan wij". Met een geno men strafbal door Good-Luck speler Leo van der Made en een prachtig afstandsschot van Marjan Holt werd de stand al na tien minuten gelijk getrok ken. Ondanks de vele afstandsscho ten van All-Ready speler Wim in 't Veld, waarbij de bal alleen maar 'dé korf touchèërdë, kwam de thuisclub niet meer tot scoren. Tbt overmaat van ramp bracht Wim Huizer op slag van rust met een fraai af standsschot zijn ploeg Good- Luck op voorsprong. Het was er trainer Jaap van Gastel alles aan gelegen om de All-Ready spelers tijdens de rust weer te motiveren. „Het is lastig spelen met die regen en bovendien speelde de wind ons ook nog parten. Maar ze moeten meer kansen creëren en meer felheid in het spel brengen", betoogde Van Gastel. De spelers van All-Ready kon den het pleidooi van hun trai ner niet waarmaken en liepen vanaf de eerste minuut in de tweede helft al achter de feiten aan. Ondanks dat scheidsrech ter, Kees Visser uit Goes, de be zoekende club een strafbal ont hield, was het alsnog binnen vijf minuten 2-4 voor het suc cesvolle team uit Middelhar nis. Door onnodig balverlies en mislukte spelcombinaties kreeg All-Ready totaal geen greep meer op het spel. Het vertrouwen in een goede afloop van de wedstrijd was totaal verdwenen. Uiteindelijk scoor de Leo van der Made, aan het einde van de wedstrijd, het vijfde doelpunt voor Good- Luck dat hierna definitief pro moveert naar de derde klasse district. „Wij hebben het nog steeds in eigen hand", constateerde Van Gastel nadat hij de uitslag hoorde van Atlas tegen Triade. „Natuurlijk gaan we spelen voor de tweede promotie plaats. Ik zóu liever nog een jaar in deze klasse willen blij ven. De ploeg is nog niet klaar gestoomd voor de derde klasse district. Je moet rekenen dat daar het spel op een hoger ni veau ligt. Het is niet leuk om na een jaar weer te degrade ren", aldus Jaap van Gastel die als speler zeven jaar geleden met All-Ready voor het laatst in de derde klasse district uit kwam. All-Ready-Good Luck 2-5 Atlas-Triade 5-1 Stand Good-Luck 5-8 All-Ready 5-6 Atlas 5-6 Triade 5-0 Programma 22 mei: Atlas-All- Ready. Good-Luck-Triade

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7