Kiwanis Club Zierikzee officieel geïnstalleerd DE IMMETJES-HOEVE TaMboüw ingezonden stukken Inmiddels zesde serviceclub van Schouwen-Duiveland Bestrijding aardappel moeheid Wetsvoorstel 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Het vaandel was één van de symbolen die bij de installatie werd uitgereikt. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De zesde serviceclub van Schouwen- Duiveland is afgelopen zaterdag, 9 mei, officieel op gericht. Door het overhandigen van het charterpro ject, de Kulturele Prijs Schouwen-Duiveland, door burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee aan de Schouwse kunstenaar Marinus van Dijke was de installatie van de Kiwanis Club Zierikzee Schouwen-Duiveland officieel een feit. Plaats van handeling was de Trouwzaal van het stadhuis van Zierikzee die voor deze gelegenheid door de gemeen te beschikbaar was gesteld. De Kiwanis Club Zierikzee timmert al ruim vijf jaar aan de weg. In deze periode heeft deze club, die valt te vergelij ken met serviceclubs als de Ta felronde, de Rotary en de Lions Club, zich al ingezet voor een aantal sociale doeleinden. Zo heeft 'zij onder meer de oplei ding van een tiental Keniaanse schoolkinderen bekostigd en een koffer met hulpmiddelen geschonken aan de Nederland se Vereniging van Blinden en Slechtzienden. Nu echter kan zij zich aansluiten bij de Kiwa nis Nederland en Kiwanis In ternationaal. Om dit voor de club, die mo menteel uit twintig leden be staat, heuglijke feit te vieren waren er veel genodigden aan wezig. Zo waren er in het stad huis van Zierikzee vertegen woordigers van Kiwanisclub Goes-De Bevelanden en Ant werpen Tbr Schelde. Beide clubs wierpen zich de afgelo pen jaren op als sponsorclub van de Kiwanis Zierikzee en hebben het mede mogelijk ge maakt dat laatstgenoemde op gericht kon worden. Ook be stuursleden van het Nationale Kiwanis, de gouverneur en de luitenant-gouverneur, hadden gehoor geven aan de uitnodi ging, evenals enkele van de in totaal 77 Kiwanisclubs die er in Nederland bestaan. Lijfspreuk Nadat het Valkoog-ensemble enkele middeleeuwse liederen ten gehore had gebracht is het de beurt aan de verschillende sprekers om de Kiwanis Zie rikzee te feliciteren met hun oprichting. Een van deze spre kers, gouverneur de heer Woudstra, verklaart dat woor den bij deze oprichting eigen lijk niet nodig zijn. ,,In deze wonderschone omgeving en met de mooie muziek moet ik eigenlijk mijn mond houden". Dat doet hij toch maar niet en hij toont zich verheugd dat de club de lijfspreuk van Kiwanis ,,laat zien wie u bent" al enige tijd nakomt. Vervolgens over handigt hij de voorzitter van de Kiwanis Zierikzee, de heer A. Ansems De Vries, het char tercertificaat. In zijn betoog laat burgemees ter Asselbergs weten dat de ge meente geen moment heeft ge aarzeld om het stadhuis be schikbaar te stellen voor de feestelijke gelegenheid. ,,De Trouwzaal waarin dit gebeurt geeft de mooie symboliek weer van de band die de Kiwanis club heeft met de maatschap pij". Hij wenst de club veel suc ces bij het uitvoeren van de ta ken die de overheid niet op zich kan Riemen. Volgens traditie overhandigt de heer J. Nijhof van de laatst gecharterde Ki wanisclub, die van Almelo, aan de voorzitter van de nieuwe club de zogenaamde charterku bus. Namens de andere service clubs op het eiland feliciteert de heer Epke van de Thfelronde de Kiwanisleden met de oprichting van hun club. Prijs Na het dankwoord van de voor zitter voor hetgeen is gezegd en overgedragen, is het de beurt aan burgemeester Asselbergs om de eerste Kulturele Prijs Schouwen-Duiveland aan de kunstenaar Marinus van Dijke uit Burgh-Haamstede te over handigen. Het is de bedoeling dat eens in de twee jaar een in stelling of persoon op Schouwen-Duiveland deze prijs ontvangt als aanmoedi ging en erkenning voor het cul turele werk. „Zijn werken zijn van een constant en hoog ni veau. De veelheid aan tekenin gen en schilderijen geeft een ei genzinnig beeld van de duin landschappen", zo luidt de mo tivatie van de jury. De prijs be staat uit een geldbedrag van 2000 gulden en een plastiek ge maakt door de Goese kunste naar Kees Rouw. Met een feest avond in Slot Moermond waar bij men slechts in middeleeuw se kleding wordt toegelaten, wordt de oprichting van de Ki wanisclub extra luister bijge zet. SCHARENDIJKE Collecte De collecte voor de Zonne bloem heeft in de kern Scha- rendijke 756 gulden opge bracht. Namens de organisato ren wordt iedereen die via zijn gift of door te collecteren aan deze opbrengst heeft meege werkt hartelijk bedankt. Collecte Nationaal Fonds Sport Gehandicapten De collecte voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten heeft in de kern Nieuwerkerk 1225 gulden opgebracht. Na mens de organisatoren van de collecte wordt iedereen die via een gift of door te collecteren aan dit resultaat heeft meege werkt hartelijk bedankt. ZONNEMAIRE Uitstapje NBvP Op donderdag 7 mei maakten 24 dames van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordgouwe een uit stapje. Via de Oosterscheldeke- ring ging de tocht naar Walche ren voor een bezoek aan het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Na een rondlei ding kregen de dames de gele genheid vogels, vissen en al wat leeft in en om de Zeeuwse natuur rustig te bekijken. In GrijpSkerke werd vervolgens een bezoek gebracht aan imke rij Poppendamme. Aan de hand van diamateriaal vertel de de imker over zijn werk. Na afloop kregen de dames ho- ningwijn aangeboden die zij zich zeer goed lieten smaken. Na wat winkelen en genieten van de lentezon op een terras bracht de groep 's avonds een bezoek aan het réstaurant Vein het Delta College in Middel burg. Het diner werd hier op gediend door leerlingen van deze school. Voldaan en met een tevreden gevoel werd huis waarts gekeerd. NIEUWERKERK Verkoping De vrouwenvereniging Debora van de Gereformeerde Ge meente in Nieuwerkerk houdt op dinsdag 19 mei een verko ping van zelfgemaakte spulle tjes als schilderwerk, hand werk, zijdebloemen, allerlei gebak, advocaat, soap en pan nekoeken. De openingstijden van de verkoping, die wordt gehouden in het gebouw Sa lem, zijn van 10.00 tot 12.00 uur, van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 20.00 uur. Op deze dag staat er tevens een boe kenstand opgesteld. Een ieder is van harte welkom. VLISSINGEN Reünie HBO-Verpleegkunde In het kader van het tienjarig bestaan van de Hogere Be roepsopleiding tot Verpleeg kundige is er op zaterdag 16 mei een reünie voor oud-stu denten en oud-medewerkers. De opleiding startte in het stu diejaar 1981-1982 in Goes. In middels is het Hoger Gezond heidszorg Onderwijs een sector van de Hogeschool Zeeland. In het najaar van 1991 is de oplei ding van Goes naar Vlissingen verhuisd, waar zij haar intrek heeft genomen in een nieuw ge bouw aan de Edisonweg. Het tienjarig bestaan en de nieuwe lokatie zijn redenen genoeg voor een reünie. Deze begint 's middags om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. Veel tijd is er voor het 'bijpraten' en er is een tentoonstelling ingericht over het voormalig schoolto- neel. Iedereen kan herinnerin gen ophalen met behulp van fo to's, rekwisieten, kostuums en video-opnamen. Het Feestco mité Tien Jaar HBO-V rekent op een grote opkomst. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 17 Dat had Catrien niet moeten zeggen. Goed, de boerenvergaderingen ontaar den hier meestal in een drinkgelag om dat de één niet voor de ander wil on derdoen, maar Jasper hield zich toch, voor zijn doen, goed. Het is weken gele den dat hij zat thuiskwam, hij laat de borrel nog niet staan, maar houdt toch beter zijn maat dan vroeger. Daar heb je het al. Jaspers vuist dreunt op de tafel. 'Jij zal niet tegenspreken, jij weet het altijd beter. En ik heb van jou geen drank nodig. Jasper Ouwer- kerk kan altijd nog wel een kwartje wisselen, en als ik op de vergadering een jonge klare wil drinken, dan doe ik dat. Ik ben mans genoeg. En Arie sluit die pauwen op, begrepen?' Hij staat op om zich te gaan verkleden. Geert houdt hem terug. Hij heeft moe der een ogenblik nijdig aangeke ken waarom haalt ze dat ouwe zeer nu weer op? Maar hij moet het zijn va der toch zeggen: 'Het is onzin de pau wen op te sluiten, die bunzing komt ie dere nacht terug. Het is beter de klem van de zolder te halen en op zoek naar de bunzing te gaan, uit te maken waar we de val moeten zetten'. Zijn vader is de man die dat het best kan weten, be ter nog dan ouwe Arie. Doortje protesteert. Voor Jasper kan antwoorden, zegt ze driftig: 'Dat wil ik niet. Dat arme dier in die klem. Dat is dierenmishandeling'. De anderen kijken elkaar aan. Wat het kind zegt is te gek. Om zo'n kreng van een bunzing! Hoe meer je er doodslaat hoe beter. Ze zijn een pestilentie op een boerderij met kleinvee en gevogelte. 'Gebruik je verstand', zegt haar moe der vinnig. 'Vangen, en wel zo gauw mogelijk'. Doortje kan niet tegen haar moeder op, haar verstand zegt dat ze gelijk heeft, maar haar gevoel zegt haar de bunzing te sparen. Een dier in een klem of in een kooi vindt ze verschrikkelijk. Ze vergelijkt ze altijd met zichzelf. Ze zit immers ook in een kooi, ze kan ook* niet gaan en staan waar ze wil? Ze bijt op haar lip, maar kan een traan niet weerhouden. 'Hebben jullie nou je zin, nou huilt ze', snauwt Jasper. 'Maar probeert Catrien die zich niet direct gewonnen wil geven. 'Hou je mond, jij verpest het altijd voor het kind. Eerst zit je te teuten over die vergadering, wil je me thuis- houwen omdat je bang bent dat ik me weer bezuip, want dè| is het, en nou maak je Doortje weer zo. Bedankt. En nou zal ik het nog één keer zeggen: wat ik wil gebeurt hier. Die bunzingklem blijft op zolder staan. En jij, Jelle, zorg dat de pauwen en de hele mikmak wor den opgesloten, dan kan Arie thuisblij ven. En donderen jullie nou maar op, en ga de zakkenrooier in orde maken. Dat niks doen bevalt jullie wel, maar het is wat afgedroogd, we gaan rooien. Met tien minuten moet de boel klaar zijn, dat kan en dat zèl'. Hij "loopt de keuken uit en slaat de deur met een daverende klap achter zich dicht. 'Je had je mond moeten houden, moe der', bijt Geert haar toe. 'Nou hebben we het weer. Ik kreeg geen kans om va der van zijn ongelijk te overtuigen. En jij moet niet zo slap zijn, zus - Tk laat me niet langer uitschelden', mort Catrien. 'Hij is de hele dag al zo. Ze willen het peil in de polder verande ren en dat staat hem niet aan. Maar hij kan tegen de dijkgraaf niet op, en nou moeten wij het ontgelden. En ik houd mijn mond niet meer, ik doe het niet, ik doe het niet Met gierende uithalen snikt Catrien haar boze verdriet uit, haar boze ver driet omdat haar man haar niet de plaats in huis meer schijnt te gunnen waarop ze recht heeft. Het verdriet ook om Doortje. Ze willen het elkaar niet bekennen, Jasper en zij, maar dat is het wat aan beiden knaagt, wat hen nooit loslaat, de gedachte aan wat ze had kunnen zijn en wat het is 'Als vader wat wil moet het gebeuren', vervolgt Geert, 'maar laat hij het dan fatsoenlijk zeggen. En natuurlijk zet ik die klem; straks zijn alle kippen naar de haaien'. (wordt vervolgd) Dinsdag 12 mei NEDERLAND 1 10.00 uur Vrouw zijn, geva rieerd vrouwenmagazine. 10.50 uur TV-Fruitmand, gees telijke liederen op verzoek. 11.10 uur Mag ik 's met je pra ten, praatprogramma. 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.09 uur Het kleine huis op de prairie, Amerikaanse serie. 17.00 uur Kinderkrant, kinder magazine. 17.30 uur Tijdsein 1, actualitei tenmagazine. 18.10 uur 50 kamers, jongeren magazine. 18.35 uur Blackout, spelpro- gramma. 19.04 uur Op weg naar Avon- le'a, serie. 19.50 uur Mijmeringen, over denking van prof. dr. W. J. Ou- weneel. 20.00 uur Journaal 20.25 uur De wereld van het jachtluipaard, natuurdocu- mentaire. 21.20 uur Tijdsein 2, actualitei tenmagazine. 21.55 uur Tsi Nussbaum- een jongen uit Warschau, reporta ge over het leven van deze jon gen die in 1943 in Warschau ge fotografeerd werd. 22.45 uur Toren van Babel: Schepping of evolutie, discus sie tussen Midas Dekkers en drs. Tbm Zoutewelle. 23.22 uur Mijmeringen. 23.27 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.05 uur Verhalen van Moeder de Gans, poppenserie. 17.14 uur De geschiedenis van Ooit, 6-delige jeugdserie. Afl. 1. 17.30 uur De grote meneer Kaktus show, kinderprogram ma. 18.00 uur Journaal 18.16 uur Dubbeldekkers, se rie. 18.41 uur Daar komen de schut ters, comedyserie. 19.17 uur Vijf tegen vijf, spel- programma. 19.45 uur police rescue, Austra- lich/Engeïse serie. 20.40 uur Oppassen!! Neder landse comedyserie. 21.09 uur -De verleiding, 16- delige serie over de wereld ach ter de reclame. 21.53 uur Achter het nieuws, actualiteitenmagazine. 22.28 uur Golden girls, Ameri kaanse comedyserie. 22.57 uur Impact, documentai re. 23.46 uur Museumschatten. 23.58 uur Journaal NEDERLAND 3 08.55, 13.00 en 17.55 uur Nieuws voor doven en slecht horenden. 10.00 uur Warreltaal, afl. 24. 10.30 uur West-Europa en Noord-Amerika vergeleken, afl. 7. 11.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 26. 14.00 uur Skoalle-tv: Yn de na- tuer, de füfelbeskemer. 16.45 uur De Spaanse erfenis, voorlichtingsprogramma. 16.55 uur Ca va, Frans voor be ginners, afl. 12. 17.25 uur Pronto, afl. 14. 18.00 uur Journaal 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Het klokhuis 19.00 uur Honeymooners, serie. 19.25 uur Antilliaans verhaal: Sprekende getuigen, documen taire over het Antilliaanse ver leden, verteld door bewoners. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Huize Franciene, En gelse film. 20.53 uur AKO-literatuurprijs 1992, ronde-tafelgesprek n.a.v. van de uitreiking van deze prijs. 21.48 uur Verhalenvertellers, serie verhalen uit heel de we reld. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio Sport Jour naal 22.30 uur NOS-laat, achter grondinformatie uit binnen- en buitenland. 23.15 uur Parlement en poli tiek, afl. 3. 23.45 uur Nieuws voor doven en slechthorenden RTL 4 06.55 uur RTL 4 Nieuws 07.00 uur Cartoon 07.25 uur RTL 4 Nieuws 07.30 uur Cartoon 08.00 uur RTL 4 Nieuws 08.05 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh. 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Mash, Amerikaanse serie. 09.05 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin, spel- programma. Herh. 09.40 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. Herh. 10.05 uur As the world turns, Amerikaanse serie. 10.50 uur Floramagazine, her haling van zaterdag 25 april. 11.15 uur RLT 4 text, selectie uit de pagina's van RTL 4-text met het geluid van RTL 4 Ra dio. 12.35 uur For the love of it, Amerikaanse film. 14.10 uur The Oprah Winfrey show, Amerikaanse talkshow. 15.00 uur De draagmoeder, Brazilaanse serie. 15.35 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. 15.55 uur Telekids, kinderpro gramma. 16.50 uur Liefde op het eerste gezicht, spelprogramma. 17.25 uur Wie is wie, spelpro gramma. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur Prijzenslag, spelpro gramma. 18.50 uur RTL 4 minispel: ta boe, telefoonspelletje. 19.00 uur Rad van fortuin, spel programma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Hitbingo, showpro gramma waarin met kandida ten en de mensen thuis het we reldberoemde spel bingo wordt gespeeld. 21.40 uur Mag het iets meer zijn? Nederlandse comedyse rie. 22.10 uur Dempsey, Ameri kaanse speelfilm. Deel 2. 23.45 uur RTL 4 laatste nieuws 00.00 uur Cops, Aflevering van een Amerikaanse serie waarin Amerikaanse politie-agenten 24 uur per dag door de camera worden gevolgd. 00.25 uur Mash, Amerikaanse serie. Herh. 00.50 uur The Oprah Winfey show, Amerikaanse talkshow. Herh. 01.35 uur De draagmoeder, her haling van 15.05 uur. 02.00 uur For the love of it, her haling van 12.35 uur. 03.35 uur RTL 4 text, een selec tie van pagina's uit RTL 4-Tbxt met het geluid van RTL 4 Ra dio. BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie. 17.30 uur Plons, serie. 17.35 uur Liegebeest, 22-delige kinderserie. Afl. 20. 17.50 uur Duupje, vandaag: Misverstand. 17.55 uur Tik tak, afl. 132. 18.00 uur Journaal 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Top Score, spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Zeker weten? recht streeks praatprogramma. 22.00 uur NV De Wereld, repor tagemagazine met verhalen van mensen uit Vlaanderen en andere verre landen. 22.30 uur Vandaag/Sport 22.55 uur Boulevard naar het verleden, Monarchie en macht, 6-delige historische serie. Afl. 4. 23.25 uur Coda, Capriccio, van Vieuxtemps, uitgevoerd door Thérèse-Marie Gilissen. BRT 2 18.50 uur Journaal 19.00 uur Van klein naar groot, wereldoriëntatie: kinderen le ren hun levensloop ontdekken, van baby tot zevenjarige. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse serie. 19.53 uur Benny Hill. 20.00 uur Programma van de Nationale Omroepstichting. 20.30 uur National Geogra phic, documentaire serie. 21.30 uur Journaal en sport 22.00 uur Joe Dancer: Monkey mission, Amerikaanse tv-film. ROTTERDAM - De pop opleiding aal het Rotterdamse conservatorium waar muzikan ten tot docent popmuziek wor den opgeleid, blijft voorlopig gehandhaafd. ZIERIKZEE - In het kader van het Besluit Bestrijding Aard appelmoeheid worden jaar lijks de percelen beteeld met aardappelen, ingemeten op zo genaamde raamkaarten met topografische ondergrond. Zulks ten behoeve van de con trole op de naleving van de vruchtwisselingsvoorschrif- ten. Dit inmeten geschiedt door personen die zich desgewenst kunnen legitimeren als onbe zoldigd ambtenaar van de Al gemene Inspectie Dienst van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. In de komende tijd kunnen landbou wers met deze werkzaamheden geconfronteerd worden, door dat ze iemand met een slagpas ser op hun land zien lopen. Het is ondoenlijk om in alle ge vallen vooraf aan de grondge bruiker toestemming te vragen het land te mogen betreden. Wel mag van de karteerdere worden verwacht dat bij nood zakelijk geachte betreding van het woonerf, de landbouwer van één en ander op de hoogte gesteld wordt. Voor nadere inlichtingen terza ke van deze karteringswer- zaamheden kunnen landbou wers ook terecht bij de Ge westelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap, tele foon 01100-12220. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Reeuwijk: H. Har- kema te Onstwedde; te Rand wijk: A. Beider te Nieuwe- Tbnge; te Veenendaal (toez.): A. W. van der Plas te Urk; te Nieuwleusen (SOW): J. Beider te Loon op Zand; te Noordhorn en Niezijl en Saansum: N. Noorlander te Elim. Aangenomen naar Buren: H. J. D. Schaeffer, kandidaat te Arn hem. Geref. Kerken Beroepen te Amerongen: drs. P. B. van Reenen te Amersfoort die dit beroep heeft aangeno men. Aangenomen naar Dronten: J. Massier te Fijnaart c.a. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Zuidhorn: T. K. van Eerden te Enschede- Noord. Aangenomen naar Harden- berg: G. Gunnink te Kralingse- veer/Krimpen aan den IJssel die bedankte voor Ommen. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Damwoude: A. van Ek te Westzaan. Geref. Gemeenten Beroepen te Ridderkerk: G. J. van Aalst te Benthuizen. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Bruinisse: J. Roos te Chilliwack (Canada). Evangelisch Lutherse Kerk Beroepen te Doesburg: mevr. dre. K. M. T. Wedemeijer- Holdt, kand. te Brummen die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling: mevr. dre. K. M. T. Wedemeijer-Holdt, kand. te Brummen. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Noordhorn en Saaksum (toez.): N. Noorlan der te Elim; te Bodegraven: A. van de Meer te Wierden. Aangenomen naar Wouden berg: P. Molenaar te Lekker- kerk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Dronten: J. Mas sier te Fijnaard c.a.; te Emmen tot geestelijk verzorger van verpleegtehuis De Horst en het Scheperziekenhuis: M. Men- ninga te Meeden, die dit beroep heeft aangenomen. De redactie behoudt zich hel recht voor Ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Inge zonden stukken zl|n bulten verantwoordell|kheid van de redactie en ulfsiultond voor rekening van de brief- schri|ve', waarvan naam en adres bl| de redactie bekend moeten zijn. Tussen alle slechte tijdingen in de krant, opeens een bericht om blij mee te zijn. Minister Hirech Ballin en staatssecreta ris Simons komen in deze mei dagen met een wetsvoorstel om experimenten met embryo's aan banden te leggen. Ingrij pen in genetisch materiaal ach ten ze uit .den boze. Vooral ook binnen de vrouwenbeweging van de politieke partijen zijn over deze materie grondige dis cussies gevoerd, waarbij de emoties soms hoog opliepen, omdat juist vrouwen zo dicht bij het begin van het leven staan. Wat goed dat de minister en de staatssecretaris nu juist deze keuze gemaakt hebben. De weg was lang en moeilijk maar het doel was het waard. ANJA ROMIJN, Eikerzee H 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 4