„Het is niet alleen Molendag, maar vandaag ook Polendag" „De Kever is hobby, het is is voor mij geen is een liefde" Opbrengst rommelmarkten ten bate van Polen Zevende Keverclubdag in Bruinisse Vernieling: ganzennest Illegale recreanten Inbraak in auto Directeur bank met pensioen i 9 MAANDAG 11 MEI 1992 NR 25147 3 Een rondje op de bokkenwagen voor Poolse schoolvriendjes. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Toevalligerwijs werd er afgelopen za terdag op twee plaatsen in Zierikzee een rommel markt gehouden waarvan de opbrengst was bestemd voor Polen. Onder de Beuze werden in het kader van de provinciale actie Zeeland helpt Polen allerhande spulletjes verkocht waarvan de opbrengst ten goede komt aan kankerpatiëntjes in de Poolse stad Gdansk. Het geld dat de rommelmarkt in de J. L. de Jongeschool opleverde gaat naar de Poolse school waar al jaren lang mee wordt gecorrespondeerd. Hoofd van de Zierikzeese basisschool, de heer C. L. Soeters, merkt terecht op: „het is vandaag niet al leen Molendag, maar ook Polendag". Het slechte weer beïnvloedde meer evenementen die het af gelopen weekend plaatsvon den. Zo ook de Keverdagen in Bruinisse en dan met name op zaterdag. Om 09.30 werden de eerste Keverchauffeurs ontvan gen op het terrein van camping Onze Hoeve. Met luid getoeter betraden ze het gebied wat voor een weekend werd uitge roepen tot Keverterritorium. Treeplanken Na de ontvangst van de deelne mers en het opzetten van de tenten en caravans was het de beurt aan de onderdelenmarkt. In de standjes verkochten de handelaren de meest uiteenlo pende zaken. Als het maar te maken had met de Kever. Uit laten, spatborden, treeplan ken, raampjes, motoronderde len, maar ook T-shirts, teke ningen, miniatuurkevers en boeken over de kever werden te koop aangeboden. Je kon het zo gek niet noemen of een van de handelaren had het gevraag de wel tussen zijn koopwaar liggen. Door de regen die bij tijd en wijle met bakken uit de hemel viel, was de belangstelling te genvallend. Maar triester was het gesteld bij de rondrit over Schouwen-Duiveland die de or ganisatoren om 16.00 uur had den gepland. Slechts 12 voer tuigen meldden zich aan de start. Via een alternatieve, ver korte route werd onder beee- leiding van motoren van de motorclub Delta toch nog een rondrit gemaakt. Een van de aanwezigen geeft de reden waarom hij op de camping is achtergebleven. „Een Kever kan veel, maar niet zwemmen", zo zegt hij. Het mooie weer op de zondag, de naam zegt het al, maakte veel goed. Op de onderdelen- markt was het nu wel gezellig druk. En ook meer mensen van buitenaf kwamen kijken naar de verschillende kleuren, ty pen, maar vooral uitvoeringen van de Kever die op de velden stonden uitgestald. In allerlei soorten en maten zijn ze te be zichtigen, een aantal Cabriole tuitvoeringen, eentje met de chassis van een Porsche en een Kever die zich een Rolls Royce- neus op heeft laten zetten. Ook staat er, net als voorgaande ja ren, weer een brilletje te blin ken in de zon. Deze klassieker wordt zo genoemd vanwege zijn twee ronde achterruitjes. Ondanks de gebreken die ook Kevers hebben, spreken de ei genaren vol liefde over hun trotse bezit. „Hij ziet er uit als een honde- hok, hij loopt 1 op 6 en als ik de verwarming aanzet gebeurt er niets. Tbch houd ik van hem", zegt een Rotterdammer. Beetlemaniacs Veel bekijks trekt een witte ca briolet waar loeihard de mu ziek uit naar buiten walmt. Ei Benauwd keken de organisato ren van de rommelmarkten za terdagochtend uit het raam. Met bakken vièl de regen uit een onheilspellend donkere he mel. Tbch viel de schade ach teraf mee. Hoewel er nog af en toe een buitje neerviel op de hoofden van de bezoekers, bleef het d? rest van de dag droog. Daarbij kwam dat men bij Onder de Beuze overdekt stond en dat in de J. L. de Jon geschool veel activiteiten bin nen plaatsvonden. Want veel was er zeker te zien genaar is de heer B. Wilczynski uit Woerden. Samen met een maat uit Waalwijk die hij ooit en te beleven in en rond de ba sisschool. Buiten werden er al lerlei tweedehandsspullen ver kocht. Kleine attributen als boeken, lampjes, borden en kopjes, maar ook grote zaken als kasten, stoelen, een flink aantal kinderwagens en zelfs een grasmaaier op benzine. Tferwijl de ouders in de kraam pjes rondsnuffelden, reden de kinderen een rondje over het schoolplein op de versierde bokkenwagen. De ingang van de school was versierd met een rood-wit-blauwé poort. In ie- ook op een Kevermeeting heeft ontmoet, trekt hij met zijn voertuig alle Europese clubda der lokaal in de school waren er spelletjes te doen. Tégen ge ringe vergoeding kon jong en oud haar geluk beproeven bij de grabbelton, blikgooien, sjoelen en touwtje trekken. In de gang was een soort terras opgesteld waar drankjes en hapjes genuttigd konden wor den. Als een echte spelleider draaide de heer Soeters hier aan het rad van avontuur. De middenstand van Zierikzee had voor deze activiteit een mooi prijzenpakket beschik baar gesteld met daarin waar debonnen voor bijvoorbeeld een bezoek aan de kapper, maar ook kleinere prijzen als allerhande levensmiddelen. In de gang kon men zich ook.laten schminken. Met beschilderde gezichten en een zakje popcorn in de hand begaven de kinde ren zich vervolgens naar de poppenkastvoorstelling. Ademloos volgden ze hier de avonturen van een aap en een clown met trompet. De opbrengst van de dag, die netto 3800 gulden bedroeg, is bestemd voor een correspon- dentieschool in een voorstadje van Warschau. Twee jaar gele den was het geld verkregen uit de rommelmarkt al besteed aan audiovisuele apparatuur voor deze school. Op dit mo ment is de school ook bezig met het regelen van een transport naar Warschau voor spullen die hier niet meer worden ge bruikt als bijvoorbeeld een stencilmachine. De opbrengst van de rommel markt Onder de Beuze is be doeld voor kankerpatiëntjes in de Poolse stad Gdansk. Enkele malen per jaar rijden Schouw- se ondernemers pro deo rich ting Polen om daar kleding, medische apparatuur en medi camenten af te leveren. De heer T. Heikamp, samen met de heer Noorddijk, één van de initia tors achter de rommelmarkt is zelf ook al twee maal in Polen geweest en weet dat de mensen de spullen hard nodig hebben. „Een medicamentenkastje was vroeger nog gevuld met la 2 potjes medicijnen, nu is het al redelijk gevuld. Je ziet het daar opbloeien, maar we moe ten wel doorgaan!". SCHIPHOL - De KLM-directie heeft zondag ontkend te zijn benaderd door American Airli nes om besprekingen te voeren over een minderheidsbelang van American Airlines in KLM. De gezaghebbende Brit se Sunday Times had dit zon dag gemeld. gen langs. In alle landen van Europa zijn ze geweest om daar hun buitenlandse collegafana ten te ontmoeten. En om prij zen te winnen. Zijn Kever heeft reeds driemaal een prijs in de wacht gesleept in de Custom- categorie. De klasse waarin de niet originele wagens worden beoordeeld. Dat er nog meer beetlemaniacs op de wereld rondlopen blijkt wel uit het feit dat de buitenlandse club- dagen niet zelden zo'n zeven duizend Keverbezitters trekt. Zijn hobby is begonnen toen ZIERIKZEE - De afgelopen week heeft de politie een on derzoek ingesteld naar de ver nieling van een ganzennest dat vorige week plaatsvond. Uit het onderzoek bleek dat een drietal minderjarige jon gens uit Zierikzee zich hieraan schuldig hadden gemaakt. Tb- gen hen wordt proces-verbaal opgemaakt. Bij de vernieling van het ganzennest bij de Noordhavenpoort werd een drietal eieren kapotgegooid en twee kuikens werden gedood. hij zeven jaar geleden vlak na het behalen van het rijbewijs de Kever van zijn broer over mocht nemen. „Je koopt dan weer een andere Kever voor de onderdelen en zo gaat het steeds vérder. Nu heeft hij de beschikking over een Kever 1303 waarin een 1600 cc motor ligt. Van binnen en van buiten heeft hij de wagen volledig aangepast. Het interieur is fel blauw gekleurd. Knopjes en raamhendels zijn allen wegge werkt. Een 600 watt versterker en een CD-speler zorgen voor glasheldere, maar oorverdo vende muziek. Op de vraag wat een Kever nu mooier' maakt dan een andere auto heeft hij snel een antwoord. Andere auto's eenheidsworsten „Zijn prachtige geluid en het uiterlijk. Vergeleken bij de Ke ver zijn andere auto's maar eenheidsworsten". Dat hij veel voor zijn hobby over heeft blijkt wel uit het feit dat hij nu reeds 27.000 gulden in zijn voertuig heeft gestoken. „Maar ja, bij een Kever heb jè niet te maken met afschrijvingen, die wordt alleen maar meer waard", verdedigd hij zijn in vestering. Klassieker Dat een Kever steeds meer waard wordt weet ook And ré van Gilst, Regioleider van de Keverclub voor de provincie Zeeland en organisator van het weekend. „Ook de Kever was eerst een doodgewoon vervoer middel, nu is het een klassie ker. En in tegenstelling tot an dere auto's heeft de Kever een tijdloos model en je kunt er van alles mee doen". Zo weet deze kenner bij uitstek te ver tellen dat sinds het bestaan van de Kever de wagen al op 800 manieren is veranderd. „De bovenbouw is vrij eenvou dig van het chassis te halen. Je draait een paar bouten los en met vier man trek je hem er vanaf. Vanaf dat moment kun je erop zetten watje wilt". Dat mensen soms helemaal lyrisch zijn over hun hobby weet hij als geen ander. „Ik ken mensen die voordat ze een ritje maken hun Kever helemaal oppoetsen en wanneer ze thuiskomen de onderkant schoonwrijven met een droge doek"! Na een lang weekend vertrekken de Kevers zondagmiddag voor hun tocht huiswaarts. Een reis waarop ze ongetwijfeld nog veel bekijks hebben getrokken. Verwachting t/m vrijdag 17 mei WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 60% Kans op neerslag 10% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht zuid 3 Donderdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 20% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht zuidoost 3 Vrijdag Zonneschijn 70% Kans op neerslag 10% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht zuidoost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 12 mei Zon op 05.49, onder 21.23 Maan op 16.39, onder 03.35 Volle Maan: 16 mei (18.03) HET WEEROVERZICHT Na zijn vertrek bestaat de di rectie van de bank uit de heer A. J. Deurloo, thans financieel directeur, en mevrouw L. M. J. Sterenborg-Pinxt. Laatstge noemde is per 1 juni benoemd als commercieel directeur. Op dit moment is zij nog woonach tig in Heemskerk, Noord- Holland, waar zij werkzaam is als directeur kantorengroep van de Verenigde Spaarbank in Hèemskerk-U itgeest Z1ERIKZEESCHES8S MEUWSROOFia Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Wnd. Chef redacteur P. Kleemans Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12449 Fotograaf (na f7.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertljden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) I 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. BRUINISSE - Alweer voor de zevende maal werd het afgelopen weekend in Bruinisse de Keverdagen gehouden. Tientallen bezitters van de Volkswagen Kever uit Nederland, maar ook het buitenland kwa men bij elkaar om de laatste nieuwtjes te horen, de verkoop van de onderdelen, maar vooral om trots hun bezitting te tonen. Sommige eigenaren doen heel nuchter over hun soms fraaie bezit. Anderen kunnen niet eens meer spreken over een ietwat uit de hand gelopen besteding van de vrije tijd. De be zitter van een rode cabriolet uitvoering van dit Duit se merk verwoordt het als volgt: „De Kever is voor mij geen hobby, het is een liefde". Aan de verliefde blik die hij toont eentje met eeuwige trouw. Ook deze ionaen is volledia opaeslokt door zijn hobbu: de Kever. (Foto: Joon van Houdt). ZIERIKZEE/RENESSE - Zo als de laatste weken gebruike lijk heeft de politie ook afgelo pen weekend bekeuringen uit geschreven tegen illegale re creanten. In de nacht van zaterdag op zondag werd een vijftal zwart- kampeerders bekeurd voor hun verblijf buiten de campings van Zierikzee en Renesse. RENESSE - Zondag werd inge broken in de auto van de heer G. uit Renesse. De inbraak vond plaats tussen 16.00 en 16.30 uur aan de Laone waar de auto stond gepar keerd. De dieven ontvreemd den uit de auto een mobilo fooninstallatie ter waarde van 700 gulden. UTRECHT - De Nederlandse Kankerbestrijding heeft de prof.dr. P. Muntendamprijs 1982 toegekend aan J.Chr. Dé- moed uit Zuidoostbeemster. UTRECHT - De Stichting Brein is gestart met een inza melingsactie om een eerste Breinhuis op te richten. Zo'n huis moet mensen met hersen letsel door ziekte, ongeval of tumor tijdelijk of langdurig opvangen en begeleiden. Alle 467 burgemeesters in het land zijn aangeschreven om een stuiver per inwoner bij te dra gen. Aan ziekenfondsen en ,ver- zakeraars' .is hetzelfde-geL> vraagd. DE BILT - De komende vierentwintig uur zet de overgang in van tamelijk koel en wisselvallig weer naar warm, droog en zonnig voorjaars weer. Voordat het zover is trekt van nacht en morgen nog een oceaan storing via de Britse Eilanden en de Noordzee naar het zuiden van Scandinavië. De uitlopers ervan rei ken tot over ons land. Vanavond zijn er nog opklaringen en in het oosten van het land daalt het kwik tot 4 k 5 graden. In de loop van de nacht neemt de bewolking toe. Morgen kan er in het noorden van het land uit die bewolking wat lichte regen of motregen vallen. De temperatuur komt daar niet veel hoger dan onge veer 12 graden. In het midden en zuiden blijft het droog en laat de zon zich regelmatig zien. Het kwik kan dar oplopen naar een graad of 16. De zuidwestelijke wind is over het algemeen matig maar trekt in de kustgebieden overdag aan tot krachtig, mogelijk enige tijd tot hard. Na morgen draait de wind naar het zuidoosten en komt de aanvoer van warme en droge lucht op gang. AMSTERDAM - Jeroen den Herder, leerling van het Sweelinck-conservatorium in Amsterdam, heeft vrijdag avond het Postbank- Sweelinck-concours cello 1992 gewonnen. ZIERIKZEE - De heer F. K. Vos, algemeen directeur van de Nufsspaarbank in Zierikzee maakt binnen afzienbare tijd. gebruik van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3