Alarm over teelt van bloemen Derde Wereld Dubliners in Heinkenszand Schouwen-Duiveland in oude ansichten Berichten uit het verleden Klassewijn fors duurder MARKTBERICHTEN HHHI KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG nnnHH SNELHEIDSCONTROLES ONZE PUZZELRUBRIEK VRIJDAG 9 MEI 1997 NR 26176 Miskramen en gehandicapte kinderen BRUSSEL (ANP) - De Internationale Confederatie van Vrije Vakbonden (ICFTU), waarbij de FNV is aangesloten, heeft vrijdag alarm geslagen over de situatie in de bloementeelt in de Derde Wereld. Onderzoek wijst uit dat daarbij giftige chemicaliën worden gebruikt die in de landen waar ze worden ge produceerd zijn verboden of aan banden zijn gelegd. De gebruikte sprays zijn schade lijk voor de gezondheid. Vrouwen, die in de teelt wer ken, hebben miskramen of gehandicapte kinderen ge kregen. In opdracht van de vak bondsorganisatie onderzocht een journalist de bloemenin- dustrie in Oeganda en Co lombia. Hij bezocht kweke rijen, leveranciers van bestrijdingsmiddelen, vak bonden en ziekenhuizen. Hij trof vrouwen die door het werk in de bloementeelt voor de rest van hun leven arbeidsongeschikt zijn ge worden. In een gefilmde do cumentaire beschrijven ze hoe ze gedwongen worden om te werken met bloemen die net bespoten zijn of dicht bij planten die op dat mo ment bespoten worden. Bij bevoorraders van de kwe kers ontdekte hij chemica liën zoals Endosulfan die in ternationale bedrijven invoeren, ook al weten ze dat ze onveilig zijn. Rapport Tegelijkertijd met het ver slag van de journalist brengt de FNV een rapport uit dat het netwerk van kwekers en investeerders in deze multi nationale industrie in kaart brengt. Het merendeel van de bloemenbedrijven is in buitenlandse handen. Bijna een kwart van de bloemen die in Europa worden ver kocht, komen uit ontwikke lingslanden, het leeuwen deel uit Colombia, zo blijkt uit het FNV- rapport. De FNV constateert overigens dat de situatie voor veel werknemers in de Europese bloementeelt niet veel beter Moederdag De vakbonden willen de con sumenten in Europa bewus ter maken van deze praktij ken. ,,Het is zeer bitter dat zwangere vrouwen gedwon gen worden in gevaarlijke omstandigheden te werken terwijl ze bloemen produce ren voor Moederdag", zegt Bill Jordan, secretaris-gene raal van de ICFTU. Volgens Jordan is het hoog tijd voor een industriële gedragscode om werknemers te bescher men. BORDEAUX (ANP/AFP) - De prijzen van de kwaliteits wijnen uit Bordeaux liggen dit jaar een stuk hoger dan vorig jaar. Gemiddeld moet de consu ment 15 tot 30 procent meer neertellen voor zijn favoriete fles. De oorzaak ligt niet al leen in de hogere koers van de Amerikaanse dollar, maar ook en vooral in de groeiende vraag vanuit Zuid oost-Azië. „De afgelopen jaren zagen we die ontwikkeling al in Ja pan, maar nu zijn de Franse wijnen ook erg in trek in Chi na," aldus secretaris A. Braat van het Nederlands Wijngilde (NWG) in Korten- hoef donderdag. Ook in Hong Kong, Taiwan en Sing apore bestaat steeds meer be langstelling voor de Bor deaux. Daarbij heeft de consument in het Verre Oosten een dui delijke voorkeur voor de wij nen uit het hogere segment. Wat de Bordeaux-wijnen van het jaar 1996 gaan kosten weet het NWG nog niet. CVBG, een van de voor naamste groothandelsbedrij ven in Bordeuax, spreekt van „historische" prijzen. UITBESTEDEN WERK RIJSWIJK (ANP) - De vier FNV-bonden die aan een fu sie werken, overwegen de kantine, de drukkerijen en de eigen garage uit te beste den. Dit blijkt uit een tussen rapportage aan de stuur groep die de fusie van Industriebond, Vervoers- bond, Voedingsbond en Dienstenbond begeleidt. RIJSWIJK (ANP) - De populaire Ierse folkgroep The Dubliners bestaat vijfendertig- jaar. Reden om er tijdens de komende toernee eens ouderwets ste vig tegenaan te gaan, onder meer in Heinkenszand. De muzikanten zullen hun publiek tracteren op een avondvullend programma van twee lange sets. Ze doen dat van 26 september tot en met 11 oktober in achtereen volgens Arnhem (Rijnhal), Markelo (Haverkamp), Bre da (Chassé Theater), Utrecht (Vredenburg), Groningen (Oosterpoort), Zaandam (Speeldoos), Heinkenszand (Stenge), Heerenveen (Thialf), Venlo (Maaspoort), Amsterdam (Carré), Rotter dam (Doelen), Zwolle (IJssel- hal) en Zwaag (Sporthal). The Dubliners zijn in de Ne derlandse concertzalen kind aan huis. Ze trekken nog al tijd volle zalen, met een uit zonderlijk gemêleerd pu bliek. Beursbericht Markt Goes dinsdag 6 mei 1997 Aardappelen Veldsgewas 6,00-ƒ 6,50 per 100 kg. 0 mm opwaarts 6,50- 7,25 per 100 kg. Uien (Directe levering) 22,00-28,00 cent per kg Hooi en stro oogst 1996 Prijzen per 1000.kg en uit de schuur: tarwestro 130,00 tot 180,00, gers'testro 130,00 tot 200,00, weidehooi 215,00 tot 355,00, dijkhooi 155,00 tot 245,00. Granen,zaden en peulvruchten Prijzen per 100 kg: voertar- we 29,00 baktarwe 29,25, brouwgerst 32,50, voergerst 23,50, bruine bonen 80,00 - 97,50, Blauwmaanzaad P.D. 200,00 - 215,00, Kar- wij 120,00-/ 132,50. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam AMSTERDAM - In Bintje 50mm levering mei '97 wer den 2 contracten verhandeld tegen 9,80 en voor levering juni '97 werden 56 contracten verhandeld tegen 11,80- 11,50. Voor de levering april '98 werden 83 contracten ver handeld tegen 26,00-24,90. De handel was voor '97 prijs houdend en voor '98 vast. 97/19. Deze foto van de Markt - Marktplein - in Oosterland werd gemaakt ten tijde dat Adriaan Steenpoorte het dorpshuis bewoon de en exploiteerde als café. De muurtjes voor de ingang van het dorpscafé waren vaak ont moetingsplaatsen voor jong en oud of dien den als wachtplaatsen voor buspassagiers. De busonderneming De Waal Van Zweden onderhield een regelmatige lijndienst tussen Zijpe en Zierikzee. Deze bus had ook een vas te halteplaats bij het dorpshuis van Ooster land, maar stopte op verzoek van de passa giers ook wel op andere plaatsen in het dorp. Het oude dorpshuis is er nu helaas niet meer en heeft zeker niet de aandacht en waarde ge kregen, die het eigenlijk als één van de weini ge dorpsmonumenten had verdiend. In de ge meenteraad van Duiveland op 14 februari 1964 werd besloten om het gebouw niet op de nationale monumentenlijst te plaatsen. De meeste raadsleden, nota bene ook dé Ooster- landers, die hier deel van uitmaakten, wil den het sterk vervallen pand gesloopt zien en op de vrijgekomen plaats parkeerruimte aanleggen. En aldus geschiedde het in die da gen, want na dit negatieve raadsbesluit werd het oude, eerbiedwaardige gebouw door ge brek aan historisch besef bij deze bestuur ders van toen, uiteindelijk toch gesloopt. De afgebeelde personenauto met provinciaal kenteken K. 10183 is van J. van der Wal uit Bruinisse. Hij was boekhandelaar, drukker en uitgever in de Nieuwstraat aldaar. Correspondentie over deze rubriek: Cor Pols, Postbus 30, 1300 AA Zierikzee. Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: Gasthuiskerk: 11.00 uur kand. H. Schipper, 18.30 uur ds. H. J. Franzen, Mijnsheerenland. Vrijzinni ge Gemeente: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. E. van 't Linden- hout. Kerkwerve: 10.00 uur ds. O. C. Kerssen, Delft. Serooskerke: 10.00 uur kand. A. C. v. d. Steenhoven, Heus- den. 19.00 uur kand. J. Ree horst, Hoogvliet. Burgh: 10.00 uur ds. A. R. van der Deijl, dienst van Schrift en Tafel. Haamstede: 10.00 uur ds. G. Wassenaar, Damwoude, 19.00 uur dhr. H. Schipper, Kerkwerve. Renesse: Zie Noordwelle. Noordwelle: 10.00 uur ds. P. Goodijk, gez. dienst met Re- nesse, m.m.v. zondagsscho len. Brouwershaven: 9.30 uur ds. H. J. Buijs. Zonnemaire: 11.00 uur ds. H. J. Buijs. Noordgouwe: 10.00 uur ds. Pannekoek. Dreischor: Geen dienst. Ouwerkerk: 10.00 uur mevr. Teusink, Ouwerkerk. Oosterland: 10.00 uur ds. J. de Haan. 10.00 uur jeugdka- pel. 11.30 uur zondagsschool. 18.00 uur ds. J. de Haan m.m.v. Bruinisser Kinder koor. Sirjansland: 10.00 uur ds. H. J. Boer, H. Doop, 18.30 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 uur dhr. J. Knoppert, Spijkenisse, 17.00 uur ds. J. Smit. Samen op Weg-gemeente Scharendijke: De Hoek steen: 10.00 uur ds. P. Melse, Vrouwenpolder, 19.00 uur ds. A. Spaans, Westkapelle. Duiveland (Nieuwerkerk): Jacobuskerk (Ooststraat): 10.00 uur dr. A. Jobsen, Zie rikzee. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht, viering H.A. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur mevr. drs. J. B. van den Beukei, Zonnemaire, 18.30 uur dhr. A. I. Fluyt, Colijnsplaat. Haamstede: 10.00 uur ds. L. J. Lingen, 19.00 uur ds. L. J. Lingen, H.A. Brouwershaven/Zonnemai- re: 10.00 uur mevr. J. D. Oe- le, Goes, 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse. Bruinisse: 10.00 uur pastor L. C. Hondius, Bruinisse, 17.00 uur dhr. J. A. Murre, Middelburg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 09.30 uur ds. G. F. Overweg, 17.00 uur ds. J. A. Roose. Christelijke Gereformeerde. Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. H. J. Th. Velema, 18.00 uur ds. J. Oosterbroek. Kerkwerve: 10,00 en 18.00 uur ds. H. K. Sok, Putten. Haamstede: 10.00 en 18.30 uur ds. J. C. Hardeman. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.30 uur en 15.30 uur ds. F. Harinck, Nieuwerkerk a/d IJssel. Oosterland: 10.00,14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 09.45 en 15.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 17;00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30,14.30 en 18.30 uur leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering, pas tor R. van Bronswijk. Da meskoor. Zondag 9.30 uur 7e Zondag van Pasen, pastor T; Brooymans. Herenkoor. Haamstede: Zondag 11.30 uur Eucharistieviering pas tor T. Brooymans. Remonstrants Gereformeerde Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur me vr. R. Thieme-Tiessing. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur Heili gingssamenkomst. 10.30 uur Kindernevendienst Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woensdagavonden om 20.00 uur, Meelstraat 1. Apostolische Kerk Zierikzee: 17.00 uur (in Lu therse kerk). Evangelische Christengemeente Zierikzee: 10.00 uur A. Wis se, Oud-Vossemeer. Samen komst in het Multifunctio neel Centrum, De Huybertstraat 35. Maandag 20.00 uur bijbelstudie (lo kaal 18). Corneliastichting 10.15 uur: ds. J. Smit. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 11.15 uur: ds. J. Smit. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hoogezand-Sap- pemeer-Kropswolde als pre dikant voor bijzondere werkzaamheden (geestelijk verzorger van verzorgings huis De Burcht te Hooge- zand): mw. M. L. Hop, kandi daat te Donderen, die dit beroep heeft aangenomen; te Zuidlaren (toez.): R. J. ten Have te Zelhem. Bedankt voor Nieuwkoop: L. Westland te Zwolle. Gereformeerde Kerken Beroepen te Hoogezand-Sap- pemeer: mevr. drs. F. Kruize te Zuidhorn (geestelijk ver zorger van Het Zonnehuis), die dit beroep heeft aangeno men. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Middel- harnis in combinatie met Bergen op Zoom: H. van Dij ken, kandidaat te Kampen, die bedankte voor Surhuis- terveen in combinatie met Opende; naar Lisse en Voor schoten: B. van Veen, kandi daat te Kampen, die bedank te voor Rotterdam-Delfsha- ven en voor Tiel in combina tie met Zaltbommel. Bedankt voor Putten: R. M. Meijer te Hooghalen in com binatie met Beilen. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Rotterdam- Zuid: W. Visscher te Amers foort. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Ederveen: J. Roos te Opheusden. Eerst Pasen... dan Hemelvaart! Indien gij dan met Christus opgewekt zijt, zoekt de dingen, die boven zijn, waar Chris tus is, gezeten aan de rechterhand Gods. (Col. 3:1) Als ik over de Hemelvaart lees, dan probeer ik me wel eens voor te stellen hoe de discipe len keken, toen Jezus uit hun midden omhoog steeg. Wat zullen ze met verbazing Hem nage keken hebben. Ik kan me dan ook helemaal voorstellen, dat de engelen hen weer terug roepen tot de werkelijkheid: 'wat staat gij daar en ziet op naar de hemel' (Hand 1:11). Nee, omhoog staren heeft geen zin. Toch, de blik van een gelovige is hemelge- richt. Meer nog, het hele leven van een chris ten is naar boven gericht. Paulus richt in deze tekst de gemeente hemelwaarts, en blijkbaar was dat nodig! Ik denk dat die oproep ook nu meer dan nodig is. Waarom verstaan we ei genlijk zo weinig van Hemelvaart? Waarom zegt het ons zo weinig, dat Christus daar is? Vanuit deze tekst ben ik geneigd te zeggen: omdat we nog niet goed door het Paasfeest zijn heengekomen. Pasen en Hemelvaart ho ren bij elkaar. Pasen: wij die dood waren door onze overtredingen zijn levendgemaakt samen met Hem. Door geloof komt er de ver binding aan de opgestane Christus. Wie niet deze relatie kent met de Opgestane, is ook niet hemelgericht. Een eenvoudig voorbeeld kan dat verduide lijken: Als een echtgenoot voor langere tijd een verre buitenlandse reis maakt, dan zal (als de relatie goed is) zijn hart toch steeds weer getrokken worden naar zijn vrouw en naar zijn vaderland. Daar is hij mee verbon den, daar is zijn leven op gericht. Bijbels ge- zegd: 'waar uw schat is, daar zal ook uw hart zijn.' Ik kan helaas niet heggen, dat ik daar binnen de kerk nu zoveel van bemerk. Er is binnen de christelijke kerk wel veel activiteit, maar is dat nu allemaal een zoeken van de dingen, die boven zijn? In de gemeente van Colosse lag ook daar het probleem. Er was wel gods dienstige bedrijvigheid, maar ze rekenden niet met Christus en Zijn hemelvaart. Gebo den van mensen, wetjes en regeltjes, rituelen, allemaal was het gericht op de mens die gods dienstig is, de mens die zo omhoogklimt naar God. Hemelvaart zegt ons echter: met al onze vroomheid en religieuze daden komen we niet 'bp ven'. Christus is daar voor hen die het oordeel over eigen leven aanvaard hebben. Hun oude zondige leven is niet meer op te knappen, ook niet door wetten en rituelen. Maar Gode zij dank, dat hoeft ook niet meer. Hun oude leven is voorbij, veroordeeld op Golgotha. Hun nieuwe leven is al 'boven', na melijk 'met Christus verborgen in God' (Col 3:3). Wie dat verstaat, die zal niet naar boven staren, die zal ook niet doen aan wereldmij- ding. Maar wel zullen we dan het werkelijke leven steeds boven zoeken. En wie 'boven' begint, die zal toch ook verlangen hebben om dat verborgen leven steeds meer tot realiteit te brengen. Daarin ligt dan ook de kracht tot le vensvernieuwing: niet in het pogen de zonde meester te worden, of te laten zien hoe heilig en vroom we wel zijn, want dan zie je op je zelf. Maar wie verbonden is aan Christus ziet naar boven, en ziet Christus aan de rechter hand Gods. Hij regeert, en 'ik leef met Hem', dus de zonde heeft geen macht meer. Hemel vaart.. de verzekering van mijn verlossing! D. VOS DRIEBERGEN (ANP) - De verkeerspolitie landelijke politiediensten maakt be kend dat in de week van 12 tot en met 18 mei in heel Ne derland op snelheid zal wor den gecontroleerd. Een aan tal hiervan wordt aange kondigd. Dagelijks op de A2 tussen Amsterdam-Utrecht en Zaltbommel en de AIO Ringweg Amsterdam. En verder: Maandag 12 mei A28 tussen Nieuwleusen en Staphorst. A67-thv Maasbree in de nacht van maandag op dins dag. A2 (randweg Eindhoven). Al-thv Deventer (wegwerk zaamheden). Dinsdag 13 mei A27 thv Werkendam (in bei de richtingen). Woensdag 14 mei A12 thv Harmeien. A28 thv Harderwijk (weg werkzaamheden) in de nacht van woensdag op donderdag Al thv Deventer (wegwerk zaamheden). Donderdag 15 mei A2-<randweg Eindhoven). Vrijdag 16 mei A7 thv Marum. A58 - tussen Roosendaal en Vlissingen. Zondag 18 mei Al-thv Naarden. Voor meer informatie: 0343- 535216. Uit de krant van 25 jaar geleden Blauwe zone ZIERIKZEE, 5-5. Het college van b. en w. gaat bekend maken dat voor een deel van het stads centrum een zgn. blau'we zone wordt ingesteld, hetgeen inhoudt dat in die zone slechts voor een beperkte tijdsduur mag worden geparkeerd. Verder is voor het parkeren een parkeerschijf noodzakelijk. De parkeertijd krachtens de parkeerschijf is vastgesteld op anderhalf uur. Het begin van de blauwe zone zal zijn aangegeven met een bord. De parkeerschijven zijn bij banken, maar ook bij de A.N.W.B. gratis verkrijgbaar. Uitdrukkelijk dient vermeld dat de reeds bestaande ver- bods- en gebodsbepalingen binnen de blauwe zone van kracht blijven. Uitbreiding BRUINISSE, 8-5. De heer Joh. van den Bos Jz., die indertijd begon met de fiets met manufactu ren het eiland over te trekken, vestigde zich een tiental jaren geleden in de Pr. Beatrixstraat, als zelfstandige winkelier. Vijf jaar geleden verwisselde hij de Beatrixstraat voor de Molenstraat. Deze winter was het zover, dat de zaak noodzakelijk moest worden vergroot. De heer Van den Bos, kreeg de kans daarvoor, omdat naast zijn zaken- pand door de gemeente een krotwoning werd gekocht en afgebroken. De firma Den Herder te Bruinisse bouwde aan de bestaande zaak op de leeggekomen grond een flink stuk aan, waardoor de winkel aanmerkelijk kon worden vergroot, de etalages konden worden uitgebreid en de goederen overzichtelijk konden worden tentoonge steld. Het mooie pand vormt een aanwinst voor de Mo lenstraat en daarmee voor het gehele dorp. De verlich ting werd aangelegd door de heer S. J. P. Jumelet. Met een speciale openingsreclame werd het nieuwe gedeelte deze week in gebruik genomen. J or en's Eethuys ZIERIKZEE, 5-6, ,,Joren's Eethuys" is de nieuwste eetgelegenheid in de langzamerhand flinke rij van eet- en horeca-gelegenheden van Zierikzee. Het nieuwe „Eethuys" werd zaterdagmorgen voor het eerst geopend nadat vrijdagavond een druk bezochte, met vele bloemstukken opgefleurde, receptie had plaats vonden.,.Joren's Eethuys" is gevestigd in het hartje van de „oude stad", namelijk in 't pand Melkmarkt 13, waar in voorheen een naaimachinehuis gevestigd was. De ves tiging van dit nieuwe etablissement betekent ook de komst naar Zierikzee van een familie van specialisten op 't gebied van wat genoemd wordt de „plate-service" want eigenaars-exploitanten van „Joren's Eethuys" zijn leden van de familie Pennarts. En deze familie exploi teert in Harderwijk twee zaken waar gegeten - en ge dronken - kan worden, namelijk een snackbar en een res taurant. De heer Renee Pennarts kwam met zijn echtgenote en ouders naar Zierikzee met in zijn „mars" ruim twaalf jaar ervaring op 't gebied van het eethuiswe- zen. Maar hierbij dient nog te worden aangetekend dat het de heer J. H. Pennarts sr. was die te Harderwijk, en nu dus ook'te Zierikzee, de zaken van de grond heeft we ten te krijgen. De twee boekenbonnen van 10,- als prijs van de vorige weekpuzzel worden gestuurd naar: Jorn Warning, Corn. Schellingerlaan 8, Rijswijk J. J. Heijboer, Margrietstraat 26, Oosteland De oplossing van vorige week, vrijdag 2 mei, luidt als volgt: Op stapel staan. De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzz'el het gaat kunnen niet meedin gen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk dinsdag 13 mei in ons bezit zijn. Onvoldoen de gefrankeerde enveloppen dingen niet mee naar een prijs. Horizontaal: 1. Klein orkest dat bestaat uit strijkinstrumen ten; 3. titel van de vrouw van een vroegere vorst uit Rusland (of Bulgarije); 7. zwemvogel; 10. gekroesd weefsel van korre lig, rimpelig uiterlijk; 11. moed; 13. roep, naam; 14. azijn; 15. inhoudsmaat; 17. glazuur;,18. inhoudsmaat; 19. balspel; 20. ze venstemmig muziekstuk; 21. eenheid van elektrische weer stand; 22. dartel; 24. metselspecie; 26. voorzetsel; 27. deelte- ken; 28. noot; 29. onderdeel van het liturgisch misgewaad; 30 periode; 32. vrijgevig; 33. particulier; 34. vastgestelde hoe veelheid; 35. kloosterling gedurende zijn proeftijd (mv.); 36. afgebroken stukje. Verticaal: 1. toespraak; 2. renpaardberijder; 4. verholen; 5. materiaal voor wegverharding; 6. voort durende herinnering; 8. nummer; 9. voorstelling; 11. ongelijk; 12. klein kind; 16. (drink)schaal; 18. insekt; 22. dampen; 23. uitgestrekte gras vlakte die 's zomers verdort; 24. het mannelijk toongeslacht (grote terts); 25. verwonding; 29. geheel; 31. rondhout. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters in de vak jes: 7, 7, 35,11, 21, 21, 31, 6,14. 1, 27, 21, 18,17, 8, 36, 5, 5, 13, 34.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9