GORDIJNSTOFFEN Kwart eeuw Sportcentrum Onderdak Pupillen Brugzicht zagen centrum vanuit de lucht ZOEKPLAATJE HOME D'N DIECK STREEKNIEUWS Kerkdienst Oud- Katholieken MUZIEKAGENDA Hele dag feest voor jong en oud Brogum presenteert: Progressive Metal Night Zaterdag 10 mei Bont vermaak Renessedag Uitnodiging Vliegclub Midden-Zeeland VRIJDAG 9 MEI 1997 NR 26176 s combinaties met behang Deco Home heeft niet alleen stijlvol en kleurrijk behang, maar bovendien qua kleur en dessin perfect bijpassende gordijnstof- fen. Voor een optimale aankleding van uw interieur legt u de basis met behang en bijbehorende gordijnstoffen. Oost dijk 1 3245 AS Sommelsdijk Tel. 0187-487184 DITO HOME ZORGT ERVOOR DAT IR MOOIER WOON ZIERIKZEE Collecte pier op. Zij gaan om 18.30 uur van start. De collecte ten bate van de Nederlandse Hartstichting heeft in Zierikzee 7407,60 gulden opgebracht. HAAMSTEDE Perkplanten In de schuur van de gebroe ders Boot aan het Steurs- wekken 5 wordt zaterdag 10 mei een perkplantenverkoop gehouden. De aanvang is om 9.00 uur. RENESSE Collecte De collecte ten bate van de Hartstichting heeft in Renes- se 2000 gulden opgeleverd. KERKWERVE Collecte De opbrengst van de collecte voor de hartstichting in Kerkwerve bedraagt 1047,70 gulden. ZONNEMAIRE Opbrengst De opbrengst van de collecte in Zonnemaire voor het Na tionaal Fonds Kinderhulp bedraagt 426,10 gulden. Oud papier Leden van harmonievereni ging Nut en Uitspanning ha len dinsdag 13 mei oud pa- NOORDGOUWE Collecte De collecte voor de Neder landse Hartstichting heeft in de kernen Noordgouwe en Schuddebeurs 1150 gulden opgeleverd. NIEUWERKERK Rommelmarkt De bewoners van wooncen- trum Steenzwaenshof hou den zaterdag 17 mei een rom melmarkt en bazaar. In het complex aan de Burgemees ter van Eetenstraat kan er gesnuffeld worden tussen ou de en zelfgemaakte spullen. Bij het Rad van Avontuur, het lotenbord en een grabbel ton voor kinderen kan een gokje worden gewaagd. In het restaurant is er gelegen heid onder het genot van een hapje en een drankje te luis teren naar muziek. Alle acti viteiten vinden overdekt plaats van 9.00 tot 16.00 uur. OOSTERLAND Rommelmarkt De leden van de Nederlands Hervormde Kerk in Ooster- land gaan zaterdag 10 mei door de straten van Ooster- land om spullen te verzame len voor de midzomeravon- drommelmarkt op 30 juli. De verzamelaars starten hun tocht om 9.00 uur vanaf de Voorkerk. Mensen die iets willen afge ven kunnen contact opnemen met Wim Ouwens: 641729. GOES - De Oud-Katholieke gemeenschap in Zee land houdt zaterdag 10 mei een kerkdienst in Goes. De kerkdienst in Goes vindt plaats in de kapel naast de Rooms-Katholieke Maria Magdalenakerk aan de Sin gelstraat. Pastoor K. Homan uit Den Haag, belast met de pastorale zorg voor de Oud- Katholieke diaspora in Zee land, gaat in de eucharistie viering voor. De dienst be gint 10.30 uur. In Zeeland wordt maar drie keer per jaar een Oud-Katho lieke viering gehouden. Tenzij anders vermeld, beginnen alle uitvoeringen om 20.00 uur. 23 mei: Ned. Herv. kerk, Haamstede. Jaaruitvoering Int. koor Haamstede (19.45). 24 mei: Zonnemaire. Concert Brassband Apollo m.m.v. drumband. 7 juni: Grote Kerk, Brouwershaven. Concert door Prins Mauritskoren, vocale en in strumentale ensembles en solisten. 7 juni: Nieuwe Kerk, Zierikzee. Zangavond IWZ m.m.v. Leger des Heils en jeugdkoor Sjaloom. 10 juni: Wethouder Dekkerstraat, Brouwershaven. Zomeravond-concert Brassband Apollo m.m.v. drumband (19.30). 20 juni: Voormalig Stadhuis, Brouwershaven. Barbara Langendijk, dwarsfluit; Carmen Key- ser, piano. 21 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Jaarlijkse uitvoering Ned. Herv. kerkoor. 28 juni: Markt, Brouwershaven. Concerten Brassband Apollo, Witte van Haem- stede en drumbands (13.30). 28 juni: Ned. Herv. kerk, Dreischor. Zangavond t.b.v. de stichting Ondergrondse Kerk. Duivelands Mannenkoor en gemengd koor Vox Vivente (Alblasserdam) (19.30). 12 juli: Brouwershaven Muziek Play in. 6 september: Markt, Brouwershaven. Concert Brassband Apollo en drumband. (19.30). 13 september: Ring, Haamstede. Concerten Brassband Apollo, Witte van Haem- stede en drumbands (14.30). 31 oktober: Voormalig Stadhuis, Brouwershaven. Tadeu Duerte Lanna, piano. 29 november: Voormalig Stadhuis, Brouwershaven. Rosetti Ensemble (fluit, hobo, klarinet, hoorn, fagot) Muziek- of zangverenigingen wordt verzocht om zo spoedig mogelijk na het bekend worden van de datum van hun con cert/uitvoering deze uitsluitend schriftelijk door te geven aan M. van der Veer, Mastgatstraat 12, 4301 WG Zierikzee Advertentie ZIERIKZEE - Stichting Brogum presenteert za terdag 10 mei een Progressive Metal Night met optredens van Transpunk en Bloodsessions. Het programma begint om 22.00 uur; de zaal is vanaf 21.30 uur geopend. Transpunk is voor velen geen onbekende. Deze band heëft opgetreden op Dyna mo open-air, de nacht voor Pinkpop en in het voorpro gramma van Gorefest op hun laatste toernee. Bij de finale van de Grote Prijs van Nederland werd de band uitgeroepen tot de meest vernieuwende band en beste live-act. De sound van Transpunk wordt door sommigen om schreven als metal, maar volgens kenners dekt die omschrijving niet de varia tie van stijlen en invloeden van deze band. Er is name lijk meer dan metal: de muur van gitaargeluid, maar ook de ingetogen klanken, de bulderende drums, maar ook de rustige ritmes, de strakke bas, de aparte sfeer en wellicht nog het meest van alles de com binatie van twee zangers, die qua stijl niet verder uit elkaar konden liggen. De één een warme melodieuze stem die in schril contrast staat met het rauwe extati sche gebulder en bezeten gefluister van de ander. Bloodsessions Bloodsessions is een band die komt om te beuken, hakken en pompen. Podiu mervaring deed deze band onder meer op in het voor programma van de metal- latino formatie Laberinto waarmee zij ook te bewon deren waren op het @nargy festival in de Melkweg in Amsterdam. De debuut demo van deze Amsterdamse band werd door de Aardschok/Metal- hammer uitgeroepen tot de mo van de maand. RENESSE - Abseilen langs de kerktoren of neuzen tussen spulletjes op een gevarieerde rommelmarkt. Zaterdag 10 mei is het allemaal mogelijk tijdens de Renessedag die duurt van 9.00 tot 16.00 uur. De Renessedag vindt plaats rond de kerk in Renesse. Mu ziekvereniging Luctor et Emergo, de Hervormde kerk, tennisvereniging Scel- veringhe en sportvereniging Renesse houden daar een rommelmarkt en braderie. Het aanbod van spullen loopt uiteen van schoenen tot computers en van antiek tot speelgoed. De opbrengst van de verkoop is bestemd voor de deelnemende verenigin gen. Vermaak Ook voor vermaak is ge zorgd. Bezoekers van de Re nessedag kunnen aan de slag met busgooien, schieten of darten. Voor de kleintjes staat er onder meer een luchtspringkasteel gereed. Bovendien zijn er kleine po ny's waarop ze een rondje kunnen gaan rijden. Wie wil genieten van een to taaloverzicht over de rom melmarkt kan de honderd vijf treden van de wentel trap in de kerktoren beklimmen. De recent uitge voerde reconstructie van de ring maakt zo'n blik van bo venaf de moeite waard. Klimmers De klimmers die geen zin hebben de ruim honderd tre den ook weer af te dalen kun nen via de buitenkant, onder vakbewaam toezicht, naar beneden abseilen. En dan nog is het avontuur niet aan zijn eind, want er kan nog een gokje gewaagd worden bij het rad van avontuur en bij grote loterij. De uitslag van de trekking wordt om 16.00 uur bekend gemaakt. Ook zullen de uitslagen via berichtgeving in het VW- kantoor en in het Extra Nieuwsblad van woensdag 14 mei bekend worden ge maakt. ZIERIKZEE - 'Een dag met een gouden streep en sterretje.' Zo werd in de Zierikzeesche Nieuwsbode van maandag 17 april 1972 de opening van Sportcen trum Onderdak, twee dagen daarvoor, omschreven. Zaterdag 7 juni staat het sportcentrum stil bij het 25-jarig bestaan, met een dag voor alle inwoners van Schouwen-Duiveland. De feestdag begint met een ode aan de meest trouwe ge bruikers van het zwembad; de groep trimmers die iedere dag 's morgens om zeven uur hun baantjes komen trek ken. Volgens de huidige be drijfsleider van het sportcen trum, Marco Reedijk, behoren er zelfs tot deze groep, die dit vanaf het aller eerste begin doen. De trim mers worden zaterdag 7 juni op het gebruikelijke tijdstip in het zwembad verwacht. Niet alleen voor hun dage lijks trimuurtje, maar ook voor een kopje koffie met ge bak. Hetzelfde onthaal krijgen om 10.00 uur de vrouwen die trouw gebruik maken van het damesuurtje, dat op maandag en vrijdag gehou den wordt in het zwembad. Gelijktijdig worden ook de trimvaantjes uitgereikt. En zoals dat ruim twintig jaar het geval was, gebeurt dat ook dit jaar nog door de voor malig voorzitter van de Stichting Onderdak en oud wethouder van sport in Zie rikzee, J. van Gastel, 's Middags nemen de kinde ren bezit van het sportcen trum. Zij krijgen een voor stelling voorgeschoteld van het clownsduo Appie en Flappie; onder meer bekend van televisie. Wanneer de kinderen tot bedaren zijn ge komen is het van 17.30 tot 19.00 receptie. Om 20.00 uur volgt een optreden van Piet Brakman. Deze Zeeuwse entertainer vermaakt de aanwezigen twee uur lang met zijn pro gramma, dat afwisselend zot en serieus is. Met zijn liedjes en conferences snijdt hij de meest uiteenlopende onder werpen aan, zowel uit het verleden als uit het heden. Na Brakman neemt de dans- band Sway uit Vlissingen be zit van het podium om de feestavond te besluiten met een drie uur durend danspro- gramma. Subsidieregeling Het sportcentrum in Zierik zee was in 1972 het eerste in Nederland, dat gebruik maakte van dit in dat jaar van kracht geworden subsi dieregeling voor zwemba den. De rijksoverheid stimu leerde hiermee de bouw van sportcentra, mede in haar strijd tegen hart- en vaat ziekten; toen de nieuwe volksvijand nummer één. Doel hierbij was tot en zo goed mogelijke spreiding te komen over het land van sporthallen en zwembaden. Mede daarom verrichtte de toenmalig staatssecretaris van CRM (Cultuur, recreatie en maatschappelijk werk), H. Vonhoff, de officiële ope ningshandeling; het ontvou wen van de speciale Onder dak-vlag. Belangrijker was echter, dat Vonhoff ook een cheque van vijf ton bij zich had. Deze gold als voorschot op de rijkssubsidie van in totaal acht ton. Daarnaast droegen alle eilandelijke gemeenten I,50 gulden per inwoner bij aan de bouw van de sporthal. En een Burgerzinlening en giften brachten in totaal ook nog eens 540.000 gulden in het laatje. ZIERIKZEE - Dertig pupillen van Dagcentrum Brugzicht maakten deze week op uitnodiging van leden van de Vliegclub Midden-Zeeland een vlieg- tochtje, tijdens welke ze hun eigen centrum vanuit de lucht konden bekijken. Pupillen en leiding togen daartoe 's ochtends vroeg naar het vliegveld bij Arne- muiden. Enkele piloten van de vliegclub, onder wie Piet van Dongen, Reint Laan en Stoffel Otte, hadden ten be hoeve van hun brevet nog en kele vlieguren te maken. Zij besloten voor het maken van die vliegtochtjes leiding en pupillen van Brugzicht uit te nodigen. ,,We hebben eerst de belangstelling eens ge polst, voordat we op de uit nodiging ingingen," zegt Gr eet Timmermans. Het enthousiasme bleek groot. De meesten durfden het wel aan zo'n tochtje door het luchtruim. Er werden in totaal zestien tochtjes van ruim een half uur met steeds drie passa giers gemaakt. Route Bij het vliegen van de route werd rekening gehouden met persoonlijke wensen. De meesten wilden inder daad 'Brugzicht' weieens vanuit de lucht bekijken en verder werd er op verzoek over de huizen van ge zins- en familieleden gevlogen. Het uitstekende voorjaars weer stond borg voor een schitterend uitzicht. Als dank voor de mooie tochten boden de passagiers van Brugzicht de piloten iets lek kers uit de eigen bakkerij en een fles wijn aan. Taxibedrijf Lemsom zorgde met vijf taxibusjes voor gra tis vervoer naar en van Vliegveld Midden-Zeeland. (Foto: Marijke Folkertsma) toch voor een zwembad als dit. Dat natuurlijk wel met zijn tijd is meegegaan, met zaken als baby- en peuter- zwemmen, warm-waterda- gen en het aquatrainen," al dus Reedijk. Dat het goed gaat met Onder dak blijkt overigens ook uit het feit, dat jubileum pas op 7 juni wordt gevierd. Ree dijk: „Het kan gewoon niet eerder. Deze dag is de eerste dag van dit seizoen, dat alles leeg is." FOTO JOOP VAN HOUDT Dat bleek een groot verschil met de opgave van de week er voor. Na die schamele vier inzendingen, kregen we nu ruim zeventig goede oplossingen binnen op het Zoekplaatje in de krant van vorige week. Onze lezers bleken weinig moeite te hebben met het herkennen van de locatie: het opslagterrein van de firma Wandel op het nieuwe bedrijventerrein in Nieu- werkerk. Uit de grote stapel goede oplossingen werd als win naar getrokken: J. C. Boot-Blom, Lagezoom 10, 4326 SK Noordwelle. Zij krijgt de cadeaubon van 25 gulden toege stuurd. Wie denkt te weten waar fotograaf Joop van Houdt bovenstaand Zoekplaatje heeft geschoten, kan zijn of haar oplossing per briefkaart opsturen naar de redaktie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4301 AA Zierikzee. Inzendingen kunnen ook rechtstreeks in de brievenbus van de Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zierikzee gedepo neerd worden. De inzendingen moeten voor woensdag 14 mei 1997 binnen zijn. Op brief of briefkaart graag het woord 'Zoekplaatje' vermelden. In de afgelopen 25 jaar is On derdak een constante factor geweest op Schouwen-Dui veland. De sporthal raakte eind jaren tachtig zo vol, dat besloten werd tot de bouw van een tweede hal. Deze ver rees in 1990, maar de bezet ting blijft tot 'dusver achter bij de verwachtingen. „Al is er de laatste tijd sprake van een lichte stijging," aldus Reedijk. Oorzaak van het tegenval lend gebruik van de tweede hal is de heropening van Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen. Reedijk: „De mensen uit Burgh- Haamstede gaan toch liever daar sporten. En dat is na tuurlijk volkomen terecht." Het zwembad heeft in de af gelopen jaar minder zorgen gekend. „Dat loopt fantas tisch," zegt Reedijk. „Zeker nadat halverwege de jaren tachtig de glijbaan werd geïnstalleerd. Hierdoor schoot het aantal bezoekers omhoog van 85.000 naar 115.000 per jaar. En ook al is de nieuwigheid er nu natuur lijk af. Het blijft toch trek ken." Behalve de glijbaan is er in het zwembad eigenlijk niets aan het uiterlijk veranderd. Toch kan het de concurrentie met de sub-tropische zwem baden makkelijk aan. „Dat is vooral een prijstechnisch verhaal. Dat zie je vooral tij dens vakanties. Dan is het heel druk met mensen en een gezinnetje. Die kiezen dan Bedrijfsleider Marco Reedijk met enkele medewerkers van Onderdak in het zwembad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5