Oude locaties in ere hersteld voor seizoen Zierikzee Actief Bruse bazarcommissie nu internationaal actief Breehom open voor mosselzaadvisserij TBC-bus verplaatst Aangepast programma dagtochten in Zeeland Groot jubileumfeest bij WS Scharendijke Toegankelijk voor rolstoelers Watersportvereniging 25 jaar Burgemeester Middelburg AGENDA Iedere week markt op nieuw Kerkplein Programma festival volledig rond Volledig concert East 17 op vijfde editie Beachpop 1 Bouw clubhuis tennis in commissie 'Belangrijke taak in samenleving' BRUINISSE - Na enkele jaren touwtrekken lijkt het er op dat het mosselzaadwingebied Breehorn vol gend jaar weer in het visplan kan worden opgeno men. Voorzitter W. van den Berge onthulde dit nieuwtje recentelijk op de jaarvergadering van Ze- vibel. Breehorn is voor de mossel kwekers een interessant ge bied dat sinds 1993 om con troletechnische maatregelen voor de zaadvisserij is afge grendeld. Een maatregel die volgens de sector vandaag de dag overbodig is. De black box is op de schelpdiervloot een ingeburgerd instrument geworden, waarmee de gan gen van de vissers tot in de fi nesses kunnen worden nage gaan. Zonder voor de muziek uit te willen lopen meende Van den Berg ook het Minis terie van LNV achter de geza menlijke verklaring van een pas gevormde werkgroep te krijgen. De werkgroep stelt knelpunten aan de orde, waarna in goede harmonie naar een gezamenlijke tot standkoming van de econo mische doelen kan worden gewerkt. Leden van de 'knel- puntengroep' zijn vertegen woordigers van de Wadden vereniging, Vogelbescherming Neder land, de Zeeuwse Milieu Fe deratie en Zevibel. NEELTJE JANS - De Gidsendienst Zeeland ver zorgt twee dagtochten in Zeeland waarbij rekening is gehouden met (rolstoel-)toegankelijkheid. Eén van deze dagtochten start vanaf Neeltje Jans. De Gidsendienst richt zich op de organisatie van dagtoch ten naar en in Zeeland. Spe cialiteit is het verzorgen van dagtochten op maat. De twee speciale dagtochten, afge stemd op onder meer mensen met een functiebeperking, zijn uit het totale Zeeuwse aanbod samengesteld. Rekening is gehouden met de toegankelijkheid van attrac ties en restaurants en er is ge kozen voor samenstelling van een niet te druk pro gramma. Het eerste pro gramma bevat onder meer een bezoek aan een witlof- kwekerij een rondrit en be zoek aan een imkerij en een koffietafel en bezoek aan het Vlissingse Arsenaal. Het tweede programma start bij Waterland Neeltje Jans. Het complete programma wordt gevolgd met onder an dere tentoonstelling, film en rondvaart langs de kering. De dag wordt afgesloten met een rit naar Walcheren en een bezoek aan Miniatuur Wal cheren. Combineren Deelnemers kunnen kiezen voor een gedeelte van het programma of ze kunnen verschillende programma onderdelen met elkaar com bineren. Informatie is te ver krijgen bij Gidsendienst Zeeland, mevrouw G. Poot: 0118-659988 SCHARENDIJKE - De watersportvereniging Scharendijke houdt ter gelegenheid van haar 25- jarig bestaan op zaterdag 21 juni een havendag in de haven Kloosternol. De feestdag omvat diverse demonstraties, een maritie me ambachtenmarkt, een braderie,shows en wed strijden. Bezoekers kunnen ook zelf aan verschillende onderdelen meedoen. In de oude haven liggen die dag verschillende bijzonde re schepen afgemeerd, zoals een stoomsleper, vaartui gen van de Koninklijke Ma rine, Rijkswaterstaat, dou ane en politie en verder een viskotter en een redding boot van de KNRM. Op het parkeerterrein is een ambachtenmarkt met touwslager, garnalenpel- sters, nettenboeter, paling roker en demonstraties knopen en 'splitsen en scheepjes in flessen. In de loods van Jachtwerf De Grevelingen is een kleine maritieme markt met on der meer zeilmaker en scheepsdiesels. Er kan gekeken worden naar radiografisch bestuur bare kotters van de model bouwvereniging Flakkee, zeilwedstrijden, kano-polo en waterskiën. De dag wordt geopend met een lan ding van parachutisten. De Koninklijke Marine en de KNRM demonstreren een redding met een Lynx-heli- copter. Omdat het oor ook wat wil, treedt het Schelde- loodsenkoor twee keer op. Meedoen De bezoeker kan ook zelf actief worden. Duikcen trum De Kabbelaar ver zorgt gratis kennisma- kingsduiken. Er kan worden gevaren in een tien- persoons Canadese kano en voor jongeren is er de gele genheid een tochtje te ma ken met een Optimist-zeil bootje. Voor de kinderen is er een mini-reuzenrad, een spring kussen en een schminck- stand. De havendag duurt van 10.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - De TBC-bus in Zierikzee staat vanaf dinsdag 27 mei bij het nieuwe gebouw van Ooster- schelde Thuiszorg aan de Grevelingenstraat 2 in Zie rikzee. De verplaatsing van de bus is nodig vanwege de verhuizing van Oosterschelde Thuis zorg. De bus is dinsdag 20 mei voor het laatst te vinden bij het gebouw van de Oos terschelde Thuiszorg aan het Jannewekken. De standplaatsen van de TBC-bus in Hulst, Oostburg, Krabbendijke en Heinkens- zand zijn, in verband met re organisatie van de werk zaamheden van de GGD Zeeland, opgeheven. Keuringen Keuringen worden gedaan in Goes, Terneuzen en Tholen - waar de bus nog wel staat - of in Vlissingen. De werkzaamheden op de bussen veranderen niet. De dienstverlening blijft onge wijzigd. DEN HAAG (ANP) - De VVD'er L. Spahr van der Hoek wordt de nieuwe bur gemeester van Middelburg. Het kabinet is woensdag ak koord gegaan met het voor stel van minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken om hem te benoemen.Spahr van der Hoek is momenteel bur gemeester van Coevorden. Hij volgt op 1 juni in Middel burg Chr. Rutten op, die in januari is aangetreden als burgemeester van Breda. Vrijdag 9 mei Bruinisse Zang- en orgelavond in de Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Zaterdag 10 mei Zierikzee Boeken- en snuffelmarkt Dierenbescherming. Onder de Beuze, Havenplein. 9.00- 16.00 uur. Concert Bl0f en popkoor Blaaat. Theater Mondragon. 21.00 uur. Kerkwerve/Noordgouwe/ Schuddebeurs Sportvereniging WIK haalt oud papier op. 9.30 uur. Haamstede Perkplantenverkoop. Ter rein Christelijke Gerefor meerde kerk. 9.00 uur. Brouwershaven Back to the sixties. Jeugdsoos The Trump. 20.00-24.00 uur. Nieuwerkerk Contactbijeenkomst Helpen de Handen. Gebouw Salem. 14.15 uur. Oosterland Open huis. Kantoor Rabo bank Oost-Duiveland. 11.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Ruilbeurs tweedehands surfartikelen. Surftestcen- ter Strandweg 4.10.00 tot 17.00 uur. Maandag 12 mei Zierikzee Computercursus van De Lichtboei in het Multifunc tioneel Centrum. 14.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 13 mei Zierikzee Vergadering raadscommis sie openbare werken en mi lieu in Theater Mondragon. 19.00 uur. Vergadering adviescommis sie grondgebiedzaken, ruim telijke ordening en economi sche zaken. Theater Mondragon. 19.30 uur. Zonnemaire Harmonievereniging Nut en Uitspanning haalt oud pa pier op. 18.30 uur. Woensdag 14 mei Zierikzee Flippo-ruilbeurs. De Lichtboei, MFC. 13.30 tot 15.30 uur. Studiedag van de Confessio- nele Vereniging in de Neder landse Hervormde Kerk in het kerkcentrum van de Gas- thuiskerk. 14.30. Informatie-avond over drugs in het MFC. 19.30. Haamstede Fietstocht langs zuidkust van Schouwen vanaf Slot Haamstede. 13.00 uur. Donderdag 15 mei Nieuwerkerk Openbare hoorzitting ver keerssituatie Loensweg en aansluiting op de Rijksweg N59 in het dorpshuis. 19.30 uur. Vrijdag 16 mei Zierikzee Open dag Museumhaven van 10.00 tot 15.00 uur. Solo-optreden Stef Bos, Theater Mondragon. 20.00 uur. Zaterdag 17 mei Zierikzee Snuffelmarkt. Havenplein. 10.00 tot 15.00 uur. Kerkwerve Zeeuws Palingrookkam- pioenschap op de Ring. 9.00 uur. Rommelmarkt/verkoopdag. Bij kerkgebouw Beatrix- straat. 9.00-16.00 uur. Haamstede Rommelmarkt. Rondom Ge reformeerde kerk. 9.00 uur. Renesse Oecumenische viering van Schrift en Tafel. Jacobus- kerk. 19.00 uur. Advertentie INSTALLATIEBEDRIJF RENESSE - East 17 en band verzorgen een volledig (afsluitend) concert tijdens het vijfde 'Beachpop mid-zomer dance festival' aan de voet van de Brou- wersdam op zaterdag 12 juli. Het festival staat net als vorig jaar wederom in het teken van dance. De organisatie mikt op 17.500 bezoekers. Het concert van East 17 start om 21.45 uur een duurt tot 23.00 uur. East 17 is de enige band die zo lang op het podi um staat. De overige optre dens duren in de meeste ge vallen niet meer dan een half uur. De volledige line-up van Beachpop ziet er als volgt uit: East 17 en band, Captain Jack, Red 5, ICT, Nance, The Course, 4 Tune Fairytales, Critical Mass, T-Spoon, DJ Rob/Mc Joe/Mc Hughie Ba be, Bass D. King Matthew, De Mosselman, T-Bear, Arn- hemsgewijs, Nasty, Pearl, Holymoly, Blof, Scalemo- dels, Ray Slijngaard, Close 2 You en onder voorbehoud Gala. De presentatie van het festival is in handen van Nance Rutten en Ferri Somo- gyi. Rutten neemt deze taak voor de derde achtereenvol gende keer waar. Ook de re latie met het Aids Fonds is bestendigd. Vorig jaar kon Beachpop 45.000 gulden do neren aan dit fonds. Wanneer het streven van de organisa tie wordt gehaald, 17.500 be zoekers, zal het bedrag dit jaar nog groter zijn. Van het festival worden door TMF opnamens gemaakt voor een drie uur durende special op televisie. TMF besteedt ook vooraf aandacht aan het fes tival. Daarnaast werkt de or ganisatie publicitair samen met Radio 538 en de Hit krant. De voorverkoop van het Mid-zomer dance festival is inmiddels van start ge gaan. Kaarten zijn verkrijg baar bij de GWK's, de VVV Ticketpoints en op Schou- wen-Duiveland bij alle WV kantoren en Delta Discs in Zierikzee.Het festival gaat om 11.00 uur van s'tart. Een uur daarvoor gaan de hek ken van het terrein, op de grens van Renesse en Scha- rendijke, open. Het terrein is goed bereikbaar per open baar vervoer. Vanuit ver schillende richtingen wordt voor extra bussen gezorgd. Ook is er voldoende parkeer gelegenheid in de nabijheid van het terrein. BROUWERSHAVEN - De Tennisvereniging Brouwers haven heeft de gemeente ge vraagd medewerking te ver lenen aan de bouw van een clubhuis, berging en oefen- kooi op het tennispark aan de Spuiweg. Het college van de gemeente Schouwen-Duiveland ziet hierin geen bezwaar. Zij stelt de gemeenteraad in de com missievergadering ruimtelij ke ordening en economische zaken van dinsdag 13 mei voor een voorbereidingsbe- sluit vast te stellen voor de grond aan de Spuiweg. Het is de bedoeling dal het bestaan de clubgebouw wordt ver vangen door een nieuw ge bouw. In totaal wordt ongeveer 102 vierkante me ter bebouwd. Volgens het be stemmingsplan mag slechts 33 vierkante meter worden bebouwd. Het college' kan vrijstelling verlenen van het geldende bestemmingsplan als gedeputeerde staten geen bezwaar hebben tegen de vrijstelling. De commissie vergadering in Theater Mon dragon in Zierikzee begint om 19.30 uur. Het onderwerp komt 29 mei in de raadsver gadering aan de orde. Actief weinig te regelen valt. Een week later, dinsdag 12 augustus, wordt de vijfde zo- meractiviteitendag gehou den. Op het Havenplein wordt deze dag een boeken markt ingericht. Op de markt worden ook demon straties gegeven van oude ambachten, die te maken hebben met drukwerk, waar onder boekbinden en kalli graferen. Ook is er een or kest aanwezig, dat zorgt voor licht-klassieke muziek. Snuffelmarkt De nieuwe organisator van Zierikzee Aktief, John Pantekoek, voor het poortencomplex in Zierikzee. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Zierikzee Aktief maakt het nieuwe seizoen dankbaar gebruik van het nieuwe, bestrate Kerkplein in Zierikzee. Op iedere van de vijf Evene- mentendagen is er op het plein een hobby- en cre- atiefmarkt. Uitschieter in de serie van vijf is het Pa triciërs- en Piratenfestival. Daarnaast wordt extra aandacht besteed aan de tiende Havendag. Het zomerprogramma van Zierikzee Aktief gaat op dinsdag 15 juli van start. Zo als op alle vijf dinsdagen is er op deze dag een hobby- en creatiefmarkt op het Kerk plein. Hiermee komt de orga nisatie terug op haar besluit van vorig jaar deze markt te verplaatsen naar de Sint Do- musstraat. Dit besluit werd genomen om meer activitei ten in het Zierikzeese cen trum te hebben. De bezoekers lieten de markt, die toen nog tVee keer werd gehouden, echter links liggen. Dit tot groot on genoegen van met name ideë le organisaties en verenigin gen, die ook een plaatsje op deze markt innamen. In voorgaande jaren stonden zij tot grote tevredenheid op het Kerkplein. „Dat draaien we dus terug. En zeker nu het plein verhard is, leent het zich uitstekend voor zo'n markt, aldus John Pante koek. Pantekoek is de nieuwe or ganisator' van de evenemen ten van Zierikzee Aktief. Hij heeft deze taak overgenomen van Helma Vis. Zij kon dit werk in verband met een ver andering van werkkring piet langer verrichten. Volgens Pantekoek heeft Zierikzee Aktief zich ook de kritiek van de mensen aangetrokken voor wat betreft de kinder rommelmarkt. Deze werd vorig jaar verplaatst van de Balie naar het Havenplein. Hetgeen zelfs tot een handte keningenactie leidde van de deelnemers. Zij wilden dol graag terug naar de Balie. ,,En daar hebben we dus re kening mee gehouden," al dus Pantekoek. De kinder rommelmarkt wordt gehou den op 22 en 29 juli en 5 au gustus. De definitieve invulling van de eerste dag van het zomer programma is nog niet be kend. Het is de bedoeling dat deze dag in het teken komt te staan van country- en wes tern. Maar met welke attrac ties dit ingevuld wordt, is op dit moment nog niet zeker, aldus Pantekoek. De tweede dag, dinsdag 22 juli, is het kinderdag. In het centrum zijn er tal van attracties voor kinderen, waaronder een soort van theateract, waarbij een grote rups zich ontpopt in een ulirtcTer. Dinsdag 29 juli komt de Geu zentijd weer tot leven in Zie rikzee. Rond het middaguur komen de bevrijders de stad binnenvaren. Vanaf 't Luit je, wordt vervolgens in drie bedrijven de verdrijving van de Spanjaarden uitgebeeld. De gehele dag staat in het te ken van het festival Patri ciërs en Piraten. Een samen werkingsverband tussen de steden Middelburg, Veere, Vlissingen en Zierikzee, waarbij het maritieme verle den van deze steden centraal staat. Dat gebeurt zowel op het water als aan de wal, met onder meer optredens van een Shanty-koor en demon straties van netten boeten en paling roken. De eerste dins dag van augustus is het ker mis in Zierikzee. Dat bete kent dat behalve de hobby- en creatief-markt op het Kerkplein er voor Zierikzee Overigens begint het seizoen voor Zierikzee Aktief al op 17 mei. Dan wordt op het Ha venplein van 10.00 tot 1500 uur een snuffelmarkt gehou den. Ruim twee weken later, woensdag 4 juni, wordt in Zierikzee de traditionele Paardenmarkt gehouden. Deze markt, die gepaard gaat met een kleine kermis, valt onder verantwoorde lijkheid van de gemeente. Maar sinds een aantal jaren wordt de markt door Zierik zee 'aangekleed' met onder meer oude tractoren en Zeeuwse trekpaarden. En dit jaar is ook het bekende vier span van de Belgische brou werij Palm present. De Ha vendag geldt als laatste groot evenement van Zierik zee Aktief en niet te vergeten de belangenvereniging voor de vissers 'Helpt Elkander. En omdat de Havendag dit jaar zijn tiende editie kent wordt hieraan meer aan dacht besteed dan gebruike lijk. Er is zelfs sprake van twee dagen, want het evene ment gaat vrijdag 22 augus tus al van start. Om te voor komen dat alle activiteiten net als vorig jaar totaal ver regenen, wordt op 't Luitje een grote tent opgezet. Daar in geeft de groep Corner Cats vrijdagavond een concert. Daarnaast kent de Havendag 's- zaterdags als vanouds weer een Mosselprinses, wordt Neptunus opgehaald met de vloot mosselkotters en zijn er volop mosselen ver krijgbaar. Ook op zaterdagavond wordt er gezorgd voor muziek in de feesttent. De tiende Haven dag wordt afgesloten met een groots vuurwerk. BRUINISSE - De bazarcommissie van de Hervorm de Kerk in Bruinisse is nu ook internationaal actief. De commissie heeft deze week ongeveer 70 kuub tweedehands goederen naar Tsjechië geëxporteerd. „Door dit te doen werken we er aan mee dat er niets naar de grofvuilhoop verdwijnt. Ook een belangrijke taak in onze samenleving", zegt Luuk Ottens van de bazar commissie, die regelmatig ook kleine meubelstukken naar Frankrijk verzendt. Omdat nieuw meubilair in Tsjechië onbetaalbaar is, dragen de Bruse handelaren in tweedehands materialen ook over de grens haar steen tje bij in het levensonder houd van de bevolking. Cinema Woensdagmiddag werd op het industrieterrein een truck met oplegger geladen met bestemmirig Praag. In die stad is een cinema inge richt voor de verkoop van tweedehands spullen. De activiteiten van de bazar commissie in Bruinisse brachten vorig jaar 18.000 gulden netto in het laatje. Dit jaar kon reeds ongeveer 12.500 gulden bijeen ver gaard worden voor de restau ratie van het kerkorgel. Door de succesvolle resulta ten was er grote behoefte aan opslagruimte ontstaan. In middels heeft men op het in dustrieterrein in Bruinisse (tegenover het pand waarin men reeds gehuisvest is) de beschikking gekregen over 150 vierkante meter extra stellingsruimte. De totale vloeroppervlakte van de Kijk en Koophal bedraagt nu 250 vierkante meter. Zaterdag 7 juni wordt op het Kerkplein in het vissersdorp een grote bazar gehouden. Naast verkoop van tweede hands spullen wordt het as sortiment uitgebreid met ge bakken vis, oliebollen, groenten, fruit en zuivelpro- dukten. Kijk- en koophal De Kijk- en Koophal is elke woensdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur en zaterdagmor gen van 09.00 tot 12.00 uur open. Spullen kunnen wor den aangeboden bij Luuk Ot tens, Noordstraat 1, telefoon 0111-481977 of Aart Keijzer, Weststraat 6, telefoon 0111- 481967. Ophalen aan huis is eventueel ook mogelijk. Leden van de bazarcommissie maken het transport voor Tsjechië gereed. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3