nda Nieuw bedrijf repareert beschadigingen in glas Dubbelconcert in Jailhouse ISO-certificaat voor Rinus Roon Groepshuis voor gehandicapten Countrv-Dm usic-Show HET rXÏOA NIEUWSBLAD OhUfolit ittM km{t tteh! Primeur in Zuid-west Nederland Van reformatorische huize WOENSDAG 7 ME11997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Tot en met zaterdag 17 mei Goedereede Flakkeese impressies van Co Schellevis. Röderhaus. Woensdag, donderdag en za terdag van 11.00 tot 13.00 uur en 16.00 tot 18.00 uur of op afspraak via 0187-493077. 't Vosje. Dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 23.00 uur. Van zaterdag 10 tot en met zaterdag 31 mei Burgh-Haamstede Schilderijen Fransje van der Swan en beelden Hansje den Hollander. Bewaerschole. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met maandag 26 mei Tot en met vrijdag 13 juni Middelharnis SOS Kinderdorpen. Ge meenschapsbibliotheek. Tij dens openingsuren biblio theek. Tot en met vrijdag 30 mei Renesse Hindelooper schilderkunst. Blikmuseum De Blikvanger. Capelweg 13. Op dinsdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Ook opl9 mei van 12.00 tot 16.00 uur. Tot en met vrijdag 30 mei Ouddorp Aquarellen Kop van Goeree van Gerard Davidse. Bezoe kerscentrum De Grevelin- gen. Dagel. 10.00-17.00 uur. Vrijdag 16 mei tot en met zaterdag 31 mei Middelharnis Foto-expositie van Marga Jesserun. Diekhuus. Tot en met zaterdag 31 mei Oude-Tonge Schilderijen Niels Snoek. Middelharnis Schilderijen, tekeningen en objecten Ton Frenken. Ge meentehuis. Maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 16.30 uur. Tot en met zaterdag 15 juni Herkingen 'Art is fun' kunstwerken Li- neke Slabbekoorn. Theetuin De Bongerd. Dagelijks be halve donderdag van 10.30 tot 22.30 uur. Wel geopend op 8 mei. Toten met donderdag 19 juni Zierikzee 'Naar Marsella'. Werk Tien Heestermans. Galerie Gale rij. Tijdens schooluren RSG en op afspraak via telefoon nummer 402017. Tot en met maandag 30 juni Zierikzee Schilderijen van de cursus Tekenen en schilderen van SKW De Lichtboei. Expositiegang Cornelia- stichting. Dagelijks van 8.00 tot 20.00 uur. Van 9 mei tot en met zaterdag 30 augustus Sommelsdijk Expositie Dino wonder- world. De Staver. Dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Van 6 juli tot en met 18 augustus Sommelsdijk Dino speelwereld met zwem paradijs. De Staver. Dage lijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met vrijdag 31 juli 1998 Nieuwe-Tonge Potloodtekeningen. Galerie 'Annonym'. Kerkstraat 49. Maandag tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur. GOEREE-OVERFLAKKEE Woensdag 7 mei Dirksland Geldbingo. Victoriahal. 20.00 uur. Middelharnis Vergadering adviescommis sie onderwijs/welzijn/socia le zaken. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 8 mei Middelharnis Nationale Recreadedag Mo delvliegclub. Middelweg 15. 10.00 uur. Filmhuis Cyclo. 't Diekhuus. 20.00 uur. Stad aan 't Haringvliet Mounted Games om 10.00 uur en vijfkamp om 14.00 uur. Manege Oostmoer. Vrijdag 9 mei' Middelharnis Concert Oliver Co en Fat Happy. Jongerencentrum Jailhouse. 22.00 uur. Zaterdag 10 mei Ouddorp Ansichtenbeurs. Dorpstien den. 10.00 tot 14.30 uur. Moederdagbingo. Dorpstienden. 20.00 uur. Goedereede Curiosa- en snuffelmarkt. Partycentrum Oostdam. 09.00 tot 15.00 uur. Dirksland Nationale molen- en fiets dag. Molen de Eendracht. 11.00 tot 17.00 uur. Sommelsdijk Thematisch orgelconcert Paul Kieviet. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Middelharnis Nationale RC-1 wedstrijd. Modelvliegclub. Middelweg 15.10.00 uur. Landelijke fietsdag. Route vanaf VVV-kantoor. Dansavond Country Wes tern. De Staver. 20.00 uur. Dinsdag 13 mei Ouddorp Informatiebijeenkomst Borstvoeding. Rustburg 44. 20.00 uur. Woensdag 14 mei Stellendam Excursie naar vogelobserva tiehut 't Kiekgat. Vanaf werkschuur Natuurmonu menten bij binnenhaven. 19.00 uur. Middelharnis Informatiebijeenkomst Borstvoeding. Rembrandt- laan 18.20.00 uur. Oude-Tonge Lezing Ger Prakken over zendingswerk in Peru. CBS De Bron. 20.00 uur. SCHOUWEN-DUIVEL AND Donderdag 8 mei Zierikzee Dauwzwemmen met ontbijt. Sportcentrum Onderdak. 7.30 uur. Haamstede Start dauwtrapexcursie door Zeepeduinen, poort slot Haamstede. 06.00 uur. Bruinisse Ruilbeurs tweedehands surfartikelen. Surftestcen- ter Strandweg 4.10.00 tot 17.00 uur. Vrijdag 9 mei Zierikzee Wandeldriedaagse voor senioren vanuit Zierikzee. Bruinisse Ruilbeurs tweedehands surfartikelen. Surftestcen- ter Strandweg 4. 10.00 tot 17.00 uur. Zang- en orgelavond in de Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Zaterdag 10 mei Zierikzee Boeken- en snuffelmarkt Dierenbescherming. Onder de Beuze, Havenplein. 9.00- 16.00 uur. Concert Bl0f en popkoor Blaaat. Theater Mondragon. 21.00 uur. Kerk wer ve/Noor dgou we/ Schuddebeurs Sportvereniging WIK haalt oud papier op. 9.30 uur. Haamstede Perkplantenverkoop. Ter rein Christelijke Gerefor meerde kerk. 9.00 uur. Brouwershaven Back to the sixties. Jeugdsoos The Trump. 20.00-24.00 uur. Nieuwerkerk Contactbijeenkomst Helpen de Handen. Gebouw Salem. 14.15 uur. Oosterland Open huis. Kantoor Rabo bank Oost-Duiveland. 11.00 tot 16.00 uur. Bruinisse Ruilbeurs tweedehands surfartikelen. Surftestcen- ter Strandweg 4.10.00 tot 17.00 uur. Maandag 12 mei Zierikzee Computercursus van De Lichtboei in het Multifunc tioneel Centrum. 14.00 tot 17.00 uur. Brouwershaven Vergadering adviescommis sie maatschappelijke aange legenheden. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 13 mei Zierikzee Vergadering raadscommis sie openbare werken en mi lieu in Theater Mondragon. Aanvang 19.00 uur. Vergadering adviescommis sie grondgebiedzaken, ruim telijke ordening en economi sche zaken. Theater Mondragon. 19.30 uur. Woensdag 14 mei Zierikzee Flippo-ruilbeurs. De Lichtboei, MFC. 13.30 tot 15.30 uur. Studiedag van de Confessio nele Vereniging in de Neder landse Hervormde Kerk in het kerkcentrum van de Gas- thuiskerk. 14.30. Informatie-avond over drugs in het MFC. 19.30. Haamstede Fietstocht langs zuidkust van Schouwen vanaf Slot Haamstede. 13.00 uur. BEURS OUDDORP - In Dorpstien den in Ouddorp wordt zater dag 10 mei een ansichtkaar- tenbeurs gehouden. Het gaat om een initiatief van de "Nederlandse Vereni ging van Prentbriefkaarten verzamelaars. Tijdens de beurs worden vele duizenden oude ansichten aangeboden, waaronder dorp- en stadsge zichten, molens, fantasie- kaarten, filmsterren, ko ninklijk huiskaarten, afbeeldingen van trams- en treinen, militaria en lucht en scheepvaartkaarten. Be zoekers kunnen ansichten die zij meebrengen gratis la ten taxeren. Het evenement is van 10.00 tot 14.30 uur. EXCURSIE STELLENDAM - Vereniging Natuurmonumenten houdt woensdag 14 mei een excur sie naar vogelobservatiehut 't Kiekgat en het uitkijkpunt over natuurgebied Scheel hoek bij Stellendam. Tijdens de rondleiding zijn onder meer zangvogels, ver schillende soorten eenden en de kiekendief te zien. Talloze kieviten zitten te broeden, net als allerlei steltlopers, zoals de tureluur, grutto en kluut. Ieder verdedigt zijn territorium met zijn eigen ty pische geluid. De excursie start om 19.00 uur aan de Meester Snijderweg 44, bij de binnenhaven van Stellen dam. Deelnemers kunnen een kaartje kopen bij de VW Ouddorp. KOPPELING KAPOT STELLENDAM - De redding- boot De Zeemanspot van de reddingmaatschappij ver leende hulp aan de eurokot ter ARM 25. Het vaartuig had een kapotte koppeling. Vanuit vier mijl ten \vesten van 'Brammetje' bracht de reddingboot de eurokotter naar de haven vay Stellen dam. De onfortuinlijke ARM 25 was eerder die dag al in de Stellendamse haven geweest vooreen reparatie. Advertentie VOOR ƒ99,-» IN EEN EEESTELUK KRfCfTENWENU NIEUWE HAVEN 21. ZIERIKZEE TELEFOON 0111-412156 ZIERIKZEE - 'Glasfiks Glasreparatie' is de naam van een nieuw bedrijf dat door Bart de Gardeijn werd gevestigd in Zierikzee. Het bedrijf houdt zich bezig met alle soorten van glasreparaties. Het be treft daarbij niet het plaatsen van nieuw glas, maar het reparareren van allerlei beschadigingen. De techniek waarmee dat ge beurt is, volgens De Garde ijn, een primeur voor de re gio Zuid-west Nederland. Het beörijf beschikt over de apparatuur en de kennis om krassen te verwijderen uit alle soorten vlakglas. Dit is onder meer interressant voor de autobranche, die dikwijls wordt geconfronteerd met het plaatsen van een nieuwe voorruit, omdat men niet de mogelijkheid heeft een kras- schade te herstellen. Repara tie van glas kan ook van be lang zijn wanneer een foutje wordt gemaakt bij het grave ren van het kenteken in de ramen van een nieuwe auto. Het afhoren van scheuren ontstaan door steeninslag op de voorruit behoort ook tot de mogelijkheden, evenals reparatie van steenslagster ren, koeienogen en combina tiebreuken. Het bedrijf maakt daarbij gebruik van een kunstharsinjectie-me thode, die door alle Neder landse autoverzekeraars wordt erkend en vergoed. Glasfiks is ook actief in de woningbouwsector. Aanne mers en opzichters die bij op levering worden geconfron teerd met krassen op glas, hoeven dit niet meer te laten vervangen. Glasfiks kan be schadigingen aanpakken van ruiten in de winkelcen- .tra, die zijn aangebracht met alleriei voorwerpen, waar onder graffiti. De technieken zijn volgens De Gardeijn eveneens inter ressant voor de reparatiesec tor van de scheepsbouw en de meubelhandel. Glasfiks maakt bij haar werkzaamhe den gebruik van een speciaal voor het glasonderhoud ont wikkelde polijstmachine die op luchtdruk of electriciteit kan werken. Het reinigen wordt uitgevoerd met schoon water zonder toevoeging van chemicaliën of zuren, zodat het geen nadelige effecten heeft op het milieu. Daarnaast is het met een kleine aanpassing van de techniek mogelijk om kras sen, beschadigingen of in werking van zuren op mar mer en graniet te verwijderen. Een marmeren tafel of vloer kan ontdaan worden van krassen, doffe plekken en kleine schades. Kalkaf zetting op een marme ren wand in douchte of badkamer kan worden ver wijderd, evenals beschadi gingen aan een marmeren of granieten aanrechtblad. Het nieuwe bedrijf is telefonisch bereikbaar via 0111-412185. Behalve Oliver Co treedt ook de groep Fat Happy op. MIDDELHARNIS - In jongerencentrum Jailhouse is vrijdag 9 mei een dubbelconcert, waarbij de pop groepen Oliver Co en Fat Happy optreden. Oliver Co is de nieuwe groep, die zich vormde rond Leon Blokland. Onder ande re More Redheads than Blackheads. De groep kon niet spelen tijdens de Flak keese Dagen, maar presen teert zich nu wel aan het pu bliek. Ook Fat Happy moest we gens omstandigheden ver stek laten gaan tijdens de Flakkeese Dagen en haalt dat nu in. Bij deze popgroep staat het plezier vooorop. De band speelt eigen werk maar heeft geen aspiraties om de mega top honderd te halen. Het dubbelconcert in Jail house begint om 22.00 uur. Belangstellenden die voor 21.30 uur in het jongerencen trum zijn kunnen het concert gratis bijwonen. ZIERIKZEE - Na een voorbereiding van anderhalf jaar is Profile Tyrecenter Rinus Roon onderschei den met het ISO 9002 certificaat voor de hele be drijfsvoering. Het cèrtificaat werd toegekend door Lloyd's Register Quality Assurance Ltd. De bedrijfsvoering omvat tuigen; het verzorgen van het monteren, repareren en mobiele pechservice; de balanceren van banden voor montage van uitlaten, schok- alle mogelijke voertuigen; dempers, accu's en auto-ac- het uitlijnen van deze voer- cesoires, en het uitvoeren van APK-1 keuringen. Om in aanmerking te komen voor het ISO 9002 certificaat moet het kwaliteitsysteem van Profile Tyrecenter Rinus Roon voldoen aan hoge nor men. Onder meer de inzet van bekwame, goed ge schoolde en goed gemotiveer de medewerkers, die de ge wenste technische kennis hebben van de door hen uit te voeren diensten. Extra aan dacht wordt besteed aan een correct, attent en service-ge richt gedrag, waarbij de me dewerker steeds grote aan dacht heeft voor de belangen van de klanten. De inzet van moderne en efficiëte machi nes, met de vereiste aan dacht voor goed onderhoud, beheer en kontrole. Het opti maal voldoen aan de eisen en wensen van de klanten met betrekking tot voor lichting, service, betrouwbaarheid en veiligheid van de producten en diensten. Het zorgvuldig behandelen van alle trans portmiddelen, die tijdelijk aan de zorgen van Profile Ty- recenter Rinus Roon zijn toe vertrouwd. Volgens direc teur/eigenaar Rinus Roon was het verantwoordelijk heidsgevoel, de motivatie en de inzet van alle medewer kers een bepalend voor het bereiken én handhaven van het gewenste kwaliteitsni veau voor het certificaat. Hij verwacht door een meer effi ciënte organisatie een kos- tenbesaring te kunnen reali seren, wat weer een gunstige invloed heeft op de calcula tie. Advertentie Na het succes van de vorige avond kunt u op zaterdag 17 mei wederom genieten van een ongekend spektakel. Tijdens een heerlijk warm-koud Country-buffet kunt u niet stil blijven zitten bij Mike de Rijcke (finalist van de Soundmix show/ de Nederlandse Garth Brooks). Als klap op de vuulpijl zingen Saskia en Serge de sterren van de hemel. De gehele avond wordt omlijst door Trio Uniek. 49,50 p.p incl. buffet. Aanvang 19.00 uur. Bel voor meer info of kaarten naar: 0113 - 374 200 Lloyd's medewerker drs A. H. J. de Kort (rechts) feliciteert M. J. Roon met het ISO 9002 certificaat. Of ,5 «tt v«v*TU01«~T^ v.- - 3 T ™CS.S Borneo f u Kuua.£N„.urYCeNTo,.W THf.TfP CA*t fN «ST.U^ 1 I DICK STERKENBURG Naar aanleiding van de vorige afleveringen is uit de reacties gebleken dat er nogal wat vragen zijn ten opzichte van de taxateur en zijn werk. Ik wil proberen in deze aflevering wat meer duidelijkheid te verschaf fen omtrent het beroep van taxateur. Om taxateur, makelaar of veilinghouder te worden dient men de daarvoor voorgeschreven opleiding te vol gen. Deze opleiding wordt gegeven door de Nederlandse Organisatie van Makelaars, Veilinghouders en Taxa teurs in Roerende Goederen en Machinerieën zoals deze organisatie voluit heet en zetelt in Amsterdam. Afhan kelijk van het studietempo duurt deze studie gemiddeld twee jaar. De cursus is voornamelijk schriftelijk met enige praktijkdagen en mogelijkheden tot het bijwonen van Seminars. Indien men slaagt voor het examen kan men aanvragen om beëdigd te worden. Deze beëdiging vindt dus niet automatisch plaats. Er dienen moverende en te rechtvaardigen redenen te zijn (men mag zich dus pas beëdigd noemen als men dat ook daadwerkelijk is!). Men wordt vaak beëdigd naar aanleiding van een be paald specialisme, bijvoorbeeld een autovakman als taxateur in oldtimers, een kunsthandelaar met als spe cialisatie 19e en 20e eeuwse kunst. Maar iedere beëdigde taxateur kan taxaties maken en is bevoegd daartoe in alle disciplines waarvoor het examen is afgelegd. Dit brengt haast automatisch de vraag met zich mee; wat verstaat men dan onder het begrip .Expert". Terecht, denk ik, hebben veel mensen daar moeite mee. Ik in ie der geval wel. Het aannemen van de status „Expert" is, zeker in de kunstwereld, nogal aanmatigend en niet te staven met feiten die 'absoluut' zijn, of 'feilloos'. Wel licht kan men een (nieuwe) auto-export zijn, omdat alle fabrieksmaterialen geprijsd zijn, en andere zaken even eens zeer nauwkeurig te berekenen zijn. Bij kunst ligt dat, behoudens bij vermeerderingstechnieken zoals et sen, litho's e.d., geheel anders. Een schilderij is enig en uniek in zijn soort, heeft als het ware zijn eigen DNA. Beoordeling van een dergelijk object is altijd subjectief, in een bepaalde mate. Waar de ene taxateur verrukt over is, zal de andere taxateur niet in vervoering kun nen brengen. En dit, haast subtiele verschil, zal zich di rect uiten in het waardeoordeel. De benaming Taxateur, of deskundige desnoods, doet dan ook, naar mijn me ning, meer recht aan het werk wat deze doet. Enige te rughoudendheid inzake 'absolute' kennis en vakman schap is dan ook gepast denk ik. In de vaak wat 'opgeblazen' kunstwereld zou het credo: 'Eenvoud siert de mens' dan ook zeker niet misstaan. Wellicht is een goede omschrijving van een deskundige het beste samen te vatten als iemand die (bijna) geen missers maakt. Om tot deze kwalificatie te komen is meer nodig dan het vol gen van een opleiding tot taxateur. Een beëdiging of ja renlange ervaring is eveneens geen waarborg op zich. Een brede belangstelling en inzicht in ontwikkelingen op een breed terrein, ook economisch en maatschappe lijk zijn van wezenlijk belang. Een terugblik voor histo rische feiten, maar bovenal goede contacten met colle ga's en andere kunstvakgenoten zijn van even essentieel belang. Over hoe een taxatie tot stand komt, wat er voor nodig is en meer van dit soort zaken, hoop ik u in de vol gende aflevering een beeld te schetsen, dus wordt vervolgd! BORSSELE - In Borssele werd het startsein gegeven voor de bouw van een groepshuis voor verstandelijk gehandicapten van reformatorische huize. Het groepshuis is een geza menlijk project van de stich ting Arduin in Middelburg en de stichting Den Berg in Goes. Het wordt onderge bracht in een boerderij aan de Zuidsingel die onder Rijksmonumentenzorg valt. Naast het woonhuis komt een aparte voorziening voor dagbesteding. Het startsein voor de bouw wordt gegeven door de voorzitter van de Raad van Toezicht van Ar duin P. Stoter en de voorzit ter van het bestuur van de stichting Den Berg E. M. R. Heijers-Bakker. Stoter draagt tijdens een informele bijeenkomst die daarna volgt zijn voorzittershamer over aan J. C. Th. van der Doef. ASTMA-COLLECTE ZIERIKZEE/MIDDELHAR- NIS - De jaarlijkse collecte week van het Astma Fonds wordt van maandag 12 tot en met zaterdag 17 mei gehou den. Dit jaar is het motto: 'Sponsor de vechters, geef ca- rapatiënten meer lucht'. Hèt gratis nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Directie Redactie Hoofdredacteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice UiO drukkerij/uitgeverij bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -453535 Telefax 0111 -453546 W. O. Deddens Tijdens kantooruren 0111 - 453549 Marijke Vael Na 18.00 uur 0111 -412449 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 - 6919 41 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur IMA/P adv. maandag 17.00 uur Voor Schouwen-Duiveland 0111 - 453538 tijdens kantooruren van 8.30-17.00 uur Voor Goeree-Overflakkee Reklameverspreiding Bouwman, 0181-315950 van 9.00 -17.00 uur Het Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9