Zorg om vrijwillige inzet Twee jongens van 7 en 8 steken garages in brand Leven STREEKNIEUWS Onverwacht veulentje Oecumenische viering in Jacobuskerk Excursieschuur Bouwstenen DINSDAG 6 ME11997 NR 26175 Kwart eeuw CJV-kamp Renesse KENESSE - Het CJV-kamp aan de Kampweg- in Re nesse bestaat 25 jaar. Een mijlpaal om feestelijke aandacht aan te schenken. Er is echter ook reden voor bezorgdheid, volgens A. J. Padmos, secretares se van de Stichting CJV-kamp Zierikzee. Die zorg betreft de terugloop van het aantal vrijwilligers. Het is goed toeven bovenin zo'n slaaphut op het CJV-kamp in Renesse. Vijfentwintig jaar geleden was het mogelijk om met heel veel spontane inzet het kamp aan de Rampweg tot stand te brengen. De harde kern van het eerste uur is nog steeds actief, maar het zou prettig zijn nu al te weten dat te zijner tijd de fakkel kan worden overgedragen aan jongeren. Tot die harde kern behoren naast Padmos, vooral ook voorzitter Bart Schot en het beheerdersechtpaar Jan en Dien Baart. „Jan en Dien zijn al aardig op weg naar de zeventig en ze verblijven nog steeds elk jaar zonder een dubbeltje vergoeding van 1 april tot half november op het kamp om de boel te behe ren. Hoe moet het als zij er mee ophouden?" vraagt Pad mos zich af. Voor het Christelijk Jonge ren Verbond (CJV) 'Samen Verder' in Zierikzee vormt het kampgebeuren van ouds her een belangrijke activi teit. Padmos herinnert zich het kamp op de Molenhoeve van de familie Viergever aan de Hoogenboomlaan. Reeds in 1962 werd besloten tot op richting van een aparte stich ting CJV-kamp naast de re guliere activiteiten binnen de jongerenclubs. Toename van de recreatie deed de familie Viergever eind jaren zestig besluiten hun grond commerciëler te gaan gebruiken. Het CJV werd - overigens in goede verstandhouding - geadvi seerd naar ruimte elders te zoeken. Die werd gevonden aan de Rampweg en besloten werd het hele kampgebeuren BURGH-HAAMSTEDE - Totaal onverwacht, maar daarom niet min der welkom. Karin van der Sluis uit Burgh- Haamstede werd totaal verrast door de geboorte van een veulentje, de dag na Koninginnedag. Tijdens de viering van Koninginnedag had zij nog meegedaan aan ring steken met haar zes jaar oude merrie. Niet ver moedend dat het dier drachtig was. „Toen we vorig jaar juni het paard kochten werd erbij ge zegd dat ze helemaal ge zond was. En niet drach tig. Dat van dat gezonde klopte, maar de Shetland-merrie bleek wel degelijk drachtig, zo bleek. Van der Sluis houdt paarden uit hobby. Naast de zes jaar oude Shetland-merrie heeft zij nog een 21 jaar oude 'fris se blom' in de stal staan. RENESSE - De Hervormde Jacobuskerk in het hart van Renesse is dit jaar de locatie waar op pinksterzaterdag een oecumenische eucharis tieviering wordtgehouden. Vele jaren werd de jaarlijkse bijeenkomst gehouden in de Rooms-Katholieke kerk De Ark in Renesse. Maar dit ge bouw werd verkocht. Omdat de Rooms-Katholieke pa rochie en de Hervormde ge meente Renesse-Noordwelle het evenement toch willen handhaven wordt uitgewe ken naar de Jacobuskerk. Daar wordt de 'viering van schrift en tafel' op zaterdag 17 mei om 19.00 uur gehou den. De bijeenkomst wordt opge luisterd met zang van het Ne derlands Hervormd Kerk koor onder leiding van J. Heuseveldt. K. Groenleer be speelt het Oberlinger orgel. Voorgangers zijn pastor T. van Barneveld en ds P. Goodijk. WESTERSCHOUWEN - De excursieschuur van Staats bosbeheer in Westerschou- wen staat op Hemelvaarts dag, donderdag 8 mei, centraal in een marathonuit zending van Omroep Zeeland van 7.00 tot 13.00 uur. in eigen beheer te gaan ex ploiteren. Actiejaar In het actiejaar 1971 werd met tal van activiteiten 25 duizend gulden bijeen ge bracht. De grond kon worden aangekocht en met zelfwerk zaamheid werden een houten hoofdgebouw en de eerste slaaphutten gebouwd. Veel geduld was nodig om bij het gemeentebestuur het be stemmingsplan gewijzigd te krijgen. Een belangrijk stuk je financiering werd gereali seerd met langlopende huur contracten voor caravan-staanplaatsen. Vooral CJV-sympathisanten maakten er gebruik van en acht huurders van het eerste uur vertoeven er nog steeds. Op 24 mei 1972 werd het CJV- kamp geopend. Sinds die dag voldoet het in een grote be hoefte. Van mei tot en met oktober wordt het kamp ver huurd aan allerlei soorten groepen: jeugdclubs, scho len, verenigingen. De accom modaties werden in de loop der jaren uitgebreid en ver beterd. Het CJV-kamp be schikt nu over tien slaaphut ten, waar acht personen in kunnen overnachten, een ste nen hoofdgebouw met keu ken, twee toilet- en douche ruimtes, een bar en een eetzaal. Speciale zomerhuizen Sinds enkele jaren staan er ook twee speciale zomerhui zen van de stichting Thured- NOORD WELLE - Bouwste nen zijn een van de elemen ten die worden gebruikt tij dens een dienst in de kerk op de Ring in Noordwelle op zondag 11 mei. Het betreft een bijeenkomst waarmee de zondagscholen 'De Goede Herder' uit Noordwelle en 'Mirjam' uit Renesse het winterseizoen afsluiten. Daarbij wordt af scheid genomen van drie kin deren die hun zondagsschool verlaten. De kinderen van de zondagscholen verzorgen de zang en schriftlezingen tij dens de dienst. Voorganger is ds P. Goodijk en het orgel wordt bespeeld door. N. van der Linde en J. Dudok. Aan vang 10.00 uur. riht voor het verblijf van jeugdige kankerpatiëntjes met hun gezinsleden. Deze kwamen tot stand met een belangrijke financiële bij drage van de Lionsclub Dor drecht. De huizen worden voor een week gratis be schikbaar gesteld aan gezin nen, die door de Stichting Gaandeweg in Arnhem wor den geselecteerd in overleg met de oncologische afdelin gen van de academische zie kenhuizen. Het CJV draagt achtduizend gulden op jaar basis bij in de onderhouds- De serie boxen in de Graaf Adolfstraat stonden in een rij van zeven. Rond 12.00 uur werd ontdekt dat een oud-pa- piervoorraad in de middelste garagebox in brand stond. De brandweer van Goes was snel ter plaatse met twee au to's, waaronder een ladder- kosten. Leden van de Round Table zorgen voor het onder houd van de tuinen. „De vraag is veel groter dan het aanbod," volgens Pad mos. „We zouden er graag een derde zomerwoping bij- krijgen. De twee huizen hier zijn de enige van de Stichting aan de kust." Zij heeft goede hoop, dat die derde woning er inderdaad komt. De Lionsclub Dordrecht heeft er geld voor beschikbaar. Nu nog het realiseren van extra ruimte, volgens de secreta- wagen. Zij konden echter niet voorkomen dat het vuur zich uitbreidde tot de naast gelegen boxen. Drie garageboxen en hun in houd werden door de vlam men vernield en ook het dak van het gehele complex ging resse van de Stichting CJV- kamp. Hoogtepunten tijdens een kwart eeuw kamp-activi teiten vormden begin jaren tachtig de tochten met het ei gen CJV-schip 'Vita Pugna'. Wederom een project dat stond of viel met zelfwerk zaamheid. Het opknappen van de schuit vergde 12.300 arbeidsuren. Sinds het bestaan van het kamp kent het CJV ook de jaarlijkse Bejaardendag. Tientallen ouderen worden op een zaterdag in september op het kamp ontvangen voor grotendeels verloren. Er stonden geen auto's in de boxen geparkeerd. Een aan tal gasflessen kon op tijd worden verwijderd. Al vrij snel bleek dat de twee jongens voor het vuur ver antwoordelijk waren. De acht-jarige jongen had kort daarvoor in een supermarkt een aansteker gekocht. De jongens hebben, in bijzijn van hun vaders, hun verhaal op het politiebureau verteld. De schade is nog niet bekend. een 'gezellig samenzijn met spelletjes, liedjes en een maaltijd. Het kamp is in 25 jaar tijd rondom in de bebouwing ko men te liggen. „Jammer van het wijde uitzicht, terwijl er al zo'n overcapaciteit aan zo merhuisjes is," aldus Pad mos. Het zilveren jubileum wordt zaterdag 24 mei gevierd met een receptie 's middags in het kampgebouw en een feest avond 's avonds voor bestuur en leden van het CJV. IRAAKSEBAND GOES - De Group Al Basri geeft zaterdag 10 mei een concert in 't Beest in Goe^. De uit Irak afkomstige Ha- mid Al Basri zal zowel zijn eigen werk als traditionele liederen ten gehore brengen. Hij speelt op de Quanoun. Dit is een Arabische trapezi umvormige citer. Hamid al Basri wordt bijgestaan door zijn familie. Zijn vrouw Sjoukia Ahmad heeft vol gens 't Beest in het Midden- 'Oosten faam verworven met haar optredens. De kinderen van Hamid al Basri begelei den hem al zingend en spe lend op een vaastrommel en de ud, de Arabische luit. De zaal gaat om 20.30 uur open, het concert begint om 21.30 uur. ZIERIKZEE Koninginnedag De uitslagen van de 400 me ter hardlopen tijdens Ko ninginnedag op sportpark Bannink voor basisscholie ren zijn als volgt:, meisjes groep 4: 1. Floor Volkeri 1.46.3, 2. Elodie Janse 1.52.6, 3. Debora van de Velde 1.56.'l;. jongens groep 4: Ï.Ar jan Kik 1.33.2, 2. Christian Verhoek 1.40.5, 3. Marijn Berrevoets 1.41.6; meisjes groep 5: 1. Peggy Vermeulen 1.36.6, 2. Simone Nieuwkoop 1.40.8, 3. Fee Steenbergen 1.42.1; jongens groep 5: 1. Bart van Hekke 1. 23.9, 2. Alex van Mourik 1.24.9, 3. Erwin Fonteyne 1.28.5; meis jes groep 6: 1. Glen Lettery 1.27.6, 2. Dieuwke van Strien 1.32-0, 3. Wieke ten Cate 1.37.7; jongens groep 6:1. Jor- dy Wubbels 1.26.3, 2. Daaf van de Velde 1.33.9, 3. Stefan Pen 1.39.0; meisjes groep 7:1. Laura van IJsseldijk 1.27.3, 2. Dorien Heyboer 1.30.7, 3. Ilse Hardon 1.32.3; jongens groep 7: 1. Joost Fioole 1.19.8, 2. Nick Bil 1.26.5; jon gens groep 8 HAAMSTEDE Perkplantenverkoop Op het terrein van de Chris telijke Gereformeerde kerk wordt zaterdag 10 mei een perkplantenverkoop gehou den. De aanvang is om 9.00 uur. SCHARENDIJKE Fancy fair Peuterspeelzaal De Kokkel uit Scharendijke houdt za terdag 14 juni een fancy fair in en rondom de peuterspeel zaal. Voor jong en oud is er deze dag van alles te doen. Zo kan er gesnuffeld worden op de rommelmarkt, pannen koeken eten, schminken en is er een rad van fortuin. Kin deren kunnen een kijkje ne men in een echte brandweer wagen en ze kunnen een ritje maken op een pony. De dag duurt van 10.00 tot 15.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. KERKWERVE Oud papier Sportvereniging WIK haalt zaterdag 10 mei oud papier op in Kerkwerve, Noordgou- we en Schuddebeurs. De op halers gaan om 9.30 uur van start. Verzocht wordt het pa pier gebundeld gereed te zet ten. NIEUWERKERK Koninginnedag De uitslagen van de wedstrij den die op Koninginnedag plaatsvonden in Nieuwer- kerk zijn als volgt: Puzzel: Tania Bommelje, G. Hermes, Martijn Kik. Kleurwed- strijd: Miranda de Bruine, Marinka Bolle, Christa de Keijzer. Kinderspelen: Mar tijn Rentier, René Verschoor, Masha Abbassi. Mini-storm baan: Elise Deurloo, Arjo van de Velde, Marco Roks en Richard Bevelander. Storm baan volwassenen: Bunga- marimba en SKNWK. Wi naars van mooist versierde huis, tuin en straat: 1. fami lie Van Donk/Geuze, Es- doornstraat 26 en 28; 2. Ilon- ka de Molenaar, UNAstraat 1; 3. familie van de Berge/Flikweert, Ribes straat 2 en 4. OOSTERLAND Koninginnedag De prijswinnaars van de di verse activiteiten op Koning innedag zijn als volgt: Kin deroptocht: 1. Sander Dorst, 2. Dava, Evi en Mees van der Werf, 3. Patrick Dooge. Ver sierde gevels en tuinen: 1 André van Dijke, Burg. van der Havestraat, 2. Han Ma- chielse, Dr. Schutterstraat, 3. Ina Dorst, Ooststraat. Fietspuzzeltocht: 1. Eline Quist, 2. Nelleke Slinger land, 3. Wilko Dooge. Foto- puzzeltocht voor auto's en motoren: 1. Cees Otte, 2. E. Fluyt, 3. J. Hendrikse. Voor het vlag uitsteken gingen taarten naar Henk van der Maas en de heer Slieker. BRUINISSE Collecte Hartstichting De collecte voor de Hart stichting heeft in Bruinisse 3.526,30 opgebracht. Collecte De collecte ten bate van het Nationaal Fonds Kinderhulp heeft in Bruinisse 1798,45 gulden opgebracht. Jeugd-EHBO Evenals voorgaande jaren hebben alle leerlingen uit de groepen 8 van de drie Bruse basisscholen examen gedaan voor het jeugd-EHBO-diplo- ma A. De lessen werden ver zorgd door de instructrices G. Bruynes, A. Hoogerwerf en H. van der Wielen. De geslaagden zijn Lucien Flinkenberg, Johan Kik, Ar no Schults, Marian Stoutjes- dijk, Nicky Tabbernee, Je- anine van de Velde, Miranda van Velthoven, Danielle Ver- zendaal, Deborah van Ves- sum, Manon Huizinga, Ma rinka van den Berge, Carola Deurloo, Michiel van der Doe, Elise Geluk, Eric Gil- jam, Maurice Haay, Daan Ju- melet, Bart Ketting, Jaap Knop, Richard Krijger, Lies- beth van Meurs, Ivo Munter, Danny de Ronde, Joni Sinte maartensdijk, Aniek Steven- se,' Rianne Hoek, Marja van den Bos, Ellen de Bruine, Pieter Deurloo, Jacqueline van Dommele, Rina Flik- weert, Christiaan Giljam, Pieter Giljam, Nelleke van der Have, Thea Hoogerheide, Linda van Klinken, Marian de Ronde, Marga Slinger land, Marjet Verhey, Wim van der Wielen en Mariëtte van der Zande. WATERBESPARING MIDDELBURG - De Stich ting Bewust Wonen houdt dinsdag 13 mei in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg een symposium over water- besparing. Centraal staat het waterverbruik en de water besparing in en rondom de woning. De toepassing van een grijs watersysteem wordt toegelicht. De bijeen komst is van 14.00 tot 17.00 uur. FOTO MARIEKE MANDEMAKER V LU LU QL h— t/) Honger Scherp zwaard; men moet de snede gevoeld hebben! Dan wéét men Vesting Holland; hongerwinter met razzia en fusillade. Nooit te vergeten Gaarkeuken; suikerbietensoep tulpebol brandnetel. Wij weten nog Geen verlichting; geen verwarming mager tot bot dode op straat. Verzet Verraad Nog steeds ergens honger.1 P. C. Noordhoek, Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfspre kend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. GOES - Drie garageboxen met inhoud zijn maandag in Goes in vlammen opgegaan. De brand is aange stoken door twee Goese jongens van zeven en acht jaar oud.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5