Renesse sluit met verlies af Stilte, tranen en verdriet Sparta van Roks draait Ajax loer 'Goedmakertje voor al het blessureleed' Rood voor Willemse HULSTERLOO - „Het was een maanlandschap waarop je loopt, met kuilen en bobbels. Kin4eren zouden veel plezier in die zandbak hebben." Nico Kind, trainer van Renesse, had zich duidelijk iets anders voorgesteld bij de laatste competitiewed strijd, die het met 1-0 van Hulsterloo verloor. De oefenmeester en zijn ploeg vielen gisteren in Hul sterloo van de ene in de ande re verbazing. Kind kon niet begrijpen dat de KNVB op zulke velden voetbal toelaat. „Het was alleen maar een woestijn met zand en we heb ben er zelf nog glas afge plukt." Over het ene straf schopgebied niet veel goeds. „Aan de ene kant vijftien meter en aan de andere kant zestien meter. Helemaal schots en scheef," constateer de Kind. Omdat de laatste competitiewedstrijd in de vijfde klasse A was, wilde Kind zijn hele elftal omgooi en. Bij het zien van zoveel 'el lende' besloot Kind toch maar zijn sterkste elftal de wei in te sturen en vroeg op voorsprong proberen te ko men. Hulsterloo wilde de punten bepaald niet cadeau geven en schopte volgens Kind behoorlijk in het rond. Uiteraard lopen in zulke par tijen de frustraties hoog op, ook in die van zondagmiddag in Zeeuws-Vlaanderen. Negen minuten voor tijd voelde de scheidsrechter zich genoodzaakt de wedstrijd te staken. In een incident met Guido Willemse van Renesse trok de leidsman in eerste in stantie partij voor Clement Rijnberg, die in geen velden of wegen te bekennen was. Willemse bekende schuld en moest eraf, Rijnberg bleef dus staan. Ook een speler van de thuisploeg moest er met rood af. Vergeten Gevoetbald werd er ook in Hulsterloo. Het enige doel punt viel in de 23ste minuut. Renesse kreeg kansen via Pe ter Moerland en Mischa van den Hoek. Kind wilde de wedstrijd zo snel mogelijk vergeten. „We gaan nu toele ven naar Renesse-DFS (vol gende week dinsdag om de Zierikzeesche Nieuwsbode Trofee, red.). Misschien dat we daar iets leuks uit kun nen halen." Hulsterloo - Renesse 1-0 (1-0) - 23. 1-0, rode kaart: Willemse (Renesse), scheidsrechter: J. Daniëls. Opstelling Renesse: Ver boom, Canters, Willemse, Pleune (46. Kooman), Stolpe (36. Hoogerhuis), Van den Hoek, Tak, Rijnberg, Moer land, Wolterse, Bakker. Van Poortvliet over periodetitel: WISSENRERKE - De stralende zon deed WIK-trai- ner Peter van Poortvliet glunderen, de uitslag van DFS tegen Colijnsplaatse Boys nog meer. „Nu heb ben we toch nog een toetje," was Van Poortvliets eerste reactie op het behalen van de nacompetitie. WIK had dit seizoen al op ei gen kracht een periodetitel moeten behalen, verzuimde dat, maar kreeg de hulp van DFS. DFS, de derde periode kampioen, degradeert en mag om die reden niet in de nacompetitie spelen. WIK, de hoogste in de rangschik king zonder periode, neemt de titel over. „Het was echt niet zo dat ik zat te wachten op degradatie van DFS. Colijn verdiende het op basis van deze wed strijd om erin te blijven," sprak WIK-aanvoerder Pa trick de Broekert na de be slissingswedstrijd. Zijn trai ner vulde aan: „Het was voor beide ploegen moeilijk voet ballen. Het veld was slecht en de temperatuur maakte het lastig. De ploeg die er het meest recht op had heeft ge wonnen. Ik vond dat het ver schil vooral in de eerste helft tussen de laatste mannen zat. Proos hanteerde vaak de lan ge bal en Jansen koos voor de opbouw van achteruit." De eerste wedstrijd in de na competitie, tussen Terneu- zense Boys en Bevelanders, eindigde zaterdagmiddag in 1-1. „Een gunstige uitslag? Ja, eigenlijk wel," aldus Van Poortvliet. Aanstaande za terdag ontvangt WIK op ei gen veld Terneuzense Boys. Van Poortvliet: „Ik start lie ver thuis tegen Terneuzense Boys dan uit tegen Bevelan ders. Als je thuis wint maak je een goede kans. Maar het blijft wikken en wegen. Het zijn beide lastige ploegen voor ons." „Dit was een doelstelling van mij, met WIK een perio de halen. We moeten het maar zien als een goedma- kertje voor al het blessure leed." Van Poortvliets doel stelling is dus bereikt. Wordt het dan geen tijd om je gren zen te gaan verleggen? TURNEN TWELLO - De achtjarige Lianne Saman uit Zierik- zee heeft zich gisteren ge plaatst voor het Neder lands kampioenschap turnen op A-niveau Ze deed dat in Twello door als elfde te eindi gen. De turnster, die traint bij en uitkomt voor het Middelburgse MTV, behaalde bij eerde re plaatsingswedstrijden in Nijmegen en Bever wijk respectievelijk een veertiende en twaalfde plaats. Het NK wordt op 14 en 15 juni in Heeren veen gehouden. JUDO ZANDVLIET - Marianne van Dongen veroverde afgelopen zaterdag bij een judotoer nooi in het Belgische Zand vliet de eerste plaats. Roland de Lange, net als Van Don gen lid van Sportschool Geel hoed uit Zierikzee, werd tweede. Drie andere leden, Seraya Blom, Jacolies en Mattheo Moerland, behaal den een derde plaats. AFSCHEID MEXICO CITY (RTR) - De Mexicaan Hugo Sanchez en de Spanjaard Michel hebben zondag hun carrière beëin digd. De voetballers leidden Real Madrid eind jaren tach tig naar grote successen. De twee speelden in hun laat ste seizoen opnieuw samen, bij de Mexicaanse ploeg At- letico Celaya. De oud-inter nationals kregen g?en af scheid in stijl. De club eindigde als laatste in haar kwalificatiegroep voor het kampioenschap. Hugo Sanchez behaalde met Real Madrid vijf maal de landstitel en een keer de UEFA Cup. De voormalig topscorer van de Primeria Division speelde in Spanje verder voor Atletico Madrid en Rayo Vallecano. De 34-jarige Michel, voluit Jose Miguel Gonzalez Mar tin, stond twaalf jaar onder contract bij Real Madrid. Op zijn erelijst staan zes landsti tels, twee UEFA Cups en twee Spaanse bekers. Toen hij bij de Koninklijke op de bank terechtkwam, vertrok hij naar Mexico. Duivelnnd blijft ten koste van MEVO in vierde klasse A Zierikzees voetbal huilt DFS degradeert na verloren beslissingsduel uit derde klasse ZIERIKZEE - Het Zierikzeese voetbal huilt, want binnen een maand is er weer een Zierikzeese club ge degradeerd. Na het Zierikzee van Toon van Tiggel- hoven zakte zaterdagmiddag het MEVO van Ed van Lent af naar de vijfde klasse omdat Duiveland op sportpark Den Hogen Blok met 2-0 sterker was. Afgaande op de keiharde cij fers valt er over het lijfsbe houd van de Oosterlandse ploeg niets te twijfelen. Trai ner Rinie Verwest: „We heb ben drie keer tegen MEVO gespeeld en drie gewonnen. Dan is het gewoon terecht." Collega Van Lent miste ook afgelopen zaterdag waar het hele seizoen aan mankeert: een tekort aan fysieke kracht en geen scorend ver mogen. Kijkend naar de emotionele waarde van het voetbal op Schouwen-Duiveland is het natuurlijk een bijzonder slechte zaak dat MEVO de derde eilandelijke ploeg is die volgend seizoen een trap je lager speelt. Zierikzee overkwam dat enkele weken geleden al. Tot overmaat van ramp kwam daar zaterdag DFS ook bij. IDe wedstrijd tussen Duive land en MEVO was noodza kelijk geworden omdat bei de elftallen in de vierde klasse na de competitie over 22 wedstrijden op een gedeel de elfde stek bleven steken. Zowel Duiveland als MEVO won vier keer, speelde driemaal gelijk en verloor vijftien duels. Zelfs het doel saldo scheelde bijna niets. Middelen Al deze cijfers en feiten de den in de beslissingswed strijd niet meer ter zake. Er telde slechts een ding: win nen. Hoe en met welke al dan niet geoorloofde middelen deed er niet toe. Deze instel ling gold beide formaties en het was de wedstrijd voor zo'n 250 toeschouwers aan te zien. Duiveland was in de eerste helft dominanter dan MEVO. Maar serieus uitgespeelde kansen vielen maar spaar zaam te ontwaren. En als er dan een goede mogelijkheid was, vond Duiveland MEVO- doelman Sjoerd Hamstra op zijn weg. De Friese keeper keepte een wereldwedstrijd en stompte, schopte en sloeg alles uit zijn doel wat hij er uit kon stompen, schoppen en slaan. Door zijn reddingen bleef MEVO hopen op een goed resultaat. Ook na de 1-0 voor Duiveland. De eerste treffer van de Oos- terlanders kwam voort uit strafschop. Met 250 mensen rond de lijnen heeft iedereen een eigen mening of de door scheidsrechter Kooman toe gekende pingel terecht zou zijn geweest. Hij wees in de 38e minuut resoluut naar de stip, dus zal hij het wel goed gezien hebben. Jaap Brekelmans was zijn zenuwen niet kwijt, want pas in twee keer passeerde hij Hamstra, die de eerste in zet van de Duivelander niet ver weg genoeg wegwerkte, 1-0. Na deze goal besefte ME VO heel goed dat het steviger de teugels moest aantrek ken. Twee hoekschoppen in de slotfase van de eerste helft leverden niets op. MEVO voerde de druk na rust op, maar doelpunten bleven uit ondanks pogingen van Irvat Kordic, Ruud van der Linde en Jeroen Volkeri. „We drukten wel, maar mis ten de overtuiging om doel punten te maken," legde Van Lent het euvel van zijn ploeg bloot. Duiveland deed hoege naamd niets en hoefde na de twintigste minuut helemaal weinig meer te doen. Woede Rogier van Vaardegem moest er met zijn tweede op gelopen gele kaart vanaf en uitte uiteraard zijn woede in een beladen en belangrijke duel. Zittend in de dug-out praatte de middenvelder na toen voor zijn ogen een ploeg in de rust van positie gewis seld was met Jansen om op het middenveld wat meer grip te krijgen, stuitte de Noord-Bevelander onregle mentair in het strafschopge bied. Joosse:Marco (Van de Zande, red.) kon die bal zo wegschoppen. Ik denk dat de penalty terecht was." Dat was hij zeker. WIK-selectie De overtreding werd als het ware gemaakt onder de ogen van de scheidsrechter en voor de ogen van de complete WIK-selectie. Na de training waren ze allemaal afgereisd naar Wissenkerke, lapten een paar knaken, en genoten in het voorjaarszonnetje van het goudgele vocht. En van Colijnplaatse Boys-speler Ronnie Proos. Proos (27), die in het verleden een tijdje in Japan speelde en vorig jaar nog bij Goes acteerde, klaar de vanaf elf meter de klus. Toen DFS met nog twintig minuten te gaan onver wachts op 1-2 kwam, een in draaiende corner van René Brussé die door de Colijn-de- fensie niet goed verwerkte werd en volgens de neutrale grensrechter Vleugel over de lijn was geweest, bloeide DFS nog wat op. Maar ver der dan wat vruchteloze po gingen kwam de ploeg uit Burgh-Haamstede niet. Het sprookje was over. Joosses wil, lijfsbehoud, bleef geen wet. Joosse: „De minst slech te heeft vandaag gewonnen. Maar wij hebben te weinig gebracht en moeten maar proberen het volgend jaar di rect weer goed te maken. Het is nu gewoon uithuilen en op nieuw beginnen." DFS - Colijnsplaatse Boys 1-2 (0-1) - 14. Verwei 0-1, 52. Proos 0-2, 69. R. Brussé 1-2, gele kaarten: A. Snoep, De Looff (Colijnsplaatse Boys), Goudzwaard, Verhage (DFS). scheidsrechter: W. Roegiest (Sas van Gent). Opstelling DFS: P. Brussé, Van de Zande, Jansen, Braam, Verhage (79. Rouw), Rijnberg (61. Rotte), Goud zwaard, Dekker (11. Hanse), Nortier, Hogenstein, R. Brussé. genoot werd onderuit ge haald. „Dan moet je daar ook geel voor geven!," haalde hij woedend naar Kooman uit. De leidsman sprak Van Lent erop aan, Van Vaardegem be sloot toen maar in het gras achter de omheining plaats te nemen. Van Vaardegem snapte niet waarom hij weer geel kreeg. Anton Hoexum viel hem bij. „Zo'n man heeft geen gevoel voor de wed strijd." Met tien moest MEVO er een schepje bovenop doen. Om nu te zeggen dat Duiveland het moeilijker kreeg. Nee, omdat de MEVO-spitsen al een seizoen lang niet daad krachtig opereren. De Oos terlandse ploeg hoefde slechts te wachten op de counter en die werd steeds makkelijk omdat MEVO achterin één op één ging spe len en zich nadrukkelijker naar voren bewoog. Geen puf Pas in blessuretijd vond Dui veland het tweede gaatje achter Hamstra. Spits André van de Berge kreeg de bal halverwege de helft van ME VO, liep op Hamstra af, om speelde hem netjes en schoof 2-0 binnen. Gek van blijd schap rondrennen deed hij niet. Daar had hij volgens ei gen zeggen geen puf meer voor. Slechts zijn handen omhoog gestoken toonden het gebaar van de definitieve overwinning en van lijfsbe houd voor Duiveland. Marco van Zwol, één van de vele verliezers, gaf als eerste commentaar op het verlies en degradatie van zijn club naar de vijfde klasse. „Het zat er niet in. We hebben te veel punten laten liggen bij clubs die we hadden kunnen pakken." Voor 'zijn' doel man, Hamstra, kwam het verlies wel heel zuur. Hij wilde eigenlijk van de win ter vanwege zijn slechte knieën al stoppen, maar Van Lent praatte op hem in. Dat praten had zaterdag bij na succes, want de grote, bre de Hamstra had - het is al va ker gezegd - fabelachtige en fantastische reddingen. En wat blijkt na afloop: meneer de keeper had zijn laatste wedstrijd gekeept. Wat blijkt nog meer: hij was nog nooit gedegradeerd in zijn loopbaan. Wat een afschuwe lijk triest einde... Duiveland - MEVO 2-0 (1-0) - 38. Brekelmans 1-0 (penalty), 90. Van de Berge 2-0, rode kaart: Van Vaardegem (MEVO, tweemaal geel), gele kaarten: B. Verhoek, Doo- ge (Duiveland), Van der Lin de, Wijsman (MEVO), scheidsrechter: J. Kooman (Goes) Opstelling Duiveland: Swart, B. Verhoek, De Jon ge, H. Verhoek, Dooge, Wes- dorp (51. IJzelenberg), Wijn stekers (23. Dusic), De Bruine, Brekelmans, Van de Berge, Van der Werf. Opstelling MEVO: Hamstra, Groenleer, Heikamp, Van der Linde, Van Zwol, De Jon ge, Hoexum, Van Vaarde gem, Volkeri (75. W. Ver wijs), Wijsman, Kordic. Na een schot van DFS'er René Brussé was de situatie voor het doel van Colijnsplaatse Boys even onoverzichtelijk. Meer dan een hoekschop zit er niet in, zien Ronald Braam en Marco van de Zande van DFS en twee spelers en keeper Dourleijn van de thuisploeg. (Foto: Marijke Folkertsma) WISSENKERKE - De klap kwam hard aan bij DFS. De fantastische zegereeks die de ploeg uit Burgh- Haamstede de laatste strohalm in de vorm van het beslissingsduel bezorgde bleek geen waarde te heb ben. Althans, niet in de vorm van klassebehoud. Na een van DFS-kant te matte vertoning toonde Co lijnsplaatse Boys zich bereidwilliger om er alles om te doen om in de derde klasse A te blijven. De ploeg van trainer Kees Goeman won verdiend, met 2-1. Dat de uitslag terecht was, daar kon zaterdagmiddag in Wissenkerke echt niemand om heen. Zeker voor rust leek DFS niet tot het uiterste te zijn gegaan. DFS'er Bas Hogenstein erkende dat. „We hebben het zeker de eer ste helft laten liggen. Als je met zo'n instelling het veld ingaat." De jonge Pieter Hanse, al vroeg in de wed strijd ingevallen, viel bij. „We waren constant niet scherp genoeg. Het balletje bleef bi j ons ook niet lang ge noeg in de ploeg." Uitspraken van jonge spe lers die de spijkers precies op de kop sloegen. Het balbezit van DFS duurde iedere keer weer maar even. Het zat de ploeg ook niet mee. Juist in het cruciale treffen moest DFS het zonder spits Anco van der Linde stellen (ge schorst) en zijn absentie was misschien wel doorslagge vend. Toen ook na acht minu ten Arco Dekker zich in een duel blesseerde, bloktackle om de bal met Colijn-speler Peter Bakker, was het feit ei genlijk al beslecht. DFS moest het in de belangrijkste wedstrijd van het jaar doen zonder twee van de steunpi laren. Dat kon niet goed gaan. En het ging ook niet goed. Het waarschuwingsschot van Ronnie Proos, na zes mi nuten, werd acht minuten Ia- ter opgevolgd door ééntje met een dodelijke lading. Al gingen er bij DFS nogal een paar spelers in de fout. Kees Joosse: „Een enorme fout. Leon Verhage trapt zomaar over de bal heen." De Middelburgse trainer ver gat de zwarte piet ook rich ting laatste man Ferry Jan sen en Marco van de Zande door te schuiven. Peter Bak ker glipte voorbij de rechts back van DFS. Jansen wilde voor rugdekking zorgen maar was te laat en Bakker kon voorgeven. Na de misser van Verhage kreeg nummer negen Marcel Verwei de goal op een presenteerblaadje. Snoeihard kegelde hij de bal achter Brussé. Het kwartier na de goal had Colijnsplaatse Boys de score op kunnen voe ren. Kansen voor Remco Krijger (komend seizoen spe lend voor Kapelle), Arjen Snoep en tweemaal Bakker bleven onbenut. DFS werd zelf kort voor rust pas ge vaarlijk. Huib Nortier schoof een vrije trap naar de vrijstaande René Brussé. Zijn schot werd gered door keeper Dourleijn. Dourleijn verving Colijns vaste keeper Peter Quinten die stijf stond van de zenuwen en niet durf de te spelen. Vervolgens re ageerde Dourleijn goed op een voorzet annex schot van Hogenstein. De conclusie van de eerste helftwas duidelijk. DFS miste simpelweg het heilige vuur maar vooral ook het ge loof in eigen kunnen. En dat gemis, dat kwam DFS kort na rust duur te staan. Van de Zande liet Arjan Verburg zo maar passeren en Hanse. die ROTTERDAM/DREISCHOR - Dolf Roks uit Drei- schor heeft het als vervanger van Sparta-trainer Joop Brand uitstekend naar zijn zin bij de Rotter damse eredivisionst. Daar zorgde gistermiddag de 2-1 winst op Ajax voor. Door dit onverwachte resul taat klom Sparta van de vijf tiende naar de tiende plaats in de eredivisie en is behoud in de hoogste nationale afde ling zo goed als zeker. Daar had Roks drie weken na zijn aanstelling (samen met Adrie van Tig^elen) als tijde lijke hoofdtrainer niet op ge rekend. „Als we op de tiende plaats kunnen blijven staan, ben ik de koning te rijk," sprak Roks gisteravond laat vanuit Dreischor. Met alle plezier willen Roks en Sparta hun uiterste best doen om woensdagavond van PSV een paar punten af te snoepen. De oefenmeester, die volgend jaar zeker aan de cursus Coach Betaald Voet bal mag meedoen, gunt Feye- noord het kampioenschap wel. „Dat is leuk voor Rot terdam," Sparta speelde tegen het Ajax, dat niet veilig is van deelname van Europees voet bal, naar de woorden van Roks 'voorbeeldig'. De din gen waarop de week ervoor was getraind zijn goed uitge voerd. Dennis de Nooijer uit Oost-Souburg zette Sparta op 1-0. Frank de Boer bracht Ajax via een vrije trap op 1-1. Roks; „Die mag er niet in." Pas in de laatste minuut zorgde Arjan van der Laan voor de Rotterdamse winst. Roks wist na afloop nauwe lijks iets zinnings uit te bren gen. „Ik ben zo blij dat ik de wedstrijd nauwelijks kan analyseren." Dolf Roks: veilig met Spar ta. (Foto: Marijke Folkertsma) Steun voor Jan Heikamp na het verloren beslissingsduel tegen Duiveland. Net als zijn broer Johan, die met Zierikzee degra deerde, moet hij een stapje terugdoen. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7