Waardering inzet gemeenschap Alleen nog eenzame toren op Vliegveld Haamstede Politie vraagt naar herkomst goederen Driedaagse voor alle senioren in de regio CD-roms in collectie Bibliotheek De Stolpe Buit woni ngi nbra ken Parallel aan Avondvierdaagse Nieuwe servicedienst AGENDA Twee bejaarde Bruenaren onderscheiden Dauwtrappen in Zeepeduinen Hoorzitting Nieuwerkerk Bouwproject weldra van start DONDERDAG 1 ME11997 NR 26172 3 ZIERIKZEE - De politie Oosterscheldebekken zoekt naar de herkomst van goederen, die tijdens di verse woninginbraken in deze regio buit zijn ge maakt. De goederen werden aange troffen bij drie verdachten in Burgh, die op last van dief stal en heling werden aange houden. De mannen hebben zich vermoedelijk schuldig gemaakt aan meerdere wo ninginbraken. De politie kan enkele van de aangetroffen goederen niet achterhalen in haar eigen au tomatiseringssysteem. In verband daarmee zoekt zij naar de herkomst van deze artikelen. Het betreffen: - een fototoestel (pocket mo del) merk Konica in etui - zwarte rechthoekige dame sportemonnee met knipslui ting - sleuteletui - zwart kunst leer - met vier sleutels - mes met stootrand met op heft afbeelding Amerikaan se vlag - twee zilveren schakelket tingen - goudkleurige halsketting - herenhorloge met chroom- kleurige armband met zwar te wijzerplaat, Engelse vlag en adelaar - goudkleurig herenhorloge met witte wijzerplaat - goudkleurig dames-hanger- horloge - goudkleurig dameshorloge met schakelarmband Indien men denkt informatie over deze goederen te kun nen verschaffen of meent haar of zijn eigendom te her kennen, wordt men verzocht contact op te nemen met de politie in Goes, telefoon: 0113-224500. ZIERIKZEE - De Wandeldrie daagse voor Senio ren vindt maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 11 juni plaats. Het evenement is, in tegenstelling tot vorig jaar, voor alle inwoners van Schouwen- Duiveland toegankelijk. De Stichting Welzijn Oude ren, de Corneliastichting en de Zierikzeese verzorgings huizen stonden vorig jaar garant voor de organisatie van de wandeldrigdaagse. Dit jaar sloten ook de ver zorgingshuizen Duinoord uit Burgh-Haamstede en het Bruse In 't Opper zich bij de organisatie aan. De tocht is bedoeld voor mensen die niet in staat zijn de Avondvierdaagse mee te lopen en/of voor mensen die rolstoelgebonden zijn. De aangepaste editie vindt parallel aan de reguliere Avondvierdaagse plaats. Het tijdstip van vertrek staat dagelijks om 14.00 uur gepland. Per middag wordt er zo'n vijf kilometer gelo pen. Gestart wordt vanuit drie vertrekpunten, te we ten Borrendamme, De Wie ken en de Corneliastichting in Zierikzee. Na tweeëneen- halve kilometer treffen de verschillende groepen el kaar in het MFC waar de sportieve activiteit voor even wordt onderbroken met een versnapering en wat muzikale gezelligheid. Na de onderbreking gaan de groepen langs een ande re route weer terug in de richting van het vertrek punt. Deze opzet is gedurende drie dagen hetzelfde. Wel wordt elke dag via- een an dere route gewandeld. De laatste dag wordt afgeslo ten met een toespraakje van een lid van het gemeen tebestuur en het uitdelen van de vaantjes. Vrijwilligers Voor de begeleiding van de deelnemers zijn nog enkele vrijwilligers nodig. Zij kunnen zich opgeven bij de Stichting Welzijn Ouderen: 413224. Wandelaars kunnen zich tot maandag 26 mei op geven bij genoemde verzor gingshuizen en het ver pleeghuis en bij de Sticjting Welzijn Ouderen. ROMMELMARKT OOSTERLAND - Ooster- lands Fanfare houdt zater dag 26 juli weer een grote rommelmarkt op de Markt in Oosterland. Leden van de muziekvereniging halen op donderdag 15 mei in Ooster land spullen op voor dit eve nement. De opbrengst van de rom melmarkt komt ten goede aan het instrumentenfonds en het uniformfonds, zodat er met regelmaat nieuwe in strumenten en uniformen kunnen worden aangeschaft. REUMA ROTTERDAM - Voor ouders van kinderen met reuma wordt twee keer per jaar een contactavond belegd. Dins dag 13 mei vindt een dergelij ke avond plaats in het Reum averpleeghuis in Rotterdam. Op deze contactavond kun nen ouders, onder het motto Herken je dat? onderling er varingen uitwisselen- en in formatie van elkaar krijgen. De avond begint om 20.00 uur in het verpleeghuis aan de Van Beethovenlaan 60 in Rotterdam. Meer informatie via: 033-4616364. ZIERIKZEE - Bibliotheek De Stolpe in Zierikzee heeft in navolging van andere bibliotheken in Zee land sinds 1 mei ook cd-roms in haar collectie. Zowel jeugdleden als vol wassen leden, die in het bezit zijn van een geldige biblio theekpas, kunnen behalve boeken en tijdschriften nu ook cd-roms lenen. De kosten hiervan zijn vijf gulden per week per map, waarin een of twee bij elkaar horende cd- roms zitten. De uitleentermijn is één week. Bij te laat terugbezor gen wordt er voor een cd-rom een gulden per dag berekend vanaf de eerste dag van te laat inleveren. Het is de bedoeling dat het aantal cd-roms in enkele ja ren uitgroeit tot een collectie van circa driehonderd stuks. Er zijn informatieve en re creatieve cd-roms, zoals sportgames en spelletjes. In de cd-romkast staat een pre- sentatiekaart. Op deze kaart staan ook de de systeem-ei sen apart vermeld, zodat ie dere lener kan zien of het pakket geschikt is voor ge bruik op zijn of haar compu ter. De cd-roms worden uit geleend in een speciale map, waarin ook alle bijbehoren de handleidingen en tekst boekjes zitten. Titels var\ cd-roms kunnen worden opgezocht in de geau tomatiseerde catalogus in de bibliotheek. Ook ligt er een titellijstje op de balie om mee te nemen. In Nederland zijn momenteel 970.000 cd-rom spelers ver kocht. De markt voor cd- roms is groeiende. Hierbij blijken de spelletjes het pop ulairst, gevolgd door info tainment, kindersoftware, naslagwerken en educatief. De bibliotheek heeft van alle segmenten wat in huis, zoals encyclopedieën, talencursus sen, interactieve IQ-test, haute cuisine, tuinarchitec tuur, binnenhuisarchitec tuur, auto-occasions en spel letjes. Donderdag 1 mei Brouwershaven Vergadering commissie grondgebiedszaken, openba re werken en milieu in het stadhuis. 19.30 uur. Vrijdag 2 mei Zierikzee 'Bruid in de morgen' door Theatergroep Intermezzo; Theater Mondragon. 20.30 uur. Brouwershaven Open dag bij aannemersbe drijf Schilperoort-Den Boer. Blankersweg 4. Van 09.30 tot 18.00 uur. Zaterdag 3 mei Zierikzee Geraniummarkt van Groei Bloei op de Mosselboom gaard. 8.00 uur. CJV filmdag, 4 t/m 8 jaar 14.00-16.00 uur; 9 t/m 14 jaar 19.00-21.30 uur. De Driehoek. Burghsluis Nationale Reddingbootdag, in en rond haventje. 10.00 - 16.00 uur. Burgh Open dag. Asielzoekerscen trum. Vanaf 14.00 uur. Burgh-Haamstede Aangespannen rit Bond van Paardenfokkers Schouwen- Duiveland. Vanaf parkeer plaats. RK kerk/brandweer garage. 11.00 uur. Brouwershaven ASV Brouwershaven haalt oud papier op. 9.00 uur. Open dag bij aannemersbe drijf Schilperoort-Den Boer. Blankersweg 4. Van 09.30 tot 18.00 uur. Kamermuziek Concert door Dshamilja Kwartet, Stad huis. 20.00 uur. Ouwerkerk Viswedstrijd voor Eerste Steilöóre trofee-zout. Oosterschelde tussen Ouwerkerk en Viane. 11.00 tot 15.00 uur. Oosterland Concert Oosterlands Fanfa re, muziektent op de Markt. 19.30 uur. Bruinisse Rommelmarkt Hervormde Gemeente. Industrieweg 7 en Dreef 10. 9.00-12.00 uur. Jaarvergadering Zevibel, Dorpshuis, 10.00 uur. Zondag 4 mei Zierikzee Dodenherdenking. Joods monument, Gracht weg. 15.30 uur. Renesse Dodenherdenking. Monument Oude Moolweg. 20.00 uur. Brouwershaven Open dag bij aannemersbe drijf Schilperoort-Den Boer. Blankersweg 4. Van 09.30 tot 18.00 uur. Bruinisse Dodenherdenking. Begraafplaats. 20.00 uur. Maandag 5 mei Zierikzee Vakantiecursus stripteke nen. Studio Lejon. 10.00 tot 12.00 uur. Dinsdag 6 mei Zierikzee Vakantiecursus stripteke nen. Studio Lejon. 10.00 tot 12.00 uur. Openbare fractievergade ring PvdA in vergaderkamer 78 van het gemeentehuis. 19.30 uur. Westenschouwen Heropening excursieschuur Staatsbosbeheer. 16.30 uur. Woensdag 7 mei Zierikzee Vakantiecursus stripteke nen. Studio Lejon. 10.00 tot 12.00 uur. Gratis Spreekuur FNV. MFC, de De Huybertstraat. 10.00-11.30 uur. Bruinisse Filmmiddag voor de jeugd. CJV-clubgebouw Molen straat. 13.00 en 15.00 uur. Donderdag 8 mei Zierikzee Dauwzwemmen met ontbijt. Sportcentrum Onderdak. 7.30 uur. Haamstede Start dauwtrapexcursie door Zeepeduinen, poort slot Haamstede. 06.00 uur. Bruinisse Ruilbeurs tweedehands surfartikelen. Surftestcen- ter Strandweg 4.10.00 tot 17.00 uur. Gezellig onderonsje tussen burgemeester J. Asselbergs en de zojuist koninklijk onderscheiden P. IJzelenberg-Olree. BRUINISSE - Als blijk van waardering voor hun beider brede inzet voor de Bruse gemeenschap mochten twee hoog- bejaarde inwoners van Bruinis se dinsdagochtend uit handen van burgemeester J. Asselbergs een koninklijke onderscheiding in ont vangst nemen. P. IJzelenberg-Olree en L. Abraham- se, beiden 85 jaar, werden benoemd tot lid in de Or de van Oranje Nassau. ,,Noe mot je toch us zegge wat er an de hand is ho," sprak mevrouw IJzelenberg verbaasd toen ze haar naaste familieleden eerst zomaar op een doordeweekse ochtend op koffiebezoek kreeg en vervolgens ook nog de burge meester hoogst persoonlijk voor de deur stond. Asselbergs ging graag op haar uitnodiging in en gaf een overzicht van haar vele verdiensten voor de oudere inwoners van Bruinisse. IJ zelenberg is al ruim dertig jaar voorzitter en leidster van de bejaardensoos 'Huize Gezelligheid', een afdeling van de ANBO. Onder haar voorzitterschap is de soos, met meer dan zeventig leden, uitgegroeid tot een belangrij ke groepering binnen het Bruse verenigingsleven. De diverse uitstapjes die de soosleden jaarlijks maken, staan bekend als 'de reisjes van mevrouw IJzelenberg.' Eigen bedrijf De burgemeester sprak waarderende woorden over haar nimmer aflatende inzet voor de gemeenschap in Bruinisse. Lange tijd werkte zij ook mee binnen het eigen transportbedrijf, maar cre ëerde daarnaast ook tijd en energie ten behoeve van de oudere dorpsbewoners. On danks verdrietige gebeurte nissen binnen haar eigen be staan de afgelopen jaren en ondanks haar eigen hoge leeftijd weet zij nog steeds de kracht op te brengen voor het goed reilen en zeilen van de Bruse bejaardensoos. Asselbergs zei daar bewon dering voor te hebben en wees op het bindend element van een dergelijke vereni ging. Met groot genoegen deelde hij dan ook mede, dat hetHare Majesteit had be haagd mevrouw IJzelenberg een koninklijke onderschei ding toe te kennen. „Toe zeg," luidde daarop de reactie van de onderscheide ne zelf. Nadat Asselbergs de medaille had opgespeld was er onder hét genot van een kopje koffie tijd voor een in- FotoMarijke Folker'tsma) formele kout, waarin me vrouw IJzelenberg de burge meester toevertrouwde, dat 'hij het allemaal mooi had gezegd.' Activiteitencommissie De andere onderscheidene in Bruinisse, Abrahamse, was met een smoes naar de verga derruimte van verzorgings tehuis In 't Opper gelokt. Er zou een activiteitencommis sie worden opgericht en ge zien Abrahamse's jai'enlange inzet voor de Bruse gemeen schap lag zijn aanwezigheid daarbij voor de hand. De an dere betrokkenen lieten ech ter lang op zich wachten en de verrassing was groot toen plots vrijwel alle familiele den van klein tot groot van het echtpaar Abrahamse de vergaderzaal binnenkwa men. Burgemeester Asselbergs sloot de rij. Hij sprak over de vooraanstaande rol, die Abrahamse als voormalig warme bakker in de gemeen schap van Bruinisse heeft ge speeld. Een beroep immers met heel veel contacten met de inwoners. Die contacten bleven ook toen de bakker zijn oorspronkelijk beroep had beëindigd en hij nog en kele jaren tolgaarder op de Haringvlietbrug was. De burgemeesster sprak over 'een parel in de Bruse ge meenschap' wegens de talrij ke functies die Abrahamse op maatschappelijk en ker kelijk gebied bekleedde. Met name binnen het verband van de Gereformeerde Kerk is hij actief geweest. Van 1948 tot 1980 was hij ouder ling. Dit ambt combineerde hij van 1968 tot 1972 en van 1975 tot 1980 met de functie van scriba. Van 1977 tot 1979 was hij lid van de modera- men van de classis Zierikzee, waarvan in 1977 ook scriba. Vanaf 1976 is hij geruime tijd namens deze classis afge vaardigde geweest naar de Particuliere Synode Zee land. Van 1983 tot 1987 be kleedde hij het ambt van dia ken en trad déarbij, wanneer nodig, op als vertegenwoor diger van de P.S. Zeeland in de Generale Synode. Thans beheert Abrahamse sedert circa vijftien jaar de collecte bonnen en heeft hij zitting in de beroepingscommissie, waarbinnen zijn stem zwaar meetelt. Tot zijn maatschappelijke functies behoren: lid van de bewonersraad van de Chris telijke woningbouwvereni ging sedert 1990, mede-op richter en bestuurslid van de bejaardensoos 'Tot Ons Ge noegen', vrijwillige sup poost van de twee musea in Bruinisse, fractie-ondersteu nend lid van het CDA, afde ling Bruinisse en lid van de middenstandsvereniging Bruinisse vanaf de oprich ting in 1935 tot begin jaren zestig. Als blijk van waardering voor al deze verdiensten kreeg Abrahamse vervol gens de koninklijke onder scheiding opgespeld. De voordrachten voor deze on derscheidingen aan beide be jaarden Bruenaren kwamen van oud-burgemeester A. Vo gelaar. Burgemeester Asselbergs feliciteert L. Abrahamse met zijn koninklijke onderscheiding. (Foto: Marijke Folkertsma) HAAMSTEDE - De Vereni ging Natuurmonumenten houdt dit jaar voor het eerst dauwtrap-excursies in de Zeepeduinen. De eerste van deze serie vindt plaats op He melvaartsdag, donderdag 8 mei. Om zes uur 's ochtends vertrekt de beheerder bij de poort van het slot in Haam stede. Wie mee wil moet even een kaartje kopen bij de VW in Haamstede. De excursie leidt door het slotbos en daarna neemt de beheerder de deelnemers mee de Zeepeduinen in. Daar bestaat de kans reeën te zien. Ook grazen er pony's in de duinen. De zwarte Shetlan ders krijgen deze maand hun veulens. Het landschap van de Zeepeduinen biedt met duinruggen, valleien met de eerste orchideeën, groepen berken en duinmeertjes tal van ingrediënten voor een fraaie ochtendwandeling. NIEUWERKERK - De ver keerssituatie op de Loens- weg en de wegaansluitingen op de Rijksweg 59 komen donderdag 15 mei aan de or de in een openbare hoorzit ting in het dorpshuis van Nieuwerkerk. De bedoeling is tijdens de hoorzitting met de aanwezi gen te spreken over de defini tieve inrichting van de Loensweg. Ook mogelijke oplossingen met betrekking tot de aansluitingen van de Capelleweg, Zwanenburgse- weg en Vissersweg passeren de revue. De hoorzitting be gint om 19.30 uur en wordt voorgezeten door wethouder C. Veerhoek. OUD PAPIER BROUWERSHAVEN - De Algemene Sportvereniging Brouwershaven haalt zater dag 3 mei vanaf 9.00 uur oud papier op in de kern Brou wershaven. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. tementen gaat berusten bij degene die ook het restau rant gaat exploiteren. Vol gens J. Bij de Vaate is op dit moment nog niet bekend, wie dat zal gaan doen. Hij verwacht dat rond de zomer periode met de bouw wordt begonnen en dat de bouw op zich ongeveer negen maan den in beslag zal nemen. Met de sloop van het voorma lige hotel/restaurant op deze locatie is een einde gekomen aan twee jaar leegstand. Voormalig exploitant J. Landsbergen sloot het be drijf in oktober 1994 en ver kocht zijn aandeel aan pro jectontwikkelaar Swingoed BV inZwijndrecht. Swingoed maakte een plan voor verbouw van het hotel tot een appartementencom plex voor zowel recreatieve als permanente bewoning. De provincie wil echter geen permanent bewoonde appar tementen in deze omgeving. Daarmee raakte het plan van Swingoed BV in een impas se. Bij de Vaate Project BV en Ontwikkelingsmaat schappij Röttger BV spelen met hun project in op de ex ploitatiemogelijkheden, die het provinciaal beleid nog wel biedt. Dat wil zeggen een horecabestemming in combi natie met verhuur van recre atieve appartementen. Geen monument Het voormalige KLM-sta- tionsgebouw is geen monu ment in de ware zin van het woord, maar vormt wel een karakteristiek en beeldbepa lend element op deze locatie. Reden voor Bij de Vaate en Röttger de architect op dracht te geven het torentje in het bouwproject op ver antwoorde wijze te integre ren. BURGH-HAAMSTEDE - Alleen het voormalige KLM-stationsgebouw, oftewel het karakteristieke torentje bij Vliegveld Haamstede staat er nog na de sloop van het hotel/restaurant aldaar. Een tijdelij ke situatie, want weldra zal gestart worden met de bouw van 24 appartementen en een restaurant op deze locatie. Een bouwproject waar het torentje on derdeel van uitmaakt. De bouw betreft een initia tief van Bij de Vaate Project BV in Zierikzee in samen werking met Ontwikke lingsmaatschappij Röttger BV in Rotterdam. De 24 appartementen zijn be doeld voor recreatief ge bruik op huurbasis. Voor permanente bewoning op de ze locatie verleent de provin cie geen toestemming. De vierpersoons-appartementen zijn elk ongeveer tachtig vierkante meter groot. De ruimte biedt plaats aan een ruime living met veel lichtin val. Verder een luxe open keuken met eethoek en twee slaapkamers. De badkamer is uitgerust met ligbad en wastafel. Er is een apart toi let. Vanaf terras of balkon kan men genieten van het fraaie uitzicht. Het vijfhonderd vierkante meter ruime restaurant in clusief terrassen, komt als een schakel tussen de twee appartementenvleugels in te liggen. Het betreft een V-vormig complex, waarbij de twee V's schuin naar achteren lo pen en het vroegere KLM- stationsgebouw bijna het middelpunt zal vormen. Van uit alle appartementen zal er uitzicht op het zweefvlieg- veld zijn. Ontwerper van dit complex is architect J. Hoogendoorn van Architectuur Associatie De Vroon BV in Haamstede. De verhuur van de 24 appar- De toren bij vliegveld Haamstede, het voormalige KLM-stationsgebouw, staat er eenzaam bij na de sloop van het restaurant. (Foto: Marieke Mandemaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3