'Rondje met het pontje' Vrouwfiguur als inspiratiebron SCHOUWEN-DUIVELAND j UW KRANT VAN "1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Programma Radio Schouwen-Duiveland k SPORTSPONSOR Marco Holm Coiffures wordt voortgezet in portocabine achter verbrande pand WOENSDAG 30 APRIL 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD De voet-fiets-veerboot m.ps. Breeveertien vaart vandaag voor het eerst tussen Burghsluis en Colijnsplaat. BURGHSLUIS - Vroeger voer de m.ps. Breeveertien tussen Vlaardingen en Pernis om werknemers van Shell-Chemie naar hun werkplek te brengen. Vanaf vandaag is de Oosterschelde het vaste vaarwater van het voet-fietsveer. Onder het motto 'een rondje met het pontje' vertrok de veerboot vanmorgen om 8.30 uur voor de eerste keer van uit het haventje van Burgh sluis voor een tocht naar Co- lijnsplaat. De volgende vaardagen zijn woensdag 7 en donderdag 8 mei (Hemel- vaartdag) en de Pinksterda gen zondag 18 en maandag 19 mei. Vervolgens vaart de veerboot van dinsdag 1 juli tot en met vrijdag 29 augus tus van dinsdag tot en met vrijdag dagelijks twee keer op en neer tussen Burghsluis en Colijnsplaat. Anderhalf uur De vaartocht tussen beide havenplaatsen duurt onge veer anderhalf uur. Wanneer het getijde gunstig is vaart de Breeveertien door de Olie geul en langs de stormvloed kering. Schipper M. van Mill heeft ontheffing om door het smalle oliegeultje te varen van drie uur vóór tot drie uur nó hoogwater. Wanneer het niet mogelijk is om door de Oliegeul te varen gaat de vaartocht vanaf Burghsluis langs de Roggeplaat in de richting Zierikzee en vervol gens langs de Zeelandbrug naar Colijnsplaat. De schipper en zijn vrouw willen een gezellige vaar tocht presenteren, waarbij de passagiers even kunnen uitrusten van hun fiets- of wandeltocht. Daarbij kun nen ze genieten van de prach tige Oosterschelde en omge ving. een gebied dat de status Nationaal Park krijgt. Van Mill adviseert mensen die ge bruik maken van het voet- fietsveer een verrekijker mee te nemen om optimaal te kunnen genieten van de om geving. Vertrektijden De veerboot is eigendom van het Zierikzeese bedrijf Sportvisserij Moermond. De vaartochten vanuit het ha ventje van Burghsluis zijn om 8.30 en 13.45 uur, terwijl de veerboot in Colijnsplaat om 10.30 en 15.45 uur ver trekt. Nadere informatie over de vaartochten via telefoon nummer 0111-414309. VERZAMELCLUB ZIERIKZEE - Marcel Goudswaard uit Zierik zee wil een trollenverza melclub oprichten. Het lidmaatschap houdt voor trollenverzame laars in dat zij een jaar stuk ontvangen, twee keer per jaar een Trollen krant en een uitgebreide catalogus. Belangstellenden die meer willen weten over de nieuwe 'Ny FORM' collectersclub kunnen te recht in lederwaren- en cadeaushop Goudswaard aan de Poststraat 3-5 in Zierikzee. STRIPTEKENEN ZIERIKZEE - Bij Studio Le- jon aan de Mastgatstraat 102 in Zierikzee wordt van 5 tot en met 7 mei een vakantie cursus striptekenen voor be ginners en gevorderden ge houden. De beginnerscursus, van 10.00 tot 12.00 uur, is bedoeld voor kinderen van negen tot dertien jaar die nog niet eer der deelgenomen hebben aan een cursus bij Studio Lejon. De cursus voor gevorderen, kinderen van negen tot der tien jaar die al eerder een cursus bij de studio hebben gevolgd, is van 13.30 tot 15.30 uur. KOLE TRANSPORT KAPELLE - Het transport bedrijf Kole Transport uit Kapelle is onderscheiden met het ISO 9002- en het VCA-certificaat. Het bedrijf toont daarmee aan te voldoen aan hoge ei sen wat betreft kwaliteit en veiligheid. Het transportbe drijf is gespecialiseerd in het kippertransport en grond verzet. Daarnaast heeft Kole een moderne asfaltfrees die in combinatie met een veeg- zuigauto wordt ingezet voor onderhoudswerken in de we genbouw. WANDELING VEEERE - Het eiland Ha ringvreter in het Veerse Meer is het doel van een vaar-wandeltocht, die vanaf 7 mei iedere woensdag wordt gehouden. Het betreft een initiatief van Staatsbosbeheer. Het na tuurreservaat Haringvreter was vroeger een gebied dat onderhevig was aan de gril len van de zee en de regel maat van de getijden. Het liep dus regelmatig onder water. Na de sluiting van het Veerse Gat kwam het gebied droog te liggen en ontwik kelde er zich een bijzondere vegetatie. De vaar-excursies naar het gebied beginnen iedere woensdagmiddag om 14.00 uur bij de Campveerse toren in Veere. 'Brand is zo verwoestend' 107.1 FM/88.5 KABEL Expositie schilderijen L. Hooij in 't Zuuddek ZIERIKZEE - „Sinds we het zelf hebben meege maakt zien we in kranten en op televisie veel berich ten over branden. We bekijken die met heel andere ogen dan vroeger. Je probeert je wel eens voor te stellen wat een brand betekent voor de betrokke nen. Maar de werkelijkheid is veel ingrijpender. Het is zo verwoestend. Alles is weg. Je foto's, de vi deo van de geboorte van je kind, je diploma's en alle andere bezittingen. Die leegte is zo ingrijpend. Je staat op straat met alleen nog de kleding die je aan hebt." Maandag 11.00/11.30 Bedrijvig Schouwen-Duiveland (interview met een ondernemer van ons eiland) 11.45/12.00 De Beurs-berichten (Rabobank) 16.00/17.00 Mozaïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Kruispunt (kerkelijk informatieprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 De Silo show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 After Hour (metal muziek). Woensdag 09.00/11.00 Ochtendmix. 11.00/12.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/20.00 Baggerak (jongeren praatprogramma). 20.00/22.00 On the Rocks (jongerenprogramma). Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Mozaïk (herh.). 15.00/17.00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17,00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Groove is in the Haert (jongerenprogramma). Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 11.00/12.00 Carrousel. 15.00/16.00 Jukebox. 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/22.00 Hitradio Sensatie (jongerenprogramma). 22.00/23.00 Midnight Expresse (blues/rock/jazz). Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (inform, ochtendshow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 19.00/20.00 Carrats. 20.00/21.00 Chain Reaction. 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). Zondag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 10.00/11.00 Kerkdienst (rechtstreekse uitzending). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/17.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 17.00/18.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 20.00/21.00 Music from Paradise (romantische muziek). 21.00/22.00 On a classical note (klassiek). Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! - Adres Postcode Pi;: li'. Handtek. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 'Beeld van herkenningis het thema van dit schilderij van Leontien Hooij. Op donderdag 3 april brand den de twee bovenste etages van Marco Holm Coiffures aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee compleet uit. Een gebeurtenis die Marco Holm omschrijft als een van de meest ingrijpende in zijn le ven. ,Na een periode, waarin hij en zijn vrouw Petra Holm-Saarloos zich lamge slagen voelden, pakten ze de draad weer op. Maandag 2 mei wordt Marco Holm Coif fures voortgezet in een porto cabine, die op het parkeer terrein van Albert Heijn wordt geplaatst, aan de ach terzijde van het verbrande pand. Kortsluiting Het verdriet moet naar bo ven mogen komen, we zitten in een rouwproces. Maar we moeten ook verder. Daarom proberen we de schouders er onder te zetten," aldus de 34- jarige kapper. Ruim drie we ken na de brand kan hij de gebeurtenissen op die ge denkwaardige dag op een rij tje zetten. „Volgens de poli tie is niet precies meer na te gaan hoe de brand is ont staan. Waarschijnlijk door kortsluiting." Terwijl de brandweer de vlammen blus te, die uit de woonetages bo ven de kapsalon sloegen, stond. Marco Holm ver dwaasd op straat. ,,Het drong niet tot me door wat er met ons huis gebeur de. Ik noemde alleen maar de namen van de klanten die die middag een afspraak had den, de tijden waarop ze zou den komen en ik piekerde erover hoe dat nu moest. Er. kwamen steeds berichten over onderdelen van het huis en de inboedel die verloren waren gegaan. Maar pas toen we, om 18.00 uur, met men sen van Slachtofferhulp ons verbrande huis ingingen be seften we de omvang van de schade. Alles was vernietigd; zwart geblakerd. Alle noeste arbeid, die ik had besteed aan renovaties; kapot." Leegte De klap kwam zo hard aan dat Marco Holm en zijn vrouw niet meer in staat wa ren rustig en helder na te denken. ,,Mijn ouders en schoonouders dachten en re gelden die eerste dagen voor ons," aldus de in Zierikzee geboren en getogen kapper. Hij nam tijdelijk zijn intrek bij zijn ouders. Zijn vrouw en hun zes-jarige zoontje Ezra vonden onderdak bij zijn schoonouders. „Wanneer je dan alleen in bed ligt voel je nog een extra leegte." Maar de kapper en zijn gezin waren niet alleen. Direct na de brand bleek dat niet al leen familie en vrienden ge reed stonden om te helpen, maar ook de instanties reke ning hielden met de omstan digheden waarin het Zierik zeese gezin terecht kwam. „We kregen van woning bouwvereniging Beter Wo nen direct een huurwoning. Ze zorgden zelfs voor een huis waaraan we niet veel hoefden te doen." Op de dag na de brand, vrijdag, kreeg Marco Holm de sleutel en op zaterdag werd door vrienden en familie hard gewerkt om de huurwoning bewoonbaar te maken. Gelachen „Ze maakten schoon, verf den, zaten achter de naaima chine om-gordijnen temaken -en droegerv-huisraad aan. We hadden 98 glazen en vier kof fiezetapparaten, maar toen we 's avonds een fles wijn wilden openmaken bleek dat we geen kurketrekker in huis hadden. Toen hebben Het uitgebrande bovendeel van het pand Marco Holm Coiffures wordt momenteel uitgebroken. (Foto: Marijke Folkertsma) mijn vrouw en ik voor het eerst weer gelachen. Het leek wel of we in een studenten kamer bivakkeerden. Daar na kwamen ook de emoties los. „Zondags, toen we naar Rotterdam reden om kleding te kopen, konden we er voor het eerst samen over praten. Dat was zo emotioneel dat we met zonnebril op over de Lijnbaan liepen om onze be traande gezichten te verber gen." Behalve met goederen, ga ven vele tientallen mensen blijk van hun medeleven door middel van kaarten, te lefoontjes en bloemen. „De bloemen stonden in emmers omdat we geen vazen had den. Al dat medeleven heeft ons veel goed gedaan. Er wa ren hele attente kaartjes bij. Wij helpen altijd graag men sen. Het was een heel bijzon dere ervaring om nu zelf ge holpen te worden." Zoon Ezra werd opgevangen op basisschool Theo Thijssen. „De kinderen hielden een in zamelingsactie om hem weer speelgoed te bezorgen. Van speelgoedwinkel Intertoys kreeg hij zelfs een doos vol nieuw speelgoed. Als die spontane reacties waren heel hartverwarmend Behandeling- thuis De drie medewerkers uit de. kapsalon onderhielden na dó brand het contact met dé klanten. „Zij benaderden de mensen die een afspraak hadden om hen op de hoogte te stellen van de situatie en hen een behandeling aan huis aan te bieden. Ook klan ten die in een moeilijke situ atie terecht kwamen, omdat zij naar een bruiloft moesten of op vakantie, werd 'een thuisbehandeling aangebo den. In zo'n situatie ervaar je hoe belangrijk het is om een goed team te hebben dat on derling met elkaar overweg/ kan." Ook de gemeente Schouwen- y Duiveland deed het nodige om de gedupeerde kapper weer op de rails te krijgen. „De procedures om een por tocabine te mogen plaatsen op het parkeerterrein achter de zaak werden verkort. We kregen voor alles toestem ming." Dat houdt in dat dins dag 29 april op het parkeer terrein van Albert Heijn een portocabine wordt geplaatst, waarin een kapsalon wordt gerealiseerd. „Het wordt een mooie salon, met een vloer oppervlakte van dertig vier kante meter. Dat is minder dan in onze eigen kapsalon, maar we kunnen er wel vol op draaien en alle behande lingen uitvoeren. Uit het g-eheugen Wanneer de benodigde lei dingen voor de nutsvoorzie ningen zijn aangelegd, gaat de tijdelijke kapsalon maan dag 2 mei open. Marco Hölm heeft geen idee voor hoélarig. „Het kan vier, maar ook twaalf maanden duren voor de verzekeringsformalitei ten zover zijn afgehandeld dat de herbouw van ons huis kan beginnen. We zijn mo menteel bezig met lijsten, waarop we alle onderdelen van onze inboedel moeten vermelden en hun waarde. Dat valt niet mee wanneer je uitsluitend uit het geheugen moet putten. Ook alle reke ningen en garantiebewijzen zijn verbrand." De schoonheidsalon en zon nebank, die eveneens in het door brand aangetaste pand waren gevestigd, gaan weer open wanneer de herbouw is gerealiseerd. „We kunnen het parkeerterrein niet vol portocabines zetten." Dank zij alle hulp en medeleven kan de kapper zijn schouders er weer onder zetten. Maar hij kijkt heel anders aan te gen het risico van brand en de gevolgen dan voorheen „Ik geef iedereen het drin gende advies om een brand vrij kluisje aan te schaffen om dierbare spullen in te be waren. Wacht er niet mee, maar doe het. Wij dachten ook dat zoiets ons niet zou overkomen." BURGH-HAAMSTEDE - De vrouwfiguur speelt een belangrijke rol in het werk van Leontien Hooij uit Middelburg. In galerie 't Zuuddek in Burgh-Haam- stede is tot en niet vrijdag 27 juni een expositie van haar schilderijen. Hooij volgde een opleiding aan de kunstacademie Sint Joost in Breda en MOA teke nen. Hoewel zij werd opge leid tot grafisch ontwerpster ging ze zich steeds meer toe leggen op tekenen en schilde ren. Onderzoek naar vorm, verhouding en compositie van het vrouwelijk naakt leidde tot een serie gouaches en gemengde technieken. De onderwerpen uit die reeks zijn: 'publiek en vrouw', 'interieurs' en 'beel den van herkenning'. De ex positie omvat schilderijen uit die reeksen, die nog niet eerder werden tentoonge steld. In 'publiek en vrouw' en 'beelden van herkenning' is kleur en lijn rijkelijk aan wezig. Met name rood, oran je, zwart en goud beheersen het vlak, waarin de vrouw een hoofdrolspeelt. In 'beelden van herkenning' is de vrouwfiguur slechts vaag aanwezig. Hierin speelt het verhaal een grotere rol. De serie 'interieurs' lijkt een studie van de omgeven de ruimte. In sobere tinten als blauw, grijs en beige wordt een omgeving weerge geven. Tijdens de Kunstschouw van 14 tot en 22 juni is het werk van Hooij dagelijks te zien. Voor die tijd kunnen belang stellenden op donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en op vrij dag van 13.00 tot 17.00 uur te recht in galerie 't Zuuddek. In de galerie is ook handge- vormd keramiek te zien van Ida Wendrich en Liesbeth Muilemeister. Het AI team van SKNWK uit Nieuwerkerk werd door auto rijschool Neele voorzien van een nieuwe outfit. Het voetbal team werd dit jaar kampioen. De voetballers poseren in hun nieuwe outfit voor sportpark De Springer, waar zij altijd trainen. Advertentie I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, I m?t de Zierikzeesche Nieuwsbode,'en neem een abonnement. I JA, ik wil een: I MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 i I KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 I KWARTAAL abonnement zonder automatischeaf schrijving 53,50 I HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 I O HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 I JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 ZZ» Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, ffy Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 3