'De estafettestok tijdig overnemen' Regen spelbreker bij Openlucht automarkt Barouche presenteert een landelijke woonstijl deurloo intermeubel Surfwedstrijden en surfruilbeurs DROOMBANK - Kom kijken bij... ramp ALEX DE NIE OPTIEK HETlrXfiïA NIEUWSBLAD WOENSDAG 30 APRIL 1997 NIEUWERKERK - „Zonder de medewerking van onze vrijwilligers, sponsors en de middenstanders zou de organisatie van Koninginnedag niet moge lijk zijn." Dat zegt de voorzitter van de Oranjever eniging Nieuwerkerk Jan Peter Niemantsverdriet Al vele jaren verzorgt hij samen met vijf andere be stuursleden de Nieuwerkerkse Koninginnedagvie ring, maar ook tal van andere aktiviteiten in en rond het dorp. Ook vandaag kunnen de in woners van Nieuwerkerk weer deelnemen aan een pro gramma dat activiteiten om vat voor jong en oud. Een kleurwedstrijd voor de kin deren, een prijspuzzel in het programmaboekje, een au bade die wordt afgenomen door burgemeester Assel- bergs met medewerking van muziekvereniging 'Oefening en Uitspanning', een storm baan, een springkasteel, een optocht en een vrijmarkt voor kinderen zijn slechts een greep uit het program ma. Behalve op 30 april is het in Nieuwerkerk ook feest op vrijdagavond 2 mei. Behalve een oranjedisco voor de jeugd tot 15 jaar (vanafl8.45 uur) wordt deze avond in Ons Dorpshuis het Oranjebal ge houden met medewerking van het Lennard Hoekman Trio. Tijdens het Oranjebal is de prijsuitreiking van de wedstrijden die op Koning innedag werden gehouden en wordt een verloting gehou den met prijzen, die beschik baar zijn gesteld door Nieu werkerkse ondernemers en sponsors. Het bal begint om 20.30 uur en is voor leden van de Oran jevereniging gratis toegan kelijk, andere belangstellen den betalen 7,50 entree. ,,Het kan dus handig zijn om lid te worden van de Oranje vereniging, want de contri butie van de Oranjevereni ging bedraagt ook 7,50. Ondanks het feit dat bij zo'n lidmaatschap alle gezinsle den gratis toegang hebben, zie je vreemd genoeg dat veel mensen er toch voor kiezen om de toegangsprijs te beta len zonder lid te worden," al dus secretaris Kees Ver boom. Mosselmaaltijd Behalve Verboom en Nie- mantsverdriet hebben Ele- anne Spitholt (penningmees ter), Niko Bolijn, Gerda Stoutjesdijk en Peter Veen- boer zitting in het Oranjebe stuur, dat jaarlijks acht keer bijeen komt om de organisa tie van de verschillende eve nementen in goede banen te leiden. Want naast het Ko ninginnedagprogramma ver zorgt de Oranjevereniging jaarlijks een lampionop tocht, een gezellige middag voor 60-plussers met mossel maaltijd en bingo en de jaar lijkse intocht van Sint Nico- laas. „We organiseren ook een playback show, tot nu toe zo wel voor kinderen als vol wassenen. Maar dit jaar zal de playback show voor vol wassenen helaas uit het pro gramma verdwijnen. Niet wegens gebrek aan belang stelling, maar omdat we al jarenlang vergeefs proberen om ons bestuur uit te breiden met nieuwe mensen. Hoewel wij bij de organisatie van al le evenementen worden bij gestaan door tientallen vrij willigers, vele sponsors en de lokale middenstand blijkt het moeilijk om mensen er van te overtuigen dat be- stuurswerk erg leuk kan zijn." Nieuwe bestuursleden Hoewei de inwoners van Nieuwerkerk de activiteiten van de Oranjevereniging hoog waarderen, moet het bestuurlijke estafettestokje volgens voorzitter Nie- mantsverdriet binnen een jaar of vier toch eens worden overgenomen door anderen. „Anders bestaat de kans dat de aktiviteiten van de Oran jevereniging een stille dood sterven, wat erg jammer zou zijn." Hij betreurt het ook dat de Oranjevereniging dit jaar op Koninginnedag de ouderen van Nieuwerkerk niet meer het gebruikelijke presentje kan aanbieden. „Door de ge meentelijke herindeling van Schouwen-Duiveland en de Wet op de Privacy mogen ons de adressen van mensen van 65 jaar of ouder niet meer worden doorgespeeld. Wij betreuren dit ten zeerste. werkerk versierd met een enorme, oranje strik. Het ge vaarte was te zien vanaf Ou- werkerk." Niemantsverdriet is van me ning dat de Nieuwerkerkse Oranjevereniging op Schou wen-Duiveland een van de beste verenigingen is wat be treft organisatie, talent en inzet. „Met betrekkelijk wei nig mensen wordt ieder jaar veel werk verzet. Het Oran jebestuur heeft een uitste kende samenwerking met de Nieuwerkerkse midden stand, die veel materiaal en prijzen beschikbaar stelt of kortingen verleent bij de aanschaf van materialen. Zonder hulp van de midden stand, de sponsors en alle vrijwilligers zou de organi satie van de evenementen niet mogelijk zijn." Trots Het Nieuwerkerkse Oranje bestuur is er heel trots op dat hun programmaboekje is voorzien van een voorwoord van burgemeester J. Assel- bergs. „Bovendien hebben we de primeur dat de burge meester dit jaar Nieuwer kerk uitkoos om het Oranje feest te komen openen." Dat bestuurlijke werk erg plezierig en interessant kan zijn blijkt tenslotte uit de woorden van penningmees ter Eleanne Spitholt. „Voor dat ik in de Oranjevereni ging zat interesseerde Koninginnedag mij eigenlijk niet zo veel, maar nu des te meer," stelt zij vast. Aspi rant-bestuursleden kunnen zich met de Oranjevereni ging in verbinding stellen via telefoonnummer 643016 (Jan Peter Niemantsver driet). Hij kan ook worden gebeld voor nadere inlichtin gen over de activiteiten van de vereniging. Oranjevereniging Nieuwerkerk organiseert meer dan alleen koninginnedag ben we een aantal jaren gele den de kerktoren van Nieu- Maar vanzelfsprekend gaat de jaarlijkse mosselmiddag voor de bejaarden wel ge woon door," aldus Nie mantsverdriet. Enthousiasme Ondanks tegenvallers is het enthousiasme van het Oran jebestuur is nog steeds groot. „Hoewel we maar acht keer per jaar bij elkaar komen, wij zijn het hele jaar bezig met het organiseren van acti viteiten. Met een festiviteit als Konininginnedag begin je alweer, kort nadat de dag gevierd is. Een band voor de muzikale begeleiding moet immers lang van tevoren worden geboekt en voor an dere evenementen moet het dorpshuis tijdig worden ge huurd." „Voor sportevenementen moeten de plannen en de te keningen worden uitge werkt en het benodigde ma teriaal worden geregeld en verzameld, terwijl ook tijdig een goede begeleiding moet worden geregeld, zoals de aanwezigheid van brand weer, EHBO of de Reddings brigade." Voor elk evenement maakt het Oranjebestuur draaiboe ken, die goed doorgesproken en uitgewerkt worden. De verschillende bestuursleden krijgen ieder een eigen taak toebedeeld. Voldoening Gedurende de vergaderingen worden alle zaken doorspro ken en, indien nodig, bijge steld. „Het aantal uren dat we jaarlijks aan de organisa tie besteden is moeilijk vast te stellen omdat we het niet bijhouden. Wanneer ik voor mezelf spreek schat ik het op ruim honderd uur," aldus de voorzitter. „Maar het is leuk werk en een geslaagd evene ment geeft veel voldoening. Je maakt ook hele leuke en gekke dingen mee. Zo heb- Haringvlietplein 4 Zierikzee Tel. 0111-456161 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond De Nieuwerkerkse Ring was al dagen voor Koningineedag feestelijk versierd met nieuwe vlaggen. (Foto: Marieke Mandemaker) Het miezerige weer had een negatieve invloed op het aantal belangstellenden voor de auto markt van de Zierikzeese autodealers. (Foto: Marieke Mandemaker) Autobedrijven beraden zich over voortzetting evenement ZIERIKZEE - „Het was best een leuke happening. Maar de publieke belangstelling is wat tegengeval len." Dat zei medewerker van Goedbloed Auto's en mede-organisator Cees den Boer over de Openlucht automarkt, die het afgelopen weekeinde werd ge houden op initiatief van de zes Zierikzeese automo bielgarages. Volgens den Boer had het be wolkte, miezerige weer een slechte invloed op het aantal belangstellenden. „Er kwa men wel de nodige bezoekers en er zijn vijftien auto's ver kocht. Maar we hadden ge hoopt op veel meer volk."Na een aantal automarkten in sporthal Onderdak, namen de Zierikzeese autogarages dit jaar het intitiatief om het evenement buiten te houden en in het voorjaar. Volgens Den Boer was dat een goed idee. „Met die grote tent er bij had de automarkt aan het Eerste Weegje een goed aan zicht. Het zag er leuker uit dan bij de sporthal en het evenement was meer toegan kelijk. "Toch is het volgens Den Boer de vraag of de Zie rikzeese garagehouders door zullen gaan met het jaarlijks organiseren van een auto markt. „Men gaat zich daar over beraden. Over enkele weken wordt beslist of er volgend jaar weer een auto markt komt." BRUINISSE - Op het terrein van het surftestcenter aan de Grevelingen wordt donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 mei een ruilbeurs gehouden van tweede hands surfmateriaal. Hét evenement is gekoppeld aan surfwedstrijden om de Xantos Cup, die donderdag worden gehouden aan de oe vers van de grevelingendam bij het testcenter. Beide eve nementen zijn een initiatief van Van Bellen Surf Snow uit Willemstad. De surfruilbeurs wordt van 10.00 tot 17.00 uur gehouden in het testcenter aan de Strandweg 4. Aangeboden worden tweedehands boards, zeilen, masten, gie ken, wetsuits en accessoires. Ook belangstellenden die surfmateriaal te koop willen aanbieden kunnen op de beurs terecht. De wedstrijd om de Xantos Cup maakt on derdeel uit van een serie surfwedstrijden die in het hele land worden gehouden. Deelnemers moeten surfen met materiaal van de surf- merken F2 en Arrows, dat door de organisatoren be schikbaar wordt gesteld. Op deze manier hebben de deelnemers gelijke kansen. De finale voor de Xantos Cup is in september. Inschrijven voor de wedstrijd kan via te- lefoonnummet 0186-473220 GRATIS KRAMEN GOES - In de Zeelandhallen in Goes wordt zaterdag 3 mei en zondag 4 mei een snuffel- markt gehouden, De organisatie stelt gratis kramen beschikbaar voor studenten en scholieren. Zij kunnen hiervoor bellen: 0164-257521 (maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur). Op de markt zijn onder meer serviesgoed, glaswerk, postzegels en mun ten verkrijgbaar. De openingstijden zijn: za terdag van 9.00-17.00 en zon dag van 10.00-17.00 uur. Advertentie fl'DA YACU VUE) DISPOSABLE CONTACTLENZEN uOmWOH Jjjoivwron gratis proefperiode van 2 weken rê BURGHSERING 27 BURGH INFO: 0111-652440 S MAANDAGS GESLOTEN y Twee Bruse vrouwen beginnen winkel aan Zierikzeese Kraanplein Advertentie nieuwbouw in hartje nieuwerkerk, prijzen v.a. 218.000 v.o.n. meer informatie: driekleur makelaars Havenpark 40 Zierikzee Tel. 0111 416888 laars, fotolijsten en sierkran- sen. Ook wordt verlichting aangeboden. Jaqueline Gra- velarid en Ria Knikkenberg geven desgewenst tips over het inrichten van een interi eur in landelijke stijl. Gedurfde aanpak „Er is zoveel mogelijk met een wat meer gedurfde aan pak. Door een combinatie van verschillende soorten be hang en verschillende kleu ren verf kunnen op een be taalbare manier hoekjes worden gecreëerd in huis. Door zo'n eigen inrichting is het mogelijk om je te onder scheiden van het massa-ge beuren." Barouche is een heel jaar door vijf dagen per week geo pend van 10.00 tot 17.30 uur. Op zondag en maandag is de woonwinkel gesloten. VISWEDSTRIJD OUWERKERK - Tussen Ouwerkerk en Viane wordt zaterdag 3 mei de viswedstrijd om de eer ste Steilóöre Trofee-zout gehouden. Er wordt gevist van 11.00 tot 15.00 uur. De organi satie is in handen van Eetcafé Steilöóre uit Ouwerkerk in samen werking met Hengel sportvereniging Ooster- schelde. FILMMIDDAG BRUINISSE - Het CJV Brui: nisse houdt woensdag 7 mei een filmmiddag in haar club gebouw aan de Molenstraat. De 101 Dalmatiërs beleven vanaf 13.00 uur doldwaze avonturen, waarna om 15.00 uur 'Toy Story' wordt ver toond. De films zijn voor be langstellenden van alle leef tijden. ZIERIKZEE - „Iedereen die hier binnenkomt wil de betekenis weten van de naam van de winkel. Barou che is de naam van een rijtuig uit 1870. Zo'n oud voertuig met een rieten koffer achterop. De sfeer die daarvan uitgaat past precies bij de stijl van de win kel." Ria Knikkenberg en Ja queline Graveland uit Brui- nisse openden aan het Kraanplein in Zierikzee de woonwinkel Barouche. Een zaak waar, volgens de aan duiding op de etalage, 'de warme sfeer van het lande lijk wonen' wordt gepresen teerd. In het sfeervol inge richte, smalle, lange pandje worden meubelen getoond en voorwerpen die het interieur een heel eigen sfeer geven. Ontmoeting Het initiatief om een woon winkel te beginnen ontstond toen beide vrouwen elkaar in hun woonplaats Bruinisse ontmoetten. „Jacqueline had in de garage bij haar huis een meubeistoffeerderij en ik een bloemenwinkel. We leer den elkaar kennen omdat ze kwam vragen of enkele van haar zelfgemaakte footstools tussen de bloemen mochten staan." Het klikte direct tussen de twee BruSe dames. „Onze stijl kwam overeen." Daar om ontwikkelden ze samen het idee van een eigen win kel, waarmee Ria Knikken berg al jaren rondliep. In Bruinisse bleken daarvoor geen mogelijkheden aanwe zig, maar aan het Zierikzeese Kraanplein kwam het pand beschikbaar waarin voor heen de Zierikzeese Klok kenmaker actef was. Interieur Door middel van schilderen, behangen en het aanbrengen van een nieuw plafond werd in het padn een interieur ge creëerd dat past bij het assor timent van de woonwinkel. In de kelder, die vanuit de winkel met een trap bereik baar is, werd een atelier in gericht waar Jaqueline Gra veland meubelen stoffeert en Ria Knikkenberg bloem stukken maakt die passen in een country-interieur. Zij doen dat op bestelling. Jaqueline Graveland maakt ook hoezen voor meubelen, bekleedt kussens en maakt footstools. Belangstellenden kunnen daarbij stof kiezen uit haar stalenboek of zelf stof leveren. Ria Knikken berg werkt in het atelier met verse bloemen in een stijl die precies bij een landelijk inte rieur past. Woonaccessoires In de woonwinkel zelf wor den meubelen getoond, maar vooral ook woonaccessoires als karaffen, glazen, kande 'De warme sfeer van het landelijk wonen' is het thema van een nieuwe winkel in Zierikzee. (Foto: Marieke Mandemaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1