Levensgrote, bewegende dinosaurussen Een vaartocht en wandeling dier in het vizier Accordeonavond Atelier kinderbruidskleding Eerste paal geslagen voor Noordzee Résidence Banjaard Speels konijn in asiel Politie luistert naar jeugd Col WOENSDAG 30 APRIL 1997 HET EXTRA NIEUWSBLAD Onder de naam Politiepreventje brengt de politie Oosterscheldebekken in deze rubriek een praktische tip of wenk onder uw aandacht. Het onderwerp kan gaan over, of heeft raakvlakken met, het verkeer, crimi naliteit, openbare orde, milieu, algemene plaatselijke verordening en an dere zaken waar u als burger en wij als politie bij betrokken kunnen raken. OVER INBRAAK IN WONINGEN EN WAT U ERTEGEN KUNT DOEN II DEUREN. De beveiliging van deuren is erg belangrijk. Een inbraak via de deur valt minder op - en maakt minder herrie - dan het inslaan van een ruit. Bovendien voert een inbreker zijn buit het liefs door de deur af. ALLE BUITENDEUREN MOETEN DUS GOED BEVEI LIGD ZIJN. Kieren zijn kwetsbaar. Doet u de deuren eens dicht en kijk kritisch naar de kieren tussen de deur en het kozijn. Die ruimte mag echter niet breder zijn dan 1 hooguit 2 mm. Kwaliteit van de deur. Kijkt u ook eens naar de kwaliteit van het houtwerk van de deur en het kozijn en omheen. Want als u een goed slot monteert in slecht of verrot hout, hebt u er nog niets aan! Glas in de deur. Als er in uw deur een ruit zit, kunt u die als volgt bescher men: 1. glaslatten vastkitten en/of met zgn.eentoerschroeven vastzetten. 2. als u het glas aan de binnenzijde inzet, kunnen de glas latten er van buitenaf niet meer worden uitgenomen. 3. plaats achter de bestaande ruit een tweede ruit van kunststof 4. plaats siersmeedwerk of tralies aan de binnenkant voor de ruit. EEN MET STOPVERF BEVESTIGDE RUIT BIEDT GEEN GOEDE BEVEILIGING.TEGEN INBRAAK. Deurbalken. Als u bepaalde deuren niet of zelden gebruikt, kunt u die beveiligen met een balk die in twee stevige haken rust. Bevestig deze haken bij naar binnen draaiende deuren in het kozijn of in de naastliggende muren. Gaat het om naar buiten draaiende deuren, bevestig de haken dan met slot bouten door-en-door in de deuren. De balk kan dan het kozijn eventueel overlappen. Zorg er tenslotte voor dat de balk van buitenaf niet uit de haken gewipt kan wor den. Deur vervangen. Het behoeft geen betoog dat een massief houten deur veel meer bescherming tegen inbraakgeweld biedt dan de veel toegepaste "holle" of bordkartonnen deuren. Let daar dus op, als u uw deur eventueel wilt vervangen. Kierstandhouder. Een prima middel om de deur op een kier te kunnen zet ten, maar dan ook geen centimeter verder. U kunt dan hem of haar eerst aanhoren, voordat u besluit om de deur open te doen (of juist niet), 't Handige van een kierstand houder is dus dat degene die aanbelt,niet meteen binnen kan komen zonder dat u dat wilt. Deurspion. Kunt u bij een gesloten deur niet zien wie er aanbelt,voor zie die deur dan van een zgn. deurspion. mm Grote dinosauriërs tentoonstelling in De Staver SOMMELSDIJK - Precies 34 jongeren kwamen naar een bijeenkomst, die op initiatief van de wijkagen ten Le^n Blok en André Groenendijk werd gehou den in Sommelsdijk. Tijdens de bijeenkomst in het buurthuis van wijkgroep 'De Zwaluw' praatten de jon geren in vier groepen over kernvragen. Onder meer of zij zelf het besef hebben- dat ze op een of andere manier overlast veroorzaken. Dat bleek inderdaad het geval te zijn. Als grootste vorm van overlast noemden de jonge ren brommerlawaai, harde muziek en overlast door voetballen. Tijdens de bijeenkomst bleek ook dat de jongeren de handen best uit de mouwen willen steken voor het reali seren van voorzieningen die zij graag willen. Het verlang lijstje omvat onder meer een verhard voetbalveld, een skatebaan en een hang plek/honk. Volgens politie- wijkcoördinator Cor van Heemst is de bijeenkomst een aanzet om mee verder te gaan. ,,In samenwerking met de gemeente zal worden be keken wat haalbaar is." MIDDELHARNIS - Zeventien levensgrote dinos aurussen, waarvan sommige met een lengte van ne gen meter, die het leven in de préhistorie aanschou welijk maken met beweging en geluid. Gedeputeerde J. Nolten opent donderdag 8 mei in Middelharnis een zeer speciaal evenement. Voor het eerst sinds vijf jaar wordt in Nederland weer een grote dinosauriërs tentoonstelling gehouden. Van 9 mei tot 30 augustus staat sport en recreatiecentrum De Staver in het teken van de prehistorie, zo'n 150 miljoen jaar geleden. Organisator T. Reinink heeft hoge verwachtingen van de ze spectaculaire, en vooral educatieve tentoonstelling. Hij is er trots op dit evene ment in De Staver te kunnen organiseren. Het Britse mu seum dat de tentoonstelling onder haar hoede heeft, ging dan ook niet over één nacht ijs. Aan de accomodatie waar de tentoonstelling wordt ge houden worden strenge eisen gesteld. Onderhandelingen Reinink: ,,Het kostte flink wat onderhandelingen, want het Britse Natuurhistorische Museum had nogal wat noten op haar zang. De hal waarin de dino's staan, moet bij voorbeeld een constante tem peratuur hebben van 18 a 20 graden Celcius en een vaste luchtvochtigheid. Ook over de bereikbaarheid werden vragen gesteld, want Middel harnis is natuurlijk niet te vergelijken met Brussel of Bonn. Maar tenslotte is het gelukt." De tentoonstelling, onder be geleiding van een aantal technici van het Britse muse um, reist enkele keren per jaar door de hele wereld. De dinosaurussen waren te zien van Polen tot Saudi-Arabie, van Noorwegen tot Amerika, steeds met veel succes. In Brussel kwamen vorig jaar 1,2 miljoen bezoekers naar het evenement. Reinink heeft goede hoop in Middel harnis op een aantal van 100.000 te mogen rekenen. De dinosaurussen-rage is zeker nog niet over want in sep tember gaat een vervolg op de succesvolle film Jurassic Park in premiere. Twee van de 'filmsterren' uit Jurassic Park maken onderdeel uit van de tentoonstelling. Préhistorisch overzicht Aan de dinosauriërs tentoon stelling is een préhistorisch overzicht gekoppeld. In di verse vitrines staan beende ren, tanden, kaken en ribben van prehistorische dieren op gesteld. Zelfs voetsporen van dino's zijn bewaard geble ven. Ook worden foto's van opgravingen getoond. Het Streekmuseum Goeree Over- flakkee geeft een regionaal tintje aan het gebeuren en stelt een aantal beenderen van mammoeten ter beschik king, die in de loop der tijd door vissers zijn opgevist. Met een computer kunnen bezoekers verdere informa tie opzoeken. Bij elke opstel ling staat een beschrijving van de betreffende dinos aurus, de tijd waarin de soort ongeveer voorkwam en het voedsel dat zij aten. Alles leeft en beweegt alsof het zo weg kan lopen, zo levensecht staan de dino's in verschil lende landschapssituaties opgesteld. Zelfs baby-dino's, net uit het ei, geven luidkeels van hun aanwezigheid blijk. Natuurgetrouw De Japanse fabrikant heeft de prehistorische dieren aan de hand van de tot nu toe be schikbare gegevens zo na- Tijdens de tentoonstelling zijn zeventien levensgrote dinoraurissen te zien. tuurgetrouw mogelijk ver vaardigd. Ze worden bewo gen door middel van zeer spe ciale technieken. Naar het preciese uiterlijk, en ook naar het geluid dat de dieren voortbrachten, is het echter nog steeds gissen. Vanaf 7 ju li wordt de tentoonstelling uitgebreid met Dino Wonder- world, een hal vol speelple- zier met onder andere boot jes, springkussens, een ballenbak, trampolines en een treintje. Om bekendheid te geven aan deze, vooral voor kinderen erg spannende tentoonstel ling, is een uitgebreid infor matiepakket verzonden aan vierduizend basisscholen in de regio. Het evenement is vermeld in het Rotterdamse jeugdpaspoort het speciale evenementenboekje dat ie dere zomer aan alle leerlin gen van de basisscholen in Rotterdam wordt uitgereikt. Ontspanning Extra aantrekkelijk is daar bij, dat de scholen tegen -ge reduceerd tarief gebruik kunnen maken van het zwembad en de bowling in De Staver. Op die manier kan het leerzame aspect ge combineerd worden met wat ontspanning, meent Rei nink. In overleg met een be zoekende school kan in het theater voor de kinderen een speciaal toneelstuk worden opgevoerd. Ook is er een rus tig hoekje, waar gekeken kan worden naar de film Ju rassic Park en boeken en tijdschriften kunnen worden ingezien. Omdat aanraken van de di no's streng verboden is, staat op de tentoonstelling een speciale bronzen uitvoering, die de kinderen zelf kunnen laten bewegen. Verder is er voor de jeugd een kwis uitge schreven. Voor de kinderen van de basisscholen op Goe ree Overflakkee is een extra prijs uitgeschreven. Door een groot laken te beschilde ren met een prehistorisch tafreel met dinosaurus kan een computer met printer voor de school' worden ge wonnen. De beschilderde la kens zullen in de hal van Di no Wonderworld worden op gehangen. Fossielen Bezoekers die na bezichti ging van al dit spectaculairs iets tastbaars mee naar huis willen nemen, kunnen zich uitleven in de Dino-shop4- in de entreehal. Daar is infor matie verkrijgbaar en zijn posters te koop. Evenals ech te fossielen van klein tot zeer groot. Van gesteente, afkom stig uit' de préhistorie, zijn door een hierin gespeciali seerd bedrijf een aantal di no's vervaardigd. De ten toonstelling is vanaf 9 mei iedere dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. KEUKENHOF MIDDELHARNIS/OUD- DORP - Op initiatief van de VW Ouddorp wordt woens dag 7 mei een bustocht naar de Keukenhof gehouden. In de bloementuin staan zes miljoen tulpen, narcis sen, hyacinten en andere bol- bloemen. De bus vertrekt om 7.45 uur vanaf het parkeer terrein bij De Staver in Mid delharnis en om 8.00 uur van af het VW-kantoor in Ouddorp. Belangstellenden kunnen zich tot zaterdag 3 mei aanmelden bij de/VVV Ouddorp of WV/ANWB Overflakkee in Middelhar nis of via telefoonnummer 0187-681789. RADIO GOEREE OUDDORP - Radio Goeree Lokaal in Ouddorp is op zoek naar een stuk grond van on geveer 120 tot 150 vierkante meter om hierop een 'sys- teembouw-gebouw' neer te zetten. Dit gebouw gaat fungeren als studio van de omroep. De huidige studio van Radio Goeree Lokaal aan de Bok- weg staat op grond die ver kocht gaat worden. Na een lange zoektocht bleek dat nergens in de gemeente Goe dereede een gebouw of voor ziening was op gemeente grond waar de studio van de omroep gevestigd kon wor den. Mensen die een onder komen voor de studio of een stuk grond beschikbaar heb ben kunnen contact opnemen via telefoonnummer 0187- 493774. Advertentie Urofiihe lloemroLL VroliiK Veze écKittei*ende rocken gt'ven een extra vrolijk lintje ocm je is keus uif liefs* 6 ve/sckil)endt ten KAMPERLAND - Vijfhonderd luXe villa's en een aantal recreatieve voorzieningen worden gereali seerd in een nieuw recreatie-bungalowpark in Kam perland. Naar verwachting is het bun galowpark gereed in het jaar 2000. Het afgelopen weekeinde werd de eerste paal voor Noordzee Résidence De Ban jaard geslagen door de Zeeuwse gedeputeerde van recreatie en toerisme J. G. van Zwieten en de burge meester van van Noord-Be veland M. L. Everaers. Het park wordt gebouwd in. een, voor Nederland nieuwe, beachstijl die is geinspireerd op de romatische 'landlord- style'. De nieuwe Westeuro- pese beachstijl werd ontwik keld doot architect Matthijs Zeelenberg. In het centrum van het nieuwe bungalow park komen restaurants en bars, een supermarkt, een playgrond, een minigolf, fietsverhuur en een overdekt zwembad. Gedeputeerde van Zwieten en burgemeester Everaers kregen na het slaan van de eerste paal een kunstwerk aangeboden van de Zeeuwse schilderes Anna Blom. MetFrieslandnaar Neeltje Jans De rondvaartboot 'Friesland. ZIERIKZEE - Een vaartocht over de Oosterschelde in combinatie met een natuurwandeling op Neeltje Jans. Dat is op donderdag 1 en donderdag 8 mei mo gelijk met de romdvaartboot 'Friesland'. De boot van rederij Gebhard vertrekt op beide dagen om 10.30 uur vanuit vanaf 't Luitje in de Nieuwe Haven in Zierikzee. De kapitein van de 'Friesland' vaart over Ne derlands duurst beveiligde natuurgebied De Ooster schelde langs de stormvloed kering. Tijdens de tocht geeft hij informatie over de strijd tegen het water. Hij toont de passagiers Colijnsplaat en laat het gat in de dijk zien bij de Schelphoek, dat in 1953 ontstond bij de watersnood ramp. De 'Friesland' legt aan bij het eiland Neeltje Jans, dat onderdeel uitmaakt van de stormvloedkering in de Oos terschelde. Een project waar mee het zoute getijdemilieu en de natuurwaarden in de Oosterschelde in stand wor den gehouden. Onder leiding van een natuurgids van de stichting Zeeuws Landschap kunnen de passagiers een wandeling maken om kennis te maken met het natuurge bied op Neeltje Jans. Nadere informatie over de tocht via telefoonnummer 010-2650296. Door leerlingen I. f. van de Tonnekreek OUDE-TONGE - De accordeonavond door leerlin gen van I. J. van de Tonnekreek in de Grutterswei in Oude-Tonge trok veel belangstellenden. De avond werd door de alle leerlingen gezamenlijk geo pend met het nummer 'Now is the hour'. Daarna traden de jeugdige accordeonisten een voor een solo voor het voetlicht, afgewisselend door intermezzo's. Oud-leerlinge Conny Vonk- van de Tak kwam uit Tiel om tijdens de accordeonavond haar examenmuziek te laten horen. Gitaristen Johan van Heukelom en Klaas Hagens begeleidden Nouschka Ha gens, die 'Tell me more and more' zong. De avond werd besloten door een accordeon kwartet. (Foto: Marieke Mandemaker) In het dierenasiel aan de Zandweg in Zierikzee verblijft een Nederlands hangoordwergkonijn. Het zwart/witte dier is een voedster (vrouwtje). Het vrij jonge beest heeft nog geen naam. Mensen die een leuke naam weten, kunnen dit melden bij het asiel. Het konijn is heel actief. In het buitenverblijf van de katten trekt ze regelmatig een sprintje. Spelen met de katten is een favoriete bezigheid van haar. Met kinderen kan ze het ook goed vinden, maar honden mijdt ze liever. Belang stellenden die het konijn in het gezin willen opnemen kunnen zich melden bij het dierenonderkomen, telefoon 417013. Er zitten zeven honden en 24 katten. Bouvier Boris, die vorige week in de krant stond, is nog niet geplaatst. In Den Bommel Het atelier is een initiatief van J. A. M. Huizer-Zonne- veld uit Den Bommel. Vanaf 1 mei begint zij met het ont werpen en vervaardigen van kinderbruidskleding. Het ontwerp voor de kinderkle ding kan worden aangepast aan de bruidsjapon, het kos tuum van de bruidegom of worden gemaakt naar een heel eigen ontwerp. In het atelier worden ook kant- en klare modellen aangeboden. In de nieuwe zaak wordt ook communie-kleding en doop- kleding gemaakt. Er is keuze uit verschillende soorten stof en meerdere kleuren. De kin derbruidskleding moet onge veer drie maanden tevoren worden besteld. Miranda's kleine atelier is gevestigd aan de Molendijk 29 in Den Bommel en telefonisch be reikbaar via 0187-612284. LENTECONCERT OUDE-TONGE - Fanfare-or- kest Vooruit uit Oude-Tonge hield een lenteconcert dat in het teken stond van het weer. De titel van het concert was dan ook 'The Weather Story'. Het leerlingenorkest beet het spits af. Het fanfare-or kest speelde onder meer Ban- ja Luka van J. den Haan en de Rhapsody voor band en trombone met als gastsolist Jürgen van Rijen. Ook de West Side Story kwam aan de orde. Na de pauze presen teerden de solisten Benny en Jos Schoevers en trombonist Jürgen van Rijen zich. Hap py Music verzorgde het beeld en geluid. DEN BOMMEL - 'Miranda' kleine atelier' is de naam van een nieuwe zaak, waar het vervaardigen van kinderkleding voor bruiloftsfeesten en andere feestelijke gelegenheden centraal staat. Kinderbruidskleding staat centraal in het nieuwe atelier.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 12