NIEUWSBODE EXTRA time-out' Radiostation Holland FM niet in Zeeland 'De Rotterdamse daad' in 't Beest in Goes Houseparty III al bij voorintekening goud ra Muziek in 't Beest Theater 't Beest Weg van de snelweg Zeeland op de fiets Bevriidings- loop WOENSDAG 29 APRIL 1992 9 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-2917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-3778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet - plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Sommelsdijk Bridgen bij wijkgroep de Zwa luw. 13.15-17.00 uur. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in d'Ouwe School. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscho len. Van 13.30-14.30 uur. Instuifclub in d'Ouwe School. Spellen en knutselen voor kin deren uit groep 5 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Middelharnis Bijeenkomst postzegelclub Flakkee. Bovenzaal van café De Kok. (Van mei t/m augustus is er geen bijeenkomst). Vanaf 20.00 uur. Sommelsdijk Clubavond van Philatelica af deling Flakkee, in de boven zaal Café de Kok. Kaai 49. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge De Computer hobbyclub Oude- "Ibnge komt samen. School straat, 28. Van 13.30 tot 16.30 uur.. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Computerhobbyclub Oude- Tonge komt samen in Schoolstraat 28. Van 19.30 tot 22.30 uur. Tot en met 5 juni Middelharnis Expositie in gemeentehuis van Jeanne Bieruma Oosting. Ge opend op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Woensdag 29 april Middelharnis Bestuursvergadering ISGO. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 6 mei Middelharnis Soosavond met fotospeurtocht. Stichting de Klup, vrijetijds besteding voor verstandelijk gehandicapten. In de Proef tuin. Kon. Julianaweg 62. 19.30 uur. Vrijdag 22 mei Middelharnis Soosavond met volksdansen. Stichting de Klup, vrijetijds besteding voor verstandelijk gehandicapten. In de Proef tuin, Kon. Julianaweg 62. 19.30 uur. Concert van Culturele Kring De Welle in De Staver. Met Theo Olof op viool en Gerard van Blerk op piano. Kaarten bestelbaar bij VVV-Middelhar- nis, Reisburo Buysse in Mid delharnis en Hans Dolieslager uit Goedereede. 20.15 uur. Vrijdag 12 juni Middelharnis Soosavond met vossenjacht. Stichting de Klup, vrijetijds besteding voor verstandelijk gehandicapten. In de Proef tuin, Kon. Julianaweg 62. 19.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in jeugdherberg de Stoofpolder. Opkopers aanwe zig. Toegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. r Tot en met vrijdag 1 mei Bruinisse Tentoonstelling Luister- en Braille bibliotheek. De Zaete. Openingsuren bibliotheek. Woensdag 29 april Zierikzee Vergadering algemeen bestuur De Zuidhoek. Bestuurskamer. 15.30 uur. Commissievergadering inter nationale uitwisselingen in stadhuis. 16.30 uur. Commissievergadering ver keer in trouwzaal van stad huis. 19.30 uur. Dubbeloptreden TSE en The Passenger. Brogum. 23.00 uur. Scharendijke Vergadering - commissie be zwaarschriften. Gemeentehuis. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering commissie finan ciën. Gemeentehuis. 19.30 uur. Nieuwer kerk Gemeenteraadsvergadering. Gemeentehuis. 20.00 uur. Van woensdag 29 april tot en met zaterdag 9 mei Zierikzee Expositie werk Schildersclub Perspectief. De Eenhoorn. Da gelijks (met uitzondering van zondag) van 13.00 tot 17.00 uur. Donderdag 30 april Zierikzee Turnkermis. Gymzaal Mu- lockstraat. 13.00-16.00 uur. Waterfestijn met boegsprietlo pen en kussengevecht. Doele- manplein. Vanaf 14.00 uur. Oranjedisco. Gymzaal Mu- lockstraat. Vanaf 19.00 uur. Ars Musica, jubileum uitvoe ring met medewerking van Vol ta, historisch dansensemble. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Vrijdag 1 mei Zierikzee Balletuitvoering. Concertzaal. 19.30 uur. Dreischor Oranjeconcert ten bate van Shaara Zedek. Nederlandse Hervormde kerk. 19.45 uur. Oosterland Uitspreken tijdrede ds. W. Roos. Kerkgebouw Oud Gere formeerde Gemeente. 19.30 uur. Zaterdag 2 mei Zierikzee Brandweerwedstrijden. Vanaf 08.30 uur. Rommelmarkt Leger des Heils. Onder de Beuze. Van 10.00 tot 16.00 uur. Zeeuws Zangersmanifest. Con certzaal. 12.45 uur. Brouwershaven Oud papier ophalen. Vanaf 9.30 Van zaterdag 2 mei tot en met 23 mei Burgh-Haamstede Expositie foto's van Theo Jans sen in De Bewaerschole,. dage lijks (met uitzondering van zondag). Van 13.30 tot 16.30 uur. Zondag 3 mei Zierikzee Concert van Angela and the Rude. Brogum. 16.00 uur. Maandag 4 mei Renesse Herdenking Tweede Wereld oorlog. Dorpshuis. 19.30 uur. (Hierna kransleggirig bij ver- zetsmunoment aan Oude Mool- weg). Dinsdag 5 mei Zierikzee Verkoping handwerken Wel fare Rode Kruis. De Driehoek. Van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 6 mei Zierikzee Openbare- accordeonles. De Lichtboei. 19.00 uur. Koor uit Boedapest; school- koor uit Middelharnis. Nieuwe Kerk. 20.00 uur. Vrijdag 8 mei Zierikzee Herdenkingsdienst. Christelij ke Gereformeerde kerk. 19.30 uur. Serooskerke Ophalen spullen rommelmarkt SV Velocitas en Dorpsgemeen schap Serooskerke e.o. Zaterdag 9 mei Zierikzee Landelijke fietsdag. Start bij VVV. Nationale Molendag. Molen De Hoop en molen Den Haas. 9.00- 16.00 uur. Feestelijke uitreiking Zeeuwse toneel-onderscheidingen (Elek- tra's). Concertzaal. 19.30 uur. Moriaanshoofd Nationale Molendag. Molen de Zwaan. 9.00-16.00 uur. Burgh-Haamstede Nationale Molendag. Molen de Graanhalm. 9.00-20.00 uur. Muziekavond. Gereformeerde kerk. 19.00 uur. Renesse Spuellen ophalen voor rom melmarkt. Vanaf 09.00 uur. Brouwershaven Nationale Molendag. Kleine molen op Havendijk. 9.00-16.00 uur. Zonnemaire Nationale Molendag. Molen de Korenbloem. 9.00-16.00 uur. Oosterland Rommelmarkt. De Oosterhof. Van 09.00 tot 15.00 uur. Bruinisse Rondrit in kader van Kever dag. Vanaf 16.00 uur. Maandag 11 mei Zierikzee Thema-avond VBOK. Zaal Christelijke Gereformeerde kerk. 19.45 uur. Dinsdag 12 mei Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Donderdag 14 mei Zierikzee Borstvoeding-informatie avond. Schouwenbank 111. 20,00 uur. Burgh-Haamstede Openbare vergadering CDA- afdeling Westerschouwen. Ge reformeerde kerk aan de Plat- boslaan. 20.15 uur. Vrijdag 15 mei Zierikzee Tussen herinnering en verge ten (toneel). Concertzaal. 20.00 uur. Rommelmarkt/bazaar CJV. De Driehoek. 16.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 16 mei Zierikzee Geraniummarkt. Mosselboom gaard. Overdag. Rommelmarkt/bazaar CJV. De Driehoek. 10.00 tot 16.00 uur. Tussen herinneringen en verge ten (toneel). Concertzaal. 20.00 Dinsdag 19 mei Sirjansland Bijeenkomst evaluatie dorps plan. Dorpshuis. 20.00 uur. Donderdag 21 mei Zierikzee Modeshow en kledingverkoop. Recreatiezaal Corneliastich- ting. Vanaf 14.00 uur. Vrijdag 22 mei Zierikzee Kiekieris theatersport. Con certzaal. 20.00 uur. Zaterdag 23 mei Zierikzee Recital zang en piano. Muziek school. 20.00 uur. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Brulnisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland. Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 1656. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. Enige provincie waar populaire satellietzender niet doorgegeven wordt ZIERIKZEE - Zeeland is de eerste en enige provincie van Nederland waar de populaire familiezender Holland FM voorlopig niet via de kabel te ontvan gen is. De kabelmaatschappij Zekatel heeft besloten het radiosignaal van Holland FM niet op de kabel door te geven. Als reden geeft de kabelmaatschappij hiervoor dat de zender niets toe zou voegen aan het bestaande aanbod. Alle andere provincies daaren tegen hebben anders geoor deeld. Zij vonden dat Holland FM wel degelijk veel toevoegde aan het bestaande radio aanbod. Vandaar dat de satel lietzender in razendsnel tempo is ingeburgerd in de rest van Nederland. Momenteel heeft Holland FM meer dan 2,5 mil joen kabelaansluitingen; een aantal dat wekelijks stijgt. De familiezender meldt enorm veel positieve reacties van luisteraars te ontvangen: hon derden brieven per week en in de maand maart werden ze door 37.000 luisteraars gebeld. Volgens het radiostation dan ken zij dit aan het actieve ka rakter van de zender. Waar an dere satellietzenders veelal non-stop muziek op band draaien, terwijl een computer Chiel Montague: ook programma-presentator van Radio FM. (Fo to: Kies van Riel). de muziek bepaalt, wordt bij Holland FM daarentegen 24 uur per etmaal rechtstreeks ge presenteerd. Vanaf de studio's te Rotterdam, Utrecht en Den Haag, of vanaf een lokatie ergens in het land. Het, station heeft een eigen nieuwsdienst, actualiteiten- ploeg en weerman. Veel beken de presentatoren uit Hilver sum namen de overstap naar Holland FM, onder wie Krijn Torringa, Eddy Ouwens, Chiel Montagne en Pierre Kartner alias Vader Abraham. Holland FM begon haar uitzendingen op 1 augustus 1991 en is een fa miliezender die zichkeihard inzet voor de Nederlandse ar tiesten. Gemiddeld draait de zender doordeweeks 65% Nationale Produkties, en op zondag is dit zelfs 100%: van Golden Earring tot Vader Abraham. Elke week trekt Krijn Tbrringa met acht bekende artiesten door Neder land met Hollands Glorie, een spektakelshow waarbij het pu bliek aanwezig kan zijn. Bekende Nederlanders zijn da gelijks te gast bij Holland FM, en luisteraars kunnen altijd rechtstreeks in de uitzendin gen reageren. Holland FM ge niet grote popularieteit bij veel kabelluisteraars in Nederland, maar tevens is de zender uiterst enthousiast ontvangen via de ether als „raampro- gramma" bij zo'n dertig lokale stations. Tbt ver buiten de landsgrenzen is de familiezen der via de schotel te ontvan gen: van Grand Canaria tot Scandinavië stromen positieve reacties binnen. Vooralsnog is Zeeland de enige provincie bin nen Nederland die Holland FM niet doorgeeft op de kabel. En dat is een unicum. De populai re satellietzender zal daarom voorlopig niet in Zeeland te ontvangen zijn. Tbnzij men in het bezit is van een. satelliet zender. GOES - Op donderdag 30 april speelt in het kader van het festival Cultureel Gekleurd de Marokkaanse groep L'Or- ehestre D'or in 't Beest in Goes. Onlangs brachten ze een CD uit, welke uiterst positief werd besproken in Muziek- krant Oor. L'Orchestre D'or is een Marok kaanse homogene muzikale groep die zich mettertijd ge vormd heeft en zijn roots haalt uit het cultureel artistieke pa trimonium van de Arabisch- Marokkaanse wereld. De groep staat voor een authenticiteit en originaliteit en wil zich tegelij kertijd verrijken met de mu ziek en cultuur van andere lan den. L'Orchestra D'or wil ie dereen dan ook graag uitnodi gen om zich er van te vergewis sen dat muziek de verschillen de volkeren nader tot elkaar kan brengen en de onderlinge verhoudingen kan verbeteren. Beeld De groep wil met zijn liederen een beeld geven van de Arabi sche muziek in het algemeen en de Marokkaanse populaire mu ziek in het bijzonder, onder meer met liederen die een har monieuze combinatie zijn van hedendaagse, Andalousische en populaire muziek. Aanvang 20.30 uur, entree 10,-, CJP 8,-. GOES - Op vrijdag 1 mei is er in podium 't Beest de theater voorstelling ,,Op weg naar Tar" van Arrabal door theater groep Pinardi. Het begint om 20.30 uur. Entree 10 gul den/CJP 8 gulden. „Op weg naar Tar" is een toneelstuk van de Spaanse filmer/schrij ver Fernando Arrabal. Arrabel werd in 1932 geboren. Als hij bijna vier is breekt de Spaanse Burgeroorlog uit. Zijn vader was een Spaanse officier (anti-Franco) die in 1936 gevan gen wordt genomen en ter dood wordt veroordeeld wegens mi litaire rebellie. Het gerucht gaat dat Arrabal's moeder haar man zou hebben aangege ven, maar dat is nooit echt be wezen. Na acht maanden in een dodencel te hebben gezeten wordt hij overgeplaatst naar een psychiatrische inrichting en dat is ook het léatste dat men van hem hoort. Arrabel is in de eerste plaats schrijver ge worden om zich te bevrijden van zijn jeugdherinneringen. Cult Zijn werk is uitgegroeid tot een cult. Bij deze produktie is geprobeerd over deze cult heen te zoeken naar de oorspronke lijke bron. Dromen doen zich voor als een schijnbare psychi sche chaso, kennelijk nodig om de gevoelens, angsten, verlan gens, hoop en te ordenen, te rangschikken, te verwerken. Soms leidt dit tot eigenaardige en bizarre combinaties of asso ciaties, alles met een werke lijkheidsgehalte gelijk aan die van een wakende realiteit. Ar rabel confronteert, zoekt een uitweg, vindt die niet en kan er nog om lachen ook. Na Split opnieuw een Zeeuws theater gezelschap dat zich van een goede kant laat zien en opvalt door een opmerkelijke reper toirekeuze. MIDDELBURG - Op maandag 4 mei wordt op televisie een af levering Weg van de snelweg uitgezonden waarin Walcheren centraal staat. Via de ondertitel Land van kleine sieraden wordt aan dacht besteed aan het dorps plein van Grijpskerke, kleine weggetjes door het landschap die zijn afgezet met hagen waarin vogels spelen en steden als Middelburg en Veere. Ook het strand en de badplaatsen Domburg en Vlissingen zijn in het NCRV-programma te zien. Het betreft de 25e aflevering van het bekende programma en tevens de eerste van de nieu we serie in 1992. Te zien via Ne derland 1 om 18.55 uur. ZIERIKZEE - Om het woon werkverkeer op de fiets te sti muleren wordt op initiatief van het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling Zee land van 1 mei tot 1 oktober de actie Zeeland op de fiets ge houden. Deelnemers gaan in die perio de zo vaak op de fiets naar hun werk dat zij minstens 500 kilo meter op de feits afleggen, De fietsprestaties worden bijge houden op een registratiefor mulier, Aan het eind van de ac tie worden do resultaten be kend gemaakt in de media. Hi Ho Silver; één van de optrende groepen. GOES - Op zaterdag 2 mei spelen drie bands onder 't motto 'De Rotterdamse daad' in het 't Beest in Goes, die vorige maand onder deze titel een verzamel-CD uitbrachten: East Meets West, Hi Ho Silver en Cobraz. Zoals de naam East Meets West al een beetje doet vermoeden, gaat het hier om een band die wereldmuziek maakt. De twee betekenis sen van dit woord zijn overigens beide van toepas sing op deze band. De vijf leden van deze groep brengen een eigenzinnige mix van stijlen: Turks, Nederlands, Nederlands-Libanees, Surinaams-Chinees... De kri tieken op hun eerste CD „Hoy Babo Hoy" logen er niet om. ,EMW geeft met deze CD alle Stings en Byrnes een forse trap onder de kont", aldus Henk Tummers in Oor. Het nieuwste wapenfeit is dat EMW in juli van dit jaar op het Womad- festival in Engeland zal spelen. Hi Ho Silver heeft inmiddels twee CD op haar naam staan. De eerste heet 'Tlagooslnswig- pistbtppimmsmgisbichm' en de tweede (om dit wat te com penseren, waarschijnlijk) kort weg '2'. Underground De groep brengt eigentijdse en zeer eigenzinnige versies van 60-er jaren underground en 70- er jaren muziek, met de ener gie en eerlijkheid van de punk. Ieder nummer is weer een an der verhaal, heeft een eigen sfeer en bijbehorende uitwer king. Zanger/gitarist Mark Ritsema van Cobraz is in 't Beest ook al geen onbekende meer. Eerder speelde hij al een paar keer met zijn vorige (inmiddels ont bonden) band Spasmodique in Goes. Het leuke van Ritsema is dat hij zo'n imposante stem heeft, dat hij waarschijnlijk zelfs nog zou boeien als hij zon der begeleidende muzikanten op zou treden. De samenwer king met Willem Cramer is echter zeer geslaagd. Cobraz, bestaande uit de twee eerder genoemde personen plus drie percussionisten en een bas sist, brengt muziek met invloe den uit Afrikaanse ritmes en Zuidamerikaanse volksliede ren. Aanvang 22.00 uur, entree 10,- /CJP 8,-. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Houseparty III, het derde deel uit de succesvolle Arcade Turn Up The Bass Houseparty-reeks (waarvan inmiddels al meer dan een kwart miljoen exemplaren zijn ver kocht), heeft al twee weken voor de officiële release bij voorintekening de gouden status bereikt. Vanaf zaterdag 2 mei ligt Houseparty III, de meest actuele club- en charthits gemixed door Ronald Molendijk - een van Europa's toonaangevende house-deejay's en onder andere werkzaam als deejay in de Rotterdam se discotheek Nighttown - in de winkels. De daaraan voorafgaande vrij dagavond beleeft Houseparty III zijn radiopremière bij Vero nica op Radio 3 in het program ma van Gijs Staverman en Je roen van Inkel. Diezelfde avond vindt in de Rotterdamse discotheek Nighttown een première-houseparty plaats. Door het enorme succes van The Housparty On Tour ter on dersteuning van de Houseparty-reeks is besloten de toemee die tot 20 april zou doorlopen te verlengen met tenminste 2 maanden. De eer ste in de nieuwe reeks vindt plaats op 8 mei in Discotheek Alcazar in Puttershoek. De show is in verband met de re lease van Houseparty II geheel vernieuwd en is daardoor nog spectaculairder dan de vorige show, die werd bezocht door meer dan 50.000 laaiend ent housiaste house-liefhebbers. Merchandising Tbr ondersteuning van de relea se van Houseparty III en de verlegning van de toernee is speciaal merchandising- materiaal beschikbaar spe ciaal gericht op clubpromoti- on. waaronder flj'ers, T-shirts (vernieuwd), posters voor instore-promotion en on tour- posters, waarop verwezen wordt naar de drie leverbare Houseparty-CD's. Tijdens de houseparty's worden tevens kaartjes uitgedeeld aan bezoe kers, waarbij gratis CD's te verdienen zijn; af te halen bij de plaatselijke detaillist. Arca de adverteert met een opval lende televisiecommercial bij STER en RTL. Verder zijn 20 seconden radiospots, die recla me maken voor de geluidsdra ger (op CD en MC) en tien se conden reminderspots", die per week de tourdata vormei den. Print-advertising vindt plaats in Muziek Beeld Info. Disco Dance, Free en diverse gespecialiseerde dance- magazines. SCHARENDIJKE - Op dins dag 5 mei wordt in Scharendij ke voor de tiende keer een bc- vrijdingsloop gehouden. Het evenement gaat van start op de Plattcweg vanaf'19.30 uur. Belangstellenden kunnen zich vanaf 18.30 uur voor deelname laten inschrijven in De Pu1 meet. Men heeft daarbij de keuze tussen de afstanden 2,5, 5, 7,5 of 10 kilometer. Aan het evenement wordt ook deelgc nomen door diverse brand wccrlieden van Schou wen-Duiveland. Zij lopen over een afstand van 5 kilometer voor de titel snelste brand weerman van Schouwen-Dui veland. Een eer die vorig jaar toen het evenement voor het eerst plaatsvond, te beurt viel aan Henk de Jong van de Dui- velandse brandweer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9