Gele kaart Van der Wekken Nobelpoort in 't licht EuROPdliuik Bescheiden Lintjesregen op Schouwen-Duiveland ü>IU Surfer in problemen aan de Oesterdam r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 88! Koninginnedag de gehele dag GEOPEND van 10.00-17.00 uur Voorronde Kunstbende Opzet Bruniversails slaagt Juliana jarig Pieterjarig "POLITIEK WORDT HIERMEE IN DISKREDIET GEBRACHT" .-I dé krant van schouwen - duiveland! ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 29 APRIL 1997 1 52e JAARGANG NR 26171 WAARIN OPGENOMEN DE ZI E RI KZ E E SC H E COURANT 1797-1889 Hèt TUINCENTRUM VOOR GROENLIEFHEBBERS EUROPATUIN RENESSE, LA0NE 20,0111 -461031 Openingstijden: mat/m vr. 09.00-18.00 uur/zat. 09.00-17.00 uur Vrijdagavond koopavond: maart t/m december van 19.00-21.00 Raad voteert extra krediet schoolgebouw Jannewekken ZIERIKZEE - Wethouder D. van der Wekken (PvdA) kreeg1 maandag avond door de gemeenteraad een ge le kaart uitgereikt in de vorm van een motie, waarin verzocht wordt om een diepgaand onderzoek naar de oorzaken van de overschrijding van het krediet voor de verbouw van het schoolgebouw aan het Jan newekken in Zierikzee. Het college is bereid dat on derzoek te laten uitvoeren. De motie werd ingediend door J. van der Veer namens de fractie van D66 met in eer ste instantie steun van alle fracties, met uitzondering van de PvdA, die ook niet door Van der Veer was bena derd. Na een schorsing, waarin het college van b en w haar houding ten aanzien van de motie bepaalde, on dersteunde ook de PvdA- fractie bij monde van A. van den Berge deze gele kaart richting haar eigen wethou der. Naast een diepgaand onder zoek wordt in de motie aan gedrongen op een rapportage hoe in de toekomst dit soort overschrijdingen vermeden kunnen worden. De motie werd ingediend na dat wethouder Van der Wek ken verbaal zwaar onder vuur was genomen. Van der Veer sprak over 'gevoelens van onmacht, kwaadheid en teleurstelling' ten aanzien van het voorstel een aanvul lend krediet van 420.000 gul den beschikbaar te stellen ten behoeve van de verbouw van het schoolgebouw aan het Jannewekken. Keuze Zowel hij als C. Legemaate (CDA) en J. Geleijnse (WD) memoreerden de discussie in de raad van de voormalige gemeente Zierikzee toen een keuze gemaakt moest wor den over het betreffende pand: aanpassen als school gebouw of sloop, zodat er ruimte vrij kwam voor de bouw van seniorwoningen. Een moeilijke keuze, die uit eindelijk werd bepaald door de toezegging van de toenma lig wethouder, ook Van der Wekken, dat aankoop en ver bouwing voor maximaal 1,5 miljoen gulden kon worden gerealiseerd. In de kostenraming blijken echter enkele zaken verge ten, zoals vloerbedekking, een nieuwe cv-installatie en een traplift. De verbouwing wordt daardoor 375.000 gul den duurder. Alle fracties waren het erover eens, dat dit krediet er moet komen nu het werk al voor tachtig pro cent gereed is. Ook met het aanvullend krediet van 45.000,- voor tijdelijke ver huizing van de gebruikers van het pand en de meerkos ten van tijdelijke huur elders ging de raad accoord. De fractie-woordvoerders toon den zich verbitterd dat het J. van der Veer (D66) Toch maar wel terugkijken zover heeft kunnen komen. Die onvrede uitten zij vorige week reeds binnen de verga dering van de commissie maatschappelijke aangele genheden. De inmiddels toe gestuurde schriftelijke toe lichting kon die onvrede niet wegnemen. Van der Veer verweet de wet houder destijds met oneigen lijke argumenten de beslis sing over het pand te hebben bepaald. „De politiek wordt hiermee in diskrediet ge bracht." Ook Geleijnse sprak over 'de politiek be wust of onbewust op het ver keerde been zetten' en vond dat Van der Wekken daar zijn consequenties uit moest trekken. Niet meer De wethouder zelf wilde niet ontzenuwen, dat hij zowel toen als nu de politieke ver antwoordelijkheid droeg. Bij het voorstel destijds ba seerde hij zich op de rappor tage van het onderzoek van de Bouwwinkel, op de volle dige doorberekening van de cijfers in dat rapport en op de raming op basis van het ge sprek met de toekomstige ge bruikers. „Alle adviezen over de haalbaarheid waren positief. Ik beschikte over dezelfde informatie als de toenmalige raad. Niet meer en niet minder," aldus Van der Wekken. Aanbesteding Hij zei zelf ook onmacht en woede te voelen over de gang van zaken na de aanbeste ding, toen zonder zijn mede weten werk aan derden werd uitbesteed en er geen terug koppeling naar hem heeft plaatsgevonden. Verwijten als 'de raad op het verkeerde been zetten' zei hij dan ook ten stelligste af te wijzen. Op een vraag van C. Flik- weert liet hij weten flat het college voorshands geen mo gelijkheden ziet de architect aansprakelijk te stellen. De raadsleden toonden zich niet overtuigd door het ver weer van de wethouder en kwamen tot het indienen van de motie. Burgemeester J. Asselberg liet na schorsing namens het college weten de ze motie niet over te nemen. Wel sprak hij de bereidheid uit de motie loyaal uit te voe ren. Dat gebeurt in de vorm van een onderzoek door een 'commissie van zwaarge wichten', gevormd door: de gemeentesecretaris, sector directies grondgebiedzaken en maatschappelijke aange- D. van der Wekken (PvdA): ,,Tk had niet meer informatie dan de raad." legenheden en de concern controller. Bij de rapportage kpmt een intern protocol voor de naca lculatie bij ingewikkelde in vesteringen en een definitie ve exploitatiebegroting voor het betreffende pand. Ten behoeve van de zorgvul digheid bepleitte de raads voorzitter wat meer tijd dan in de motie werd voorge steld. Het resultaat van het onderzoek wordt op 8 sep tember in de commissie MA behandeld en komt op 25 sep tember in de raad. VERNIELD ZIERIKZEE - Een 49-jarige inwoner van Zierikzee deed bij de politië aangifte van vernielingen aan zijn auto. De auto van de man stond ge parkeerd aan de De Brauw- straat. Een ruitewissser was vernield. De auto van een 70- jarige inwoner van Zierikzee stond geparkeerd aan de Steenweg. Er werd een deuk in geschopt en een spiegel af geslagen. TEGEN PAALTJE GOES - Een botsing met een paaltje op de Grote Markt in Goes is een 39-jarige inwoner van Nieuwdorp duur komen te staan. Een politiesurveillance die ter plaatse kwam ontdekte dat de man onder invloed verkeerde. Hij ontkende als bestuurder van de auto te hebben gefungeerd, maar uit onderzoek bleek dat de man wel degelijk een auto had be stuurd. Advertentie Zet de Spaanse Margriet op een plekje waar niet de hele dag de zon schijnt, dan bloeit ze een zomer lang. In paars, wit en rose. Van 3.95 voor RENESSE LAÓNE 20, Ot 11-461031 O'ÏNINOSTIJOeN MA TIM VRIJl «0 1* 00 I Zondag 11 mei MIDDELBURG - In de Stadsschouwburg van Middelburg vindt zondag 11 mei voor de zevende keer de Zeeuwse voorronde van de Kunstbende wedstrijd plaats. Jongeren tussen de dertien en negentien jaar presenteren hun talent. Zo'n honderdvijftig jonge ren krijgen de kans hun cre ativiteit die dag tot uit drukking te brengen. Dat doen zij in de categorieën muziek, dans, theater, taal, ontwerpen, fotografie en video of in de Alles mag-ca- tegorie. Tijdens deze voorronde vindt ook de première plaats van de soap-video Het kan altijd erger, ge maakt door Middelburgse jongeren binnen het project Kunst Na School. Daar naast wordt het kunstwerk Het middelpunt van de we reld, gemaakt tijdens de Kunstbende Krachttoer door Gilles van Sparrentak en vijf jongeren, geëxpo seerd. In de bovenruimte van de schouwburg zijn de werkstukken uit de catego rieën fotografie en video, ontwerpen en alles mag te Muziek De deuren van de Schouw burg gaan 13.30 uur open en het programma start om 14.00 uur. Muziek bijt het spits af, waarna dans en theater volgen. Tussen de bedrijven door worden ge dichten en verhalen ten ge hore gebracht. De pauze wordt opgevuld met een op treden van de Zeeuwse band Sure. Thomas Sia- haya, dj bij stadsradio Maximaal, presenteert. Op 9 en 10 mei BRUINISSE - Het watersportfestijn Bruniversails vindt dit jaar plaats op vrijdag 9 en zaterdag 10 mei. Zes jaar geleden werd dit evenement opgezet met de bedoeling Bruinisse positieve bekendheid te geven. Gezien het aantal bezoekers in de afgelopen jaar is deze opzet gelukt Het programma voor de edi tie van 1997 ligt inmiddels klaar en biedt aan zowel jong als oud een gevarieerde weekendvulling aan. De dag na Hemelvaart kunnen va kantievierende toeristen en belangstellend Schouwen- Duiveland al vanaf 9.30 uur op de Bruniversails terecht. Om 10.00 uur vindt de officië le opening plaats in het bij zijn van burgemeester J. As- selbergs. Daarna breken vele activiteiten los, zoals onder meer kermisattracties, een snuffelmarkt en braderie. Rond 12.00 uur gaan de zei lers, jeugdzeilers en catama rans het Grevelingenmeer op. Het verloop van de wed strijden die daar gehouden worden is vanaf de wal goed te zien. Vanaf 13.00 uur vinden ook wedstrijden plaats op vaste grond. De jeep-behendig heidswedstrijd voor de jeugd wordt, wegens het succes van vorig jaar, dit jaar herhaald. Ook kan er worden mastge- klommen. De eerste dag van de Bruniversails sluit af met muziek van die Maeze Sang- hers en een feestavond met Trio Lennard Hoekman. Brandweer De organisatie heeft zater dag nog een aantal extra ele menten aan het drukke pro gramma toegevoegd. Éénentwintig hobbyisten presenteren hun waar aan de Korte Ring. De Bruse brand weer en het regionale duik team demonstreren vanaf 15.00 uur het nuttige werk dat zij doen. Even spectaculair is de vlieg- show die vanaf 18.15 uur bij de Vissershaven is te aan schouwen. Drie vliegers ver zorgen eèn adembenemende show. Ook muzikaal valt er de hele dag door te genieten, met op tredens van de Matrozen, the Western Dancers en een grote Playbackshow. De Bruniver sails wordt afgesloten met een feestavond in de feest tent. met medewerking van het Weekend Amusement, k ZIERIKZEE - Ter gelegenheid van Koninginnedag zijn drie inwoners van Schouwen-Duiveland be noemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau, te we ten: P. IJzelenberg-Olree, L. S. Abrahamse, beiden uit Bruinisse en K. Mandemaker uit Zonnemaire. Verder werd R. Grootveld benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Grootveld, wonende te Mijnsheerenland, is direc teur van Nemag BV, geves tigd in Zierikzee. Vanwege de binding van Grootveld met Schouwen-Duiveland in het algemeen en Zierikzee in het bijzonder, reikte burge meester J. Asselbergs de on derscheiding vanochtend, dinsdagochtend uit in de trouwzaal van het stadhuis in Zierikzee. Asselbergs reikte de onder scheiding aan Mandemaker, voormalig hoofd van de openbare lagere school in Zonnemaire, uit in woon zorgcentrum Poortershof in Brouwershaven, van welke stichting de onderscheidene ook bestuurslid is. Mevrouw IJzelenberg, vanaf 1965 tot heden ondanks haar hoge leeftijd (85) voor zitter/leidster van de Bruse bejaardensoos kreeg de Ko ninklijke onderscheiding uitgereikt in haar woonhuis aan de Molenstraat in Brui nisse. Eveneens in Bruinisse reikte burgemeester Assel bergs de Koninklijke onder scheiding uit aan de heer Abrahamse in zijn woning aan de Dokter De Kock- straat. Abrahamse kreeg zijn onderscheiding voor het ver vullen van vele maatschap pelijke en kerkelijke func ties. Totaal in Zeeland werden er 42 Koninklijke onderschei dingen toegekend. Tien daar van betroffen een benoeming tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Die onder scheiding ging naar: J. Wat- tel, Vrouwenpolder voor zijn vele bestuurlijke functies op allerlei gebied; J. Poleij, Nisse voor bestuurlijke func ties binnen kerk, cultuur en zorg; B. Oele, Kapelle voor diverse al dan niet bestuur lijke functies op cultuur-his torisch en natuurweten schappelijk gebied.; W. Goedhart-Kasander, Middel burg voor diverse bestuurlij ke functies binnen en lande lijk aanspreekpunt van patiëntenvereniging voor mensen met de ziekte van Os teogenesis Imperfecta; T. van Lare-de Kaestecker, Sluis, winnares diverse triathlonkampioenschap- pen; J. Hintzen, Vlissingen, diverse bestuurlijke functies op het gebied van cultuur en jeugdwerk; L. de Graaff, Vlissingen, diverse al dan niet bestuurlijke,functies op het gebied van de zeevaart; J. van Gorsel, Oud-Vossemeer, diverse bestuurlijke functies onder meer binnen water schap en op landbouwgebied en J. Everaert, Terneuzen, diverse bestuurlijke functies binnen woningbouwvereni ging, school, maatschappelij ke zorg en notariaat. Sinds gisteravond, maandagavond, staat naast het stadhuis. Noord- en Zuid-haven poort. Monstertoren en Nieuwe Kerk ook de Nobelpoort in Zierikzee in de schijnwerpers. Medewerkers van Fa. Steutel Installatiebe drijf uit Zierikzee, die het verlichtingsplan samen met Philips Nederland BV maakten, legden de laatste hand aan de monumenten verlichting. De markante poort wordt aange licht met in totaal 10 natrium-lampen: vijf van 400 watt en vijf van 250 watt. Door mid del van een jaar-schakelklok wordt de ver lichting op de gewenste tijdstippen volauto matisch aan- en uitgeschakeld. (Foto: Marijke Folkertsma) 1 Wie afkeurt, tone dat zijn oordeel rijp is. Droge Koninginnedag HET WEER Vannacht enkele opklaringen en minimumtemperatuur omstreeks 4 graden. Overdag perioden met zon en droog. Middagtemperatuur ongeveer 15 graden Matige noordwesten wind, rond kracht 3, in kustgebieden af en toe vrij krachtig, 5. 2 BRINKMAN Politie Rotterdam wil na zeven maanden al van corpschef Brinkman af. 3 LINTJE K. Mandemaker uit Zonnemaire werd naar Poortershof gelokt voor zijn onderscheiding. 5 BEGROTING College stelt volgens D66 en Groenünks begrotings zaken te rooskleurig voor. 6 TENNIS De tennisheren van Bru-Ten boekten in een tegen Ovezande een belangrijke overwinning. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's H.K.H. prinses Juliana wordt woensdag 30 april 88 jaar. Mr Pieter van Vollenho ven wordt woensdag 30 april 58 jaar. Met gebroken enkel THOLEN - Gisterenmiddag, maandagmiddag, raak te omstreeks 16.30 uur een 27-jarige surfer uit Ant werpen aan de Oesterdam in problemen. Na een sprong met de surfplank brak hij zijn enkel. Er stond windkracht 5 a 6 uit het noord-westen, en daar door raakte de geblesseerde man op drift. Hij dreef enke le honderden meters van de kust. Enkele surfers in de buurt wisten de man in veiligheid te brengen. De inmiddels ge waarschuwde brandweer van Tholen-stad en de politie hebben het slachtoffer met een brancard naar de vaste wal gebracht. Hij is per ambulance overge bracht naar het Lievensberg- ziekenhuis in Bergen om Zoom. (D66 over meerkosten Julianaschool) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 194.00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisll Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum; Handtek. Bij automatische afschrijving uw r j j r~| j j j bank-/gironummer vermelden: III II II II II II II II 2S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. 1 t V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1