Optochten, Vrijmarkten en Nacht van Oranje Brouwershaven Dreischor Bruinisse Haamstede Nieuwerkerk Oosterland Re nesse Kerkwerve Sirjansland Zierikzee Scharendijke ZIERIKZEE - Een optocht, vrijmarkt en sportieve strijd. In vele kernen op Schouwen-Duiveland zijn de voorbereidingen voor de Koninginnedagviering op woensdag 30 april in volle gang. In Bruinisse gaat het feest dinsdagavond al van start met de Bruse Nacht van Oranje. 09.30 uur: Start optocht ver sierde fietsen. Met medewerking drumband Apollo. 10.00 uur: Vlaghijsen onder het zingen van het Wilhelmus door de Smalstadtertjes. 10.30 uur: Optreden majoret tes Apollonia. 11.00 uur: Voorstelling voor alle schoolkinde ren op de Markt. Bij slecht weer in de gymzaal. 14.00 uur: Start vrijmarkt op het marktplein. Met voetbal- en waterspelletjes. 16.00 uur: Concert brassband Apollo. Na afloop prijsuitreiking versierde fietsen. 19.00 uur: Oranjefeest in het Tonnenmagazijn. Met karaoke, lim bo-dansen, house en stijldansen* De viering van Koninginne dag in Bruinisse is door de gemeentelijke herindeling anders dan voorgaande ja ren. Toch kunnen feestvie rende dorpsbewoners op 30 april nog vele kanten op. Dinsdag 29 april gaat het feest al van start met de Bru se Nacht van Oranje. In 't Durpsuus van Bruinisse begint De Bruse Nacht van Oranje om 18.00 uur met een kinderdisco voor basis schoolleerlingen. Daarna zijn er optredens van de Zeeuwse rockband Surren der en gezelligheidsartiest Robert Sand. Het verdere programma: 07.45 uur: Aubade vanaf de NH-kerk. 10.00 uur: Start officiële ge deelte voor verzor gingstehuis In 't Opper met een toe spraak van wet houder mevrouw P. Berrevoets- Ringelberg. Aan sluitend een Grote Ballonnenwed strijd. 10.15 uur: Muzikale rond gang door het dorp met medewerking van muziekvereni ging Nu met Hope/Oefening en Uitspanning en Majoretten- en Show Peleton Vivace. 11.00 uur: Vossenjacht en een optreden van Kindertheater Het Klapbankje. 13.30 uur. Start Bruse versie van de Olympische Spe len, de Brulympics in en om de Vanger. Er staat een rodeostier op gesteld die door iedereen kan worden bereden. 14.00 uur: Talentenjacht in de kantine met medewerking van de Zeeuwse Nootjes. De Brulympics worden afge sloten met een Denkronde om 17.00 uur en een prijsuit reiking om 18.00 uur. Voor de avond van de 30e is er geen programma samen gesteld. Wel kunnen Bruena- ren terecht in verschillende horecagelegenheden. In Café 't Centrum treedt het Lennard Hoekman Trio op. In Café 't Oekje wordt de voetbalwedstrijd Nederland -San Marino op groot video scherm vertoond. 09.00 uur: De klok van de Ne derlands Her vormde kerk Sint Adriaan luidt de viering van Ko ninginnedag om 09.00 uur. 09.30 uur: Vertrek fanfare Crescendo die sa men met peuters en schoolkinderen een rondgang door het dorp maakt. 10.00 uur: Vlaghijsen onder het zingen van het Wilhelmus. Aan sluitend gaan de kinderspelen van start. Van 10.30 tot 12.30 uur is er een j eugdprogramma op de Ring. 11.00 uur: Concert Crescendo op de Ring. De band speelt stevige rock'n roll-muziek met een vleugje soul en blues, voor- nameli jlcco vers Het voorprogramma wordt verzorgd door San Marino- Nederland. De tent gaat om 19.00 uur open. Het concert wordt ge organiseerd door jongeren centrum Big S. 09.00 uur: Start Oranjefeest. Wethouder P. Ber- revoets geeft bij de consistorie aan de Ring het start schot. 09.30 uur: Kinderspelen. Bij goed weer op de Ring en bij slecht weer in gymzaal De Werve. 10.00 uur: Start bij de consis torie van speur- puzzeltocht voor kinderen van 12 tot 16 jaar. 11.30 uur: Karaoke op de Ring. 13.30 uurStart vanaf café- Kerwerve van op tocht. Con Amore uit Noordgouwe met voorop majo rettecorps Apollo nia en drumband Apollo uit Brou wershaven zorgen samen voor muzi kale omlijsting. 14.30 uur: Start Zeskamp, eveneens aan de Ring. 18.00 uur: Start autopuzzel- rit. Een startnum mer halen kan vanaf 17.30 uur. 19.30 uur: Playbackshow in dorpshuis 't Zuudende. 21.00 uur: Oranjebal in het dorpshuis. Two two zero zorgt voor de muziek. 09.00 uur: Aubade bij de to ren door de bevol king van Nieuwer kerk. Muziekvereniging Oefening en Uit spanning en enke le leerlingen van scholen uit Nieu werkerk en Sir- jansland laten hier van zich horen. 09.30 uur: Voor de kinderen tot en met groep 5 uur spelen op de Ring. Er staat dan een speciale mini- stormbaan opge steld, en een springkasteel. 13.15 uur: Optocht door het dorp. Muziekver eniging Oefening en UitspanrTing zorgt voor de mu zikale omlijsting. 14.00 uur: Vrijmarkt voor kinderen aan de Ring. Stormbaan bij de vijver en op de Ring. *5 Ook dit jaar wordt in Nieu werkerk een prijs uitgeloofd voor het mooist versierde huis, de mooist versierde tuin of de mooist versierde straat. In Nieuwerkerk ver huist de Oranjedisco en het Öranjebal naar vrijdag 2 mei. Om 18.45 uur gaan de activiteiten in Ons Dorps huis van start. Het Lennard Hoekman Trio zorgt voor de muziek. '09.00 uur: Ballonnen worden uitgedeeld aan de kinderen van peu ter- en basisscho len. Een muzikale rondgang, onder leiding van Oos- terlands Fanfare, brengt de stoet- met onder meer versierde fietsen - van Oosterhof naar 't Hofplein. Daar worden de ballonnen losgela ten. Aansluitend kinderspelen op de Markt. 12.00 uur. Tractatie in dorps huis De Oosterhof voor alle kinderen van de basisscho len. 13.00 uur: Vrijmarkt op de Markt. Een Bra bantse dweilband zorgt voor vrolijke klanken. 15.30 uur: Fietspuzzeltocht voor de jeugd. 19.00 uur: Fotopuzzeltocht voor auto's en mo toren. 20.30 uur: Oranjebal in Nef- fen d'Eule. Er kan gedanst worden op muziek van de for matie Nightbird. Ook in Oosterland worden prijzen uitgeloofd voor de mooist versierde gevels en/of tuinen. Wie de vlag uit hangt kan een taart winnen. Even heeft het er naar uitge zien dat dit jaar in Renesse Koninginnedag niet gevierd zou worden, maar door de in zet van de dorpsbewoners is het Oranjefeest alsnog ge red. 08.00 uur: Koraal-muziek door leden Luctor et Emergo vanaf de kerktoren. Daarna op de Kromme Reke kinderspelen voor kinderen van 2 tot en met 12 jaar. 14.00 uur: Grote optocht, voorafgegaan door herauten te paard en muziekvereni ging Luctor et Emergo. Het is de bedoeling dat er een bonte stoet ge vormd wordt van 19.00 uur: Oriënteringsrit voor auto's. In schrijven kan van af 18.30 uur in De Putmeet. 11.00 uur: Oplaten van bal lonnen. De fanfare zorgt voor de mu zikale noot. 11.30 uur: Optocht met ver sierde fietsen. 13.15 uur: Kinderspelen. 16.00 uurVolleybal-toer nooi op het gras veld bij de schoo 18.00 uur Kinderdisco in het verenigingsge bouw. 21.00 uur: De band Slipge vaar zorgt voor de afsluiting van de Koninginnedag viering. Stichting De Boompjes wordt de vaste organisator van de Oranjefeesten in Zie rikzee. De plaatselijke Oran jevereniging leidt een slui merend bestaan. De festiviteiten op 30 april worden nu totaal door De Boompjes georganiseerd. De Zierikzeese Oranjevereni ging blaast alleen op de ach tergrond nog een toontje "mee. 09.00 uur: Optocht van ver sierde fietsen on der muzikale be geleiding van Kunst en Eer. 10.00 uurHijsen van de vlag door de Scouting op het Haven plein. 10.30 uur: Kinderspelen. 11.00 uur: Schaken onder de Beuze. 13.00 uur: Startsein voor de ballonnenwed strijd en dansde- mo's. 14.00 uur: Super Meerkamp. Tegelijkertijd vrij markt voor kinde ren tot veertien jaar op het par keerterrein aan de Schelphoekstraat 18.00 uur: Oranjemarkt op het Havenplein Het Koninginnefeest in Zie rikzee wordt afgesloten met een feest met muziek van dansorkest Corner Cats. Aanvang 20.30 uur. Foto's: Marijke Folkertsma. VRIJDAG 25 APRIL 1997 NR 26169 Koninginnedag in Zierikzee: mooi weer veel mensen en veel (oranje) ballonnen. Een vast onderdeel van Koninginnedag: versierde fietsen. feestelijk geklede kinderen, volwas senen en groepen en versierde fiet sen, bolderkarren en overige wagens. Middenstanders zorgen voor ver sierde voertuigen Aansluitend gaat op de Kromme Reke het pleinfeest met barbecue van start. 16.30 uur: Bekendmaking winnaars van kin derspelen en uit- reiking de prijzen voor de mooiste versieringen. 10.00 uur: Verzamelen voor de optocht die is opgebouwd rond het thema Boerde rij- Kinderen tot acht jaar kunnen mee rijden op boeren karren en worden begeleid door een muziekband. 10.15 uur: Start optocht. 11.00 uur: Een vertegenwoor diger van de ge meente geeft het offciële startsein van de festivitei ten. 12.30 uur: Kinderspelen in de Dorpsstraat voor kinderen in de leeftijd van 3 tot en met 7 jaar. 14.15 uur: Zeskapip rondom het Bethlehem- plein. Ook vindt er nog een puzzel- tocht te voet voor kinderen plaats. Muziek is niet weg te denken bij de Koninginnedagviering. 13.00 uur: Zeskamp op het grasveld bij de kerk. 16.30 uur: Start fiets-orïente- ringsrit vanaf het dorpshuis. Aan melden een half uur voor aanvang. 16.30 uur: kinderdisco in het dorpshuis. 19.00 uur: Oranje Barbecue. 21.00 uur: De Koninginne dag-viering in Dreischor wordt afgesloten met het traditionele Oran jebal. 21.00 uur: Concert Crosshead and the Southside Horns geeft op de Beatrixweide aan de Weststraat. De brandweerin aktie in Oosterland. De Brulympics: inmiddels een Koninginnedaqtraditie in Bruinisse.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7