Keukenstudio Haamstede de grootste van Zeeland Studio voor kunstnagels fri Museum Coemanszorg presenteert arrangementNatuurlijk Dreischor EXCLUSIEVE MODEBRILLEN ALEX DE NIE OPTIEK NIEUW De klant wil alles bij elkaar zien' Initiatief Lia Schnitzler-Oostvogels uit Kerkwerve MOONLIGHT-SHOPPING roWeJ 0 de meest comfortabele contactlenzen COEN HONIG OPTIEK I EXTRA WOENSDAG 23 APRIL 1997 T G R A NIEUWSBLAD NIEUWSBLAD VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Facetten van het plattelandsleven DREISCHOR - 'Natuurlijk Dreischor' is de naam van een arrangement waarmee belangstellenden kennis kunnen maken met verschillende facetten van het plattelandsleven. Het gaat om een initiatief van streekmuseum Goemanszorg. Bezoekers kun nen via het arrangement niet alleen het museum be zoeken, maar ook kennis maken met de natuur en de cultuur-historische wetenswaardigheden in de om geving. Het arrangement draagt de kenmerken: gastvrijheid, kwaliteit, een landelijke om geving en een natuurvriende lijk dagje uit. „'Natuurlijk Dreischor' bestaat uit vijf onderdelen, waarbij recre atief medegebruik van het platteland centraal staat. Aan welke onderdelen wordt meegedaan en in welke volg orde wordt besproken met de deelnemer. Het uiteindelijke programma wordt dus sa men met de klant samenge steld," aldus L. Nederhoed- Zijlstra uit Dreischor. Zij is bestuurslid van het museum en zit in de PR-commissie van streek- en landbouwmu seum Goemanszorg. Het arrangement omvat ook de mogelijkheid om te over nachten op een bijzondere lo catie in het dorp, bijvoor beeld in een boerenhoeve met vlasschuur. „Hoewel 'Natuurlijk Dreischor' een dagarrangement is kunnen wij ons voorstellen dat er zo veel te zien en te beleven is dat één dag eigenlijk wat kort is." Anno 1900 Belangstellenden, die ge bruik maken van het arran gement 'Natuurlijk Drei schor' kunnen onder meer een bezoek brengen aan mu seum Goemanszorg. „Het museum omvat een schuur met landbouwwerktuigen, zoals die ook vroeger ge bruikt werden, en een woon huis dat is ingericht in de stijl van 1900. In het muse umcafé of op het terras kan koffie worden gedronken." Daarnaast is in het kader van arrangement 'Natuur lijk Dreischor' een wande ling uitgezet door het fraaie ringdorp Dreischor. De tocht voert deelnemers langs vele, cultuurhistorisch waarde volle gebouwen. Ook een be zoek aan kaasboerderij 'De Stolpe' staat op het program ma. Daar kan men zien hoe kaas wordt gemaakt en een kijkje op het erf nemen. Te gen een kleine vergoeding kunnen bezoekers ook een ei gen pondje kaas te maken, voorzien van hun naam. „De ze kaas kan dan een week la ter worden opgehaald", al dus mevrouw Nederhoed. In de herberg aan de Ring kan de lunch worden gebruikt. Een andere mogelijkheid van het arrangement is een wandeling door het onlangs opengestelde na tuurgebied Dijkwater. In sa menwerking met Staatsbos beheer kunnen op afspraak ook rondleidingen worden gegeven door het gebied. Daarnaast bestaat de moge lijkheid tot het huren van fietsen. „Op deze manier worden bezoekers in staat gesteld de omgeving verder te verkennen", aldus me vrouw Nederhoed. Vis- en vijver centrum Het laatste onderdeel van het arrangement bestaat uit een bezoek aan vis- en vijver centrum 't Groene Kikkertje in Dreischor. Hier is van al les te zien en te beleven op het gebied van vijveraanleg. Ook kunnen de bezoekers in formatie en advies krijgen over vijverplanten en vissen. Volgens mevrouw Neder hoed is de samenwerking tussen de organisaties, die bij het arrangement zijn be trokken voortreffelijk. „Wij hadden de indruk dat veel bezoekers wat uitgekeken waren op de reeds langer be staande, grootschalige eve nementen. Aan de andere kant bleken in en om Drei schor veel leuke dingen te zijn, zowel voor bewoners van Schouwen-Duiveland als de toeristen. Daardoor ontstond het idee om de krachten de bundelen. De deelnemende partijen aan het arrangement zagen zo'n Het arrangement 'Natuurlijk Dreischor' omvat onder meer een wandeling door natuurgebied Dijkwater. Op de route staat (Foto: Joop van Houdt) onder meer een gluurmuur waardoor vogels kunnen worden geobserveerd. samenwerking wel zitten." Na een paar bijeenkomsten kon het arrangement 'Na tuurlijk Dreischor' worden gerealiseerd. Binnenkort wordt ook een gezamenlijke folder uitgebracht, waarin het. arrangement wordt toe gelicht. De acht organisato ren van het arrangement, werken op basis van vrijwil ligheid. „We willen de men sen een apart dagje uit bie den," aldus mevrouw Nederhoed. Het arrangement 'Natuur lijk Dreischor' loopt in eer ste instantie tot 30 juni. Na een pauze wordt het van 1 september tot en met 31 okto ber opnieuw aangeboden. Omdat op zondag en maan dag afzonderlijke sluitings tijden van de deelnemende bedrijven gehandhaafd blij ven, is boeken op deze twee dagen niet mogelijk. Voor de overige dagen kan het arran gement worden geboekt bij A. Strik, Bogerdweg 17 Drei schor of via telefoonnummer 0111-402340. Mevrouw Strik heeft ook een informatiemap over het ar rangement 'Natuurlijk Drei schor'. Dreischor bloemendorp „Leuk is dat het arrange ment vanaf begin juni mee lift met de activiteiten in het kader van 'Dreischor Bloe mendorp'. Dit is een evene ment dat door de organisatie 'Groei en Bloei' wordt opge zet vanwege haar 125-jarig bestaan. 'Groei en Bloei' is een landelijke vereniging voor mensen die geïnteres seerd zijn in tuinen, bloemen en planten. Ook op Schou wen-Duiveland heeft de ver eniging een afdeling." „Momenteel worden voorbe reidingen getroffen om Drei schor er in die tijd extra fleu rig te laten uitzien. Begin juni en in het tuinweekend van 14 en 15 juni vormen de resultaten van deze voorbe reidingen dan een extra fleu rige attractie voor ons arran gement," aldus mevrouw Nederhoed. DIERENARTSEN ZIERIKZEE - Dierenart senpraktijk Schouwen- Duiveland, een samen werkingsverband tussen de dierenartsen M. Buth, F. Schipper en E. Won- dergem, heeft een nieuw centraal telefoonnum- Via het centrale nummer 412180 zijn alle dieren artsen, ook in Bruinisse, Zonnemaire en Burgh- Haamstede bereikbaar. Het oude telefoonnum mer in Burgh-Haamste- de (652254) blijft voorlo pig nog bruikbaar op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. De telefoonnummers in Zonnemaire en Bruinisse zijn vervallen. Het nieu we telefoonnummer houdt verband met de op handen zijnde bouw van een nieuwe kliniek aan de Boerenweg in Zierik- zee. Advertentie BURGHSERING 27 BURGH INFO: 0111-652440 'S MAANDAGS GESLOTEN Advertentie Caljouw Rademaker VERHUIZINGEN KSmsttde 0111-651237 Bedrijf- en kantoorverhuizingen Advertentie Saint James in Middelburg Weer en Wind Pottcnmarkt 22, Middelburg BURGH-HAAMSTEDE - Precies 65 verschillende keukenopstellingen en ruim 250 verschillende vloer- en wandtegels zijn te zien op de 1500 vierkan te meter verkoopruimte van Keukenstudio Haam stede. Ze vormen slechts een deel van de collectie van het veelzijdige bedrijf dat volgens eigenaar L. Mierop uit Hellevoetsluis het grootste in zijn soort in Zeeland is. Hij zit reeds 21 jaar in de keukenbranche en nam het initiatief om op industrieter rein Roterij in Haamstede een groot bedrijf te vestigen omdat daar naar zijn idee be hoefte aan bestond. „Wij ver kochten reeds veel keuken in Zeeland, vooral aan aanne mers die hier woningbouw projecten uitvoeren." Mier op is ervan overtuigd dat ook particulieren belangstelling hebben voor kwaliteitskeu kens, tegels, apparatuur en badkameronderdelen voor een scherpe prijs. „Voordeel van deze locatie is ook dat hij aan de Rijksweg 57 ligt. Dat houdt in dat we goed bereikbaar zijn voor aannemers én particulieren uit heel Zeeland." Behalve vele keukenopstellingen om vat Keukenstudio Haamste de ook een 'vervangings- markthoek'. Een speciale afdeling waar keukenin- bouwapparatuur van alle be kende merken wordt ge toond. „Die afdeling is speciaal voor mensen die reeds een moderne keuken hebben, maar de apparatuur willen vervangen." Omdat Keukencentrum Haamstede officiéél dealer is voor bijna alle bekende mer ken keukenapparatuur zijn de medewerkers eveneens bevoegd om reparaties te verrichten aan inbouwappa- ratuur van die merken. Het nieuwe bedrijf omvat ook een 'witgoedhoek'-, waar on der meer wasmachines, dro gers stofzuigers en koelkas ten worden aangeboden. Onder meer Amerikaanse koel-vries combinaties van 600 a 700 liter, die momenteel populair zijn. Ook biedt het bedrijf een verplaatsbare airconditioning aan, waar mee in warme zomers het huis heerlijk koel kan wor den gehouden. Kookdemonstraties In een van de keukenopstel lingen op de eerste verdie ping van het pand worden in het weekeinde regelmatig kookdemomstraties gehou den. Kinderen van bezoekers kunnen zich uitleven in een speciale 'kinderhoek'. Op de begane grond van Keuken studio Haamstede is een spe ciale afdeling waar het com plete assortiment Kempfer-tegels wordt aan geboden, evenals montage materialen voor mensen die deze tegels zelf willen aan brengen. Beneden worden ook badkamermeubelen- en accessoires en sauna's aange boden. Het nieuwe bedrijf omvat verder een afdeling waar al dit moois kan wor den gefinancierd en/of verze kerd. Tenslotte is er een aparte projectruimte waar aannemers, projectontwik kelaars, gemeenten en ruiks- instellingen zaken kunnen doen met keukenstudio Haamstede. Mierop zette het bedrijf zo veelzijdig op omdat hij ervan overtuigd is dat daaraan be hoefte bestaat. „Mensen die hun badkamer of keuken willen vernieuwen willen al le aspecten die daaraan vast zitten graag onder één dak kunnen bekijken en combi neren." Bij keukenstudio Haamste de werken dertien mensen, waarvan een aantal zich be zig houdt met de montage van de verkochte keukens, apparatuur of tegels bij de klanten thuis. Doordat Keu kenstudio Haamstede samen met zeven andere keukenbe drijven inkoopt is het moge lijk alle produkten aan te bieden tegen scherpe prijzen. Het nieuwe bedrijf is zes da gen per week geopend van 9.00 tot 17.00 uur. KERKWERVE - „Het bijzondere van de kunstna gels waarmee ik werk is dat ze zijn gemaakt van gel. Een nieuw milieuvriendelijk materiaal dat met huidvriendelijke stoffen op de eigen nagels wordt bevestigd." Lia Schnitzler-Oostvogels uit kerkwerve is vol enthou siasme over de techniek waarmee kunstnagels van het Duitse merk Allessandro worden aangebracht. Zij haalde het afgelopen jaar het diploma nagelstyliste en wil nu op Schouwen-Duiveland een klantenkring opbouwen, zodat ze een eigen nagelstu- dio kan runnen. Schnitzler begon haar activi teiten begin april aan huis in Kerkwerve, waar ze op af spraak werkt voor mensen die 's avonds behandeld wil len worden. Daarnaast is ze wekelijks op dinsdag- en woensdagmorgen actief in kapsalon Martin Hair in de Zierikzeese Korte Sint Jan straat. Het is haar toekoms- droom om op dep duur boven de kapsalon een eigen nagel studio te vestigen. De kunstnagels waarmee zij werkt worden geltips ge noemd. Nadat ze op de nagels van klanten zijn bevestigd, worden ze afgewerkt met di verse laagjes. Het verschil met 'echte lange nagels' is dan volgens de nagelstyliste niet meer is te zien. Schnitz ler heeft ook de mogelijk heid om de eigen nagels van klanten te verstevigen met behulp van vloeibare gel en een beschermlaag die met UV-licht wordt uitgehard. De nagelstyliste verkoopt ook make-up- en verzor gingsartikelen. SNUFFELMARKT ZIERIKZEE - Op het Haven plein in Zierikzee wordt za terdag 17 mei een snuffel- markt voor particulieren gehouden. Deelname is uitsluitend mo gelijk voor inwoners van Zierikzee; particulieren van achttien jaar en ouder (geen handelaren). Belangstellen den die hun oude spulletjes te koop willen aanbieden kunnen zich dinsdag 29 april en donderdag 1 mei tussen 19.00 en 20.00 uur inschrijven in De Gekroonde Suikerbiet aan de Nieuwe Haven in Zie rikzee. Verkoop van etens waren en dieren is niet toege staan. De organisatie is in handen van Zierikzee Ak- tiefDe markt is van 10.00 tot 15.00 uur. Advertentie op zaterdag 26 april Een medewerker van Keukenstudio Haamstede toont een van de 65 keukens die staan opge steld in het nieuwe bedrijf. (Foto: Marieke Mandemaker) op de extra koopavond GRATIS PARKEREN woensdag 30 april Koninginnedag winkels gesloten Advertentie Wittem's Winket Lentebriesje 24 25 april 10.00 - 21.00 uur 26 april 10.00 - 17-00 uur Dam 61, Middelburg Advertentie Gezien op TV Appelmarkt 22 Zierikzee. 0111-414211 MUSEUMHAVEN ZIERIKZEE - Het bestuur van de stichting Museumha ven Zierikzee is op zoek naar vrijwilligers. Vrijdag 16 mei tussen 10.00 en 15.00 uur wordt om die reden een in formatiedag gehouden. Be langstellenden krijgen uitleg over het reilen en zeilen van de museumhaven. Er is voor al behoefte aan vrijwillige schilders, timmerlieden en museummedewerkers. De stichting wil dit jaar in de zo mermaanden een expositie inrichten in het ruim van de klipper Mijn Genoegen. Voor inlichtingen: tel.654402. BIBLIOTHEEK BURGH-HAAMSTEDE/ BRUINISSE - De openings tijden van de openbare bibli otheken in Burgh-Haamste- de en Bruinisse worden met ingang van 1 mei gewijzigd. De nieuwe openingstijden voor Burgh-Haamstede zijn: maandag 13.30-17.00 en 18.30- 20.00 uur, dinsdag 13.30-17.00 uur, woensdag 13.30-17.00 uur, donderdag gesloten en vrijdag van 10.00-12.00 en 18.30-20.00 uur. Voor Brui nisse zijn de nieuwe ope ningstijden. dinsdag 10.00- 12.00 en 18.30-20.00 uur, woensdag 13.30-17.00 uur en vrijdag 13.30-17.00 en 18.30- 20.00 uur. De Strip-o-theek is dinsdag van 18.30-19.30 uur geopend. Maandag en don derdag is de Bruse biblio theek gesloten. In beide bi bliotheken kunnen nu vier romans/leesboeken geleend worden en kinderen tot en met acht jaar mogen zes boe ken lenen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1