Open dag AZC tijdens festival Procedures en stappenplan voor verkoop eigendommen Politie controleert caravan en trekker Stad en Lande uit kritiek Streekplan Cultureel Gekleurd in zes Zeeuwse gemeenten Alternatieve tracés is mogelijk Principe-uitspraak gevraagd over omstreden wandelpad DICHTERS Voorjaarsvergadering 24 april Gemeente heeft aantal gebouwen niet meer nodig i DINSDAG 22 APRIL 1997 NR 26167 ZIERIKZEE Bijeenkomst NCVB De afdeling Zierikzee van de Nederlandse Christen Vrou wen Bond hield onlangs haar maandelijkse bijeenkomst. Presidente Van Loon-Hoge- weg opende met gebed en me ditatie. Gastspreker H. J. Walraven uit Zierikzee gaf een dialezing over de natuur dicht bij huis. Hij liet opna men zien van verschillende vogels, bloemen en planten. De bijeenkomst werd met ge bed besloten. Vogels Ted Sluyter van de Natuur- en Vogelwacht gaf voor de dames van de afdeling Zie rikzee van de NBvP een le zing over de vogels van de Zeeuwse kust en het Plan Tu reluur. Ook vertelde hij over het nieuwe project Water land op Neeltje Jans, dat vrijdag 2 mei opengesteld wordt. Cliniclowns De voorstelling die vorige week woensdag in De Drie hoek werd gegeven door eindexamenkandidaten van de afdeling Sociaal Pedago gisch Werker van Ter Welle in Goes, heeft een bedrag van 275 gulden opgebracht voor Cliniclowns. Het bedrag be staat voor een deel uit en treegelden en uit donaties. Koekjes bakken Sociaal Kultureel Werk De Lichtboei houdt woensdag 23 april een Kreamiddag in het MFC aan de De Huybert- straat. Kinderen van zes tot tien jaar gaan koekjes bak ken. De middag begint om 13.30 en duurt tot 15.30 uur. Voor nadere inlichtingen: te lefoon 412075. Verkoping De verkoping van Dames- krans Tryféna afgelopen za terdag heeft 8781,10 gulden opgebracht. Het geld wordt besteed aan gehandicapten zorg van de Stichting Adul- lam. BURGH-HAAMSTEDE Verhuizing De praktijk van tandarts H. B. Geleijnse vérhuist met in gang van maandag 28 april naar de achterzijde van Noordstraat 12. Zij is te be reiken langs de Amrobank via het schoolplein. HAAMSTEDE Rommelmarkt Rondom de Gereformeerde kerk in Haamstede wordt za terdag 17 mei de jaarlijkse rommelmarkt gehouden. Op de markt zijn verschillende spulletjes te koop en er is een rad van avontuur. Op het ter ras kunnen belangstellenden koffie drinken en pannen koeken eten. De opbrengst gaat naar het Ronald McDo nald huis bij het Sophia Zie kenhuis in Rotterdam. Hier kunnen ouders van zieke kinderen overnachten. De rommelmarkt begint om 9.00 uur. BROUWERSHAVEN Oranjefeest In het Tonnenmagazijn wordt woensdag 30 april, Koninginnedag, een Oranje feest gehouden. Het feest is bedoeld voor jong en oud. Op het programma staat karao ke, limbodansen, de houseac- tiviteit 'hakken en zagen' en stijldansen. Het evenement begint om 19.00 en duurt tot 01.00 uur. Het is een initia tief van jeugdsoos The Trump in samenwerking met de Oranjevereniging. Interieur Binnenhuisadviseur Marijke Berrevoets uit Zierikzee gaf onlangs een lezing voor de dames van de afdeling Brou wershaven van de Neder landse Bond van Platte landsvrouwen. Zij vertelde over welke problemen men sen kunnen ondervinden bij het inrichten en veranderen van het interieur. De voors en tegens van allerlei soorten vloerbedekking, muurbekle ding, verlichting en kleuren kwamen aan de orde. OOSTERLAND Verkoping In dorpshuis Oosterhof wordt vrijdag 25 april een verkoping gehouden. Er zijn diverse stoffen, wol, bor- duurpakketten, handwerk- artikelen en lingerie te koop. De opbrengst is bestemd voor de Stichting Adullam. De verkóping'ïs van 14.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - Het college van b en w van Schouwen- Duiveland wil van de raad een principe-uitspraak over het geplande omstreden wandelpad aan de rand van Nieuwerkerk. Het besluit tot aanleg van ge noemd wandelpad werd eind vorig jaar door de gemeente Duiveland genomen. Dit tot woede van omwonenden, die aantasting van hun privacy vrezen en ook bang zijn dat hun huizen inbraakgevoeli- ger worden. Ook bestaat er angst voor geluidsoverlast. De beslissing was op het mo ment dat de bewoners in ac tie kwamen echter al geno men. Op dringend verzoek van de toenmalige gemeente Duiveland en de bewoners is de kwestie door de gemeente Schouwen-Duiveland op nieuw ter discussie gesteld. Het college wil allereerst een principe-uitspraak van de raad over de vraag of het pad wel of niet aangelegd moet worden. Als de raad een streep wil halen door het plan moet het besluit van de voormalige gemeente Duive land herroepen worden. Voor het geval de raad het pad wel aan wil laten leggen komt het college met een al ternatief tracé. Door het pad achter de woning Meeuwen laan 25 niet naar het noorden af te laten buigen maar rich ting Stolpweg te laten lopen is in de visie van het college een groot deel van de proble men opgelost. In afwachting van een uit spraak van de raad heeft het college de aanleg 'gepar keerd'. Het geld is geoor merkt. De kwestie komt don derdag 1 mei aan de orde tijdens de vergadering van de commissie grondgebieds zaken, openbare werken en milieu. De vergadering wordt gehouden in het stad huis in Brouwershaven en begint om 19.30 uur. Toekomst Toekomst blijft voor ons steeds verre, al trekken wij daar steeds naartoe. Schaars volgt een mens de juiste sterre, gauw zijn wij van dit dwalen moe Nog jong heeft men zo toekomstdromen, als oud're om het einde angst Zo treffen wij steeds nieuwe vromen, en zoekt een visser daar zijn vangst Maar zon der hoop blijft kimme lijnen, al zij verduistering nog deel - Het oude zeer zal eens verdwijnen, maar schaadt in 't heden nog zoveel P. C. Noordhoek, Zierikzee Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zlerikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren, Wie denkt een ol meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 1 4300 AA Zlen'kzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfspre kend me1 doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. HEINKENSZAND - Caravanbezitters kunnen za terdag: 3 mei hun caravan laten controleren bij Cara- vanhandel Gorter in Heinkenszand. De actie is een initiatief van de politie Oosterscheldebekken, in sa menwerking met het bureau technisch he onderzoe ken van de politie Zeeland en Veilig Verkeer Neder land, afdeling Be velanden. Alle deelnemers aan de keu ringsdag krijgen een testfor mulier, waarop eventuele ge breken aan caravan en trekker worden vermeld, be halve gekeurd worden de au to's en caravans ook onder worpen aan een rijtest. Voorafgaand aan de keu ringsdag op 3 mei, wordt dinsdag 29 april een theorie- avond verzorgd bij Gorter. Deze avond begint om 19.30 uur. zaken die aan de orde komen zijn onder meer de wettelijk vereiste clocumen- ten, techniek, rijgedrag en het gebruik van caravan en lading. Op de keuringsdag kunnen, in verband met de benodigde tijd, maximaal twintig cara vans en bijbehorende auto's worden gecontroleerd en evenzoveel rijtesten worden gemaakt. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij de politie in Goes (telefoon: 0113-245000). Van de deelne mers aan keuringsdag en theorieavond wordt een ver goeding gevraagd. ZIERIKZEE - De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland gaat tijdens haar voorjaars vergadering donderdag 24 april in Zierikzee in ge sprek met gedeputeerde J. van Zwieten over het ontwerp Streekplan Zeeland. De vereniging uit on der meer kritiek op de dubbelzinnigheid van het provinciale watersportbeleid. Stad en Lande vindt dat de primaire status van natuur in het middengebied van de Grevelingen een rem moet leggen op de recreatieve ont wikkelingsmogelijkheden ervan. De vereniging vindt het verwarrend dat dit ge bied toch als recreatieve ont wikkelingszone is aange duid. ,,In de nabijheid zouden er in elk geval geen nieuwe ligplaatsen mogen worden gecreëerd," staat in een schriftelijk commentaar te lezen. ,,Ook ten aanzien van de Oosterschelde is het uitgestippelde beleid dub belzinnig en onvast," meldt de vereniging. De natuur heeft het primaat en de aanwijzing tot Natio naal Park is in procedure. Anderzijds, zo stelt Stad en Lande, is er sprake van een uitbreiding van het aantal vaste ligplaatsen aan de Oos- terscheldekant. De provin cie zou in deze een veel prin cipiëler houding moeten aannemen, vindt de vereni ging. Gs zouden geen nieuwe jachthavens en trailerhellin gen meer mogen toestaan, tenzij er andere worden op geheven. Ook het aantal lig plaatsen moet aan een strikt maximum worden verbon den. Stad en Lande neemt ook een negatief standpunt in tegen de aanleg van boe- renboscampings in de voor malige polders Dreischor en Zonnemaire, vanwege de waarde die zij hecht aan het - vanouds - open landschap. Verder mag de infrastruc tuur van Schouwen-Duive land geen aantrekkende wer king hebben op de verkeersstroom tussen de Westerscheldetunnel en Vlis- singen-Oost enerzijds en Eu ropoort anderzijds. Het be leid moet er op gericht zijn een toename van het motor- rijtuigenverkeer langs de kuststrook te voorkomen. Tot slot wijst Stad en Lande op het ontbreken van aan dacht in het Streekplan aan de hoge kwaliteit van zee stranden. ,,De provincie dient druk uit te oefenen op de beherende instanties dat dit unieke landschap niet wordt opgeofferd aan de commerciële belangen van enkele ondernemers." De voorjaarsvergadering vindt plaats in Theater Mon- dragon in Zierikzee en begint om 19.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Het achtste Festival Cul tureel Gekleurd vindt van 26 april tot en met 5 mei plaats in zes Zeeuwse gemeenten. Het omvat dertig activiteiten op het gebied van literatuur, muziek, informatie en film uit niet-westerse en allochtone culturen. De open dag op zaterdag 3 mei in het Asiel zoekerscentrum in Burgh-Haamstede maakt ook onderdeel uit van het festival. Op Schouwen-Duiveland werd het festival al op 11 en 12 april gevierd. Wel zet het AZC in Burgh- Haamstede zaterdag 3 mei haar deuren open vanaf 14.00 uur tot 17.00 uur. In het asiel zoekerscentrum is kunst te zien van de gevluchte Iraan- se schilderes Sima Porfekr, er zijn rondleidingen, er is een springkussen voor kin deren en verschillende orga nisaties, zoals Vluchtelin genwerk en Amnesty International, zijn met infor matiestands aanwezig. De huisband zorgt voor muzika le omlijsting. schrijfster Malika Moked- dem geeft donderdag 1 mei om 20.30 uur een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Berichten over bloe derige terreur, aanslagen op intellectuelen en buitenlan ders en gewelddadige mani festaties zijn in Algerije aan de orde van de dag. Moked- dem vertrok in 1979 naar Frankrijk om te ontsnappen aan de verstikkende tradi ties en om in vrijheid haar ei gen keuzes te kunnen maken. 'Dromen en moordenaars' is een roman van haar over de gevolgen van het fundamen talisme in Algerije. Cultureel Gekleurd wil zo veel mogelijk mensen op ver schillende manieren laten kennismaken met de cultuur van anderen. Het festival geeft een beeld van de multi culturele samenleving. Dit jaar nemen literaire activi teiten een belangrijke plaats in. Het literaire verzet loopt als een rode draad door de le zingen. Conny Braam, oud-voorzit ter van de Anti-Apartheids beweging Nederland, bijt vrijdag 25 april om 20.00 uur in de bibliotheek in Goes het spits af. Haar meest recente boek Zwavel staat tijdens de lezing centraal. Seksuele do minantie, verraad en colla boratie vormen de centrale thema's. De Algerijnse Muziek Tijdens Cultureel Gekleurd is er ook aandacht voor mu ziek. Bij de opening van het festival op zaterdag 26 april in Podium 't Beest in Goes staan drie optredens ge pland. Raj Mohan, Eric Vaar- zon Morel en Largo vormen een mengeling van culturen die alles met elkaar te maken hebben: India, Andalusië en de Arabische cultuur. De aanvang is om 21.00 uur. Vrijdag 2 mei om 20.00 uur is in de Grote Kerk in Terneu- zen een Indiaas concert van Ashwini Bhide. Van heel an dere aard is de Ritmundo- dance party op vrijdag 25 april vanaf 21.00 uur in 't Beest; een dansfeest vol we- Tijdens de open dag op zaterdag 3 mei in het Asielzoekerscentrum in Burgh-Haamstede kunnen bezoekers kennismaken met de culturen van de bewoners. (Foto: Joop van Houdt) reldmuziek. Op het Bevrij dingsfestival, maandag 5 mei in Vlissingen, geven de Braziliaanse slag werkgroep Medicamento, Javier Plaza y Su Orquestra uit Cuba en de Franse groep Sawt el Atlas een concert. De aanvang is om 13.30 uur. Cultureel Gekleurd presen teert in 't Beest in Goes, Por- gy Bess Terneuzen en Cine ma Middelburg diverse Azia tische films. Donderdag 1 mei wordt in 't Beest 'Bandit Queen' vertoond, vrijdag 2 mei 'Fallen Angels'. 't Beest knoopt nog zes da gen vast aan Cultureel Ge kleurd. Donderdag 8 mei staat de film Fatal Reaction Singapore op het program ma, vrijdag 9 mei draait In- dochine, zaterdag 10 mei Eat Drink en zondag 11 mei Hai fa. Alle filmvoorstellingen beginnen om 20.30 uur. Er is voor de Aziatische film geko zen vanwege de ontwikkelin gen en vernieuwingen in de ze regio. Het festival presenteert ook diverse activiteiten voor kin deren. Het aanbod varieert van een 'meespeelconcert' tot 'je naam leren schrijven in het Arabisch'. Zaterdag 3 mei bijvoorbeeld is in de Spinne in Goes een Marokkaans/ Turks kinderfeest. Dit feest begint om 14.00 uur. ZIERIKZEE - De gemeente wil vastleggen op welke manier omgegaan moet worden met gebouwde ei gendommen die op termijn kunnen worden ver kocht. Het college van burgemeester en wethouders heeft hiertoe een procedure en een stappenplan op gesteld. Omdat er behoefte is aan een totaaloverzicht, worden al lereerst alle eigendommen geïnventariseerd en bekeken welke mogelijk in aanmer king komen voor verkoop. Aan de hand hiervan wordt een definitieve lijst opge steld, die door de gemeente raad moet worden vastge steld. vereenkomst aangegaan. Dit gebeurt om de koper te ver plichten zijn voorgenomen plannen ook daadwerkelijk uit te voeren. Overvallen De voorbereidende werk zaamheden voor het samen stellen van de procedure en het bijbehorende stappen plan waren al in gang gezet toen rond de jaarwisseling het onderkomen van de So ciale Dienst aan de Oude Ha ven in Zierikzee ineens werd verkocht. Sommige raadsle den voelden zich hierdoor overvallen en vroegen zich begin van dit jaar in een raadsvergadering af, c*f dit allemaal wel volgens de re gels was gegaan. Volgens wethouder D. van der Wekken, die als wethou der van Zierikzee de verkoop van dichtbij heeft gevolgd, was de verkoop volgens de regels geschied. Hij ver klaarde dat er zich een koper had aangediend, die een goe de prijs voor het pand wilde betalen. Enkele raadsleden zetten daar vraagtekens bij. Volgens hun had de gemeen te misschien nog meer voor het gebouw kunnen krijgen, wanneer meerdere kopers een kans zouden hebben ge kregen. Ook verantwoordelijk wet houder G. van de Velde-de Wilde toonde zich niet geluk kig met de gang van zaken. Zij zegde toe met een rege ling te komen voor de ver koop van gemeentelijke ei gendommen. Van ieder te verkopen ge bouw moet worden aangeven voor welke doeleinden het kan worden gebruikt. Ook moet er grondonderzoek worden gepleegd als dat nog niet is gebeurd. Dit, omdat er bij verkoop een zogenoemde schone-grondverklaring be nodigd is. Wanneer er zich al gegadigden voor een bepaald object hebben gemeld, moet bekeken worden of de con tacten moeten worden voort gezet, of dat deze moeten worden verbroken. Wanneer zich geen gegadig den melden voor een ge bouw, dat in de verkoop komt, wordt het gebouw in handen gegeven van een ma kelaar of als het een bedrijfs gebouw betreft de bedrijfs- contactfunctionaris. Als er slechts één gegadigde is, voert de gemeente de onder handelingen zelf. En als er meerdere gegadigden zijn, wordt een keuze gemaakt via een openbare inschrijving via een notariskantoor. Uitzondering Een uitzondering maakt het college bij de verkoop van een object, waarbij sprake is van maatschappelijk belang. In zo'n geval kan het college besluiten om tot verkoop te komen met één gegadigde. Bovendien kan dan ook afge weken worden van de proce dure, als de raad daar ten minste mee akkoord gaat. Voorbeelden hiervan zijn er volgens een woordvoerder van de gemeente nog niet te geven. ,,Maar het kan straks zo zijn, dat een gebouw niet» verkocht wordt tegen het hoogste bod, omdat een lager bod aantrekkelijker is, in verband met het toekomsti ge gebruik van een gebouw," aldus de woordvoerder. Wanneer de koop gesloten wordt, wordt met de nieuwe eigenaar een exploitatieo- Het voormalig onderkomen van de Sociale Dienst in Zierikzee ging direct na de verhuizing van het interieur eind december in andere handen over. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5