WEEKEND RECEPT dier in het vizier De Nationale Sponsorloterij stukken Museumweekend in de Gemeentemusea Rotterdam Wie wil Boris en Boeska? Omloop van Menheerse Vier-koren- concert Rommelmarkt Eben-Haëzer- school Poppenexpo Teams gezocht Uitslagen zaalvoetbal Het Mercurius College informeert over VWO-snel Voorlichting over schakel opleiding Z-verpleegkunde Reünie op 4 april ANWB steekt Landelijke Fietsdag in nieuw jasje Gemarineerde lamsbout WOENSDAG 22 APRIL 1992 11 ROTTERDAM - De Gemeentemusea Rotterdam doen ook dit jaar mee aan het Nationaal Museum weekend. Dit is een weekend waarin de musea aller lei activiteiten organiseren en bovendien extra goed koop zijn. Het Museumweekend wordt georgani seerd om juist die mensen die de deur van een mu seum altijd voorbijlopen, over de drempel te helpen. Bij iedereen in de buurt is immers wel een leuk mu seum dat kan worden ontdekt. Kinderen in de leeftijd van 5 tot 12 jaar die willen experi menteren kunnen tijdens het museumweekend volop terecht in het Maritiem Museum Rot terdam. De kindertentoonstel ling Professor Plons is twee da gen lang het uitgangspunt voor proeven met maritieme ba sisprincipes als magnetisme, opwaartse kracht, proeven met water en soortelijk gewicht. Waarom blijft een schip drij ven en hoe moet je een schip la den zonder dat het kapseist? Op deze vragen krijgen kinde ren een antwoord op zaterdag 25 en zondag 26 april tussen 11.00 en 17.00 uur. Ze kunnen dan ook zelf een bootje maken en ermee spelen in waterbak ken. Prijzen: Per kind 1,-. Mu- seumjaarkaarthouders gratis. Volwassenen 1,-. Maritiem Museum Prins Hen drik, Leuvehaven, 3011 EA Rot terdam. Bereikbaar: tram 1-3- 4-6-7 metro Beurs/Churchill- plein, bus 32-49. Voor informatie/programma: Marieke Burgers en/of Anne- lies Visser, tel. 010-413.26.80. Iedereen kent de Indianenver halen van Winnetou, Hiawatha en Witte Veder. Op zaterdag 25 april worden in museumthea ter de Evenaar de échte India nen-verhalen verteld in een bij na vijf uur durende vertelma- rathon. Tijdens deze marathon getiteld Indianenverhalen ver tellen twaalf sprekers serieus, indringend en soms ontroerend over het leven van de Indianen van de Noordkust van Peru, de herontdekking van de pre-Co- lumbiaanse Diaguitas-cultuur in Chilie en het leven van Boli viaanse Indianen in missie posten. De marathon bestaat uit drie clusters van elk drie sprekers. Bezoekers betalen per cluster 3,-. Natuurlijk zijn ook de tentoon stellingen in dit weekend tegen een gereduceerde prijs te be zichtigen. In het kader van het Columbusjaar is er veel aan dacht voor de Indianen in de tentoonstellingen De erfenis van de Inca's - Zonen van de Zon Dochters van de Maan en Eduardo Llanos: Los Santos de Lima. Prijzen: Museumtheater de Evenaar: Per cluster (3 verha len) 3,-. Museum: Kinderen tot en met 15 jaar gratis. Mu- seumjaarkaarthouders 2,50. Volwassenen 3,50. Museum voor Volkenkunde, Willemskade 25, 3016 DM Rot terdam. Bereikbaar: tram 5 halte Westplein, metro station Leuvehaven. Voor informatie/programma: Ester Huynen, tel. 411.10.55. Voor de verhalenmarathon ver plicht reserveren: Mediatheek 411.10.55. Op 25 en 26 april staan Het Schielandshuis en De Dubbel de Palmboom weer bol van de activiteiten in het kader van het Nationaal Museumweek end. In Museum De Dubbelde Palm boom wordt speciaal voor kin deren een heus middeleeuws kasteelfeest gevierd met vele middeleeuwse artiesten. In Museum Het Schielandshuis staan echte Rotterdamse ver halen centraal. Wie verhalen wil horen of zelf wil vertellen over het Rotter dam van voor de Tweede We reldoorlog tot en met de roeri ge jaren '60 is welkom op zater dag van 11.00 tot 16.30 uur en op zondag van 13.00 tot 16.30 uur in Museum Het Schie landshuis. Naast een aantal vaste vertellers, doet de afde ling communicatie van het Historisch Museum Rotterdam een oproep aan een ieder die in het Nationaal Museumwee kend spannende, ontroerende bijzondere verhalen over Rot terdam kan vertellen. De ver halen moeten geschikt zijn voor groot en klein. Museum De Dubbelde Palm boom ademt het gehele week end de sfeer uit van de Middel eeuwen en het hele gezin is van harte welkom. Op het pro gramma staat onder meer het bouwen van kastelen voor kin deren van 8 tot 12 jaar, voorle zen voor grotere en kleinere kinderen, een gezinsrondlei ding en nog veel meer. Prijzen: kinderen gratis. Vol wassenen 1,-. Museum Het Schielandshuis, Korte Hoogstraat 10, 3011 GK Rotterdam. Bereikbaar: tram 3 en 6, metro station Beurs/ Churchillplein, bus lijn 32 en 49. De Dubbelde Palmboom, Voor haven 12, 3024 RM Rotterdam. Bereikbaar: tram lijn 4, metro station Delf shaven. Voor informatie/programma: Huguette Estourgie, tel. 433.41.88. Museum Boymans-van Beunin- gen is op 25 en 26 april extra goedkoop. De toegang be draagt ƒ1,- plus toeslag voor de zilvertentoonstelling te weten 4,-. Verder zijn er zaterdag- en zondagmiddag extra rondlei dingen voor bezoekers om 14.00. en 16.00 uur. Op zaterdagavond is er ter ge legenheid van het Museum weekend en ter afsluiting van de tentoonstelling Vernieu wing in Zilver een grote, leer zame en smakelijke feest avond. In de zilvertentoonstel ling wordt een grote modeshow gehouden van kleding uit de periode 1880-1940. Dit is de pe riode waarop ook de tentoon stelling betrekking heeft. Het gaat om bijzondere kleding, uit privé-collecties die, vanwe ge de kwetsbaarheid, zelden wordt getoond. Voorafgaand aan de show is er een buffet in de stijl van een Grand Café rond 1900, met muzikale om lijsting. De avond wordt beslo ten met een demonstratie van gezelschapsdansen uit de pe riode 1880-1940, waarbij het pu bliek onder leiding van een dansmeester de dansen kan uitproberen. Prijzen: Museumweekend-toe- gang: kinderen gratis. Volwas senen 5,-. Feestavond 25 april: 27,50 p.p. (inclusief toegang tot het mu seum). Feestavond met buffet 25 april: 100,- p.p. (buffet en verder programma). Museum Boymans-van Beunin- gen, Mathenesserlaan 18-20, 3015 CK Rotterdam. Bereik baar: tram lijn 5, metro station Eendrachtsplein. ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg te Zierikzee verblijven momenteel twee bouviers, Bo ris en Boeska, die graag bij iemand geplaatst willen wprden. Wie geeft hen een goed onderkomen? Boris en Boeska, broer en zus, zijn zes jaar oud. Beide zijn gecastreerd en gesteriliseerd. Ze zijn zwart gestroomd. Boris en Boeska zijn lieve, rustige honden, die het niet erg vinden om alleen thuis te blijven, hoewel ze gezel schap natuurlijk altijd prettiger vinden. Ze kunnen het niet goed vinden met soortgenoten. Ook katten zien ze liever gaan dan ko men. In vrijwel ieder gezin, met niet al te jonge kinderen, zullen ze een goed plaatsje kunnen vinden. Wie belangstelling heeft voor Boris en Boeska, kan bellen met het asiel: 01110-17013 of even langsgaan. De poes Tijger uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging is geplaatst bij iemand in Sommelsdijk. (Foto: Joop van Houdt). MIDDELHARNIS - Vol leybalvereniging Inter mezzo houdt op Koning innedag voor de 17e keer de Omloop van Men heerse. Het parcours heeft een lengte van 7,5 km en is uitgezet rond de bebouwde kom van Middelharnis en Som melsdijk. Het startschot voor het wedstrijdge deelte zal om 10.45 uur worden gelost door mé- vrouw G. J. Sleurink, burgemeester van de ge meente Middelharnis. Aan de wedstrijd kan worden deelgenomen in de volgende categorieën: dames, rolstoelers, seni oren, veteranen (40 jaar en ouder), adspiranten (t/m 15 jaar en junioren (t/m 17 jaar). Voor elke categorie is een aantal fraaie wissel bekers beschikbaar. Te vens ontvangt iedere deelnemer, die binnen de tijdslimiet de finish be reikt, een medaille en een finish-foto. De wisselbeker vo^t de snelste atleet is momen teel in bezit van Jan Hoek uit Oude-Tbnge, die in 1991 een tijd liet registreren van 24 minu ten en 8 seconden. De prestatieloop - via de zelfde route van 7,5 km - begint om 12.00 uur. Ie dere deelnemer ontvangt een herinneringsvaantje. Voor de inschrijving van beide evenementen kan men op 30 april terecht in het Recreatiecomplex De Staver vanaf 09.30 uur. Volleybalvereniging In termezzo nodigt u van harte uit voor deelname aan de 17e Omloop van Menheerse!! Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door Piet Bal (01870- 85571). SOMMELSDIJK/BRIELLE - Op zaterdagavond 25 april neemt Mannenkoor Ons Koor deel aan een 4-koren concert in de Brielse Catharijnekerk. De drie andere deelnemende ko ren zijn, het Shell-mannen- koor, het Koninklijk Dor- drechts mannenkoor KNA en het organiserende koor Voor- ne's Mannenkoor. Men kan genieten van een geva rieerd programma van echte sonore mannenzang, soms ver rijkt met solo's of instrumenta le muziek. Ieder koor zal trots zijn eigen karakteristieke klank laten horen, zoals mannenkoor KNA uit Dordt, dat een aantal be roemde operakoren gaat bren gen. Mannenkoor Ons Koor zal hier onder meer Standchen van Frans Schubert en Panis Ange- licus van Cesar Franck zingen. Met het Voorne's mannenkoor zal gezamenlijk het bekende Die Zwölf Rëuber gezongen worden. In de finale van het concert die door de 4 koren gezamenlijk gezongen wordt (200 man) zal ook het bekende Koor der Sol daten uit de opera Faust gezon gen worden. De kaarten voor dit concert kosten 10,- (65+ en CJP 8,-) ze zijn te koop bij het VVV- kantoor Middelharnis en bij de koorleden en op de avond van het concert vanaf half acht aan de kerk. GOEDEREEDE - Zaterdag 2 mei houdt de Eben Haëzer- school in Goedereede een rom melmarkt in en om de school. De opbrengst van deze rom melmarkt is bestemd voor de aanschaf van een buitenklim- rek en eventueel een binnen- klimrek voor de kinderen van groep 1 en 2. 's Ochtends vroeg zijn al veel mensen in de weer om stapels oliebollen te bakken zodat men tegen koffietijd een vers olie bolletje kan nuttigen. Voor ver sterking van de inwendige mens,is verder voorzien irt de vorm van gebakken en gerook te haring. Op de rommelmarkt worden ter verkoop aangebo den oude spulletjes, handwerk- artikelen, tweedehandsboeken en nog veel meer. Kinderén kunnen raden, sjoelen, enve loppen trekken etc. De rom melmarkt gaat om. 10.00 uur van start en duurt tot ongeveer 16.00 uur. DEN HAAG - De vestigingsre- gels voor de horeca-ondeme- mingen moeten worden aange scherpt. HERKINGEN - In Theetuin De Bongerd in Herkingen is tot en met 3 mei een expositie te zien van poppen van Ada en Co by Klem uit Oude-Tonge. Ada begon ongeveer anderhalf jaar geleden met het vervaardi gen van poppetjes, bestaande uit een houten kopje met een lijf van stof. Aangestoken door haar enthousiasme is ook zus Coby begonnen met allerlei handwerken. Thans maken zij samen allerlei poppen en beesten van stof. Zij hebben hun produkten al in verschil lende tehuizen en op brade rieën tentoongesteld. Zaterdag 18 april zijn de dames zelf aan wezigen om belangstellenden hun werkwijze te tonen. Ada en Coby Klem zijn er tussen 14.00 en 17.00 uur. Tussen de poppen door zijn pentekenin gen van Ad Versteeg te zien. Theetuin De Bongerd is dage lijks open van 10.30 tot 22.30 uur. Op donderdagen is de Theetuin gesloten. OUDDORP - MFG Dorpstien den te Ouddorp houdt op za terdag 27 juni voor de tweede keer het zaalvoetbalkampi oenschap van Flakkee. Dit eve nement staat open voor zaal voetbalteams welke afkomstig zijn van Goeree-Overflakkee. Per gemeente kunnen twee teams deelnemen zodat acht ploegen in twee poules met el kaar de strijd kunnen aanbin den om uit te maken wie zich Flakkees zaalvoetbalkam pioen '92 mag noemen. Titelverdediger FC Keyzer Zn. is zeker van de partij. Teams die deel willen nemen kunnen zich aanmelden op maandag- en dinsdagavond bij: Mari Vroegindewey, tel. 01879- 2734. Het inschrijfgeld be draagt 75 gulden per team. OUDDORP - Hieronder vol- j gen de uitslagen van de zaal voetbalwedstrijden gespeeld op zaterdag 18 april. Tevens j volgt het nieuwe programma. Uitslagen van zaterdag 18 april Bloemfontein-De Klepperstee 6^2; De Boppers-Foto Hameete- man 3-3; FC Keijzer Zn-Delta Boys 5-6; Pavoco-IRM Team 4-5. Programma voor zaterdag 25 april FC Meubel-Breen Tbam; Korpershoek-De Vogels; De Brinkers-Den Hollander; Wa- genaar/Belmo-Dorpstienden. SPIJKENISSE - Op dinsdag 28 april heeft het Mer curius College, Lindenstraat 10, Spijkenisse, een in formatie-ochtend over de éénjarige VWO-opleiding. Het programma duurt van 10 tot 12 uur. Iedereen die volgend jaar examen VWO wil doen in het volwasse nenonderwijs, is dan van harte welkom. Sinds tien jaar verzorgen di verse Dag-/avondscholen (dat wil zeggen middelbare scholen voor volwassenen) éénjarige HAVO- en VWO-oplei dingen voor volwassenen. Ook Mercu rius heeft daar sinds vier jaar ervaring mee: eerst in Vlaar- dingen, later in Capelle aan den IJssel en sinds 1990 is er ook een éénjarige VWO-oplei ding in Spijkenisse. In die jaren heeft het volwasse nenonderwijs een enorme er varing opgebouwd met deze cursussen. Zo is er voor de cursisten die dat wensen hulp bij het organi seren van het huiswerk en als dat nodig is ook hulp bij de ma nier van studeren. Voor hen die dat aankunnen verloochent het volwassenen onderwijs echter zijn eigen ka rakter niet: cursisten weten dat ze in goed overleg met docen ten en de studiebegeleider de ruimte kunnen krijgen hun studie aan te passen aan hun persoonlijke omstandigheden. Maar steeds houdt men daarbij het examen in het oog, want dat is tenslotte vooral bij de versnelde opleiding het doel van de cursist. Dit alles, samen met de kleine klassen, resulteert in een zeer persoonlijke manier van wer ken, die men in het gesubsi dieerde onderwijs kennelijk niet altijd verwacht. Cursisten staan veelal ver baasd over de geringe kosten zo meldt het college zelf: onge veer 900,- bij een volledig pakket, exclusief boeken. Het is mogelijk'niet het hele pakket te volgen, maar bij voorbeeld alleen die vakken waarvoor je (nog) een VWO- certificaat wilt halen. Dat kan voorkomen als je gezakt bent voor enkele vakken of als je wel geslaagd bent, maar niet de goede vakken in je pakket had om de studie van je keuze te gaan volgen. Persoonlijk Maar wat er voor elke cursist afzonderlijk mogelijk is, hangt af van zijn vooropleiding, aan leg, tijd en Soms ook persoon lijke omstandigheden. Daarom besteedt Mercurius heel veel aandacht aan de wensen en vragen van elke belangstellen de. Op die manier is de kans het grootst, dat voor iedereen de optimale leerroute gevon den wordt. Ook op 28 april zal er voor ie dereen volop gelegenheid zijn vragen te stellen en de infor matie te krijgen die nodig is. Wie op 28 april niet kan ko men, maar wel graag iets over de opleiding wil weten, kan na tuurlijk ook bellen: op werk dagen van 9.00 tot 12.00 uur: 01880-15208 (en kan dan ook ge lijk een afspraak maken voor een gesprek met de studiebege leider) op maandag, woensdag en donderdag: 19.00 tot 21.00 uur: 01880-17233. SPIJKENISSE - Op dinsdag 28 april wordt er een ex tra informatiebijeenkomst verzorgd over de Scha kelcursus Z-verpleegkunde. De voorlichting wordt gegeven op het Arbeidsbureau aan de Anthonie v. d. Nootstraat 4 te Spijkenisse en begint om 09.30 uur. De redaclie behoudt zich hel recht voor ingekomen stukken in te korten Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Inge zonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uilsluitend voor rekening van de briel schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Zaterdag 4 april was er een reü nie van onze openbare school De Inktvis. Vroeger was dat de Wilhelminaschool, die school bestaat nu 125 jaar. Onze fami lie heeft daar op school gegaan en heeft daar heel veel geleerd. Mijn oom Wim, mijn vader en tante Anna hebben nog les ge had van mijnheer Noerraad, dat was rond 1900, oom Wim was van 1887, pa van 1889 en tante Anna van 1892. De jongens hebben 's morgens voor de school begon al een uur les geh^d in Engels, Duits en Frans. Oom Wim zelfs nog in boekhouden. Vandaar dat als er bij ons iets in een krant of boek stond in het Engels of Frans we aan pa vroegen, wat betekent dat? Dan begon hij dat woord is afgeleid van dat en dat en dan kwam er zoveel achter dat wij weer al verder aan het lezen waren. En dan was het: „luister je nu"? Je wil toch weten wat dat betekent? Zo krijg je natuurlijk wel een goede uitleg! Zelf hebben mijn zus, broer en ik ook bij mijnheer Touw, Weij- tering en Brooshoofd de school doorlopen. Het was een ontzettend leuke middag. Er werd wat afgela- chen en gekletst. Wat waren we allemaal oud en grijs gewor den, maar het klikte weer met een. Ik vond het jammer dat er zo weinig meisjes uit mijn klas waren. Ik geloof zelfs dat ik de enige was. Wel een paar jon gens. Er zijn er natuurlijk ook al overleden. Maar het liep gesmeerd. Alle lof voor de reünie commissie. We kunnen terug zien op een fijne en gezellige samenkomst. Ik bedank dan ook een ieder die zijn best ge daan heeft om dit feest te laten slagen. Ga zo door! Van een oud-leerlinge Annie van Geel-Walraven De zorg voor verstandelijk ge handicapten krijgt steeds meer aandacht. De instellingen voor verstandelijk gehandicapten breiden uit; ook op de Zuidhol landse Eilanden komen er nieuwe vestigingen. Hierdoor groeit de vraag naar personeel. Op dit moment kiezen (te) wei nig mensen voor de specialisa tie Z-verpleegkundige. De Z- verpleegkunde neemt een bij zondere plaats in binnen de ge- zondheidszorg. Naast (medi- j sche) zorg, is er veel aandacht i voor begeleiding en de samen werking in een team. Praktijkgericht De schakelcursus, Z-verpleeg kunde is bedoeld voor mensen die willen werken met verstan delijk gehandicapten. Voor dit werk worden opleidingseisen gesteld. Hier kunnen veel werkzoekenden niet aan vol doen. De schakelcursus is voor volwassenen met een lage of af gebroken opleiding een goede oplossing. Deze schakelopleiding start in de komende periode 2 keer in de regio: in mei in Spijkenisse en in september in Hellevoet- sluis. De cursus duurt 9 maan den; 3 dagen per week. Er wor den geen eisen aan vooroplei ding gesteld en iedereen boven de 18 jaar die werkzoekend is kan deelnemen. Voor mensen met (werk)ervaring zijn vrij stellingen mogelijk. De opleiding is direct op de praktijk gericht met vakken als verpleegkunde, gezond heidsleer, omgangskunde, er gonomie, sociale- en studie vaardigheden, Nederlands en rekenen. Na de schakelcursus stromen mensen door naar de beroepsopleiding tot Z-ver pleegkunde, die ook in deeltijd kan worden gevolgd. De Schakelopleiding Z-ver pleegkunde wordt voor de Zuidhollandse Eilanden geor ganiseerd door de PBVE (Pri maire Beroepsgerichte Volwas- senenEducatie) in samenwer king met het Arbeidsbureau, die deze opleiding ook finan ciert. Meer informatie over de Scha kelopleiding Z-verpleegkunde is verkrijgbaar bij de PBVE Zuidhollandse Eilanden in Spijkenisse, telefoon: 01880- 22077 (vanaf 27 april). GOEREEi-OVERFLAKKEE SCHOUWEN-DUIVE LAND - De ANWB organiseert in samenwerking met de TROS en VVV vooor de* negentiende keer de Landelijke Fietsdag. Onder het motto Groen, Ge zond en Gezellig is de landelijke fietsdag, die op za terdag 9 mei wordt gehouden, in een nieuw jasje gestoken. het landschappelijk schoon en de attracties die men tegen komt tijdens de fietsdag. Fiet sen is ook gezond, daarom wordt dit jaar de Landelijke Fietsdag gesponsord door De Nederlandse Hartstichting en Becel. Iedere deelnemer ont vangt bij aankoop van het rou teboekje een handig fietstasje van Becel (zolang de voorraad strekt). In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt nu gebruik ge maakt van ruim 200 bewegwij- zerde fiëtsroutes. De routes hebben een gemiddelde lengte van 35 km en voeren langs Neerlands mooiste plekjes. Ie dere route kent'meerdere start punten, welke in veel gevallen bij VVV-kantoren, bij bijzon dere bezienswaardigheden en indien aan de route, bij het NS- station zijn. Voor de deelnemers zijn route boekjes samengesteld waarin opgenomen de startpunten, de plekjes waar men attracties aantreft en welke plaatsen men passeert. De attracties zijn bedoeld om dc fietstocht even te onderbreken. Op ver toon van het boekje krijgt men korting op de attracties of op bijvoorbeeld een versnapering. De boekjes zijn te koop bij de ANWB-kantoren, ANWB- agentschappen, bij dc VVV en de deelnemende VVV-kanto ren. De boekjes blijven te koop tot 15 september '92 en kosten ƒ3,-. Groen en gezellig Groen en gezellig staan voor Zoals gebruikelijk wordt ieder jaar een gedeelte van de op brengst besteed voor een goed doel. Dit jaar wordt het geld besteed aan vakanties, onder medische begeleiding, voor kinderen met een aangeboren hartafwijking. Voor kleine kinderen gebeurt dat op de Hartenark in Bilthoven. Voor oudere kinderen worden ande re vormen van vakantie geor ganiseerd. Sinds mensenheugenis is de TROS betrokken bij de organi satie van de Landelijke Fiets dag. Ook dit jaar is dat weer het geval. De TROS zal zowel voorafgaand als op de dag zelf op Radio I aandacht schenken aan de negentiende Landelijke Fietsdag. Basisbereiding braden: Schroei het vlees in licht ge bruinde, uitgebruisde boter aan alle zijden dicht. Voeg vervolgens iets boter toe en temper het vuur. Keer het vlees regelmatig en overgiet het af en toe met de braad boter. Bij het braden in een braadpan het deksel goed schuin op de pan plaatsen. Na het braden het vlees uit de braadpan of -slede halen. Voor het verkrijgen van de jus de braadboter afblussen met water of ander vocht. Vlees ca. 5 minuten laten rusten voordat het wordt aangesneden met een niet gekarteld mes. U heeft nodig voor 4 personen: 1 kilogram lamsbout met been 1 ui 4 deciliter yoghurt zout peper 2 theelepels thijm 75 gram boter Bereiding: Pel en snipper de ui. Doe de ui met de yoghurt in een kom en laat het vlees 4 uur afgedekt in de koelkast ma rineren in dit mengsel. Ver geet niet het vlees af en toe om te keren. Dep het vlees na het marineren droog en strooi er zout, peper en thijm over. Verhit in een braadpan de boter en bak het vleès in ongeveer 10 mi nuten aan alle kanten bruin. Laat het daarna op zacht vuur nog zo'n 50 minu ten gaar braden waarbij het vlees regelmatig oriige- keerd en met de braadboter overgoten moet worden. Leg het vlees daarna op een plank en laat het 5 minuten afgedekt met aluminiumfo lie rusten vóór u het Vlees schuin in dunne plakken snijdt met een niet gekar teld mes. Lekker met dauphiné- aardappelen en een salade van groene asperges met paddestoelen en lamsham. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1765 kJ (420 kcal) Eiwit: 38 gram Vet: 30 gram Koolhydraten: 0 gram ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Nieuwe loterij als gevolg van samenvoeging van de Nationale Loterij, de Sponsorloterij en de Humanitas Hartewenslote- rij. Vanaf april 1992 zijn bovengenoemde loterijen samengevoegd in De Nationale Sponsorloterij. In deze loterij participeren vooraanstaande goede doe len, zoals Humanitas, de Dierenbescherming, We reld Natuur Fonds, Nederlands Sportmuseum, Ne derlandse Brandwondenstichting, Astma Fonds, Unicef en vele andere organisaties. Loterij-organisator, de Stich ting fondsen Promoties te Rot- terdan, initiatiefnemer van de ze „fusie", verwacht door de sa menvoeging de effectiviteit van haar inspanningen aan zienlijk te vergroten. De sa menvoeging zal een belang rijke kostenbesparing tot ge volg hebben. De Nationale sponsorloterij verenigt de goe de eigenschappen van drie be kende en succesvolle loterijen in één loterij formule. Maande lijks vindt er een trekking plaats voor een hoofdprijs van 100.000,-/10.000,-/1.000,-/ 100,- en 10,-. Eenmaal per jaar een Superhoofdprijs van één miljoen gulden. Men kan op twee manieren aan de Nationale Sponsorloterij deelnemen. - Door het inleggen van 10,- per maand; - Door het overmaken van 1.000,- met geld-terug-garan- tie. Na 5 jaar is dit bedrag vol ledig opvraagbaar. Welk doel Uniek in loterijland is, dat de sponsors zelf bepalen naar welk doel 60 procent van hun inleg toe moet vloeien. Dit ge geven opent prachtige perspec tieven voor de vele organisa- - ties met een charitatieve in slag, sportverenigingen, instel lingen, clubs etc. die naar uit breiding van geldmiddelen op zoek zijn. Deze organisaties kunnen zonder eigen risico en eigen investering op ieder mo ment als participant toetreden bij de Nationale Sponsorlote rij. Ook kleinere verenigingen voor wie de organisatie van een loterij vaak te complex en risicovol is. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Jan van Huuksloot of Tineke van de Water van de Stichting fondsen Promoties, Heemraadssingël 164, 3021 DL Rotterdam. Tel. 010-4254499. MOSKOU - Mocht Michail Gor- batsjov een politieke come back overwegen, dan kan hij ip Tbela meteen aan de slag. Het „Comité ter ondersteuning van de Russische president Boris Jeltsin" heeft de ex-Sovjetpre sident dinsdag gevraagd als kandidaat voor de post van gouverneur in dit gebied ten zuiden van Moskou, aldus het persbureau ITAR-TASS. Advertentie ALNO. Betaalbaar vakmanschap. Als u uw keuken met zorg wilt inrichtep, kiik dan eens naar de detaillering van een ALNO inbouwkeuken. De perfekte kombi- natie van goede smaak, doelmatigheid en betaalbaar vakmanschap. Keukens zoals alleen ALNO die maakt en zoals alleen een ALNO Select Dealer die installeert. S'ap ft,nnen vo°r het Meurrijke AtJVo J°um Wereldklasse die u toekomt MELISSANT; Keukencentrum Tieleman Binnenweg 7a. Tel. 01877-2555.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11