Kerkdiensten rond Pasen •VmTc* streeknieuws OCOO OOOOOOOO het verleden Schouwen-Duiveland in Oude Ansichten Dames en Heeren A. I. SCHOONEN Leeuwarden verbiedt melk- lozingen VRIJDAG 17 APRIL 1992 NR 25139 9 Zaterdag 18 april Nederlandse Hervormde Kerk Renesse: 21.00 uur Oecumeni sche Paaswake in De Ark, met doop en eucharistie. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 21.30 uur dr. A. Job- sen. Brouwershaven: 21.30 uur ds. J. J. van Zoelen te Noord- gouwe. Paaswake. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 21.00 uur Paaswake, dames- en her^pkoor. Haam stede: 21.00 uur Paaswake. Re- nesse: 21.00 uur Paaszaterdag viering. Zondag 19 april Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur ds. Atler, Rotterdam, zon dagsuur/kindernevendienst. 11.00 uur ds. N. de Boo m.m.v. het Hervormd Kerkkoor. Kin dernevendienst. 18.30 uur ds. C. Haasnoot, Haamstede. Kerkwerve: 11.00 uur ds. P. C. Schoonenboom, Nieuwerkerk. M.m.v. gebr. Berrevoets (trom pet) en kinderen van gemeente. Serooskerke: 10.00 uur dhr. J. Knoppert, Spijkenisse. Geen zondagsschool. 19.00 uur ds. H. J. Franzen, Rhoon. Burgh: 9.45 uur ds. W. Dijckmeester, Naar- den. Feestelijke Paasdienst m.m.v. zondagsschool. Vooraf samenzang van bekende Paasliederen m.m.v. aantal ko perblazers. Haamstede: 10.00 uur ds. C. Haasnoot, 19.00 uur ds. N. de Boo, Zierikzee. Renes se: 08.50 uur samenzang Paasliederen. 09.00 uur ds. C. Bregman m.m.v. zondags school Mirjam en kopergroep van Luetor et Emergo. 10.30 uur ds. L. de Wit, m.m.v. Herv. Kerkkoor. 20.00 uur ds. J, Pan- nekoek, evangelischer Gottes- dienst (Duitstalig). Noordwel- le: 10.20 uur samenzang Paasliederen. 10.30 uur ds. C. Bregman m.m.v zondagsschool De Goede Herder. Scharendij- ke: 10.00 uur ds. G. Wassenaar, gez. dienst in Herv. kerk m.m.v. koor Rejoce uit Scha- rendijke. Brouwershaven: 10.00 uur ds. H. J. Buijs, gez. Paasdienst Geref. en Herv. Brouwershaven/Z onnemaire in Ichtuskerk aan Bostonplein Brouwershaven. M.m.v. enkele leden muziekvereniging Con Amore. Zonnemaire: Zie Brou wershaven. 10.00 uur zondags school. Noordgouwe: 10.00 uur ds. D. R. Jonker, Paasdienst m.m.v. Herv. Kerkkoor Drei- schor. Dreischor: Zie Noord- gouwe. 11.00 uur Paasviering zondagsschool. Ouwerkerk: 10.00 uur A. Otten. Nieuwer kerk: 10.00 ds. H. A. Klip, in Herv. kerk m.m.v cj koor en kinderen zondagsschool. 17.00 uur ds. A. A. R. Kamermans, Goes. Oosterland Oosterhof: 10.00 uur ds. J. C. Hanekamp. Kindernevendienst. Voorkerk: Paasontbijt. 18.00 uur ds. J. C. Hanekamp. Sirjansland: 10.00 en 18.30 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 uur ds. C. den Otter, Ridderkerk m.m.v. Herv. Kerkkoor, 17.00 uur dhr. J. Koppert, Spijkenisse. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur dhr. N. Scheps, Nijmegen. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 8.45 uur morgenge bed. 9.00 uur paasontbijt. 10.00 uur dr. A. Jobsen, viering H.A. 18.30 uur drs. R. Kamermans, Goes. Haamstede: 05.30 uur Dageraadsdienst. 10.00 uur ds. L. J. Lingen, 19.00 uur geen dienst. Scharendijke: 9.30 uur ds. G. Wassenaar, gez. dienst in Herv. kerk, 19.00 uur ds. C. Moerman, Geelong. Brouwers- haven/Zonnemaire: 10.00 uur ds. H. J. Buys, Brouwershaven, gez. dienst in Geref. kerk Brou wershaven. 18.30 uur ds. L. J. Lingen, Burgh-Haamstede. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. H. A. Klip, in Herv. kerk. M.m.v. het cj+ koor en kinderen zon dagsschool, 17.00 uur ds. A. A. R. Kamermans, Goes. Bruinis se: 10.00 en 17.00 uur ds. A. Gootjes. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur ds. W. F. Wisselink, 17.00 uur ds. A. de Snoo. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur ds. J. Oosterbroek. Kerkwerve: 10.00 en 18.00 uur ds. H. Kor ving. Haamstede: 10.00 en 18.30 uur ds. M. Dijkstra. Kin dernevendienst. „Maar Hij is om onze overtre dingen verwond, om onze on gerechtigheden is Hij verbrij zeld Jesaja 53 5a Op Goede Vrijdag denken we in het bijzonder aan het lijden en sterven van Gods Zoon, de Heere Jezus Christus. Jesaja de profeet heeft eeuwen vóór de komst van Christus naar' deze wereld al zo treffend over alles wat Hem is aange daan, gesproken. Moet dat al ons niet tot geloof brengen? Duidelijk is dat Jesaja 53 niet toepasbaar is op bijvoorbeeld koning Hizkia, of op het volk van Israël. Hij is verwond. Hij is verbrij zeld. Dat is aan Christus ge daan. Verwond. We kunnen ook lezen: doorboord. Hij is een ge welddadige dood gestorven. Hoe diep hebben de nagels Zijn handen en voeten doorboord aan het kruis. Onuitsprekelijk zwaar is het lijden voor Hem geweest. Hij is verbrijzeld. Dat is mis handeld, onderdrukt. Zingen we niet van de Koning in Psalm 72: Hij zal nooddruf- tigen bevrijden? Verbrijzelen, wie verdrukt? Maar hier is het de Koning zelf die verbrijzeld wordt. Tot aan Zijn dood wordt Hij onder drukt! En dat alles om onze overtre dingen. Het is zo schrikwek kend dat al dit lijden over Hem kwam om ons, vanwege ons. Als we niet gezondigd hadden zou het niet nodig zijn geweest dat de Zoon van God had moe ten lijden en deze gevloekte dood moest ondergaan. Overtredingen zijn namelijk grensoverschrijdingen. U weet toch wel van de eerste grenso verschrijding? Dat was in het Paradijs. Onze voorouders heb ben zich niet gehouden aan het goede gebod van God en wij zijn met hen de grens overge gaan. En het blijkt dat we uit- Iandig zijn door ons dagelijks overtreden van Gods grenzen. Niemand van ons heeft God lief boven alles, noch de naaste als zichzelf. Is het bij iemand van de lezers anders? Om onze ongerechtigheden is Hij verbrijzeld. Wat zijn dat? Dat zijn alle grensoverschrijdingen tegen over God en de naaste die bij de Heere in rekening staan. Het gaat bij ongerechtigheden om het schuldaanbrengend karak ter van de zonde. Elke zonde, elke overtreding, houdt in ver meerdering van onze schuld te genover de allerhoogste Ma jesteit, tegenover de rechtvaar dige God. Laten we niet licht denken over onze ongerechtig heden. Wij willen ze graag ver geten, maar God vergeet ze niet vanwege Zijn rechtvaardig- zijn. Door het ontdekkende en over tuigende licht van de Heilige Geest worden het ónze overtre dingen en onze öngerechtighe- den. De ware Kerk weet van haar schuld tegenover de Hee re. Dat zijn persoonlijke zaken, beleefde zaken. Het is niet zo maar, dat we in het algemeen zeggen: Christus heeft voor on ze zonden geleden en dat wordt voor kennisgeving aangeno men en we blijven net zo hard doorlopen op de brede weg zo als we tot dusver deden Het komt van overtuiging en ontdekking aan overtreding en schuld tot een belijdenis daar van aan de Heere: „Want ik maak U mijn ongerechtigheid bekend en ik ben bekommerd vanwege mijn zonde". (Psalm 38). Ja, zalig de mens die nü over tuigd wordt van zonde, die in het gericht van God getrokken wordt. Maar dan is Christus daar. On ze ogen worden voor Hem ge opend. Wat wij verdiend heb ben, onderging Hij. Het was om ons, vanwege ons. Maar het is ook vóór ons. Dat is de kern van het Evangelie. Het plaats- bekledend lijden en sterven van de Man van Smarten, van de Knecht des Heeren. De hervormer Maarten Luther zegt ervan: „Dit is de enige grond en hoofdpijler waarop het gehele Evangelie gegrond en gebouwd is". Misschien zijn er wel lezers die met zichzelf vastgelopen zijn. Die ongelukkig zijn geworden. U of jij kunt zichzelf niet ver klaren, maar je vindt bijvoor beeld geen genoegen meer in oppervlakkige TV-program- ma's die een leeg gevoel achter laten. U denkt wel eens aan God en u weet wel dat uw leven niet zo best is verlopen. U hoort van Christus, van Zijn lijden voor zondaren en u zegt: Zou dat ook voor mij kunnen? Ik vraag u: Hebben uw zonden Christus niet aan het kruis ge bracht? Gelooft u dat? Zou Hij, en dat is een wonder, wanneer Hij zich over een ver loren mens ontfermt, dat toch ook niet vóór u hebben willen doen? Roep Hem aan. Lees de Evan geliën. Daar leest u van men sen die in hun nood tot de Hee re Jezus kwamen en almaar riepen: „Ontferm U mijner". Vlucht tot Hem! Hij heeft zelf gezegd: Ik ben ge komen om te zoeken en zalig te maken dat verloren was. ds. H. J. Boer Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur leesdienst. Ooster land: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Brui nisse: 10.00 en 17.00 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: Zondag 10.00 uur Hoogfeest van Pasen, dames- en herenkoor. Haamstede: Zon dag 10.00 en 11.30 uur Hoog feest van Pasen. Renesse: Zon dag 10.00 uur Hoogfeest van Pasen. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. Boeijinga-Alders. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur Paasheili- gingssamenkomst o.l.v. mevr. majoor J. Thomlinson. 13.00 uur 'open' liefdemaal in ge bouw Poststraat. 14.15 uur Paaszang op straat, voor ge bouw aan Poststraat. 15.00 uur Paasjubelsamenkomst o.l.v. majoor en mevr. Ron Thomlin son. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woensdagavonden om 20.00 uur. Apostolische Kerk Zierikzee: zondag 17.00 uur (in Lutherse kerk). Corneliastichting 10.15 uur ds. J. B. van den Beu kei. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 11.15 uur ds. J. B. van den Beu kei. Maandag 20 april Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: 10.00 uur ds. C. Haasnoot, Paaszangdienst. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 9.30 uur Paaszang dienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 10.00 uur Eucha ristieviering, herenkoor. Haamstede: 10.00 uur Eucha ristieviering. Dinsdag 21 april Oud Gereformeerde Gemeente in Nederland Oosterland: 19.30 uur ds. T. Klok, Kinderdijk. Woensdag 22 april Gereformeerde Gemeente in Nederland Bruinisse: 19.30 uur ds. F. Mal- lan, Alblasserdam. Belijdenis des Geloofs. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Breskens: mevr. J. E. Leentfaar-van der Brug, eer vol ontheven predikant, wo nende te Prinsenbeek. Aangenomen naar Meeuwen: G. van Meijeren, kandidaat te Woerden. Christelijke Geref. Kerken Beroepen te Damwoude: A. van Ek te Westzaan. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Alblasserdam: A. J. Gunst te Tholen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Ede (tweede predi kantsplaats): F. H. Folkerts te Stadskanaal. Advertentie Nu is het de tijd om uw ketel te vernieuwen BEL 01113-1227 (ÓÓK S AVONDS EN IN HET WEEKEND) INSTALLATIEBEDRIJF 0. OOMS OUDESTRAAT 14 BRUINISSE 92/403. Gezicht op de Breedstraat aan het begin van de eeuwwisseling want op de achterzijde van deze unieke ansichtkaart staat een poststempel Zierikzee afgedrukt met als datum 15 augustus 1901. De geadresseerde was mademoiselle B. M. van den Ende, die toen aan de Mathenesserlaan in Rotterdam woonde en later een bekende journaliste van de Haagse Courant werd. Haar ouders hadden een wijnhandel en haar vader, Leendert Marinus van den Ende, die gehuwd was met Hele na Catharina van der Linden was tevens fabrikant van vruchtensappen. Zij woonden in het grote pand De Groote Roeibaerse aan het Havenplein en waar nu Boekhandel De Vries gevestigd is en eerder nog de kledingzaak van August Eduard Holty. De rij bomen - midden in de straat - is op deze kaart nog helemaal intgct. Ongeveer halverwege zien we links het begin van de Schuttershof straat en rechts het begin van de Krepelstraat-westzijde. Recht vooruit kijken we op een paar huizen die in de Rozemarijnstraat staan. Links van de bomen woonde vroeger Gerard de Oude en later Mi- chiel de Vlieger, commissionair in landbouwprodukten. Nu woont op deze plaats C. J. Jonker. Rechts, en we hebben het nog steeds over de Rozemarijnstraat, woonde vroeger Pieter Sies en te genwoordig J. W. J. Wiltenburg-Verwest. De muur rechts op de voorgrond maakt deel uit van het woonhuis en bakkerij van Pieter Duson en diens echtgenote Petronella Jacoba de Munck. Daar naast staat een pakhuisje dat vroeger van A. J. de Bruijn-Saman was en wat verderop in de Breedstraat woonde Adriaan van Mourik en op nummer 21 woonde jarenlang Jacobus Pieter Put. Willem Paulus Brouwer woonde nog wat verder in deze straat en later kwam hier Cornells Johan nes Manni wonen. Deze werkte bij drukkerij v/h Lakenman Ochtman. In het volgende huisje woonde toen Anna Elizabeth Douw. Het pand op de hoek van de Krepelstraat was aanvankelijk in gebruik als evangelisatielokaal Jeruel en eigendom van smid Jan Johannes Matthijsse, die te vens voorganger was of - als u wilt - de rol van evangelist vertolkte. Van Broeder Matthijsse, de brave smid, leeft in Zierikzee nog de uitdrukking voort van: „Ik zou het er wel in wille poête". Een deel van het gebouwtje was echter enige tijd sigarenfabriek je. Kapitein J. A. de Pree en luitenant A. Beekhuis vestigden hier in 1932 het Leger des Heils. Jan Arie van der Schee, afkomstig uit De Lier in het Westland, begon hier in 1931 zijn winkel in zuivelprodukten en verhuisde later naar de nabijgelegen Krepelstraat. Later woonden hier Marinus Paulus Glerum en Izak van Loo, want het Jeruel-gebouwtje was namelijk in 1936 als woonhuis verbouwd. Correspondentie over deze rubriek Cor Pols, Postbus 30, 4300 AA Zierikzee. Tel. (01110) 12754. MIDDELBURG Boekenmarkt Op zaterdag 25 april houdt de Zeeuwse Stichting Steun aan Israël voor de negende keer een groots opgezette boekenmarkt. Deze markt wordt zoals ge bruikelijk gehouden onder de Graanbeurs aan de Dam in Middelburg. De verkoop duurt van 09.00 tot 15.00 uur. Een aan tal keer per jaar is de stichting in de gelegenheid een groot as sortiment gebruikte boeken aan te bieden. Zowel voor de verzamelaars en snuffelaars als voor hen die een eenvoudi ge roman zoeken, is hier iets te vinden. Door de ervaring die de vrijwilligers reeds hebben opgedaan op eerdere markten kunnen zij de boeken goed sor teren op onderwerp en zijn de prijzen billijk, overeenkomstig de kwaliteit van de schrijver als het boek. De verkoop van de boeken is ten bate van de op vang van Joden van buiten Is raël onder meer uit de voorma lige Sovjet-Unie en Ethiopië. Sinds 1990 heeft de stichting Steun aan Israël de baten van haar acties voor dit doel be stemd en is een bedrag van 80.000 gulden overgemaakt naar de Collectie Israël Actie in Amsterdam, waarmee wordt samengewerkt. Karma en incarnatie Het Centrum voor Zelfbezin ning verzorgt op maandag 27 april in de Zeeuwse Biblio theek (zaal 2) in Middelburg een lezing over het onderwerp Karma en incarnatie. Voor deze gelegenheid is uitgenodigd Ciel Annegarn van het Insti tuut voor Toegepaste Integrale Psychologie. Aanvang van de spreekbeurt is 20.00 uur. Voor meer informatie kan worden gebeld met: 01180-24620/15294. COLIJNSPLAAT Wandeltocht Het wandelcomité Colijns- plaat houdt zaterdag 25 april weer de traditionele Peeland- mars, een wandeltocht over 54 kilometer op Noord-Beveland. De tocht gaat niet enkel over verharde wegen, dus goed schoeisel is een eerste vereiste, evenals een goede voorberei ding. De deelnemers aan deze tocht vertrekken om 08.30 uur vanaf het dorpshuis. Het start bureau gaat al een uurtje eer der (07.30 uur) open. Tijdens de tocht wordt in Kamperland (ca fé Havenzicht) een rustpauze ingelast en ook in Kats wordt even pas op de plaats gemaakt bij de familie C. van der Maas, waar koffie met een bolus wordt geserveerd. De tocht wordt begeleid door drie volg auto's en één EHBO-wagen. al le voorzien van limonade en snoep. Voor de lunch moeten de deelnemers zelf zorgen. In schrijven voor deze wandel tocht kan bij mevrouw M. de Fou w-Wisse, telefoon 01199- 5786 en op de dag zelf. DEN HAAG - Het ministerie van buitenlandse zaken schat het aantal Nederlanders in Li bië thans op 120 tot 150. Een ex- tact aantal is niet bekend, om dat de Nederlanders niet ver plicht zijn hun aankomst of vertrek bij de Nederlandse am bassade in Tripoli te melden. SCHAIJK - Tweede Paasdag zal in Schaijk weer een bijen- markt plaatsvinden in het cen trum van de stad. In en rondom café De postduif, aan de Schut- boomstraat, staan vanaf 10.00 uur tot ongeveer 13.30 uur di verse stands metimkerartike len. De twee boekenbonnen van 10,- als prijs van de vorige week- puzzel gaan naar: M. Leijdekker, Fonteine 3, Zierikzee en Mevr. M. J. Touw-van der Meulen, Kabbelaarsbank 37, Zierikzee De oplossing van vorige week, vrijdag 10 april, luidt als volgt: Bont en blauw De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierik zee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord weekpuzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk woensdag 22 april in ons bezit zijn. Onvoldoende gefrankeerde en veloppen dingen niet mee naar een prijs. Horizontaal: 1. zo wordt de openingsrit van grote wielerwedstrij den genoemd; 3. scheur(tje) in een hard voorwerp; 5. andere naam voor de grutto; 7. onnauwkeurig, onordelijk; 8. geducht; 10. soort van gitaar; 12. belangrijke voedingsstof; 13. rustbank; 14. deel van een kledingstuk, omgeslagen jasrand; 16. oogziekte; 18. grové wollen stof; 19. edel; 20. been in de arm; 22. hongerig, begerig; 23. schitterend gelegen; 24. hoofddeksel van de Mohammedanen. Verticaal: 1. hoofdstad van een land in Europa; 2. Noorse compo nist; 3. plantkunde; 4. blaasinstrument; 5. in delen gescheiden; 6. oefenen; 8. beroep dat in een winkel wordt uitgeoefend; 9. niet ge heel gepast; 10. soort aap; 11. onverhoedse aanval; 14. kleren; 15. wispelturig; 16. deel van een bloem; 17. sterk en stevig gebouwd; 20. nauwkeurig; 21. dier. In deze kriskras-schakelpuzzel kunnen van de letters in de vak jes met een cirkeltje twee Zeeuwse plaatsnamen worden ge maakt. Welke plaatsen zijn dat? De twee Zeeuwse plaatsnamen zijn: Uit de krant van 50 jaar geleden Nog twee dagen hebt U tijd om letter T van uw textielkaart in te leveren, wacht niet, breng ze bij Gat van Westen C 493 Het adres voor alle rookers! KERKWERVE - Ook deze ge meente heeft nu zijn record geit! Dezer dagen bracht de sik van den heer H. van der Werve vijf stuks levende lammeren ter wereld. Naar men ons me dedeelde is dit een weinig voorkomende prestatie. HAAMSTEDE - Bij het boo- men rooien in een bosch aan de Kloosterweg kreeg Woensdag middag de 77-jarige M. M. een gedeelte van een vallende boom op zijn lichaam. De dok ter constateerde nogal ernstige verwondingen, waarop de pa tiënt naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd werd. RENESSE - De plaatselijke voetbalvereeniging is er, on danks vele pogingen van het bestuur, niet in geslaagd een terrein in deze gemeente te ver krijgen. Inmiddels heeft het bestuur onder leiding van haar actieven voorzitter Dorreman niet stil gezeten. Het besluit is gevallen, de v.v. „Renesse" zal haar accommodatie tijdelijk onderbrengen op een terrein welwillend beschikbaar ge steld door den heer A. P. v. d. Weijde te Ellemeet. Het terrein is gelegen aan de Kuyerdam- sche weg, ongeveer 25 min. wandelen vanaf Renesse. Reeds Zondag a.s. vindt de openingswedstrijd plaats te gen Burgh I. BROUWERSHAVEN - Tbt on derwijzer aan de openbare la gere school alhier in de vacatu re van den heer A. C. Priem, is met ingang van 15 dezer be noemd de heer P. de Moor al hier. OOSTERLAND - pisterep slaagden bij mej. J. J. van Iwaarden, gediplomeerd Cou peuse en Leerares der van Zwieten Snij school te Rotter dam en wonende alhier, voor het maatknippen van da meslingeries, costuums, man tels en rokken, benevens jongens- en werkkleeding, de dames: Elisabeth de Bruine, Neeltje Dooge, Adriana Jozina Bal, Jaantje Kloote Md., Jaan- tje Kloote Ad., Pieternella Le na Zoeter, Jacoba Lena van Dij- ke, Leent je Bouwman en Wil- helmijna Jacomijna IJzelen- berg, allen te Oosterland en Maria Kardol, Cornelia Mol, Anna Leendrina Eerland en Miena Peute te Nieuwerkerk. Als aandenken aan de prettige samenwerking werd mej. van Iwaarden door de leerlingen een souvenir aangeboden. Zierikzee lll-Noordgouwe II Om half 3 speelt Zierikzee III tegen de Noordgouwe-reserves in het Sportpark en wel in de volgende opstelling: C. Krello d.; A. Verton en P. Schoonen a.; Chr. Peute, P. Bilius en D. Ver- loo m.; A. Bilius, I. Schoonen, J. Nieskens, I. Eikema en C. van Aken v. Reserves: H. Ver schuur en M. Boot. Hoewel de roodzwartjes met een aardige ploeg uitkomen, geven we de bezoekers toch de beste kan sen, al behoeft het verschil niet groot te zijn. LEEUWARDEN - De gemeente Leeuwarden verbiedt boeren melk te lozen op grond binnen de gemeentegrens. Dat heeft burgemeester J. Teloo van die gemeente donderdagochtend in een verordening bekendge maakt. Er gaan geruchten dat een dertigtal boeren donder- dagochtend melk gaat lozen op een terrein binnen de gemeen te Leeuwarden. Andere berich ten spreken deze plannen ech ter weer tegen. Volgens Tbloo zijn er op dit mo ment voldoende mogelijkhe den om de melk op een legale manier te verwerken. Activi teiten van boeren die zich niet aan de verordering houden worden door de politie op vi deo vastgelegd. DEN HAAG - De gemiddelde werkloosheid volgens het CBS bedroeg in de maanden janua- ri-maart 314.000. Dat is 32.000 minder dan in de overeenkom stige periode een jaar eerder

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9