Onrust over Renesser kermis Tweede paard gratis m" ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ü3 HOOG(S)TEPUNT P e Zeeuwse Stromen Strenge preventiemaatregelen voor Nieuw erkerkse varkensfokkerij Lampen op tenniscomplex Zierikzee mogen branden 'Op deze manier hoeft 't voor ons niet meer' Inbraak garage Goedbloed Met breuken en hersenschudding Meisje (10) na aanrijding opgenomen in ziekenhuis "MET ONZE VARKENS IS NIETS AAN DE HAND" dé krant van schouwen - duiveland! J IKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 17 APRIL 1 997 1 52e JAARGANG NR 26164 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Het hoogste punt is bereikt. En ook dat mag u komen bekijken. Met ons "Hoog(s)tepunt Arrangement" in ons paviljoen verkent u de nieuwbouw en de impressies (zo blijft u op de hoogte) en beleeft u een culinair hoogtepunt in een 4-gangen keuze-menu voor maar 25,001 We hebben bovendien een aardige attentie bij vertrek die hoge ogen gooit. Reserveert u tijdig? 0111 462040. Hoogachtend, Duinwekken 5, Renesse Vervoersverbod varkens NIEUWERKERK - Het gecombineerde akkerbouw bedrijf/varkensfokkerij C. D. Stoutjesdijk aan de Paardeweg 2 in Nieuwerkerk heeft als enige op Schouwen-Duiveland een aan- en afvoerverbod van varkens opgelegd gekregen in het kader van de strenge preventiemaatregelen tegen de varkens pest. Deze maatregel vloeit voort uit het feit, dat de varkens- fokkerij in Nieuwerkerk in februari een kleine dosis sperma heeft afgenomen van het KI-station Wanroij. Het vermoeden bestaat dat de varkenspest afkomstig is van twee van de 250 beren uit dit station. De Gezondheidsdienst voor Dieren in Boxtel meldt dat er in Zeeland in totaal zeven tien zogenaamde 'ingesloten' bedrijven zijn: zes op Zeeuws-Vlaanderen, negen op Noord- en Zuid-Beveland en Walcheren, één op Tholen en dus één op Schouwen-Dui veland. Het verbod voor aan- en afvoer van varkens geldt voor een periode van 30 a 35 dagen. Gedurende die tijd worden er op de 'ingesloten' bedrijven bloedmonsters ge nomen door de Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees (RW). De resultaten daarvan moeten uitwijzen of er al dan niet sprake is van besmetting. Verder worden de 'ingesloten' bedrijven in deze periode tweemaal per week door een dierenarts be zocht. Twijfels G. Moelker, zelf varkenshou der in Kerkwerve en lid van de Vakgroep Varkenshoude rij van de ZMO, zegt zijn twijfels te hebben over de vraag of varkenspest inder daad via sperma kan worden overgedragen. „Tot nu toe is daar nog geen bewijs van ge leverd, maar je kunt het risi co natuurlijk niet nemen. Nu beheersen we het probleem nog, maar als het boven de grote rivieren komt, ver wacht ik maatregelen vanuit Brussel," aldus Moelker. W. Stoutjesdijk, de agrariër en varkensfokker voor wie het aan- en afvoerverbod geldt, is het daar volledig mee eens. Hij is niet blij met het aan- en afvoerverbod en met de commotie, die dat met zich meebrengt. Hij is het echter helemaal eens met de strenge preventie. „Wij staan volledig achter deze re geling. Er moet gewoon alles aan gedaan worden om te voorkomen dat de proble men zich uitbreiden. We heb ben inderdaad contact gehad met het KI-station in Wan roij, maar ik'weet zeker dat er met onze varkens niets aan de hand is," aldus Stout jesdijk. Hij laat desgevraagd weten, dat zijn bedrijf over 'een paar honderd' varkens beschikt en dat er geen reden is tot paniek. Er zal op korte termijn geen sprake zijn van ruimtegebrek. „We zijn ten slotte ook een'akkerbouwbe drijf en de schuur daarvoor staat in de zomer leeg." Gedurende de tijd dat voor Stoutjesdijk het aan- en af voerverbod geldt zijn bedrijf en erf alleen toegankelijk voor de betrokken medewer kers. Voorzichtigheid met contac ten van buitenaf is van groot belang. Dat benadrukt ook M. de Vlieger, bedrijfsleider van de Groen-Label varkens houderij aan de Lange Blok- weg. De Zierikzeese vesti ging heeft al ruim twee Voor het gecombineerde akkerbouw/varkensfokbedrijf van C. Stoutjesdijk aan de Paardeweg in Nieuwerkerk geldt een ver voersverbod als voorzorg tegen varkenspest. maanden geen rechtstreekse contacten met het moederbe drijf van T. Schepers in Nu- enen. Voor dat moederbe drijf. in het Brabantse dat overigens ook contacten had met het KI-station Wanroij, geldt al geruime tijd een aan- en afvoerverbod. De Zierik zeese vestiging is er nog niet mee geconfronteerd. Het be drijf is juist bezig met een aanzienlijke uitbreiding van 2500 naar 7500 varkens. „We zijn nu bezig met de hokin- richting van de tweede schuur en eind volgende week komen de varkens er in. De derde schuur wordt over een maand in gebruik genomen," aldus De Vlieger. Hij hoopt van harte dat hef aan- en afvoerverbod zijn deur voorbij zal gaan. Controle Een belangrijke aanvullende maatregel voor het beteuge len van de varkenspest is de controle op en het sanctione ren van het niet naleven van voorschriften inzake het rei nigen en ontsmetten van vee wagens. De kans, dat via transport met onvoldoende gereinigde en ontsmette vee wagens varkenspest wordt 'verspreid, wordt groot ge acht. Zeelands commissaris van de Koningin W. van Gelder maakt de burgemeesters in Zeeland in een speciaal schrijven attent op de nood zaak van extra politie-inzet ten behoeve van een ade quate controle. Woordvoerder H. Kramer van de politie Oosterschelde- (Foto: Marijke Folkertsma) bekken wacht in dit verband de instructies van de Alge mene Inspectie Dienst (AID) af. De AID treedt in overleg njet-de betrokken regiokorp sen om afspraken te maken over de wijze van controle en de samenwerking tussen AID en politie. Overtreders van ontsmet- tings- en reinigingsvoor schriften zullen door middel van een lik-op-stuk-beleid met zwaardere sancties dan tot nu toe gebruikelijk, wor den geconfronteerd. ZIERIKZEE - De Lawn Tennisclub Zierikzee mag de schijnwerpers op het tenniscomplex ge bruiken. De Raad yan State wees een schorsings- verzoek van de bewoners, tegen het afgeven van de milieuvergunning af. Na het bekend worden van de uitspraak vanmorgen re ageerde M. Coolbergen, vi- ce-voorzitter en penning meester van de tennisclub blij. „Dit is voor ons van le vensbelang. Wat we wilden is toegekend. Dat is zeer be langrijk," aldus zijn eerste reactie.Hij doelde hiermee op het compromis van de tennisclub. De lampen rond de twee banen die het verst van de omwonenden af staan, mogen volgens dit compromis tot 23.00 uur branden. De lampen rond de overige vier banen wor den maar tot 22.00 uur ge bruikt, behalve twee keer per maand op vrijdag, wan neer er sprake is van een toernooi. Dan mogen ook deze lampen tot 23.00 uur branden. Wel moet de club zich hou den aan de voorschriften uit de milieuvergunning. Volgens deze moeten de lichtmasten voorzien ^wor den van afschermkappen en moeten ze opnieuw ge richt worden. Dit om de overlast voor de omwonen den zo veel mogelijk te be perken. Volgens Coolber gen houdt de tennisclub zich aan deze voorschriften. „Maar dat hebben we ook altijd gezegd." Namens de omwonenden reageerde R. Kok vanmor gen teleurgesteld. „Dit valt me zwaar tegen. Deze uit spraak had ik niet ver wacht. Maar ik blijf er fair onder. Als iets zo uitvalt heeft de tennisclub geluk." Omdat Kok nog geen over leg had gehad met zijn ad vocaat wilde hij inhoude lijk niet op de zaak ingaan. De uitspraak betekent dat de lampen op het tennis park vrijwel precies een jaar na plaatsing eindelijk gebruikt kannen worden. Wanneer de gemeente ten minste snel een bouwver gunning afgeeft. Deze is aangehouden. Volgens Coolbergen kan en mag dit niet lang duren. Omdat de voormalige gemeente Zie rikzee immers in de fout is gegaan, zij gaf ten onrechte toestemming voor het plaatsen van de masten, is hij van mening dat de ver gunning „met de meest mo gelijke snelheid moet wor den afgegeven". Volgens een woordvoerder van de gemeente gebeurt dit ook. Het traject voor de bouwvergunning is al gro tendeels afgelegd. Alleen het college moet nog een eindoordeel geven. Advertentie Verbouwing betalen uit overwaarde van Uw huis? 'tjj van Bruggen fjffdv iesgroep haalt méér uit uw hypotheek Vraat' de jfrafi* Hypotheek Star» t 0800- 1800(u'»n»i INBRAAK BRUINISSE - In een winkel aan de jachthaven Aquadelta in Bruinisse is in de nacht van maandag op dinsdag in gebroken. In de winkel waren de kas sa's opengebroken. Niet be kend is hoeveel geld er in zat. Ook werd een onbekende hoeveelheid sigaretten ge stolen. RENESSE - ,,ï)e tenten staan zowat in de kamer, er wordt buitensporig veel lawaai gemaakt en van al les vernield. Op deze manier hoeft het voor ons niet meer". Deze hartekreet slaakte H. Blom uit Renesse dinsdag tijdens de kennismakingsbijeenkomst met het college van b w. Door de herinrichting van het centrum van Renesse is er een en ander veranderd voor de bewoners van Krom me, Lange en Korte Reke. Tot voor kort was de kermis opgesteld op het grote gras veld rond de kerk. Door de verandering van het straten- patroon door de aanleg van een ellipsvormige 'rotonde' rond de kerk verdween ook het grote grasveld en moest naar een andere opstelling van de kermisattracties ge zocht worden. Volgens Blom is de gemeente daarbij wat uitgeschoten en staan de attracties nu bij kans in de huiskamer. Ver der zpu er volgens hem spra ke zijn van geluidsoverlast. „En als er dan iets van ge zegd wordt draaien ze de knop wei. even wat lager, maar daarna gaat hij weer omhoog," aldus Blom. Als derde bezwaar tegen de ker mis in het centrum voerde hij aan dat het groen er schade door oploopt. Een meerder heid van de bewoners van de Kromme Reke wil dat de kermis verhuist naar een an dere locatie. Veerhoek reageerde op het betoog van Blom met de nuchtere constatering dat er over de kermis in Renesse vanaf het begin al strijd is geweest. „Er zijn altijd voor- tegen- en middenstanders geweest," aldus de wethou der. „Het is een jaarlijks te rugkerende discussie." Per soonlijk ziet hij absoluut niets in verplaatsing van de kermis. „Dat hoort in het centrum. Als de kermis weg gaat uit het dorp is het gebeurd met de kermis, aldus de wet houder. Hij voegde daar aan toe dat een kermis behoor lijk wat ruimte vergt. Als hét iets moet voorstellen ten minste. „Dan heb je toch een zekere kwaliteit en kwanti teit nodig. En vergeet niet dat de kermis ook geld op brengt." Veerhoek bleek niet zo zwaar te tillen aan de schade aan het groen. „Dat is met een maand of wat wel her steld." Blom: „Ik weet niet of de mensen dan ook wel hersteld zijn." Desiree Kapelle uit Nieuwerkerk (9 jaar) kreeg vorig jaar op haar, verjaardag een paard cadeau. Ze was erg trots op haar Roxy. Alleen: het paard werd zo dik. Afgelopen za terdag werd duidelijk hoe dat kwam. Roxy bleek al die tijd drachtig. Afgelopen zaterdag werd binnen vijf minuten en zonder proble men Spring geboren. Op de foto is het veulen tien minuten oud en staat voor het eerst op de benen. En zo kreeg Desiree bij aankoop van .één paard het tweede gratis. (Foto: Marieke Mandemaker) ZIERIKZEE - Bij garage Au to Louis Goedbloed aan de Oudeweg in Zierikzee is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Er werden een auto, een rek met autoradio's, een videorecor der en de fooienpot gestolen. De 47-jarige eigenaar van het bedrijf ontdekte de inbraak 's ochtends om vijf uur. Vol gens een woordvoerder van de politie moest de man we gens werkzaamheden vroeg uit bed. De eigenaar heeft nog enkele personen gezien, maar kon niet zeggen hoe veel. Om binnen te komen hebben de inbrekers een deur gefor ceerd. Vervolgens hebben zij het hele bedrijf doorzocht. De auto die gestolen werd be treft een grijze Citroen Xan- tia 1.8i XEZ met het kente ken GX-XT-30. Deze stond voor de zaak aan de kant van de Nieuwe Kooiweg. De poli tie stelt een nader onderzoek in. i Gij kunt het noodlot niet ontgaan, wel overwinnen. Af en toe zon HET WEER Vannacht en in de vroege ochtend kans op mist. Vanuit het noordwesten wolkenvelden, overdag landinwaarts ook af en toe zon. Min. temp. plaatselijk -1 graad in het binnenland. Middagtemp. ongeveer 17 graden. Wind zwak noordwest, 's ochtends iets toenemend tot matig, kracht 3. 3 BELASTINGEN Burger mag in visie CDA niet de dupe worden van nieuw beleid gemeente. 4 CLOWNSDROOM Theatervoorstelling 'Een clownsdroom' eindexamenproject leerlingen Ter Welle. 5 SUBSIDIE Vissers op mesheften moeten het zonder subsidie van de provincie stellen. 7 BILJARTEN Biljarter De Vogel wint in Biljartcentrum Zierikzee kampioenschap driekamp hoog. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Een tienjarig meisje uit Zierikzee is dinsdagmiddag opgenomen in het ziekenhuis in Zie rikzee nadat ze op de Balie in deze plaats tegen een tegemoetkomende auto was aangereden. Het meisje liep een gebroken neus en sleutelbeen en een hersen schudding op. Het meisje maakte deel uit van een groepje fietsende kinderen dat, omstreeks 12.00 uur, op de Balie in de richting van de Lammer markt reed. Uit de tegenovergestelde richting kwam een auto aan gereden, bestuurd door een 29-jarige man uit Middel burg. Omdat het meisje ach terom keek, kwam zij op de linkerhelft van de straat te recht. De automobilist kon haar niet meer ontwijken. Nog geen uur later kon de po litie er in Zierikzee op uit voor een aanrijding bij de Nobelpoort. Een 35-jarige man uit Bergen op Zoom was met zijn auto de poort door gereden vanaf de Grachtweg. Dit ondanks een inrijverbod vanaf deze kant. Daarbij gaf hij ook nog eens geen voorrang aan een van rechts komende auto, be stuurd door een 23-jarige man uit Zierikzee. Deze ver wachtte in verband met het inrijverbod geen auto uit de poort. Beide auto's raakten licht beschadigd. DIEFSTAL SCHARENDIJKE - Vanaf een auto aan de Brouwers- dam zijn maandag aan het einde van de middag een surfplank en surfzak gesto len. Een 25-jarige man uit Kaiserslautern had zijn auto om 17.30 uur geparkeerd. De surfspullen waren op een im perial bevestigd op het dak van de auto. Toen de man om 18.00 uur terugkeerde bij het voertuig waren deze weg. Advertentie (Gedupeerde varkensfokker W. Stoutjesdijk) Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 19,00 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 51,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 53,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 97,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ102,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ184,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ194,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I J j 1 r~~j I J I I r j bank-/gironummer vermelden: IL—J II 1I II II II II II tSS Zend de bon In open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. m Antwoordnummer 12,4300VB Zierikzee. z ~~i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 1