Jaap de Mey toont suprematie Vlaggeschip TTV promoveert naar Scaldina le klasse Toren Boys heeft buit binnen Bekerfinale SV TOG De Wild nagenoeg kampioen dammen Gemeente Zierikzee wederom winnaar zaalvoetbaltoernooi Jeugdmiddag AV Delta Sport Open dag TV Duiveland Tafeltennis jeugd Scaldina Oefen wedstrijden VRIJDAG 17 APRIL 1992 NR 25139 11 ZIERIKZEE - In de paasvakan tie, op dinsdag 21 april, houdt de jeugdcommissie van atle tiekvereniging Delta Sport een zogenaamde jeugdmiddag. Op de kunststofbaan van de Zierikzeese club worden aller lei spelletjes gedaan, welke be trekking hebben op atletiek. De jeugdmiddag is bedoeld voor alle pupillen en D-junio- ren van AV Delta Sport. Zij mo gen echter naar believen intro- ducées, tussen zes en twaalf jaar, meenemen naar sport park Bannink. De middag be gint dinsdag om 13.30 uur. BRUINISSE - De finale van de interne bekercompe titie zal gaan tussen clubkampioen Kees van de Bos en de verliezend finalist van vorig jaar Jan de Jonge. Bekerwinnaar Jan de Korte werd tussentijds uitge schakeld door Rinus Muller. Muller moest echter in de fina le zijn meerdere erkennen in Jan de Jonge, die zeer degelijk speelde. Na een gelijkwaardige stelling bereikt te hebben creëerde De Jonge een vrijpion die vrij gevaarlijk werd. Door het plotseling offeren van deze pion verkreeg hij een open lijn waardoor hij met zijn torens de 7e rij aanviel en hierdoor min of meer de partij besliste. Kees van de Bos speelde geslo ten Spaans tegen Erwin Wie- brens. Deze kwam goed uit de ope ning, maar liet in het mid denspel toe dat Van de Bos h4, h5 en h6 speelde, waarna laatstgenoemde door een schit terende combinatie de partij won. De uitslagen van de interne competitie over dq 27e en 28e ronde zijn als volgt: 27e ronde: A. v. Klinken-J. de Korte 0-1 A, v. d. Berge-M. Houkamp0-1 B. v. Gilst-B. Lagendijk 1-0 K. Deurloo-M. Hofland 1-0 J. Lyyben-E. v. d. Bos 0-1 28e ronde: J. de Korte-M. Houkamp 0-1 H. Holwerda-M. Muller 0-1 A. v. Klinken-M. Holwerdal-0 J. Luyben-K. Deurloo 0-1 E. v. d. Bos-B. v. Gilst 0-1 NIEUWERKERK - Woensdag 22 april aanstaande houdt de Nieuwerkerkse tennisvereni ging Duiveland haar aan het begin van de competitie tradi tionele open dag. Zowel kinde ren als volwassenen kunnen op de tennisbanen aan de Stolp- weg vrijblijvend kennis ma ken met de tennissport. De in 1975 opgerichte tennis vereniging Duiveland heeft de beschikking over vier gravel- banen, waarvan twee met ver lichting. Momenteel bestaat de Nieuwerkerkse club uit zo'n tweehonderd leden. Tbnnislief- hebbers zijn woensdag 22 april van 14.30 uur tot ongeveer 21.30 uur van harte welkom. Onder begeleiding van enkele be stuursleden kan een balletje geslagen worden en informatie ingewonnen. Rackets en ballen zijn aanwezig. RENESSE - Tijdens het vijfde, tevens afsluitende, LR-bowlingtoernooi werd door 61 deelnemers gestreden om de beste plaatsen. Jaap de Mey toonde zijn suprematie door in navolging van de eerste vier afleveringen ook de finale op zijn naam te brengen. Hij scoorde maar liefst 6231 pins in 30 games. "Zijn gemiddelde werd dientengevolge 207 pins. Bij de dames was het Roos de Vries die de eindzege voor zich opeiste. Zij werd drie keer winnaar en twee keer moest ze genoegen nemen met de tweede plaats. Haar eindge middelde was 193 pins. De hoogste game ging naar Arjaan Hanse met 247 pins. Beppie Kriens realiseerde bij de dames de hoogste game, met 218 pins. Wedstrijdleider Jacob Stoel maakte tijdens de slotavond de volgende eindstand bekend: Heren: 1) Jaap de Mey; 2) Lex van Boven; 3) Piet Schippers; 4) Pim Muis; 5) Wim Hoekendijk. Dames: 1) Roos de Vries; 2) Mary Hoekendijk; 3) Hilda de Bruin; 4) Sjaan Lutgenau; 5) Nel Oostdam. (Foto: Marijke Folkertsma). allen wel in drie games. Het dubbel Volkeri/Von Berswordt kende ook geen problemen zo dat een 4-0 tussenstand werd bereikt. Von Berswordt verloor hierna van Budding en Volkeri won van Braes, terwijl hij ook van Van de Maas won. Kik wist nog eén keer te win nen en wel van Van de Maas en verloor van Budding. Een mooie 7-3 overwinning wat misschien handhaving in deze klasse betekent Scaldina 3 liëp in -thuiswed strijd'tegen Slagvast II een gro te 0-10 nederlaag op. Voor R. v. d. Noord, W. Rens en P. Stoutjesdijk was er weinig eer te behalen, daar van de 10 partijen er slechts twee in drie games werden gespeeld. In de uitwedstrijd tegen Kapel- Ie 4 was Marco Hanse de beste man. Hij won alle drie zijn par tijen. Rob v. d. Noord één keer en invaller J. Elenbaas verloor zijn partijen. Einduitslag 6-4. Scaldina 4 had het vrij makke lijk in Middelburg tegen MZ 9 dat slechts met twee man aan trad; zodat Scaldina al een voorsprong van 0-3 had. Rita v. d. Zande was goed op dreef. Ze won haar twee enkel spelen vrij simpel. Mirande Kristelijn en H. Goudzwaard wonnen beiden één wedstrijd, zodat een 2-8 overwinning tot stand kwam. In de thuiswedstrijd tegen 't Zand 7 konden J. Elenbaas, R. v. d. Zande en J. van Popering het niet bolwerken. Het werd 3-7 in het voordeel van 't Zand. ZIERIKZEE - Tijdens de laatste uitwedstrijden, te vens de voorlaatste van deze voorjaarscompetitie, is er opnieuw niet al te best gepresteerd door de Scaldina-jeugd. Scaldina 1 op bezoek bij Westerzicht 2 speelde ronduit een slechte wedstrijd. Hans Beukert en Michel Holm (inzet) vormen samen het eerste team van TTV Scaldina dat, met behulp van de invallers Hans Volkeri, Alex von Berswordt, Jan Kik en Marco Hanse, het kam pioenschap behaalde. ZIERIKZEE - Het eerste team van TTV Scaldina is kampioen geworden in de 2e klasse en promoveert zodoende naar de le klasse. Hans Beukert en Michel Holm bleven als team ongeslagen. Of Scaldina II in de 2e klasse blijft hangt af wat er uit de 4e divisie terug komt. Omdat de thuiswedstrijd tegen Effect II niet door ging, moes ten Hans Beukert, Michel Holm en invaller Marco Hanse in Kloosterzande tegen Sak 3 het kampioenschap veilig stel len. Beukert en Holm wonnen hun openingswedstrijd, waar na Hanse vrij kansloos verloor van Schelfhout. Het dubbel Beukert/Holm kende weinig problemen, zodat het Hans Beukert de eer viel het vierde punt te scoren en het kam pioenschap binnen te halen, hij won vrij simpel van T. 't Hooft met 7-21 14-21. Hanse verloor ook zijn tweede wedstrijd en Holm verloor in drie games van Schelfhout. Ook 't Hooft was te sterk voor Hanse, die normaal uitkomt in de 4e klas, maar toch met een positieve instelling zijn wed strijd speelde. Hans Beukert won ook zijn laatste partij en dat betekende ZIERIKZEE - De onderlinge competitie van damver eniging Zierikzee zit er bijna op. De situatie is nu zo, dat Jos de Wild aan een remise uit de laatste partij voldoende heeft om zich clubkampioen te noemen. Jos de Wild en routinier A. J. Flikweert speelden een inge wikkelde partij, waaruit Jos de Wild als overwinnaar te voorschijn kwam. Chris van der Wielen kent een slecht slot van de competitie en eindigt als, derde in de eindrangschik king. Hij kwam al vrij snel één schijf achter tegen Jan de Jon ge, maar wist in het eindspel door een fraaie slagzet remise te maken. In het duel tegen John Honig kwam Van der Wielen ook snel op schijfver- lies, maar nu had hij in het ver volg niets meer in te brengen. Cor Boot en Rinus van der Wie len speelden een goede wed strijd, waarbij laatstgenoemde in de slotfase beter kwam te staan en vervolgens op de trik- traklijnen won. Boot herstelde zich in de partij tegen Flik weert door uit een goede posi tiepartij de volle winst te pak ken. Cor Boot staat nu gelijk in puntenaantal met Jos de Wild, maar is uitgespeeld. De Wild heeft derhalve aan één punt uit zijn laatste partij voldoende om de titel te pakken. dat hij weer een 100% scorings percentage behaalde. Holm won de eerste game van E. van Acken met 10-21, maar door een meningsverschil aan het einde van de tweede game waar Holm met 19-17 voor stond, verloor hij toch nog. En in de derde game kon Holm het niet meer opbrengen constant te spelep: 21-18. Scaldina I mag het echter nu in de eerste klas gaan proberen. Scaldina II behaalde een mooie 5-5 tegen Reynaert I. Hans Vol keri was de beste man met twee overwinningen. Jan Kik behaalde slechts één overwin ning. Invaller Marco Hanse speelde goede partijen en won Vrij verrassend van R. Pieters. Ook het dubbel werd gewon nen door het Zierikzeese duo Volkeri/Kik. In de thuiswedstrijd tegen Slagvast I, dat tweede staat in de rangschikking en moest aantreden zonder hun beste man Hans v. d. Kraan. Dat betekende dat Scaldina II hiervan zou kunnen profiteren. En dat deden ze ook, zowel Vol keri. Von Berswordt als Kik wonnen hun eerste wedstrijd, Zaterdag 18 april: WHS-Bruse Boys, aanvang 14.30 uur; Brouwershaven-Kloetinge 2, aanvang 14.30 uur. Zowel Hans Boon als Erik Stoel begonnen nog wel met winst, maar beiden met een driegamer. Opnieuw was het over voor Boon die deze middag maar eenmaal tot winst kwam. Ook het dubbel met Erik Stoel moest hij uit handen geven. Erik Stoel kwam twee keer tot winst. Datzelfde gold voor Maurice van Slobbe die ook met twee keer winst onder het niveau zat. Met deze 5-5 is er opnieuw de kans aanwezig het kam pioenschap hiermee vergooid te hebben, terwijl dit team het in zich heeft hoger te acteren dan in deze 3e klas. Het 2e Scaldinateam ging op bezoek bij MZ7 waarvan thuis werd gewonnen. Dick Kou wen- berg leverde de eerste wed strijd in, waarna Scaldina drie keer tegen scoorde. MZ scoorde opnieuw via Corver en Wille- boordse tegen waarbij de stand op 3-3 kwam. Daarna werd er om en om gescoord, zodat de eindstand op 5-5 kwam. Opnieuw was Marien Hoger- heijde de beste man met twee keer winst. Dick Kouwenberg en Arthur Schenk wonnen bei den één keer. Ook hier was het gelijkspel te weinig om nog kampioen te kunnen worden in de 4e klas A. Scaldina 3 ging op bezoek bij RdT3 (Lamswaarde). Danny de Boer opende met winst op Duyvette: 10-21 en 10-21. RdT won vier keer op rij. Slecht was het voor Danny de Boer en Boudewijn Heijboer die ver beneden hun peil speel den. Positief was het spel van Ra- faël v. d. Put die een goede in zet toonde en ook goed speelde (jammer voor Scaldina dat de ze jonge speler verhuist naar Bodegraven) en daarmee twee keer tot winst kwam. Tbt slot het 4e team dat ook naar Westerzicht moest om te gen het aldaar vertoevende 6e team te spelen. Er werd door Wilco Vermeule, Mathijs van IJsseldijk en Mar- tijn Kieboom met 10-0 verlo ren. De uitslag is misschien wat groot uitgevallen, zeker is wel dat Westerzicht veel sterker is dan het Scaldinateam. Scaldina heeft in de paasweek een tranings-ontspannings- kamp en speelt de zaterdag er op de laatste wedstrijd van het seizoen. Deze zullen alle plaatsvinden in de Raam straat. ZIERIKZEE - Het zaalvoetbalteam van Toren Boys heeft de buit binnen. Deze week wisten zij het kam pioenschap van de eerste klasse binnen te halen. Omdat naaste concurrent PTT haar wedstrijd ver loor, van Restaurant de Beuze, heeft Toren Boys mo menteel een voorsprong van drie punten weten op te bouwen. Met nog één wedstrijd te gaan een niet meer te overbruggen voorsprong. De 10-1 zege van Toren Boys op Neffen d'Eule, betekende voor laatstgenoemde de genadeslag. Met nog twee wedstrijden te gaan en vijf punten achter stand op Nola Boys mag de Oosterlande formatie volgend seizoen het weer in de tweede klasse gaan proberen. Samen met Mevo overigens, dat even eens degradeert. In de tweede klasse is door het enige keren niet opkomen van diverse ploegen een min of meer onoverzichtelijk geheel ontstaan. Zo heeft team De Keien, dat momenteel op de tweede plaats staat, twee duels minder gespeeld dan de naaste concurrenten. Er worden ech ter vooralsnog geen wedstrij den vooruitgespeeld. Bij mon de van qompetitieleider Cor Verkaart blijkt dat er pas wed- strijden worden ingehaald wanneer dit nog in het belang is van promotie cq. kampioen schap. Het gepromoveerde Steilööre PJZ bezet momenteel de eerste plaats. In de onderste regionen is het afzakken naar de laagste derde klasse voor zowel Stella Boys 2 als Pinky Boys een feit. Het op de achtste plaats staande Delta Catering heeft drie punten voorsprong en is niet meer te achterhalen. In de derde klasse heeft De Roo&vd Veen deze week nagelaten definitieve promotie naar de tweede klas se af te dwingen. Door het ge lijkspel, tegen Droptiek Passa ge, is het in theorie nog altijd te achterhalen door nummer drie Zeelandia. De Roo&vd Veen heeft promotie echter nog in eigen hand omdat het in haar laatste duel naaste con current Zeelandia treft. le klas Neffen d'Eule-Toren Boys 1-10 Rest. De Beuze-PTT 6-4 Mcvo-Sporth. Zzee 2-6 Sports. Jonker-WIK 5-8 Toren Boys 17 11 3 3 25 78 48 PTT 17 9 4 4 22 70- •40 Sports. Jonker 17 10 0 7 20 54 - 52 WIK 17 9 1 7 19 72 - 64 Rest. Dc Beuze 17 8 3 6 19 76 73 Sporth. Zzee 17 8 2 7 18 62 59 Coen Honig 1 16 6 3 7 15 76 62 Nola Boys 17 6 2 9 14 60 68 Neffen d Eule 16 4 1 11 9 58 94 Mevo 17 3 1 13 7 41 87 2e klas Steil. PJZ-FC Kerkwerve 7-2 Garage Slager-Delta Catering 5-2 Pinky Boys-De Steeg 5-9 Stella Boys 2-FC Kerkwerve 0-5 Garage Slager-Rijsch. Delta 4-5 FC Kerkwerve-Scella Boys 2 3-1 Steil. PJZ 16 11 1 4 23 86 -37 De Keien 15 10 1 4 21 67 - 53 De Steeg J7 10 1 6 21 76 - 60 Rijsch. Delta 14 9 2 3 20 52 - 39 FC Kerkwerve 16 8 0 8 16 60 - 57 Stella Boys 1 16 7 2 7 16 43 -46 Garage Slager 16 6 1 9 13 57 - 84 Delta Catering 17 5 3 9 13 60 - 61 Stella Boys 2 17 4 2 11 ÏO >53* •-'W Pinky Boys 16 •2 3 11 7 58 - 91 Deltan-Bijmakelaardij 3-4 Coen Honig 2-Knippie 3-10 Droptiek Pass.-De Roo&vd Veen 4-4 Zeelandia-Bijmakelaardij 0- 3 Bijmakelaardij 16 16 0 0 32 94 - 21 De Roo&vd Veen 17 11 1 5 23 83 - 56 Zeelandia 16 8 4 4 20 58 - 32 Droptiek Pass. 16 8 3 5 19 66 - 54 Knippie 17 7 3 7 17 64 - 66 De Vuurtoren 16 7 1 8 15 54 - 59 Braber Groenv. 17 6 1 10 13 59 - 82 Deltan 16 5 2 9 12 42 - 60 Coen Honig 2 16 3 2 11 8 36 - 86 L&O 17 1 3 13 5 37 - 77 Woensdag 22 april aanstaande wordt in sporthal onderdak een dubbel competitiepro gramma afgewerkt. De wed strijden welke in de oude zaal plaatsvinden- zijn: Nola Boys- Neffen d'Eule; Rijschool Delta- Steilööre PJZ; Coen Honig 2- Bijmakelaardij; Toren Boys- Restaurant De Beuze; FC Kerkwerve-Garage Slager; L&O-Deltan. Nieuwe zaal: Del ta Catering D-Pinky Boys; PTTMevo; Knippie-Droptiek Passage; Zeelandia-De Roo&vd Veen; Coen Honig 1-Sporthuis Zierikzee. ZIERIKZEE - Voor de derde keer in vier jaar tijd heeft het zaalvoetbalteam van de gemeente Zie rikzee het jaarlijkse Burgemeester Brouwer-zaalvoetbalioernooi in Aalsmeer gewonnen. Aan dit toernooi deden acht teams mee: van de gemeenten Aalsmeer, Noordoostpolder, Lochem, Weststel lingwerf, Drunen, Groesbeek, het Belgische Mol en Zierikzee. Zierikzee won de eerste zes wedstrij den van een kwartier. Dc laatste, toen het kampioenschap al binnen was, eindigde in een gelijk spel. Keeper Carlos de Mendon^a was de minst gepasseerde keeper van het toernooi en Marko Does werd de topscorer van Zierikzee met zes doelpunten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 11