Thuiszorg/Kruiswerk echt bijeen Laatste concert Ars Musica in teken van Duitse barok Opnieuw camerakast vernield Hoofdbestuur GLTO bekend Opheffen knelpunten in N59 is een illusie Stijging van het aantal geweldsdelicten Tholen oo Ruim jaar na de fusie onderdak in nieuwbouw Grevelingenstraat KERKBERICHTEN Met trio fluit, hobo en orgel INGEZONDEN STUKKEN MÉf STREEKNIEUWS DICHTERS DINSDAG 15 APRIL 1997 NR 26163 5 ZIERIKZEE - De huisvesting voor de Stichting Oos- terschelde Thuiszorg aan de Grevelingenstraat in Zierikzee is gereed. De oplevering vindt vrijdag 25 april plaats. Op dinsdag 20 mei verhuist de afdeling Thuiszorg, die nu nog vertoeft in het pand aan het Havenplein en op donderdag 22 mei volgt de verhui zing van de kruiswerkafdeling van Thuiszorg van uit het pand aan het Jannewekken. De verkoop van het monu mentale pand aan het Haven plein is in handen gegeven van een makelaarskantoor in Rotterdam. Op dit pand rust een woon- en kantoorbe stemming. Het voormalige Groene Kruisgebouw aan het Jannewekken zal binnen af zienbare tijd in opdracht van de Stichting Arduin in Mid delburg verbouwd worden tot units voor beschermd wo nen voor verstandelijk ge handicapten. Kruisvereniging en Thuis zorg fuseerden per 1 januari 1996 tot de Stichting Thuis zorg Oosterschelde. Met de huisvesting in het nieuwe pand komen alle werksoor ten onder één dak en ontstaat er voor het publiek één loket voor alle zorgvragen. „Van de wieg tot het graf kun je hier terecht voor zorg verlening," aldus omschrijft Thuiszorg-directeur regio Noord-Zeeland J. van der Veer. Andere werksoorten Naast het zorgpakket van de Thuiszorg worden er ook an dere werksoorten onderge bracht in het pand aan de .Grevelingenstraat. Zo ver huist de Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk mee met de Thuiszorg. In het ver leden waren beide instanties verenigd in de Federatie Maatschappelijke Dienstver lening (FMD). Beide zijn ook sinds 1977 gehuisvest in het pand aan het Havenplein. In datzelfde pand vertoeft nu ook nog de Stichting Vluch telingenwerk met drie part time medewerkers. Deze vorm van hulpverlening werd destijds op initiatief van de FMD opgezet met vrijwilligers en is uitge groeid tot een zelfstandige organisatie ten behoeve van het vluchtelingenwerk. De Stichting Vrijwilligers Overleg Zorgsector (SVOZ) Schouwen-Duiveland krijgt met ingang van 1 mei onder steuning van een professio nele coördinatrice. Ook deze coördinatrice krijgt een werkplek toebedeeld in het nieuwe pand. Over de officiële opening moeten, volgens Van der Veer, nog besluiten worden genomen. Zelf denkt hij, dat die plechtigheid pas na de zomer zal plaatsvinden. Volgens Van der Veer zal de verhuizing weinig proble men opleveren voor de bewo ners. „De meeste mensen ma ken gebruik van de thuiszorg en merken dus niks van zo'n verhuizing." Indeling Oosterschelde Thuiszorg krijgt de beschikking over negenhonderd vierkante me ter kantoorruimte. De hoofd ingang is aan de kant van de Het gebouw van Oosterschelde Thuiszorg aan de Grevelingenstraat in Zierikzee is gereed. Over de schoonheid van de zinken omlijsting zijn de meningen verdeeld. (Foto: Marijke Folkertsma) Grevelingenstraat gesitu eerd. Er is een ruime ont vangsthal met een receptie, waar men met alle zorgvra gen terecht kan om vervol gens naar de juiste instantie te worden doorverwezen. Alle publieksfuncties zijn op de benedenverdieping gesi tueerd: vijf spreekkamers, een riante ruimte voor het consultatiebureau voor zui gelingen- en kleuterzorg, kantoren voor artsen en wijkverpleging, een verga derruimte, die tevens plaats biedt aan activiteiten als zwangerschapsgymnastiek en meer bewegen voor oude ren. Ook het magazijn, waar de bevolking terecht kan voor de uitleen van medische hulpmiddelen, is gevestigd op de benedenverdieping aan de Grevelingenstraat. Op de bovenverdieping, die zowel per trap als per lift be reikbaar is, zijn voorname lijk de kantoren voor maat schappelijk werk, de intake-administratie voor de AWBZ-financiering, regio directie en voor de wijkver pleegkundigen gesitueerd. De zinken omlijsting rond het pand van Oosterschelde Thuiszorg vormt een opmer kelijke blikvanger. De eerste reacties erop zijn verdeeld. „De één vindt het mooi, de ander vindt het lelijk. Een tussenweg is er niet," vol gens Van der Veer. „Maar ach, dat was aanvankelijk met de Eiffeitoren ook zo." Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Driebergen (wijkgemeente 2) (beiden part-time): S. Janse te Woer den en mw. N. Janse-van Zes sen, kandidaat te Woerden; te Roden: mw. J. Hoomoedt- Wesselink te Molkwerum en Warns; te Linschoten: J. J. Verhaar te Houten (b.w.) (part-time); te Daarle: W. Al- tena te Bedum en Onderden- dam; te Londen (Dutch Church): G. Th. van Es te Doetinchem, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Zevenber gen: C. L. de Rooij te Gouda; naar Hoevelaken (toez.): A. L. van Zwet te Uddel; naar Oldenzaal (SoW): W. Blan ken te Epe. Gereformeerde Kerken Benoemd als pastor van ver pleeghuis Kalorama (Cen trum voor Doof-Blinden) te Beek-Ubbergen: mevr. L. A. Slotboom-van der Mout, kandidaat te Arnhem, die de ze benoeming heeft aangeno- Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Berkum: J. Kruidhof te Zwolle; te Put ten: R. M. Meijer te Hoogha len in combinatie met Bei- len. Bedankt voor Dronten (wijk zuid), Hardenberg-Oost (3de predikantsplaats) en Haren: S. W. de Boerte Leek. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Enschede-Oost: C. A. den Hertog te Apeldoorn- Centrum en D. Quant te 's- Gravenhage-Rijswijk. Beroepen te Naarden: A. K. Wallet te Leerdam. Aangenomen naar Noord- scheschut: P. van Dolderen te Gouda; naar Stadskanaal: J. Verhage te Broek op Lan- gedijk, die bedankte voor Woerden. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Rotterdam-Zuid en te Hoogvliet in combina tie met Spijkenisse: W. Vis- scher te Amersfoort; te Mid- delharnis: J. J. van Eckeveld te Zeist, die bedankte voor Rotterdam-Alexanderpol- der. Aangenomen naar Doetin chem: J. Driessen te Woer den. Bedankt voor Rijssen: P. Mulder te Capelle aan den IJssel-Middelwatering; voor Klaaswaal: J. Kareis te Ou- demirdum; voor Amster dam: J. M. Kleppe te Rijssen. Gereformeerde Gemeente NIEUWERKERK - Donder dag 17 april, 19.30 uur ds. C. J. Meeuse, Vlaardingen. PCOB ZIERIKZEE - Kwaliteit in huis en aanpasbaar bouwen. Dat is een van de onderwerpen die aan bod komen tijdens de jaarvergadering van de Protestants Christelijke Ouderehbond Schouwen- Duiveland (PCOB) don derdag 24 april in Haam stede. Eenvertegenwoor diger van gewest Zee land zal een inleiding verzorgen over aanpas baar bouwen en zijn ver haal illustreren aan de hand van een aantal dia's. De bijeenkomst van de PCOB vindt plaats in een zaal van de Gereformeerde kerk aan de Platboslaan in Haam stede. De aanvang is om 14.15 uur. Er kan een nieuwe variant worden bijge schreven op de lijst van vernielde camerakas- ten langs de N59 tussen Bruinisse en Haam stede. Werden de kasten bij eerdere vernielingen met geweld toegetakeld, de laatste vandaal pakte het rustiger aan. Met zwarte verf werd de glasplaat van de camera- kast, die opgesteld staat ter hoogte van Nieu- werkerk. dichtgespoten. Daarmee komt de stand van het aantal ver nielde kasten sinds mei vorige jaar op Schou wen-Duiveland op zeven te staan. De vijf in deze regio geplaatste kasten moesten het eer der al op verschillende manieren ontgelden. Eén van de kasten werd in de sloot geduwd en van een andere kast werd de zijwand doorge broken. Een maand geleden werd nog mel ding gemaakt van de vernieling van twee ca- merakasten tussen Zierikzee en Haamstede. De radarkasten kosten drieduizend gulden per stuk. De in de kasten te plaatsen camera's zijn zo'n 70.000 gulden waard. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - In de Rooms-Katholieke Sint Willi- brorduskerk in Zierikzee wordt zaterdag 19 april het laatste concert van Ars Musica van dit .seizoen gegeven. Het concert staat in het tejken van de Duit se barok en wordt gegeven door het trio Hanni Ba- rendrecht (fluit), Theo Peeters (hobo) en Wim Boer (orgel). Barendrecht, Peeters en Boer vormen sinds 1992 een vast trio. In dat jaar gaven zij ook hun eerste optreden. En ook dit optreden was er een in de reeks van Ars Musi ca. En eveneens in de Sint Willibrorduskerk in Zierik zee. Niet toevallig, want Boer is al sinds 1984 als vaste organist verbonden aan deze kerk. Het repertoire van het trio bevat vooral werken uit de barok. En dan met name triosonates voor fluit, hobo en basso continuo. Zaterdag staan werken op het te spe len programma van J. J. Quantz, G. Ph. Teleniann en G. F. Handel. Boer speelt daarnaast op het orgel com posities van D. Buxtehude, J. L. Krebs en J. S. Bach. De in Burgh-Haamstede woonachtig organist volgde zijn opleiding aan het Rotter dams Conservatorium. Hij studeerde hoofdvak orgel bij Arie Keijzer en behaalde in 1991 het diploma Docerend en uitvoerend musicus. Vari- af 1987 studeerde hij ook piano onder leiding van Frans Hoek. Hij behaalde hiervoor, eveneens in 1991, het diploma Docerend musi cus. Behalve vaste organist van de Sint Willibrordus kerk is hij cantor-organist van de Gereformeerde kerk in Burgh-Haamstede. De fluitist Barendrecht stu deerde ook aan het Rotter dams Conservatorium. On der leiding van Hubert Barwahser studeerde zij cum laude af. Zij zette haar studie voort bij Raymond Delnoye met kamermuziek als specia lisatie. Ook volgde zij mees- tercursussen in Siena en Salzburg. Sinds 1979 is zij hoofdvak-docent fluit aan het Brabants Conservatori um in Tilburg. Daarnaast heeft zij al vele jaren de lei ding over het Dordts Kamer orkest. De hoboïst Peeters begon zijn studie bij Peter Steyvers aan het Conserva torium in Maastricht. In 1982 behaalde hij het diploma Do cerend musicus. In 1984 be haalde aan het Conservatori um in Den Haag het diploma Uitvoerend musicus. Sinds 1981 werk Peeters bij het Re sidentie Orkest, waarvan de laatste jaren ook als alt-ho boïst. Ook is hij regelmatig te horen als lid van een ka merensembles, zoals het Schönberg- en Asko-ensem- ble. Het concert in de Willibror duskerk begint om 20.30 uur. De kerk is vanaf 20.00 uur ge opend. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de ingang van de kerk. Hanni Barendrecht (fluit), Wim Boer (orgel) en Theo Peeters (hobo) nemen het laatste concert van het Ars Musicaseizoen voor hun rekening. ZIERIKZEE - P. Vis uit Zon- nemaire is na de verkiezin gen en benoemingen officieel kringvoorzitter van de kring Zeeland-Noord van het hoofdbestuur van GLTO ZuidMiddenOcst. Het hoofdbestuur bestaat in totaal uit 33 personen en een adviseur namens de jonge renorganisaties. Als kring- voorzitter Midden-Zeeland neemt C. Bierens uit Grijps- kerke zitting in het hoofdbe stuur. M. Vinke uit Axel doet dit namens de kring Zeeuws- Vlaanderen. J. Geluk uit Dinteloord zit in het hoofd bestuur als voorzitter van de vakgroep Akkerbouw. J. van Gorsel uit Oud-Vosse- meer namens de commissie Grond, water en milieu. H. van der Maas uit Kats is be noemd als lid van het dage lijks bestuur van GLTO. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezondei stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekenir van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn Naar aanleiding van de on dernemersvergadering van 14 april het volgende: Iedereen weet dat verlaging van de snelheid op twee- baanswegen leidt tot minder ongelukken en een belangrij ke vermindering van onge lukken met een dodelijke af loop. De overheid heeft op Schouwen-Duiveland om die reden de snelheid verlaagd. In de gedachten van de over heid zijn natuurlijke barrièr- res in de weg een welkome oplossing om de snelheid te verlagen, in plaats van came ra's en extra controle. De brug bij Bruinisse en de brug bij Kats zijn zulke natuurlij ke barrièrres. Iedereen zal het duidelijk zijn dat een aquaduct bij Bruinisse, een snelheid van 100 km en de no dige wegdrempels om het verkeer onder controle te houden geen oplossing is. Gezien de extreem te ver wachten toename van het verkeer zou ik de lokale overheid erop wijzen deze doodlopende weg niet te vol gen. De toename van het verkeer wordt veroorzaakt door toe name van het toerisme, uit breiding woon-werkverkeer naar stadsprovincie Rotter dam, woningbouw Goeree- Overflakkee en Schouwen- Duiveland, de havenovereenkomst Vlissin- gen-Rotterdam, de Wester- scheldetunnel, Eurotunnel, industriële ontwikkeling Sloegebied, Gent, luchtha ven Midden Zeeland en tot slot de groei van de indus triële activiteiten op Schou wen-Duiveland. Mijn voorstel is een vier baans weg met uitzondering van de Zeelandbrug. Want dat is onbetaalbaar en mijns inziens onhaalbaar. Met uit zondering van Schouwen- Duiveland is ruimte beschik baar. Een aquaduct bij Kats en Bruinisse voor twee ba nen is even duur als een aquaduct voor vier banen. Twee bruggen is volgens Bel gische onderzoeken geen op lossing. P.S.: Ik spreek strikt voor mijzelf en niet namens de Ondernemerskring. J. P. WARNAR Airpack Nederland B.V. Zierikzee ZIERIKZEE Rode Kruis De afdeling Zierikzee/Kerk- werve van het Nederlandse Rode kruis houdt dinsdag 22 april een algemene ledenver gadering in gebouw de Drie hoek aan het Kerkhof NZ. Na het officiële gedeelte, tij dens welke ook onderschei dingen worden uitgereikt, wordt er een video-presenta tie gegeven over hulpverle ning in Roemenië. De aan- vang van de vergadering is 20.00 uur. NIEUWERKERK Verkoping In de zaal van het kerkge bouw aan de Stationsstraat wordt vanavond van 19.30 tot 21.00 uur een verkoping gehouden van lingerie, nachtkleding en keukentex- tiel ten bate van stichting Adullam Gehandicapten zorg. THOLEN - Het aantal geweldsdelicten op Tholen is vorig jaar meer dan verdubbeld. De politie noteerde 43 zaken ten op zichte van zeventien in 1995. Dat blijkt uit de operatione le jaarresultaten van de werkeenheid Tholen van het district Oosterscheldebek- ken. Het aantal incidenten met betrekking tot drugszaken, klachten van overlast en der gelijke, nam toe van 13 naar 21. Ook het aantal aangiften van auto-inbraken steeg met 21 procent ten opzichte van 1995 en het aantal woningin braken steeg met 7 procent Toch is het totale aantal mel dingen dat de politie van Tholen in 1996 te verwerken kreeg met 8 procent afgeno men. In 1995 waren dat er 1638 en in 1996 nogl508. De meeste meldingen gingen over aanrijdingen met ma- triële schade, verdachte situ aties en alarmmeldingen. Deze laatste categorie is aan zienlijk verminderd met 32 procent. Mede dankzij het nieuwe beleid van de politie op dat gebied kon die daling plaatsvinden. Het aantal aanrijdingen in de gemeente was 290. In 21 procent van de gevallen werd er doorgere den. Er vonden 50 ongevallen plaats met letsel en zijn er helaas 3 verkeersdoden ge vallen. Er zijn 56 personen aangehouden omdat ze onder invloed reden. De politie deeldel499 bekeuringen uit voor te hard rijden. Voor het eerst onderocht de politie door middel van de zogenaamde 'Klanten ther mometer' de mate van tevre denheid onder degenen die met de politie in aanraking kwamen. Uit het eind rapport blijkt dat de opvang aan het bureau wel wat beter kan. Mede op grond van dit onderzoek heeft de politie Tholen on langs de werkwijze aange past. V LU LU CxL I De envelop Ze smacht naar haar bestemming maar is gezapig ze lonkt en pronkt niet meer het slechtste is eraf maar daarbinnen wacht het geheim van een leven een foto en een brief het laatste wat ze gaf. Ze is omgeven door beklemming maar blijft geduldig ze kermt en huilt niet meer bij 't afgrijselijke af. Haar laatste lieve zinnen lachen mij weer toe ze zijn me nooit genoeg hoewel ik de tijd vergaf. Joop Termeulen Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zierikzeescbe Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeescbe Nieuwsbode. Postbus 1. 4300 AA Zierikzee, De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfspre kend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 5