f 20 NIEUWSBODE EXTRA 16/05 Vlaggetjesdag Scheveningen Traditioneel visserijfestijn mei gepavoiseerde visserssche pen, muziek, oude ambachten en rondvaarten 01/05 t/m 30/09 Wadlopen, Pieterburen Onder begeleiding naar Schiermonnikoog, Ameland en Engelsmanplaat 30/05 Nationale Hengeldag Demonstralies, ruilbeurzen, (alternatieve) viswedstrijden, lezingen enz. in heel Nederland. 13/06 Sight Sailing De Vecht, o.a. Loenen, Maarssen Vtootshow van antieke schepen langs de Vecht. 20/06 t/m 21/06 Martini Regatta, Roeibaan Eemskanaal, Groningen Internationale roeiwedstrijden 01/08 t/m 08/08 Sneekweek Internationale zeilwedstrijden alle klassen op het Sneeker- meer. Start Sneekweek op vrijdagavond om 20.00 uur, vlootschouw en vuurwerk. Op 01/08 beginnen de wedstrij den. Op 05/08 de traditionele Hardzeildag. Kermis op Marti- niplein. 10/08 t/m 15/08 Visserijdagen Katwijk Met o.a Nederlands Kampioenschap haringschoonma ken een haringloop over een aantal zeemijlen en een vloot schouw op 14 08. Als afsluiting eeng randioos vuurwerk. 14/08 t/m 16/08 Flevorace, Muiden, Lelystad, Enkhuizen Internationale zeilwedstrijden voor ronde en platbodem- jachten en klassieke scherpe jachten, IMS, NKK, PION. Fotowedstrijd Nederland Waterland Het Nederlands Bureau Voor Toerisme (NBT) organiseert samen met Bureau Voorlichting Foto Film Video een nationale fotowedstrijd rond het thema Nederland Waterland. Omdat de jury voornamelijk op originaliteit let, maakt iedere amateurfotograaf kans op een prijs. Stuur dus zo snel mogelijk uw leukste, gekste, mooiste of vreemdste waterfoto('s) op, want meedoen is de moeite waard: de hoofdprijs is een geheel verzorgd zeilweekend voor twee per sonen ter waarde van ongeveer f 700,- bij de Europese Zeil- en Surfschool 'De Lauwer' in Lauwersoog (G). Maar liefst twee dagen privé- les van een ervaren instructeur en een gezellige overnachting in één van de vele bungalows. Daarnaast zijn er nog 25 fantastische andere prijzen te winnen met een totale waarde van ruim f 2.000,-. Doe mee! Stuur voor 15 augustus 1992 maximaal drie waterrijke foto's naar: Nederland Waterland, Postbus 20.001, 7302 HA Apeldoorn. Het mogen kleuren- of zwart/wit foto's zijn (geen dia's) met een maximum formaat van 24 x 30 cm. Vermeld achterop de foto uw naam en adres en het totaal aantal ingezonden foto's. U ontvangt uw foto's na de wedstrijd uitsluitend terug als u een voldoende gefrankeerde envelop met uw eigen naam en adres bijsluit. Niet ver geten dus. Alle prijswinnaars ontvangen auto matisch bericht. Uitgebreide spelregels treft u aan in de speciale 'Nederland Waterland' krant, die vanaf medio maart gratis verkrijgbaar is bij alle WV- en ANWB-kantoren en de betere fotospe ciaalzaken. De redactie wenst u veel plezier met deze speciale Nederland Waterland pagina die voor u is samengesteld in samenwerking met het Nederlands Bureau voor Toerisme en Bureau Voorlichting Foto Film Video. Naast een aantal zeer fotogenieke evenemen ten vindt u praktische fótotips waarmee u alle festiviteiten nog mooier op de foto zet. Fotogeniek Waterland Nederland Waterland Wie graag op of om het water vertoeft, kan in ons land zijn of haar hart opha len. Want geen ander land biedt zoveel mogelijkheden voor waterrecreatie. Dat blijkt wel- uit de vele watersport activiteiten en evenementen, die gedu rende het hele jaar worden georgani seerd. Zowel op sportief gebied als rond de tijke Nederlandse cultuurhisto rie op en om het water. Dat water re creatie populair is blijkt ook uit de vele foto's, die van dit onderwerp worden gemaakt. Open Dag Waterrecreatie In heel Nederland zijn er 30 mei a.s. open huis dagen bij water-sportcentra, jachthavens, surf-, kano- en zeilscholen met proefvaarttochten en demonstra ties. Voor nadere informatie over deze activeiten kunt u terecht bij de plaatse lijke VVV. Tijdens de Open Dag krijgt u ongetwijfeld bijzondere situaties voor uw cameralens. Zeker als u vanuit een kano of zeilboot fotografeert. Vakantie in Nederland Waterland Ooit gedacht aan een vakantie in Nederland Waterland? Overdag heer lijk varen en 's nachts op de boot slapen in één van de vele gezellige jachthavens die Nederland rijk is? Op veel plaatsen in Nederland kunt u een kajuit boot huren tegen een alleszins redelijke prijs. Misschien een idee voor de komende zomervakantie! Ook jachthavens zijn plekjes waar u niet snel om foto-onderwerpen verle gen zult zitten. Let maar eens op de weerspiegelingen van boten en land schappen in het water. .Ncptiiniisfeesten Delfzijl Van 6 t/m 8 juni staat het Damsterdiep van de Ecms bij Delfzijl bol van de watersport-activiteiten. De internatio nale zeezeilwedstrijden, de zeil-, surf en roeiwedstrijden op de Eems zijn slechts enkele voorbeelden. Op naar Delfzijl dus! Wanneer u snelle water sporters wilt fotograferen, is het aan te bevelen uw camera van een 'snelle' film te voorzien. Een 400 ISO film bijvoor beeld, heeft aan een korte belich tingstijd genoeg, om snel bewegende objecten toch haarscherp op de foto zetten. Het succes is helemaal verze kerd, als u de surfer met de camera volgt en midden in deze vloeiende beweging afdrukt. Bij het fotograferen van watersporters moet de camera soms een grotcafstand overbruggen. In zo'n geval voorkomt een zoomlens in de telestand dat uw foto-onderwerp te klein op de foto komt. Want een tele lens doet hetzelfde als een verrekijker; u haalt er een onderwerp als het ware mee naar u toe. Naast een telestand heeft de zoomlens ook een groothoek, zodat u ook grote foto-onderwerpen in beeld kunt brengen. Veel moderne (com- pact-)eamera's zijn tegenwoordig met zo'n veelzijdige lens uitgerust. Bent u aan een nieuw toestel toe? Bij de fotospeciaalzaak zal men u graag alle mogelijkheden demonstreren. Kunst in zand: Scheveningen Het internationale festival zandkaste len bouwen, dat van 28 t/m 31 mei op het strand van Scheveningen wordt gehouden, levert ongetwijfeld een serie prachtige foto's op. Het standpunt dat u inneemt, speelt daarbij een grote rol. Een zandkasteel vanaf een laag stand punt gefotografeerd lijkt bijvoorbeeld al snel heel groot. Op de buik in het zand dus, en als u toch zo ligt: vergeet dan ook uw eigen kleine zandkunste- naars niet. Kampioenschap Wildwaterslalom De Nederlandse Kampioenschappen Wildwaterslalom op 2 mei a.s. in de Efteling in Kaatsheuvel staan garant voor veel spektakulaire en fotogenieke momenten van zwoegende kanoers in aJ dal watergeweld. Als u zelf ook vaak in de kano zit en de aanschaf van een compact camera overweegt, zult u beslist veel plezier hebben van de com- pactcamera's in splash-proof of zelfs onderwater-uitvoering. Deze hand zame camera'tjes, die net zo eenvoudig te bedienen zijn als de gemiddelde com pact, zijn speciaal ontwikkeld voor gebruik op of onder water. Toch kunt u ook met een gewone camera te water, dankzij de speciale waterhoezen, die voor praktisch elk type camera ver krijgbaar zijn! De fotospcciaalzaak vertelt u graag alles over waterdichte fotografie. Mooi weer is heel belangrijk voor het welslagen van een dagje uit aan het water, immers: hoe wanner, hoe liet er. Dat geldt echter niet voor de camera of films, l aat uw camera en films dus niet in de zon bakken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 20