Renesse gevaarlijke outsider Gehavend Kwiek deelt punten 'All-Ready is een beetje kluts kwijt' Spanning blijft aan kop van competitie Titelstrijd mogelijk op boot van Huizer Zaaltop voor bridgepaar Van Schie MAANDAG 14 APRIL 1997 NR 26162 9 Voor Zeeuwse snelschakers BRUINISSE - De kans is groot dat volgend jaar het snelschaakkampioenschap om de Zeeuwse titel aan boord van De Veerman wordt gehou den. Dat idee werd zaterdag na de tweede strijd om de Grevelingencup gelanceerd door Paul van Rooijen, bestburslid van de Zeeuwse Schaak bond. Het Zeeuwse kampioen schap kampt al jaren met een gebrek aan deelnemers en kan een fris idee best ge bruiken. Van Rooijen uit Vlissingen zei dat in z'n be- dankwoord aan iniatiefne- mer Jaap Huizer nadat Van Rooijen zelf de Grevelin gencup had gewonnen. Met 10.5 punt uit twaalf speelronden werd Van Rooijen een sterke winnaar van het snelschaakkam pioenschap op het Greve- lingenrneer. Hij nam de wisselbeker die rederij De Veerman beschikbaar had gesteld over van Snethorst uit Oosterland die vorig jaar won. Ruud van Hooff uit Oude-Tonge van schaakvereniging Zwarte Pion werd met een wins- partij minder zeer verdien stelijk tweede. Rogier van Gemert uit Oost-Souburg werd derde. Van Gemert won onlangs nog het open snelschaakkampioenschap van Schouwen Duiveland. Henrik Westerweele uit Vlissingen werd de beste jeugdschaker tot zestien jaar. Rondenlang was hij in een spannende race verwik keld met Evert de Jonge uit Zierikzee. Slechts een half puntje stond De Jonge ach ter. Maar Westerweele liet geen steken vallen. Frans Melaard uit Stad aan het Haringvliet kreeg uit han den van Huizer de Captains Trophy, een combinatie van sportiviteits-aanmoe- digingsprijs, overhandigd. Met 26 deelnemers is het toernooi op de partyboot nog steeds groeiende. Zeker als volgend jaar het Zeeuws snelschaakkampioenschap wordt ingepast in de Greve lingencup. Van Rooijen hoopt dan ook nog een mo dus te vinden om de scha kers van Goeree-Overflak- kee bij dat Zeeuwse kampioenschap te betrek ken. Uitslagen: 1. P. van Rooij en, 2. R. van Hooff, 3. R. van Gemert, 4. R. Steijn, 5. C. van Dijke, 6. C. Cevaal, 7.1. Lagendijk, 8. R Alders, 9. B. Mourik, 10. H. Wester weel, 11. C. Bakelaar, 12. A. Bloom, 13. S. Stoel, 14. E. de Jonge, 15. J. van de Ma de, 16. A. Akanscher, 17. A. Visser, 18. F. Melaard, 19. A. de lon|e, 20. M. Bom, 21. L. Struik, 22. J. Schot, 23. J. Bosch, 24. A. van Wijngaar den, 25. A. Kouters, 26. N Schewe. Korfballers verliezen met 6-8 ZIERIKZEE - De korfballers van All-Ready hebben de tweede wedstrijd van de veldcompetitie verlo ren. Op sportpark Bannink in Zierikzee was Schel- devogels zaterdagmiddag met 6-9 te sterk.All-Rea dy is een beetje de kluts kwijt," sprak coach Jan Voshart. De Zierikzeese ploeg startte op Esther Snoek na, die dit seizoen vanwege een enkel kwetsuur niet meer speelt, compleet aan het treffen met de tegenstander uit Bergen op Zoom. De trainer permit teerde het zich zelfs Patrick den Dekker aan de kant te houden. Sandra Evertse ver ving Snoek op haar plek. „We hebben geen initiatief genomen om onze aanval be ter te laten lopen," zei Vos- hart. „We hebben terecht verloren. Na een 0-2 achter stand liepen we direct achter de feiten aan. We hadden moeten winnen." Voshart kijkt zorgelijk naar de komende weken. Waar in de afgelopen zaalcompetitie voor promotie werd gestre den, moet All-Ready op het veld een behoorlijke pas te rug doen. Hij hoopt dat de gradatiekandidaat Blauw Wit blijft verliezen. „Het is een kwakkelende zaak," be sluit Voshart. Doelpuntenmakers All-Rea dy: Snoek 2, In 't Veld 1, Evertse 1, Torensma 1, Brul 1. Uitslagen: All-Ready C- Stormvogels C 0-1, All-Rea dy 2-Scheldevogels 2 8-6, Vol harding B-All-Ready B 1-3, TOGO E-All-Ready E 2-0. Huishoudelijke schaakstrijd ZIERIKZEE - Martin Krijger en Hans Aangeenbrug houden de spanning er goed in in de huishoudelijke competitie van Schaakvereniging Zierikzee. Na 27 ronden is het onderlinge verschil nog geen twintig punten. Veel werd in de 27e ronde verwacht van de partij tus sen Krijger en Richard van der Veken. Het liep echter met een sisser af; heel veel denkwerk en weinig zetten. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Van der Veken opende zeer agressief. Krij ger verdedigde zich echter behoedzaam. Een speelwijze die Van der Veken uiteinde lijk maar overnam. Na twin tig minuten diep doordacht spel, kwamen ze remise over een. Beide spelers waren er tevreden mee. Ook Hans Baris was tevre den. Dit ondanks het verlies tegen Aangeenbrug. De te vredenheid gold dan ook het geboden tegenspel van de verliezer. Voor een echt fijne partij schaak zorgden Han van der Made en Aad Brakel. Beiden speelden aanvallend en het spel golfde op en neer. Van der Made had hierbij gerui me tijd voordeel, maar wist dit niet in winst om te zetten. Tot in de kleine uurtjes werd strijd geleverd. Maar toen za gen beide schakers het onmo gelijke van hun wens in en werd remise overeen geko men. Uitslagen: R. van der Veken - M. M. Krijger rem., J. Baris - J. Aangeenbrug 0-1, J. A. J. van der Made - A, H. Brakel rem., A. M. van der Westen - J. J. v. d. Nagel 1-0, E. de Jon ge jr. - J. Pannekoek 1-0; M. den Boer - P. van den Berg 0- 1, S. J. Stoel - J. C. Dopper 1- 0, A. Bandsma - A. A. M. Bloom rem., J. J. Hoogstrate - J. van Dalsen rem., C. P. Polderman - J. Verduin den Boer 1-0, N. Kordes - J. Bom 1-0, J. de Jonge - D. Doeswijk 0-1, A. van Wijngaarden - H. Bremer rem., A. N. Kouters - P. J. Kramer 1-0, C. van El- dik - L. Oosters 1-0, J. Ver kerk - mw. K. Strayer 0-1, G. J. v. d. Waarden - P. Leger stee 0-1. Stand M. M. Krijger J. Aangeenbrug A. H. Brakel A. M. v. d. Westen R. van der Veken J. A. J. v. d. Made E. de Jonge jr. J. Baris M. den Boer S. J. Stoel 1207.83 1189.67 877.00 824.50 808.67 768.33 751.00 742.00 714.00 708.33 Ploeg probleemloos naar winst in wedstrijd tegen Graauw, 4-1 hierna de houten staander. V.oor de inkomende Van den Hoek een makkie, 3-0. Wolters stond ook aan de ba sis van het vierde doelpunt van Renesse. Weg op rechts zocht hij het strafschopge bied op. Met een leep stiffie over doelman Kips raakte hij deze keer de houten dwarsligger. Peter Moerland rondde de prachtige actie van ploeggenoot Wolters ver volgens keurig af. Niet best Bij de enige tegentreffer, vlak voor tijd uit een corner, vond Kind dat zijn doelman, Jeroen Verboom, niet vrijuit ging. „Alle ballen in het doelgebied moeten voor de doelman zijn," bekritiseerde hij zijn sluitpost. Dat de tweede helft niet best was, beaamde Kind onmiddellijk. „Het hoefde niet meer zo." Graauw-collega Van Regen mortel had evenmin weinig opwindende dingen in de pe riode na rust voor zijn net vlies gezien. „Het was ver schrikkelijk. Schrijf dat maar op. Het was een ramp." Over Graauw, dat moet knokken om erin te blijven, ook niet veel goeds. „Als we nog punten willen halen, zul len ze met een andere instel ling dan vandaag het veld op moeten komen." Over een goede instelling heeft Kind dit seizoen niet te klagen. Of het wat oplevert, is vers twee. Renesse - Graauw 4-1 (2-0) - 17. Van den Hoek 1-0,19. Van den Hoek 2-0, 78. Van den Hoek 3-0, 80. Moerland 4-0, 85. De Caluwe 4-1, gele kaar ten: Kooman (Renesse), Ver schuren (Graauw), scheids rechter: P. Tierie (Nieuwerkerk). Opstelling Renesse: Ver boom, Bouterse, Hooger- huis, Willemse, Rijnberg, Van den Hoek, Kooman, Tak (86. Van Keulen), Wolters, Bakker, Moerland. BOWLING RENESSE - Riny Hendrikse heeft het Alprokon-bowling- toernooi in Renesse gewon nen. Hij bleek op de einds treep net iets sterker te zijn dan Erwin Groen en Rens Va der. Bij de dames was Tiny Staal de beste bij Bowling Renesse. De winnares liet Hilda de Bruijn en Nell Oost- dam achter zich. Coach Tonie van de Berg had op zaterdagavond door afwe zigheid, blessures en ziektes op papier maar vier beschik bare spelers. Hierdoor was hij genoodzaakt een drietal spelers bij de ploeg te voe gen. Leen de Jonge van het tweede team, Antoinne de Jonge en Dennis Zwiers uit het recreantenkampioens- team kwamen de ploeg ver sterken. Ibis is een ambitieuze ploeg die dit seizoen wil proberen de tweede plaats in de eerste klasse te bereiken, zodat de ploeg in aanmerking komt voor het spelen van promo tie/degradatiewedstrijden. De ploeg was dus met een duidelijk doel naar Bruinis- se gekomen: de winst. Kwiek begon met Michel Duivendijk, Cees Mol, Dirk- Michiel Roest, Michel Versa- evel, Erik en Tonie van Bre da in de basis. Ibis zette Kwiek in het begin goed on der druk met een harde servi ce. Kwiek had problemen de ze opslag goed te verwerken en kon daardoor niet aan de eigen aanval bouwen. Nadat de tegenstander een maxima le voorsprong van acht pun ten had opgebouwd, ging Kwiek beter en geconcen treerder spelen. Na een in drukwekkende inhaalrace trok Kwiek de set met 15-13 naar zich toe. Ibis was enigszins overdon derd door het Bruse geweld en liet zich in het begin van de tweede set wederom over klassen. Kwiek had het spel volledig in eigen hand, maar vergat om het af te maken. Ibis profiteerde hier handig van en wees Kwiek met 14-16 terug. Rollen De rollen waren nu omge draaid en Kwiek had veel problemen met het spel van de tegenstander. Dit noopte Van Breda tot het nemen van een time-out. Deze time-out bracht de nodige rust terug in het spel van Kwiek. Het team ging beter en geconcen treerder spelen, iets waar de tegenstander zich aan ging ergeren. Ibis liet zich daar door verbaal nogal een min der positief uit ten opzichte van de scheidsrechter. De ar bitrage was op sommige mo menten wat warrig, maar echte reden had Ibis daar niet toe. Kwiek liet zich hier niet door van de wijs bren gen en maakte de set met 15-11 rustig af. In het vierde bedrijf blonken beide ploegen niet uit in het vertoonde spel. Het ging over en weer en de wedstrijd dreigde een slijtageslag te worden. Ibis benutte uitein delijk de kansen beter en won de set na ruim twee uur en een kwartier met 12-15. „Wederom een slijtageslag," vermelde Van Br^da na af loop. „Vorige week hebben we ook al ruim twee uur ge daan over de wedstrijd. We konden helaas niet genoeg tegenstand bieden op de be slissende momenten door de incompleetheid van de ploeg." Van Breda was vooral teleur gesteld dat Kwiek het in de vierde set verzuimde om af te maken. „Net als in de tweede set konden we het niet ons voordeel beslissen." Gezien de ambities van de tegen stander was hij wel tevreden met het vertoonde spel en het uiteindelijke gelijkspel. Verbazing Leek de damesploeg van coach Peter Daver de afgelo pen weken een beetje uit het dal te klimmen, afgelopen zaterdag moet de coach met verbazing naar zijn ploeg hebben zitten kijken. In de thuiswedstrijd tegen Vovero uit Rozenburg bood de ploeg maar een set echt tegen stand. De dames waren gebrand op een goed resultaat. Dat wil len en kunnen twee verschil lende dingen zijn, bleek eens temeer tijdens deze wed strijd. Daver had jeugdspeelster Mireille van der Zande als speelster toegevoegd bij de selectie wegens het ontbre- balen dat elke gele kaart die hij na zijn eerste schorsing ontving, meteen weer een wedstrijd zitten betekende. Dat zat hem zo hoog dat hij trainer Kind anderhalve week geleden belde niet te komen trainen en de kroeg te verkiezen. Dit gedrag tolereerde de coach niet. Een goed gesprek onder vier ogen, afgelopen vrijdagavond, klaarde de lucht tussen Bouterse en trai ner en spelersgroep weer op. Kind: .„Het was een positief gesprek." Bouterse wilde he lemaal niet ingaan op het voorval en het onderonsje met Kind. „Dat vertel ik niet en blijft tussen de trainer en mij. Daar heeft niemand iets mee te maken." Bruse damesploeg lijdt kansloze nederlaag tegen Vovero BRUINISSE - Een gehavende herenploeg van Kwiek is er zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ibis uit Hellevoetsluis niet in geslaagd de wedstrijd naar zich toe te trekken. Gezien het wedstrijdbeeld had de Bruse ploeg hier het meeste recht op, maar de ve le blessures en afwezigheid van spelers waren de be langrijkste oorzaken van het gelijkspel. Tonie van Breda 'staat' in de lucht om te kunnen smashen. ken van Louise en Lideweij Vleugel. Kwiek begon met Hennie van Liere, Marjan Polfliet, Addy van der Zan de, Janita van der Have, Els Munter en Annelies van Oud- heusden in de basis. Kwiek begon goed en zette de tegenstander onder druk, maar vergat de set af te ma ken. Vovero strafte dit on middellijk af, 15-17. Vovero bleef goed spelen en liet vooral zien dat de verdedi ging aan Bruse kant te wen sen over liet. Daver probeer de zijn ploeg door time-outs en wissels nog op de rails te krijgen, maar deze noodgre pen mochten niet baten, 7-15. In de derde set paste Daver het systeem door middel van positiewisselingen aan. Dit pakte goed uit en Kwiek ging beter spelen. Het spel was van beide kanten attractief en bood de toeschouwers veel spanning. Kwiek was vooral aan het net attenter dan de tegenstander en legde met een 11-4 voorsprong ba sis voor 15-6 setzege. In de vierde set leek Kwiek volledig opgebrand. De on derlinge communicatie was verdwenen, het enthousias me van de derde set ebde weg en de ploeg zakte als een kaartenhuis in elkaar. Hal verwege de set viel tot over maat van ramp Addy van der Zande nog uit met een enkel blessure. Kwiek voorkwam niet Vovero met de setwinst aan de haal ging, 15-5. Daver was teleurgesteld. „Dit was een hele slechte wedstrijd die we maar snel moeten ver geten en waarover ook de ploeg absoluut niet tevreden kan zijn," aldus Daver. (Foto: Marieke Mandemaker) Uitslagen Heren 3e klasse H: Kwiek 2- Ibis 3 3-0, WEA/MEVO'80 2- Ibis 2 0-3, dames 3e klasse H: Kwiek 2-Vovero 2 3-0, meis jes A topklasse: Kwiek-Al- com/Capelle 2-2, meisjes B poule C: Kwiek-ASVD 3-0, meisjes C poule C: Kwiek- Vovero 3-1, Ibis-Kwiek 2-2. Bowling Renesse Woensdagleague: Restaurant de Wig-Bowling Renesse 1-3, N aamloos-Bungalowver- huur de Kam 3-1, Eetcafé Marktzicht-Drogisterij Bel ladonna 3-1, Restaurant Zee- lust-Jan-Piet Staal 3-1. Stand: 1. J. P. Staal 58 pun ten, 2. Belladonna 53, 3. Marktzicht 44.5, 4. de Wig 41, 5. Zeelust 40.5, 6. Naamloos 37.5, 7. Bowling Renesse 33.5, 8. de Kam 12,hoogste gemid delde dames: H. de Bruyn 198, heren: J. van de Zande 205. Donderdagleague: Camping Schouwen-Brood- en Banket de Jonge 0-4, Schipper Ac- countants-Alprokon 12-2, Al- prokon II-Taxibedrijf de Ke- ijzer 3-1, Schilderbedrijf Plandsoen-Schovers Pizzeria 3-1. Stand: 1. Schouwen 51, 2. Al- prokon 150, 3. de Jonge 46, 4. Schipper 45, 5. Plandsoen 36, 6. Schovers 33, 7. Alprokon II 32, 8. de Keijzer 27, hoogste gemiddelde dames: H. de Bruyn 181, heren: R. Hen drikse 216. sendelft/Lievense 102.00/ 42.50, 12. hrn Van de Maas/De Vries 78.00/32. Groep C: 1. ep. Dijkstra 88.00/61.11, 2. ep. Schell 80.00/55.56, 3. ds Hogerhey- de/Van de Wekken 76.00/ 52.78, 4. mevr Holty/hr Hol- ty (C) 73.00/50.69, 5. mevr. Quik/hr Van Tiggelhoven 67.00/46.53, 6. ds Hordijk/ Zondag 66.00/45.83, 7. hrn Arends/Van Oost 64.00/ 44.44, 8. hrn Hogerheyde/ Van de Wekken 62.00/43.06. Groep D: 1. ep. Van Schie 101.00/70.14, 2. hrn Fonteijne Lafeber 92.00/63.89, 3. ds Brooshooft/Brouwer 79.00/ 54.86. 4. ep 't Hart 77.00/ 53.47, 5. ds Gaanderse (J)/Gaanderse (W) 75.00/ 52.08, 6. ds Van de Mark/Van Willegen 63.00/43.75, 7. ds De Jonge/Schiffer 48.00/33.33, 8. ds Van Daalen/Rothkrans ZIERIKZEE - De hoogste score op de slotavond van de laatste periode van de Zierikzeese Bridgeclub werd behaald door het echtpaar Van Schie met 101 punten. Deze score was goed voor een percentage De gemiddelde score in de vier groepen was voor dé groepen A en B 120 punten en voor de groepen C en D 72 punten. Uitslag Groep A: 1. ds Flohil/Steutel 135.00 punten/56.25 procent, 2. ep v.d. Berg 133.00/55.42, 3. ep Hollander 132.00/55.00. 4. ep Stokla 131.00/54.58, 5. me vr Van Geesbergen/hr Boot 128.00/53.33, 6. hrn Schot/De Zeeuw 122.00/50.83. 7. mevr Tuinman/hr Van Assendelft 120.00/50.00, 8. mevr Van Wingerden/hr Blonk 117.00/ 48.75, 9. ep. Stouten 113.00/47.08, 9. ds Van de Duijn/Henderson 113.00/ 47.08,11. hrn Van Ast/Kegels 106.00/44.17. 12. ds Delst/Stapel 90.00/37.50. Groep B: 1. ep Pomper 144.00/60.00, 2. ds Van Oeve- ren/Tennekes 142.00/59.17, 3. ds Geluk/Van de Zande 139.00/57.92, 4. mevr Van Ei- sen/hr De Jongh 131.00/ 54.58, 5. hrn Du Buf/Van Mulligen 129.00/53.75, 6. ds Stoutjesdijk/Van Tiggelho ven 118.00/49.17, 7. ep. Oost- woud/Wijdenes, ds Schot/ Verkaart 116.00/48.33, 9. ds Van 't Leven/Schaalje 115.00/47.92,10. ep Eekman 110.00/45.83, 11. ds Van As- Lippen Peter Moerland is sneller dan Graauw-tegenstander Bisschop zoals heel Renesse beter speelde dan de degradatiekandidaat in de vijfde klasse A. - (Foto: Marijke Folkertsma) RENESSE - „Godsamme," reageerde Renesse-trai- ner Nico Kind oprecht toen hij hoorde dat Zierikzee gedegradeerd was. Niet lang ervoor was het nieuws al tot het publiek doorgedrongen. Zo echt Kind zijn medelijden toonde, zo spotten de supporters met de degradatie van de Zierikzeese club. Voor hen kon de middag niet meer stuk want 'hun' Renesse versloeg Graauw met 4-1. Met de overwinning op Graauw blijft Renesse tot het rijtje kanshebbers beho ren om het kampioenschap van de vijfde klasse A op te eisen. Voorop moet wel wor den gesteld dat Renesse van de vier kanshebbers, Clinge, Zeelandia en Hontenisse completeren het kwartet, niet meer dan een gevaarlij ke outsider is. Vergelijk het met een ploeg die op het vin kentouw zit en wacht totdat andere elftallen als aange schoten wild naar beneden vliegen. Voorlopig moet Renesse met vier wedstrijden voor de boeg toekijken met zes pun ten achterstand op koploper Clinge. De ploeg van Kind heeft een redelijk programma: thuis tegen Oostburg en Zeelandia en uit tegen Hulsterloo en Lebo. Zelf stelt de coach de titel niet als hoogste priori teit. Hij gokt meer op het overnemen van een periode- titel. Bal Hoe het seizoen voor Renesse ook af mag lopen, het is op voorhand al meer dan waar iedereen op had gehoopt. Moest Renesse vorig seizoen alles uit de kast halen om de degradatiedans te ontsprin gen, t deze voetbal jaargang ontpopt het team zich als een meer dan volwaardige vijf- deklasser, dat een te smalle selectie heeft om zich daad werkelijk in het bal der kam pioenen te kunnen mengen. Renesse is in de loop van dit seizoen vooral volwassener gaan voetballen. Er wordt veel en veel minder tegen domme kaarten aangelopen. Peter Bouterse was één van die 'kaartenhouders', maar de laatste man van Renesse is met de volwassenheid van het team meegegroeid. Al liet hij daar onlangs even twijfel over bestaan. Bouter se begon er een beetje van te Wat zijn lippen niet wilden doen, deden de voeten van Bouterse wel: bewegen, en op een goede manier. Hij speelde zoals hij moest doen. Sober en solide en soms met iets te veel risico's leidde hij de defensie. Hij en zijn ach terhoede smoorden de eerste tegenstootjes van Graauw al vorens middenvelder Mischa van den Hoek flink aan het doelsaldo ging werken. Bij alle doelpunten die hij scoor de, kreeg hij hulp van deze en gene. Zijn eerste treffer in de ze ventiende minuut, een af standsschot van dertig me ter, liet Graauw-doelman Kips op een blunderende wij ze door zijn benen rollen, 1-0. Van den Hoeks tweede vloog twee minuten later via een Graauw-been in de rechter hoek, 2-0. Toegegeven, het schot was zo hard dat de bal er ongetwijfeld in de linker hoek eveneens was ingevlo gen. De derde goal van hem was de meest simpele. De bal- vaardige en technische Lesly Wolters slalomde door de Graauw-defensie en trof

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 9