'Niet einde van de wereld' Ook volgend jaar gaan alle ballen naar Gerrit Ouwerkerk schopt er een goal meer in Brouwershaven vijf minuten in de rouw Goed optreden DFS tegen tweedeklasser Ben Meziane en Bekkenk goed in vorm Nederlaag Duiveland i MAANDAG 14 APRIL 1997 NR 26162 DORDRECHT - Ramses Bekkenk en Rachid Ben Meziane hebben zich tij dens de Rabobank-loop in Dordrecht uitstekend gemanifesteerd. De Zierikzeese atleet Bekkenk werd gisteren bij de tien kilometer wegwedstrijd tweede achter winnaar Ngunzu uit Nigeria, 30.08 tegen 30.35 minuten. Ben Me ziane, (weer) lid van Del ta Sport, finishte als der de in een tijd van 30.50. Met deze resultaten to nen beide lopers aan goed op weg te zijn in hun voorbereidingen. De twintigjarige Bekkenk richt zich op de 3.000 me ter steeple-chase en Ben Meziane loopt zondag de marathon van Rotter dam. Een treffer Pankow tegen Zonnemaire OUWERKERK - Vorig weekend eindigde Zonne maire - Ouwerkerk in 1-6. In de thuiswedstrijd, een afgelasting van eerder dit seizoen (10 november 1996), deed Ouwerkerk er nog een schepje bovenop. Met een goal meer op de teller versloeg Jaap Goud Wim Kommer nu met 7-1. Misschien was de belangrijk ste vraag vooraf wel hoeveel Ouwerkerk en dan met name Joeri Pankow er zou gaan maken. Vorige week scoorde hij er vier, nu bleef de teller slechts op één steken. „Dat hebben we goed geregeld. We hadden hem in de tang. Hij heeft alleen de zesde goal ge maakt. Uit een strafschop," sprak Zonnemaire-verdedi- ger Piet Stouten met enige trots. Ouwerkerk trainer Goud zag zijn aanvaller niet in zijn beste doen. „Joeri werd steeds zenuwachtiger. Vanaf de kant werd er steeds vaker iets naar hem geroepen. Hij heeft er nogal wat gemist." Door de ene gemaakte treffer is Pankow wel lijstaanvoer der geworden in de strijd om de titel 'topscorer van Schou- wen-Duiveland' Na een van Ouwerkerk aar dige eerste helft leidde de thuisploeg al met 5-0. Peter Hillebrand opende al snel de score. Erik-J^n van Dongen tekende voor 2-0. De derde Ouwerkerkse treffer werd gescoord uit een corner. Gert-Jan Kunst verzilverde met het hoofd de hoekschop van Michael Dalebout. Bij de vierde goal deed Pankow van zich spreken. Op zijn aangeven scoorde Van Don gen zijn tweede en Ouwer- kerks vierde treffer van de middag. Ook al met zijn tweede goal zorgde Hille brand kort voor rust voor de 5-0. „De tweede helft was erg slecht van onze kant," biechtte Goud eerlijk op. We hebben zeker zes of zeven keer voör hun keeper ge staan." In de goal van Zonne maire weerhield Erwin van der Wekken Ouwerkerk van een monsterscore. Tien mi nuten na de thee werd Hille brand in het strafschopge bied gemangeld. Stouten: „Het was er gewoon één. Tussen twee of drie spelers van ons in werd die speler van Ouwerkerk gevloerd. Een zuivere strafschop." Joe ri Pankow tekende voor zijn 21e seizoenstreffer. Door 'vliegwerk' van Kunst, een afstandschot van buiten de zestienmeter, kwam Ouwer kerk op 7-0. Kort voor tijd redde Zonnemaire-speler Jimmy Volkeri de spreek woordelijke eer. Ouwerkerk - Zonnemaire 7-1 (5-0) - 3. Hillebrand 1-0. 19. Van Dongen 2-0, 26. Kunst 3- 0, 40. Van Dongen 4-0, 42. Hil lebrand 5-0, 55. Pankow 6-0, 64. Kunst 7-0, 85. Volkeri 7-1. Opstelling Ouwerkerk: Da lebout, Van Vlies, Verwest, Van Marle, Begemann, Kunst (70. Neele), J. Brou wer, Van Dongen, Dalebout (45. B. Brouwer), Pankow, Hillebrand. Opstelling Zonnemaire: Van der Wekken, M. 't Hart, M. de Vlieger, Stoel, Stouten, Ge luk, Eijskoot, Van de Kas- steele, Fierens, E. de Vlieger, Volkeri. Moeizame winst op Unitas'30 ETTEN-LEUR - Vijf minuten lang was Brouwersha ven zaterdagmiddag het geloof in het kampioen schap van de vierde klasse B kwijt. Klundert had namelijk met 3-1 van Chrislandia gewonnen en Brouwershaven incasseerde een buitenspel-goal te gen Unitas'30. Een droom spatte uiteen. Heel even maar. Pim Potappel, trainer van Brouwershaven, keek in Et- ten-Leur machteloos toe. Hij dacht dat het kampioen schap over was. „Het was zo'n domper," doelde hij op het onterechte Unitas-doel- punt en de winst van groot ste concurrent Klundert. „Er waren nog maar weinig spe lers die erin geloofden." Het geloof in de titel kwam terug toen Dick van Splun- der vijf minuten na de gelijk maker en een kwartier voor tijd uit een strafschop Brou wershaven drie uiterst cru ciale punten schonk. „Dat kun je wel aan Van Splunder overlaten," toonde Potappel zich zeer content met de winst. Dat de overwinning van Brouwershaven zo moei zaam tot stand kwam, heeft alles te maken met de ge dachte dat de voetbalvereni ging kampioen kan worden en het door deze spanning de laatste weken beduidend minder draait. „Veel jongens hebben nog nooit een kam pioenschap meegemaakt," verklaart Potappel de druk waarmee zijn spelers niet om kunnen gaan. „Over het al gemeen is het positief inge stelde ploeg, maar nu gaan ze elkaar verwijten maken. Dat is deze ploeg niet eigen." Brouwershaven maakte het zich in Etten-Leur bijzonder lastig. „We hebben minimaal vijftien uitgespeelde kansen gehad. Dat is er niet één te veel gezegd, misschien wel één te weinig." Dick van Splunder werd uit eindelijk man of the match. De ex-MEVO-speler, waarte gen hij volgende week speelt, brak de score open door een rebound van de vrije trap van broer Clement in te tikken. Later bleef hij koel vanaf elf meter. Unitas'30 - Brouwershaven 1-2 (0-0) - 65. D. van Splunder 0-1, 70. Sijnen 1-1, 75. D. van Splunder 1-2 (penalty), scheidsrechter: P. van Geel (N ieu w-V ossemeer). Opstelling Brouwershaven: Van Mourik, Kristelijn, Lie- vense, Dekker, Quist, Duin houwer (60. Dalebout), C., van Splunder, D. van Splun der, Kraaijenbrink, Goud zwaard, De Haan. Kapelle wint maar met 1-0 KAPELLE - DFS heeft zaterdag een goede oefen wedstrijd tegen Kapelle afgeleverd. De degradatie kandidaat verloor slechts met 1-0 van de tweede klasser uit de gelijknamige plaats, dat zelfs kans maakt op het kampioenschap. De derdeklasser uit Burgh- Haamstede speelde een be hoorlijke partij en had vol gens trainer Kees Joosse in de tweede helft het betere van het spel. DFS verloor door een buitenspeldoelpunt van Kapelle in de vijftiende minuut na rust, net in een fa se dat de duinploeg lekker in haar vel zat. DFS verzuimde iets terug te doen. Kansen voor Anco van der Linde en mogelijkheden alleen voor de vijandelijke goal waren niet aan DFS besteed. Ook werd een goal van DFS afge keurd. Al met al keek Joosse tevre den terug. „We hebben laten zien dat je op een goed ni veau kunt spelen. Maar er stond niets op het spel." voegde hij er eerlijkheids halve aan toe. De coach miste tegen Kapelle Bram Nortier en Arko Dekker. Herber Goudzwaard deed slechts een helft mee. Van dit driétal ontbreekt za terdag tegen Zaamslag, dat al is gedegradeerd. Nortier. Hij komt vanwege een vori ge week opgelopen kniebles sure pas na de zomer in actie. Zierikzee degradeert naar de vierde klasse na tweede verlies tegen Unitas'30 OOSTERLAND - Vierde klasser ZPR'84 uit Bergen op Zoom toonde zich in het vriendschappelijk treffen met Duiveland vooral na rust slagvaardiger, 2-6. „Het was een hele leuke wed strijd," aldus Rini Verwest. De Duiveland-trainer had, evenals heel Duiveland, een nog leukere avond. De bonte avond, een feestavond van de voetbalvereniging, is in Oosterland een begrip. ZPR'84 na zaterdagmiddag misschien ook wel. Al snel stond de Bergse ploeg op 0-1. Uit een voorzet van René van der Werf scoorde Jacco de Bruine 1-1. Remido Dusic zorgde, nadat ZPR eerst op voorsprong was gekomen, op aangeven van Jaap Brekel- mans voor 2-2. Na een spectaculaire start van de tweede helft, waarin Duiveland tweemaal het houtwerk raakte en een schot van André van de Ber ge net naast de goal ver dween, liepen de Brabanders omdat zij de kansen wel be nutten uit naar 2-6. Rini Ver west werkte alvast naar de cruciale slotfase van de com petitie toe. „De elf van deze week spelen." ZIERIKZEE - 23 april 1995, Zierikzee wordt kam pioen en promoveert naar de derde klasse van het zondagvoetbal. Bijna twee jaar later, op 13 april 1997, is Zierikzee weer terug in de vierde klasse. In terim-trainer Toon van Tiggelhoven, aangesteld na het ontslag van Jan Englebert, kon het tij niet meer keren. Op de twintigste speeldag^verloor Zierikzee met 1-3 van Unitas'30. Degradatie is een feit. Veel spelers liepen met gebo gen hoofd naar de kleedka mer. Veel spelers zaten er li chamelijk en geestelijk doorheen. Patrick Rogge band wilde wel praten. „We hebben gewoon op cruciale momenten veel pech gehad." Voeg daarbij de hoeveelheid aan opgelopen schorsingen, het blessureleed, een niet op timale trainingsopkomst en ook een gemis aan kwaliteit en de degradatie is snel ver klaard. Zierikzee verloor tegen Uni- tas maar degradeerde eigen lijk al ver voor de winter stop. Twee weken voor het einde van het jaar 1996 had wat eens de trots van voet ballend Schouwen-Duive- land was uit elf duels zeven punten verzameld. Negen du els verder blijkt nu dat Zie rikzee slechts thuis tegen Moerse Boys (3-1) en uit bij Axel (0-1) nog tweemaal drie punten kon vergaren. Het bleek allemaal veel te weinig om het vege lijf te kunnen redden. De troosteloze on derste plaats op de ranglijst spreekt nu boekdelen. Het gat naar een veilige plaats, de vierde van onderen, is in middels opgelopen naar elf punten. Slechts een miniem sprankje hoop heeft Van Tig gelhoven. „Je weet niet wat ze met onze vrienden (Uni- tas, red.) gaan doen. Beek Vooruit en Sprundel verlie zen vandaag ook dus moeten we in die laatste twee wed strijden proberen om boven hun te eindigen. Je weet maar nooit." Gedwongen Woorden van een trainer die na het gedwongen vertrek van Englebert, op 27 januari van dit jaar, als trainer/coach van de tweede selectie werd doorgeschoven naar het Zierikzeese vlag genschip. De technische com missie van Zierikzee gaf Van Tiggelhoven slechts twee op drachten mee: het behoud van het derde klasserschap en het bij elkaar houden van de selectie. Opdracht één ging verloren. Van Tiggelho ven: „Ik kan mezelf geen ver wijten maken. Toen ik begon dacht ik echt van met deze spelersgroep moet het kun nen. Maar iedere keer weer lopen we achter de feiten aan. Zelf fouten maken en voorin niet kunnen scoren. En dan haken er binnen de lijnen al snel mensen af." Was juist die instelling bin nen het veld al niet iets waar Jan Meulmeester het kwaad mee had? Zeker wel, want al na de kampioenswedstrijd tegen Luctor'88, twee seizoe nen terug, voorzag de oefen- meester uit Serooskerke pro blemen. „Er zijn ook een aantal jongens die mentaal moeten veranderen als we in de derde klasse gaan voet ballen," sprak de man uit Se rooskerke toen. De opvolger van de opvolger, Van Tiggel hoven, beaamde dat dus. En Englebert zag al eerder geel heil meer in de spelersgroep. En andersom. In opdracht twee slaagde de Zierikzeese trainer grotendeels. Slechts Wilfred Nelissen haakte af. Van Tiggelhoven kijkt enigs zins optimistisch vooruit. „Deze groep past wel bij el kaar. Of ze bij elkaar blijven weet je pas op 31 mei (slui tingsdatum overschrijvings termijn, red.). Tegen Unitas kreeg Zierik zee zeker voor rust genoeg kansen om op voorsprong te komen. Maar de ploeg mist het hele seizoen al een afma ker. „Toen John van der Ha ve naar ons kwam dacht ie dereen dat hij er per seizoen twaalf in zou schieten. John is geen echte spits. Hij werkt Heren MEVO winnen, dames slepen verdiend gelijkspel uit vuur zich verloren maar zou ge woon een afmaker naast hem moeten hebben," conclu deert Van Tiggelhoven te recht. Duisternis Wellicht worden voor ko mend seizoen een aantal aan vallend ingestelde A-junio- ren overgeheveld naar de eerste selectie. Van.Tiggelho ven: „De technische commis sie, Bert Pentury (komend seizoen Zierikzee-trainer, red.) en ik gaan daar binnen kort over praten. Thomas Vos en Lee Mol zijn spitsen. Paul Muller is een midden velder, Rick Bommeljé, Maarten Padmos en Perry Lucus. Op zich hebben we best veel talenten." Licht in de duisternis? Het huidige talent van Zie rikzee bleek vooral niet slim en koelbloedig genoeg om het Unitas erg moeilijk te maken. Het verschil tussen de beide ploegen zat hem in de scherpte, zowel aanval lend als verdedigend. De Et- ten-Leurse aanval is met 34 goals dubbel zo produktief als de Zierikzeese. Toch kreeg Zierikzee voor rust een aantal kansen. Martin van der Schee zag een bal van de lijn gered worden en John van der Have was van af stand niet gelukkig. Verder kwamen er regelmatig goede voorzetten van de flanken maar in de spitspositie bleek steeds weer iemand net een stapje te laat te zijn. Unitas was zeker zo gevaar lijk. Jacco van der Schee had zijn team al door oplettend spel met een aantal saves in de wedstrijd gehouden toen hij twee minuten voor rust, nadat de hele Zierikzee de fensie bleef staan wegens vermeend buitenspel, een strafschop veroorzaakte. Hij vloerde de doorgebroken Adam Ozcelick en mocht van geluk spreken dat hij slechts geel voorgeschoteld kreeg van scheidsrechter Swart. Vervolgens weerhield Van der Schee Joris Gijzen vanaf elf meter van een goal. Vijf minuten na rust leidde balverlies van Marco Jonker de 0-1 in. Van der Schee red de in eerste instantie op de inzet van Ozcelick, vervol gens verzuimde Patrick Rog geband de bal op te ruimen en de oplettende Gijzen schoot 0-1 binnen. Een mi nuut later scoorde Ozcelick 0-2. Via Patrick Roggeband deed Zierikzee wat terug en ging zelfs op zoek naar de gelijk maker. Jonker kreeg voor deel maar schoot de bal over en Robbert Roggeband knal de een vrije trap recht in de handen van doelman Van de Ven. Zierikzee drukte, Uni tas counterde naar 1-3. Een pass van René Oomen ver raste heel Zierikzee, Andy Pontolaeng krulde de bal over de uit zijn goal gekomen Van der Schee. Het drama Zierikzee was compleet. Voor Vóyi Tiggelhoven:. mis sion incompleted, Zierikzee degradeert. De trainer relati veerde. „Het is niet het einde van de wereld." Zierikzee - Unitas'30 1-3 (0-0) - 50. Gijzen 0-1,51. Ozcelick 0- 2, 58. P. Roggeband 1-2, 70. Pontolaeng 1-3, gele kaart: J. van der Schee (Zierikzee), scheidsrechter: W.M. Swart (Oisterwijk). Opstelling Zierikzee: J. van der Schee, Hage, P. Rogge band, Kommer, Vermeulen, Heikamp, Jonker, R. Rogge band, M. van der Schee, Van der Have, Van Beveren. Jarno Vermeulen tijdens één van de weinige keren dat hij en Zierikzee Unitas'30 de baas waren. (Foto: Marijke Folkertsma) be en Marieke Kok) een stuk onbevanganer omdat de spanning er af was. Een op vallende verschijning, letter lijk en figuurlijk, was Janine Kok. De volleybalsters trok eind vorig jaar de wijde we reld in en dat was te zien. Twee fraai gebruinde benen een dito kopje sprongen uit het gezelschap witte melkbe- nen. Kok had met haar oude re zus Australië en Thailand aangedaan en streek afgelo pen donderdag weer in Zie rikzee neer. „Ik heb appels en courgettes geplukt en rondgereisd." Kok koos voor een buiten lands reisje omdat ze haar studie had afgerond en niets anders te doen had. Ze werk te wat en stak de centen in de reis. Daar in het verre Australië drong het ook tot Kok door dat het met haar cluppie niet goed ging. „Via brieven en bellen hoor je dat ze gaan de graderen. Is toch niet niks. Er is niets aan te doen. Vol gend jaar beter." Maar spelen in het eerste da mesteam van MEVO was voor Kok al snel de gewoon ste zaak van de wereld. „Heel raar, ik had het gevoel alsof ik nooit was wegge weest," vertelde invalster Kok. En of het hu aan haar lag of niet, MEVO pakte wa rempel weer een punt in een volleybalpartij. Met iets meer flair en geluk hadden het er twee moeten zijn. Na een hopeloze achterstand in de eerste set (1-9) vocht MEVO zich bijna langs Ibis. Omdat de thuisploeg het eer ste setpunt op 15-14 liet lig gen, kon Ibis even later op 16-16 wel toeslaan, 16-17. Be trekkelijk eenvoudig trok MEVO de setstanden recht. 15-6 in het tweede bedrijf. Nadat Ibis de derde periode met 6-15 won, sleepte MEVO in de laatste set een terecht gelijkspel uit het vuur, 15-5. ZIERIKZEE - Gerrit van Splunder speelt volgend seizoen ook voor het groen-wit van WEA/MEVO'80. Dit zei de volleyballer zaterdagmiddag in sporthal Onderdak na de met 3-1 (6-15 15-2 15-9 15-11) gewon nen wedstrijd van Tivoc. ,,Ik vind het spelletje nog veel te leuk," gaf Van Splunder als één van de rede nen om door te gaan. De laatste weken was binnen en buiten de Zierikzeese vol leybalvereniging een geruch tenstroom op gang gekomen over het al dan niet doorgaan van MEVO-sterspeler Van Splunder. Zelf hield hij de boot af. Hij moest dingen te gen elkaar afwegen en er eens goed over nadenken. Na zijn glansrol tegen Tivoc werd het hem weer ge vraagd. „Ik blijf spelen volgend jaar. Ik kan nog goed meedraaien en ben van waadde voor het team." Van Splunder moest in zijn overweging meene men dat wanneer hij zou stoppen het eerste heren team op sterven na dood was. „Ik kan geen nee zeggen," luidde zijn antwoord. „Dan loop je kans dat het team uit elkaar valt." Mét Van Splunder manifes teert de herenploeg van ME VO zich als een degelijk middenmoter. Na wat aan loopproblemen in de eerste competitiehelft, draait de ploeg van trainer Clemens van de Berg op volle kracht. In de laatste zes wedstrijden in de derde divisie F was al leen koploper Rijnmond te sterk voor de Zierikzeese for matie. Alle andere potten, inclusief die van afgelopen weekeinde tegen Tivoc, le verde fraaie zeges met dege lijk volleybal op. Kermis Na winst in de eerste set kwam Tivoc van een koude kermis thuis. MEVO, dat be gon met Gerrit van Splun der, Peter Langerak, Joost Timmermans, Arnaud de Graaf, Hans van Eijk en On- no Bal, werd in dat bedrijf vooral afgetroefd op een be tere opslag van Tivoc en stopfouten bij zichzelf. De thuisploeg revancheerde zich in de tweede periode. In een vloek en een zucht kreeg Tivoc geen enkele kans. Pas bij 13-0 pakte de opponent het eerste punt omdat Lange rak een servive niet goed ver werkte. Tot 6-6 kon Tivoc het tempo van MEVO bijbenen. Goed verdedigend werk en een bij kans subliem spelende Van Splunder, die bijna elke drie meter-aanval succesvol af rondde, zorgden voor set winst in de derde set. Een ace van Van Splunder beëindig de de set. „Ik zat lekker in de wedstrijd," sprak de volley baller alsof de wedstrijd hem ogenschijnlijk geen moeite kostte. „Het ging allemaal perfect en ik heb gewoon lek ker gespeeld." MEVO beschikte in de vierde periode naast kwalititeit ook over mentale bagage. Ti voc hield de Zierikzeeënaars steeds op achterstand, 0-4, 5- 6 en zelf 5-9. MEVO knokte zich terug naar 11-11. Een ace en een smash van Van Splun der - ja het wordt eentonig - waren na 13-11 van cruciaal belang voor wedstrijdwinst. De zege op Tivoc was hard nodig omdat beide ploegen dicht op elkaar staan in de middenmoot van hun afde ling. De punten die MEVO nu aan het totaal voegt zijn naar alle waarschijnlijkheid vol doende om zesde te worden. Hoger is, gezien het gat met de bovenste vijf teams, niet mogelijk. Nooit gedacht Aan zesde plaats hebben de dames van MEVO dit seizoen nooit gedacht, laat staan dat ervan droomden. Nadat de gradatie uit de tweede klasse D vorige week al zo goed als zeker werd, trad de ploeg van coach Dirk Verbeek aan tegen de tweede keus van Ibis. De ploeg uit Hellevoet- sluis, nummer drie van de ranglijst, stelde behoorlijk teleur en kon die plek zater dag nimmer waarmaken. Anderzijds speelde MEVO (basis: Leonie Merle, Conny Papeveld, Esmeralda Schot, Petra Jasperse, Nardy Krab- Esmeralda Schot landt terug op aarde na een smash tegen Ibis. Ploeggenote Janine Kok kwam letterlijk terug van het einde van de wereld. Zij keerde terug na bijna vier maanden in Australië en Thailaiid te zijn geweest. (Foto: Marieke Mandemaker)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1997 | | pagina 7